>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

I runda kwalifikacji Ligi Europejskiej [12.07.2018]

Status
Zamknięty.
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
O 12 w Nyonie rozlosowano pary pierwszej rundy kwalifikacji Ligi Europy.
Lech zmierzy się z Gandzasarem z Armenii, Górnik z Zarią z Mołdawii.
Stjarnan (Islandia) - Nõmme Kalju (Estonia),
Ilves Tampere (Finlandia) - Slavia Sofia (Bułgaria),
Birkirkara (Malta) / KÍ Klaksvík (Wyspy Owcze) - Žalgiris Wilno (Litwa),
Fola Esch (Luksemburg) - Europa (Gibraltar) / Prisztina (Kosowo),
Glenavon (Irlandia Północna) - Molde (Norwegia),
Dunajská Streda (Słowacja) - Dinamo Tbilisi (Gruzja),
Stumbras (Litwa) - Apollon Limassol (Cypr),
Široki Brijeg (Bośnia i Hercegowina) - Domžale (Słowenia),
Rangers (Szkocja) - Shkupi (Macedonia),
Progrès Niederkorn (Luksemburg) - Gabala (Azerbejdżan),
Racing Union (Luksemburg) - Viitorul (Rumunia),
Samtredia (Gruzja) - Toboł (Kazachstan),
Partizani (Albania) - Maribor (Słowenia),
Neftçi (Azerbejdżan) - Újpest (Węgry),
Budućnost Podgorica (Czarnogóra) - Trenčín (Słowacja),
Derry City (Irlandia) - Dinamo Mińsk (Białoruś),
B36 Tórshavn (Wyspy Owcze) / St Joseph&#39;s (Gibraltar) - OFK Titograd (Czarnogóra),
Zaria Balti (Mołdawia) - Górnik Zabrze (Polska),
Spartak Subotica (Serbia) - Coleraine (Irlandia Północna),
Pjunik (Armenia) - Vardar (Macedonia),
Shamrock Rovers (Irlandia) - AIK (Szwecja),
Connah&#39;s Quay (Walia) - Szachtior Soligorsk (Białoruś),
Lahti (Finlandia) - Hafnarfjördur (Islandia),
Ventspils (Łotwa) - Luftëtari (Albania),
Cliftonville (Irlandia Północna) - Nordsjælland (Dania),
Banants (Armenia) - Sarajewo (Bośnia i Hercegowina),
Engordany (Andorra) / Folgore (San Marino) - Kajrat Ałmaty (Kazachstan),
Petrocub (Mołdawia) - Osijek (Chorwacja) ,
Anorthosis Famagusta (Cypr) - Laçi (Albania),
Ferencváros (Węgry) - Maccabi Tel-Awiw (Izrael),
Balzan (Malta) - Keşla (Azerbejdżan),
Honvéd (Węgry) - Rabotnicki (Macedonia),
Rudar Pljevlja (Czarnogóra) - Partizan (Serbia),
CSKA Sofia (Bułgaria) - Ryga (Łotwa),
Milsami Orhei (Mołdawia) - Slovan Bratysława (Słowacja),
Radnički Niš (Serbia) - UE Sant Julià (Andorra) / Gzira United (Malta),
Lech Poznań (Polska) - Gandzasar-Kapan (Armenia),
Chikhura Sachkhere (Gruzja) - Beitar Jerozolima (Izrael),
Vaduz (Liechtenstein) - Lewski Sofia (Bułgaria),
Željezničar (Bośnia i Hercegowina) - Narva Trans (Estonia),
Cefn Druids (Walia) / Trakai (Litwa) - Irtysz (Kazachstan),
Hibernian (Szkocja) - NSÍ Runavík (Wyspy Owcze),
Rudar Velenje (Słowenia) - Tre Fiori (San Marino) / Bala Town (Walia),
Levadia Tallinn (Estonia) - Dundalk (Irlandia),
ÍBV (Islandia) - Sarpsborg (Norwegia),
København (Dania) - KuPS Kuopio (Finlandia),
Liepāja (Łotwa) - Häcken (Szwecja).
Mecze pierwszej rundy odbędą się 12 i 19 lipca. Czekamy na pojawienie się kursów.​
 
wladyslaw-ii-jagiello 88

wladyslaw-ii-jagiello

Użytkownik
Przez cały sezon liczyłem na Górnika aby awansował do eliminacje LE. Wierzyłem, że chłopaki będą w stanie zrobić niespodziankę i może nawet awansować do 4 rundy. Jednak nie będzie tak kolorowo jak się zapowiadało. Odeszli Wieteska (trzon obrony), Kurzawa i Kądzior ( główny napęd w ataku). Kto wie czy ktoś nie wyciągnie jeszcze Żurkowskiego. Po informacji o odejściu chłopaków chciałem już zagrać w 1 rundzie przeciwko górnikom, ale rywal strasznie słaby. Wstrzymam się z grubszym graniem przeciwko Górnikowi w 1 rundzie, ale jestem wielce przekonany że polecą już w 2 gdy nie będą rozstawieni.
 
przemovsky23 1,9K

przemovsky23

Użytkownik
Cefn Druids - Trakai
Jeden z najstarszych walijskich klubów w historii tego kraju dopiero po raz drugi stanie w batalii o awans do następnej rundy eliminacji Ligi Europy.
Rok temu ,, Druidzi&#39;&#39; zdołali bezbramkowo zremisować u siebie z fińskim Myllykosken 0:0 , by ostatecznie sromotnie przegrać rewanż aż 0:5 ! . Jeśli zanalizujemy wszystkie mecze Walijczyków , to możemy dojść do wniosku , iż większość zwycięstw oraz remisów ( czy to w lidze , bądź pucharach) odnosili właśnie na swoim terenie , co powinno utrudnić nieco zadanie przyjezdnym z Litwy , którzy w swojej lidze nie zawsze udawało się wygrywać z ,,pozoru&#39;&#39; słabszymi przeciwnikami.
Wśród kadr obydwu zespołów nie znajdziemy oczywiście nazwisk , któremu przeciętnemu zjadaczowi chleba cokolwiek mówiły , jednakże w ekipie gości swoją piłkarską emeryturę postanowił spędzić były zawodnik m.in. Evertonu czy też wieloletni piłkarz Lokomotiwu Moskwa , czyli Diniyar Bilyaletdinov ! Rosjanin po nieudanej przygodzie w Rubinie Kazań , spowodowanej leczeniami kolejnych kontuzji . które skutkami było nawet wypadanie Rosjanina z podstawowej kadry meczowej (!), ostatecznie przyjął on ofertę klubu z północno -wschodniej Litwy ,gdzie nie gra już na tak wysokim poziomie jak za czasów swojej piłkarskiej świetności , notując w poprzednim już sezonie 14 spotkań oraz strzelając w niej trzy bramki. Wiem , że nie jest on napastnikiem , tylko defensywnym pomocnikiem , jednakże nawet i on decydował o losach swojej drużyny w litewskiej A Lydze , strzelając m.in. dwie zwycięskie bramki w spotkaniu z Stumbrasem w 14 kolejce, i tym samym także dzisiaj powinniśmy liczyć na jego pomoc dla zespołu z ojczyzny księdza Robaka z ,,Pana Tadeusza&#39;&#39;.
A co do europejskich rozgrywek , to Litwini są bardziej doświadczonymi zawodnikami od gospodarzy , którzy jak dotąd nie umieją wyjść poza pierwszą fazę eliminacji Ligi Europy , co ekipie przyjezdnym nie udało się tylko jednokrotnie , i do w dodatku z trochę mocniejszym zespołem , jakim było estońskie Nomme Kalju.
Sam mecz powinien przebiegać pod dyktando gości, jednakże przyjezdni powinni zdawać sobie sprawę z tego , iż eliminacje składają się z dwóch meczy , czego skutkiem powinna być skromna wygrana ( bądź nawet remis ! ) drużyny prowadzonej przez Lemezisa Virmantasa . Nie spodziewałbym się też gradu bramek czy też ofensywnej gry zespołu gospodarzy ,którzy najprawdopodobniej ustawieni będą jak najwięcej defensywnie .
Główny typ: ponizej 2,5 bramki ✅✅✅
Kurs: 1.65 fortuna
Poboczny typ: wygrana Trakai /under -3,5 bramki ⛔⛔⛔
Kurs: 2,29 fortuna

WYNIK : 1-1
Bramki :

Druits: Davies 48 &#39;
Trakai : Kazlauskas 86

WYGRANA
✅✅✅✅✅✅✅

Jednak vidal muszę ci przyznać rację z moim drugim typem, według mnie Litwini mieli wygrać , ale patrząc na przebieg całego meczu , to remis był dla nich bardzo dobrym wynikiem ;)


 
vidal 33,2K

vidal

Mistrz Typer Mundial
Mamy reformę Ligi Mistrzów tak również też Ligi Europy, w związku z czym doszła nowa faza, która właśnie się rozgrywa i są to preeliminacje i grają tam zespoły z państw, które są na ostatnich miejscach w rankingu krajowym.
Jeżeli zespół z Gibraltaru nie ogarnął awansu z Vaduz, Slovanem Bratysława, tudzież AIK Solna to można mieć do nich jakieś zastrzeżenia? Po prostu te drużyny mocno odbiegały poziomem od zespołu z Gibraltaru.
Prishtina rok temu grała z innym szwedzkim zespołem Norrkoping i w dwumeczu dostali 6:0, a Europa FC w dwumeczu z AIK 2:0.
Rok temu Europa FC w eLM sprawiła problemy TNS (hegemon z Walii).
Mecz, meczowi nie równy, ale akurat spośród meczów, które są jutro rozgrywane, to akurat ten którego bym unikał, a szczególnie mając tak małą wiedzę na temat zespołów/ zawodników/ formy/ transferów itd.
Poniżej 2.5 w meczu Trakai się zgadzam, ale na ich zwycięstwo bym nie grał, bo jednak nie imponują w tym sezonie z przodu i mają problemy ze strzelaniem bramek. U siebie powinni wygrać.
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
Dużym zaskoczeniem była dla mnie porażka Bala Town z Tre Fiori, a już o rozmiarze nawet nie wspomnę. Dwie pierwsze bramki zakwalifikowałbym gdzieś pomiędzy komedią a kryminałem, zwłaszcza pierwsza zrobiła na mnie wrażenie. Wynik mógł być wyższy, jednak bliżej było do bramek przyjezdnych, albo mało brakowało albo poprzeczka stawała na drodze. Kilka nieprofesjonalnych, ale o dziwo skutecznych interwencji zaliczył bramkarz gospodarzy.
O zespole z Walii pisałem rok albo dwa temu, nie będę się powtarzał. Przy takim wyniku trudno o awans, ale myślę, że wygrana nie będzie podlegała dyskusji. Nic tu konstruktywnego nie wymyślę, Walijczycy też są słabi ale liczę na lepszy mecz u siebie
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
dj_jones 12,3K

dj_jones

Użytkownik
✅St.Joseph&#39;s FC - B36 Torshavn
Wynik 1:1 i to zasluzone,a nie z karnego.
Swiety Józef pomogl tydzien temu swoim Ziomkom zremisowac spotkanie,bo inaczej tego nazwac nie mozna,oblezenie bramki bylo masakryczne,jednak remis wywiezli i to bramkowy!

Gola strzelil nikt inny jak najlepszy polski zawodnik na Wyspach Owczych,legenda zespolu Łukasz Cieslewicz.Karnego rowniez wykorzystali goscie.potrafili sie utrzymac w grze na wyjezdzie to i pograja u siebie.Wiem ,ze ciezko porownac jakosc obu lig ale nie powinni przegrac tego spotkania.
Info poboczne : Kolega klubowym Cieslewicza zostal Michal Przybylski,mlody pomocnik przylecial z Lodzi ,gdzie wystepowal ostatnie pol sezonu w zespole Widzewa.
Typ 1x
Kurs 1.79 u ruska.
 
Otrzymane punkty reputacji: +27
maite-radar 22,9K

maite-radar

Użytkownik
Swiety Józef pomogl tydzien temu swoim Ziomkom zremisowac spotkanie,bo inaczej tego nazwac nie mozna,oblezenie bramki bylo masakryczne,jednak remis wywiezli i to bramkowy!
(...)
Typ 1x
Kurs 1.79 u ruska.
Trochę nie rozumiem tej &quot;analizy&quot; i typu. Stwierdzasz, że goście cudem nie przegrali, a w rewanżu grasz ponownie na brak ich porażki? Żadne argumenty, łącznie z przytoczonym powyżej skrótem, nie przemawiały za nimi, a postanowiłeś zagrać ich zwycięstwo z &quot;podpórką&quot;?
St.Josephs - B36 Torshavn
Niemniej cieszę się, że poruszyliście temat tego pojedynku, bo właśnie w pierwszym czwartkowym pojedynku będę szukał wygranej, kursy na gospodarzy lekko przesadzone.
St Josephs to trzecia drużyna Gibraltaru poprzednich dwóch sezonów, co pozwoliło jej dwukrotnie uczestniczyć w rozgrywkach LE. W tym roku jak widzimy powyżej grają ze swoim odpowiednikiem z Wysp Owczych. W pierwszym meczu Josephs oddali jeden strzał celny, z karnego. I chyba tylko wynikiem końcowym sugerowali się bukmacherzy przy tych kursach, bo kursy pokroju ~2 na wyspiarzy to całkiem miłe zaskoczenie. By przypomnieć tylko, że przegrali w dwumeczu 0-10 z Limassol. Może i Torshavn to niższa półka, ale skrót pierwszego meczu tylko mnie utwierdził w przekonaniu - to nadal różnica (niezwykle niskich, ale jednak) klas. Torshavn regularnie dostaje oklep w europejskich pucharach, ale doświadczenie zdecydowanie będzie po ich stronie, bo dawno nie trafili na tak słabego rywala.
Jeszcze czekam na wyższe kursy, ale ja tutaj widzę dominację ze strony gości i desperackie bronienie się gospodarzy mających &quot;swój&quot; wynik. Kwestia w której minucie wpadnie bramka, bo to że drużynie z Gibraltaru będzie bardziej zależało żeby nie stracić gola, niż żeby strzelić, nie podlega żadnej wątpliwości. Jedna bramka gospodarzy w regulaminowym czasie to moim zdaniem absolutne maksimum na jakie stać St.Josephs. Poczekam jeszcze na więcej bukmacherów, jeżeli znajdę gdzieś kurs 2 na poniżej jednej bramki gospodarzy, kurs 3 na całkowity brak ich gola, albo kurs 4 na wygraną gości do zera, to zdecydowanie będę zainteresowany dołożeniem paru złotych.
Do 88. wszystko byłoby na zielono... i wtedy wpadł gol dla gospodarzy. Koniec końców goście awansowali, ale zbyt daleko nie zajdą wyspiarze z taką zachowawczą grą. Wielka szkoda poniższych zakładów. ⛔
BTS Nie/2 Expekt 3,5
DW: 0-1 @ 9 Betfair
Gospodarze nie strzelą @ 2,93 Fortuna
Goście czyste konto @ 3 22Bet
Gospodarz poniżej 1 @ 1,92 azjan 22Bet &lt;= GŁÓWNY ZAKŁAD
 
prolooser 3,1K

prolooser

Użytkownik
Torshavn mial byc faworytem u siebie ..... wiadomo jak to sie skonczylo. Na over 1.5 bramki Torshavnu bylo 1.42, myslalem ze lekko ten over zrobia, a tu wielka lipa. Swoja droga nie widzialem skladu Gibraltarczykow - - -- a tam sami Hiszpanie/// moze dla tego tak defensywnie grali.
 
przemovsky23 1,9K

przemovsky23

Użytkownik
Trakai - Druids , tutaj powinno być w miarę pewna wygrana Litwinów. Tydzień temu szczęśliwie uratowali remis , pomimo iż gospodarze tamtego meczu przez większość czasu prowadzili 1:0 , ale to ostatecznie Trakai zdobyło naprawdę bardzo cenną bramkę na wyjeździe.
Wygrana Trakai
Kurs: 1.35 fortuna ✅✅✅
WYNIK: 1:0
Bramki: Diniyar Bilyaletdinov ( karny)
WYGRANA ✅✅✅✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +27
K 25,7K

k0r0niarz

Użytkownik
A co sądzicie o grze na Klaksvik z Birkirkarą? Na wyjeździe ugrali 1:1 a mecz był w miarę wyrównany, uważam, że dużą różnicę mogą zrobić tutaj warunki pogodowe. Na Malcie temperatura około 30-35 stopni a dzisiaj na Wyspach niecałe 10, mocny wiatr i możliwe opady, do tego dochodzi sztuczna murawa. Rok temu potrafili zremisować 0:0 u siebie z AIKiem Sztokholm czyli dużo lepszym przeciwnikiem. Birkirkara raz w historii grała z drużyną z Wysp i przegrała w dwumeczu 2:5 było to 10 lat temu ale jednak. Kurs na awans bardzo przyjemny 1.96 Fortuna. Podbijam jak koledzy wyżej grę na B36 przecież w pierwszym meczu to oni powinni strzelić minimum 3-4 bramki a St.Josephs wykorzystali jedynie tego przypadkowego karnego, który nie powinien mieć miejsca bo to nie była żadna groźna akcja. Awans B36 po 1.50 Fortuna
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
W 151,7K

wielki_gracz

Forum VIP
Dyscyplina: Piłka nożna - Liga Europy, kwalifikacje
Godzina: 18:30
Spotkanie: FK Trakai - Cefn Druids AFC
Typ: 1
Kurs: 1,45
Bukmacher: 1xbet
Analiza:
Spotkanie rewanżowe w 1 rundzie kwalifikacyjnej Ligi Europy. W pierwszym spotkaniu we Walii na stadionie Cefn Druids padł wynik 1-1 i jak najbardziej był to sprawiedliwy wynik, bo mecz był wyrównany. W tym rewanżowym spotkaniu stawiam na zespół gospodarzy litewski FK Trakai. Kadrowo gospodarze wyglądają na dużo mocniejszych i myślę, że atut własnego boiska wykorzystają. Nie spodziewam się jakiegoś dużego pogromu, bo zespół z Walii pewnie będzie czaił się na własnej połowie na kontry, twardo grając w obronie ale liczę, że przynajmniej raz lub dwa razy zdarzy im się w defensywie błąd po którym padnie bramka lub bramki dla Trakai. W zespole litewskim pod znakiem zapytania stoją występy pomocników Bilyaletdinova i Vorobjovasa, natomiast w Cefn Druids nie wystąpi obrońca Morris. Liga walijska jest jedną ze słabszych w Europie o czym świadczy choćby fakt, że w innej parze w tych kwalifikacjach zespół z Walii Bala Town przegrał w pierwszym meczu na wyjeździe z drużyną z San Marino Tre Fiori 0-3. Drużyny walijskie u siebie jeszcze są w stanie powalczyć ale na wyjazdach kiepsko im się wiedzie i myślę, że tutaj Trakai na własnym stadionie wygra dość pewnie, może nie gromiąc wysoko przeciwnika ale pewnie zwyciężając mając kontrolę w meczu przez całe 90 minut.
✅ 1-0
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
B 1,5K

baltazar_gabka

Użytkownik
Z pełnym szacunkiem Panowie dla Was...ale czy przy tak równym a jednocześnie niskim poziomie...nie warto próbować grać na niespodzianki? Przykładowo drugi mecz St Joseph może przecież mieć zupełnie inny przebieg, niż to pierwsze spotkanie. Widziałem pierwszy mecz ekipy Andory z San Marino...nie dość że deszcz lał to kultura gry praktycznie żadna. I jeszcze jedno od kiedy to ekipy z Litwy tak dobrze radzą sobie w ataku pozycyjnym? Najprawdopodobniej tak będą musli grać w tym meczu...

St Joseph - Torshawn

St Joseph + 1,5 kurs 1.40 STS

1:1 po 90 minutach ( po karnych awansowało Torshavn )

Trakai - Druids

Druids + 1,5 kurs 1,82 STS
wynik 1:0 FT ( awans Trakai )

Pristina - College Europa

College Europa x2 kurs 2,08 STS
wynik 5:0 FT

Jeżeli analiza się przydała kliknij &quot;dzięki &quot;

 
typer36 456

typer36

Użytkownik
Nie negowałbym całkowicie, ale polemizowałbym, czy to na tym poziomie jest mniejsza dysproporcja pomiędzy możliwościami dwóch zespołów czy na poziomie dużo wyższym. Trudne do analizy, a do tego mecz meczowi nie równy, z formą podobnie.
Konsekwentnie idę w kierunku bicia najsłabszych, mianowicie inwestuję trochę grosza w przedstawiciela maltańskiej ligi - Gzirę United. Trzecie zespoły swoich lig mierzą się tym razem na Malcie. Gzira najlepszy atak na wyspie - Valetta i Birkirkara są trochę bardziej poukładane taktycznie stąd mniej strzelają ale też dużo mniej tracą (o wicemistrzu Balzan nic nie wiem, dla mnie na Malcie liczą się te dwa wymienione kluby i sytuacja wróci do normy). Obrona Gziry słaba, ponad bramka na mecz - na zespół pucharowy sporo. W składzie kilku obcokrajowców, w tym lokalna gwiazdka Jorginho. Szerzej znani mogą być Haber, Briffa, Samb i Cohen. Samb grywał we Włoszech a Maltańczycy to to doświadczeni, chyba już byli reprezentaci kraju. Bramkarz Haber solidny, grywał trochę po Europie ale bez spektakularnych kontraktów. Drużyna gra wesoło do przodu, ale jak trzeba to potrafi się przyczaić. W lidze dobre wyniki na &quot;swoim&quot; boisku.
O rywalach wiem tyle co z ich tabeli - niewiele. Może trochę lekceważąco podchodzę do nich, ale myślę, że nic szczególnego mnie nie omija. Przegrali u siebie, powinni przegrać i tu na Malcie.
Gzira jedynka
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
kaczmarek86 318

kaczmarek86

Użytkownik
Obecna runda kwalifikacji to zestawienie najsłabszych drużyn z możliwych. Granie tu overów, zwycięstw czy awansów mija się z celem. Według mnie biorąc pod uwagę wynik ostatnich spotkań tych drużyn warto zagrać 2 rzeczy :
1. bts (we wszystkich spotkaniach, oprócz meczu Gzira - Sant Julia padł bts)
2. Dla mniej odważnych można skompletować 2 kupony ze średnią kursu ok. 2,00 na strzelenie bramki przez gospodarzy
Ja odpuściłbym mecz Bala Town - kursy żałośnie niskie a tak naprawdę może wydarzyć się tam wszystko.
 
B 1,5K

baltazar_gabka

Użytkownik
Z ligi Europejskiej odpadły aż dwa zespoły z Walii. To chyba największa niespodzianka tej rundy...
Typer 36 wspomniał powyżej o pierwszym meczu z Tre Fiori z Bala Town...
Spójrzcie na wspomniane dwie pierwsze bramki: ) Parodia to mało powiedziane...


 
lolnik 473

lolnik

Użytkownik
A jakie jaja we wczorajszym meczu Folgore - Engordany. Mógł, a w zasadzie powinien być komplet awansów drużyn w LE z ... San Marino. Tre Fiori awansowało do następnej fazy (3:0 i 0:1 z Bala Town), zaś Folgore w pierwszym meczu przegrało na wyjeździe 2:1. Patrzyłem z ciekawości kursy na live. Pod koniec meczu, w 86 minucie z główki z rzutu rożnego strzelił Stefano Sacco. W tym momencie ekipa z San Marino miała awans. W 91-92 minucie było 1.01 na zwycięstwo ekipy z San Marino. Ale zdarzyło się coś co przerosło wszelkie oczekiwania. Sędzia doliczył aż 5 minut, a dokładnie w 94 minucie i 58 sekundzie padł... samobój. Żeby feralny obrońca piłki nie dotykał, bramka by nie padła. Więc Folgore podarowało awans dla drużyny z Andory.


Polecam obejrzeć skróty innych meczów:





 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
I Runda kwalifikacji Ligi Europy

Kursy od: Fortuna

MŚ dobiegają powoli do końca, a więc zbliża się czas eliminacji do europejskich pucharów. Swoją przygodę w tej rundzie zaczynają Lech i Górnik. Jaka spisze się ta dwójka?. Przed nami cała masa spotkań i z pewnością wspólnymi siłami wybierzemy coś ciekawego.
Zapraszam zatem dalej do dyskusji w temacie oraz do podawania typów.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom