>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Skoki narciarskie 2018/2019 - Zakopane (18.01 - 20.01.2019)

sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Po ostatnim dobrym weekendzie dla naszych skoczków czas na powrót do domu gdzie kolejny weekend Pucharu Świata. Wielu z nas liczy, że zostanie podtrzymana dobra seria i w Polsce ujrzymy także triumfy rodaków. Skakanie na najwyższym poziomie rozpocznie się w piątek. Tego dnia zaplanowano treningi i kwalifikacje do niedzielnego konkursu. W sobotę konkurs drużynowy. Niedziela konkurs indywidualny. Trener naszej kadry podał skład na zbliżający się weekend skoków, w której znaleźli się także młodzi z kadry krajowej. Są to Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jakub Wolny, Stefan Hula, Maciej Kot, Przemysław Kantyka, Klemens Murańka, Tomasz Pilch, Andrzej Stękała, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł.
Program PŚ w Zakopanem (HS140):
Piątek, 18.01.2019
11:00 - Odprawa techniczna
16:00 - Oficjalny trening
18:00 - Kwalifikacje
Sobota, 19.01.2019
15:00 - Seria próbna
16:15 - Pierwsza seria konkursu drużynowego
Niedziela, 20.01.2019
15:00 - Seria próbna
16:00 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego

Jakie macie przeczucia w związku ze zbliżającym się weekendem skoków w Zakopanem. Zachęcam do wypowiedzi oraz podawania typów popartych analizami.
 
sks1926 88

sks1926

Użytkownik
I owszem, tylko kurs trochę marny. Zdecydowanie wolę zagrać na Kamila w trójce bo wg mnie 1,95 na jego podium to lokata.
Jedyny plus dla tego typu, że skacze u siebie. Obecnie mocniejszy od niego jest Dawid, Kraft i pewnie Ryoyu, Eisenbichler też może być wyżej. Więc to top3 trochę naciągane.
 
pinio1111 56K

pinio1111

Użytkownik
Jedyny plus dla tego typu, że skacze u siebie. Obecnie mocniejszy od niego jest Dawid, Kraft i pewnie Ryoyu, Eisenbichler też może być wyżej. Więc to top3 trochę naciągane.
Piszesz kto jest mocniejszy od Kamila na obecną chwilę, ale tak się składa, że to on i Dawid stali dwa razy w Predazzo na podium. Co do miejsca rozgrywania zawodów to komentarz jest chyba zbędny. Chłopak z Zębu zna tą skocznię na pamięć i mógłby na niej skakać z opaską na oczach! W ostatnich latach od sezonu 2010/11, kiedy wygrał po raz pierwszy, staje na podium co drugi rok - 4x1miejsce i raz 3miejsce. W ubiegłym roku miał pecha co do warunków i niestety konkurs mu nie wyszedł, więc wypada że w tym roku będzie pudło. Na MP zdeklasował wszystkich i jego skoki były wręcz perfekcyjne. Gołym okiem widać, że jego dyspozycja idzie wciąż w górę i pewnie optimum osiągnie podczas MŚ? Warunki do skakania mają być wręcz idealne, więc nie wyobrażam sobie że Kamila może zabraknąć na podium!
Jeszcze wpadł mi w oko zakład z fortuny:
Siegel - Freitag 2,10
Uważam, że to duża pomyłka ze strony bukmacherów. Biorą chyba pod uwagę wyniki ostatniego konkursu i zapominają, że Wielka Krokiew to jedna z ulubionych skoczni Ryśka i prawie co sezon osiąga on tu dobre wyniki.
 
viceversa 338

viceversa

Użytkownik
Czy nie uważacie, że Niemcy mogą nas przeskoczyć w drużynówce ?
W każdym konkursie w top30 pokazuje się 5-6 zawodników, gdy u nas zaledwie trzech-czterech, jesli czterech, to zazwyczaj miejsce 26-30, do tego Żyła, który lekko opadł i zalicza miejsca pod koniec pierwszej dziesiątki - początek drugiej. Natomiast u sąsiadów jest Eisen, Leyhe, Geiger, Freitag - który u nas skacze zazwyczaj wyśmienicie. Przypuszczam, że własnie taką czwórka wyjdą Niemcy, ponieważ Wellinger odstaje i ponoć zrezygnował z zawodów w Polsce, a Siegel skacze uważam gorzej, od pozostałej czwórki.
 
chamberlain 423,3K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Ryoyu Kobayashi Miejsce 1-3 Kwalifikacje @ 1.45 forBet ⛔
Ryoyu Kobayashi Wygra Kwalifikacje @ 2.05 forBet ⛔
Na kwalifikacje tylko takie typy, buki dobrze odrobiły lekcję i wystawiły naprawdę wyrównane pary, a nie będę strzelał na ślepo. Tu według mnie kursy na Kobayashiego trochę przesadzone, owszem zepsuł drugi skok w Predazzo, ale nie zapominajmy co on potrafi wyczyniać, tutaj przyjeżdża na pewno podrażniony, tym bardziej, że to Dawid zabrał mu te 6 zwycięstwo z rzędu, sądzę, że od kwalifikacji będzie tu groźny, moim głównym typem jest tu jego miejsce w pierwszej 3, ale dokładam też wygraną.
Polska Wygra Konkurs Drużynowy @ 1.60 STS ⛔
Moim zdaniem zobaczymy tu zwycięstwo Polaków, wiem wiem, że brakuje nam ewidentnie tego 4 zawodnika, ale zawsze na konkursy drużynowe ten najgorszy w kadrze dawał z siebie wszystko. Tu mamy 3 liderów, oczywiście Stoch, Żyła i Kubacki, Kamil przez cały sezon jest bardzo groźny, Dawid eksplodował formą, a tu skacze u siebie, Piotrek miał problemy podczas TCS i to było widać, bo w Predazzo zajmował już 7 i 10 miejsce. Niemcy bardzo niestabilni, Japonia z Austrią mają tylko po jednym świetnym zawodniku, a później długo długo nic, wśród największych rywali stawiałbym tu.. Norwegów, Johansson potrafi walczyć z najlepszymi, u Stjernena coś tam trybi ostatnio, jeszcze dodatkowo podbudowany wygraną w Mistrzostwach Norwegii, Forfang też umie odpalić, ostatnim z czwórki zapewne będzie Granerud, który w ostatnim czasie złapał zwyżkę formy, w ostatnim konkursie w Predazzo 4 Norwegów było w pierwszej 13 zawodów, a po konkursie w Wiśle mają coś do udowodnienia.
Niemcy - Norwegia @ 2.80 STS ⛔
I tak jak pisałem wyżej, Norwegowie mają tu coś do udowodnienia, od Niemców ciężko stwierdzić czego można się spodziewać, Geiger zgubił formę już na TCS, Leyhe groźny, ale jak w Predazzo, jednego dnia 5 miejsce, drugiego 18, więc trochę nierówny, ich największą nadzieją w tej chwili jest Eisenbichler, który odpalił na TCS i utrzymuje dobrą formę, chociaż już nie taką, która pozwala mu walczyć o zwycięstwo, przytrafiają mu się gorsze skoki. Według mnie kursy tu trochę za wysokie na Norwegów, dlatego próbuję.
Co do typów na konkurs indywidualny, wolę jednak poczekać na jutrzejsze kwalifikacje, bo jak na razie warto grać na pewno typy na Polaków.
EDIT:
Japonia - Austria @ 2.29 Fortuna ✅
Po pechowej nocy na jutro do analiz ze skoków dorzucam jeszcze jeden typ, na to, że Austria będzie lepsza od Japonii. Trochę dziwi mnie to, że nie są w tej parze faworytami, oczywiście w Japonii jest młodszy z braci Kobayashi, ale później długo długo nic, za to w Austrii co konkurs mamy kilku zawodników, którzy walczą w drugiej serii. Na początku zacznę od przypuszczalnych składów, w Japonii oczywiście powinniśmy zobaczyć braci Kobayashi, z dobrej strony pokazuje się też Sato, ostatnim skoczkiem powinien być Ito, bo Nakamura radzi sobie jeszcze gorzej w ostatnim czasie. W Austrii oczywiście będzie to Kraft, zapewne Fettner, który potrafi zaskoczyć w ostatnim czasie i mimo wszystko chyba Hayboeck, bo nie spodziewam się Aschenwalda, bo forma trochę słabiutka. Popatrzmy więc na wyniki osiągane przez tych zawodników w ciągu kilku ostatnich konkursów, cofnijmy się do TCS i konkursów w Predazzo, choć to nie będzie łatwe, bo nie zawsze wszyscy meldowali się w drugiej serii, ale czysto teoretycznie w takich sytuacjach wynik 1 serii pomnożę razy 2.
Predazzo Konkurs Drugi:
Austria - 911.4 pkt (Huber nie awansował do drugiej serii uzyskując w pierwszej serii 95.7 pkt)
Japonia - 876 pkt (Ito nie awansował do drugiej serii uzyskując w pierwszej serii 83.1 pkt)
Predazzo Konkurs Pierwszy:
Austria - 1031 pkt (Hayboeck nie awansował do drugiej serii uzyskując w pierwszej serii 112.3 pkt)
Japonia - 1055.8 pkt (Ito nie awansował do drugiej serii uzyskując w pierwszej serii 109.8 pkt)
Bischofshofen
Austria - 975.5 pkt
Japonia - 943 pkt
Innsbruck
Austria - 902.5 pkt
Japonia - 921.2 pkt
Garmisch-Partenkirchen
Austria - 782.1 pkt (Hayboeck i Kraft nie awansowali do drugiej serii uzyskując w pierwszej serii 85.7 oraz 79.4 pkt)
Japonia - 993.5 pkt
Oberstdorf
Austria - 944.5 pkt (Fettner nie awansował do drugiej serii uzyskując w pierwszej serii 92.1 pkt)
Japonia - 954.1 pkt (Ito J. Kobayashi nie awansowali do drugiej serii uzyskując w pierwszej serii 120.7 i 87.7 pkt)
Patrząc w takim razie na ostatnie 6 konkursów mamy wynik 4-2 dla Japonii, niezbyt optymistycznie dla typu, ale patrząc realnie w 3 na 6 konkursów nie awansował Ito, w tym 2 razy w Predazzo, a więc podczas ostatnich konkursów, czy można go kimś innym zastąpić? Nie powiedziałbym, pozostali Japończycy w Predazzo prezentowali się następująco Nakamura 36 i 45, Kasai 41 i 40, a więc jest tam duży problem z ostatnim skoczkiem do drużyny. Braki awansu również towarzyszyły, ale wystarczy spojrzeć, raz Fettner, ale dosyć już dawno, wpadka Krafta w Ga-Pa i ostatnio Hubera w drugim konkursie w Predazzo, gdzie był 31, bardzo nieobliczalny jest za to Hayboeck, który już dwa razy nie awansował do drugiej serii, ale też w innych konkursach potrafił zaprezentować się świetnie. Kobayashi na pewno zrobi różnicę, ale Kraft ostatnio też skacze wyśmienicie, więc może tu zrobić przewagę góra 10-20 pkt, a patrząc na pozostałych skoczków, biorąc kolejność z klasyfikacji generalnej PŚ Huber &gt; Kobayashi, Fettner = Sato, oraz Hayboeck &gt; Ito, myślę, że będzie bardzo ciekawie w tym konkursie, ale według mnie to Austria jest tu faworytem, już w pierwszym konkursie drużynowym w Wiśle, gdy Kobayashi nie był jeszcze w tak znakomitej formie Austria wygrała z Japonią przewagą 55.5 pkt tu nawet w podobnych okolicznościach sam Ryoyu za dużo nie ugra tu dla Japonii.
EDIT2:
Nieobliczalne zawody, dyskwalifikacja, upadek, ale te zawody chociaż pokazały, że nie można skreślać nikogo przed zawodami.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
viceversa 338

viceversa

Użytkownik
Ło Cie Panie, chyba poniosło za bardzo z tym rozmachem.. ????
Wydaje mi sie, że dałeś ten ten typ na Norwegie patrząc tylko na ostatni konkurs :p
Forfang skacze systematycznie ? Nie.
Johanson ? Na treningach i w kwali zazwyczaj systematycznie ;d
Granerud ? W ostatnim 13, w przedostatnim 25 ^^
Ale sie okaże.. Dla mnie osobiiscie Niemcy top2 pewniak ????
 
chamberlain 423,3K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Szanuje Twoje zdanie, ale nie rozumiem za bardzo aż takiego faworyzowania Niemców. Mówisz, że wydaje Ci się, że zasugerowałem się ostatnim konkursem, to popatrzmy na 2 ostatnie konkursy (odpuszczam pierwszy konkurs w Predazzo, bo jednak nie wystąpił Eisenbichler, a to kluczowa postać, w Innsbrucku za to nie wystąpił Granerud) części niemieckiej TCS nawet nie będę brał pod uwagę, bo jak wiadomo u siebie skacze się lepiej.
Predazzo
Norwegowie w 4 Johannson, Forfang, Stjernen i Granerud (przypuszczam, że taki będzie skład, bo za bardzo innej opcji nie widzę) zdobyli w konkursie łącznie 979.9 pkt.
Niemcy w 4 Eisenbichler, Leyhe, Geiger i Freitagiem zdobyli 960.5 pkt, gdyby zamiast Freitaga wystąpił Siegel wynik wynosiłby 972.4 pkt, nie jestem pewny w jakim składzie wystąpią, więc biorę pod uwagę udział dwóch zawodników.
Bischofshofen
Norwegia 964.7 pkt.
Niemcy z Freitagiem 995.8 pkt, Siegel nie awansował do drugiej serii, więc jego wyniku nie brałem pod uwagę.
Znacząca wygrana Niemiec, ale bardzo słabo skoczył Stjernen, który tym konkursem przekreślił sobie szansę na podium w TCS, tylko że w pierwszej serii miał 4 najgorszy wiatr, w drugiej serii najgorszy, myślę, Niemcom w pierwszej serii też wiatr nie sprzyjał (oprócz Eisenbichlerowi), ale mieli więcej szczęścia w drugiej serii.
Pech Stjernena i szczęście Niemców, 3 znalazło się w końcu w pierwszej 10, co miało miejsce w tym sezonie tylko 1 raz, w drugim konkursie w Ruce, tyle, że tam na najwyższym, wtedy 2 miejscu stanął Wellinger.
Mówisz, że Forfang nie skacze systematycznie, a Geiger tak skacze? Freitag, czy Siegel? Eisenbichler, który odpalił z formą na TCS? Nie ma co przyczepiać się systematyczności, bo z Niemców najlepiej i najrówniej od początku sezonu radzi sobie jedynie Leyhe, pozostali się mocno wahają.
Nie mówię, że Norwegia na 100% wygra z Niemcami, ale lubię poszukać dogów, tu wcale nie zdziwi mnie jak Norwegia będzie wyżej od Niemców. Granerud z Geigerem to w tej chwili podobna półka, a nawet powiedziałbym, że Granerud radzi sobie lepiej. Stjernen od Freitaga w ostatnim czasie wręcz w każdym konkursie wyżej, wyjątek to pierwszy konkurs w Predazzo, a nie wiem czy można brać pod uwagę, że lubi tu skakać, jego najwyższe miejsce w tym sezonie to 8, poza nim już nie meldował się w pierwszej 10. Leyhe i Eisenbichler w tej chwili to wyższa półka od Forfanga i Johanssona, ale Forfang jak mówiłem potrafi odpalić, a ostatnio kręci się blisko pierwszej 10, a Johannson już 8 razy znajdował się w pierwszej 10 w tym sezonie, a te treningi i kwalifikacje pokazują, że podczas któregoś konkursu może spokojnie włączyć się w walkę nawet o podium. W obu ekipach są zawodnicy, którzy potrafią zrobić różnicę, ale też kompletnie zepsuć wynik kolegom, kursy powinny być odrobinę bardziej wyrównane w mojej opinii, zgadzam się, że Niemcy faworytem, ale nie aż tak dużym.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
R 167

realny

Użytkownik
O mówią prognozy pogody?
s90/to już jest szczyt, że nie można sobie samemu sprawdzić pogody na weekend w Zakopanem
 
tedddy2060 7,3K

tedddy2060

Użytkownik
Ja dzisiaj gram że Kubacki będzie lepszy w kwalifikacjach od Kobayashi ponieważ Japoniec już nie pociągnie tak cały czas i musi mieć wreszcie obniżkę formy,a Dawid skacze bardzo dobrze i do tego u siebie!!!!!
 
deserteagle 180

deserteagle

Użytkownik
Konkurs Indywidualny H2H , Puchar Świata - Niedziela 20.01.2019
Żyła P. - Stjernen A.
Kto lepszy: Stjernen A. ⛔
Kurs: 2.38 (STS)

Całkiem niezły kurs zważywszy na to co wydarzyło się kilka dni temu. Stjernen został mistrzem Norwegii w skokach. Da mu to na pewno niezłego &quot;kopa&quot; jeśli chodzi o pewność siebie i myślę, że, jeżeli nic nieprzewidywalnego się nie wydarzy(jakaś dyskwalifikacja, bądź upadek.) to ma szansę być lepszy od Piotrka. Oczywiście życzę naszym Orłom jak najlepiej ale tutaj za parę groszy można spróbować szczęścia :cool: .
Edit: Żyła 19, Stjernen 20. Piotrek wygrał o 0.5 punktu. Było blisko.
 
viceversa 338

viceversa

Użytkownik
Na konkurs drużynowy widze jedynie walke miedzy Polska a Niemcami o pierwsze miejsce i Austrii z Japonią o czwarte miejsce..
Porównując wszystkie ekipy ze sobą tabela układa mi się następująco :
I - Polska , II - Niemcy, III - Norwegia, IV - Japonia, V - Austria
Natomiast jeśli chodzi o kwalifikacje, wyrózniają mi się takie pary ;
1) Kot - Wolny , @1.85
2) Johansson - Żyła , @1.52
3) Koudelka - Forfang , @1.60
4) Stjernen - Geiger , @1.65
5) Peier - Semenic , @1.70
Bez analiz tutaj na forum, bo to czysta dyskusja, aczkolwiek chamberlain - chciałbym się sprawdzić i prosiłbym, żebyś sam również przedstawił swoją tabele na koniec drużynówki, jak i swoje 5 propozycji na kwali :p
Pozdrawiam! ????
 
@ 49

@panathinaikos

Użytkownik
ZAKOPANE: Duża skocznia - Mężczyźni (Polska) - Kwalifikacje
Dawid Kubacki
- Robert Johansson @1,44

Jak dla mnie bardzo fajny typ. Dawid ostatnio w bardzo dobrej formie plus skaczą w Zakopanem. Pomimo ze to są tylko kwalifikacje to uważam, ze każdy z Polaków będzie chciał sie dzisiaj dobrze zareprezentowac! Nie będzie mowy o zadym odpuszczaniu czy oszczędzaniu sie, a wiec co za tym idzie - Dawid będzie walczył o 1 miejsce czego nie można powiedziec o Norwegu! Jak dla mnie piękny typ i pobieram go mocno! Powodzenia!
 
pinio1111 56K

pinio1111

Użytkownik
Zakopane, kwalifikacje (fortuna):
Geiger K. - Freitag R. 2,11

Tak jak pisałem już wcześniej, Wielka Krokiew to jedna z ulubionych skoczni Ryśka i zawsze osiąga tu dobre rezultaty, oczywiście adekwatnie do aktualnej formy. Na tą chwilę skacze trochę lepiej od Karla, który ewidentnie stracił dobrą dyspozycję z początku sezonu. W Predazzo Freitag był dwa razy przed Geigerem, więc biorąc pod uwagę to gdzie rozgrywane są zawody idę zdecydowanie w kierunku &quot;Piątka&quot;;)
 
J 4,8K

jasiu771

Użytkownik
Panowie co sadzici
Kwalifikacji nie ma co brać pod uwagę, zawodnicy skaczą na luzie, najlepsi testując różne rozwiązania/sprzęt. Po tym kursie można brać śmiało. Polacy mają 3 zawodników regularnie w dziesiątce zawodów. Łatwo nie będzie ale jesteśmy głównym faworytem do zwycięstwa.
 
ranczo0123 445,3K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Niezly maja buki rozstrzal. Treningi i kwalifikacje to jedno a konkurs to drugie. Kubacki i Stoch mysle, ze oddadza skoki na top 6 do tego Zyla mysle skok na 7-12. Jedyna zagadka jest tutaj Kot.. Popatrzmy na Norwegow. Forfang i Johansson obaj w top 2 ale jutro juz tak pieknie na pewno nie bedzie. Johansson regularnie bardzo dobrze skacze w treningach i kwali a juz w konkursie spisuje sie dosyc przecietnie. Forfang forma mocno niestabilna. Czasem skok sie uda a czasem nie. Niemcy maja dosyc wyrownana ekipe ale bez blysku. Patrzac kto moze u nich popsuc skok to typowalbym Siegela. Reszta ekip sie nie liczy. Po takim kursie musze sprobowac pograc Polske. Tym bardziej, ze kursy przed treningami na naszych oscylowaly w okolicach 1.40.
Typ: Polska @ 4.00
 
K 22

kubas45

Użytkownik
Nie wiem na ile można wierzyć w informacje z flashscore, ale według nich zamiast Freitaga w składzie Niemców znajdzie się Siegel, a w składzie Austrii zamiast Fettnera zobaczymy Hoerla. Czwartym z Japończyków miałby być Ito.
Również uważam że typ na naszych jest najbardziej wskazany, tym bardziej że według mnie sporą rolę odegra też to że zawody odbędą się przed własną publicznością, która może uskrzydlic ????
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Kwalifikacji nie ma co brać pod uwagę, zawodnicy skaczą na luzie, najlepsi testując różne rozwiązania/sprzęt. Po tym kursie można brać śmiało. Polacy mają 3 zawodników regularnie w dziesiątce zawodów. Łatwo nie będzie ale jesteśmy głównym faworytem do zwycięstwa.
Kwalifikacje to była mieszanka wiatru pod narty i w plecy. Cała nasza czwórka zbyt dużego szczęścia nie miała tak jak Norwedzy, a przede wszystkim Forfang i Johansson. To oni wygrali wszystkie dzisiejsze serie, a to dzięki temu, że mają równych skoczków. Problem w tym, że zarówno Fannemel jak i Forfang popełniają błędy także w konkursach drużynowych. U nas za to Piotrek zawsze się spręża na batalię drużynową, u Kota też coś ruszyło. Myślę, że realnie możemy powalczyć o wygraną tym bardziej, że jutro wiatr ustaje i już nie będzie Norwegów tak nosić. Po kursie 4,00 warto zaryzykować.
Jeszcze muszę sprostować słowo na temat kwalifikacji. Odkąd są obowiązkowe dla wszystkich to raczej nikt już w tym czasie nie testuje podczas tej próby. Były już wypadki, że to źle się kończyło. Regularnie Polacy też nie mają trzech zawodników w TOP10. Ostatni tydzień to nie znaczy regularnie.
 
Do góry Bottom