>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 4

rondani 96,5K

rondani

Użytkownik
Skoro rosna to jakim udem ludzie pisza ze maja problem zagrac za kilka złotych w 'legalnych bukmacherach online'?
 
moneymakerbetting 6,4K

moneymakerbetting

Użytkownik
Jak potrzebujesz pomocy, to chętnie pomogę. 
Jestem adwokatem i swego czasu, gdy było "gorąco" odnośnie spraw z BAH - wyciągnąłem z tego kilkadziesiąt osób z całej Polski. W zależności od tego co mają w aktach - można przyjąć konkretną linię obrony, ja  zawsze idę na uniewinnienie w tych sprawach, bo jak odbijesz konkretnie pałeczkę, to nie mają argumentów. 

Najważniejsze w tym jest to, że sam gram, więc mam wiedzę nie do przebicia dla prokuratora, a to walka na argumenty.

JAk coś, to zapraszam na priv 
 
W 0

wibabe3695

Użytkownik
cytat z dnia 27 stycznia 2020 21:34 przez moneymakerbettingJak potrzebujesz pomocy, to chętnie pomogę. 
Jestem adwokatem i swego czasu, gdy było "gorąco" odnośnie spraw z BAH - wyciągnąłem z tego kilkadziesiąt osób z całej Polski. W zależności od tego co mają w aktach - można przyjąć konkretną linię obrony, ja  zawsze idę na uniewinnienie w tych sprawach, bo jak odbijesz konkretnie pałeczkę, to nie mają argumentów. 

Najważniejsze w tym jest to, że sam gram, więc mam wiedzę nie do przebicia dla prokuratora, a to walka na argumenty.

JAk coś, to zapraszam na priv 
Poszło pw
 
J 0

januszratajcz

Użytkownik
Witam. 
Mineły już 3 lata od czasu bardzo słabej, za bardzo nic nie zmnieniającej, napisałbym - skandalicznej ustawie i nic się nie zmieniło. Ktos coś wie czy politycy planują  w koncu się zabrać za system podatkowy tak by gracze nie mieli pod górke?
Czekam i nic się nie zmienia. Kasy sporo zostawiłem Państwu bo często gram single. 
 
al_capone 29K

al_capone

Gangster
Nic się nie zmieni, bo rząd uważa że ustawa jest dobra. Szara strefa się zmniejszyła, cały czas wchodzą na rynek nowe firmy, wpływ do budżetu się stale zwiększa. Oni nie mają powodu do jakichkolwiek zmian. 
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
J 0

januszratajcz

Użytkownik
Obyś nie miał racji. Nie po to jest rząd i politycy by doić z obywateli kase tylko po to by ułatwiać i polepszać ludziom życie. 
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
cytat z dnia 1 lutego 2020 19:06 przez januszratajczObyś nie miał racji. Nie po to jest rząd i politycy by doić z obywateli kase tylko po to by ułatwiać i polepszać ludziom życie. 

Nie po to, ale al_capone ma rację.  Przy tym bardzo łatwo społeczeństwu wytłumaczyć, że bukmacherka (zapewne według opinii powszechnej: hazard) to jest ta sama półka co alkohol i narkotyki. Zresztą tłumaczenie chyba niepotrzebne, przeciętny zjadacz to wie. I nikt za nią politycznie umierał nie będzie. A jeśli ktoś miał umrzeć - już umarł niestety.
 
R 92

reina17

Użytkownik
cytat z dnia 1 lutego 2020 19:06 przez januszratajczObyś nie miał racji. Nie po to jest rząd i politycy by doić z obywateli kase tylko po to by ułatwiać i polepszać ludziom życie. 
Człowieku, w jakim Ty świecie żyjesz?
Politycy są właśnie od tego żeby doić kasę od ludzi, żeby później za te same pieniądze kupować sobie ich głosy :)

Ale spokojnie, niebawem dotrze do nas chiński wirus i nie będzie czego obstawiać ????

A co do ustawy hazardowej, to nie ma szans na jakiekolwiek zmiany na lepsze, bo szara strefa z 80-90 % spadła bodajże do ok 50 %.
Prędzej jeszcze podniosą ten złodziejski podatek obrotowy gdy zacznie brakować kasy na bombeli ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +41
I 365

iczasopisma

Użytkownik
Patrzycie na to z naszej (graczy) perspektywy, tymczasem dla nich (rządu) liczą się słupki. Porównują wpływy z lat rządów PO do wpływów obecnych. I wychodzi im lawinowy wzrost. Firm z licencją MF jest już około 20, a dna nie widać, ciągle powstają nowe. Każda kolejna to kolejne wpływy (poza obrotowym, każda firma płaci bardzo wysokie podatki od swojego zysku). To nie jest argument, że ustawa jest zła (bo dla nich jest całkiem dobra), sęk w tym, żeby przebić się z argumentem, że zarabiać na te nasze "bomble" mogą jeszcze więcej (i bardzo dobrze, niech zarabiają), likwidując obrotowy i wprowadzając model duński.
 
marten2807 919

marten2807

Użytkownik
Nie mają powodów do zmian, ale też nie mają żadnych narzędzi to egzekwowania grania w nielegalnych bukmacherach. Unibet, Betsson, nawet na B365 są sposoby zeby grać. Nie wyobrazam sobie grania z podatkiem, to jest przecież czysta glupota.
 
Otrzymane punkty reputacji: +41
al_capone 29K

al_capone

Gangster
Nie ma sensu dyskutować na tematy polityczne, bo to nic nie zmieni.
Nowi bukmacherzy powstają. Jeszcze 2-3 lata temu każdy myślał, że wejdą na rynek potentaci takiego kalibru jak Bet365.
Rzeczywistość jest taka, że na obecnych 13 bukmacherów online (z licencją) może 3 oferują jako tako dobry produkt.

Na dniach powinny ruszyć kolejne firmy takie jak:
- BestBet Zakłady Bukmacherskie
- MrBet Zakłady Bukmacherskie
- OKbet Zakłady Bukmacherskie
- Typiko Zakłady Bukmacherskie

Jeden podmiot stara się o licencję w Ministerstwie Finansów.
W październiku firma SuperBet otrzymała licencję na przyjmowanie zakładów przez internet. Jeszcze nie wiadomo, kiedy wejdzie update strony internetowej.
 
Camilla P. 34,5K

Camilla P.

Forum VIP
Jest tak prosty sposób aby polscy (legalnie działający) bukmacherzy dostali cios, który spowodowałby refleksję a zapewne odpowiednie działania. Już kiedyś o tym pisałam. 
Aby nie wchodzić w kwestię obliczeń wpływów do budżetu państwa z podatków zakładów bukmacherskich, napiszę tylko o próbie rozwiązaniu problemu.
Piszę "próbie" bo nie sądzę aby uzależnieni od hazardu ludzie wytrzymali przez jeden cały miesiąc aby nie postawić zakładu u polskiego bukmachera.
Oczywiście ktoś powie, że logistycznie jest to nierealne ale przecież doskonale wiadomo jak działa ogólnospołeczna mobilizacja rozpowszechniana przez media społecznościowe. Już sama próba wspólnych działań gdyby im nadać odpowiedni rozgłos dała by do myślenia rodzimym bukmacherom. 
"Nie gram z wysokim podatkiem. Jestem uczciwy i chcę grać uczciwie!" - gdyby tego typu hasła pojawiały się w sieci, na ulicach to jestem pewna, że miało by to odpowiedni oddźwięk. Gdyby jeszcze zorganizować ogólnopolską akcję wśród graczy z odpowiednim wyprzedzeniem aby nie obstawiać zakładów np. przez cały, konkretny miesiąc to z pewnością przyniosłoby to jakiekolwiek skutki. 
Główny problem to hazardziści. Chociaż ci gracze zarzekają się, że nie grają z podatkiem. Ale to nieprawda. Ogromna część ludzi uzależnionych od gry obstawia u polskich bukmacherów i to z nimi byłby problem. To jakby ludzie uzależnieni od alkoholu mieli przez miesiąc nie kupić małpki czy piwa aby zamanifestować sprzeciw wobec wzrostu akcyzy. Nierealne.
Ale fantazjując, że tego typu działanie by się udało. Jesteście w stanie wyobrazić sobie wielomilionowe straty legalnych bukmacherów, sądzicie, że to by nie przyniosło korzyści? Zaczęli by się prześcigać w obniżaniu podatków. Woleliby dokładać mając mniejszy zysk, aniżeli nie mieć to w ogóle. 
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
J 0

januszratajcz

Użytkownik
cytat z dnia 3 lutego 2020 10:15 przez marten2807Nie mają powodów do zmian, ale też nie mają żadnych narzędzi to egzekwowania grania w nielegalnych bukmacherach. Unibet, Betsson, nawet na B365 są sposoby zeby grać. Nie wyobrazam sobie grania z podatkiem, to jest przecież czysta glupota.
Racja. Samobójstwo bukmacherskie. Ja  już tylko gram u polskich  jak znajdę okazję. To że nie mają powodów do zmian to bzdura totalna. 50% jest nielegalnych a to i tak patrząc na skale dużo. Przy zmianie systemu szara strefa wynosiłą by 0%, może 1%.
 
J 0

januszratajcz

Użytkownik
cytat z dnia 3 lutego 2020 05:07 przez iczasopismaPatrzycie na to z naszej (graczy) perspektywy, tymczasem dla nich (rządu) liczą się słupki. Porównują wpływy z lat rządów PO do wpływów obecnych. I wychodzi im lawinowy wzrost. Firm z licencją MF jest już około 20, a dna nie widać, ciągle powstają nowe. Każda kolejna to kolejne wpływy (poza obrotowym, każda firma płaci bardzo wysokie podatki od swojego zysku). To nie jest argument, że ustawa jest zła (bo dla nich jest całkiem dobra), sęk w tym, żeby przebić się z argumentem, że zarabiać na te nasze "bomble" mogą jeszcze więcej (i bardzo dobrze, niech zarabiają), likwidując obrotowy i wprowadzając model duński.
Polski bukmcherzy nie płacą żadnych wysokich podatków bo zwalają je na graczy. To gracze płacą bardzo wysokie podatki, a bukmacherzy mają go gdzieś i płacą jakieś znikome od działalności.
 
malyenter1 2,2K

malyenter1

Użytkownik
cytat z dnia 3 lutego 2020 10:15 przez marten2807Nie mają powodów do zmian, ale też nie mają żadnych narzędzi to egzekwowania grania w nielegalnych bukmacherach. Unibet, Betsson, nawet na B365 są sposoby zeby grać. Nie wyobrazam sobie grania z podatkiem, to jest przecież czysta glupota.
A gdzie grasz? . To znaczy w jakim kraju?
 
 
Do góry Bottom