Zwycięzcy debla 2018: Yafan Wang/Yingying Duan

Zwycięzcy debla 2018: Vera Zvonareva/Timea Bacsinszky

Zapraszam do merytorycznej dyskusji i pisania analiz !​

inkub1986. 343

inkub1986.

Gasparyan✅ i Petkovic⛔
Obie sprawowaly sie poprawnie pod koniec zeszlego sezonu, a i przeciwniczki sa z tylow rankingu, stad moje silne przypuszczenie, ze obie faworytki ten mecz wygraja.

inkub1986.

Gavrilova - Sharapova✅✅✅
Tu zdecydowanie na Sharapova. Dlaczego? Spojrzmy wstecz na turniej w Melbourne i juz wiemy, ze mamy pewniaka. Owszem. Australijka miala niezly sezon, zwlaszcza druga polowe, no ale Maria wraca z uderzeniem i jak na jej wiek, gra prawrie tak dobrze, jak kiedys.

▶ Stawka: 5j Unibet

Hsieh w trakcie ulubionej przez nią części sezonu. Australijski szlem i mecze w południowo wschodniej Azji. Dobry występ w Melbourne, widać że jest w formie. Wyeliminowała Siegemund, która wcześniej wyrzuciła Azarenkę, oraz pokazała bardzo dobry tenis ze zwyciężczynią całego turnieju Naomi Osaką, urywając jej nawet seta. Niculescu to już tylko cień zawodniczki, liczne kontuzje przekładają się na częste krecze i brak możliwości rywalizacji o pełnych siłach. Dzisiaj w Hua Hin 30 stopni i spora wilgotność. Nie są to może ekstremalnie trudne warunki, ale na pewno będą sprzyjać tutaj Azjatce. Hsieh prezentuje techniczny styl i długie wymiany. Niculescu nie potrafi grać forehandu i gra w większości przypadków bardzo dziwnego slice&#39;a. Część zawodniczek ma z nim spory problem, ale uważam że Hsieh po tym co widziałem w Australii jest zbyt regularna, żeby psuć takie uderzenia. Taki styl będzie wyniszczał Rumunkę, która może nie dać rady fizycznie. Polecam postawić w Unibet, gdzie krecz przeciwniczki oznacza wygraną zakładu, o ile pierwszy set zostanie rozegrany w całości

Witam.
Dziś mecz pierwszej rundy turnieju w Hua Hin, gdzie zagra nasza Magda Linette. Jej rywalką jest Priscilla Hon, 20 letnia zawodniczka australijska.Moim zdaniem kurs na zw Magdy jest trochę zawyżony. Nie ma co patrzeć na jej występ na AO bo dostała Osakę i było po zawodach. Dla mnie Linette jest zdecydowaną faworytką tego spotkania. Nasza zawodniczka jest o wiele bardziej doświadczona od młodej Australijki. Najważniejsza rzecz, dzisiaj,która zadecyduje o zwycięstwie w tym spotkaniu to mniejsza liczba niewymuszonych błędów. Banalne? Może i tak. Żadna z pań nie ma wygrywającego serwisu takiego jak np. Williams czy Kvitova, aczkolwiek zaserwować potrafią. Wygra ta która będzie wytrzymywała lepiej długie wymiany a w tym elemencie zdecydowanie lepsza jest wg mnie Linette. Mówiąc krótko Magda jest po prostu lepszą ścianą do przebijania:]. Jak dla mnie typ bardzo pewny. Pozdrawiam

6:0 6:4
Serwujac na mecz zrobila 3 df w gemie ale ogarnela.
Maria pokazala sie z dobrej strony w Melbourne gdzie odpadla po dobrym meczu z Barty. We wczesniejszych meczach gromila swoje rywalki. Teraz wraca do Rosji po killu latach na turniej halowy. Mysle ze bedzie chciala zagrac jak najlepiej przed wlasna publicznoscia. Gavrilova w formie tragicznej. Przegrywa wszystko jak leci. Nawet u siebie na szlemie szybko pakowala walizki. W hali nigdy Dasza nie blyszczala z uwagi na marne warunki fizyczne i styl gry. Dzis glownym problemem Marii moze byc jej serwis ktory w Australii w poczatkowych meczach szwankowal i popelniala duze ilosci df. Nie sadze zeby Gavrilova w obecnej dyspozycji mogla zagrozic Marii choc to tylko WTA.

Otrzymane punkty reputacji: +11
dx2 211,3K

dx2

Blinkova-Y.Wang 2 ✅

Jakos kilka czynnikow wydaje mi sie, ze czynia tu z Chinki faworytke. Bardzo dobry wystep w ubieglej edycji Yafan Wang (polfinal) i teoretycznie Tajwan to duzo lepszy klimat dla Chinki niz tenisistki z Europy.
Poza tym w perspektywnie turniejowy duet w Doha i Dubaju 9Dubaj w tym roku jest tym bardzije renomawnym turniejem) w kalendarzu. Wang w Doha nie zagra i nie ma jej na liscie do kwalifikacji, wiec powinna skupic sie na starcie tutaj w Hua Hin. Yafan Wang dobry poczatek tego roku w chinskim Shenzen, w rankingu jest dosc wysoko, bo okupuje 60 miejsce, wydaje mi sie, ze bedzie chciec zagrac bez kalkulacji i jak najlepiej, wiec tak sprobuje.

inkub1986.

Sakkari - Georges +1,5 seta⛔
z 5/3 na 5/7 w drugim secie, brawo Sakkari, na pewno chcialas wygrac

Georges ma przeblyski, potrafi na duzych turniejach wchodzic do finalow lub odpadac w polfinalach, a potrafi tez odpasc z underdogiem w pierwszej albo drugiej rundzie. Ten mecz jest kontrolny, lepiej zagrac jedna lub druga w rundzie nastepnej, ale jesli mialbym tu typowac, to wybieram Sakkari, ze ugra chociaz seta z dwoch powodow. Po pierwsze, Greczynka grala dosc rowno, odkad wyplynela rok temu, a po drugie rzadko odpuszczala pierwsze, drugie rundy. Jesli Georges wyjdzie zmotywowana na to spotkanie, pewnie wygra, choc mowie seta prawdopodobnie straci. Dla bardziej przyziemnych graczy proponuje typ Georges +1,5 seta✅ lub niewielki over gemowy.

tarki_16 210,9K

tarki_16

Moderator
Martincova ✅

Trzeba poszukać niespodzianki. Czeszka już oswoiła się z zimnym klimatem Rosyjskim, zagrała 3 mecze kwalifikacyjne, w którym nie dała szans rywalkom, dziś ograła bez problemu wyżej notowaną zawodniczkę gospodarzy Wichłancewe. Rok temu też udało się awansować do głównej drabinki, jednak uległa w kolejnej rundzie Vinci, może w tym roku będzie lepiej? Kto wie, bo dla Kazaszki będzie to pierwszy mecz po Melbourne, więc liczę na ogranie Martincovej i rozluźnienie Putincewy. Set dla mniej odważnych.

Otrzymane punkty reputacji: +25

adik1992

Moderator
Gasparyan @1,87⛔fortuna w calym meczu tylko raz utzymala podanie wiec nie ma o czym mowic.
O Rosjance pisalem juz wielokrotnie podczas konca zeszlego sezonu. Jest to dziewczyna z duzym potencjalem i umiejetnosciami tenisowymi jednak jej kariere przerywaly kontuzje i operacje kolan przez ktore pauzowala kilka miesiecy. Gdyby nie ten fakt juz dawno bylabybw top20 a moze i wyzej. Przed operacjami w mlodym wieku wygrala tutniej w Baku. Powrocila na korty na dobre w okolicach US Open gdzie przegrala z Kerber po dobrym meczu. Niedlugo pozniej wygrala swoj drugi turniej w Taszkiencie. Nastepnie kilka udanych wystepow w hali i znow krecz na koniec sezonu w polfinale turnieju we Francji. W Australi porazka w Mertens po przyzwoitym meczu w drugiej rundzie. Do turnieju w St. Petersburgu musiala przechodzic przez kwalifikacje w ktorych nie stracila nawet seta. Azarenka to tez zawodniczka po przejsciach. W ostatnim czasie nie tyle problemy zdtowotne co rodzinne spowodowaly jej spadek w rankingu i ograniczona ilosc startow. Z forma jest daleko od przyzwoitej. W hali w ostatnim czasie za duzo nie grywala. Jezeli Margarita bedzie w pelni sprawna i bol nie bedzie jej przeszkadzal to powinna pokonac Vike. Styl Gasparyan podpasowany jest pod gre w hali. Dysponuje mocnym podaniem oraz znakomitym jednorecznym backhandem. Do tego dochodzi rosyjska publika ktora bedzie ja mocno wspierac.
W zeszlym roku dala niezle zarobic i licze ze w tym turnieju bedzie mozna na nia stawiac nie raz.

Mozna tez zagrac
Garcia @1,58⛔???? Garcia dno. W obu setach prowadzenie z przelamaniem. W obu polamala sie z 40:0 a sama niewykorzystywala po kilka bpbw gemach Brady. Trzeba ja narazie omijac bo forma w lesie.
Danilovic +1,5 seta @1,7⛔

mg_08 3,4K

mg_08

Znawca - Tenis
adik1992 ,
Podpisuje się pod Twoim typem głównym ale zastanawiam się nad Twoja propozycja Danilovic +1.5,seta.
Moim zdaniem Veronica jest tutaj zdecydowana faworytka, jest w dobrej formie, 7/2 w tym roku, ograla m.in. Bencic, porażka tylko ze Zvonarieva i Gasparyan, bardzo dobry bilans na hali, gdzie Olga nie ma w ogóle doświadczenia do tego dochodzi słaba formą Serbki i ściany które będą po stronie Rosjanki. Wg mnie wszystkie znaki na niebie pokazują, że Veronica ten mecz bierze.
Veronica Kudiermietowa @1,45 ✅

adik1992

Moderator
adik1992 ,
Veronica Kudiermietowa @1,45
Nie twierdze ze Rosjanka tego meczu nie wygra. Jak tylko zobaczylem ta pare to odrazu wpadl mi do glowy ten typ. Troche jest on wbrew logice patrzac wlasnie na ostatnie wystepy. Ale to jest WTA a tam brak logiki. Kurs mnie tez skusil a wystarczy moment dekoncentracjo Rosjanki i lepsza gra Olgi i set wpadnie. Zobaczymy jak bedzie. Najlepiej zeby wygrala Kudiermietowa 2:1 i wszyscy beda szczesliwi. No moze poza Danilovic. ;)

inkub1986.

Azarenka - Gasparyan +1,5 seta✅✅✅ brawo na luzie
51. vs. 81. WTA rankingu. Bialorusinka seta powinna ugrac. Mala Rosjanka bedzie chciala pobic Duza Rosjanke, mottywacje juz mamy dodatkowa. Zostaje wynik. Jesli sie nie przylozy, nie wygra, no ale na seta mozna chyba liczyc spokojnie? Nie grala zle w zeszlym roku, do 3-4 rund sie podostawala w wiekszych turniejach, obycie z kortem znow ma. Nic tylko pwoodzenia jej zyczyc.

Otrzymane punkty reputacji: +2
isztwan 236,2K

isztwan

Azarenka - Gasparyan 1.95 ForBet
✅

Tutaj nie rozumiem dlaczego się sugerują Panowie kłopotami Azarenki. Może i jakiś tam wyników nie osiąga ale bez przesady, raczej nie ma takiej opcji aby nie pokonała Gasparyan, która to właśnie ma większe problemy niż sama Azarenka. Doświadczenie i przede wszystkim umiejętnośći są po jej stronie i to ona powinna dziś wygrać, pomimo dopingu kibiców, którzy to nie graja a tylko klaszczą :]

Otrzymane punkty reputacji: +63

inkub1986.

Ostapenko - Mladenovic [Petersburg]
Bardzo slaby start Mladenovic w tym sezonie. Ostapenko od Wimbledonu 2018 wyraznie cieniuje. Dla obu zawodniczek bedzie to mecz na rozkrecenie. Taki troche no-bet. Ale jesli mialbym sklaniac sie w ktoras strone, dalbym wygrana 1.seta Mladenovic badz Mladenovic +1,5 seta✅✅✅. Takie bardziej na przeczucie, poniewaz obie pod forma...

dx2 211,3K

dx2

Zidansek-Brady 2 ⛔

Amerykanka doslownie zniszczyla rywalki w kwalifikacjach. W 1 rundzie pokonala Caroline Garcia i mimo ze Francuzka slabo rozpoczela ten sezon to jednak wygrana Brady nie wydaje sie przypadkiem.
Zidansek miala latwo przeprawe z Timea Babos, kora wygrala ten turniej w ubieglym roku, ale ten wynik wskazuje raczej, ze tym razem Babos nie podeszla powaznie do tego turnieju i pewnie nastawia sie na granie kolejnych, gdzie miedzy innymi jest Budapeszt.
Dyspozycja Brady, ktora wygrala tu juz 3 mecze na moj gust duzo bardziej zweryfikowana niz jednak watpliwe i chyba zbyt latwe zwyciestwo Zidansek nad Babos.
Poza tym Zidansek mimo wszystko wciaz jest tenisistka slabo zweryfikowana na twardych nawierzchniach, bo Slowenka blysnela latem na cegle, ale kortach twardych wciaz pracuje na swoje nazwisko. Obydwie sa na liscie kwalifikacji w Doha (Brady jest nawet minimalnie poza cut-offem), ale nie sadze by ktoras miala tu kalkulowac. Jak wspominalem Zidansek nie jest na tyle uznana firma by wybierac sobie turnieje na twardych kortach, a ranking Brady jest w tej chwili tak slaby, ze przeciez ona nawet tu w Hua Hin musiala dostawac sie do turnieju glownego przez kwalifkacje i jej wynikiem to powinno byc przede wszystkim poprawienie tego rankingu, a wszystko wskazuje, ze Amerykanka ma szanse zagrac dobry turniej.

Otrzymane punkty reputacji: +10

adik1992

Moderator
Sharapova 2:0 @1,73 fortuna▶
Po wczorajszym kiepskim dniu dzis powinno byc lepiej.
Ponownie uderzam w Sharapowa a konkretnie w jej wygrana w dwoch setach. Tak jak sadzilem w meczu z Gavrilova najwiekszym rywalem Marii byla ona sama a konkretnie jej serwis. Nawet serwujac po mecz potrafila zrobic 3 df. Oprocz podania reszta funkcjonuje na dobrym poziomie. Uderzenia czy to z backhandu czy forehandu sa grane z duza sila i trafiaja blisko linii przez co rywal nie ma szans na odpowiedz. Co do Kasatkiny to poczatek sezonu ma bardzo nieudany podobnie jak Gavrilova. Tez przegrala wszystkie spotkania tego sezonu mimo ze nie grala z zadna zawodniczka z czolowki. Roznica jednak jest taka ze Daria jest mocniej zbudowana zawodniczka i potrafi uderzyc mocno kontowo. Serwis moze nie jest imponujacy jezeli chodzi o sile. Czesciej skupia sie na celnym wprowadzeniu pierwszego 1 serwisu. I to powinna byc szansa dla Marii. W poprzednim spotkaniu czesto przejmowala przewage w punkcie po mocnym returnie. Daria mimo slabej formy w hali grac potrafi co pokazala kilka miesiecy temu gdzie wygrala w Moskwie mimo ze nie grala jakiegos wielkiego tenisa. Spotkanie dla Sharapovej nie bedzie latwe ale sadze ze bardziej doswiadczona Rosjanka bedzie gora

Kediermietova +1,5 seta @1,7⛔ fortuna
Eh szkoda pierwszego seta bo dobrze grala to sie polamala z 40:15 a w drugim to juz glowa siadla i slabsza gra.
Wczoraj przecenilem umiejetnosci Danilovic. Przegrala gladko w dwoch setach ugrywajac tylko 3 gemy. Jak juz wczoraj MG_08 wspominal Rosjanka dobrze czuje sie w hali co pokazaly kwalifikacje gdzie ograla bedaca w dobrej formie Bencic. Wczoraj bardzo pewnie na serwisie gdzie poslala spora ilosc asow jak na tak krotki mecz. Sadze ze postawi sie Vekic ktora w tym sezonie przeplata lepsze mecze z gorszymi. Graly dwa lata temu razem i gora byla Vekic wygrywajac 2:1. Uwazam ze jezeli Rosjanka utrzyma dyspozycje z ostatnich dni to seta powinna ugrac a moze i caly mecz

inkub1986.

Zvonareva - Georges ⛔
No to juz wiemy, ze Georges jest w gazie i powinna tu o polfinal bynajmniej zahaczyc. Vera nadal grozna, ale z Riske sie poddac pare tygodni temu? Mysle, ze nie stanowic tu bedzie o wyniku spotkania, bo jest duzo starsza i ma mniejszy potencjal (juz).

adik1992

Moderator
Zvonareva - Georges
Miales na mysli ze Julia osiagnie przynajmniej 1/2 czy w zdanym wypadku do tej fazy sie nie dostanie bo to wlasnie znaczy bynajmniej. Nie jest to synonim slowa przynajmniej. ;)
I nie bierz tego do siebie bo czesto ktos uzywa slow w analizie o znaczeniu ktorych nie ma pojecia.
Co do meczu Goerges to wczoraj w 1 secie podkrecila lekko kostke ale nie powinno miec to znaczenia w dzisiejszym meczu bo w 2 secie poruszala sie normalnie.
Pozniej do skasowania.

maykixd 1,7K

maykixd

Zheng @2.15 forBET ŁATWO I PRZYJEMNIE ✅
A mnie dziwi kurs na Azjatkę w tym spotkaniu... jak gra Begu chyba każdy wie, jeden z najnudniejszych tenisisow świata, działa tylko wtedy kiedy przeciwniczka przegrywa sama ze sobą, choć jak wiemy czasami to złoty środek ???? zwłaszcza w damskim tenisie, ale Chinka to porządna tenisistka, która z reguły nie odpuszcza, ostatnio jak przegrywała to raczej z uznanymi markami, do tego mecz prawie jak u siebie, kurs zaskakująco wysoki, jak nie ma czegoś o czym nie wiem to nie powinno być problemów ????