>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Sadzę drzewo

mlk 4,5K

mlk

Użytkownik
Mianem wstępu, tytularne sadzenie drzewa nawiązuje do japońskiego powiedzenia: &quot;Najlepszy czas na posadzenie drzewa jest dwadzieścia lat temu. Drugi najlepszy jest dzisiaj&quot;. Oznacza to, iż nigdy nie jest za późno by coś zacząć/zmienić i zabranie się do tego od razu jest właściwym rozwiązaniem.
Moje sadzenie drzewa to chęć sprawdzenia swoich typów i zarobieniu jakichś pieniędzy głównie na mniejsze cele. Zaznaczam, iż dla mnie jest to rozrywka, do zarobku służy mi moja praca i pasja, jaką jest programowanie. Fakt, iż nie gram dla zbijania kokosów nie oznacza mojej chęci do oddawania pieniędzy za darmo bukom lub lekkomyślne podejście. Uwielbiam rywalizację, uwielbiam mieć rację. Uwielbiam piłkę nożną.
Trochę technicznych rzeczy:
  • kwotowanie w jednostkach, prosty zakres od 1 do 10 jednostek,
    • 1 jednostka to minimalny procent budżetu
    • 10 jednostek to tak zwany all-in, czyli cały budżet
  • bukmacherzy to fortuna i etoto,
  • postaram się podawać typy przed spotkaniem, ale mogą zdarzać się typy live,
  • moja działka to piłka nożna (raczej główne ligi/rozgrywki), w mniejszym stopniu darts, NBA

Kupon #1 | 10.04.2018 | etoto
⚽ Manchester City - Liverpool
V. Kompany otrzyma żółtą kartkę @2.7
3j
Vincent to obrońca najwyższych lotów, niezwykle silny i doświadczony. Niestety im jest starszy tym więcej dostrzegam u niego braki w mobilności. Dzisiejszy mecz jest dla Manchesteru z gatunku być albo nie być. Uważam, iż Pep Guardiola da jasny przekaz: szybki odbiór piłki i prowadzenie gry, celem minimalizacji niekorzystnego wyniku. O ile w ataku pozycyjnym i klepce, które City lubi Kompany może sobie spokojnie poklepać, o tyle kiedy trzeba kontrolować takich zakapiorów jak Firmino, Salah czy Mane i szybko odbierać im piłkę, Vincent na pewno popełni jakieś błędy. Taki scenariusz widzę dla meczu, w taki scenariusz inwestuję.
 
mlk 4,5K

mlk

Użytkownik
Kupon #1 | 10.04.2018 | etoto
⚽ Manchester City - Liverpool
V. Kompany otrzyma żółtą kartkę @2.7
3j
zwrot
Sporo kartek więc potencjał na sytuacje kartkowe dla Vincenta był. Kompany jednak nie zagrał w tym meczu. Nie mniej odpadnięcie City cieszy.
 
mlk 4,5K

mlk

Użytkownik
Kupon #2 | 14.04.2018 | efortuna
⚽ Southampton - Chelsea
over 3.5 ŻK w meczu @2.02
1j

Chelsea w lidze gra najczyściej, na 20 drużyn jest 20 pod względem kar. Również Southampton nie bryluje w tej klasyfikacji i jest na miejscu 15. Oznacza to w teorii, że obie drużyny głaszczą przeciwników. Dlaczego zatem over 3.5 ŻK? Ano dlatego, że 4 kartki to na prawdę nie jest dużo (własne obserwacje) a kurs 2.02 jest wyjątkowo wysoki jak na taką linię. Sędzią spotkania jest Mike Dean, który zawsze sprawia mi dużo radości, mam nadzieję, że dzisiaj będzie mieć humor na kartki. Warto też zauważyć, iż dla obydwu drużyn ten mecz ma stawkę - Chelsea utrzymanie się w peletonie pucharowym, dla Southampton wygrzebanie się ze strefy spadkowej. Mam nadzieję, że obydwie drużyny dołożą starań i wezmą się mocno do roboty. Stawka minimalna, ponieważ trochę te statystyki mnie blokują przed zagraniem więcej, ale niech będzie i tak.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
mlk 4,5K

mlk

Użytkownik
Kupon #2 | 14.04.2018 | efortuna
⚽ Southampton - Chelsea
over 3.5 ŻK w meczu @2.02
1j

Chelsea w lidze gra najczyściej, na 20 drużyn jest 20 pod względem kar. Również Southampton nie bryluje w tej klasyfikacji i jest na miejscu 15. Oznacza to w teorii, że obie drużyny głaszczą przeciwników. Dlaczego zatem over 3.5 ŻK? Ano dlatego, że 4 kartki to na prawdę nie jest dużo (własne obserwacje) a kurs 2.02 jest wyjątkowo wysoki jak na taką linię. Sędzią spotkania jest Mike Dean, który zawsze sprawia mi dużo radości, mam nadzieję, że dzisiaj będzie mieć humor na kartki. Warto też zauważyć, iż dla obydwu drużyn ten mecz ma stawkę - Chelsea utrzymanie się w peletonie pucharowym, dla Southampton wygrzebanie się ze strefy spadkowej. Mam nadzieję, że obydwie drużyny dołożą starań i wezmą się mocno do roboty. Stawka minimalna, ponieważ trochę te statystyki mnie blokują przed zagraniem więcej, ale niech będzie i tak.
✅ ✅ ✅ 8 kartek
Na szczęście mecz przybrał taki obraz, jakiego się spodziewałem, czyli rywalizacja o punkty. 8 kartek więc na dobrą sprawę starczyło na pokrycie dwóch overów ;)
 
mlk 4,5K

mlk

Użytkownik
Kupon #3 | 16.04.2018 | efortuna
⚽ West Ham - Stoke
over 3.5 ŻK w meczu @1.8
2j

Gospodarze, czyli drużyna z Londynu jest najostrzej grającym kolektywem w lidze. Stoke z drugiej strony gra ważny mecz o opuszczenie strefy spadkowej. Zdają sobie sprawę, iż West Ham to nie twierdza i solidną (ostrą) grą są w stanie odebrać piłkę gospodarzom. Żadna z drużyn raczej nie prowadzi wstrząsającego ataku pozycyjnego, raczej rwana gra na kontry, jakieś solowe akcje. Czyli dobry materiał na żółte kartki. Sędzią spotkania jest Michael Oliver - tak, to ten sam od czerwonej kartki dla Buffona. Oznacza to, iż kiedy dostrzeże faul, nie zawaha się wlepić kartki. Średnia żółtych kartek tego sędziego w lidze oscyluje właśnie na granicy 3.5. Linia sama z siebie nie jest duża, uważam, że samo West Ham zgarnie ze 3 kartki.
 
mlk 4,5K

mlk

Użytkownik
Kupon #3 | 16.04.2018 | efortuna
⚽ West Ham - Stoke
over 3.5 ŻK w meczu @1.8
2j
Gospodarze, czyli drużyna z Londynu jest najostrzej grającym kolektywem w lidze. Stoke z drugiej strony gra ważny mecz o opuszczenie strefy spadkowej. Zdają sobie sprawę, iż West Ham to nie twierdza i solidną (ostrą) grą są w stanie odebrać piłkę gospodarzom. Żadna z drużyn raczej nie prowadzi wstrząsającego ataku pozycyjnego, raczej rwana gra na kontry, jakieś solowe akcje. Czyli dobry materiał na żółte kartki. Sędzią spotkania jest Michael Oliver - tak, to ten sam od czerwonej kartki dla Buffona. Oznacza to, iż kiedy dostrzeże faul, nie zawaha się wlepić kartki. Średnia żółtych kartek tego sędziego w lidze oscyluje właśnie na granicy 3.5. Linia sama z siebie nie jest duża, uważam, że samo West Ham zgarnie ze 3 kartki.
✅ ✅ ✅ 5 kartek
Dopóki nie padła bramka, drużyny chyba zapomniały po co wyszły na boisko. Swoją drogą miałem wrażenie, że gdzieś tam jeszcze sędzia rozmyśla, czy powinien być stanowczy itp., gwizdał pewnie ale powinny być kartki wcześniej. Nie mniej wyspiarski charakter odpalił na koniec i pokrył handi.
 
mlk 4,5K

mlk

Użytkownik
Kupon #4 | 13.05.2018 | fortuna
⚽Manchester Utd - Watford
Manchester Utd i over 1.5
⚽Liverpool - Brighton
Liverpool i over 1.5
⚽Crotone - Lazio
Lazio strzeli gola
ako @2.4
1j

Koniec sezonu Premier League. Warto by było dobrze pożegnać się z kibicami na własnym stadionie. Manchester ostatnio grał piach, liczę po prostu na zatarcie gorszego wrażenia. Liverpool jest bardziej zainteresowany wygraniem LM niż czymkolwiek innym, natomiast uważam, że są zbyt techniczni dla Brighton i poklepią co trzeba. Do tego Lazio walczące o Ligę Mistrzów - wczoraj Inter dał ciała więc minimum chęci zakłada strzelenie bramki, to tak na podbitkę.
 
mlk 4,5K

mlk

Użytkownik
Kupon #4 | 13.05.2018 | fortuna
⚽Manchester Utd - Watford
Manchester Utd i over 1.5
⚽Liverpool - Brighton
Liverpool i over 1.5
⚽Crotone - Lazio
Lazio strzeli gola
ako @2.4
1j

Koniec sezonu Premier League. Warto by było dobrze pożegnać się z kibicami na własnym stadionie. Manchester ostatnio grał piach, liczę po prostu na zatarcie gorszego wrażenia. Liverpool jest bardziej zainteresowany wygraniem LM niż czymkolwiek innym, natomiast uważam, że są zbyt techniczni dla Brighton i poklepią co trzeba. Do tego Lazio walczące o Ligę Mistrzów - wczoraj Inter dał ciała więc minimum chęci zakłada strzelenie bramki, to tak na podbitkę.
⛔⛔⛔ Manchester zdecydował olać wszystkich w koło i wygrał tylko 1:0 po nędznym spotkaniu.
 
mlk 4,5K

mlk

Użytkownik
Europa League.

Mianem wstępu chciałbym zarysować moją wizję na ten mecz. Otóż większość z pewnością uważa, iż Atletico wychodzi na boisko po formalność. Patrząc na cały sezon drużyna z Madrytu jest pewnie lepszą od Marsylii, a na pewno rzuca się w oczy ich skuteczność w defensywie. Mój pomysł na ten mecz trochę obala powyższe ustalenia. Uważam, że mecz będzie toczył się w szybkim tempie, Marsylia nie ma nic do stracenia, dla wielu ich zawodników to niepowtarzalna okazja pokazać się w Europie, ba, nawet osiągnąć coś największego w swoim dorobku. Myśląc o francuskiej drużynie na pewno nie powiemy, że to potentat, aczkolwiek nie można im odmówić waleczności. To finał drugiego co do rangi pucharu w Europie, także nikt nogi nie odstawi. Nie sądzę aby Marsylia grała jakiś wstrząsająco taktyczny futbol, raczej szybkie kontry, próby 1 na 1. Może stałe fragmenty gry. Moim zdaniem będzie to otwarty mecz z bramkami po każdej ze stron.

Dlatego zaznaczam, albo będzie zgodnie z wizją i rozbijemy bank, albo kubeł zimnej wody. I to nie jeden.
Kupon #5 | 16.05.2018 | etoto
⚽ Marsylia - Atletico
over 5.5 ŻK @2
3j
Finał, czyli bez konsekwencji na przyszłe mecze w przypadku kar. Raczej w finale nikt nie będzie kalkulował, tylko jeżeli trzeba faulować to faul będzie. Skoro spodziewam się czegoś dobrego po Marsylii, oznacza to kłopoty w defensywie Atletico. Hiszpanie nigdy nie należeli do grzecznych, pamiętam sezony, gdzie robili kartkowe piekło. 6 kartek na finał? Myślę, że dadzą radę.
Kupon #6 | 16.05.2018 | etoto
⚽ Marsylia - Atletico
Diego Godin otrzyma ŻK @3.05
2j
Jak zaznaczyłem, spodziewam się kartek. Liczę na kartkę Diego, który jest wyjadaczem i na pewno sfauluje kiedy będzie trzeba. Liczę też, że da się pokonać na biegi z jakimś graczem Marsylii i będzie właśnie zmuszony faulować.
Kupon #7 | 16.05.2018 | etoto
⚽ Marsylia - Atletico
over 2.5 + obie strzelą @3.15
1j
Moja wizja uwzględnia dobre spotkanie Francuzów. Dlatego też uważam, że strzelą bramkę. Atletico nie będzie dłużne i zrobi się dobre widowisko. Oby.
Kupon #8 | 16.05.2018 | etoto
⚽ Marsylia - Atletico
Marsylia over 1.5 @4.65
1j
Nie wiążę niesamowitych nadziei na taki obrót spraw, ale 2 bramki warte tak dużego kursu w finale? Przecież to nie mecz Gruzji z Brazylią.
 
mlk 4,5K

mlk

Użytkownik
Cóż trzeba spuścić głowę i zaakceptować wtopę. Zabrakło Marsylii w tym meczu.

Kupon #5 ⛔ 5 kartek
Kupon #6 ⛔ nie dostał
Kupon #7 ⛔ over był, Marsylii nie było
Kupon #8 ⛔ 0
 
mlk 4,5K

mlk

Użytkownik
Kupon #9 | 08.06.2018 | etoto
:siata: Rosja - Brazylia
Brazylia
⚽ Polska - Chile
BTS
ako @2.98
2j
W siatę obydwie drużyny mocne przy czym bardziej opowiadam się za Brazylią.
Co do meczu Polaków to ostatnia szansa Nawałki by kombinować coś z obroną i ustawieniem podczas nieobecności Glika. Liczę zatem, iż przy próbach improwizacji zespół Chile wrzuci nam jakąś bramkę. Sami też powinniśmy strzelić, w końcu to nasza gra obronna jest problemem.
 
mlk 4,5K

mlk

Użytkownik
Kupon #9 | 08.06.2018 | etoto
:siata: Rosja - Brazylia
Brazylia
⚽ Polska - Chile
BTS
ako @2.98
2j
W siatę obydwie drużyny mocne przy czym bardziej opowiadam się za Brazylią.
Co do meczu Polaków to ostatnia szansa Nawałki by kombinować coś z obroną i ustawieniem podczas nieobecności Glika. Liczę zatem, iż przy próbach improwizacji zespół Chile wrzuci nam jakąś bramkę. Sami też powinniśmy strzelić, w końcu to nasza gra obronna jest problemem.
✅ ✅ ✅
Zgodnie z oczekiwaniami Polska dała sobie wbić bramkę a nawet dwie. O ile w ataku jakoś to wygląda o tyle w obronie jest co najwyżej przeciętnie. Brazylia w siatę też lepsza także hajs się zgadza.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
mlk 4,5K

mlk

Użytkownik
Kupon #10 | 15.06.2018 | fortuna

⚽ Egipt - Urugwaj
Cavani strzeli @2.2
Wydaje mi się, że to właśnie Cavani dzisiaj w największym stopniu zadecyduje o wyniku. Jasne, jest Suarez, który jest równie dobry a pewnie lepszy z aspektem kiwania itp. ale wydaje mi się, że to ten lis coś zapakuje. Wydaje mi się też, ale nie jestem tego pewien, że będzie pierwszym do wykonywania karnego, jeżeli nastąpi. Wydaje się dojrzalszy od Suareza w aspekcie mentalnym.
Kupon #11 | 15.06.2018 | fortuna

⚽ Egipt - Urugwaj
Urugwaj over 2.5 spalonego @2.45
Tutaj liczę również w dużej mierze na Cavaniego. Zapadł mi w pamięć Edinson, który w PSG lubił sobie kilka razy w jednym meczu spalić. A przecież ten piłkarz to nie jedyny zawodnik Urugwaju, więc jak na moje oko ten kurs wygląda dosyć zacnie. Ja bym go wycenił w okolicach 1.9? Nie mniej, ja pykam.
 
mlk 4,5K

mlk

Użytkownik
Kupon #10 | 15.06.2018 | fortuna
⚽ Egipt - Urugwaj
Cavani strzeli @2.2
Wydaje mi się, że to właśnie Cavani dzisiaj w największym stopniu zadecyduje o wyniku. Jasne, jest Suarez, który jest równie dobry a pewnie lepszy z aspektem kiwania itp. ale wydaje mi się, że to ten lis coś zapakuje. Wydaje mi się też, ale nie jestem tego pewien, że będzie pierwszym do wykonywania karnego, jeżeli nastąpi. Wydaje się dojrzalszy od Suareza w aspekcie mentalnym.
⛔ Miał ze 2-3 okazje z czego najważniejsza to strzał w słupek. No cóż, pech.
Kupon #11 | 15.06.2018 | fortuna
⚽ Egipt - Urugwaj
Urugwaj over 2.5 spalonego @2.45
Tutaj liczę również w dużej mierze na Cavaniego. Zapadł mi w pamięć Edinson, który w PSG lubił sobie kilka razy w jednym meczu spalić. A przecież ten piłkarz to nie jedyny zawodnik Urugwaju, więc jak na moje oko ten kurs wygląda dosyć zacnie. Ja bym go wycenił w okolicach 1.9? Nie mniej, ja pykam.
⛔ Zaledwie 1 spalony. Zdziwiło mnie ustawienie Urugwaju, gdzie liczyłem na Cavaniego i Suareza biegających blisko siebie - czyli klepiących między sobą. Spodziewałem się nawet Cavaniego zupełnie na szpicy, czekającego na piłkę podczas gdy on latał po skrzydłach. Popełniłem błąd zakładając, że zagra tak jak w formacji PSG.
 
mlk 4,5K

mlk

Użytkownik
Kupon #12 | 15.07.2018 | fortuna
⚽ Francja - Chorwacja
Francja wygra @2.16
+bonus fortuna
Życzę dobrze Chorwacji, życzę sobie dobrego meczu, natomiast faworytem dla mnie jest Francja. Z resztą wierzcie, czy nie, przed mistrzostwami typowałem Francję do zgarnięcia tytułu (mam to na piśmie ;))
Kupon #13 | 15.07.2018 | fortuna
⚽ Francja - Chorwacja
Najlepszy piłkarz turnieju - Mbappe @2.1
+bonus fortuna
Skoro uważam, iż Francja zgarnie tytuł to naturalnym jest typowanie przeze mnie Kyliana. Wg mnie zagrozić może jedynie Hazard w przypadku nijakości finału i piłkarzy biorących w nim udział. Żałuję, że w ćwierćfinałach nie obstawiłem Llorisa jako najlepszego bramkarza MŚ a kurs był ponad 5. Teraz nie chcę żałować przegapienia Kyliana (oby).
Kupon #14 | 15.07.2018 | fortuna
⚽ Francja - Chorwacja
over 1.5 @1.64
over 3.5 ŻK @1.44
1. drużyna over 3.5 RR @1.25
+bonus fortuna
ako @3.37
Suma moich wyobrażeń na temat meczu zebrana w przyjemny akumulator.
 
mlk 4,5K

mlk

Użytkownik
⚽ Francja - Chorwacja
Francja wygra @2.16
+bonus fortuna
Życzę dobrze Chorwacji, życzę sobie dobrego meczu, natomiast faworytem dla mnie jest Francja. Z resztą wierzcie, czy nie, przed mistrzostwami typowałem Francję do zgarnięcia tytułu (mam to na piśmie ;))
✅ Tak jak uważałem tak się stało.
Kupon #13 | 15.07.2018 | fortuna
⚽ Francja - Chorwacja
Najlepszy piłkarz turnieju - Mbappe @2.1
+bonus fortuna
Skoro uważam, iż Francja zgarnie tytuł to naturalnym jest typowanie przeze mnie Kyliana. Wg mnie zagrozić może jedynie Hazard w przypadku nijakości finału i piłkarzy biorących w nim udział. Żałuję, że w ćwierćfinałach nie obstawiłem Llorisa jako najlepszego bramkarza MŚ a kurs był ponad 5. Teraz nie chcę żałować przegapienia Kyliana (oby).
⛔ Modrić? Nie zgadzam się, co najmniej przed nim Hazard lub Griezmann, ale nie zmienię rzeczywistości.

Kupon #14 | 15.07.2018 | fortuna
⚽ Francja - Chorwacja
over 1.5 @1.64
over 3.5 ŻK @1.44
1. drużyna over 3.5 RR @1.25
+bonus fortuna
ako @3.37
Suma moich wyobrażeń na temat meczu zebrana w przyjemny akumulator.
⛔ Delikatne zaskoczenie ale to akumulator, więcej pola do błędu.
 
mlk 4,5K

mlk

Użytkownik
Kupon #15 | 11.12.2018 | fortuna
⚽ Inter - PSV - over 2.5 ŻK @1.33 ✅
⚽ CZ Belgrad - PSG - over 3.5 ŻK @1.59 ✅
⚽ Liverpool - Napoli - BTS @1.61 ⛔
+bonus fortuna
ako @3.4
Trochę minęło od ostatnich typów, które sięgają MŚ.
Na dzisiaj wybrałem mecze, w których jest jeszcze jakaś stawka. Niektóre grupy mają jasną sytuację, ale w tych meczach jest o co walczyć.
W meczu Interu muszą paść 3 kartki. Sędziuje Felix Zwayer - kilka razy chciałem zagrać linie w meczach prowadzonych przez tego pana, aczkolwiek dawałem sobie czas i tylko obserwowałem. Dochodzę do wniosku, że dzisiaj można zagrać kartki w tym meczu, ponieważ Inter walczy o awans do kolejnej rundy u siebie w domu. PSV punktowo nie ma szans na nic, ale nie wygrawszy ani jednego meczu będą chcieli pożegnać się z LM w pozytywnym stylu. Z Interem o awans walczy Tottenham na gorącym terenie czyli w Barcelonie. Uważam, że Tottenham nie ma czego tam szukać pomimo tego, że Barca ma pewny awans i mogła by odpuścić. Także Inter czując szansę i mając los w swoich rękach będzie chciał wygrać za wszelką cenę a włoskiemu zespołowi kartki nie są obce. Tam są zawodnicy jak Perisić, Brozović, Vrsaljko więc potencjał na kartki jest, poza tym PSV coś dołoży. Tu może się sporo dziać.
Drugi mecz to Belgrad z PSG. Sytuacja podobna, czyli PSG musi ten mecz wygrać, to jest absolutne minimum, ponieważ w tej grupie o awans w szóstej kolejce biją się jeszcze Napoli i Liverpool. Także ta grupa jest niezwykle interesująca. Nawet Belgrad może wygraną uzyskać Ligę Europy jeżeli Liverpool przegra u siebie. Stawka podobna, jak nie większa w przypadku Interu. Jak wiadomo teren jest niezwykle gorący więc nie sądzę aby był tu problem z motywacją. Widzę tutaj zatem związek przyczynowo - skutkowy, czyli dużo walki, dużo emocji czyli potencjał na kartki. Na koniec wspomnę o tym kto sędziuje, a jest to William Collum. Ten pan sędziował 3 mecze obecnej edycji Ligi Mistrzów i pokazał w nich w sumie 18 żółtych kartek. Daje do średnią 6 kartek na mecz. Nie jest to zatem sędzia mający problemy z dawaniem upomnień.
Na koniec deser, czyli mecz drużyn, które zasługują na to by grać dalej. Scenariusz podobny jak we wcześniejszych meczach, aczkolwiek sędziuje pan Damir Skomina. Nie przypada mi do gustu jego styl, jest w kratkę dlatego nie zwracam uwagi na kartki. W tym meczu może wydarzyć się wszystko, Liverpool może wygrać skromnie, jak i Napoli dość wysoko. Najbardziej prawdopodobne wydaje mi się jednak być to, że obie drużyny strzelą bramkę. Napoli starczy remis by wyjść z drugiego miejsca, Liverpool urządza jedynie wygrana. Myślę, że Liverpool problemu ze strzeleniem nie będzie mieć, aczkolwiek muszą się otworzyć. Jeżeli strzelą to Napoli musi gonić tabelę - widzicie do czego zmierzam. Duży potencjał na bramki, a gdyby był inny sędzia to powiedział bym, że również duży potencjał kartkowy.
edit. wszystko zgodnie z planem, tylko to Napoli.
 
Do góry Bottom