Dołącz do grona moderatorów największego forum bukmacherskiego w Polsce

Europejskie puchary (ABA, ABA2, VTB, BIBL, Alpe Adria Cup) 2018/2019

26 września 2018 16:11
1
pukon
pukon
Mar 2018 765 4 476 16

Inne europejskie puchary 2018/2019
Taki pomysł z wybranymi europejskimi pucharami na ten sezon, zebrane do jednego tematu, może będą miały jakieś większe zainteresowanie. Chodzi mi tutaj głównie o takie rozgrywki jak - zjednoczona liga VTB (z udziałem drużyny z Zielonej Góry), liga adriatycka i jej zaplecze (ABA i ABA2), liga bałkańska (BIBL) czy nawet mało popularne rozgrywki Alpe Adria Cup (GTK Gliwice).
Serdecznie zapraszam do dyskusji czy po prostu umieszczania swoich propozycji.
Powodzenia!
26 września 2018 16:50
2
pukon
pukon
Mar 2018 765 4 476 16
Alpe Adria Cup
Skrljevo - Brno godz. 18.00
02 / 2.25
2 / 2.62
Mecz inaugurujący czwartą już edycję Alpe Adrie Cup. Dla chorwackiej ekipy to debiut w tych rozgrywkach, drużyna gości drugi z rzędu występ - w ostatniej edycji dotarli aż do półfinału fazy play off, gdzie po wyrównanym dwumeczu ulegli różnicą tylko dwóch punktów późniejszemu mistrzowi drużynie Lasko. Na pewno ciężko jeszcze na początku wyczuć jak dane zespoły podejdą do tych rozgrywek czy będą walczyły o jak najlepszy rezultat czy raczej na złapanie jakiegoś doświadczenia w europejskich pucharach. W obu zespołach sporo zmian w porównaniu do poprzedniego sezonu, też duża niewiadoma jak to wszystko teraz będzie wyglądało. Drużyna Brno z większym budżetem, nowa nazwa i logo zespołu, nowi amerykańscy zawodnicy - Geiger, Roby czy Kelly, którzy mocno punktowali w sparingach, sprowadzili też wyróżniających się młodych zawodników jak Stegbauer z Nymburka, Jakl z uczelni w Stanach czy Farsky z Pragi, zostali Pumprla, Kereselidze czy Kozina z poprzedniego sezonu, nawet dobre gry towarzyskie w ich wykonaniu, gdzie większość to zwycięstwa. W ekipie z Chorwacji z tego co znalazłem jeszcze niedomknięty skład na nowy sezon, w dodatku dzisiaj wątpliwy występ Williamsa, który wraca po kontuzji, a powinien być liderem zespołu, sporo kluczowych graczy z poprzedniego sezonu odeszło, kilka uzupełnień, większość porażek w sparingach i tak naprawdę duża zagadka jak ta ekipa będzie się prezentowała na parkiecie. Spróbuję tutaj pójść w stronę drużyny z większym ograniem w tych rozgrywkach, mocniejszą organizacyjnie, z dobrymi sparingami i jak pokazały te sparingi właśnie z wydaje się bardzo solidnymi wzmocnieniami jak na ten poziom rozgrywkowy. Nie wiem czy to co napisałem będzie miało zastosowanie w tym spotkaniu, ale wydaje się, że kurs na drużynę gości jest tutaj bardzo atrakcyjny. (Fortuna)
78-74⛔
27 września 2018 14:42
3
pukon
pukon
Mar 2018 765 4 476 16
ABA2
Split - Vrsac godz. 19.30
1 / 2.19
W poprzednim sezonie ABA2 Split zajął ósme miejsce, Vrsac trzecia pozycja - Final Four zakończyli na półfinale. Chorwaci w tym sezonie zapowiadają walkę o zdecydowanie wyższe cele, mocno się wzmocnili i na tym głównie opierają swój optymizm przed startem tej edycji zaplecza ligi adriatyckiej. Z poprzedniego sezonu zostali tak ważni zawodnicy jak Kedzo (14,8pkt w poprzednim sezonie ABA2), Marcinkovic (10,2pkt) czy Kalajzic (9,6pkt), dwójka nowych amerykańskich zawodników - Cobbins ograny już trochę w Europie (liga grecka czy niemiecka) i Morris (dobre liczby w G-League), nowi też Veljacic z litewskiego Nevezis czy jeden z lepszych zawodników słoweńskiej Krky Kovacevic (Krka w poprzednim sezonie ABA2 uzyskała awans), do tego udało im się namówić do gry u siebie młodych, mocno wyróżniających się już chorwackich zawodników jak np. Omrcen, Rebic, Maric czy Vrgoc, o których tez zabiegali ci silniejsi jak Cedevita czy Cibona. Serbski Vrsac z kolei bez większości ważnych zawodników z poprzedniego, dobrego sezonu - Simeunovic, Kutlesic, Glisic, Ostojic, Pasajilic, Veljkoic, Djordjevic czy Mitrovic, tych graczy nie ma już w kadrze tej ekipy. Teraz to w większości kadra składająca się z młodzych graczy i tu też chyba będzie potrzeba więcej czasu na budowę tej ekipy. Może przeszacowałem możliwości obu zespołów, ale dla mnie Split, na chwilę obecną ma bardziej stabilną kadrę z solidnymi zawodnikami i może te duże aspiracje co do tego sezonu, będą potrafili też przełożyć na korzystny wynik w tym spotkaniu. (LVBet)
87-69✅
27 września 2018 17:23
4
pukon
pukon
Mar 2018 765 4 476 16
Alpe Adria Cup
Decin - Levice godz. 18.00
1 / 1.43
1(-5,5) / 1.85
To mogą być dwa zespoły które powinny powalczyć o coś więcej w tej edycji Alpe Adria Cup. Decin drugi z rzędu występ - poprzedni sezon ćwierćfinał play off, Levice etatowy już uczestnik tych rozgrywek - poprzedni sezon wicemistrzostwo. Czeska drużyna bez jakichś większych rewolucji w kadrze, odszedł co prawda mocny Pavel Houska, ale za to dwa silne wzmocnienia Carlson i Autrey. Trzon drużyny jak Pomikalek, Siska, Grunt, Festr, Jezek, Landa czy Krakovic dalej w klubie. W słowackiej ekipie trochę więcej zmian - odeszli Vasl, Sims, Kurbas czy Djuric, którzy byli ważnymi ogniwami poprzedniego sezonu, co prawda solidnie wyglądające wzmocnienia jak Davis, Alexander czy Tomic, ale zastanawiam się czy to od razu odpali przy kilku znaczących zmianach. Do tego dzisiaj zagrają bez kontuzjowanych Alexandera i reprezentanta Słowacji Bachana. Decin jest tutaj dla mnie mocniejszym kandydatem do zwycięstwa, liga czeska już wystartowała (Decin rozpocznie w niedziele z Hradec Kralove), więc ta forma też musi być już bliżej optymalnej. (1xbet)
77-70✅
1 października 2018 17:13
5
pukon
pukon
Mar 2018 765 4 476 16
ABA
FMP - Zadar godz. 18.00
2(+8) / 1.71
Tak się zastanawiam czy te kursy nie są tutaj trochę przesadzone, bo aż takiej różnicy pomiędzy tymi zespołami raczej nie powinno być. Serbska ekipa gospodarzy bardzo młody zespół, przed sezonem kilku kluczowych graczy "zabrała" Crvena, w zamian kolejni młodzi gracze m.in. z młodzieżówki Crveny, do tego zagraniczne posiłki jak Diressa i Reath ze swoim debiutem na europejskich parkietach. Zadar z kolei zostawił w składzie Brzoja, Krajine, Bozica czy Spralija, wyróżniających się graczy z poprzedniego, dobrego sezonu. Solidnie wyglądające wzmocnienia w postaci ogranych już zawodników jak Little, Grant czy Maric - ostatnio dodali jeszcze Glena Davisa, ale on jeszcze nie zadebiutuje tutaj. Poza tym Zadar ma już za sobą mecz o stawkę w Superpucharze ABA - w ćwierćfinale po dobrej grze przegrali z silną Cedevitą 77-85, chociaż grali tam trochę osłabieni m.in. bez Little - tutaj mają być w pełnym zestawieniu. FMP z wątpliwościami co do występu Diressy i Paunovica.(1xbet)
99-86⛔
2 października 2018 17:31
6
pukon
pukon
Mar 2018 765 4 476 16
Alpe Adria Cup
Skrljevo - ZTE Zalakeramia godz. 19.00
1(-5,5) / 1.84
Trener ekipy gości Tamas Bencze zapowiada przed tym spotkaniem, że większą szansę gry dostaną tutaj młodsi węgierscy gracze, zagraniczni i ci starsi gracze mają dostać trochę więcej odpoczynku - wobec tych zapowiedzi zdecyduje się tutaj pójść w stronę drużyny gospodarzy. Węgierska ekipa gości całkiem nowy zespół, biorąc pod uwagę poprzedni sezon i tutaj główną rolę odgrywają, jak pokazał pierwszy mecz w lidze węgierskiej (64-56 z KTE Duna) - pierwsza piątka Ware, Gliebov, Thompson i Agafonov, zagraniczna część rotacji i doświadczony Szabo - stanowili o sile tej ekipy, najdłużej na parkiecie i najlepiej punktujący. Więc jeżeli oni mają być oszczędzani, według słów trenera, to gospodarze w swoim pełnym składzie są tutaj zdecydowanie mocniejszym kandydatem do zwycięstwa. O drużynie gospodarzy pisałem już trochę przy okazji typowania ich pierwszego spotkania w AAC z czeskim Brnem, gdzie zaskoczyli bardzo pozytywnie - potrafili odrobić kilkunastopunktową stratę w tym spotkaniu i sięgnąć po wygraną, chociaż nie grali tam w pełnym składzie - bez Stembergera, Cvitkovica i z mniejszym udziałem wchodzących dopiero do składu Williamsa i Usica - przed dzisiejszym spotkaniem nie znalazłem żadnej informacji o ewentualnych brakach. Jeżeli te informacje odnoście większego wkładu w grę młodych zawodników gości potwierdza się na parkiecie, wydaje się że drużyna gospodarzy, będąca w optymalnym zestawieniu ma tutaj większe szansę sięgnąć po wygraną. (LVBet)
Edycja - przepraszam, ale pomyliłem godzinę rozpoczęcia spotkania - 19 nie 18.
83-75✅
4 października 2018 16:09
7
pukon
pukon
Mar 2018 765 4 476 16
ABA2
OKK Spars - KK Primorska godz. 17.00
2(+6,5) / 1.85
2 / 3.10
Druga kolejka zaplecza ligi adriatyckiej, bośniacka ekipa Spars Sarajewo podejmuję słoweńską drużynę Primorska Koper. Oba zespoły ze zwycięstwami w pierwszej kolejce - Spars pokonali Borac 84-80 po dogrywce, natomiast Primorska pokonała Sutjeske 93-66. Dla gospodarzy to debiut w tych rozgrywkach, drużyna gości w poprzedniej, inaugurującej edycji dotarła do finału fazy play off: 73-87 z Krka. Primorska to kolejny raz, jeden z mocniejszych kandydatów do walki o awans - Kadra wzmocniona w stosunku do poprzedniego sezonu, został trzon drużyny w postaci Ferme, Cakaruna, Zupana czy Hodzica, co prawda odeszło kilku istotnych graczy (Mulalcic, Rebec czy King), ale spore wzmocnienia powinny pokryć te straty - Harris po dobrym sezonie w Chalon (średnie - liga francuska 12,6pkt / Liga Mistrzów - 10,6pkt), Jagodic Kuridza z belgijskiego Oostende (7,7pkt), Marinkovic z ligi tureckiej (sezon wcześniej czołowy strzelec ligi adriatyckiej w Zadarze) czy czołowi gracze poprzedniego sezonu ligi słoweńskiej Sisko (16,5pkt) i Voncina (14,8pkt). Świetnie weszli w sezon, zdobyli Superpuchar kraju pokonując zawsze mocną Olimpije 83-71, rozbili Sutjeske na inauguracje ABA2, jeżeli utrzymają tę formę, to dlaczego mają nie powalczyć tutaj o pełną pulę. Ekipa gospodarzy dla mnie trochę nieznany zespół, na pewno bardzo młody klub, stawiający mocno na pracę z młodzieżą - wielokrotnie uczestniczyli w Euroliga Next Generation, najważniejsze rozgrywki dla młodzieżowców. Porównując kadrę z poprzedniego sezonu, to brakuje m.in. Rogica, Josipovica, Djokica czy Kovacevica, którzy mocno punktowali, odpowiednio 11pkt 10,8pkt 10,5pkt i 9,3pkt średnio na mecz. Sprowadzili sporo nowych graczy z większym doświadczeniem jak np. Protic, Albijanic, Glogovac czy Vrabac, którzy trochę podnieśli średnią wieku w tej ekipie (21,2). W pierwszej kolejce sprawili sporą niespodziankę pokonując mocny Borac (lider rundy zasadniczej poprzedniego sezonu ABA2 i półfinał fazy play off), ale jak pokazała kolejna przegrana Borac, ta ekipa jest jeszcze daleko poza swoją formą i może stąd łatwiej było o wygraną. Zdaje sobie sprawę, że to na pewno trudny teren, gdzie kibice mocno pomagają i w takich rozgrywkach własny parkiet jest sporym handicapem, często też sędziowie pod wpływem trybun podejmują korzystne dla gospodarzy decyzję i ewentualna wygrana gospodarzy nie zdziwi mnie mocno. Ale podchodząc do tego spotkania czysto sportowo, nie widzę tej dużej przewagi po stronie ekipy gospodarzy, jak mogłyby wskazywać kursy wystawione na ten mecz. Może zbyt optymistycznie do tego podszedłem, ale Primorska, drużyna złożona z wielu mocno ogranych już na wyższym poziomie zawodników, gdzie jak pokazują wyniki trafili od początku sezonu z dobrą formą i mam nadzieję że mocno powalczą tutaj i ten spory potencjał potwierdzą również na parkiecie. (LVBet)
54-69✅
4 października 2018 17:00
8
iczasopisma
iczasopisma
Sty 2013 355 323 7
W chwili rozpoczęcia meczu (wynik 4:4) na bet365 handi już Primorska -1,5 😄
4 października 2018 17:07
9
pukon
pukon
Mar 2018 765 4 476 16
W chwili rozpoczęcia meczu (wynik 4:4) na bet365 handi już Primorska -1,5 😄

Śledzę tylko relację tekstową i jak na razie to bardzo wyrównany mecz, ale to tylko początek, zobaczymy jak to się rozwinie.
7 października 2018 20:02
10
pukon
pukon
Mar 2018 765 4 476 16
ABA
Krka - Mornar Bar godz. 21.00
2 / 1.77
Druga kolejka ligi adriatyckiej i pojedynek zespołów z porażkami na inaugurację. Ekipa gospodarzy przegrała z Buducnostem 64-86, Czarnogórcy zostali pokonani przez inny zespół ze Słowenii Olimpija Lublana 66-87. Mornar Bar przegrał też w tygodniu w EuroCup z rosyjskim Unicsem, dostali dużą naukę gry od Rosjan, ale jestem zdania, że gry z tak silnymi rywalami, nawet przegrywane wysoko, mogą zaprocentować w starciach już rywalami które są zdecydowanie w zasięgu. Słoweńcy awansowali do tej edycji z zaplecza i chyba tutaj będzie walka o pozostanie wśród elity, kadrowo nie ma jakichś większych optymizmów na walkę o wyższe cele. Mornar Bar po świetnym ostatnim sezonie, gdzie dotarli do finałowej czwórki, a w fazie play off mocno postawili się późniejszemu zwycięzcy ligi Buducnost (1-2). Personalnie wyglądają bardzo podobnie jak w poprzednim sezonie, co prawda nie ma już Needhama czy Raley Rossa, którzy byli ważnymi ogniwami, ale zostali pozostali kluczowi zawodnicy jak Vranjes (najlepszy strzelec), Lukovic czy Micovic, do tego transfery które powinny zdecydowanie pokryć te odejścia z klubu jak np. Rebic, Mornar, Drenovac, Koenig czy Carrington. Do tego wrócił do zespołu Waller, który dwa sezony wcześniej był tutaj najlepszym strzelcem (ostatni niepełny sezon we Włoszech - Varese i średnia 11,4pkt) i dzisiaj może zadebiutować w tych rozgrywkach. Dla mnie drużyna Mornar Bar wygląda lepiej personalnie, wydaje się szersza i mocniejsza ta kadra, nawet te trzy porażki z rzędu w meczach o punkty (Superpuchar ABA, liga ABA i EuroCup) nie powinny umniejszać temu potencjałowi, bo dostali naprawdę mocnych rywali, teraz z ekipą Krky muszą powalczyć o pełna pulę, nie ustępują w żadnym stopniu, więc może uda się to też potwierdzić na parkiecie. (1xbet)
80-76⛔
10 października 2018 17:16
11
pukon
pukon
Mar 2018 765 4 476 16
ABA 2
Zrinjski Mostar - Sutjeska godz. 18.00
1 / 1.45
1(-4,5) / 1.85
Gospodarze dziesiąte miejsce w tabeli z bilansem 0-2, ekipa gości dziewiąta pozycja i bilans 1-1. Bośniacka drużyna Zrinjskiego (aktualny mistrz kraju) wzmocniła swoje szeregi o mocno ogranego już zawodnika Borisa Bakica (ostatnio Mornar Bar), w swoim koszykarskim CV ma takie kluby jak Crvena, Partizan, Buducnost czy Igokea, na tym poziomie to powinno być spore wzmocnienia. Ta kadra nie wygląda źle, a zawodnicy pokroju Todorovica, Spielha, Ramljaka, Sokolovica czy Pandurica, w tych rozgrywkach powinny gwarantować zdecydowanie lepsze wyniki. Na pewno nie wyglądają gorzej od dzisiejszych rywali, debiutanta w tych rozgrywkach, w dodatku ekipa Sutjeski zagra dzisiaj bez swojego kluczowego zawodnika Sidy Djitte, który złapał kontuzje, ten środkowy spędzał na parkiecie około 28min i zdobywał średnio 12pkt/12zb.
78-82 po dogr.⛔

Borac - Helios Domzale godz. 19.00
1(-6,5) / 1.85
Serbowie przedostatnie, jedenaste miejsce w tabeli z bilansem 0-2, słoweńska ekipa gości piąta pozycja i bilans 1-1. Gospodarze bardzo słabo weszli w ten sezon ABA2, dwie porażki drużyny która w poprzednim sezonie zajęła pierwsze miejsce w rundzie zasadniczej (półfinał play off), na pewno zaskakują. Ale oni z meczu na mecz powinni prezentować się coraz lepiej, już ostatni mecz w lidze serbskiej (93-82 przeciwko Sloboda) może dać nadzieję, że to wszystko powoli wraca na właściwe tory. To jest znów jeden z mocniejszych kandydatów do czołowych miejsc i podrażnieni tym słabym początkiem, powinni w końcu się przełamać i sięgnąć po pełną pulę. Grając swoja koszykówkę na pewno nie mogą obawiać się kolejnego debiutanta w tych rozgrywkach, solidnej, ale chyba jednak słabszej personalnie ekipy Helios Domzale. W dodatku goście nie będą tutaj w swoim najmocniejszym zestawieniu - wobec urazów niektórych graczy (m.in. Durnik, Klavzar, Besedic - ich gra jest niepewna), trener musiał włączył do kadry młodzieżowców. (LVBet)
81-63✅
10 października 2018 18:08
12
pukon
pukon
Mar 2018 765 4 476 16
VTB
Ryga - Parma godz. 18.30
Steve Zack powyżej 9,5pkt / 1.85 ✅ 10pkt
Rzucił mi się w oczy zakład na sumę punktów byłego zawodnika Trefla Sopot. Zack to tak naprawdę jedyny nominalny środkowy w tej drużynie, jest jeszcze co prawda młody Cavars, ale nie wnosi obecnie tutaj wiele, raczej zbiera dopiero doświadczenie. W ekipie Parmy będzie miał za przeciwników Lazareva, który bardzo mało grał w poprzednim sezonie w barwach Zenitu, więc ta forma też tutaj jest pewną niewiadomą, młodego Humphreya, dla którego to debiut w Europie czy Vinnika, który poza imponującymi warunkami fizycznymi, nie pokazuje nic wybitnego do tej pory. Na tle tych graczy Zack wypada najlepiej i na pewno jest spora szansa na mocne zapunktowanie. W lidze krajowej zdobywa na razie średnio 14,5pkt, w jedynym meczu VTB z Chimki zdobył 4pkt przy 1 z 6 z gry, no ale Chimki to nie Parma i tutaj to Łotysze będą mocniejszym kandydatem do zwycięstwa. Koledzy z drużyny często szukają go z podaniem i jeżeli dopisze skuteczność, ta linia nie jest zbyt wygórowana. (1xbet)
16 października 2018 18:39
13
pukon
pukon
Mar 2018 765 4 476 16
BIBL
Bashkimi - Beroe godz. 19.30
2(-12,5) / 1.72
Mecz inaugurujący nowy sezon ligi bałkańskiej, kosowska ekipa Bashkimi podejmuję na własnym parkiecie bułgarską drużynę Beroe. Ekipa Bashkimi to aktualny mistrz kraju, ale to już zupełnie inna ekipa niż w poprzednim sezonie, gdzie zdobyli wicemistrzostwo BIBL (72-83 z Levskim w finale). Kadra zdecydowanie odmłodzona (średnia około 21 lat), gdzie tak naprawdę za wyniki w dużej mierze odpowiada zagraniczny zaciąg - Martin, Gorski i Capps, który dołączył najpóźniej do klubu. Może Capps, będzie tutaj sporo wnosił, ale pozostała dwójka to chyba jeszcze nie jest tak wysoki poziom nawet na rozgrywki BIBL. Nawet w lidze krajowej nie jest już tak łatwo o zwycięstwa jak w poprzednich sezonach, na cztery rozegrane spotkania, tylko jedna wygrana. Z kolei Beroe to powinien być jeden z głównych faworytów do zwycięstwa w tych rozgrywkach. Poprzedni sezon bez gry w BIBL, dwa sezony wcześniej zwycięzca ligi bałkańskiej. Kadra w porównaniu do poprzedniego sezonu wzmocniona - zostali kluczowi gracze jak Yanev czy Zhelev, do tego solidne wzmocnienia m.in. Stoyanov, Frankamp, Filer, White czy Bachynski, jak na warunki tych rozgrywek, wygląda to naprawdę dobrze. Przede wszystkim porównując z dzisiejszymi rywalami, wyglądają zdecydowanie lepiej i oby potrafili to również potwierdzić na parkiecie, na pewno Kosowo to trudny teren do grania, no ale nie mogą obawiać się młodej ekipy gospodarzy, jeżeli faktycznie chcą walczyć tutaj o coś więcej. (LVBet)
77-107✅
22 października 2018 17:13
14
pukon
pukon
Mar 2018 765 4 476 16
Alpe Adria Cup
Zalakeramia - Brno godz. 18.00
1(-5,5) / 1.79
Mecz z grupy C Alpe Adria Cup, węgierska drużyna gospodarzy ostatnie miejsce w tabeli z jedną porażką, czeska ekipa druga pozycja z bilansem 1-1. Oba zespoły zapowiedziały, że w tym pucharze większą rolę będą odgrywać zmiennicy i młodsi zawodnicy. Biorąc pod uwagę ten aspekt i rozegrane już tutaj spotkania, lepiej wyglądają Węgrzy, bo ci kluczowi zawodnicy jak Agafon, Ware, Thompson, Szabo czy Gliebov dostają tutaj jednak sporo minut, z kolei w ekipie Brno trochę większa odpowiedzialność jednak po stronie tych młodszych graczy, kluczowi gracze też swoje minuty dostają, ale jednak nie jest to tak ustawiona gra pod nich jak w lidze czeskiej. Drużyna Zalakeramia świetnie prezentuje się w lidze krajowej (bilans 4-0), z czego trzy wygrane na własnym parkiecie, jeżeli podtrzymają tę formę z ligi, muszą tutaj powalczyć o pewną wygraną. Zresztą jeżeli myślą poważnie o powalczeniu tutaj o awans do kolejnej rundy, muszą zwyciężyć, mając już jedną przegraną i przy ewentualnym 0-2, skomplikują sobie tylko niepotrzebnie sytuację w grupie. Ekipa Brno też nie będzie chyba mocno forsowała tutaj tempa, są jednak dwa dni po ciężkim meczu w lidze (76-77 z USK Praga), gdzie jednak sporo sił zostawili. (Fortuna)
88-70✅
24 października 2018 16:49
15
pukon
pukon
Mar 2018 765 4 476 16
Alpe Adria Cup
Vienna - Usti n/Labem godz. 19.00
2 / 1.61
2(-2,5) / 1.85
W grupie D pucharu AAC pojedynek austriackiej ekipy z Wiednia z czeską drużyną Usti nad Labem. Dla gospodarzy to inaugurujące spotkanie, Usti już z bilansem 1-1 (porażka z Gliwicami 76-78 i wygrana z Sencur 106-79. Czesi razem z Gliwicami, to mocni kandydaci do awansu z tej grupy i każdy inny zestaw byłby sporą niespodzianką, jest raczej spora różnica pomiędzy tymi zespołami - oczywiście zachowując proporcje, bo to jednak "tylko" rozgrywki Alpe Adria Cup. Kadra Austriaków to krajowi gracze plus doświadczony amerykański gracz Detrick, jak pokazują dotychczasowe wyniki w lidze krajowej (bilans 1-3), nie jest to najmocniejsze zestawienie. Zdecydowanie lepiej wygląda to po stronie Usti - doświadczeni czescy zawodnicy, plus solidne zagraniczne wsparcie w postaci Stevanovica, Wisseha, Wallace czy Svejcara i co chyba najważniejsze większa liczba zawodników może wziąć odpowiedzialność za wynik drużyny. (LVBet)
80-93✅
31 października 2018 18:11
16
pukon
pukon
Mar 2018 765 4 476 16
ABA 2
Helios Domzale - Rogaska godz. 19.00
1(-4,5) / 1.76
Gospodarze wzmocnieni ostatnio o Nikolica, który na tym poziomie powinien sporo wnieść jakości - co ciekawe w ostatnim sezonie był najlepszym zawodnikiem dzisiejszego rywala Rogaski właśnie, którzy byli sporym zaskoczeniem na plus ligi słoweńskiej. Helios dla mnie w tym sezonie wygląda mocniej od dzisiejszych rywali, dodali jeszcze kolejnego dobrego zawodnika, w dodatku nie ma już znaczących braków w kadrze przez urazy, więc najwyższa pora przerwać serię czterech przegranych z rzędu.
66-58✅

Borac - Zrinjski Mostar godz. 20.00
1 / 1.43
1(-3,5) / 1.77
Borac jeden z mocniejszych zespołów tych rozgrywek i oni na pewno zaczną z czasem coraz mocniej punktować. Na razie może nie wygląda to najlepiej (bilans 1-4), ale z drugiej strony czy Zrinjski jest w tym aspekcie lepszy - identyczny bilans. Coraz lepsza też sytuacja kadrowa u gospodarzy jeżeli chodzi o powroty z kontuzji, więc to też musi zaprocentować. Może ekipa Zrinjskiego nie jest jakimś słabym zespołem, ale Borac na własnym parkiecie, może być zbyt trudnym rywalem do pokonania i pewnie po raz kolejny nie da się zaskoczyć.
82-76✅

Primorska - Lovcen godz. 20.00
2(+17,5) / 1.73
Gospodarze to jeden z głównych kandydatów do awansu i jak na razie w pełni potwierdzają te aspiracje (bilans 5-0), ale czy tutaj muszą rzucić wszystkie siły. Już za chwilę (2 listopada) prestiżowy mecz w lidze krajowej z Olimpija Lublana i to chyba będzie dla nich priorytet, więc możliwe że ci kluczowi gracze będą trochę oszczędzani. Lovcen z kolei w ostatnim czasie prezentuje się bardzo solidnie - postawili się mocno silnej MZT Skopje, ograli mocne drużyny Borac czy w lidze krajowej Sutjeske, jeżeli podtrzymają tę dyspozycję dzisiaj też mogą postawić trudniejsze warunki faworyzowanej ekipie gospodarzy. (LVBet)
77-74✅
3 listopada 2018 16:15
17
pawkuc
pawkuc
Lip 2014 151 107 4
Czy ma ktoś może informacje, czy novogrod zagra dziś tylko ruskim składzie? Bo od paru meczy, tylko kacapy grają??? Ktoś coś??
3 listopada 2018 17:21
18
pukon
pukon
Mar 2018 765 4 476 16
Czy ma ktoś może informacje, czy novogrod zagra dziś tylko ruskim składzie? Bo od paru meczy, tylko kacapy grają??? Ktoś coś??

Sporo nieobecności w Niżnym - Dragicevic, Perry, Odom, Antipov, Grigoryev, do tego Broussard pomijany przy ostatnich spotkaniach i pewnie znów zabraknie go w kadrze. Tak więc pewnie zagrają w podobnym zestawieniu co z Banvitem w Lidze Mistrzów.
6 listopada 2018 18:33
19
pukon
pukon
Mar 2018 765 4 476 16
Alpe Adria Cup
Traiskirchen - USK Praga godz. 19.00
2 / 2.46
Grupa B i jak na razie Traiskirchen ostatnie miejsce w tabeli i tylko jeden rozegrany mecz (65-77 z Osijek), Praga oczko wyżej z bilansem 1-2 (przegrane z Hopsi Polzela 91-93 po dogr. - wyjazd i Osijek 69-86, wygrana z Hopsi Pozlela 76-68 - własny parkiet). Dzisiejsi gospodarze mają dać więcej szansy gry młodszym graczom w tym pucharze. W lidze krajowej osiągają świetne wyniki (bilans 6-0), ale też grają przy bardzo wąskiej kadrze (sześciu zawodników mających realny wpływ na wynik) dlatego pewnie zdecydowali na inny skład w tym pucharze - młodzi złapią większe ogranie i też ci kluczowi gracze trochę odpoczną - poza Andjelkovicem który stanowi też o sile w lidze, pozostali gracze nie wystąpili bądź grali bardzo mało w pierwszej grze AAC. Drużyna z Pragi w dotychczasowych spotkaniach AAC grała w bardzo podobnym zestawieniu co w lidze czeskiej, to klub gdzie od zawsze bardzo mocno stawiają na młodzież, więc w tym sezonie ta kadra wygląda podobnie plus doświadczenie w postaci Serba Vukosavljevica i dwóch amerykańskich zawodników Whacka i Appleby. Jeżeli w tym spotkaniu trener Austriaków po raz kolejny postawi na młodzież, to Praga jak najbardziej może tutaj powalczyć o pełną pulę, w takim przypadku wyglądają na silniejszą drużynę od młodych graczy gospodarzy. Goście są po sporym sukcesie w lidze czeskiej, gdzie pokonali silne Pardubice, więc jeżeli podtrzymają te formę, nie mogą tutaj stać na straconej pozycji. (Fortuna)
47-77✅
7 listopada 2018 17:18
20
pukon
pukon
Mar 2018 765 4 476 16
ABA 2
Zrinjski Mostar - KK Primorska godz.18.00
1(+8,5) / 1.85✅
1 / 3.80⛔
Siódma kolejka zaplecza ligi adriatyckiej i pojedynek bośniackiej drużyny Zrinjskiego ze słoweńską ekipą Primorska. Gospodarze przedostatnie, jedenaste miejsce z bilansem 1-5, goście lider tabeli i bilans 6-0. Dla mnie Zrinjski nie jest drużyną, która powinna zajmować dolne rejony tabeli, na pewno jest tam siła na zdecydowanie wyższe miejsce - m.in. Milicevic, Todorovic, Bakic, Smajlagic, Ramljak, Sokolovic czy Ljujic, w większości bardzo doświadczeni zawodnicy, takie zestawienie nie będzie ciągle przegrywać, raczej kwestia czasu jak poprawia te wyniki. Ta gra też nie wygląda jakoś bardzo źle w ich wykonaniu - pokonali silne MZT Skopje i poza pierwszym meczem z Dymanic, gdzie zasłużenie przegrali (50-73), pozostałe porażki przy bardzo bliskich wynikach (różnicą dwóch, czterech czy sześciu punktów, w tym dwie dogrywki), brakuję trochę szczęścia i przede wszystkim większej koncentracji w tych końcowych fragmentach gry. Primorska jest tutaj na pewno faworytem, to jeden z mocniejszych kandydatów do awansu, świetnie weszli w ten sezon ABA2, no ale gospodarze też dysponują sporym potencjałem, który jeszcze w pełni się nie zaprezentował i wydaje się, że mają w kadrze mocne argumenty, żeby tutaj powalczyć o korzystny wynik - zobaczymy jak to parkiet zweryfikuje. (LVBet)
63-66 znów zabrakło troszkę lepszych decyzji Zrinjskiego w końcówce i uciekł kolejny mecz
57 10
Dodaj nowy wpis
Ta strona korzysta z ciasteczek (plików Cookies) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji na stronie polityki prywatności.