>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Szwecja - SHL | Finlandia - SM-Liiga | Norwegia - GET-Ligaen |Dania Metal Ligaen 2018/2019

Status
Zamknięty.
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
SHL, Liiga, GET Ligaen, Metal Ligaen







Zapraszam do podawania typów z analizami, opinii, ciekawostek dotyczących hokeja w Skandynawii
 
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
Nie mam specjalnie czasu na analize meczu ale widze szanse w tym typie
Derby Tamppere
Tappara- Ilves (1-2)⛔ moze nie snsacja ale napewno niespodzianka, pierwsze koty za płoty.
typ Tappara 60&#39; kurs 1,7 lub win 1,37 Fortuna
Co roku derby rozpoczynaja sezon w Tamppere i od przynajmniej czterech lepsza jest Tappara, to klasowy zespół wielokrotny mistrz kraju. I jak co roku maja skład by bic sie o tytuł.. Zespół juz dobrze prezentuje sie w tegorocznej lidze mistrzów. W tym roku tez mocniejsi niz rywale zza miedzy i mysle ze daja rade wygrac przynajmniej w OT a moze w regulaminowym.
 
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
Jutro gramy na mistrza
Karpat Oulu - Kalpa Kuopio
typ Karpat 60&#39; kurs 1,6 Fortuna
Mogło by sie wydawać, ze mistrz został osłabiony bo odeszli do KHL, Juntila, Rouhama, Bertrand, Koivisto i za ocean młody obiecujacy gracz Maenalanen, . Ale przyszli ograni w KHL, Pyoara i Ohtamae, który został kapitanem druzyny i z Turku obiecujacy mlody zawodnik Linsten, a takze świetny słowak Kristof. Pozostali w składzie Leskinen, Lasu, Heshka, Hakanpa, Kukonen, Kupari, Ikonen w bramce Rynnas i Vehvilainen. Obrona naprawde wyglada na najsolidniejsza w lidze (Hakanpa, Ohtamae, Kukonen, Kivihalme, Heshka). Zespół z Oulu bedzie znów walczył o majstra. Ich rywale zespół Kalpa rozegrał juz dzis spotkanie z Jukuritem i wydawałoby sie, ze maja wygrana w kieszeni ale 2 gole na półtorej minuty przed koncowa syrena doprowdziły do remisu i suma sumarum do karnych a tam porazka. W zespole zosał duet bramkarzy który prezntował sie przyzwoicie, jednak bardzo przebudowana została obrona Rikolla, Lukka, Maione odeszli , zastapili ich Grondahl, Taipalus, Vesterinen., zostali w klubie, Wilson, Leskinen (pierwsza para) Czy całość da jakosc, trudno powiedziec. Co do ataku to z doswiadczonch graczy odeszli Tavi, D.Amigo przyszedła z KunLun Risanen, trzon ataku został utrzymany i tutaj goscie wygladaja lepiej niz w obronie. Ja mysle, ze mimo wszystko mistrz otworzy sezon zwycięstwem ( goscie h2h ale to nie musi odegrac roli)
 
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
Czy czasem Rogle nie zrobi niespodzianki w Skele. Az takiej slabej ekipy nie maja jak wskazują kursy. Oba zespoly po zmianach tyle ze Skele ma juz rytm meczowy. Jak ktoś siedzi mocno w szwedzkiej jestem ciekawy opinii. SHL Kolego wywolalem Cie do tablicy.
 
wisla9110 1,6K

wisla9110

Użytkownik
Na dzisiaj polecam pograć w kierunku Kalpy po kursie ~ 2,00, który ciągle dropi. Początek w Finlandii przebiega pod dyktando underdogów, faworyci mocno rozluźnieni powoli wchodzą w sezon. Kalpa to czołówka w Finlandii, po serii porażek przełamała się i to nie z byle kim bo mistrzem Karpat. Można mówić, że Karpat gra na dwóch frontach i mogli być podmęczeni ale moim zdaniem Kalpa zaskoczyła i dzisiaj powinna wygrać z z ekipą z Rauma. Lukko które wróciło ostatnio do domu po sromotnej porażce z delikatnie mówiąc przeciętną drużyną Pelikanów, którzy rzutem na taśmę w zeszłym sezonie załapali się do PO. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na gospodarzy. Przekonamy się wieczorem ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +30
betowiec 12,7K

betowiec

Użytkownik
✅Witam i w tej zakładce, od razu powiem, że tej ligi nie śledzę aż tak intesywnie, bardziej przyglądam się tylko wynikom i statom, ale może się uda ożywić nieco temat Skandynawski i podłączą się inni co więdzą więcej.
Wczoraj grałem KalPa do dubla co weszło dość pewnie ( screen w zakładce z KHL). Dziś proponuję:
Hameenlinna - Assat
Typ: Hameenlinna ML/OT✅

Przewiduję wygraną gospodarzy w tym meczu. Własny lód, dwa poprzednie wyrównane mecze z trudnymi rywalami i słaby początek sezonu Assat kusi mnie na zagranie na gospodarzy. Jeśli chodzi o h2h Hameelinna ostatnie dwa pojedynki z Assat przegrała, ale wcześniej mieli dość dobrą serię zwycięstw nad tym rywalem i dziś jest dobra okazja by wrócić na dobry tor w bezpośrednich pojedynkach. Gospodarze póki co nie stracili gola w osłabieniu podczas gdy goście złapali w 2 meczach aż 11 kar i stracili 4 gole.
Kurs ciekawy, myślę, że do dubla idealny.
Weszło pięknie, PP zrobil swoje, właściwie po pierwszych kilku min mecz byl ustawiony.
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
Witam i w tej zakładce, od razu powiem, że tej ligi nie śledzę aż tak intesywnie, bardziej przyglądam się tylko wynikom i statom, ale może się uda ożywić nieco temat Skandynawski i podłączą się inni co więdzą więcej.
Wczoraj grałem KalPa do dubla co weszło dość pewnie ( screen w zakładce z KHL). Dziś proponuję:
Hameenlinna - Assat
Typ: Hameenlinna ML/OT

Przewiduję wygraną gospodarzy w tym meczu. Własny lód, dwa poprzednie wyrównane mecze z trudnymi rywalami i słaby początek sezonu Assat kusi mnie na zagranie na gospodarzy. Jeśli chodzi o h2h Hameelinna ostatnie dwa pojedynki z Assat przegrała, ale wcześniej mieli dość dobrą serię zwycięstw nad tym rywalem i dziś jest dobra okazja by wrócić na dobry tor w bezpośrednich pojedynkach. Gospodarze póki co nie stracili gola w osłabieniu podczas gdy goście złapali w 2 meczach aż 11 kar i stracili 4 gole.
Kurs ciekawy, myślę, że do dubla idealny.
Mysle ze typ bardzo dobry. Ja sie jeszcze zastanawiam nad wicemistrzem Tappara. Dwa poprzednie mecze wtopili mimo prowadzenia w kazdym z nich. Mimo ze poczatek sezonu to w koncu trzeba wygrac. Gra na tafli Kookoo nigdy specjalnie im nie leżała ale czas zacząć wygrywać. Tappare opisalem wyzej, napewno skład maja mocniejszy niz gospodarze i mysle ze dzis wygrają
Edit. Tappara ale idzie jak burza
 
shl-hokej 224

shl-hokej

Użytkownik
I TYP
Brynas vs Frolunda
Typ zwyciestwo gosci
Kurs 1.92 fortuna
Troche zdziwilem sie tak wysokim kursem na przyjezdnych. Biorac pod uwage roszady kadrowe to zdecydowanie Brynas bedzie tutaj je odczuwalo mocniej w tym sezonie. Wedlug mnie beda zalicza zdecydowany dol tabeli i jesli nie fakt ze mora i timra wygladaja slabiej kadrowo to wrozylbym im spadek. Co do biezacej formy bo tak naprawde to ona tutaj ma decydujace znaczenie to Indianie wygladaja lepiej. Co prawda zdarzyla im sie wpadka z vienna ale wedlug mnie bylo to troche zaplanowane poniewaz widac bylo po graczach ze kilka dni wczesniej dostali mocno w tylek. Z tego co widze to jest to powtarzalne w srod ekip ktore zaczeky wczesniej sezin w chl... Miedzy innymi wspomniana tapara. Trenerzy zrobili powtorke mocnych przygotowan... Reasumujac, Indianie maja wszystkie argumentu zeby zejsc dzisiaj z lodu jako zwyciezcy. Wydaje mi sie ze fizycznie zespol bedzie wygladal jeszcze lepiej niz w starciu z Djurgardenem. Jesli przeciwko nim dali rade to z duzo slabszym brynas powinno byc rowniez ok.
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
betowiec 12,7K

betowiec

Użytkownik
Lulea- Orebro⛔⛔⛔
Typ; Lulea ML/OT
typowy kurs do dubelka na wygraną gospodarzy. Obie ekipy wygrały pierwsze mecze i ciężko jest cokolwiek analizować z racji początku sezonu. Kadrowo nie zapoznałęm się z oba ekpiami także jak ktoś wie lepiej ode mnie czy któraś z ekpi znacząco się osłabiła lub wzmocniła proszę uprzedzić ;) . Patrząc jednak statystycznie Orebro bardzo słabo radziło sobie w poprzednim sezonie na wyjazdach podczas gdy Lulea u siebie nie zwykła tracić pkt. H2H też zdecydowanie na korzyść gości.
Tylko jako wzmianka kusi też zagrać na Malmo- wygrana po dogrywce lub karnych⛔⛔⛔. Mora raczej będzie słabeuszem w tym sezonie a kurs na Malmo przyjemny.
 
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
Panowie, przyznam ze myslalem o tych typach , dobrze ze piszecie , ja az tak w Szwedzkiej nie siedzę ale Froluda, Lulea i chyba najwięcej Malmo bym ruszał.
Powodzenia.
 
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
Brak troche czasu na pisanie analizy ale z ligi Finskiej tak bym to widzial na dziś
Jukurit - Karpat typ 2 kurs 1,85 2-3 po dogrywce⛔
Jukurit zaczął sezon bardzo intensywnie, oddaja bardzo duzo strzałów na bramke i forcheking na całym lodzie, wygrane z JYP i Kalpa, urwany punkt Helsinkom, na tekiej intensywnosci nie da sie grac kilku spotkan. Musle ze mistrz dzis zastopuje druzyne gospodarzy i nie pozwoli na narzucenie sobie ich warunków gry.
Ilves Tamppere - Vaasa Sport typ X2 kurs 1,92⛔
Potencjął obu druzyn zblizony , choć lepiej wg mnie prezentuje sie zespoł gosci i mysle ze wynik meczu bedzie oscylował wokół remisu.
poza tym Saipa over 2,5 kurs 2,06⛔
Saipa imponuje w tym roku atakiem i strzela duzo bramek, z kolei Pelikany tez lubie stzelac i tracic bramki
EDIT: Nie moge zaskoczyć w tej Finskiej
 
shl-hokej 224

shl-hokej

Użytkownik
Typy SHL 1/1 skuteczność 100%
Typ II
Malmo vs Farjestad
Typ under 4.5
Kurs 2.1 fortuna
Goście w przerwie letniej stracili 3 bardzo wartościowych zawodników ( Lindqvist, Axelsson, Asplund) - cała trójka zgromadziła łącznie 107 punktów. Oczywiście nadal mają w swoich szeregach znakomitych strzelców, ale jednak już na początku sezonu widać, że siła rażenia będzie mniejsza. Mecz z bardzo przeciętnym obecnie HV71 ( obrońcy rywala robili masakryczne błędy) oraz nieznaczna porażka z bardzo dobrze dysponowaną Skelleftea potwierdzają powyższe stwierdzenie. Co do gospodarzy to w tamtym sezonie grali przede wszystkim jako kolektyw. Jedną z niewielu indywidualności był Rakhshani ktory z 31 oczkami był równiez najlepszym punktującym. W tym sezonie odszedł on jednak do Frolundy co w kontekście miejscowych jest oczywiście stratą. Dzisiaj według mnie zapowiada się niezły pojedynek bramkarzy - po obu stronach mamy fajnych zawodników z niemałym doświadczeniem w lidze. Ponadto między tymi zespołami zawsze było sporo walki i te wyniki historycznie były raczej underowe.
 
wisla9110 1,6K

wisla9110

Użytkownik
Zauważyłem na dzisiaj kilka ciekawych spotkań i warto tutaj poszukać singlow bo kursy mega przyjemne.
Assat - Jyp 2 @ 2.57✅
Kursy zawyżone według mnie z racji wczorajszego meczu gości z Kalpa. Ale uczestnicy zeszłorocznej LM wiedzą co to gra na kilku frontach i gra w bardzo małym odstępie czasowym. Różnica klas , oby tylko sil starczyło. Za taki kurs warto próbować.

Lukko - Ilves 2 @3.75✅

Tutaj kurs wysoki z tego samego powodu. Lukko gra od początku sezonu straszny piach w przeciwieństwie do Ilves które zaskakuje na plus. Trzeba spróbować.
Saipa - Karpat 2@ 2.00????

Mistrzowie powoli wracają na właściwe tory. Im częściej będą grać tym lepiej bo tylko tak wrócą automatyzmy. Obie ekipy grały wczoraj Saipa poległa z slabiutkimi pelikanami za to Karpat wygrał po dogrywce na wyjeździe z zawsze groźnym zwłaszcza u siebie Jukuritem.

Powodzonka
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
Kiedyś trzeba sie przełamać. Tak na sucho bo czasu brak.
Proponuje
Sport Vaasa - TPS Turku⛔ win 2-3 po karnych
Typ Turku 60&#39; kurs 1.78
 
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
Jukurit - TPS Turku
mecz zaraz wie na sucho. Turku lepszy skład i potencjał ale gospodarze u siebie bardzo groźni i sezon dobrze rozpoczety i urwane punkty wielkim druzynom z Karpat, Kuopio, Jyp, Helsinki
Jukurit 1X kurs 1,75 Fortuna⛔
A wystarczyło zagrac dubla na foworytów , az sie prosiło a czzłowiek szukal niespodzianki, to mam za swoje::zoltakartka:
 
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
Moze dzis sie cos uda z finskiej
Helsinki - Kookoo
typ HIFK 60&#39; kurs 1,57 fortuna (4-2) ✅ no nareszcie
Druzyna ze stolicy mocna w tym roku , czy wyjazd czy dom nie robi to róznicy. Rask, Eronen, Tyrwainen, Thorell, Petrell, Santala, Quinncey w bramce Engren to solidni ograni zawodnicy. Kookoo pesonalnie to nie ta półka, i forma Helsinek ustabilizowana. Mysle ze gospodarze zgarna komplet punktów.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
shl-hokej 224

shl-hokej

Użytkownik
Typ SHL 1/2 skuteczność 50%
III Typ
Brynas vs Vaxjo
Typ Brynas poniżej 2.5 bramki @ 1,71 fortuna
Mistrzowie jak na razie bez zwycięstwa. W przerwie wakacyjnej został rozmontowany praktycznie w całości atak. Kilku kluczowych zawodników stanowiących trzon przez ostatnie lata odeszło do innych klubów. Nowi wydaje się, że potrzebują czasu. Z dobrych rzeczy, które zostały to gra obronna. Wygląda nieźle i wydaje mi się, że będzie kluczem do zdobywania punktów dla gości przynajmniej w tej fazie sezonu. Co do Brynas to zaskoczony jestem nieco ich dobrą postawą, ale jak dotąd mierzyli się tylko z bardziej wymagającą Frolundą i przeciętnymi Rogle i Lulea. Dzisiaj poprzeczka będzie wyżej.
IV typ
Orebro vs Linkoping
Typ zwycięstwo gospodarzy @ 1,8 fortuna
Co Orebro zrobiło w ostatnim meczu tracąc aż 8 goli... nie do końca wiem. Nagłe załamanie gry po naprawdę niezłych meczach mocno dziwi. Niemniej nadal uważam, że będą w tym sezonie w pierwszej szóstce. Wzmocnienia niezłe, skład mocno stabilny, nie widze innej możliwości jak odkupienie winy przed własnymi kibicami i po prostu zwycięstwo nad Lwami. Goście dobrze zaczęli, ale według mnie są do ogrania. Tym bardziej, że w zespole również sporo zmian w przerwie letnie. CO prawda na razie to wygląda nieźle, ale Lwy potrafią grać w kratkę i dodatkowo na wyjazdach sporo tracą ze swojej jakości.
V typ
HV71 vs Malmo
Typ 1 @ 1,79 fortuna
Gospodarze słabo zaczęli, ale z każdym kolejnym meczem będą spisywać się lepiej. Skład fajny i według mnie mocniejszy niż w tamtym sezonie. U siebie potrafią grac dobre mecze i wydaje mi się, że Malmo łykną bez większych problemów. Przede wszystkim strata juz kilku punktów na wstępie wymusi na nich kolejny dobry mecz przed własną publicznością. CO do Malmo to kolejny zespół który stracił w przerwie sezonowej. Wydaje mi się, że pierwsza szóstka, to będą za wysokie progi w tym roku.
VI
Timra vs Farjestad
Typ poniżej 4,5 bramki w meczu ( 60 minut) @ 1.95 fortuna
Tutaj konsekwentnie w under w meczu BK. Osttanio skończyło się na 5 gola, ale dzisiaj wydaje mi się, że mocno nastawiona na walkę Timra sprowadzi mecz do &quot;zapasów&quot; z małą liczbą sytuacji podbramkowych. Jeśli ktoś nie chce ryzykować i szuka cos do dubla to kurs na linię 5,5 po 1,5 jest do grania.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom