>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Losowanie grup Eliminacji Euro 2020 [2.12.2018 - dyskusja,komentarze]

ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi

Losowanie grup już o 12!
Podział na koszyki:
Koszyk finalistów Ligi Narodów (trafią do grup A-D): Szwajcaria, Portugalia, Holandia, Anglia
Koszyk 1 (grupy E-J): Belgia, Francja, Hiszpania, Włochy, Chorwacja, POLSKA
Koszyk 2: Niemcy, Islandia, Bośnia i Hercegowina, Ukraina, Dania, Szwecja, Rosja, Austria, Walia, Czechy
Koszyk 3: Słowacja, Turcja, Irlandia, Irlandia Płn., Szkocja, Norwegia, Serbia, Finlandia, Bułgaria, Izrael
Koszyk 4: Węgry, Rumunia, Grecja, Albania, Czarnogóra, Cypr, Estonia, Słowenia, Litwa, Gruzja
Koszyk 5: Macedonia, Kosowo, Białoruś, Luksemburg, Armenia, Azerbejdżan, Kazachstan, Mołdawia, Gibraltar, Wyspy Owcze
Koszyk 6: Łotwa, Liechtenstein, Andora, Malta, San Marino​
 
massimo 215,4K

massimo

Użytkownik
Póki co jest Austria,Izrael I Słowenia. Wydaje się łatwo ale i tak Brzęczek to spier****. Najlepiej by było już teraz znaleźć dobrego trenera bo jak nie przejdziemy tych eliminacji to dopiero będzie lipa
 
karciarz 26,3K

karciarz

Forum VIP
Wydaje się, wygląda, ale my też nic specjalnego nie pokazujemy. Jeśli chcemy awansować, to należy zacząć od zmiany trenera.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Myślałem, że coś o losowaniu a tu połowa o trenerze. Grupa ciekawa, ekipy z którymi dość rzadko mamy okazję grać. Nie są to bardzo wymagający rywale. Austria mi się bardzo podobała w sparingach przed MŚ ale Liga Narodów nie potwierdziła, że ten poziom będzie rósł. Izrael może się okazać trudnym rywalem. Ostatnio walczyli ze Szkocją w Lidze Narodów, potrafią grać nieźle w obronie, co pokazywali wcześniej w eliminacjach MŚ. Słowenia w ostatnich latach w dołku. Macedonia groźna jest jedynie u siebie.
Ogólnie trudniejsze koszyki wylosowane bardzo dobrze, w tych słabszych już było coraz gorzej bo Macedonia i Łotwa to były ekipy tam jedne z bardziej wymagających. Brak ogórków nie oznacza jednak, że nie mamy obowiązku wygrać z nimi. Na plus, że nie jedziemy na Kaukaz, bo tam w ostatnich latach coraz częściej niezłe ekipy gubią punkty.
 
deserteagle 180

deserteagle

Użytkownik
Grupa ani specjalnie łatwa ani też specjalnie trudna. Austria jak słusznie zauważył sumada90 nadal jest trochę nieprzekonywująca ale w żadnym wypadku nie można tej drużyny lekceważyć. Liga Narodów to nadal świetna szansa na &#39;zgrywanie&#39; się reprezentacji i myślę, że to właśnie Austria jest jednym z faworytów &quot;naszej grupy&quot; wszak LN a eliminacje ME to jednak trochę inna kategoria i motywacja do wygranej będzie pewnie trochę większa. Jak faktycznie będzie? Oczywiście zobaczymy w przyszłym roku ale póki co uważam Austrię za jednego z faworytów do wyjścia z grupy. Co do pozostałych drużyn (szczególnie tych bałkańskich) to myślę, że są w naszym zasięgu jednak przychylam się do opinii, że aby tak się stało, polska reprezentacja potrzebuje prawdziwego selekcjonera. Osobiście nie mam nic do Jerzego Brzęczka ale sorry...38 milionowy kraj ma selekcjonera z doświadczeniem trenerskim wielkości kartki z notatnika? Jasne, że to nie trener biega po boisku/gra ale to od trenera (selekcjonera) zależy kto na tym boisku ma grać i JAK ma grać. Niestety bardzo małe doświadczenie naszego obecnego selekcjonera skutkuje widocznym chaosem taktycznym a skoro już nasi piłkarze mają pewne braki techniczne albo są niezbyt zgrani to jedno ale każdy powinien wiedzieć GDZIE ma się ustawić i CO robić na boisku. Obecnie wygląda to bardzo słabo i jeżeli nie będzie znaczącej poprawy w tym elemencie gry to nawet z wyjściem z grupy może być ciężko.
 
U 0

Usunięty użytkownik 130176

Gość
Jesli Lotwa i Macedonia to nie sa dla was ogorki, to ja pazdrawiaju. Klasowy zespol na jaki sie kreujemy nie powinien patrzec nawet na te dwie ekipy. Lotwa ze slabego poziomu, spadla jeszcze nizej, a Macedonia to wieczny Triczkowski i juz Pandev po drugiej stronie rzeki, brak 6pkt to jednak spory wstyd dla ekipy z pierwszego koszyka.
Tez nie rozumiem co widzi sie w Slowenii, moze w Mariborze mozemy handi nie pokryc, trudno.
Austria obok Walii i Islandii to trzy ekipy do wziecia w ciemno, Austria jest w wiekszym kryzysie niz my i to od lat. Grupa latwa, tylko czy okazemy sie tym zespolem z pierwszego koszyka o ktorym pisze? zobaczymy ????
 
ziemniak 199

ziemniak

Użytkownik

Co do naszej grupy myślę że Brzeczek nas nie zawiedzie.
Też graliśmy kiedyś z ogórkami.
Tak się skończyło: (2010rok)

Tak więc myślę że znowu grupa śmierci. :cwl:
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Jesli Lotwa i Macedonia to nie sa dla was ogorki, to ja pazdrawiaju. Klasowy zespol na jaki sie kreujemy nie powinien patrzec nawet na te dwie ekipy. Lotwa ze slabego poziomu, spadla jeszcze nizej, a Macedonia to wieczny Triczkowski i juz Pandev po drugiej stronie rzeki, brak 6pkt to jednak spory wstyd dla ekipy z pierwszego koszyka.
Ci kreujący nas na klasowy zespół powinni zejść na ziemię, bo zaraz wyjdzie jak to Saganowski w studiu policzył że bierzemy 26/30 pkt i awans w kieszeni. Tak to sobie może podchodzić Hiszpania czy Francja. Co my osiągnęliśmy, żeby nas stawiać za klasowy zespół? Ćwierćfinał ME ostatnich. Na MŚ jakoś tego nie potwierdziliśmy. Liga Narodów tylko potwierdziła, że do potentatów to nam za daleko. Jesteśmy ekipą z drugiej półki europejskiej. Sny o potędze podpierane turniejem sprzed dwóch lat proponowałbym zakończyć. Łotwa może rzeczywiście ogórek ale Macedonia u siebie na boisku potrafiła napsuć krwi Włochom i Hiszpanii. A my ich klepniemy z marszu?
Oczywiście jesteśmy zdecydowanym faworytem grupy i patrząc na potencjał wszystkich ekip w grupie brak awansu do ME to będzie blamaż bo na losowanie nie możemy narzekać.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
uzytkownik-24118 2,1K
Na pewno z dwóch ostatnich koszyków dało się trafić łatwiej. Teoretycznie i Macedonia i Łotwa to zespoły o klasę od nas słabsze, ale jak uwierzymy jeszcze przed meczami że to pewne 12 oczek to gdzieś punkty możemy zgubić. Zresztą i Słowenia i Izrael to może żadne potęgi ale lekceważyć ich, zwłaszcza po takim a nie innym 2018 roku nie można. Austria to też niewygodny rywal. Myślę że każdy z tej grupy może być względnie zadowolony z losowania i nawet Słowenia i Izrael nie jest bez szans na starcie. Sporo zależy od kalendarza - nie będzie już takiego wygodnego startu jak miał Nawałka z Gibraltarem, ale przy problemach tej kadry to fajnie byłoby zacząć z Łotwą albo Macedonią u siebie, a nie np. od wyjazdu do Wiednia.
Na pewno jeśli nie awansujemy z takiej grupy to nie można mówić o pechu czy czymś takim, ale historia ostatnich lat wielokrotnie pokazywała że łatwe na papierze grupy kończyły się dla nas słabo.
 
uzytkownik-24118 2,1K
No i niestety wykrakałem - zaczynamy w Wiedniu https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/792089/el-euro-2020-znamy-terminarz-polskiej-grupy-zaczniemy-z-austria
Moim zdaniem słabo trafiliśmy z terminarzem. Zaczniemy w Wiedniu więc nie można wykluczyć że od początku będziemy gonić. Na szczęście potem teoretycznie łatwy mecz z Łotyszami u siebie. Zresztą rewanż z Austrią gramy zaraz po trudnym wyjeździe na Słowenię a i końcówka niełatwa - wyjazd do Izraela i dom ze Słowenią. O ile los nam przy losowaniu sprzyjał o tyle z terminarzem już nie bardzo . Wymówek nie będzie, ale awansu bardzo wcześnie sobie raczej nie zapewnimy
 
Waldi1979 1,5M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Terminarz faktycznie nie ułożył się po naszej myśli, ale jeżeli chcemy awansować to punkty trzeba zdobywać bez względu na wszystko. Losowanie mieliśmy szczęśliwe i to musimy wykorzystać, na tą chwilę nasza gra nie wygląda najlepiej, więc powodów do hurra optymizmu nie ma, ale to może i lepiej, bo już niejednokrotnie jak grupa miała być &quot;spacerkiem&quot; to my z niej nie awansowaliśmy, tym razem mam nadzieję, że będzie inaczej. Eliminacje zaczynają się za 4 miesiące, więc dużo się może jeszcze zmienić w grze Naszych Orłów, oby na lepsze, najważniejsze, żeby grali w klubach to przełoży się też na pewność w reprezentacji. Brzęczek frycowe już zapłacił, ma jeszcze te kilka miesięcy na ułożenie wszystkiego i liczę, że w 2019 znowu będziemy dumni z Polski, oby...
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Jaka ta grupa by nie była trzeba wyjść i wygrywać co się da aby zapewnić sobie awans. To samo tyczy się terminarzu. Jak dla mnie to nie ma znaczenia czy gramy pierwszy mecz na wyjeździe czy na własnym podwórku.
Najgorsze jest to, że nasza reprezentacja pod wodzą Brzęczka nie pokazała nic nadzwyczajnego żeby być dobrej myśli. Zostały cztery miesiące do pierwszego meczu, a w międzyczasie nie rozegramy już żadnego spotkania towarzyskiego. Mam nadzieje tylko, że kompromitacji nie będzie...
 
adhemar 374

adhemar

Użytkownik
Zgadzam się z większością powyższych opinii.
Koszyki 2 i 3 losowanie jak najbardziej dobre,przynajmniej patrząc z dzisiejszej perspektywy,bo w el do MŚ 94,też się cieszyliśmy z wylosowania słabych Norwegii i Turcji a drużyny te wówczas zaczynały swoje najlepsze dekady w historii.
W dalszych koszykach już można było wylosować zdecydowanie lepiej,a zwłaszcza w ostatnim - można było trafić drużynę amatorów z kilkunastotysięcznego miasteczka (San Marino miało kiedyś jednego zawodowca,ale Andora czy Gibraltar z tego co się orientuję nie miały jeszcze w pełni zawodowego kadrowicza),a trafiliśmy drużynę oczywiście słabą,ale to zdecydowanie półka wyżej niż San Marino strzelające jedną bramkę na 5 lat.
W dodatku Łotwa to niegdysiejsi pogromcy naszego prezesa.
Generalnie jednak awansuje 2 +1 więc nie wyobrażam sobie zajęcia 4 miejsca.
Największą bolączką tej kadry jest jednak pseudo trener ,pełniący tą funkcję na zasadzie ,cytując prezesa &quot;Trzeba dać mu szansę&quot;,ale np ja też nie prowadziłem jeszcze kadry,więc też mógłbym taki argument wysunąć,że zasługuję na szansę.
Mamy prawie 40 milionowy kraj,jednego z najlepszych ,jeśli nie najlepszego napastnika świata,kilku zawodników grających na przyzwoitym poziomie i trenera który w CV ma Raków,Płock i Katowice,założę się,że po zakończeniu pracy z kadrą będzie przebierał w ofertach najmocniejszych lig tak jak Nawałka ostatnio ????
Wiele osób podśmiechuje z Benhakera,końcówkę miał trzeba przyznać fatalną,ale nie dość,że przemawiało za nim doświadczenie chociażby z Realu Madryt,rekord we wprowadzeniu do finałów MŚ najmniejszego kraju (Trynidad i Tobago),to jeszcze grając takimi tuzami jak Rasiak czy Bronowicki potrafił zmiażdżyć Portugalię w bodaj najlepszym meczu naszej reprezentacji w ostatnich 30 latach.
 
jarni 113

jarni

Użytkownik
Jest mi ktos w stanie wytłumaczyc co sie stanie jeżeli Macedonia awansuje na Euro 2020 poprzez lige narodòw. Tracimy jednego przeciwnika czy co. Przeciez jest juz kalendarz kto z kim kiedy gra
 
uzytkownik-24118 2,1K
Jest mi ktos w stanie wytłumaczyc co sie stanie jeżeli Macedonia awansuje na Euro 2020 poprzez lige narodòw. Tracimy jednego przeciwnika czy co. Przeciez jest juz kalendarz kto z kim kiedy gra
A to nie jest odwrotnie? W sensie że najpierw są eliminacje (awansuje 20 ekip - po 2 z każdej z 10 grup) a potem baraże o awans dla tych co się nie dostali (dopiero wtedy na podstawie Ligi Narodów) - 4 turnieje, po jednym dla każdej z dywizji (zwycięzcy poszczególnych grup LN lub kolejne zespoły jeśli zwycięzcy awansują w &quot;normalnym trybie&quot;)
 
Do góry Bottom