>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Skoki narciarskie 2018/2019 - Kuusamo (23.11 - 25.11.2018)

sumada90 18K

sumada90

Forum VIP

Sezon wreszcie rozpoczęty! Pierwsze zawody w Wiśle przyniosły dla Nas wiele emocji. Sądzę, że najlepiej w poprzedni weekend wypadli Polacy. Wygrana w drużynie i trzech zawodników w TOP 10 zawodów indywidualnych to bardzo dobry wynik. Liderem PŚ po raz pierwszy w życiu na skoczni Ruce będzie Rosjanin Klimov. Dla kogoś kto nie ogląda skoków na bieżąco może to być zdziwienie ale nie dla znawców śledzących cały poprzedni weekend. Rosjanin na skoczni w Wiśle prezentował się najlepiej patrząc przez pryzmat całego weekendu. Czy w Kuusamo do głosu dojdą duże nazwiska?

PROGRAM ZAWODÓW:

Piątek, 23.11.2018
12:00 - Odprawa techniczna
16:00 - Oficjalny trening
18:00 - Kwalifikacje
Sobota, 24.11.2018
15:30 - Seria próbna
16:30 - Pierwsza seria konkursowa
Niedziela, 25.11.2018
15:30 - Kwalifikacje
17:00 - Pierwsza seria konkursowa
Podawajcie Wasze typy i komentarze. Pamiętajcie o podliczaniu typów i podawaniu buka. Oferta jest tak bogata, że te dane będą mocno ułatwiać sprawę znalezienia par które gracie.
 
S 25,4K

sobolekk

Użytkownik
Panowie czy bukmacherzy wypili za duzo bimbru czy jak? Kursy Stoch vs Klimov wyrownane? Bo co? bo klimov w Wisle mial jeden skok znacznie lepszy od Stocha ktoremu nie wyszedl? XDDD Przeciez to jest smiech na sali jak mozna bylo wystawic 1.8 na Stocha w parze z Klimovem.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Panowie czy bukmacherzy wypili za duzo bimbru czy jak? Kursy Stoch vs Klimov wyrownane? Bo co? bo klimov w Wisle mial jeden skok znacznie lepszy od Stocha ktoremu nie wyszedl? XDDD Przeciez to jest smiech na sali jak mozna bylo wystawic 1.8 na Stocha w parze z Klimovem.
To znaczy, że Ty chcesz grać w stronę Stocha? No to uważaj byś się nie przejechał na takim kursie, bo wygrana Klimova to nie jest przypadek.
 
A 32,9K

ar0nek

Użytkownik
Panowie czy bukmacherzy wypili za duzo bimbru czy jak? Kursy Stoch vs Klimov wyrownane? Bo co? bo klimov w Wisle mial jeden skok znacznie lepszy od Stocha ktoremu nie wyszedl? XDDD Przeciez to jest smiech na sali jak mozna bylo wystawic 1.8 na Stocha w parze z Klimovem.
1skok lepszy od stocha? Prócz druzynowki to klimow byl. Lepszy na treningu w kwalach bodajze i w indywidualnym konkursie w obu skokach
 
S 25,4K

sobolekk

Użytkownik
1skok lepszy od stocha? Prócz druzynowki to klimow byl. Lepszy na treningu w kwalach bodajze i w indywidualnym konkursie w obu skokach
No bardzo delikatnie to ujales. W druzynowce Stoch byl lepszy od Klimowa o uwaga ponad 20 pktow ! w pierwszym skoku indywidualnego byli praktycznie prawie na rowni (a juz wtedy nie sposob bylo miec wrazenie ze to Kamil zachowuje rezerwe), Stoch drugi skok popsul. O Klasie obu zawodnikow nawet nie mam co mowic bo szkoda na to strzepic zeby. I pozostaje syndrom skoczni. Wielu juz bylo takich co na jednej skoczni wygrywalo, wystarczy z reszta popatrzyc na Kobayashiego z zeszlego roku. Bardzo mozliwe ze Klimov utrzyma sie w szerokiej czolowce ale trzeba byc laikiem zeby szanse tu oceniac 50/50
P.S kurs juz sypnal w dol
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
No bardzo delikatnie to ujales. W druzynowce Stoch byl lepszy od Klimowa o uwaga ponad 20 pktow ! w pierwszym skoku indywidualnego byli praktycznie prawie na rowni (a juz wtedy nie sposob bylo miec wrazenie ze to Kamil zachowuje rezerwe), Stoch drugi skok popsul. O Klasie obu zawodnikow nawet nie mam co mowic bo szkoda na to strzepic zeby. I pozostaje syndrom skoczni. Wielu juz bylo takich co na jednej skoczni wygrywalo, wystarczy z reszta popatrzyc na Kobayashiego z zeszlego roku. Bardzo mozliwe ze Klimov utrzyma sie w szerokiej czolowce ale trzeba byc laikiem zeby szanse tu oceniac 50/50
P.S kurs juz sypnal w dol
Klimov w drużynie nie musiał się naginać bo prócz niego nie było skoczka do walki.Skakał na luzie przygotowując się do niedzieli. W niedzielę w obu seriach pokonał Stocha. Ciężko powiedzieć by Kamil skakał na luzie gdy walczył o podium. O zepsutych skokach raczej nie ma mowy bo skoki były dobre, a Kamil jeszcze nie jest stabilny. Jeśli już to o lądowaniu można powiedzieć, że słabo ale zeskok był trudny. Jeśli już mówisz o syndromie skoczni to spójrz jakie wyniki osiągał Stoch w Kuusamo. Moim zdaniem kursy na Klimova, który jest w formie i to widać są warte gry na niego w tej parze.
 
S 25,4K

sobolekk

Użytkownik
To widac? Po jednym weekendzie? Mowisz jakbys pierwszy rok ogladal skoki narciarskie. Moze Kuusamo nie jest ulubiona skocznia Stocha ale i tak nie bedziemy tego porownywac do 65 miejsca klimova w generalce poprzedniego sezonu xD Kobayashi, Ziobro, Biegun... moglbym wymienic wielu ktorym skocznia podpasowala... Jak klimov przynajmniej kilka weekendow utrzyma te skoki to bede mogl jego szanse oceniac na rowni ze Stochem ale na pewno nie tera tym bardziej ze Stoch tez jest w formie dosc dobrej.
 
K 5

krzyhy

Użytkownik
No bardzo przypadkowe te skoki Klimova, skoro forma go trzyma niemal od początku lata ???? A skoro już mowa o podpasowaniu skoczni...




Dodam jeszcze, że jak ujawniono w ostatnich newsach związanych z Rosjaninem, korzysta on z kombinezonów uszytych z tego samego materiału, z którego w ubiegłym sezonie korzystali Norwegowie. Kombinezon sam nie skacze, ale jak widać w połączeniu z bardzo dobrze wypracowaną formą daje właśnie takie rezultaty, poza tym to że Jewgienij jest utalentowany wiadomo już od ładnych paru lat.
 
X 357

xxxl

Użytkownik
To widac? Po jednym weekendzie? Mowisz jakbys pierwszy rok ogladal skoki narciarskie. Moze Kuusamo nie jest ulubiona skocznia Stocha ale i tak nie bedziemy tego porownywac do 65 miejsca klimova w generalce poprzedniego sezonu xD Kobayashi, Ziobro, Biegun... moglbym wymienic wielu ktorym skocznia podpasowala... Jak klimov przynajmniej kilka weekendow utrzyma te skoki to bede mogl jego szanse oceniac na rowni ze Stochem ale na pewno nie tera tym bardziej ze Stoch tez jest w formie dosc dobrej.
Jak rozumiem znasz doskonale wyniki Letniej GP ale traktujesz je z przymrużeniem oka - bo przecież taki Kubacki co roku wygrywa bądź jest w czołówce Letniej - a potem w zimie nie umie tego powtórzyć - więc Klimov bankowo też w zimie będzie słabszy ?
No bo jesli uznamy za miarodajne jego skoki w lecie ...to trochę nam się zwiększa ta liczba weekendów.
Choć oczywiście co do Bieguna, Koby czy Ziobry - masz 100% racji
Nie będe nawet dodawał , że Kamil od kiedy zaczał odnosić sukcesy w skokach raczej szykuje szczyt formy nieco później niż reszta stawki i pierwszą część sezonu (tak do 4-skoczni) ma zawsze słabszą.
Jeszcze jeden argument : jesli Kamil przegrywa na swojej prawie ulubionej skoczni (rok temu 2 miejsce o ile dobrze pamiętam) przegrywa z Klimowem - to chyba lekkim błędem jeśli uważasz się za dobrego gamblera jest potem granie go z obecnie jednym z najmocniejszych zawodników w stawce na skoczni która nigdy Kamilowi nie odpowiadała 26 i 20 miejsce w ostatnich latach.
Nie neguje Twojego pomysłu grania na Kamila (możesz wygrać przecież) - ale uważam obiektywnie , że jesteś albo słabym Typerem, albo zapomniałeś o wynikach z wcześniejszych zawodów.
 
S 25,4K

sobolekk

Użytkownik
No to przecież właśnie ja biorę pod uwagę poprzednie zawody bo poki co miejsca klimova w generalne poprzednich sezonów to dwa razy szósta dziesiątka i raz 17 miejsce. Lgp rządzi się swoimi prawami. Rzadko kiedy układ sił lgp pozostaje w zimie. Moze dla niektórych wystarczy jeden dobry weekend żeby stawiać kogoś jako faworyta z totalnym dominatorem ale nie dla mnie. Tym bardziej ze klimov to nawet nie byl zawodnikiem srodka stawki. Gdyby tak w 1 konkursie odpalil johanson wellinger czy nawet Peter prevc ktory od kilku sezonow juz nie blyszczy to zupelnie inaczej bym do tego podchodzil . Cóż,weekend zweryfikuje typ
 
pinio1111 56K

pinio1111

Użytkownik
No to przecież właśnie ja biorę pod uwagę poprzednie zawody bo poki co miejsca klimova w generalne poprzednich sezonów to dwa razy szósta dziesiątka i raz 17 miejsce. Lgp rządzi się swoimi prawami. Rzadko kiedy układ sił lgp pozostaje w zimie. Moze dla niektórych wystarczy jeden dobry weekend żeby stawiać kogoś jako faworyta z totalnym dominatorem ale nie dla mnie. Tym bardziej ze klimov to nawet nie byl zawodnikiem srodka stawki. Gdyby tak w 1 konkursie odpalil johanson wellinger czy nawet Peter prevc ktory od kilku sezonow juz nie blyszczy to zupelnie inaczej bym do tego podchodzil . Cóż,weekend zweryfikuje typ
Oj nie zgodzę się z tobą. W poprzednich sezonach zawodnicy którzy dobrze spisywali się w LGP później również notowali dobre występy zimą. Choćby przykład Dawida i Maćka w ostatnich sezonach. Nie mówię że dominowali, ale jednak notowali bardzo dobre wyniki. Tutaj ewidentnie widać że Klimov jest nadal w sztosie i myślę że potwierdzi to w Finlandii. Uważam że jedynie silny wiatr, który ma tam wiać w weekend, może namieszać. Ja już dziś stawiam Klimova w trójce, bo kurs wyśmienity. Jestem pewien że po treningach spadnie w granice 1,5-1,8. Jak będzie zobaczymy, ale moim zdaniem Klimov nadal będzie skakał bardzo daleko.
 
X 357

xxxl

Użytkownik
Panowie i piekne Panie - nie zapominajcie o co roku wiejącym wietrze w Ruka Triple - granie na miejsca kogoś tutaj to raczej błąd - typowy konkurs do gry tylko i wyłącznie live - albo jeśli sa normalne warunki na chwile przed konkursem . Ale tam przeciez co roku mega mocno wieje i pamiętam ...naprawde na 5 konkursów 3 z dziwnymi wynikami . Jesli będzie jak zwykle i warunki będa mega nierówne to przeciez wszyscy potopicie na takim stawianiu . Pinio piszesz, że pamiętasz o silnym wietrze - a jednoczesnie grasz Klimova 1-3 ???? przecież to ........jakbyś prosił, zeby akurat jemu nie powiało ????

https://sportowefakty.wp.pl/skoki-narciarskie/789969/ps-w-kuusamo-tego-nalezalo-sie-spodziewac-wiatr-moze-pokrzyzowac-plany-skoczkom

Poprzedni rok wygrywa Jernej Damian skaczący z numerem 9 ????
rok wczesniej Domen Prevc z 39 numerem
To tam w 10-ce potrafił być Davide Bresadola ????
poczekajcie na treningi i kwalifikacje - tam naprawde moga dziac sie cuda
specjal dla Sobolekk&#39;a ????
https://sportowefakty.wp.pl/skoki-narciarskie/789959/historia-trudnej-znajomosci-kamil-stoch-nie-zaprzyjaznil-sie-z-kuusamo
 
pinio1111 56K

pinio1111

Użytkownik
Pinio piszesz, że pamiętasz o silnym wietrze - a jednoczesnie grasz Klimova 1-3 ???? przecież to ........jakbyś prosił, zeby akurat jemu nie powiało ????
Owszem pamiętam i gram Klimova, bo idąc twoim tokiem myślenia, to lepiej wcale nie grać Ruki. W żadnym sporcie nie ma pewniaków o czym chyba dobrze wiesz, a skoki są wyjątkowo kapryśną dyscypliną do typowania. Ja gram je mimo wszystko, bo kocham je obstawiać i śledzić później rywalizację. Jeżeli trafiam, to mam ogromną satysfakcję. Można też dzięki temu trafić fajne kursy.
Co do warunków, to będzie jak co roku. Oby tylko wiało w miarę stabilnie, bez większych porywów. Konkursy na tej skoczni przynoszą niespodzianki, ale popatrz dwa lata wstecz. Owszem wiało i pierwszy konkurs wygrał Domen, ale w trójce był Freund, który następnego dnia wygrał konkurs. Był w formie i miało to odzwierciedlenie na skoczni mimo kapryśnej pogody. Myślę, że podobnie będzie tym razem bo jeśli ktoś jest w bardzo dobrej dyspozycji to potrafi sobie poradzić z przeciwnościami pogody-o ile to nie jest wichura w plecy;)
Dla mnie kurs na Klimova wart jest ryzyka i gram to, a nawet już zagrałem. Nie przejdę obok kursu 2,75(1-3) na gościa który zdominował treningi i konkurs indywidualny w Wiśle.
 
X 357

xxxl

Użytkownik
Argumenty przyjęte ????
Klimov w mega gazie istotnie i jeśli warunki będa stabilne prawdopodobnie także to będe grał - chyba, ze znajde Stoch-Klimov 2 ok 2,5 lub więcej , wtedy wole to ponieważ nie widze Kamila tam (jak na ta chwilę - mozliwe, że po treningach zmienie zdanie) w trójce .
Ale większość budżetu na ten konkurs zdecydowanie poświęce na live
 
dobrarada 87

dobrarada

Użytkownik
A nie lepiej sobie odpuścić taki loteryjny konkurs i poczekać do następnych zawodów?
Póki co należałoby się wstrzymać do sob jak warunki i ewentualnie wtedy grać bo inaczej to taki trochę rzut monetą może być....
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Kamil Stoch - Robert Johannson Kwalifikacje 2,20 Totolotek ▶ ZWROT
Dla mnie kurs bajka. W poprzednim tygodniu Robert na średnim poziomie tylko z pojedynczymi skokami plasującymi go w TOP10. Czy był to słaby wynik w jego wykonaniu? Z jednej strony można pomyśleć, że tak, bo człowiek z czołówki poprzedniego sezonu zajmuje w pierwszym konkursie dopiero 16. miejsce. Z drugiej strony nie, bo przed rokiem był też daleko, bo dopiero 13. Do tego w Wiśle cały czas napierał tylni wiatr, a więc mało sprzyjający dla ekipy z Norwegii. Też przez poprzedni weekend żaden z nich nie zachwycił, a i w drużynie skakali poniżej oczekiwań (pomijam dyskwalifikację Roberta). Dochodzą nas słuchy z wielu stron, że w Kuusamo ma wiać i rzeczywiście tak może być. Kierunek natomiast ma być bardzo sprzyjający, bo zawiewać będzie pod narty. Dla Norwegów ze sprzętem który posiadają od poprzedniego sezonu to woda na młyn.
O Kamilu już pisałem tydzień temu i też parę postów wyżej. Buki promują go na wielkiego faworyta ale nie dajmy się zwieźć. Mimo, że wyrwał Niemcom pierwsze miejsce w drużynówce i zajął 4. w niedziele nie powoduje, że jest on w mega formie. Stoch skakał u siebie, na skoczni którą zna, przed swoją publicznością. Jest on zawodnikiem, który potrafi wykrzesać z siebie bardzo dobre skoki gdy jest presja, oczywiście ta pozytywna. Jak sami wiecie jeszcze w sobotę przed konkursem wszyscy drżeli co to będzie z nim po słabych skokach w kwalifikacjach i serii próbnej. Ruka to nie jest skocznia na której Kamil może pochwalić się dobrą serią.
Norwedzy na progu nie szukają wysokiej trajektorii lotu, a prędkości i wiatru. W poprzednim sezonie to dzięki temu dominowali. Roberta z pewnością stać na nieco lepsze skoki niż przed tygodniem i na to liczę. Stawka nieco mniejsza, bo ciężko na tą chwilę określić czy wiatr będzie płatał figle. Kurs z Totolotka więc w dniu dzisiejszym bez podatku.
 
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Kamil Stoch - Robert Johannson 2,80 Totolotek
Dla mnie kurs bajka. W poprzednim tygodniu Robert na średnim poziomie tylko z pojedynczymi skokami plasującymi go w TOP10. Czy był to słaby wynik w jego wykonaniu? Z jednej strony można pomyśleć, że tak, bo człowiek z czołówki poprzedniego sezonu zajmuje w pierwszym konkursie dopiero 16. miejsce. Z drugiej strony nie, bo przed rokiem był też daleko, bo dopiero 13. Do tego w Wiśle cały czas napierał tylni wiatr, a więc mało sprzyjający dla ekipy z Norwegii. Też przez poprzedni weekend żaden z nich nie zachwycił, a i w drużynie skakali poniżej oczekiwań (pomijam dyskwalifikację Roberta). Dochodzą nas słuchy z wielu stron, że w Kuusamo ma wiać i rzeczywiście tak może być. Kierunek natomiast ma być bardzo sprzyjający, bo zawiewać będzie pod narty. Dla Norwegów ze sprzętem który posiadają od poprzedniego sezonu to woda na młyn.
O Kamilu już pisałem tydzień temu i też parę postów wyżej. Buki promują go na wielkiego faworyta ale nie dajmy się zwieźć. Mimo, że wyrwał Niemcom pierwsze miejsce w drużynówce i zajął 4. w niedziele nie powoduje, że jest on w mega formie. Stoch skakał u siebie, na skoczni którą zna, przed swoją publicznością. Jest on zawodnikiem, który potrafi wykrzesać z siebie bardzo dobre skoki gdy jest presja, oczywiście ta pozytywna. Jak sami wiecie jeszcze w sobotę przed konkursem wszyscy drżeli co to będzie z nim po słabych skokach w kwalifikacjach i serii próbnej. Ruka to nie jest skocznia na której Kamil może pochwalić się dobrą serią.
Norwedzy na progu nie szukają wysokiej trajektorii lotu, a prędkości i wiatru. W poprzednim sezonie to dzięki temu dominowali. Roberta z pewnością stać na nieco lepsze skoki niż przed tygodniem i na to liczę. Stawka nieco mniejsza, bo ciężko na tą chwilę określić czy wiatr będzie płatał figle. Kurs z Totolotka więc w dniu dzisiejszym bez podatku.
Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że jest to kurs na klasyfikacje generalną PŚ, nie na Rukę. Dlatego taki kurs. Normalnie oscyluje w okolicy 2.2 i też jest całkiem ciekawy, gdyż nie spodziewam się tutaj dobrej dyspozycji Kamila, a Norwega a i owszem.
PS. Jak działa to bez podatku w Totolotku w takim przypadku? Jeśli zdarzenie jest rozliczane w marcu, czy nawet jakby to było na konkurs indywidualny to jutro, to czy zalicza się opcja bez podatku? Czy zdarzenie musi być rozliczone dzisiaj, żeby to miało miejsce?
Panowie czy bukmacherzy wypili za duzo bimbru czy jak? Kursy Stoch vs Klimov wyrownane? Bo co? bo klimov w Wisle mial jeden skok znacznie lepszy od Stocha ktoremu nie wyszedl? XDDD Przeciez to jest smiech na sali jak mozna bylo wystawic 1.8 na Stocha w parze z Klimovem.
No to zobaczymy po konkursie. Ja tam gram przeciw Stochowi w każdej możliwej parze na tej skoczni. Klimov też już tu może być nie tak mocny jak w Wiśle, ale obstawiam że ze Stochem akurat luźno wygra. A kursy bukmacherów jeśli są przesadzone to własnie na korzyść Stocha. Jest faworytem do wygrania kwalifikacji i konkursu według nich. Jak wygra chociaż jedną serię przez cały weekend, będę bardzo ździwiony. No ale zobaczymy po weekendzie ????
 
M 12

mrowagno

Użytkownik
Panowie czy bukmacherzy wypili za duzo bimbru czy jak? Kursy Stoch vs Klimov wyrownane? Bo co? bo klimov w Wisle mial jeden skok znacznie lepszy od Stocha ktoremu nie wyszedl? XDDD Przeciez to jest smiech na sali jak mozna bylo wystawic 1.8 na Stocha w parze z Klimovem.
Serio? ???? to jak dla mnie kurs bajka, bo uważam, że Klimov spokojnie będzie w czołówcea Stoch bardzo nierówna forma jeszcze. Wisła wiadomo. Na polskich skoczniach Kamil spina się jeszcze bardziej i nie schodzi poniżej pewnego poziomu. W Kuusamo przeważnie skacze mu się ciężko. Myślę, że Stoch tak jak w tamtym roku szykuje formę dopiero na TCS. A, że Klimov był w tamtym roku na 65 czy jakoś miejsce w PŚ? Co z tego? Oglądam skoki prawie 20lat, niemalże wszystkie konkursy. Jak ktoś jest w formie w tym sporcie to nieważne jak wcześniej mu szło będzie dobrze skakał i zajmował miejsca w czołówce. Pojawiali już się skoczkowie anonimowi, np. Diethart, Nagiller, Domen Prevc, Jacobsen, (też zaczął nagle świetnie skakać) i jak byli w formie to skakali świetnie. Klimov wchodzi w najlepszy wiek dla skoczka. Złapał formę już latem i widać, że jest w świetnej formie. Jak dla mnie Klimov - Stoch zdecydowanie stawiałbym na Klimova.
 
Do góry Bottom