>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Biegi narciarskie 2018/2019 - temat zbiorczy

Status
Zamknięty.
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
W tym temacie podajemy typy z biegów narciarskich na cały sezon 2018/2019. Terminarz zawodów na cały sezon można zobaczyć tutaj.
Zapraszam do dyskusji, komentowania i podawania typów.
 
X 357

xxxl

Użytkownik
Falk-Neprayeva 1 1,4 (Unibet, 1x) nasi naziemni 1,6 brutto (czyli netto także 1,4) - sorry za typ , prebety w sprincie są bez sensu , tylko live. Jeszcze biegi długie , spoko ma to sens - ale sprinty uff . Nie rozumiem jak mając mozliwość wyboru super łatwych 2 ostatnich biegów ćwierćfinałowych wybiera bieg numer 1 (Falla zawsze go bierze - nawet ja to wiem) a potem pomimo wyjścia na 2 miejsce zdycha i spada na 5-te
Chyba promo dnia : Falk wygrała tydz temu nawet z Nilson w dowolnym - czyli jest moc a Neprayewa przegrała z Justyną Kowalczyk - czyli formy chyba jeszcze nie ma ????
PS: Po wynikach kwalifikacji - to ja jednak głupi jestem stwierdzam strasznie ????
Oczywiście Hania spoko 9 miejsce - ona zawsze kwalifikacje gorzej niż potem finały , więc szansa na finał całkiem realna - ale Neprayewa wygrywa kwale (Belorukowa także bardzo wysoko - co sugeruje świetne dobranie smarów przez ekipe sbornej)...ale
Tydzień temu Neprayeva przegrywa luźno zarówno z Ringwald, Svensson czy nawet JUSTYNĄ KOWALCZYK ..sprint tą samą techniką (piszę o wynikach własnie kwalifikacji) - wiadomo treningi itd - ale jednak mam lekkie zaskoczenie , do tego trasa w Finlandii na pewno nie nalezy do jej ulubionych (rok temu 14-ste qwale i 9 w finałach - wcześniejsze lata okolice 20-stegi i 40-stego , ale ona zalicza mega progres i tylko poprzedni rok można traktować powaznie w jej przypadku)

Nawet jeśli Hania pokona Julke w finałach - to już te wyniki sa lekką sensacją dla mnie , korekty w smarach teraz nastapią , inne cuda - ale nie zmienia to faktu, że rosjanka o niebo lepiej niż się spodziewałem i już traktuję to jako porażkę jakiegoś mojego sposobu myslenia .
Heidi Weng potwierdziła mega słaba formę - więc jesli jutro wystawia ja z jakąkolwiek normalna zawodniczką powinna przegrać - dziś po raz drugi żenada w kwalifikacji sprintów (over 30 - wczesniej 21 bodaj w Beisto u siebie )
A już to co Hania zrobiła wybierając sobie bieg ćwierćfinałowy .....jestem albo totalnie głupi - albo ona jest super mocna (ale w to to ja nie wierze) - nie daje jej zadnych szans na awans ....
 
X 357

xxxl

Użytkownik
Przed finałem sts : Parmakoski-Ingemarsdotter 1 1,70 (netto 1,50)
dla porównania kursy z Uni Krista 17 a na Ige 41
ooooo , ok jestem słaby ????
 
X 357

xxxl

Użytkownik
Bolshunov win 4 Unibet. Rozstrzygnie sie między nim a Klaebo.w 1/2 minimalnie na finiszu lepszy Norweg.żal nie spróbować
Kochany Klaebo !!! To samo ratowało mi dzień ???? Gleb po kursie 26 też szedł .....ale to co zrobił Klaebo ........masakra .
Ale chyba w klasyku jak na ta chwilę nikt nie ma do niego podjazdu
Jak będzie na Youtubie finisz postaram się wkleić - to było niesamowite ...zastanawiam się czy kiedykolwiek widziałem coś takiego
Polecam do zobaczenia !!!!!!

 
X 357

xxxl

Użytkownik
Otrzymałem upomnienie ostatnio po tym jak napisałem brzydko o głupocie Hani Falk , która zamiast wybrac ostatni bieg ćwierćfinałowy łatwiutki z którego awansowałaby spokojnie - wzięła pierwszy i odpadła już w Ćwierćfinale .
Oczywiście moderator miał rację - nie powinienem kobiety wyzywać ????
Ale ........
Dziś kolejne sprinty i .....
Hania Falk bierze mogąc wszystko wybierać (wygrywa kwalifikacje) - własnie ostatni bieg (taka mała satysfakcja, że pomyślała ???? )
PS: Klaebo mogąc wybierać jako ostatni każdy z ćwierćfinałów specjalnie ewidentnie bierze ćwierćfinał z Bolszunowem , żeby go wyeliminowac przed finałem juz - własnie zaczynają - niestety unibet zrezygnował z par i innych opcji - daje tylko kto wygra każdy bieg , słaba oferta ????
Jesli , ktoś gra zimówki - to 1xbet o niebo lepsze kursy niż Unibet - zdecydowanie do gry lepiej wyglądaja zarówno pod względem szerokości oferty (pary i opcja, kto nie wygra biegu) - niż Unibet (oni dziś dramatycznie słaba oferta i żadnych opcji poza kto wygra bieg )
Unibet Nilson 1,4 - 1x 1,616
Unibet Falk 1,35 - 1x 1,8 ....no kosmiczne róznice
Taktyka rozgrywania biegu przez Hanne Falk to dramat - na kwalifikacje do gry ona sie nadaje - ale każdy bieg z rywalizacją to jest żenada , ona naprawdę niewiele myśli podczas tych biegów ????
 
S 25,4K

sobolekk

Użytkownik
Człowieku weź ogarnij ile masz czasu na odpoczynek biorąc 1 bieg A ile mając 5 bieg A potem komentuj bo widzę że uważasz że zmęczenie nie robi różnicy
 
X 357

xxxl

Użytkownik
Człowieku weź ogarnij ile masz czasu na odpoczynek biorąc 1 bieg A ile mając 5 bieg A potem komentuj bo widzę że uważasz że zmęczenie nie robi różnicy
Pan od argumentacji pd &quot;Stoch wygra bo jest mistrzem i będzie wygrywał zawsze z zawodnikami chwilowo będącymi w duzej formie&quot;
A więc co do odpoczynku poszczególnych zawodniczek (zaznaczam zawodniczek !! bo w tym przypadku jest to oczywiście mega istotne- gdyż po nich startują Panowie jeszcze ) w biegu - oczywiście czasu na odpoczynek jest mniej przed półfinałami o około 20 minut (jednak nie ma to aż tak wielkiego u kobiet przełożenia bo potem - startuja panowie - więc różnica jest między 40 a 60 minutami ) .
Jednak &quot;Mistrzu analizy&quot; pierwszy bieg u Pań jest prawie zawsze dużo mocniej obsadzony niż ostatni i efektem tego jest szybsze tempo (na 10 ostatnich zawodów bodaj w 8 w pierwszym biegu były sporo szybsze biegi - sprawdzałem w przeciwieństwie do Ciebie)
Co za tym idzie Falk dziś ze swoim czasem z ostatniego biegu (który wygrała) gdyby startowała w pierwszym byłaby ...podobnie zresztą jak tydzień temu - ...zaledwie 5 i nie awansowałaby po raz kolejny nawet do półfinałów
Dziś postąpiła tak jak sugerowałem ostatnio i efektem tego był spokojny awans do półfinału a następnie oczywiscie do finału i tam dopiero poległa (ale jak pisałem po półfinale - ona po prostu nie myśli i to jest tego efekt a nie zmęczenia). Jednak 8 miejsce to chyba lepiej niż 21 ?
Ostatnio zrobiła tak jak sugerowałeś i zajęła .....21 miejsce (będąc 11 po kwalifikacjach - więc co dało jej to że była wypoczęta po ćwierćfinale skoro poza Tobą każdy przeciętnie rozgarnięty obserwator zimówek wie, że Falla i Nilsson wybierają zawsze 2 pierwsze biegi blokując 2 miejsca do awansu - i wypoczęta pakowała się do domu)
Teraz dla laików (czyli dla Ciebie , bo mam Cię za ignoranta z bardzo niskim poziomem wiedzy - nie obrażam , sprawdź w słowniku co znaczy &quot;ignorant&quot;)
Znaczenie jeśli chcesz wygrać finał ma to czy biegniesz w pierwszym półfinale (oczywiście poza tempem prowadzenia biegu) czy w drugim - tam po kobietach są tylko dwa półfinały panów - więc czy odpoczywasz 15 minut czy 20 ma większe znaczenie o wiele niż po ćwierćfinałach - jednak znów tu jest coś kosztem czegoś . Drugi bieg półfinałowy jest z reguły poprzez słabszą obsadę ...nieco wolniejszy (Czas Falk wygrywającej drugi półfinał dałby jej ...ostatnie miejsce w pierwszym półfinale i znów idąc Twoim tokiem głupoty nie byłoby jej w finale)
Falk nie ma super finiszu , słynie z równego mocnego tempa i jednak pewnych w tej chwili ograniczeń mózgowych o czym świadczy najlepiej to , że rok temu pomimo, ze forma dawała jej pewne miejsce w sztafecie trener .....z niej zrezygnował
Teraz skoro już strzeliłem taki wykład - co decyduje u poszczególnych zawodników i zawodniczek o tym na ile są wypoczęte (-ęci w finale) .
Jest to poziom zakwaszenia mięśni i u każdego jest to indywidualna sprawa !!!!!
Jednak nikt nie jest w stanie się zregenerować w 100% w 20-25 minut jak to ma miejsce po półfinałach bez względu na to w którym z nich biegnie !!!!
Dwa lata temu i rok temu Twoja przygłupawą teorię stosowała Oestberg - kwalifikacje zawsze pierwsza 3-ka , potem wybranie 1-szego biegu (pomimo, że Falla i Nilsson albo brała dokładnie ten sam albo drugi - czyli spotykały się w półfinale i tak) .
Potem pełny gaz w 1-szym biegu (często wygrana) - pełny gaz w półfinale (często wygrana) i w finale pomimo tego , że miała tonę odpoczynku i robiła najlepsze czasy - przegrywała je chyba 8/10 - jak nie 9/10
Słabsza od nich obu o wiele Marit Bjorgen - prawie zawsze wybierała drugą połówkę i dzieki temu często biegała w finałach pomimo niższych umiejętności sprinterskich . Rok temu na olimpiadzie rosjanki zrobiły dokładnie to co Marit i ..3 i 4 miejsce w finale - podobnie postąpiła Falk , wybierając 3 bieg eliminacyjny dopiero i także dało to finał .
Podsumowując od 3 lat w sprintach jesli nie jesteś Fallą , Nilsson lub Oestberg - zawsze lepiej wybrać bezpieczniejsze 4 i 5 bieg , żeby załapać się w ogóle do finału - niż brać 1 lub 2 bieg i szybko pakowac się do domu jesli nie jesteś w wielkiej formie.
Prosiłbym moderatorów o nie kasowanie tego - sporo pracy włozyłem w opisanie strategii sprintów kobiet i pomimo, że mojego adwersarza uważam za kogoś kto nigdy nic nie zrozumie &quot;w dwie słowie&quot; - to dyskusja z mojej strony była bardzo merytoryczna ????
 
S 25,4K

sobolekk

Użytkownik
Chłopie dla zawodniczek typu falk nie robi różnicy czy zajmie 15 czy 25 miejsce. Wyedukuj się w kwestii regeneracji organizmu to wtedy może będziesz wiedzieć czy na tym poziomie te przysłowiowe 20 min nie robi różnicy. Siema
P.s nie mówię że Stoch zawsze będzie wygrywał ale z jednorazowym typem faworytem będzie zawsze
 
ac1899 9K

ac1899

Użytkownik
Klasyfikacja końcowa Tour de Ski
I.F. Oestberg zwycięzcą @2,35

Na starcie brakuje Therese Johaug, to raz. Dwa, zabraknie Kalli i Andersson. Parmakoski to dla mnie zawodniczka bardzo solidna, ale niezdolna do wygrania w całym turnieju z Oestberg. Faworytka wydaje się jednoznaczna, bo Norweżka pokazała już w tym sezonie, że jest bardzo dobrze przygotowana i w ostatnich biegach nawet nie traciła zbyt dużo do Johaug.
Jedyną przeszkodą może być to, że Oestberg po kilku etapach zrezygnuje z dalszego udziału. Zakładam jednak, że będzie prowadziła i już do końca zostanie, bo można zarobić na tym turnieju niemałe pieniądze i bardzo dużo punktów do klasyfikacji generalnej.
 
kamo 488

kamo

Użytkownik
Ale dzisiaj super kursy na fortunie dopiero 16 ⛔
Roethe
wygrana 9 Dwa razy startował łyżwą w tym sezonie i wygrał oba biegi!!!
1-3 3 Ostatnio nie biegał w pucharze wiec siły pewnie będą.

1-6 1,7 Pewniak


Krueger S.H. - Roethe S. 2 kurs: 1,8
pierwszy bieg 47s. przewagi
drugi bieg 1,26s. przewagi
Polecam jeszcze zagrać coś w stronę Manificata.Długo nie startował ale jak wrócił to od razu był drugi przegrał z Belovem o sekundę.
Manificat M. - Spitsov D. 1,52
Belov 1-10 1,33
Sundby M.J. - Melnichenko A. 1,6
wszystko jedno wielkie ⛔ straciłem dzisiaj kupe kasy
 
ac1899 9K

ac1899

Użytkownik
Ale dzisiaj super kursy na fortunie
Roethe
wygrana 9 Dwa razy startował łyżwą w tym sezonie i wygrał oba biegi!!!
1-3 3 Ostatnio nie biegał w pucharze wiec siły pewnie będą.

1-6 1,7 Pewniak

Krueger S.H. - Roethe S. 2 kurs: 1,8
pierwszy bieg 47s. przewagi
drugi bieg 1,26s. przewagi
Polecam jeszcze zagrać coś w stronę Manificata.Długo nie startował ale jak wrócił to od razu był drugi przegrał z Belovem o sekundę.
Manificat M. - Spitsov D. 1,52
Belov 1-10 1,33
Sundby M.J. - Melnichenko A. 1,6
Myślę, że śmiało można stawiać na Oestberg u kobiet. Kurs 2,1.
Tak naprawdę powinna mieć dzisiaj jedną rywalkę, w postaci Parmakoski. Norweżka pokazywała w ostatnich tygodniach bardzo dobrą dyspozycję, jak pisałem wczoraj i dzisiaj według mnie to wygrywa. Nie ma Johaug, nie ma Kalli ani Andersson.
 
kamo 488

kamo

Użytkownik
Myślę, że śmiało można stawiać na Oestberg u kobiet. Kurs 2,1.
Tak naprawdę powinna mieć dzisiaj jedną rywalkę, w postaci Parmakoski. Norweżka pokazywała w ostatnich tygodniach bardzo dobrą dyspozycję, jak pisałem wczoraj i dzisiaj według mnie to wygrywa. Nie ma Johaug, nie ma Kalli ani Andersson.
Do tego można dorzucić ;
Parmakoski 1-3 1,2
Stadlober T
. - Von Siebenthal N. 1,25 w tym sezonie w każdym biegu długim była lepsza
Dramat⛔⛔⛔
 
X 357

xxxl

Użytkownik
Ale dzisiaj super kursy na fortunie
Roethe
wygrana 9 Dwa razy startował łyżwą w tym sezonie i wygrał oba biegi!!!
1-3 3 Ostatnio nie biegał w pucharze wiec siły pewnie będą.

1-6 1,7 Pewniak

Krueger S.H. - Roethe S. 2 kurs: 1,8
pierwszy bieg 47s. przewagi
drugi bieg 1,26s. przewagi
Polecam jeszcze zagrać coś w stronę Manificata.Długo nie startował ale jak wrócił to od razu był drugi przegrał z Belovem o sekundę.
Manificat M. - Spitsov D. 1,52
Belov 1-10 1,33
Sundby M.J. - Melnichenko A. 1,6
Prawdopodobnie Kruger robił pierwszy szczyt formy w tym sezonie na TDS a Sjur ma chyba inne cele niż TDS - takie wnioski mozna wyciągnąć po tym biegu . Na 100% dla Roethe TDS albo nie ma znaczenia - albo miał mega mega słabe dwa dni .
UB na live dwa razy wystawiał parę Ustygov-Kreuger 1 2,00 raz jak na wygrana Ustyugova było wszędzie ok 1,5 i drugi raz gdy było 1,7 - trwało to po ok 10 sek , ale spokojnie szło zdążyć
Przez 10 sek wisiała też para Halvarson-Harvey jak kanadyjczyk był na mecie już -52 sek , przy pomiarze na 10 km Szweda na -25 sek ...ale nie zdążyłem niestety ..
 
kamo 488

kamo

Użytkownik
Analizowałem dokładnie poprzednie biegi i te dzisiejsze wyniki to dla mnie mega porażka.Zawodnicy na których stawiałem całkiem mnie zawiedli.
Przez dwa tygodnie forme stracili Manificat i Belov. Sundby dzisiaj też słabo zaskoczyli Rosjanie ale ci ostatnio słabsi od Spicowa i Belowa.
Ostatnio coś wygrywałem na biegach ale grałem za grosze dzisiaj było grubiej i wielka wtopa.
Czekam teraz na jakiś klasyk.Poltoranin stracił dzisiaj tylko 1,05 wiec forma idzie w górę.
Początek miał słaby nawet w swoim ulubionym stylu. Porażka klasykiem: 1m37s i 32 miejsce
Roethe
gramy dopiero na MŚ:cool:
 
M 47

michal7419984

Użytkownik
W ofercie Totomix można stawiać że Maciej Staręga w klasyfikacji jutrzejszego sprintu będzie lepszy od Jamesa Clugneta po kursie 1.35. Polak regularnie punktuje w sprintach, które są jego koronną konkurencją. Młodszy Brytyjczyk w Toblach zaliczył udany występ (17.miejsce), ale nasz reprezentant był 11. W tym sezonie z Clugnetem przegrał tylko raz, o 1 pozycję w Davos.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom