>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Mistrzostwa Świata dywizji IA 2018

Status
Zamknięty.
Gucci Mane 27,1K

Gucci Mane

Forum VIP
Kolejny turniej naszej reprezentacji w hokeju, gdzie znów będziemy próbowali zrobić to, co byłoby czymś wielkim - mowa o awansie do elity. 2 z 6 drużyn awansują do grona najlepszych czyli m.in Kanady, Stanów czy Rosji. Myślę, że takie turnieje cieszą się sporym zainteresowaniem typerów więc zakładam temat.
Turniej dywizji IA odbędzie się na Węgrzech, a pierwszy mecz Polacy grają jutro (22.04) o 19:30 z Włochami, jednym z najtrudniejszych przeciwników w turnieju, który jest &quot;spadkowiczem&quot; z Elity i pewnie szybko będzie chciał wrócić do gry z najlepszymi. Mecz na żywo będzie w TVP Sport (w TV i na stronie).
Link do niezawodnej Wiki gdzie są wszystkie terminarze i wyniki.
https://en.wikipedia.org/wiki/2018_IIHF_World_Championship_Division_I
A tutaj wywiad z jednym z naszych talentów, któremu niektóre media wróżą nawet NHL.
http://sport.tvp.pl/36888953/alan-lyszczarczyk-mam-nadzieje-ze-nie-zawiedziemy-kibicow
 
Gucci Mane 27,1K

Gucci Mane

Forum VIP
Pierwszy mecz z Włochami przegraliśmy, ale wczoraj... wow, 4-2 wygrana ze Słowenią gdzie kurs na Polaków wynosił okolice @7.00. A więc nie jest źle, bilans 1-1 i jutro mecz z Brytolami. Oni awansowali rok temu z Grupy B do Grupy A, ale byli gospodarzami turnieju, no i ciężko porównywać Rumunię czy Chorwację, którzy byli ich rywalami w tamtym turnieju, do drużyn które grają w tym, czyli w Grupie A
Także jutro o 16 włączamy TVP Sport i trzymamy kciuki za kolejną wygraną. Skoro udało się pokonać Słowenię czyli faworyta tego turnieju i spadkowicza z elity, który jeszcze rok temu grał z potęgami jak Kanada czy Czechy, to czemu by nie pokonać Wielkiej Brytanii, która z kolei rok temu grała poziom niżej niż my. Oglądałem pierwszy mecz z Włochami i nie było najgorzej. Niby wynik 1-3, ale ta trzecia bramka to już do pustej bramki w ostatnich sekundach meczu, a tak, całe 60 minut walczyli jak równy z równym. A rywal też z górnej półki, bo również zeszłoroczny spadkowicz z elity, który też grywał z potęgami jak np. Rosja czy USA.
A więc mamy bilans 1-1 i oba mecze ze spadkowiczami z elity za sobą. Nie jest źle, premiowane awansem są dwa miejsca, nie jedno, więc trzeba walczyć. Nie jesteśmy kopciuszkiem w tym turnieju i myślę, że po tak ważnej wygranej nad wielką marką jaką jest Słowenia, nasi poczuli krew i dobrze zagrają w meczu z Brytolami. Dodam jeszcze, że nasi odpoczywają od końca wczorajszego meczu i dopiero jutro grają kolejny. Brytyjczycy natomiast dziś o 16 grają z Kazachstanem, a 24 godziny później już z nami. Także mamy dzień na odpoczynek i przygotowanie się do meczu, a oni podejdą do niego &quot;z marszu&quot;. Wiem, że analiza średnia, ale mimo wszystko podam swój typ, a jest nim wygrana Polaków nad Wielką Brytanią po fajnym kursie. Wierzę, że tak będzie.
Polska - Wielka Brytania (1X2)
Typ: Polska @ 2.00 - Unibet
Jest na forum parę osób, co &quot;siedzą&quot; mocno w hokeju, co myślicie o tym wszystkim?
 
filipeq 284

filipeq

Użytkownik
W moim przekonaniu jakoś na awans bym się specjalnie nie napalał. Wczoraj wydaje mi się, że mieliśmy trochę farta bo Słowenia waliła głową w mur. Nasza drużyna chyba prawie w całości to zawodnicy dość przeciętnej Polskiej ligi. Chyba tylko Aron Chmielewski gra w naszym ulubionym na forum Trzyńcu, ale tam też raczej pierwszych skrzypiec to nie gra. Tak jak mówię, nie ma co nastawiać się na elitę, gdzie zgarniemy od każdego po 10:0 w pałę, tak jak to było niedawno z Austrią, dywizja 1A jest dla nas w sam raz jeśli chodzi o poziom. Prędzej awansuje Kazachstan z zawodnikami grającymi w KHL, VHL, MHL i kazachskiej lidze, która nie stoi wcale na gorszym poziomie niż nasza. Punkty zdobyte wczoraj powinny cieszyć nie w aspekcie możliwego awansu, a spokojnego utrzymania się, bo narazie z tego co widzę to każdy może wygrać z każdym (tudzież Węgry z Italią i na ten moment Brytole z Kazachami). Z tego co widzę to Kazachowie mają całkiem niezłą pakę i jakby się dało postawić ich awans to biere w ciemno
Wielka Brytania o której mowa wyżej to tak samo zawodnicy raczej z ich macierzystej ligi, ale jak zauważyłem w tegorocznej lidze mistrzów to naprawdę potrafili w niej namieszać i odprawić z kwitkiem mocniejszych rywali, glownie z Czech (bodaj Hradec Kralove), a nasza Cracovia zbiera co roku regularny oklep. Jedynie z kim możemy powalczyć to właśnie ta WB. bo raczej nawet Węgry są poza naszym zasięgiem z racji, że i tam jest kilka indywidualności. Stawiam że PL powalczy z WB, ale o spadek
 
thavajea 147

thavajea

Użytkownik
Sam typowałem na Polskę w meczach z Włochami i Słowenią. Jak widać opłacało się.
Co do typu Polski z Wielką Brytanią należy się cofnąć do MŚ Dyw 1A sprzed roku. Tam Polacy przegrali z drużyną teoretycznie słabszą (Korea Południowa), jednak potrafili urwać punkty drużyną wyżej notowanym (Kazachstan). Jak się później okazało Korea awansowała do Elity. MŚ 1A są bardzo nieprzewidywalne. Każdy potrafi wygrać z każdym. Wielka Brytania może okazać się czarnym koniem tych rozgrywek. Wygrywa dotychczas 1-0 z Kazachstanem, który wygrał z Węgrami 3-0. Według mnie szykują nam się bardzo ciekawy turniej. Osobiście stawiam jutro kupon, który ma prawo wejść.
Wielka Brytania - Polska Typ: 2 @1.95
Słowenia - Węgry Typ: 1 @2.10
Włochy - Kazachstan Typ: X @4.75
@19.45
Wielka Brytania - Polska - myślę, że będzie wyrównany mecz. Mam nadzieję, że Polakom uda się zwyciężyć. Przed turniejem właśnie liczyłem na walkę o utrzymanie między tymi dwiema ekipami. Jednak widząc, że Wlk. Brytania całkiem dobrze się spisuję, a Polska również przy odrobinie szczęścia jest w stanie wygrać ze Słowenią. Stawiam tu na Polskę, myślę że Ted Nolan dobierze dobra taktykę na to spotkanie, a nasi hokeiści wykażą się taką samą determinacją jak ze Słoweńcami
Słowenia - Węgry - Słowenia nie może sobie pozwolić na kolejną porażkę, jeśli nie chce spaść z hukiem do dyw. IB. Przypomnijmy, że jest to spadkowicz z Elity i był wymieniany jako jeden z faworytów. O awans już będzie trudno, a spadek to byłby dla nich szok. Myślę, że będą chcieli pokazać wszystkim, że są nadal silną ekipę i pewnie wygrają ten mecz.
Włochy - Kazachstan - Tutaj liczę na odrobinę szczęścia. Stawiam bowiem remis. Spodziewam się bardzo wyrównanego spotkania ze wskazaniem na Kazachów. Mam nadzieję, że w tym meczu długo będzie się utrzymywał wynik bezbramkowy, i także popis umiejętności Scandelli (zawodnik NHL). Przy odrobinie szczęścia może być dogrywka i na to też liczę.
Pozdrawiam wszystkich sympatyków hokeja na lodzie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +49
alpha 758

alpha

Użytkownik
Dziś mecz o utrzymanie z Węgrami. Po meczu ze Słowenią niektórzy się zachwycali i dawali jakieś szanse w walce o awans, ale wczorajsze spotkanie wszystko zweryfikowało. Patrząc na kadrę to duży progres na pewno zaliczył Chmielewski, widać, że gra w Czechach przynosi efekty.. Reszta? Dronia całkiem przyzwoicie, jak wiadomo gra w 2 lidze niemieckiej. Alan Lyszczarczyk niby dobre sezony za oceanem w OHL, ale jakoś się nie zachwyca na tym turnieju a szkoda. Dziubiński słabo, niby doświadczony gracz a popełnia proste błędy i łapie bezsensowne kary. Pojawiają się pytania co robi Wanacki w tej kadrze i słusznie, bo prezentuje poziom na grę w dywizji 1B. Tomasik wcale nie lepszy.
Dopóki kadra w większości będzie składała się z zawodników z naszej rodzimej, nie bójmy się tego napisać słabej ligi dopóty będziemy się tułać pomiędzy 1A a 1B. Na awans do elity to napalają się jedynie ci, którzy nie mają najmniejszego pojęcia o tym jak na dzień dzisiejszy wyglądają realia w polskim hokeju. Trzeba rywalizacji i zawodników, którzy będą się ogrywać w mocniejszych ligach. Popatrzcie jak dziś na tle pozostałych wygląda wspomniany Chmielewski. Popatrzcie jak się wyróżnia Dronia na tle innych w defensywie.

Co o dzisiejszym spotkaniu myślicie? Mnie kusi over 5.5 po fajnym kursie i patrząc na wcześniejsze mecze z udziałem naszych Orłów to te minimum 6 bramek powinniśmy zobaczyć.
 
filipeq 284

filipeq

Użytkownik
Tak jak mówiłem ???? Dość szybko walka o awans przeistoczyła się w walkę o utrzymanie. Każda jedna drużyna w tej grupie ma pakę mocniejszą od nas, a Brytania porównywalną. Dzisiaj na STS kurs na Polskę 4.17, ogólnie Polska spisuje się lepiej z mocniejszymi i dzisiaj za drobne sobie na nich postawie. Wczoraj mi elegancko dubelek siadł Słowenia + Brytania więc i dzisiaj spróbuje coś zarobić na hokeju. Gra jeszcze dzisiaj EuroHockeyTour i zwracam tutaj uwagę na Rosję po 2.40. W Finlandii jeszcze są finały plaoff między Tapparą a Karpatem więc gracze z tych drużyn odpadają, aczkolwiek też nie wiem jakim składem wyjdzie Rosja, ale oni to mogą wyjść nawet piątym garniturem, a i tak są w stanie powalczyć z każdym. Wracając do Polski, to Węgry moim zdaniem są silniejsze, ale zdecydowanie są w naszym zasięgu. Myślę, że mecz może być wyrównany, Polacy trochę opadli na ziemię po meczu z Brytolami, a Węgry wczoraj też dostały czwórkę. Liczę na wyrównany mecz z małą ilością bramek z racji iż jest to mecz o utrzymanie i obydwie drużyny wyjdą defensywnie.
polska 4.17
@Rosja 2.40
 
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Polska - Węgry
Polska strz. +2,5 2,62 Fortuna
Przed nami najważniejszy mecz turnieju, walka o utrzymanie... Mimo, że do końca pozostały 2 kolejki to ten mecz wyjaśni nam czy spadamy do dywizji niżej czy jednak zostajemy - No chyba, że Słowenia przegra pozostałe 2 mecze to wtedy mamy farta w co nie wierzę.
Na pewno Węgrzy są w naszym zasięgu - jedyna przewaga to, że grają u siebie.
Polacy rozpoczęli od porażki z Włochami 1:3 ale co najważniejsze nie grali źle, następnie przyszło zwycięstwo niespodziewane nad Słowenia 4:2 i wydawało się, że będzie dobrze... ale niestety porażka 3:5 z Wielką Brytanią sprowadził nas na ziemię... początek 1 tercji zdominowali nas Brytyjczycy i zdobyli gola na 1:0 lecz po bramce to Polacy doszli do głosu i wyrównali jednak pierwszą tercję przegraliśmy 1:2 ale były nadzieje bo rozgrywaliśmy się, 2 tercja to już świetna gra Naszych i zwycięstwo 2:0 i wyjście na prowadzenie 3:2 i wydawało się, że Brytyjczycy już są pokonani nic bardziej mylnego... 3 tercja to koszmar dla Nas, nie wyszliśmy na 3 tercję ... i porażka 0:3, głupie błędy, faule w konsekwencji 2 minuty kary następne 2 minuty i tak oto graliśmy 3 na 5 i to się zemściło...
Węgrzy przegrali na początek 0:3 z Kazachstanem, następnie pokonali 3:2 Włochów i ulegli wczoraj 1:4 ze Słowenia. Grali później więc mają mniej czasu na odpoczynek.
Polacy nie grają źle, myślę, że jak zagramy skoncentrowani przez 60 minut nie przez 40 to będzie dobrze. Stawiam na strzelenie minimum 3 bramek przez Polaków.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom