>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Mistrzostwa Świata 2018 (21.04-7.05.2018)

Status
Zamknięty.
psotnick 844,9K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Mistrzostwa Świata 2018
21 kwietnia - 7 maja 2018
Snookerowe Mistrzostwa Świata już po raz 41. zostaną tradycyjnie rozegrane w świątyni snookera, czyli Crucible Theatre w angielskim Sheffield w dniach 21 kwietnia - 7 maja. Najlepszych 32 graczy świata (czołowa 16-tka rankingu i 16 kwalifikantów) będzie rywalizowało o jedno z najcenniejszych trofeów w sporcie, a także o rekordową w tym roku pulę nagród sięgającą aż 1,968,000 funtów, w tym 425,000 funtów dla przyszłego mistrza świata. Wszystkie 17 dni turniejowych zmagań będą transmitowane przez Eurosport.
Obrońcą tytułu jest Mark Selby, który w ubiegłym roku obronił tytuł zdobyty rok wcześniej. Anglik ma już w sumie 3 tytuły na koncie. Oczywiście na jego drodze do powtórzenia tego sukcesu stanie cała plejada znakomitych graczy na czele Ronnie&#39;em O&#39;Sullivanem, Dingiem Junhui, Neilem Robertsonem czy Shaunem Murphym, a także szeregiem innych pretendentów.
Ale zanim do tego dojdzie najpierw muszą być rozegrane kwalifikacje do MŚ. Do czołowej 16-tki rankingu, która z automatu ma miejsce w drabince turnieju głównego, dołączy 16 kwalifikantów, którzy wyłonieni zostaną w wielostopniowych kwalifikacjach. Kwalifikacje odbędą się w dniach 11-18 kwietnia w International Sports Centre w Sheffield i same w sobie zapowiadają się na niezwykle wymagający turniej. Formuła kwalifikacji zakłada że każdy zawodnik - niezależnie czy jest 17. w rankingu czy 128., czy nawet jest amatorem - by dostać się do turnieju głównego będzie musiał przejść 3 rundy kwalifikacyjne. Wcześniej gracze z miejsc 17-32 przystępowali od razu do ostatniej rundy. W tym roku również w kwalifikacjach MŚ zobaczymy aż dwóch Polaków, bowiem Adam Stefanów i Kacper Filipak zdobyli sobie te miejsce dobrymi występami na amatorskich MŚ gdzie doszli do finału i półfinału. Wszystkie mecze kwalifikacyjne na dystansie do 10 wygranych frejmów (Best-of-19), co samo w sobie czyni kwalifikacje jednym z najtrudniejszych i najbardziej wyczerpujących turniejów w snookerowym kalendarzu. Drabinka turnieju głównego (z oczywistych względów na razie tylko z graczami rozstawionymi), a także format i drabinka kwalifikacji do wglądu w poniższych linkach.
Format kwalifikacji
Drabinka kwalifikacji
Drabinka turnieju głównego
Livescore
Zapraszam do dyskusji
i podawania swoich typów z analizami
 
marko87 214

marko87

Użytkownik
Drabinka kwalifikacji już jest. Mam pytanie dotyczące sędziego. Widzę, że Brendan Moore będzie sędziował finał. Zawsze tak jest, że sędzia meczu finałowego wyłaniany jest tak wcześnie?
Przecież drabinka kwalifikacji jest podana pod linkiem.
Ok, myślałem, że jak wrzucałeś to nie była jeszcze rozlosowania.
 
psotnick 844,9K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Drabinka kwalifikacji już jest. Mam pytanie dotyczące sędziego. Widzę, że Brendan Moore będzie sędziował finał. Zawsze tak jest, że sędzia meczu finałowego wyłaniany jest tak wcześnie?
Przecież drabinka kwalifikacji jest podana pod linkiem. Generalnie Polacy trafili kiepsko, ale nie mogli trafić lepiej bo amatorzy automatycznie parowani są z graczami z rankingiem 17-32. Filipiak chyba ciut lepiej bo Woollaston gra jak mu się chce i potrafi przegrac nawet najbardziej oczywisty frejm. Stefanów trafił na Wilsona a Gary ostatnio w dobrej formie, nie zdziwię się jak zagra w Crucible. Mam nadzieję że obaj Polacy pokażą się z dobrej strony.
Co do sędziego to nie przypominam sobie, zwykle chyba w trakcie zawodów było to ogłaszane. Nie wiem, może to jego ostatni sezon czy coś i dlatego tak wcześnie? Chociaż w sumie nie jest jakiś wiekowy, więc może tak już teraz będzie. On też pochodzi z Sheffield, co też mogło mieć znaczenie.
 
psotnick 844,9K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Kwalifikacje do MŚ już jutro. Oferta na razie tylko na pierwsze 2 dni, a chyba znowu warto wejść w jakaś taśmę, bo sporo zestawień zawodowców w formie z amatorami, a na tak długim dystansie o niespodzianki będzie trudno. Ale na pewno się zdarzą, chodzi o to by je ominąć. Do taśmy brałbym takie zaznaczone typy, trochę ich dużo i pewnie buki będa miały jakieś limity zdarzen na kuponie, ale to już trzeba sprawdzić w praktyce.
Kursy oczywiście niskie, ale też prawdopodobieństwo wtopy małe. Niestety są tam też rywale Polaków, ostatecznie pewnie ich patriotycznie wywalę z taśmy, ale mają zbyt mocnych rywali żeby tu się mogło coś wydarzyć. Ale nawet bez nich i tak w sumie powinno się zebrać kurs ok @2.0 a moze i wyżej.
Z dogów to na razie wpadły mi w oko te 2 typy:
Jamie Jones - Craig Steadman
Handicap: Craig Steadman +2.5 @ 1.9 ⛔ 10-5 ...Steadman z 5-3 na 5-10...
Match Winner: Craig Steadman @ 2.975 ⛔
Chyba ciut przesadzone kursy na Steadmana. Łysy ma czasem takie olśnienia kiedy gra na poziomie top16 i tak było w ubiegłym tygodniu w China Open gdzie w meczu z Dingiem wręcz dominował do pewnego momentu. Ostatecznie Chińczyk odwrócił mecz z 3-4 na 6-4 ale potrzebował do tego swojej najlepszej gry. Tak czy inaczej Anglik zaprezentował się wybornie, 2 setki wbite po drodze kilka innych wysokich brejków i ogólnie bardzo dobra forma. Jeśli w tym tygodniu pokaże coś zbliżonego to nie martwię się nie tylko o ten mecz z Jonesem, ale i awans do turnieju głównego.
Zhang Anda - Zhang Yong
Handicap: Zhang Yong +2.5 @ 1.67 ⛔ 10-6
Match Winner: Zhang Yong @ 2.46 ⛔
Ja tu widzę sporą szansę dla doga. Anda w kiepskiej formie w tym sezonie i roku. Ostatnie 10 meczów bilans 3-7 a nawet nie grał z nikim z top32. Młody Yong może wykorzystać ten dołek starszego kolegi, bo ma smykałkę do wbijania, a od gracza bez formy będzie miał więcej dobrych szans niż zwykle. Zresztą młody Chińczyk miał już parę cennych skalpów na koncie, żeby tylko wspomnieć niedawny Gibraltar Open gdzie doszedł aż do ćwierćfinału po drodze ogrywają m.in. Tiana i Xintonga.
Kursy z 1xbet
 
bejrut 1,5K

bejrut

Użytkownik
KWALIFIKACJE MŚ
Lisowski - Keogan 1
Day - Figueiredo 1
Robertson - Borg 1
Wilson - Stefanów 1
Donaldson - Reese 1
Walden - Swail 1
Cao - Hull 1
Ford - Fernandez 1
Stevens - Thomerson 1
AKO 1,99
Witam. Ode mnie taka taśma na kwalifikacje Mistrzostw Świata. Snookera już trochę oglądam ale co do obstawiania to ciężki kawał chleba.... Bardzo często decyduje dyspozycja dnia, masa niespodzianek, rzadko się udzielam w tym dziale (i ogólnie ostatnimi czasy na forum, dwójka synków bardzo ogranicza mój czas wolny ???? ) bo snookera też rzadko obstawiam ale na kwalifikacje MŚ zawsze jakaś tasiemkę muszę puścić ;) format do 10 więc nie powinno być jakiś mega niespodzianek i moim zdaniem faworyci z mojej taśmy powinni bez większych problemów awansować dalej. Przy takim formacie meczu nawet trzy czy cztery słabsze frejmy można spokojnie odrobić, co jeszcze bardziej sprzyja faworytom. Lisowski, Wilson, Robertson, Day i Cao ostatnio w dobrej dyspozycji i nie powinni mieć najmniejszych problemów z wygraną. Reszta gra z amatorami lub zawodnikami z drugiej setki i też nie przewiduje tu niespodzianki . Jak ktoś ma jakieś sugestie kogo ewentualnie z taśmy wyrzucić to będę wdzięczny;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +49
kaber 184

kaber

Użytkownik
Jak ktoś ma jakieś sugestie kogo ewentualnie z taśmy wyrzucić to będę wdzięczny;)
Odradzałbym grania na Waldena, gdyż zagra on za pewne nie tak dobrze na ile pozwolą mu jego umiejętności, a plecy z których kontuzją zmaga się już od długiego czasu. Cały sezon kiepski w jego wykonaniu. Niby już ze zdrowiem lepiej, ale dla mnie może wydarzyć się w tym meczu wszystko. Może wygrać, a może przegrać jak przed rokiem w pierwszej rundzie kwalifikacji z Hammadem Miahem co było wówczas sensacją, bo Walden grał na tamten czas ogólnie lepiej niż na chwilę obecną.
Pozostałe typy, które zostały już wskazane, gram podobnie. Za Waldena wrzuciłbym Bingtao.
 
Otrzymane punkty reputacji: +49
urbaneq 1,6K

urbaneq

Użytkownik
Ja bym Yupenga natomiast wyrzucił, nie mam nic do Chińczyka i uwarzam że calym sezonem zasłużył na MŚ i życzę mu awansu ale Hull potrafi czasem z nnikąd odpalić i setki ładować i postraszyć każdego, a zmiast tego np dorzucić Astleya i Higginsona, bo rywali to mają słabiutkich.
Jeśli chodzi o moje typy na dziś(1xbet)
Hamilton(-1.5) - O&#39;Donnell @1.96- dużo bardziej doświadczony, na długim dystanie zmęczy rywala
Woolaston - Filipiak @8.3(dla szaleńców)
over 14.5 frames @ 1.76 - Kacper potrafi grac i dobrze wbijac, czasem na naprawde wysokiej skutecznosci jak na amatora, Woolaston ostatnio natomiast zniżka formy, poza tym licze na to że ospałe, powolne i nudne obchodzenie stołu przez Kacpra po 3 okrążenia na uderzenie uśpi trochę rywala ;)
 
psotnick 844,9K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Póki co Kacper największą sensacją pierwszych spotkań ! Woollaston 0:3 Filipiak ????
Żarło, żarło i zmarło... Jednak mecz do 10 frejmów, z dwoma sesjami to zupełnie inny snooker niż best of 7 czy 9 i to było widać. Bo w drugiej sesji Polak wyraźnie już odstawał. Dochodzi kondycja fizyczna, umiejętność utrzymania koncentracji itd. Kacper narobił trochę fermentu i w sumie o to chodziło, stracha na pewno rudzielcowi napędził. Dobry występ.
---------
Ricky Walden - Joe Swail
Handicap: Joe Swail +5.5 @ 1.5 ✅ 10-8
Match Winner: Joe Swail @ 7.1 ⛔
1xbet
Co do dzisiejszego dnia, to też mi się wydaje że to nie będzie spacerek dla Waldena. Nawet w pełni sprawny Anglik miałby ze Swailem problemy, bo doświadczony Irlandczyk ma dobrą grę defensywną i potrafi zakopać w odstawnych nawet czołowych breakbuilderów. Oczywiście z regularnością bywa już różnie, bo siłą rzeczy nie trenuje tak jak w prajmie, ale Walden ostatnio też musi mieć zaległości treningowe ze względu na przewlekłe problemy z kręgosłupem. Ten sezon raczej na straty, nie wróże mu sukcesu w tych kwalach i nie zdziwię się jak potknie się już na pierwszej przeszkodzie. Ale jednak bardziej prawdopodobny overowy i w miarę zacięty mecz.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
urbaneq 1,6K

urbaneq

Użytkownik
1xbet
Gilbert - Castle : 2 @11
myśle że kurs warty ryzyka, przede wszystkim bet przeciwko Gilbertowi który potrafi wgl nie wejść w mecz przez cały dzień, do tego w tym meczu jeszcze warto:
over 14,5 frames @ 1.97
King - Greene : 1 @ 1.49
King (-2) @1.825
przekonałem sie do Kinga trochę w tym sezonie przyznam szczerze i zyskał sporo w moich oczach. Myśle że osiągnięciami, formą i umiejętnościami spokojnie pokona Greeniego, który ugra z 6 partii max.
Hossein - Cope : 1 @ 1.455
i jak ktoś by miał gdzieś jakieś setki w meczu Un-Nooh - Ursenbacher to overowo grać należy ;)
 
psotnick 844,9K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Tymczasem trochę w cieniu i po cichu Liang się trochę zabawił w swoim meczu z Lawlerem (10-2). Najpierw wbił maksa w 10 frejmie, a potem na zakończenie był na drodze do 2 maksa w meczu, ale spudłował ostatnią czarną...



 
psotnick 844,9K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
World Championship
Matthew Stevens - Ryan Thomerson
Handicap: Matthew Stevens -6.5 @ 1.83 ⛔ 10-5 ... miał 8-1 po 1 sesji, wieczorem wyszedł i wtopił 4 frejmy z rzędu, obudził się dopiero po przerwie..
Myślę, że Thomerson to może być najsłabszy gracz biorący udział w tych kwalifikacjach, myślę że jest słabszy nawet od kobiet, a na pewno od Reanne Evans z którą nie miałby żadnych szans. Australijczyk nie wywalczył sobie miejsca w tych kwalach (tak jak np. zrobili to Polacy). Dostał je w prezencie od federacji w ramach globalnego wspierania snookera. Gracz to na tyle anonimowy że np. Betsafe zrobił z niego &quot;Thompsona&quot;, co swoją drogą może być ciekawe przy rozliczaniu kuponów, ale to na marginesie. W 1 rundzie dostał Stevensa, czyli można powiedzieć już legendę snookera, z kilkoma tytułami na koncie, powszechnie uważanego za jednego z najlepszych graczy w historii którzy nie byli mistrzami świata (2x finalista). Oczywiście teraz już ładnych parę lat po swoim prajmie, ale ciągle w treningu i z amatorem nie powinien mieć żadnych problemów. Trzy fremy zapasu wydają być wystarczającym buforem bezpieczeństwa.
Jon Astley - Marvin Lim Chun Kiatt
Handicap: Jon Astley -5.5 @ 2.08
Lim Chun Kiatt to drugi zawodnik który dostał udział w kwalach w prezencie od federacji. Jeśli w przypadku młodego Australijczyka to jeszcze jakoś zrozumiałe, to w przypadku z 42-letniego Singapurczyka to mało ma w wspólnego z premiowaniem rozwoju snookera. Przecież on już może startować w MŚ Seniorów. Astley to ogarnięty profi od paru lat, forma aktualna całkiem niezła, w ostatnich tygodniach na rozkładzie Anda, Dale, Greene i Robertson. Do tego Astley na krawędzi top64, więc jego status profi na następny sezon zależy również od wyniku w tych kwalifikacjach wiec motywacji mu nie braknie i szans na lekceważenie raczej nie ma.
Oprócz tego wydaje się, że dobrą opcją jest King i Vafaei na dzisiaj, do tego overowe mecze O’Briena, Wakelina.
Mark King - Gerard Greene
Match Winner: Mark King @ 1.49
Hossein Vafaei - Jamie Cope
Match Winner: Hossein Vafaei @ 1.455
1xbet
Fergal Obrien - Yuan Sijun
Suma frame&#39;ów: Powyżej 15 @ 1.47
Chris Wakelin - Xu Si
Suma frame&#39;ów: Powyżej 15 @ 1.47
Betsafe
 
P 10

pk95

Użytkownik
Wilson to chyba zawsze będzie miał tendencje do dobrej gry z lepszymi a słabej z cieniasami.. bo inaczej się nie da wytłumaczyć 2:2 -&gt; 2:6 ze Stafanowem
 
psotnick 844,9K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Wilson to chyba zawsze będzie miał tendencje do dobrej gry z lepszymi a słabej z cieniasami.. bo inaczej się nie da wytłumaczyć 2:2 -&gt; 2:6 ze Stafanowem
Może tak że Polak nie jest aż takim cieniasem, a Wilson go zlekceważył. Zaraz może być nawet 7-2 dla Stefanowa, tylko że jak pokazał mecz Filipiaka druga sesja może być wyzwaniem, nawet z takiego prowadzenia. Zobaczymy, tak czy siak będzie dobrze, bo albo kupon wejdzie albo Polak wygra. Jak mam przegrać kupon to wolę żeby to było przez niespodziewaną wygraną polskiego snookerzysty.
edit: Jednak tylko 3-6 Wilson przegrywa przed wieczorną sesją, co może mieć znaczenie, 3 frejmy straty a 5 frejmów to duża róznica. Adam tutaj trochę pokpił sprawę, ale i tak jest ciągle w dobrej sytuacji, ale już nie świetnej.
 
P 10

pk95

Użytkownik
Może tak że Polak nie jest aż takim cieniasem, a Wilson go zlekceważył. Zaraz może być nawet 7-2 dla Stefanowa, tylko że jak pokazał mecz Filipiaka druga sesja może być wyzwaniem, nawet z takiego prowadzenia. Zobaczymy, tak czy siak będzie dobrze, bo albo kupon wejdzie albo Polak wygra. Jak mam przegrać kupon to wolę żeby to było przez niespodziewaną wygraną polskiego snookerzysty.
Tu masz rację, jak ma jedno nie wejść to niech to będzie Adam ????
Swoją drogą Wilson to nie wiem czy jedna 50 wbil
 
psotnick 844,9K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
psotnick 844,9K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
G.Wilson vs A.Stefanow (przy stanie 3-6)
Zwycięzca meczu: Stefanow, Adam @ 2.22 ✅ 8-10 Polak wytrzymał presję, bo już blisko było 9-9..
Marathon
Spodziewałbym się co najwyżej wyrównanych kursów, a nie że Wilson faworytem. Wilson traci 3 frejmy, Adam potrzebuje 4 do wygranej, a mimo to to Anglik jest faworytem. Raczej bym jednak odwrócił te kursy. Stefanów to amator, ale z tych najlepszych, w końcu Polak to wicemistrz świata amatorów sprzed paru tygodni, co mu w ogóle dało miejsce w tych kwalach. Jest w dobrej formie, może swojej najlepszej. Jeśli wieczorem tez będzie trzymał poziom z pierwszej sesji to Anglikowi może być trudno odwrócić wynik meczu. Ale przyznaję, że typ również jako kontra do przedmeczowej taśmy, na której mam Wilsona.
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom