>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

ATP Wielki Szlem: Wimbledon 2018 - turniej główny - 02.07-15.07.2018

Status
Zamknięty.
W 151,7K

wielki_gracz

Forum VIP

Miejsce: Londyn, Wielka Brytania
Data rozgrywania: 02.07 - 15.07.2018
Nawierzchnia: Grass
Kategoria: ATP Grand Slam (2000 punktów)
Pula nagród: £15,982,000
Oficjalna strona turnieju: http://www.wimbledon.com/index.html
Lista Startowa: http://www.wimbledon.com/en_GB/players/competitors/index.html
Drabinka: http://www.wimbledon.com/en_GB/draws/index.html?event=MS
Plan gier: http://www.wimbledon.com/en_GB/scores/schedule/index.html
Zestawienie kursów: http://www.oddsportal.com/tennis/united-kingdom/atp-wimbledon/
Zwycięzca singla 2017: Roger Federer
Zwycięzcy debla 2017: Łukasz Kubot/Marcelo Melo
Zapraszam do merytorycznej dyskusji i pisania analiz !​
 
dx2 221,9K

dx2

Użytkownik
Medvedev-Coric 2 &lt;i tutaj byla niestey ta mina ktora zawalila&gt; ⛔
Coric znakomita dyspozycja i znakomity turniej w Halle. Wypoczety. Jak sam powiedzial mlody Chorwat, jeszcze nigdy nie gral tak dobrze na trawie.

J.P.Smith-Seppi 2 ✅

Seppi to jednak duzo wikesza klasa, duzo bardzo dobrych wynikow na Wimbledonie. Moim zdaniem wygra tym bardziej, ze gra sie do trzech wygranych setow. Smith niezly silowo, ale na dystanisie Seppi w wymianach bedzie lepszy.

Querrey-J.Thompson 1 ✅

Querrey jak dotad ten sezon w porownaniu z poprzednim ogolnie slaby. Korty trawiaste to jednak jego domena. Cwiercfinalista Wimbledonu, w swoim CV na Wimbledonie ogrywal m.in. Murraya i Djokovica. Dobry mecz Querreya w Queens z Cilicem i tutaj tez bedzie dobrze. Thompson fajne warunki do gry, silny zawodnik, ale Querrey tutaj pokaze troche dobrego tenisa moim zdaniem

Edmund-Bolt 1 ✅

Co do Edmunda moim mieszane uczucia, bo warunki do gry ma bardzo dobre na kortach trawiastych. Poki co jednak Edmund tylko raz dotarl do 2 rundy Wimbledonu w ubieglym sezonie. Ten sezon jednak jak dotad jest najlepszym Edmunda w jego karierze, dobry wystep w Queens, wiec powinien wygrac.
Schwartzman-Basic 1 ✅

Schwartzman wygra. Wazny turniej i umiejtenosci powinny zadecydowac, a kurs calkiem calkiem.
Analizy beda wieczorem. Narazie lacze z damskim tenisem zanim nastapia zmiany w kursach.
/stan na piatek 29 czerwca ok. godz.17/
 
S 13

sheltie3706

Użytkownik
mam pytanie bo kursy zaczną skakać nie mało za pewne i chciałbym coś już zlepić. Czy pierwszego dnia gra górna drabinka panów i dolna Pań ?
 
B 35,1K

bukovina

Użytkownik
Powiem szczerze , ze widze Value w kursie na Huberta . Przeciez Tomic to glupek i jak nie bedzie mu sie chcialo albo bedzie gral dla jaj, jak to ma w zwyczaju to Hurkacz swoja determinacją go ogarnie . Wedlug mnie warto spróbować spokojna stawka bo kurs zacny ????
 
undertaker_tsw 2,1K

undertaker_tsw

Użytkownik
Ja tutaj widzę grę na Paire albo przynajmniej jakiś over. Murray nie prezentuje się bardzo źle po powrocie ale póki co wygrał tylko raz w starciu rekonwalescentów z Wawrinka. Jak Paire zagra swój top to powinien posprzątać Murraya max 3-1. Nawet jeśli zagra na 80procent to też wygrana bardzo realna.
Z wysokich kursów na pierwszą rundę najbardziej coś czuje, że Ebden może walnąć Goffina.
 
filipek1996 1,3K

filipek1996

Użytkownik
Powiem szczerze , ze widze Value w kursie na Huberta . Przeciez Tomic to glupek i jak nie bedzie mu sie chcialo albo bedzie gral dla jaj, jak to ma w zwyczaju to Hurkacz swoja determinacją go ogarnie . Wedlug mnie warto spróbować spokojna stawka bo kurs zacny ????
Kangur pewnie zje go doświadczeniem i umiejętnościami, nie po to ostatnio przechodzi wszystkie kwalifikacje, żeby nie podbić trochę rankingu i nie grać już w kwalach. Realna szansa dla Polaka, to, że Tomic padnie kondycyjnie, raczej Hubert źle trafił - to tylko moje zdanie.
Mi wpadł w oko mecz Stachowski-Sousa 1 @1.90 Bet365 ✅
Powiem tak, oglądałem tego gościa ostatnio kilka razy i gra luks. Serwis siedzi, przebija dość dobrze jak na niego i marnuje się w czelkach, trochę szkoda, bo dość znane nazwisko. Na trawie, jak zwykle trzyma poziom, w przeciwieństwie do jego rywala, Joao Sousy, który jest z resztą handlarzem. Portugalczyk z trawą nie ma za wiele wspólnego, w tym roku nie pokazał jeszcze nic wielkiego, oprócz ganiania emerytów i oddaniu wygranego spotkania dziadkowi Haase, słabo to wygląda. Nie rozumiem kursu na to spotkanie, bo tu faworyt jest tylko jeden, a i determinacja będzie o wiele większa - kursy pospadają.
Paire-Murray 1 @2.75 Bet365 ▶
Value, i co tu dużo pisać. Murray na pewno po swoim powrocie prezentuje się o wiele lepiej, niż Djoker i Wawrinka, ale dalej to bardzo mierny poziom. Oglądałem mecz Murraya właśnie z Wawrinką, i to wyglądało jak gra dwóch emerytów, później się trochę rozkręciło, ale to dalej bardzo słaby poziom. Meczu z Edmundem, to nawet nie ma sensu przypominać, bo widać było jak Rudy starał się trochę pomóc Murrayowi, w momentach gdzie grał na normalnym poziomie, to nie było zbytnio czego zbierać.. Jeszcze ratowała go gra przy siatce, a Paire tylko czeka, aby zrobić jakiś głupi trick i sprowokować Murraya, który bardzo łatwo się denerwuje. Tak apropo to ostatni mecz z Fedexem wiele wyjaśnia na temat możliwości tego zawodnika, na moje to kurs mocno przesadzony.. Raczej nie powinien odpuścić.
Tak bez analizy
Gombos- Anderson 1 @9 ⛔ bet365
Każdy zna tego zawodnika, może i przypomni o sobie, chociaż Anderson to gracz wielkich turniejów, jednak na trawie jakoś mnie nie przekonuje.
Słabo opisane mecze, ale nie mam siły i zwijam spać, powodzenia ;)
 
B 35,1K

bukovina

Użytkownik
Kangur pewnie zje go doświadczeniem i umiejętnościami, nie po to ostatnio przechodzi wszystkie kwalifikacje, żeby nie podbić trochę rankingu i nie grać już w kwalach. Realna szansa dla Polaka, to, że Tomic padnie kondycyjnie, raczej Hubert źle trafił - to tylko moje zdanie.
Mi wpadł w oko mecz Stachowski-Sousa 1 @1.90 Bet365
Powiem tak, oglądałem tego gościa ostatnio kilka razy i gra luks. Serwis siedzi, przebija dość dobrze jak na niego i marnuje się w czelkach, trochę szkoda, bo dość znane nazwisko. Na trawie, jak zwykle trzyma poziom, w przeciwieństwie do jego rywala, Joao Sousy, który jest z resztą handlarzem. Portugalczyk z trawą nie ma za wiele wspólnego, w tym roku nie pokazał jeszcze nic wielkiego, oprócz ganiania emerytów i oddaniu wygranego spotkania dziadkowi Haase, słabo to wygląda. Nie rozumiem kursu na to spotkanie, bo tu faworyt jest tylko jeden, a i determinacja będzie o wiele większa - kursy pospadają.
Paire-Murray 1 @2.75
Value, i co tu dużo pisać. Murray na pewno po swoim powrocie prezentuje się o wiele lepiej, niż Djoker i Wawrinka, ale dalej to bardzo mierny poziom. Oglądałem mecz Murraya właśnie z Wawrinką, i to wyglądało jak gra dwóch emerytów, później się trochę rozkręciło, ale to dalej bardzo słaby poziom. Meczu z Edmundem, to nawet nie ma sensu przypominać, bo widać było jak Rudy starał się trochę pomóc Murrayowi, w momentach gdzie grał na normalnym poziomie, to nie było zbytnio czego zbierać.. Jeszcze ratowała go gra przy siatce, a Paire tylko czeka, aby zrobić jakiś głupi trick i sprowokować Murraya, który bardzo łatwo się denerwuje. Tak apropo to ostatni mecz z Fedexem wiele wyjaśnia na temat możliwości tego zawodnika, na moje to kurs mocno przesadzony.. Raczej nie powinien odpuścić.
Tak bez analizy
Gombos- Anderson 1 @9 bet365
Każdy zna tego zawodnika, może i przypomni o sobie, chociaż Anderson to gracz wielkich turniejów, jednak na trawie jakoś mnie nie przekonuje.
Słabo opisane mecze, ale nie mam siły i zwijam spać, powodzenia ;)
Pamiętaj , ze Tomic tez gra jako LL . Jak mu nie wyjdzie zagran to Hubert ma juz z górki bo Tomic oleje sobie to i bedzie gral na &quot;pale&quot; by po przegranym meczu znowu powiedziec , ze nie ma czasu bo musi pliki z pieniędzmi policzyć.. taki to juz człowiek i nigdy bym nie gral na niego . Nawet jakby to nie Hubert z nim gral to zrobil bym to samo, zAwsze przeciwko Tomicowi ???? .
Paire chyba ma za ciezka glowe zeby pokonac Andyego .
 
G 446

gringo4x

Użytkownik
Zaczynamy ! Ostatni szlem wyszedł mi doskonale. 20/22 typów bodaj po średnim kursie około 2. Tutaj mam nadzieję zbliżyć się do tej skuteczności, ale zaczynam standardowo tasma na 1 runde. W kolejnych będą grane głównie single.
Albot R. - Carreno-Busta P.
Gombos N. - Anderson K.
Isner J. - Maden Y.
Querrey S. - Thompson J.
Edmund K. - Bolt A.
Del Potro J. - Gojowczyk P.
Ferrer D. - Khachanov K.

Thiem D. - Baghdatis M.
Kyrgios N. - Istomin D.
Harrison C. - Nishikori K.
@5,60 1xbet
Taśme raczej podaje na sucho. Nie ma co analizować kursów @1,20. Pare słów tylko
Z najwiższym kursem jest Carreno, który ma słaby bilans na trawie ale ten rok ma naprawdę dobry. Szczególnie na większych turniejach gra tak, że jako faworyt nie zawodzi. Praktycznie od turnieju Indian Wells stawiam na niego regularnie. Mimo, że niby ziemniak to dysponuje niezłym serwisem, bardzo dobrze gra w defensywie i co mi się u niego podoba, to mało niewymuszonych błędów. Albot czasami zaskoczy jak choćby wygrana z Isnerem w tym roku ale zawodnik po prostu słaby, który nie przeskoczy pewnego poziomu. Słabe warunki fizyczne na trawe. Na pewno bedzie dużo biegał i odbijał ale trafia na rywala, który raczej nie wali na oślep. Dla mnie pewniak.
Anderson solidnością na szlemach nie ma prawa tego nie wygrać. Po prostu.
Isner jakoś od marca bardzo dobrze gra. Wygrane Miami, ostatnio na Garrosie zagrał type na ile mógł. Rywal nie ma podejścia
Querrier skrojony pod trawe, zawsze gra tutaj przyzwoicie. Thompson jakoś nie potrafi się przebić w ATP, chociaż jakiś tam potencjał ma.
Edmund gra przełomowy rok. Super Australian Open. Potrafi wygrać z czołówką. Nie miał wyników na Wimbledonie ale w tym roku jest to zupełnie inny zawodnik.
Delpo wiadomo, że nie do ruszenia przez Gojowczyka. Na stałe wraca do czołówki.
Chaczanow w formie jaką ostatnio złapał a Ferrer w formie z tego roku to niebo a ziemia. Nawierzchnia dodatkowo pod Ruska. Zdziwie się jak Ferrer ugra więcej niż seta.
Thiem musi pokonać dziadka, bo będzie wstyd. Nie jest to jego ulubiona nawierzchnia ale raczej się nie skompromituje.
Kyrgios standardowo wystrzela rywali bez problemu aż trafi na kogoś mocniejszego i odetnie prąd
Nishikori wrócił do topu, rywal bez podejścia.
Później dopisze single jakieś
Wawrinka-Dimitrov @4,24 1xbet ✅✅✅ Brawo Stan !!
Wiem, że typ obarczony ryzykiem, ale obok takiego kursu nie można przejść obojętnie. Kiedyś Stan musi odpalić po kontuzji a jak któryś gość z czołówki ma pęknąć, to właśnie Dimitrov. Bułgar na AO jako tako, chociaż porażka z Edmundem chwały nie przynosi, bardzo słabe turnieje rangi 1000, na Garrosie zmiażdżony przez Verdasco. Teraz gramy na trawie, Dim przyzwoicie się zaprezentował, ale po 1,20 bym go nie zagrał.
Nikt nie wie w jakiej na prawde dyspozycji jest Stan. Już na FO miał przebłyski z Garcia-Lopezem. Nie napalam się jakoś specjalnie na win ale za drobne warto pograć dla samego kibicowania Stanowi
Cecchinato M. - De Minaur A. over 38,5 @1,71 1xbet
Obaj zawodnicy w gazie, bo De Minaur super zagrał w challangerach przed Wimbledonem. Cecchinato wciąż będzie na fali bo kapitalnym turnieju French Open. Nie ma tutaj zdecydowanego faworyta według mnie. Obaj powinni trzymać nieźle serwis. Celuje w przynajmniej 4 sety co powinno gładko pokryć tą linie.

Pouille L. - Kudla D. over 39 @1,74 1xbet ⛔⛔⛔

Tutaj też widzę over. Kudla bardzo dobrze wszedł w sezon na tawie. Jest jednym z miłych zaskoczeń ostatnich tygodni. Pouille zawodnik zdecydowanie lepszy, ma ciekawy, techniczny styl ale jest dość chimeryczny. Dla mnie mecz 50/50 bo nie wiadomo w jakiej dyspozycji będzie Francuz stąd ten over.

Berankis R. - McDonald M. @1,79 1xbet ✅✅✅

Ciekawy mecz dwóch niskich zawodników. Idę tutaj w Amerykanina. McDonald ma potencjał ale trochę warunki fizyczne i trochę bardziej głowa nie pozwala mu uwolnić go do końca. Pograł troche na trawie. Debiutuje na Wimbledonie w drabince głównej. Niedawno odbijał z Djokerem, moze coś podpatrzył. Berankis świetny junior, ale kompletnie przepadł w seniorskim tenisie. Wiele lat w tourze i nie przebił się, więc pewnie już się nie przebije. Kompletnie mnie jego tenis nie przekonuje.
Del Potro J. - Gojowczyk P. 3:0 @1,91 unibet
Nie sądze, że Delpo odda seta Niemcowi. Jak chce zrobić wynik w turnieju, to będzie pewnie grał oszczędnie. Samymi umiejętnosciami Gojowczyk nie ma podejścia pod Argentyńczyka.
Jaziri M. - Donaldson J. over 38 @1,82 1xbet ⛔⛔⛔
Nie widzę tutaj zdecydowanego faworyta, a już na pewno nie takiego, który skończy to w 3 setach. Obaj panowie potrafią trzymać serwis, obaj w tym roku grywali dobre spotkania a z drugiej strony żaden nie jest na tyle stabilny, żeby wygrać 3:0. Obaj panowie zapadli mi w pamięci świetnymi meczami z Dimitrovem. Jaziri w Barcelonia a Donaldson w Paryżu. Faworytem Amerykanin ale Malek ma na prawdę dobry rok

Mannarino A. - Garin Ch. over 36,5 @2,05 1xbet ✅✅✅

Mannarino to nie jest gość, który jest jakimś mega pewniakiem, żeby to wgrać 3:0. Całkiem nieźle pogrywa w tym roku na trawie ale Garin to nie jest kelner. W tamtym roku urwał seta Sockowi w turnieju głównym, w tym roku jak burza przeszedł kwalifikacje wygrywajac z Mahutem co było niespodzianka mimo jego wieku. Później 3:0 odprawił Hurkacza, który wydaje się być w niezłej formie. 4 sety tutaj minimum

Nie ma źle !!!! ;)
Taśma słabo ale single całkiem fajny zysk dały !
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
A 151

alvaroo1

Użytkownik
Zwycięzca Wimbledonu 2018: Marin Cilic ⛔
Kurs: 10
Bukmacher: STS
Zacznijmy od tego, że według bukmacherów Marin Cilic jest szósty w kolejce do wygrania tegorocznego Wimbledonu, z czym się absolutnie nie zgadzam. Według mnie jest on w tym momencie jedynym zawodnikiem, który może zdetronizować Federera i dlatego postanowiłem zagrać taki oto długoterminowy bet. Obaj Panowie znajdują się w górnej połówce drabinki co powoduje, że mogą się spotkać już w półfinale i z dużym prawdopodobieństwem tak też się stanie. Kto im może zagrozić?
Na drodze Federera może stanąć w 3. rundzie Ivo Karlovic, w 4. rundzie Borna Coric (pokonał Szwajcara niedawno w finale turnieju w Halle), a w ćwierćfinale Sam Querrey (zeszłoroczny półfinalista). Jak widzimy drabinka nie jest aż taka prosta jak mogłoby się wydawać i jak dla mnie Federer powinien rozegrać tutaj przynajmniej jeden 4-5 setowy pojedynek, który z pewnością zabierze sporo zdrowia niemal 37-letniemu zawodnikowi (każdy z wymienionych przeze mnie zawodników jest w stanie po prostu wyserwować sobie seta niezależnie od tego, jak dobrze będzie grał Roger).
Z drugiej strony Cilic do czwartej rundy powinien mieć spacerek, tam najpewniej trafi na Raonicia (finalista 2016, jednak tydzień temu oddał walkowerem mecz drugiej rundy w Queen&#39;s z powodu &quot;right shoulder injury&quot;) a w ćwierćfinale ciężko powiedzieć, ale do wyboru jest Dimitrov, Isner, wracający po kontuzji Wawrinka... Jednym słowem: nic strasznego. No więc wydaje mi się, że w początkowej fazie turnieju więcej nabiega się Federer, co będzie miało kluczowe znaczenie w pojedynku półfinałowym z Ciliciem.
Grali ze sobą na Wimbledonie dwa lata temu (ćwierćfinał, 3-2 dla RF mimo iż Cilic prowadził 0-2), rok temu w finale (przegrał Cilic sromotnie, ale był to jego pierwszy finał GS od wygranej w Nowym Jorku, więc na pewno spory stres, ponadto miał wtedy problemy zdrowotne, wyraźnie cierpiał na korcie, fizjoterapeuta musiał opatrzyć mu stopę przed trzecim setem, nie brałbym zatem tego pojedynku pod uwagę w dzisiejszej analizie). W tym roku spotkali się w finale AO, gdzie Cilic znowu przegrał 3-2, będąc naprawdę blisko zwycięstwa, więc kiedy jak nie teraz? Jestem przekonany, że podczas ich pojedynku dostaniemy kursy na Chorwata maks. 3-4, dlatego 10 przed turniejem to wielka promocja i trzeba z niej skorzystać. Oczywiście zostaje jeszcze finał, ale kto by się w nim nie znalazł, to na pewno zwycięzca pojedynku Federer-Cilic będzie faworytem tego meczu:
Nadal - Odpadnie najpóźniej w ćwierćfinale, za nim wyczerpujący sezon na mączce, no i wszyscy wiemy, że trawa to jego najgorsza nawierzchnia. Nie zrobił tutaj żadnego sensownego wyniku od finału w 2011 roku
Djokovic - Według mnie nie jest jeszcze przygotowany do zagrania 7 dobrych meczy best of 5, wysiądzie kondycyjnie, już w 3. secie przegranego finału z Ciliciem w Queen&#39;s wyglądał naprawdę słabo, a my tu mówimy o dwóch tygodniach rywalizacji na najwyższym poziomie
Thiem - Nie jego nawierzchnia, najlepszy rezultat na Wimbledonie to 4. runda
Kyrgios - Zbyt gorąca głowa na wygranie Wielkiego Szlema
Zverev - Świetny tenisista, ale jeszcze za młody, na Wielkim Szlemie tylko RAZ zrobił ćwierćfinał, w tegorocznym Roland Garros
Del Potro - Jak dla mnie faworyt do wygrania dolnej połówki drabinki, ale i tak na trawie w ich pojedynku zdecydowanie idę w stronę Cilicia
Murray - Wraca po długiej przerwie i podobnie jak Djoko nie jest jeszcze gotowy do równej gry przez dwa tygodnie
Reasumując, jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli, to zamiast grać w pojedynku Federer-Cilic zwycięstwo Chorwata po kursie 4, wolę zagrać jego zwycięstwo w turnieju po kursie 10 i spokojnie czekać na rozwój wydarzeń. Tym bardziej, że przecież zawsze Federer może się wyłożyć gdzieś po drodze, choć znowu na Bornie Coriciu ;)
 
B 167

borys30

Użytkownik
Jarry @1.45 #fortuna ✅✅✅
jakieś tam wyniki / umiejętności gry na trawie posiada w wymianach dość solidny serwis na niezłym procencie trafiania choć nie piekielnie mocny. Po 2 stronie siatki kelner co trawy nie trawi kiepska koordynacja ruchowa na tej nawierzchni w wymianach i na serwisie wcale nie lepszy kurs nie powala ale do dubla w sam raz ;)
typ darmo :cake:
 
B 35,1K

bukovina

Użytkownik
Cecchinato.M - De Minaur A. (1) kurs 2,5+ według mnie faworyt tego spotkania. Wypowiedzcie się..
Edmund K. - Bolt A. (1)
Ferrer D. - Khaczanov K. (2)
Harrison C. - Nishikori. K (2)
Pospisil V. - Kukushkin. M (2)
Kerber A. - Zvonareva V. (1)
Ogólny kurs to 7.52 i stawiam 200zl do wygrania około 1500 zł :worry:
Nie no bez przesady. Minaur to przyszlosc tenisa, mega talent , ktorych w sumie Australijczykom nie brakuje ale za to brakuje im zrównoważonych tenisistów, a Alex wydaje sie takim byc. Juz w tak młodym wieku sobie świetnie radzi i nie widze tu szans dla Wlocha na wygranie więcej niz jednego seta.
 
W 80

wojcieszynski77

Użytkownik
A co sądzicie o sporym value na Carballes Baena ? Co do Kudly też szedł bym w jego stronę. Widziałem jak sobie pogrywa i robi to bardzo dobrze na trawie.
 
filipek1996 1,3K

filipek1996

Użytkownik
Zwycięzca Wimbledonu 2018: Marin Cilic
Kurs: 10
Bukmacher: STS
Zacznijmy od tego, że według bukmacherów Marin Cilic jest szósty w kolejce do wygrania tegorocznego Wimbledonu, z czym się absolutnie nie zgadzam. Według mnie jest on w tym momencie jedynym zawodnikiem, który może zdetronizować Federera i dlatego postanowiłem zagrać taki oto długoterminowy bet. Obaj Panowie znajdują się w górnej połówce drabinki co powoduje, że mogą się spotkać już w półfinale i z dużym prawdopodobieństwem tak też się stanie. Kto im może zagrozić?
Na drodze Federera może stanąć w 3. rundzie Ivo Karlovic, w 4. rundzie Borna Coric (pokonał Szwajcara niedawno w finale turnieju w Halle), a w ćwierćfinale Sam Querrey (zeszłoroczny półfinalista). Jak widzimy drabinka nie jest aż taka prosta jak mogłoby się wydawać i jak dla mnie Federer powinien rozegrać tutaj przynajmniej jeden 4-5 setowy pojedynek, który z pewnością zabierze sporo zdrowia niemal 37-letniemu zawodnikowi (każdy z wymienionych przeze mnie zawodników jest w stanie po prostu wyserwować sobie seta niezależnie od tego, jak dobrze będzie grał Roger).
Z drugiej strony Cilic do czwartej rundy powinien mieć spacerek, tam najpewniej trafi na Raonicia (finalista 2016, jednak tydzień temu oddał walkowerem mecz drugiej rundy w Queen&#39;s z powodu &quot;right shoulder injury&quot;) a w ćwierćfinale ciężko powiedzieć, ale do wyboru jest Dimitrov, Isner, wracający po kontuzji Wawrinka... Jednym słowem: nic strasznego. No więc wydaje mi się, że w początkowej fazie turnieju więcej nabiega się Federer, co będzie miało kluczowe znaczenie w pojedynku półfinałowym z Ciliciem.
Grali ze sobą na Wimbledonie dwa lata temu (ćwierćfinał, 3-2 dla RF mimo iż Cilic prowadził 0-2), rok temu w finale (przegrał Cilic sromotnie, ale był to jego pierwszy finał GS od wygranej w Nowym Jorku, więc na pewno spory stres, ponadto miał wtedy problemy zdrowotne, wyraźnie cierpiał na korcie, fizjoterapeuta musiał opatrzyć mu stopę przed trzecim setem, nie brałbym zatem tego pojedynku pod uwagę w dzisiejszej analizie). W tym roku spotkali się w finale AO, gdzie Cilic znowu przegrał 3-2, będąc naprawdę blisko zwycięstwa, więc kiedy jak nie teraz? Jestem przekonany, że podczas ich pojedynku dostaniemy kursy na Chorwata maks. 3-4, dlatego 10 przed turniejem to wielka promocja i trzeba z niej skorzystać. Oczywiście zostaje jeszcze finał, ale kto by się w nim nie znalazł, to na pewno zwycięzca pojedynku Federer-Cilic będzie faworytem tego meczu:
Nadal - Odpadnie najpóźniej w ćwierćfinale, za nim wyczerpujący sezon na mączce, no i wszyscy wiemy, że trawa to jego najgorsza nawierzchnia. Nie zrobił tutaj żadnego sensownego wyniku od finału w 2011 roku
Djokovic - Według mnie nie jest jeszcze przygotowany do zagrania 7 dobrych meczy best of 5, wysiądzie kondycyjnie, już w 3. secie przegranego finału z Ciliciem w Queen&#39;s wyglądał naprawdę słabo, a my tu mówimy o dwóch tygodniach rywalizacji na najwyższym poziomie
Thiem - Nie jego nawierzchnia, najlepszy rezultat na Wimbledonie to 4. runda
Kyrgios - Zbyt gorąca głowa na wygranie Wielkiego Szlema
Zverev - Świetny tenisista, ale jeszcze za młody, na Wielkim Szlemie tylko RAZ zrobił ćwierćfinał, w tegorocznym Roland Garros
Del Potro - Jak dla mnie faworyt do wygrania dolnej połówki drabinki, ale i tak na trawie w ich pojedynku zdecydowanie idę w stronę Cilicia
Murray - Wraca po długiej przerwie i podobnie jak Djoko nie jest jeszcze gotowy do równej gry przez dwa tygodnie
Reasumując, jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli, to zamiast grać w pojedynku Federer-Cilic zwycięstwo Chorwata po kursie 4, wolę zagrać jego zwycięstwo w turnieju po kursie 10 i spokojnie czekać na rozwój wydarzeń. Tym bardziej, że przecież zawsze Federer może się wyłożyć gdzieś po drodze, choć znowu na Bornie Coriciu ;)
Ja osobiście pograłem win Delpo po kursie aż 30, jakiś czas temu. Cilić na pewno lepszy od Nadala, Djoka i tej reszty, gdzie kurs jest niższy (nie wliczając fedexa) i te ostatnie wyniki na szlemach to nie przypadek, jednak na moje Delpo to jego lepsza wersja. Dla mnie to za niedługo top 1, oby coś wziął na regeneracje i na szybszych nawierzchniach nikt nie da mu rady. Obecnie z tego co ostatnio widziałem kurs już @16, także dalej warto. Cilić to słabsza wersja Delpo i to wyjdzie, teraz to nie jest tylko slice, który wchodzi idealnie w prawie każdym momencie meczu, ale i forhend zaczął działać na starym poziomie. Ciekawy jestem postawy Fedexa, raczej kolejny wygrany Wimbledon bez straty seta.. nie wierzę, to niemożliwe.. Kogo jak kogo, ale Delpo nawet jak ledwo stoi, to daje z siebie wszystko, moim zdaniem to lepszy bet - jedyny minus regeneracja, ale na Wimbledonie, tak jak w RIO będzie oszczędzał siły, w każdym &quot;lżejszym&quot; elemencie tego turnieju, no i dodajmy jeszcze &quot;formę&quot; psychiczną+deszcze, które dadzą dodatkowe dni odpoczynku. Jeżeli chodzi o głowę to obecnie nikt nie ma podjazdu do Delpo, nawet Kangur, Murray, Djoko są bardziej faworyzowani.. co jest śmieszne. Kto by nie wyszedł, to Argentyńczyk zagra swoje. Jak teraz patrzę na topke, to oprócz nieprzewidywalnego Federrera nie widzę nikogo z podjazdem do Argentyńczyka. Wierzę w niego, z resztą jak zawsze i wierzę, że to wygra.
Ps. Obecnie w PL bukach na fortunie wisi kurs 17.50, warto.
 
K 329

krzysztoflosin

Użytkownik
Chardy gra bardzo dobrze w tym roku , a mecz Tiafoe nie wiadomo bo oboje grają troche kiche :p - ja myśle o Youznym, Ramos-Vinolas - bo dobry bilans maja z przeciwnikami i w miare dobrze graja w tym roku
 
madman01 12,1K

madman01

Użytkownik
A co sądzicie o Schwartzmanie i Bedene, Schwartzman może na trawie nie jest wirtuozem, lepsze wyniki na mączce co pokazał ostatnio na RG, ale taki występ buduje, wciąż jest wielki potencjał w tym argentynczyku, jest to bardzo dobry tenisista i to w formie i mysle, ze pierwsze 2, 3 rundy powinien na grassie przejsc, a kurs w granicach 1,50 - 1,54, znakomity, Bedene myśle też powinien w pierwszej rundzie sobie poradzić bo ma na dodatek predyspozycje do gry na trawie, a trafił nie najgorzej, Brytyjczyk Norrie perspektywiczny gracz i to na dodatek gracz gospodarzy publika za nim ale myśle nie ten rozmiar kapelusza co słoweniec, a kurs też spory na aljaza w granicach 1,50
 
qarny 2,1K

qarny

Użytkownik
Ja bym się zastanowił nad Juznym.
Karlovic to już nie ten człowiek co rok dwa lata temu choćby. Zagrał dwa mecze na trawie i oba przegrał. Serwis coraz bardziej go zawodzi nawet na trawie. Jużny też już wiekowy, ale na trawie potrafi grać A i przygotowania zrobił większe pod Wimbledon bo sporo spotkań rozegrał na trawie w tym sezonie i na pewno to plus dla Rosjanina. Rok temu w Halle grali i wygrał 2:0 Michail, także jest z pewnością w jego zasięgu Ivo. No i następną sprawa jest, że Juzny bardzo dobrze pokazywał się ostatnio na Wimbledonie i miał trochę pecha w losowaniu a mimo to walczył dzielnie.
 
B 93

blazarekqvc

Użytkownik
Ja bym się zastanowił nad Juznym.
Karlovic to już nie ten człowiek co rok dwa lata temu choćby. Zagrał dwa mecze na trawie i oba przegrał. Serwis coraz bardziej go zawodzi nawet na trawie. Jużny też już wiekowy, ale na trawie potrafi grać A i przygotowania zrobił większe pod Wimbledon bo sporo spotkań rozegrał na trawie w tym sezonie i na pewno to plus dla Rosjanina. Rok temu w Halle grali i wygrał 2:0 Michail, także jest z pewnością w jego zasięgu Ivo. No i następną sprawa jest, że Juzny bardzo dobrze pokazywał się ostatnio na Wimbledonie i miał trochę pecha w losowaniu a mimo to walczył dzielnie.
Przy takiej obfitości spotkań w pierwszej rundzie Wimbledonu ominąłbym to spotkanie. Pomimo słabych wyników Ivo nie lekceważyłbym go; bo na Wielkich szlemach zawodnicy są zawsze o wiele bardziej zmobilizowani niż na pozostałych turniejach.Tym bardziej ze to nawierzchnia pod niego. Jużny to tenista którego wg mnie lepiej nie obstawiać.
 
B 167

borys30

Użytkownik
Johnson - Bemelmans 1 @1.4 #fortuna ????
Amerykanin umiejętności o jakiś poziom wyżej pod każdym względem. Owszem może kiepsko przygotowany do Wim. a Belg po kwalach ale kogo on tam pokonał Eubanksa i Lopeza-Pereza bo meczu z Tomiciem niema co liczyć jak ten miał pewne LL. Kurs nie powala ale na więcej niż 1 seta kanciasty Belg niema co liczyć ;)
dziwne zakonczenie wyciagnac tak 4 seta zeby w 5 przegrac ... :facepalm:
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom