>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Skoki narciarskie 2018/2019 - Oberstdorf (31.01 - 03.02.2019)

sumada90 18K

sumada90

Forum VIP

Czas na pierwsze loty w tym sezonie. Skocznia o punkcie K równym 200m z pewnością przyniesie wielu wrażeń nie tylko skoczkom ale i widzom. Warte uwagi jest, że w ten weekend trzy konkursy - piątkowy został przeniesiony ze skoczni Titisee-Neustadt gdzie zabrakło śniegu. W kadrze Polski jedna zmiana, która może zaskakiwać tym bardziej, że konkursy odbędą się na mamucie. Do składu wskakuje Paweł Wąsek, który dobrze zaprezentował się w Zakopanem. Zastąpił on będącego w gorszej formie Maćka Kota.
Jakie są Wasze propozycje na pierwsze zawody na mamucie w tym sezonie?
Program PŚ w Oberstdorfie (HS235):

Czwartek, 31.01.2019
18:00 - Odprawa techniczna
Piątek, 01.02.2019
12:30 - Oficjalny trening
14:45 - Kwalifikacje
16:00 - Pierwsza seria konkursowa
Sobota, 02.02.2019
14:45 - Kwalifikacje
16:00 - Pierwsza seria konkursowa
Niedziela, 03.02.2019
14:30 - Kwalifikacje
16:00 - Pierwsza seria konkursowa​
 
kary12 2,7K

kary12

Użytkownik
Myślę, że weekend w Obersdorfie będzie miał bardzo ważny wpływ na klasyfikacje generalną Pucharu Świata. Co ciekawe, jeszcze nie dawno kurs na zwycięstwo kryształowej kuli przez Japończyka wynosił 1,03 po kilku konkursach, w których i tak Ryoyu był w czołówce kurs wzrósł do 1,15. Oczywiście wszystko jest konsekwencją bardzo dobrej formy Stefana Krafta. Kraft jest aktualnie najlepszy z pośród czołówki, ale wątpię, by Ryoyu zmarnował taką szansę na zwycięstwo Pucharu Świata i Kraft też nie będzie cały czas wygrywał. Kamil skacze nie równo, potrafi oddać doskonały skok, ale też wkradają się te przeciętne. Być może Kamil szykuje idealną formę na mistrzostwa świata, a może po prostu już nie jest tak znakomity jak w ostatnich sezonach.
Jeśli chodzi o faworytów do wygrania tych trzech konkursów indywidualnych to można wyróżnić parę osób. Wiadomo Kraft się nasuwa jako pierwszy, aktualnie w najlepszej formie, rekordzista świata i oczywiście bardzo doświadczony skoczek. Nie wiem czy utrzyma długo tak wysoką formę, ale możecie być pewni, że z pewnością znajdzie się w czołówce. Lider pucharu Świata Kobayashi to kandydatura jakby oczywista, z tego, co pamiętam sezon temu na mamutach skakał całkiem przyzwoicie, ale to jego pierwszy tak dobry sezon, więc nie wiadomo czego tak naprawdę się spodziewać. Musiałem go wymienić wśród faworytów, ale nie jestem do końca przekonany. Johannson to kolejny skoczek, który ma dość sporą szansę na odniesienie jakiegoś zwycięstwa, już w Japonii pokazywał, że jego forma tylko rośnie, a Norwegowie zawsze dobrze skakali podczas lotów. Myślę, że warto też wskazać Kamila Stocha jako jednego z faworytów. Jeszcze nie udało mu się zwyciężyć w tym sezonie, ale może Obersdorf będzie przełamaniem, oby! Może takim nie do końca oczywistym faworytem dla mnie jest Roman Koudelka, ostatnio jego skoki są naprawdę bardzo dobre i cały czas zajmuje miejsca w czołówce, liczę na dobre skoki naszego południowego sąsiada. Myślę, że po pierwszym konkursie będzie można wysunąć trochę więcej wniosków i znaleźć jakieś fajne bety.
 
tarki_16 210,9K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Johansson - Kobayashi R. 1 @1.75

Czas na pierwsze loty w tym sezonie, pogoda ma podobno dopisywać, a przynajmniej wiatr ma nie przeszkadzać skoczkom. Wiadomo nie od dziś, że mamuty to perełka dla Norwegów, i zawsze biją się o jak najwyższe cele. Johansson po dość słabym początku sezonu, ostatnio zaczyna przypominać skoczka, który zdobywał medale na Olimpiadzie, w Sapporo raz stanął na podium, podobnie jak Japończyk, ale u Niego raczej amplituda idzie w drugą stronę i zaczynają pojawiać się co raz słabsze skoki. Jak mam wybierać w tej parze, to zdecydowanie na zawodnika, który uwielbia loty i forma u niego zwyżkuje, aniżeli skoczka, który nie jest wybitnym lotnikiem i jego forma spada w dół.
Kubacki - Żyła 2 @ 2.01

W pojedynku Polskim zdecydowanie pobieram Piotrka po fajnym kursie. STS stawia Dawida w roli faworyta, ja się wyłamie. Oczywiście skakał w ostatnim czasie wyśmienicie, wygrana i podium w Predazzo, w szalonym konkursie w Zakopanym lekka wpadka, w Sapporo już też kolorowo nie było i co najważniejsze, nie jest on skoczkiem, który przepada za mamutami, jego mocne wybicie i parabola lotu nie pasuje do tych skoczni, stąd jakoś nigdy nie zabłysnął na największych skoczniach, tudzież w Obersdorfie. Piotrek, wielka niewiadoma, ale on potrafi odpalić, zwłaszcza zawsze podkreślał, że loty bardzo lubi, i mimo, że początek sezonu miał zdecydowanie lepszy, niż teraźniejszość, to stawiam, że będzie wyżej od Kubackiego w konkursie, zwłaszcza, że w Sapporo zabrakło bardzo niewiele do podium. Typy oczywiście na 1 konkurs lotów.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Ryoyu Kobayashi - Timi Zajc 3,09 Fortuna ✅ 14-1
Przed tygodniem grałem przeciw Japończykowi, bo sądzę, że jego super forma dobiega końca. Co prawda myślałem, że u siebie będzie potrafił być na wyższych pozycjach przede wszystkim w sobotę gdzie na to wskazywały skoki treningowe i kwalifikacyjne. Teraz przenosimy się na mamuta do Niemiec. Jak pamiętam bracia Kobayashi nigdy nie należeli do lotników. Rekord na Planicy z poprzedniego sezonu może robić wrażenie, bo 233m to solidny wynik ale pamiętajmy, że tam HS to 240m. Kursy na piątek wystawione na podstawie sezonu na dużych skoczniach.
Timi tydzień temu mocno zaskoczył. Pierwsze podium w karierze w Sapporo ale dobrymi skokami pokazał się już w Polsce. Widać, że ten młody chłopak złapał oddech w drugiej połowie sezonu i bezapelacyjnie jest liderem swojej kadry. Timi jeszcze na mamutach nie występował z racji młodego wieku. W ten weekend będzie to jego debiut. Jest Słoweńcem więc latanie ma we krwi. Do tego dochodzi dobra dyspozycja z ostatnich skoczni.
Sądzę, że ostatnia dyspozycja, którą zbliżył się do zawodnika z kraju kwitnącej wiśni oraz technika jaka jest wpajana w kadrze słoweńskiej od lat promuje w ten weekend Zajca.
/edit
Ryoyu Kobayashi TOP3 NIE 1,60 (konkurs piątkowy) fobet ✅ 14
Jeszcze znalazłem typ bajka. No nie wierzę by na mamucie Ryoyu miał stanąć na podium w którykolwiek dzień. Jest tylu wybitnych lotników na starcie - Johannson, Kraft, Stoch, Stjernen, Forfang, Eisenbichler.
 
Otrzymane punkty reputacji: +48
dx2 210,4K

dx2

Użytkownik
Kraft-R.Kobayashi 1 @1.4

Chyba nikogo ne izdziwi stwierdzenie, ze Kobayashi juz sie rozsypal od jakiegos czasu. Kraft jest z kolei w formie wznoszacej. Jeszcze buki cenia lidera Pucharu Swiata, ale chyba przesadnie. Kraft objechal Japonczyak w Sapporo, wiec tutaj tez powinien. W tej sytuacji bralbym taki typ w strone Krafta w ciemno jeszcze przed jakimikolwiek skokami tutaj w Oberstdorfie, bo moze zdazyc sie tak, ze jutro Krafta nie bardzo bedzie sie oplacac grac w takiej parze. Jakos ciezko mi sobie wyobrazic, nagly zwrot i popwrot do tak znakomitej dyspozcyji Kobayashiego, a Austriak lotnikiem jest swietnym i wydaje sie, ze teraz nadchodzi jego czas w tym okresie sezonu. Malo, ale wydaje mi sie, ze do kombinacji rozsadnie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
megeczupal 10,6K

megeczupal

Użytkownik
Leyhe - Granerud 2 @ 2.03 fortuna
Każdy norweg to lotnik , a przy okazji w bardzo dobrej formie ostatnio granerud . Leyhe to styl kubackiego , wysoko i blisko na mamucie . Granerud zakręci sie w 10 a leyhe bedzie poza nią , polecam typ
 
mocce 1,2K

mocce

Użytkownik
Eisenbichler - Kubacki 1 @1,65 Betsson ⛔ 1,5 pktu ..
Ciekawy kurs jak na taką parę. W ubiegłym sezonie w generalnej pucharu świata za loty, Eisenbichler 10 pozycja, Kubacki 16. 3-1 w bezpośrednich pojedynkach, Kubacki jedynie raz w pierwszej 10 konkursu lotów. Ostatnie zawody w saporro 10-16 i 16-12, więc w miare wyrównana forma. Moim zdaniem Kubacki trochę forma zniżkowa. Poza tym na mamutach wyżej cenie jednak Niemca niż Polaka. Do dubla bardzo fajny kurs, nawet singiel można fajny zagrać.
 
T 4,5K

tofik015

Użytkownik
Kursy fortuna
Zajc T. - Freitag R. - 1, kurs 1,50✅
Freitag nie jest w formie a nawet jakby był to nie jest wybitnym lotnikiem. Natomiast Zajc ostatnie konkursy ma bardzo dobre, skacze równo i daleko. Mimo, że Zajc nie ma doświadczenia w lotach to uważam, że w swojej dobrej dyspozycji to i na mamuciej skoczni pokaże się z dobrej strony a jego przeciwnik wysoko poprzeczki nie powinien zawiesić
Eisenbichler M. - Kubacki D. - 1, kurs 1,60⛔
W Sapporo Dawid trochę przygasł na tle wcześniejszych konkursów ale co najważniejsze to mamucie skocznie do jego stylu nie pasują. Eisenbichler ostatnio zaprezentował się bardzo podobnie do Dawida, lecz w przeciwieństwie do niego na mamutach skacze się mu bardzo dobrze. Jak dla mnie zdecydowany faworyt
Koudelka R. - Fannemel A. - 1. kurs 1,7✅
Przeciwko Norwegom w lotach zazwyczaj się nie gra ale jak spojrzymy na ostatnie wyniki Fannemela to trochę kusi zagrać przeciwko niemu. O ile w Zakopanym nie było może źle ale za to w Sapporo zaprezentował się beznadziejnie. W konkursach był 37,39 a w kwalifikacjach 44. Krótko mówiąc formy nie ma i nawet biorąc pod uwagę, że w lotach będzie czuł się lepiej to i tak na bardzo dobrze spisującego się Koudelke nie powinno wystarczyć
Granerud H.E. - Kobayashi J. - 1, kurs 1,4✅
Granerund w Sapporo zaprezentował się świetnie i za każdym razem dużo lepiej od Kobayashiego. Loty Norwegowi też odpowiadają więc dla mnie zdecydowany faworyt
Ammann S. - Peier K. - 2, kurs 2,01✅
Dla mnie kursy odwrotne powinny być a nawet jeszcze niższe w stronę Peiera. W lotach mniejsze doświadczenie ma Peier ale za to jest w dużo lepszej formie od Ammanna i po ostatnich konkursach jakoś ciężko jest mi sobie wyobrazić aby nagle Amman pokonał dobrze spisującego się Peiera a na pewno nie w takiej formie
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
tarki_16 210,9K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Ammann S. - Peier K. - 2, kurs 2,01
Dla mnie kursy odwrotne powinny być a nawet jeszcze niższe w stronę Peiera. W lotach mniejsze doświadczenie ma Peier ale za to jest w dużo lepszej formie od Ammanna i po ostatnich konkursach jakoś ciężko jest mi sobie wyobrazić aby nagle Amman pokonał dobrze spisującego się Peiera a na pewno nie w takiej formie
Ammann nie był w Japonii i przygotowywał się do zawodów w Obersdorfie, po drugie nawet nie będąc w formie potrafił w tamtym roku wskoczyć na podium bodajże w Bad Mittendorf, on podobnie jak Kasai najlepsze wyniki będąc pod formą osiągał na mamutach, po trzecie jakie doświadczenie na lotach ma Peier? wg mnie kursy wystawione prawidłowo i osobiście sam pograłem Simona, bo miejsce w czołowej 10 zupełnie mnie nie zdziwi.
 
T 4,5K

tofik015

Użytkownik
Ammann nie był w Japonii i przygotowywał się do zawodów w Obersdorfie, po drugie nawet nie będąc w formie potrafił w tamtym roku wskoczyć na podium bodajże w Bad Mittendorf, on podobnie jak Kasai najlepsze wyniki będąc pod formą osiągał na mamutach, po trzecie jakie doświadczenie na lotach ma Peier? wg mnie kursy wystawione prawidłowo i osobiście sam pograłem Simona, bo miejsce w czołowej 10 zupełnie mnie nie zdziwi.
Nie napisałem, że Amman był w Japonii albo chodziło konkretnie tylko o zawody w Sapporo ale jak oni prezentowali się w ostatnich konkursach, czyli Peier Sapporo, Zakopane a Amman Zakopane. Po drugie był na podium ale z tego co pamiętam sporo osób z czołówki nie było obecnych. Po trzecie to nie rozumiem Twojego pytania, jeśli sugerujesz, że nigdy nie skakał na mamucie to się mylisz a że ma mniejsze doświadczenie od Ammana stwierdziłem wcześniej więc to taka próba byle się do czegoś doczepić. Swój typ oparłem na formie i tutaj lepszy i równiejszy jest Peier co również może przełożyć na mamuciej skoczni a że dobrze mogą skakać mniej doświadczeni to już nie jednokrotnie można było się przekonać. Nawet jeśli Amman spisze się bardzo dobrze to nie można stwierdzić że Peier w formie go nie przebije bo jak na razie to Peier pokazywał, że to on jest zazwyczaj górą
 
M 6,1K

makalele007

Użytkownik
Ryoyu Kobayashi - Timi Zajc 3,09 Fortuna
Przed tygodniem grałem przeciw Japończykowi, bo sądzę, że jego super forma dobiega końca. Co prawda myślałem, że u siebie będzie potrafił być na wyższych pozycjach przede wszystkim w sobotę gdzie na to wskazywały skoki treningowe i kwalifikacyjne. Teraz przenosimy się na mamuta do Niemiec. Jak pamiętam bracia Kobayashi nigdy nie należeli do lotników. Rekord na Planicy z poprzedniego sezonu może robić wrażenie, bo 233m to solidny wynik ale pamiętajmy, że tam HS to 240m. Kursy na piątek wystawione na podstawie sezonu na dużych skoczniach.
Timi tydzień temu mocno zaskoczył. Pierwsze podium w karierze w Sapporo ale dobrymi skokami pokazał się już w Polsce. Widać, że ten młody chłopak złapał oddech w drugiej połowie sezonu i bezapelacyjnie jest liderem swojej kadry. Timi jeszcze na mamutach nie występował z racji młodego wieku. W ten weekend będzie to jego debiut. Jest Słoweńcem więc latanie ma we krwi. Do tego dochodzi dobra dyspozycja z ostatnich skoczni.
Sądzę, że ostatnia dyspozycja, którą zbliżył się do zawodnika z kraju kwitnącej wiśni oraz technika jaka jest wpajana w kadrze słoweńskiej od lat promuje w ten weekend Zajca.
/edit
Ryoyu Kobayashi TOP3 NIE 1,60 (konkurs piątkowy) fobet
Jeszcze znalazłem typ bajka. No nie wierzę by na mamucie Ryoyu miał stanąć na podium w którykolwiek dzień. Jest tylu wybitnych lotników na starcie - Johannson, Kraft, Stoch, Stjernen, Forfang, Eisenbichler.
Roju u ruska ze nie bedzie top 3 placa 1.75
Ode mnie para tande - zajc 2 . Tande kompletnie bez formy. Zajc zlapal wiatr w zagle i z konkursu na konkurs coraz lepiej.
 
bejrut 1,5K

bejrut

Użytkownik
Koudelka - Leyhe 1 1,7
Eisenbichler - Kubacki 1 1,6
Żyła - Kasai 1 1, 6
AKO 4.35 Fortuna

Takie coś na dzisiejsze loty wymyśliłem. Leyhe i Kubacki wybitnymi lotnikami nie są. Dawid dodatkowo słabsza dyspozycja ostatnio i nie powinnien być wyżej od Niemca który w lotach czuje się znacznie lepiej od Polaka. Leyhe też słabo na mamutach w poprzednich latach, dużo gorsze wyniki niż na skoczniach normalnych. Koudelka w sezonach gdzie miał w miarę dobrą formę na mamutach skakał całkiem dobrze i tutaj powinien być kilka pozycji wyżej od Niemca. Piotrek w Sapporo dużo lepiej niż w TCS i widać postęp. Poza tym powtarza często że bardzo lubi loty i osiąga tam całkiem niezłe wyniki. Kurs całkiem całkiem w parze z Japończykiem który ten sezon na razie ma fatalny. Niby siódme miejsce w Sapporo i lotnik z niego całkiem dobry ale czy to wystarczy na Piotra? Wydaje mi się że nie. Dzisiaj cztery skoki, trening, kwalifikacje i dwie serie konkursowe. Kasai już ma swoje lata i myślę że może się to odbić na skokach konkursowych.
 
pinio1111 56K

pinio1111

Użytkownik
Widzę, ze strasznie się uparliście na granie przeciwko Ryoyu, ale wg mnie to może być błędem. Chłopak będąc w takiej dyspozycji jak teraz, jeszcze nigdy nie uczestniczył w zawodach na mamucie. Uważam że jego styl skakania jak najbardziej sprzyja lotom. Ma na koncie kilka spektakularnych rekordów skoczni, a jego skok z Sapporo, z poprzedniego sezonu, gdzie doleciał grubo za 150m(oczywiście upadł) musi robić wrażenie. Na przednich wiatrach radzi sobie świetnie i widać, że doskonale czuje powietrze w locie.
Co do jego &quot;dołowania&quot; jak to niektórzy tu określili, to zupełnie się nie zgodzę!!! Owszem miał chwilę zadyszki w drugim konkursie w Predazzo i Zakopcu, ale w Japonii skakał już bardzo dobrze. Nie odzwierciedlają tego wyniki, gdyż miał on strasznego pecha do warunków. W pierwszym konkursie w Sapporo w obu seriach miał beznadziejne warunki i uważam że i tak wyciągnął z tych skoków maksimum, dzięki czemu zajął rewelacyjne piąte miejsce. Dla zobrazowania podam ilość odjętych punktów za wiatr w tym konkursie: 1.Kraft (-13.3, -10), 2.Stoch(-16.8, -24.3), 3.Johansson(-15.4, -12.3). 4.Koudelka(-12.3, -19.4), 5.Kobayashi(-6.4, -4.4). Kolejni zawodnicy również mieli odjęte grubo ponad 10pkt. Do tego tylko Ryoyu i Stefan skakali w obu skokach z 7 belki. Kamil np. przy swoim niesamowitym rekordzie startował dwie belki wyżej i miał wichurę pod narty. Japończyk z tak niskiego rozbiegu, przy tak niskich prędkościach najazdowych, z tak słabym wiatrem nie miał najmniejszych szans nawiązać walki z najlepszymi i wielki szacun dla niego że i tak wyszedł z tego obronną ręką. W drugim konkursie, w pierwszej serii również miał ogromnego pecha i np. Stefan miał (-14,7) a Kobayashi (-6,3). Dajmy na to Timi Zajc, nie dość że startował dwie belki wyżej to do tego miał (-16,1). W drugiej serii kiedy warunki były porównywalne dla obu skoczków Kraft(-7,5), Ryoyu(-6,9), to Japończyk okazał się lepszy. W seriach próbnych, treningu i kwalifikacjach, gdzie warunki były porównywalne, Kobayashi skakał wyśmienicie i tylko raz był słabszy od Krafta i to tylko dlatego, że wylądował asekuracyjnie, a skoczył 3m dalej.
Być może się mylę i dziś Ryoyu nie będzie potrafił latać tak daleko jak najgroźniejsi rywale, ale głęboko wierzę w to że tak nie będzie. Po dogłębnej analizie, uważam iż bukmacherzy mocno nie docenili Japończyka, a on to dzisiaj udowodni, o ile warunki mu na to pozwolą?;)
Dlatego próbuję:
R.Kobayashi - V 6,00⛔
S.Kraft - R.Kobayashi 3,09⛔
R.Johansson - R.Kobayashi 2,03✅

I bez analizy:
R.Johansson - A.Stjernen 2,29⛔
T.Zajc
- R.Freitag 1,50✅
M.Eisenbichler
- D.Kubacki 1,60⛔
H.E.Grannerud
- J.Kobayashi 1,32✅
D.Huber
- K.Geiger 1,70✅
P.Żyła
- N.Kasai 1,60✅

wszystkie kursy z fortuny
 
I 365

iczasopisma

Użytkownik
STS miał zawsze w ofercie live zakłady na odległości każdego zawodnika. Ale podczas 2. konkursu w Sapporo olali obstawiających i w 2. serii w ogóle już tego nie było. Po raz pierwszy chyba w tym roku. Ktoś wie może, czy jakiś inny buk ma coś podobnego w ofercie live? Coś mi świta, że rok temu forbet miał...
 
M 6,1K

makalele007

Użytkownik
Widzę, ze strasznie się uparliście na granie przeciwko Ryoyu, ale wg mnie to może być błędem. Chłopak będąc w takiej dyspozycji jak teraz, jeszcze nigdy nie uczestniczył w zawodach na mamucie. Uważam że jego styl skakania jak najbardziej sprzyja lotom. Ma na koncie kilka spektakularnych rekordów skoczni, a jego skok z Sapporo, z poprzedniego sezonu, gdzie doleciał grubo za 150m(oczywiście upadł) musi robić wrażenie. Na przednich wiatrach radzi sobie świetnie i widać, że doskonale czuje powietrze w locie.
Co do jego &quot;dołowania&quot; jak to niektórzy tu określili, to zupełnie się nie zgodzę!!! Owszem miał chwilę zadyszki w drugim konkursie w Predazzo i Zakopcu, ale w Japonii skakał już bardzo dobrze. Nie odzwierciedlają tego wyniki, gdyż miał on strasznego pecha do warunków. W pierwszym konkursie w Sapporo w obu seriach miał beznadziejne warunki i uważam że i tak wyciągnął z tych skoków maksimum, dzięki czemu zajął rewelacyjne piąte miejsce. Dla zobrazowania podam ilość odjętych punktów za wiatr w tym konkursie: 1.Kraft (-13.3, -10), 2.Stoch(-16.8, -24.3), 3.Johansson(-15.4, -12.3). 4.Koudelka(-12.3, -19.4), 5.Kobayashi(-6.4, -4.4). Kolejni zawodnicy również mieli odjęte grubo ponad 10pkt. Do tego tylko Ryoyu i Stefan skakali w obu skokach z 7 belki. Kamil np. przy swoim niesamowitym rekordzie startował dwie belki wyżej i miał wichurę pod narty. Japończyk z tak niskiego rozbiegu, przy tak niskich prędkościach najazdowych, z tak słabym wiatrem nie miał najmniejszych szans nawiązać walki z najlepszymi i wielki szacun dla niego że i tak wyszedł z tego obronną ręką. W drugim konkursie, w pierwszej serii również miał ogromnego pecha i np. Stefan miał (-14,7) a Kobayashi (-6,3). Dajmy na to Timi Zajc, nie dość że startował dwie belki wyżej to do tego miał (-16,1). W drugiej serii kiedy warunki były porównywalne dla obu skoczków Kraft(-7,5), Ryoyu(-6,9), to Japończyk okazał się lepszy. W seriach próbnych, treningu i kwalifikacjach, gdzie warunki były porównywalne, Kobayashi skakał wyśmienicie i tylko raz był słabszy od Krafta i to tylko dlatego, że wylądował asekuracyjnie, a skoczył 3m dalej.
Być może się mylę i dziś Ryoyu nie będzie potrafił latać tak daleko jak najgroźniejsi rywale, ale głęboko wierzę w to że tak nie będzie. Po dogłębnej analizie, uważam iż bukmacherzy mocno nie docenili Japończyka, a on to dzisiaj udowodni, o ile warunki mu na to pozwolą?;)
Dlatego próbuję:
R.Kobayashi - V 6,00
S.Kraft - R.Kobayashi 3,09
R.Johansson - R.Kobayashi 2,03

I bez analizy:
R.Johansson - A.Stjernen 2,29
T.Zajc
- R.Freitag 1,50
M.Eisenbichler
- D.Kubacki 1,60
H.E.Grannerud
- J.Kobayashi 1,32
D.Huber
- K.Geiger 1,70
P.Żyła
- N.Kasai 1,60

wszystkie kursy z fortuny
dlaczego twierdzisz ze bukmacherzy nie doceniaja Roju ?? Przeciez po Krafcie jest on 2 zawodnikiem jeszcze w zaleznosci od buka faworytem do wygrania konkursu Kraft - Roju Johansson lub Kraft-Johansson- Roju Apropo Sapporo to jest ta roznica ze skakał u siebie a mimo to i tak nie wygrał. JA jestem nadal zdania ze Roju po za podium. Pozdro
 
pinio1111 56K

pinio1111

Użytkownik
dlaczego twierdzisz ze bukmacherzy nie doceniaja Roju ?? Przeciez po Krafcie jest on 2 zawodnikiem jeszcze w zaleznosci od buka faworytem do wygrania konkursu Kraft - Roju Johansson lub Kraft-Johansson- Roju Apropo Sapporo to jest ta roznica ze skakał u siebie a mimo to i tak nie wygrał. JA jestem nadal zdania ze Roju po za podium. Pozdro
Twierdzę tak na podstawie mojej analizy. Uważam że wyniki osiągnięte w ostatnich dwóch konkursach przez Kobayashiego, totalnie nie odzwierciedlają jego dyspozycji. Moim zdaniem kurs na jego wygraną powinien oscylować w granicach 3,50 a nie 6,00.
 
M 6,1K

makalele007

Użytkownik
Twierdzę tak na podstawie mojej analizy. Uważam że wyniki osiągnięte w ostatnich dwóch konkursach przez Kobayashiego, totalnie nie odzwierciedlają jego dyspozycji. Moim zdaniem kurs na jego wygraną powinien oscylować w granicach 3,50 a nie 6,00.
na betssonie masz 4,5 na jego wygrana
 
pinio1111 56K

pinio1111

Użytkownik
na betssonie masz 4,5 na jego wygrana
Nie będę się spierał i zaśmiecał tematu, bo nie o to tu chodzi. Większość buków daje kursy w okolicach 6,00 i to moim zdaniem jest za wysoko. To są skoki i pewnie jak zwykle wiatr będzie rozdawał karty, a większość analiz pójdzie do kosza. Twoich typów nie neguję i życzę Ci powodzenia, ja po prostu mam trochę inne zdanie;)
 
pinio1111 56K

pinio1111

Użytkownik
Pinio gdzie jesteś , wytłumacz to Polacy dziś świętują , do mistrzostw forma idzie w góre
Jestem, jestem spokojnie. Ja nie siedzę na forum podczas konkursu, tylko delektuje się widowiskiem;) Tak jak pisałem, takie było moje zdanie i najzwyczajniej w świecie się pomyliłem. Jak zwykle warunki rozdawały karty i niespodzianek mnóstwo dzisiaj. Czy nasi świętują?, cóż uważam że ten konkurs miał smak słodko-gorzki dla naszych chłopaków. Podium Dawida to dla mnie duża niespodzianka, ale brak zwycięstwa Polaka, po wynikach pierwszej serii, to już duża porażka! Kto się spodziewał, ze Kamil mając 10pkt przewagi nad Piotrkiem a 15pkt nad Kraftem i Forfangiem, nawet nie stanie na podium, a co śmieszniejsze żaden z nich nie stanął!:facepalm: Johansson 17, Kraft 6miejsce i kto by się tego spodziewał? To jest sól skoków narciarskich i choć są piękne, to bardzo niewdzięczne do obstawiania. Ja jednak uwielbiam zarówno je oglądać jak i obstawiać i żadna porażka mnie od tego nie odstraszy;):blush: Tobie i tym, którzy dziś trafili serdeczne gratuluję i życzę dalszych sukcesów. Im więcej osób tutaj się udziela, tym ciekawiej i oby tak dalej????
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Ryoyu Kobayashi popełnia coraz więcej błędów. Dziś chyba tylko w drugim treningu dobry skok. W innych, a to go skręci w locie, a to zbyt pasywnie na nartach, a to błąd na progu. Pojedyncze skoki wychodzą najczęściej gdy nie ma presji ale ten zawodnik staje się niepewny w swoich możliwościach. Co do Zajca, nie spodziewałem się aż zwycięstwa. Nawet po treningach i kwalach bym nie sądził, że dziś może wygrać.
Co do warunków. Dziś były w miarę ok, choć ludzie kierujący sygnalizatorem mogli zadbać o bardziej wyrównane warunki przede wszystkim pod koniec drugiej serii gdzie jest walka o podium i zwycięstwo.
 
Otrzymane punkty reputacji: +25
Do góry Bottom