>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Skoki narciarskie 2018/2019 - Engelberg (14.12 - 16.12.2018)

sumada90 18K

sumada90

Forum VIP

Klasycznie przedświąteczne zawody odbędą się w Szwajcarii. Jeszcze tydzień temu dochodziły głosy, że konkursy mogą nie dojść do skutku przez pogodę panującą w Europie. Teraz jednak wszyscy są dobrej myśli. Zawodnicy tydzień temu nie skakali i od razu nasuwa się wiele pytań. Kto z drugiego szeregu dojrzał z formą i będzie walczył o czołowe lokaty? Z kogo forma zeszła? Czy spodziewacie się przez tą przerwę przetasowań?
Na skocznie podobno wraca Peter Prevc, informację takie podają w Słowenii. Pójdzie on w ślady brata który od razu wskoczył na wysokie lokaty? Zabraknie natomiast Tande który ma budować formę na TCS, za niego zobaczymy Lindvika, który wygrał ostatni konkurs PK.
Zachęcam do komentarzy i podawania typów.

Program PŚ w Engelbergu (HS140):
Piątek, 14.12.2018

10:30 - Odprawa techniczna
16:00 - Oficjalny trening
18:00 - Kwalifikacje
Sobota, 15.12.2018
15:00 - Seria próbna
16:00 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 16.12.2018

12:45 - Kwalifikacje
14:15 - Pierwsza seria konkursowa​
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
pablo92 531

pablo92

Użytkownik
ENGELBERG HS140 - 1 KONKURS INDYWIDUALNY

Marius Lindvik- Killian Peier
Typ: Lindvik
Kurs: 1.60 Buk: iforbet

Zapowiada się nareszcie pierwszy prawdziwy weekend ze skokami. Pogoda w Szwajcarii będzie wręcz idealna do skakania. Jest naturalny śnieg, jest zimno a co najważniejsze wiatr ma wiać minimalny co nie powinno wypaczyć rywalizacji.
Na warsztat biorę typ który wydaje mi się naprawdę warty zagrania za nawet większą stawkę.
Pojedynek młodego talentu z Norwegii jakim jest Lindvik który już jest porównywany do legend norweskich ale także światowych skoków narciarskich takich jak: Tommy Ingebrigtsen czy jeszcze skaczący Johann Andre Forfang. Jego przeciwnikiem jest Killian Peier 23 latek który w tym sezonie PŚ skacze naprawdę dobrze. Miejsca 17,41,28,16 i 12 pozwoliły mu zdobyć 54 punkty które dają 17 pozycję w klasyfikacji generalnej PŚ.
Marius jeszcze w tym sezonie nie skakał w PŚ jednak w ostatni weekend w norweskim Lillehammer w zawodach Pucharu Kontynentalnego nie dał żadnych szans swoim rywalom pokazując klasę w obu konkursach. W związku z tym że Daniel Andre Tande jest w słabej formie i trenuje indywidualnie do TCS, Markus dostaje szansę w PŚ.
Killian Peier nie skacze źle ale myślę że miejsce w okolicy 20 miejsca będzie dla niego dobrą lokatą w sobotnich zawodach, natomiast Lindvik powinnien powalczyć nawet o pierwszą 10 konkurencja jest duża ale uważam że stać Lindvika na zajęcie bardzo dobrej lokaty.
Typ: Stoch wygra I konkurs w Engelbergu
Kurs: 7 Buk: Fortuna

Kamil bardzo lubi skakać w Engelbergu widać że skocznia mu leży w tygodniu potrenowali w Zakopanem co powinno być widać w Szwajcarii, wiadomo młokos z Japonii jest w mega gazie jednak warto spróbować i zagrać na Kamila bo kurs do tego zachęca.
 
typerskoki 404,8K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Na weekend murowanym faworytem jest Kobayashi, a kursy na Stocha i Żyłę są w okolicy 6-8, co jest świetną okazją patrząc na to, że w Wiśle na Kamila było 2.20, a później też w okolicy 3-3.50. Teraz 2x większy kurs, a moim zdaniem również 2x większe szanse. Horngaher prowadzi naszą kadrę tak by szczyt formy był na najważniejsze imprezy sezonu, np. TCS. Skoro TCS się zbliża to i forma powinna być lepsza, choć już i tak była wysoka. Jeśli Kamil ostatnio kręcił się w okolicy 2-4 miejsca, a jego forma ma być lepsza. To teraz, gdy forma idzie do góry oraz Kamil przyznaje, że bardzo lubi tą skocznie, w przeciwieństwie do Niżnego Tagiłu i Kuusamo, nie powinno być problemu z podium, a myślę że i z wygraną. Tym bardziej, że zanosi się na bezwietrzny, sprawiedliwy weekend. Zatem pokrzyżować plany mogą chyba tylko Żyła, na którego też będę stawiał po wysokim kursie oraz R.Kobayashi, na którego kurs jest śmieszny i który przeciwnie do Polaków powinien zniżkować z formą, dlatego tym razem warto zaryzykować na Polaków ze wskazaniem na Stocha.
Jest również kilka fajnych typów na kwale, jednak mieliśmy 2 tyg przerwy od skakania i nie wiadomo kto jak skacze. Niemniej jednak kolega wyżej podał całkiem fajny typ.
 
pinio1111 79,8K

pinio1111

Użytkownik
Ostatnio nie mam czasu żeby się tu udzielać, ale na temat najbliższych konkursów muszę coś napisać. Moim zdaniem bukmacherzy znacznie nie doceniają naszego arcymistrza z Zębu. Kamil uwielbia skocznię w Engelbergu i tego nie ukrywa. Prawie co sezon właśnie tutaj się przełamuje i zaczyna dobre skakanie stając na podium. W tym roku jest w znacznie lepszej dyspozycji od początku zmagań niż często to bywało w innych latach, więc tym bardziej warto pójść w jego kierunku. Kamil to mistrz pod względem przygotowań do poszczególnych zawodów co pokazuje jego kariera i jestem pewien że w tym roku będzie chciał wyrównać rekord Wirkol, co do zwycięstw z rzędu w TCS. Jeżeli do tego dąży to w ten weekend powinno już być widać jeszcze lepszą dyspozycję. Prognozy co do pogody są bardzo optymistyczne i ma być prawie bezwietrznie, więc przypadków tutaj nie powinno być. Biorę w ciemno kursy na Kamila w trójce bo są na poziomie 2,5 i jest to dla mnie promocja!!! Będę grał również jego wygraną bo tu również widzę value w kursach 7-8. Jestem pewien że po treningach i kwalifikacjach kursy na Stocha pójdą znacznie w dół!!!

Stoch K. 1-3 2,45 fortuna
Stoch K. - V 7 fortuna
 
0 0

007davvid

Użytkownik
ENGELBERG HS140 - 1 KONKURS INDYWIDUALNY

Marius Lindvik- Killian Peier
Typ: Lindvik
Kurs: 1.60 Buk: iforbet

Zapowiada się nareszcie pierwszy prawdziwy weekend ze skokami. Pogoda w Szwajcarii będzie wręcz idealna do skakania. Jest naturalny śnieg, jest zimno a co najważniejsze wiatr ma wiać minimalny co nie powinno wypaczyć rywalizacji.
Na warsztat biorę typ który wydaje mi się naprawdę warty zagrania za nawet większą stawkę.
Pojedynek młodego talentu z Norwegii jakim jest Lindvik który już jest porównywany do legend norweskich ale także światowych skoków narciarskich takich jak: Tommy Ingebrigtsen czy jeszcze skaczący Johann Andre Forfang. Jego przeciwnikiem jest Killian Peier 23 latek który w tym sezonie PŚ skacze naprawdę dobrze. Miejsca 17,41,28,16 i 12 pozwoliły mu zdobyć 54 punkty które dają 17 pozycję w klasyfikacji generalnej PŚ.
Marius jeszcze w tym sezonie nie skakał w PŚ jednak w ostatni weekend w norweskim Lillehammer w zawodach Pucharu Kontynentalnego nie dał żadnych szans swoim rywalom pokazując klasę w obu konkursach. W związku z tym że Daniel Andre Tande jest w słabej formie i trenuje indywidualnie do TCS, Markus dostaje szansę w PŚ.
Killian Peier nie skacze źle ale myślę że miejsce w okolicy 20 miejsca będzie dla niego dobrą lokatą w sobotnich zawodach, natomiast Lindvik powinnien powalczyć nawet o pierwszą 10 konkurencja jest duża ale uważam że stać Lindvika na zajęcie bardzo dobrej lokaty.
Typ: Stoch wygra I konkurs w Engelbergu
Kurs: 7 Buk: Fortuna

Kamil bardzo lubi skakać w Engelbergu widać że skocznia mu leży w tygodniu potrenowali w Zakopanem co powinno być widać w Szwajcarii, wiadomo młokos z Japonii jest w mega gazie jednak warto spróbować i zagrać na Kamila bo kurs do tego zachęca.
Byłbym ostrożny z tym Lindvikiem. Pamiętajmy, że Puchar Kontynentalny to zupełnie inny poziom, a Norweg &quot;dominował&quot; tam nad takimi tuzami jak Felix Hoffmann, Thomas Hofer czy Robin Pedersen (ok. 10 pkt przewagi w I konkursie). W drugim konkursie, gdyby nie upadek, to Olek Zniszczoł miałby bardzo podobną notę do Lindvika. Nie twierdzę, że Peier pokona Norwega, ale moim zdaniem top20 to max na co stać ML.
Ja od siebie dam takie typy na Q:
R. Kobayashi - P. Żyła @2,65 forbet ⛔
Obaj wygrali po jednym konkursie kwalifikacyjnym w tym sezonie, ale mam wrażenie, że Polak jest stabilniejszy. Dziś powinna być cisza na skoczni, więc chętnie zobaczę jak Ryoyu poradzi sobie bez korzystnego powietrza pod nartami. Po takim kursie można pograć za drobne moim zdaniem.
R. Johansson - D. Prevc @2,11 forbet ⛔
Młody Słoweniec nieźle prezentuje się na początku sezonu, a skocznia w Engelbergu mu bardzo pasuje, stąd ten typ. Jest pewne ryzyko, bo Prevcowi zdarzają się wpadki, ale dzieje się tak raczej wtedy gdy wieje w plecy na co się nie zanosi. Z kolei norweski wąsacz ma ewidentny problem z tzw. &quot;rzutem na progu&quot; przez co brakuje mu wysokości - dopóki wieje pod narty to idzie to wyciągnąć, w ciszy raczej będzie problem.
A. Wellinger - D. Kubacki @2,15 forbet ✅
Kubackiemu pasuje przebudowana Gross Titlis Schanze, w zeszłym roku wygrał oba treningi, a w Q był czwarty. Wellinger z kolei jest typem zawodnika, który raczej prawdziwą moc pokazuje dopiero w zawodach, a w sesjach treningowych skaczą nieco gorzej.
M. Kot - J. Wolny @1,83 forbet ⛔
Wolny miał trochę problemów w Rosji (wiązania, aklimatyzacja). Krótka przerwa i rywalizacja w Europie powinny mu dobrze zrobić. Maciek ma swoje problemy, a ponieważ skocznia w Engelbergu mu wyraźnie nie pasuje i ma tam duże problemy na rozbiegu (rzutuje to później na odbicie) to myślę, że Wolny to ogarnie.
P. Prevc - M. Lindvik @2,03 forbet ⛔
No i czas na wspomnianego wcześniej Lindvika. Młody Norweg ma swoje sukcesy w PK, jest oskakany i powinien skakać na miejsca 20-30. Pero Prevc wraca zaś do skakania na najwyższym poziomie to problemach zdrowotnych i nie sądzę, by zrobił w Szwajcarii furorę. Niedawno oddał dopiero pierwsze skoki na śniegu, a sam przyznaje, że celem jest top20, więc zdaje sobie sprawę ze swoich braków. Myślę, że obaj zawodnicy mogą skakać na podobnym poziomie i zadecydują detale.
Ciekawostka: Ostatni raz Stoch, Freund i Prevc występowali razem prawie dwa lata temu.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Propozycje ode mnie na dzisiejszy konkurs.
Johann Andre Forfang - Richard Freitag 1,90 Totolotek ⛔ 4-32
Norweg przed dwoma tygodniami brylował w Rosji lądując dwa razy na podium. Widać było, że profil tej skoczni mu odpowiada. Jednak przez dwa tygodnie odrobinę się zmieniło. Znane nazwiska zaczynają dochodzić do głosu, a wśród nich także Freitag. Od początku sezonu nie zachwycał, w Rosji nawet poza II serią w sobotę, w niedzielę upadek.
Norweg w treningach skakał średnio. Odległości 124m i 121,5m na pewno nie robią wrażenia, bo nawet punkt K jest dalej. W kwalifikacjach wyglądało to wiele lepiej gdzie zajął 7. miejsce z wynikiem 132m. Sądzę, że Forfang jest zawodnikiem nie do końca powtarzalnym i nie mówię tego na podstawie wczorajszych skoków ale tego sezonu i poprzedniego. Tu profil skoczni bardzo przypomina ten w Wiśle. W Polsce Norwega nie widywaliśmy w czołówce, a i w Szwajcarii było z tym różnie.
Fraitag bardzo dobre skoki w treningach, dwa razy kończył je na drugim miejscu. Kwalifikacje nieco gorzej przez błąd zaraz po wyjściu z progu choć trajektoria lotu była bardzo fajna. Rysio czuje już zapach TCS, gdzie ma rachunki do wyrównania dlatego wydaje mi się, że forma rośnie by po świętach być jednym z kandydatów do zwycięstwa. Sądzę, że dziś pierwszy raz w tym sezonie wskoczy do TOP10. Warunki mają być podobne do wczorajszych więc ważne będą punkty za styl, a akurat ten zawodnik jest znany z bardzo dobrej techniki.
Andreas Fannemel - Timi Zajc 1,85 Totolotek ✅ 24-12
W tej parze gram na systematyczność. Timi w tym sezonie nie schodzi poniżej pewnego, dobrego poziomu. Można powiedzieć, że trzyma się czołówki lokując się w granicach TOP10 konkursów indywidualnych. Treningi i kwalifikacje na swoim przyzwoitym poziomie tylko utwierdzają, że ten młody Słoweniec nie zatracił się i dalej jest groźnym rywalem.
Fannemel jest bez formy. Trafiają mu się pojedyńcze skoki gdzie jest w stanie powalczyć o punktowane miejsca. W tym sezonie było to tylko w Wiśle i II konkursie w Rosji gdzie nagle wyskoczył jak Filip z konopi. Jedynym argumentem przemawiającym za Fannemelem jest to, że udawało mu się już w Engelbergu bywać na wysokich lokatach. To jednak za mało i mnie nie przekonuje patrząc jak faluje jego forma. Czemu ktoś łączy taką parę nie mam pojęcia, bo początek sezonu lepiej prezentował się Zajc, a także we wczorajszych treningach i kwalifikacjach. Ja to pobieram i dziękuję.
 
typerskoki 404,8K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Dzisiaj krótko, kursy na R.Kobayashiego są moim zdaniem za niskie by ryzykować. Nie opłaca się taki biznes, chociaż nie można Japończykowi odmówić mega formy. Tym razem więc próbuje na Polaków, gdyż kursy są wysokie jakby zatracili formę, a szczerze w to wątpię. Odkąd Horngaher jest trenerem to zawsze najlepsza dyspozycja jest na kluczowe imprezy. Zbliża się TCS, więc dyspozycja powinna rosnąć,a nie maleć. W dodatku w Engelbergu zawsze nam się dobrze skakało. Dlatego wczorajszą słabszą dyspozycje tłumacze jakimś lżejszym dniem, np. po mocniejszym treningu siłowym i liczę, że dziś będzie dużo lepiej. Oczywiście decyduje się na takie zagranie dzięki wysokim kursom, jakie oferują bukmacherzy. Do tego spodziewam się znacznie lepszej dyspozycji niż ostatnio Hayboecka, Freitaga, a słabszej Forfanga i Leyhe. Jako czarnego konia jak zwykle widzę Domena, którego zawsze stać na super skok, a kursy tego nie uwzględniają i jest kilka par z jego udziałem. Konkretne typy w temacie: https://forum.bukmacherskie.com/threads/typy-na-skoki-narciarskie.154343/#post-6767124
 
dx2 217,3K

dx2

Użytkownik
P.Prevc-Damjan 1 @1.65

Wydaje mi sie, ze wracajacy starszy z braci Prevc jest faworytem w takim zestawieniu. Dobry powrót, kazdy skok wlasciwie czolowka. Nie sa to skoki na podium, ale regularnie czolowka. Damjan z regularnoscia zakladam, ze bedzie miec wiekszy problem, wiec uwazam ze w takim pojedynku Prevc bedzie od rodaka lepszy.
 
prezes27 1,4K

prezes27

Użytkownik
K. Geiger - P. Prevc 1,85 Totolotek ✅ 1 - 35
Fajnie, że Peter wraca na skocznie, bo to barwna postać, która już zapisała się w historii dyscypliny i na pewno konkursy ze Słoweńcem w formie będą dużo ciekawsze, niż bez niego. Czy już teraz jest w formie? Ciężko stwierdzić. Póki co mieliśmy oficjalne 3 skoki Petera po powrocie. I były to dobre skoki, zwłaszcza ten kwalifikacyjny, dzięki któremu zajął 6. miejsce. Konkurs to jednak trochę inne skakanie, inna atmosfera. Nie mówię, że Peter nie wytrzyma psychicznie konkursu czy coś w tym stylu, ale było kilka zawodów w tamtym sezonie, gdzie też prezentował się dobrze na treningach, czy kwalifikacjach, a kiedy przychodziło do tych najważniejszych prób, zawodził. A teraz doszła jeszcze kontuzja i sezon dla niego się tak na prawdę zaczyna dopiero teraz.
Po 5. konkursach indywidualnych jest 4 zawodników, którzy w każdych zawodach plasowali się w pierwszej 10. Kobayashi (same podia), Stoch i Żyła oraz Geiger. Niemiec skacze bardzo regularnie i daleko. Nie plasuje się w samym czubie stawki, ale zawsze zajmuje miejsca 5-10. W Szwajcarii póki co na treningach skakał słabo jak na siebie, ale już skok kwalifikacyjny był bardzo dobry (5. miejsce). Jak dla mnie, Geiger na początku sezonu wygląda najsolidniej wśród Niemieckich skoczków i uważam, że w konfrontacji z Prevcem będzie górą właśnie ze względu na swoją regularność. Słoweńcowi na pewno brakuje oskakania, a ono jest właśnie potrzebne, gdy trzeba oddać 2 dobre konkursowe skoki. Mimo, że wczoraj prezentował się nieźle, w moim odczuciu nie będzie się jeszcze liczył w walce o czołowe lokaty.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
ranczo0123 454,2K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Dawid Kubacki - Richard Freitag @ 1,50
Bukmacher: Betsson
Taka para rzucila mi sie w oczy. Kolega sumada90 juz co nie co napisal o Freitagu wiec nie bede dublowal. Mysle, ze wystarczy powiedziec, ze Niemiec w dwoch treningach byl dwukrotnie 2. Nie jestem specem od skokow ale taka pare chyba mozna pograc po takim kursie. Bet dostepny tylko u tego buka.
 
dymultra 53

dymultra

Użytkownik
W sts-ie jest para Kubacki-Fannemel✅.W kontekście tego,co napisano wyżej,wygrana Kubackiego 1.40 wydaje się wysoce realna.Kurs za niski,żebym wyłamał się ponownie z reguły niestawiania w polskich ziemniakach,ale dla tych,którzy tam grają,typ do rozważenia np.do dubla.
 
briko 11,9K

briko

Użytkownik
Bukmacher: Milenium od 14:30 do 15:30 HAPPY HOUR ????
Kraft- Żyła 1 kurs 1,6⛔
U Austryjaka widać znaczący progres formy, a dlaczego?? Zbliżający się turniej 4 skoczni!! W tym momencie dla tego zawodnika to priorytet i widać, że szykuje formę pod ten turniej, a wyniki z Engelbergu czy to skoków treningowych czy też kwalifikacji mówią same za siebie.
Piotr skacze poprawnie i koło pierwszej dziesiątki powinien się uplasować, ale na Stefana, który oddaje świetne próby to będzie za mało, a kurs 1,6 jest naprawdę do przyjęcia.
Stoch - Forfang 1 kurs 1,6⛔
Może zacznę od Norwega, którego dobrze opisał Sumada i rzeczywiście Norweg może się tu trochę męczyć na tej skoczni i będzie przeplatał dobre skoki ze średnimi jak to można określić co też było widać na treningach, ale może to nie być jakiś wyznacznik i w dzisiejszym konkursie odda dwa dobre skoki, ale na ten moment Kamil jest dla mnie stabilniejszy i bardziej powtarzalny i do tego profil skoczni, który Kamil preferuje i nawet przy delikatnie spóźnionym odbiciu jest w stanie wycisnąć jak najwięcej, aby skok był poprawny. Jeżeli miałbym przeliczać w metrach to o te 2 do 3m na skok Kamil powinien być lepszy od Norwega.
Johansson - Hayboeck 1 kurs 1,40⛔
Stawiam na norweskiego skoczka, który w ostatnich konkursach jest w czołówce i widać u tego zawodnika progres aniżeli miało to miejsce jeszcze miesiąc temu. Na ten moment oddaje równe i dalekie skoki i o jego dyspozycję jestem dziś spokojny i śmiem twierdzić, że zajmie lokaty między 2 a 5 miejscem. Co do Ausriaka, którego darzę sympatią co można powiedzieć?? Ostatnimi czasy było źle i to bardzo źle. Widać, że ostatnie tygodnie przepracował solidnie i chyba jeszcze ta dwutygodniowa przerwa dla samego zawodnika dobrze wpłynęła bo widać światełko w tunelu przed zbliżającym się TCS. Skoki treningowe w Engelbergu naprawdę jak na wcześniejszą dyspozycję - bomba!! Na pewno nie jest to jeszcze forma na dwa równe i dalekie skoki (weryfikacja nastąpiła w kwalach) ale trzeba mieć oko na Hayboecka bo może odpalić rakietę pod koniec roku, albo na nowy rok ???? . Jeżeli miałbym prognozować miejsca Austryjaka w dzisiejszym konkursie to daje od 7 do 13.
Łączny kurs 3,58⛔
No i najważniejsza informacja - warunki idealne do skakania ???? wiatr do 1m/s
Zapraszam do mojego tematu, gdzie można zobaczyć również inne propozycje ze skoków i nie tylko.
https://forum.bukmacherskie.com/threads/siatkarski-sezon-2016-2017.139140/page-86
Pozdrawiam
Edit: no wszystko na odwrot - nieźle nieźle :talk:
 
pinio1111 79,8K

pinio1111

Użytkownik
Zaraz trening, więc dwa zdania. W mojej skromnej opinii warto zagrać dzisiaj Krafta w top3. Stefan skakał tutaj bardzo równo. Widać że szykuje się na TCS i forma rośnie. Miło się w końcu patrzy na jego skoki.
Kraft TOP3 3,00 STS
 
pezio 16,6K

pezio

Użytkownik
Damjan v Fettner 1 (1 seria) 1 @1,70 sts ⛔
Sts kolejny raz cyrk z kursami. Pre było @1,40 na Damjana, w treningu bardzo dobra próba, lepszy o ok. 10 pkt od Manu, a tutaj kurs @1,70. Pewnie spadnie, warto pobrać szybko.
 
X 357

xxxl

Użytkownik
Leyhe wygra kurs 34,00 SB
UB -11 dla porównania
stawka 1/10 przed chwila najlepszy w próbnej Value nic ponadto - wszędzie pojawi się zapewne niżej
i Kamil Wygra kurs 8,00 SB (podobnie value 5,00 UB )
Dorzucimy na 1 serię Lindvik-Stjernen 1 2,00 na podstawie wyników z serii próbnej UB 4/10⛔????
 
prezes27 1,4K

prezes27

Użytkownik
Piotr Żyła TOP 3 TAK 2,5 forBET ✅ 2 miejsce
Nie ma przypadku w tych świetnych skokach Piotra na początku sezonu. Metamorfoza jaką przeszedł wychodzi póki co tylko na plus. W 6 konkursach, 3 razy miejsce na podium. Miejsca zajmowane (odpowiednio 6, 3, 5, 2, 3, 2) potwierdzają, że należy w tym momencie do absolutnego topu. Nie ma na chwilę obecną zawodnika, który by skakał tak regularnie. Najgorszy występ Żyły, czyli 6 miejsce w Wiśle jest najlepszym rezultatem biorąc pod uwagę najsłabsze konkursy poszczególnych zawodników (Kobayashi -7 miejsce, Stoch -9, Geiger -10). A w wywiadach udzielanych wczoraj Piotrek mówił, że ten drugi skok nie był do końca udany. Więc jeśli wszystko by zagrało, w dzisiejszym dniu może spokojnie walczyć o kolejne podium. W walce o miejsce w trójce powinni się też liczyć Kobayashi, Forfang, Geiger, Stoch, może Kraft, ale wierzę w Piotrka i nie widzę powodu, dla którego nie miałby powtórzyć wczorajszego występu i zdobycia kolejnego podium w tym sezonie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +32
freddy-krueger 490

freddy-krueger

Użytkownik
Zyła - Stoch - 1
Geiger - Klimov - 1
Huber - Haybeck - 1
Eisenbichler - Wellinger - 2
@ Ako: 8.75 efortuna
Dzisiaj ryzykowny kuponik ponieważ pary bardzo wyrównane i może być różnie ale wczoraj każdy na którego dzisiaj stawiam pokonał swojego przeciwka. Piotrek forma od początku sezonu i przede wszystkim stabilna natomiast u Kamila zdarzają się słabsze skoki. Klimov stracił to coś po wygranym konkursie i cała otoczka go przytłamsiła dlatego obecnie jest niestabilny. Geiger w końcu wczoraj zwycięstwo na które swoja postawa w tym sezonie zasłużył, forma odpowiednia. Huber na tej skoczni prezentuje się bardzo dobrze co pokazał w konkursie i seriach próbnych. Haybeck jeszcze daleki od optymalnej dyspozycji. Ostatnia para to już ryzyko ale kurs zaoferowany mnie skusił..Markus wczoraj tylko 115m co nie dało awansu do drugiej serii ogolnie jak do tej pory prezentuje sie słabo natomiast Wellinger moim zdaniem ma zdecydowanie stabilniejsza forme i z pewnego poziomu nie schodzi co przy dwóch skokach powinno dać mu zwycięstwo w tej parze.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Wczorajszy dzień zaskoczył jeśli chodzi o podium. Tzw, grube ryby znalazły się gdzieś dalej więc dziś trzeba spodziewać się jeszcze większego naporu z ich strony.
Kamil Stoch TOP5 1,80 Milenium ✅ 3
Kamil wczoraj poniżej oczekiwań choć jego skoki były dobre, a już na pewno ten z drugiej serii. Od początku sezonu utrzymuje bardzo dobrą formę. Przed pierwszym konkursem sporo pisano o jego podium czy nawet zwycięstwie. Engelberg to skocznia którą lubi, dobrze wspomina. Sam Małysz wspominał, że możemy tu się spodziewać sukcesów, bo najazd skoczni jest niemal identyczny jak w Wiśle. Potwierdzeniem tych słów są dobre lokaty Klimova, który tylko w Wiśle pokazał się z dobrej strony. Kamil jest zawodnikiem który może dziś walczyć nie tylko o podium ale też wygraną.
Karl Geiger - Stefan Kraft 2,08 Milenium ⛔ 4-12
Niemiec wczoraj zaskoczył niejednego. Choć w kwalifikacjach już krążył koło podium to wczoraj świetnym skokiem w drugiej serii zdeklasował wszystkich. Czy będzie stać go na powtórzenie takiego wyniku? Szczerze mam wątpliwości choć nadal uważam go za bardzo groźnego rywala. Poprzednie dni nie wróżyły takiego sukcesu. Stefan wczoraj oddał dobre próby które ostatecznie dały my dopiero 8. pozycję. Stać go na lepsze skakanie co pokazał przed sobotnim konkursem. W treningach odpowiednio 4 i 1, kwalifikacje 2, seria próbna 4. Dlatego 8 miejsce dla mnie we wczorajszym dniu to trochę poniżej oczekiwań. Kraft stara się powoli dobijać do czołówki tym bardziej, że lada dzień rozpoczyna się TCS, a Austriacy ten turniej traktują priorytetowo.
 
Do góry Bottom