>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Skoki narciarskie 2018/2019 - Predazzo (11.01 - 13.01.2019)

sumada90 18K

sumada90

Forum VIP

Po TCS wiemy, że nadal w Pucharze Świata rządzi Kobayashi, który przez ostatnie konkursy tylko powiększał przewagę nad rywalami. Polacy natomiast złapali zadyszkę w ostatnich konkursach. Tylko jeden Dawid Kubacki utrzymywał kroku najlepszym. Tym razem przenosimy się do Italii na skocznie, która dobrze kojarzy się kibicom. Wygrywał tu Adam Małysz, a każde medale MŚ zdobywał Kamil Stoch i drużyna. Chciałoby się aby te miłe chwile powróciły do naszych zawodników. Od czasów MŚ w 2013 roku na tej skoczni nie widywaliśmy zawodników z PŚ.
Sądzicie, że po tylu latach nasi zawodnicy będą pamiętać jak w tym miejscu się wygrywa? Zachęcam do dyskusji.

PROGRAM ZAWODÓW:
Piątek, 11.01.2019
11:00 - Odprawa techniczna
16:00 - Oficjalny trening
18:00 - Kwalifikacje
Sobota, 12.01.2019
15:00 - Seria próbna
16:00 - Pierwsza seria konkursowa
Niedziela, 13.01.2019
16:00 - Kwalifikacje
17:00 - Pierwsza seria konkursowa​
 
chamberlain 423,3K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Antti Aalto - Simon Ammann @ 2.20 Lvbet (Kwalifikacje) ✅
Na jutrzejsze kwalifikacje z mojej strony jeden typ, gdzie nie powiem trochę zdziwiłem się kursami na to wydarzenie, żeby dawać 2.20 na Aalto z Ammannem? Według mnie lekkie nieporozumienie. Fin od początku sezonu prezentuje się naprawdę znakomicie, dwa razy w pierwszej 10 zawodów, o czym Finlandia mogła tylko pomarzyć w kilku poprzednich sezonach, trochę słabsza forma na TCS, ale po drugiej stronie mamy Simona, który w tym sezonie już raz nie zakwalifikował się do konkursu, w 2 konkursach w Niżnym-Tagile nie wystąpił, oraz 3 razy nie zakwalifikował się do 2 serii, jak na 11 konkursów wygląda to dosyć słabo. Ostatnio trochę zwyżka formy, ale w każdej chwili może mu się przydarzyć gorszy skok, Aalto jest równiejszy i jak dla mnie skacze lepiej. Antti w 4 na 8 odbytych (wspólnie z Ammannem) kwalifikacjach był lepszy, w Oberstdorfie przegrał z Simonem o 0.8 pkt, w Bischofshofen o 0.3 pkt, w Innsbrucku o 1.4 pkt, jedynie w kwalifikacjach do drugiego konkursu w Engelbergu przegrał z Ammannem &quot;zdecydowanie&quot; o 6.8 pkt, ale Simonowi powiało trochę pod narty, w przeciwieństwie do wiatru w plecy Anttiemu. Przy równych warunkach Aalto będzie lepszy od Simona, który nie zapominajmy również, że zawsze dostaje słabe noty za swoje skoki, głównie przez brzydkie lądowanie, a jak widać w skokach obydwu często decydowały małe różnice punktowe.
EDIT:
Kamil Stoch Miejsce 1-6 @ 2.00 Unibet (Konkurs) ✅
Dodaje od razu jeden typ na jutro, bo sądzę, że po treningach i kwalifikacjach może spaść. Kiedyś ciężko było znaleźć taki kurs na podium Kamila, tu mamy 2.00 na top 6, które chętnie pobieram. Kamil niby w kryzysie, ale chyba każdy chciałby mieć taki kryzys, 7 razy w tym sezonie kończył w pierwszej 6 zawodów, był blisko podium TCS, ale niestety drugi skok kompletnie nieudany i miejsce Stjernena nie zajął on, a Leyhe. Skocznia dla Kamila bardzo dobra, zdobył tu już złoto w MŚ, a także triumfował w PŚ, dla wielu skoczków będzie to pierwsze spotkanie z tą skocznią, więc nie wiadomo jak sobie poradzą. Nie wiem czy Kamil stanie tu na podium, ale miejsce w top 6 powinien mieć.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
megeczupal 10,6K

megeczupal

Użytkownik
Co sądzicie o typie że zostanie pobity rekord skoczni , fortuna płaci 3.9 ? Rekord Małysza z 2002 roku 136 m. Moim zdaniem technika poszła bardzo do przodu i taka odległość jest nak najbardziej w zasięgu kilku skoczków w tym w wyśmienitej formie Kobayashiego.
 
miki19 8,1K

miki19

Użytkownik
Co sądzicie o typie że zostanie pobity rekord skoczni , fortuna płaci 3.9 ? Rekord Małysza z 2002 roku 136 m. Moim zdaniem technika poszła bardzo do przodu i taka odległość jest nak najbardziej w zasięgu kilku skoczków w tym w wyśmienitej formie Kobayashiego.
Bardzo prawdopodobne, sam chyba obstawie ????
 
karciarz 26,3K

karciarz

Forum VIP
Kubacki TOP 6 @1.80✅✅
uni

Dawid Kubacki zajął odpowiednio drugie i piąte miejsce na treningach. Dwa bardzo dobre skoki. Widać, że form jest, więc Dawid powalczy o topowe miejsce.
Forma utrzymuje się z TCS. Tam poza konkursem w Innsbrucku skakał bardzo dobrze. Przy obecnej formie może znaleźć się nawet na podium.
Dawid z pewnością czuje niedosyt, że zabrakło tak niewiele do trzeciego miejsca TSC. Powinno go to podbudować i liczę na bardzo dobre skoki, a w efekcie nawet na podium.
 
ac1899 9K

ac1899

Użytkownik
Koudelka - Fettner 1 @1,40 ✅
Fortuna

Trochę nie bardzo rozumiem, dlaczego obaj zawodnicy zostali ze sobą zestawieni. W obecnej formie jaką prezentują, tutaj musiałby wydarzyć się jakiś kataklizm, żeby Koudelka okazał się gorszy od Fettnera. Wczoraj Czech był lepszy zarówno w obu treningach jak i w kwalifikacjach. Ostatnie konkursy na TCS pokazały, że powoli wraca od do świetnej formy, która pozwalała mu stawać na podium, a nawet wygrywać zawody. Co z Fettnerem? Ostatnie 3 konkursy udało mu się kwalifikować do drugiej serii, ale były to pozycje dużo słabsze niż te, które osiągał Koudelka. Warto zauważyć, że dla Austriaka najlepsze miejsce w tym sezonie to miejsce 15. Trzykrotnie udawało mu się plasować w Top20 konkursu. Zaś Czech, odkąd już dostał się do tej Top20, to z niej nie wychodzi. To już 7 konkursów pod rząd, a nie licząc właśnie tego 7 ostatniego, najniższe miejsce Koudelki to 11. Napiszę raz jeszcze, że dla mnie niezrozumiałe jest zestawienie tych zawodników w parę, ale cóż. Jak buk daje, trzeba brać. Kurs nie powala, ale do dubelka jak najbardziej w porządku.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
prezes27 1,4K

prezes27

Użytkownik
D. Kubacki - K. Stoch @1.6 fortuna ✅ 2 - 3
Dziwny to sezon w wykonaniu polskiej kadry skoczków. Jest styczeń, a my tak naprawdę ciągle nie wiemy, kto jest liderem Polaków. Na początku był nim oczywiście Kamil. Zresztą nie mogło być inaczej, pamiętając jego sukcesy w roku 2018, gdzie zdominował konkurencję. Od początku tego sezonu Stoch skakał bardzo równo, ale brakowało tego błysku, którym tak imponował poprzedniej zimy. Później świetnie zaczął skakać Piotrek, który w 4 kolejnych konkursach stawał na podium. Gdy wydawało się, że konkursowe zwycięstwo jest na wyciągnięcie ręki, przyszedł Turniej Czterech Skoczni, a wraz z nim znaczny spadek formy Piotra. Słabsze skoki Żyły zeszły się w czasie z bardzo dobrymi skokami Dawida, który na początku sezonu prezentował się tak, jak nas do tego przyzwyczaił. Solidne występy, ale bez fajerwerków. TSC skończył tuż za podium, przez nieco słabszy występ w Innsbrucku. W pozostałych zawodach był 5, 3 i 2, a więc ścisły Top. I to właśnie Kubacki wydaje się na chwilę obecną najlepszym i najrówniej skaczącym polskim zawodnikiem. W konfrontacji ze Stochem, na 6 ostatnich skoków (3 w Bischofshofen i 3 w Predazzo) w każdym z nich lepszy był Dawid. Wczorajsze próby (odpowiednio 2, 5 i 3 miejsce) tylko potwierdzają to, że jest teraz w świetnej formie i może spokojnie powalczyć dzisiaj o podium, a już na pewno jest w stanie wygrać bezpośrednią rywalizację z, wciąż szukającym swoich najlepszych skoków, Kamilem (wczoraj miejsca 14, 15, 5).
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
chamberlain 423,3K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Alex Insam - Maciej Kot @ 2.50 forBet ✅
Wiem wiem, że stawianie na Maćka to momentami może okazać się strzał w kolano, nie wiem co jeszcze robi on w kadrze, ale niestety podczas TCS Zniszczoł wcale nie zaprezentował się lepiej i nie ma kto w tej chwili wskoczyć na jego pozycje. Dzisiaj wybrałem jego pojedynek z Insamem, gdzie szczerze jestem zdziwiony aż takimi dużymi różnicami w kursach. Obaj bardzo podobnie skaczą w tym sezonie, mają na swoim koncie po 7 pkt, 2 razy w całym sezonie awansowali do drugiej serii, po 5 razy kończyli zawody po pierwszej serii, oraz Insam 2 razy nie wystąpił w zawodach, a 2 razy się nie zakwalifikował, za to Kot nie uzyskał kwalifikacji 4 razy. Prawie w każdym aspekcie są bardzo podobni do siebie, patrząc na treningi znowu to samo, 1 trening Kot lepszy o 0.5 pkt, ta sama odległość, zdecydował jedynie gorszy wiatr Maćka, 2 trening dla Insama tym razem on lepszy o 0.5 pkt, ale i odległość pół metra dalej. Jedynie w kwalifikacjach Alex zrobił przewagę nad Maćkiem na 6 pkt, skoczył 2.5 m dalej, Maćkowi nie wyszło lądowanie, a warunki wietrzne identyczne. Ci dwaj zawodnicy podobnie skaczą przez cały sezon, a mimo wszystko to Kot jest lepszym skoczkiem niż Insam i prędzej spodziewałbym się go wyżej, niż Włocha. Kursy wystawione chyba tylko ze względu na go, że Insam skacze u siebie, bo jak na dwóch podobnie skaczących w tym sezonie zawodników można dawać kursy 1.45-2.50, rozbieżności zdecydowanie za duże.
 
Otrzymane punkty reputacji: +47
ranczo0123 445,3K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Koudelka - Forfang @ 1.70 ✅
Kraft - Stoch @ 1.55 ⛔ mialem grac Kubackiego ze Stochem..
Kobayashi - Johansson @ 1.15 ✅
AKO: 3.03 ⛔
Bukmacher: Fortuna

Gram takie ako bez podatku przy graniu 3 zdarzen ze skokow narciarskich. Koudelka bardzo regularny i ostatnio wyraznie forma poszla w gore. Forfang przeplata slabe skoki ze srednimi. Nie ma regularnosci. W treningach w miare dobrze skakal ale juz w kwalifikacjach Koudelka wszedl na swoj normalny, dobry poziom. Stawiam, ze regularny Koudelka bedzie tutaj wyzej niz majacy rozrzut jak ruska katiusza Forfang.
Druga para to Kraft ze Stochem. Austriak zlapal dobra forme w ostatnich dwoch konkursach turnieju czterech skoczni. W kwalifikacjach swietny skok i drugie miejsce. Kamil cieniuje juz od jakiegos czasu. W kwalifikacjach uzyskal 5 rezultat ale mysle, ze w konkursie pojdzie mu gorzej i tego miejsca nie utrzyma. Stawiam na Krafta.
Ostatni typ na podbitke zeby zagrac bez podatku. Kobayashi poza zasiegiem rywali. Johansson w obecnej formie nie ma tutaj podjazdu do Japonczyka.
 
dx2 210,4K

dx2

Użytkownik
Tak z ciekawosci... Ile skoczyl Eisenbichler w tym skoku w kwalifkacjach po ktorych zostal zdyskwalifikowany ?
 
chamberlain 423,3K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Markus Eisenbichler - Stefan Kraft @ 2.20 Betsafe ✅
Na jutro kilka typów, zacznę od pary Eisenbichler - Kraft, gdzie stawiam wyżej zdecydowanie Austriaka. Stefan widać, że zwyżka formy, lata daleko i bardzo ładnym stylu, gdyby nie ta wpadka w Ga-Pa to spokojnie stanąłby na podium TCS, bo już od pierwszego konkursu w Oberstdorfie forma wysoka. W dzisiejszym konkursie tuż za podium ze stratą tylko 1.3 pkt do Stocha. Markus odpalił niespodziewanie podczas TCS, stawał dwukrotnie na podium, na 2 miejscu, ale w niemieckiej części zawodów, w austriackiej części był już 13 i 5. W Predazzo dobre skoki w treningach, w kwalifikacjach już tylko 127.5 metra i dyskwalifikacja, która nie wiadomo jak wpłynie na niego w drugim konkursie. Kraft bardziej stabilny i według mnie będzie tu wyżej od Markusa. Jednak jeśli ktoś myśli inaczej, to polecam ofertę forBeta, tam mamy na Eisenbichlera w parze z Kraftem kurs 2.03.
Manuel Fettner - Killian Peier @ 2.00 forBet ✅
Tu za to jestem trochę zdziwiony kursami, Killian od pewnego czasu bardzo wysoka forma, ostatnie konkursy to 7, 8 i 9 miejsce. Fettner co prawda zajął pozycję wyżej w pierwszym konkursie w Predazzo, ale tylko dzięki świętnemu skokowi w drugiej serii, który dał mu awans z 22 na 8 miejsce wyprzedzając Peiera o 0.4 pkt, w poprzednich konkursach nie prezentował nic wielkiego, a to było dopiero jego pierwsze miejsce w pierwszej 10 zawodów w tym sezonie. Killian zdecydowanie równiejszy i mocniejszy, dzięki czemu powinien być wyżej w ogólnym rozrachunku.
Alex Insam - Maciej Kot @ 2.00 forBet ✅
Mackenzie Boyd-Clowes - Maciej Kot @ 2.06 forBet ✅
I znowu typ na Kota, ponownie w parze z Insamem, gdzie znowu nie jest stawiany w roli faworyta, chociaż tak jak pisałem obaj skoczkowie skaczą podobnie, dzisiaj Maciek lepszy skok o 12.9 pkt, czemu ma nie powtórzyć tego jutro? Zupełnie nie rozumiem takiego faworyzowania Insama. Druga para z jedynym Kanadyjczykiem w stawce Boyd-Clowsem, gdzie również jestem zdziwiony, że Kot jest tu dogiem, oba treningi dla Maćka, w pierwszym lepszy o 9.7 pkt, w drugim o 6.4 pkt, w kwalifikacjach lepszy Mackenzie o 4.4 pkt, ale odległość tylko metr dalej, w konkursie znowu Kot lepszy o 2.6 pkt, dlatego tu również nie rozumiem takiego faworyzowania. Warto zaryzykować, bo możemy mieć tu nawet dwa zwroty, bo kto wie jak potoczą się kwalifikacje.
 
Otrzymane punkty reputacji: +44
tarki_16 210,9K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Eisenbichler 1-3 (kwale) @2.75
Niemiec na treningach skakał bardzo dobrze (1 i 3 miejsce), w kwalach dyskwalifikacja za nieprzepisowy kombinezon, więc jest żądny rewanżu. Jest w formie, wiadomo nie od dziś, że on lepsze skoki przeplata słabszymi, te gorsze pojawiają się momentami w konkursie, więc lepiej postawić na kwale. Japoniec poza zasięgiem, ale on może sobie odpuścić ten skok i potraktować treningowo, i skoczyć gorzej niż Niemiec, w konkursie wszystkich rozniesie. Kraft i Stoch też w kwalach nie dają z siebie 100% i powinni przegrać, Kubacki na poziomie Niemca, mają podobne wyniki, więc kurs bardzo zachęcający na Eisenbichlera. For value Niemiaszek ogra Kitajca w kwalach @4.31
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP


Johann Andre Forfang - Robert Johansson (konkurs) 1,80 forbet✅ 12-4

Na dziś proponuje pojedynek Norwegów. Wczorajszego konkursu cała kadra tego kraju nie może zaliczyć do udanych, bo najlepszy z nich (Forfang) był dopiero 11. Czemu ja więc dziś gram na Roberta? Johansson prezentował w ostatnich konkursach lepszą formę, a co najważniejsze jest stabilniejszy. W piątkowych kwalifikacjach uzyskał lepszy wynik. Także w pierwszej serii wczorajszego konkursu uzyskał lepszy rezultat. Forfang oddaje pojedyńcze bardzo dobre skoki i taki przydarzył się właśnie w drugiej serii konkursu sobotniego.Jest mało stabilny czego nie można powiedzieć o Johanssonie. Wczoraj z pewnością poniżej oczekiwań tym bardziej biorąc pod uwagę jego skoki z piątku gdzie mieścił się w ścisłej czołówce. Może on być dziś jednym z faworytów do podium. Forfang cały czas przeplata bardzo dobre próby ze słabymi.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
T 4,5K

tofik015

Użytkownik
Wszystkie kursy fortuna

Eisenbichler M. -
Leyhe S.(kwalifikacje) - 1, kurs 1,70

W formie jest Eisenbichler co pokazywał na treningach prezentując się lepiej i zajmując wyższe pozycje od Leyhe. Kurs mnie dziwi bo według mnie zdecydowanym faworytem jest Eisenbichler i jeśli nie trafi mu się kolejna dyskwalifikacja to powinien po raz kolejny w ten weekend pokazać że jest lepszy
Koudelka R. - Johansson R. (konkurs) - 2, kurs 2,08

Johansson oprócz konkursu prezentował się dużo lepiej od czecha, wygrywając tym samym w treningach czy kwalifikacjach. Konkurs wyszedł mu bardzo przeciętnie na to co pokazywał w treningach i myślę, że dzisiaj wróci na swój poziom. Kolejnym plusem jest wysoki kurs
Zyla P. - Forfang J.A. (konkurs) - 2, kurs 2,08
Sytuacja bardzo podobna do tej z pary wyżej. Przez ten weekend to Forfang prezentował się lepiej a w konkursie mu gorzej poszło natomiast Piotrkowi odwrotnie. Dzisiaj jednak Forfang powinien zaprezentować się lepiej co nawet przy dobrych skokach Żyły raczej wystarczy
Sato Y. - Huber D. (konkurs) - 1, kurs 1,55
Równo i dobrze skaczący Sato przy bardzo nierównym i w ten weekend przeważnie skaczącym słabo Huberze, zdecydowanie faworyzuje japończyka. Spośród wszystkich skoków tylko raz przegrał rywalizacje z Huberem
 
pawelex 237

pawelex

Użytkownik
Panowie co sądzicie o Kubackim TOP3 NIE @1,83? Dawid nie jest regularnym zawodnikiem. Na podium dwa razy pod rząd nie stawał
 
tarki_16 210,9K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Panowie co sądzicie o Kubackim TOP3 NIE @1,83? Dawid nie jest regularnym zawodnikiem. Na podium dwa razy pod rząd nie stawał
Jeśli dobrze liczę, to w Bischoschofen był drugi, wczoraj też drugi
 
husarz22 104,1K

husarz22

Forum VIP
Typ: przynajmniej dwóch Polaków w Top6 - TAK @1.90 ETOTO

Włoskie Predazzo bardzo pozytywnie się kojarzy z naszymi skoczkami. Nie inaczej było wczoraj, gdzie zobaczyliśmy dwóch Polaków na podium. Na dzisiaj pobieram zakład, że przynajmniej dwóch zobaczymy w Top6. Powtórzyć wczorajszy wyczyn było by pięknie. Jednak nie będzie to łatwe zadanie, tym bardziej, że zobaczymy dzisiaj Eisenbichlera. Kubacki potwierdza to że jest w formie, te dwa świetne skoki w konkursie pozwoliły mu stanąć na drugim miejscu podium. Ponad to Dawid awansował o jedną pozycję w klasyfikacji generalnej z 7. na 6. miejsce. Myśle, że z dnia na dzień nabiera pewnosci siebie i uważam, że stać go na to minimum czyli Top6.
Co do Kamila to oglądając drugą serie i jego skok gęba mi się cieszyła niemiłosiernie. Podzielałem entuzjazm komentatorów, którzy mowili, że &quot;Kamil wrócił&quot;. Teraz gdy emocje już trochę opadły, wiem że raczej przesadzili aczkolwiek udowodnił, że faktycznie trzeba się z nim liczyć. Uważam, że dzisiaj prześcignie Piotrka w klasyfikacji generalnej. Oczekiwania są spore ale jak najbardziej stać go o powalczenie w tym konkursie o miejsce w pierwszej szóstce.
✅
Przepiękny scenariusz, Kubacki na pierwszym miejscu, natomiast Stoch trzeci
 
Otrzymane punkty reputacji: +37
Do góry Bottom