>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

EUROWIZJA 2018 (8-12.05.2018) Lizbona

maite-radar 22,9K

maite-radar

Użytkownik
Został już tylko miesiąc do konkursu organizowanego po raz pierwszy na portugalskiej ziemi, a więc zdecydowałem się na rozpoczęcie tematu na forum. Liczę, że dyskusja w tym miejscu jak co roku będzie na naprawdę wysokim poziomie i ujrzymy tutaj wiele zwycięskich typów. Przygotowałem małe subiektywne Q&amp;A wprowadzające w temat tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji a do tego pokusiłem się (póki co) o jeden typ. Zapraszam do wypowiadania się.
Tegoroczne kursy na końcowe zwycięstwo:

Kursy z Iforbet
Kiedy?
Półfinały 8. i 10. maja, finał w sobotę, 12.05.

Zasady?
W ogromnym skrócie. 43 uczestników. 19 w pierwszym półfinale, 18 w drugim. Z każdego półfinału przechodzi po 10. państw. W finale do nich dołączana zostaje tzw &quot;Wielka Piątka&quot; i gospodarz tegoroczny (Portugalia), a więc w Finale mierzy się 26 nacji.

Co dominuje w tym roku?
Stosunkowo dużo w tym roku czeka nas brzmień tanecznych i technicznie dopracowanych niemal do perfekcji (np. Bułgaria czy nasz rodzimy reprezentant). Znajdują się jednak wyjątki takie jak Holandia czy Węgry, które sukcesu w tegorocznym konkursie upatrują w głębokim, rockowym brzmieniu.
Kto z Polski?
Typowa komercha od bardzo utalentowanego producenta, jakim niewątpliwie jest Gromee i niezłego wokalisty Lucasa Meijera. Fajnie, że nasze stacje radiowe promują ten utwór na swoich antenach, przynajmniej nie jest anonimowy. Bukmacherzy typują, że wejdziemy do finału (kursy ~1,4 na awans), ale w nim przepadniemy. Tak zupełnie na chłodno, trudno się z nimi nie zgodzić. Udało mi się przewidzieć, że to właśnie on będzie nas reprezentował (!), aczkolwiek moje gusta skłaniały się bardziej ku Ifi Ude (polecam serdecznie). Gromee z Lucasem wstydu nie zrobią, ale gdyby pojechała Ifi mogłoby się skończyć to naprawdę dobrą pozycją w tym roku. Wystartujemy w połowie stawki drugiego półfinału gdyż trafiła nam się 11. pozycja.
Kto faworytem?
Na miesiąc przed konkursem głównym faworytem uciekającym reszcie stawki jest niewątpliwie Izrael. Nie stawiałbym jednak żadnych pieniędzy w tę stronę bo jest to utwór dziwny. Na początku byłem nastawiony do niego bardzo sceptycznie, teraz widzę że to rzeczywiście w tym roku będzie wysoko, ale czy wygra? Możliwe, jednak po takim kursie nie ma co próbować nawet, bo ryzyko niepowodzenia wciąż jest spore. Utwór bardzo radiowy, pozytywny i wpadający w ucho. Ale to samo było z Włochem przed rokiem, a jak się to skończyło wszyscy doskonale wiemy. Wysoko powinny być też zawsze groźna Bułgaria, ale też Estonia czy Czechy.
Co stawiać na miesiąc przed konkursem?
Przede wszystkim nie mieliśmy jeszcze prób na scenie, a co pokazuje doświadczenie - to naprawdę istotna kwestia. Dlatego na chwilę obecną trzeba bardzo ostrożnie typować, bo może to się zmieniać. Ale skoro jesteśmy na forum bukmacherskim, dla samej przyzwoitości powinien tu się pojawić jakiś typ. Po takim kursie odradzałbym Izrael i inne małe kursy. No chyba, że poszukujemy dogów. W moim mniemaniu jednym względnie pewnym zakładem może być...
Australia TOP 10 @ 1,65 bwin
Tegoroczna wokalna perełka. Już można stwierdzić, że na żywo plamy nie da. Powoli dochodzą do takiego samego wniosku bukmacherzy, bo kursy na Jessikę (baby please don&#39;t make me cry XD) Mauboy spadają. Dziewczyna ma talent wokalny, to nie ulega wątpliwości.
Dochodzi do tego zawsze obecne wsparcie od jury. Już nawet pomijam fakt, że Australia stała się pupilkiem fanów i głosują oni mimo wszystko nawet na tak mierne propozycje jak w tamtym roku. Głosy ze Skandynawii czy Europy Zachodniej to raczej pewnik. Patrząc na poprzednie lata (5., 2., oraz 9. miejsce) też wszystko przemawia za tą dziewczyną w czołowej dziesiątce. Do konkursu ten kurs z pewnością spadnie.
 
prof 4,9K

prof

Użytkownik
Piosenka Izarela to badziew , czesto kursy na 1-2 miesiace przed eurowizja sa bardzo mylace. Nie polecam stawiac faworytow w ciemno. Moim zdaniem ta propozycja nawet w top5 nie bedzie.
7 lat temu Francja byla sporym faworytem na Eurowizji , a jak skonczyla ? Poza czolowa 10 ????

Bardzo duzo jest przypadkow ze jakis kraj na ktory jest kurs powiedzmy 7-10+ na ostatnia chwile wskakuje jako jeden z faworytow i dla mnie tak moze byc z Estonia bo jesli z zda egzamin w probach na zywo to dla mnie to jest murowane top3 , a moze zwyciestwo. Na obecna chwile kurs na Estonie jest 9 co jest bardzo duzym value.


Na ten moment to sa tylko i wylaczne moje odczucia i cos wiecej napisze po przejrzeniu kilku for zagranicznych dotyczacych eurowizji.
 
rales 1,1K

rales

Użytkownik
1xbet
Grecja awans do finału - TAK @1.33
Izrael wygra Eurowizję - NIE @1.4
STS
Australia w TOP10 - TAK @1.5
Grecka propozycja bardzo wpada mi w ucho, jak najbardziej mój klimat i jak zdążyłem zauważyć również eurowizyjny. Uważam, że Greczynka może być spokojna o awans do finału.
Izraelski utwór bardzo ostatnio promowany - moim zdaniem zwyczajnie przeciętny i nie zasługujący na zwycięstwo.
Australia jak to Australia - zajdzie wysoko ze względu na położenie geopolityczne, fakt, iż cały czas są egzotyczną nowością na eurowizyjnym konkursie.
 
galgan 219

galgan

Użytkownik
Zgadzam się z typami przedmówców, gram teraz delikatnie ale proponuję poczekać na pierwsze &quot;lajfy&quot;.
Dobre kursy w unibet
Australia TOP 10 - [2,10]
Estonia wyżej od Izraela [3.50]
 
G 4,6K

giustii

Użytkownik
Moim zdaniem Izrael nie wygra, ale zwycięzcy póki co nie obstawiam. Australia w tym roku jest strasznie słaba. Słaby wokal, słaby występ, nawet słaba sukienka, więc pewnie będzie gdzieś na granicy top 10.
Dla mnie pewniejsza gra to head to head albo awans z semi. Poniżej przedstawiam co ciekawsze propozycje
LVBET
Cypr top 4 - 5.00 [Cypr to czarny koń tego konkursu, występ jest świetny, mówi się nawet, że Cypr może wygrać. Zakład trochę ryzykowny ale za mniejsze pieniądze można zagrać
STS
Litwa lepsza od Belgii - 1.98 [Belgia w tym roku jest najsłabsza od lat a do tego mocno irytująca. Piosenka może nie jest najgorsza, ale cały występ wygląda desperacko, do tego te dziwne miny wokalistki na pewno jej fanów nie dodadzą. Litwa w tym roku oprócz Cypru może się okazać czarnym koniem. Do tego dochodzi duża diaspora]
Albania lepsza od Macedonii - 1.62 [Macedonia to pretendent do przed ostatniego miejsca w semi, ostatnie jest zarezerwowane dla Islandii, więc wszystko będzie lepsze od tego. Albańczyk bardzo dobrze śpiewa, mówi się, że to najlepszy męski wokal w tegorocznym konkursie]
Armenia nie zakwalifikuje się do finału - 1.98 [Co prawda Armenia zawsze awansuje, ale tym razem piosenka jak i występ na żywo są strasznie nudne, dodatkowo jest w półfinale śmierci, więc sukcesu nie przewiduję]
Polska lepsza od Węgier - 1.70 [Polska ma silną diasporę, co udowodniła już w poprzednich latach. Węgry to kawałek mocno rockowy, a takie utwory na Eurowizji mogą sobie nie poradzić]
Rumunia lepsza od Łotwy - 2.30 [Rumunia jeszcze nigdy w tym konkursie nie została w semi. Zawsze awansują i to nawet z dużo gorszymi piosenkami. Do tego jest w słabszym półfinale. Łotwa diaspory nie ma a piosenka i występ na żywo są po prostu nudne]
Rumunia zakwalifikuje się - 2.15 [j.w.]
ETOTO
Litwa zakwalifikuje się - 1.71 [j.w.]
Włochy lepsze od Hiszpanii - 1.90 [Hiszpania od lat jest przeceniana, szczególnie przez swoich rodaków, którzy nabijają oglądalność i piszą komentarze wszędzie gdzie popadnie. Występ jak dla mnie jest przesłodzony. Może będzie lepiej niż rok temu, ale dale widzę ten kraj po prawej stronie tabeli. Włochy też wysoko nie będą, ale piosenka ma przesłanie i jest dużo ciekawsza]
Azerbejdżan lepszy od Armenii - 2.25 [oba kraje zawsze awansują, ale Azerbejdżan ma ciekawszą piosenkę i ciekawszą prezentację]
Cypr - top 10 - 1.60
UNIBET
Szwecja top 5 - 2.75
Azerbejdżan zakwalifikuje się - 1.80
Belgia nie zakwalifikuje się - 2.30

Szwajcaria nie zakwalifikuje się - 1.65 pewniak
Rosja nie zakwalifikuje się - 2.00 [występ Rosji to istna tragedia, nic tam nie gra, więc może po raz drugi doczekamy się wielkiego flopa]
Łotwa nie zakwalifikuje się - 2.20
Belgia nie będzie w top 10 finału - 1.40 pewniak
Szwecja top 10 - 1.40 pewniak
 
Otrzymane punkty reputacji: +21
A 32,9K

ar0nek

Użytkownik
Cypr obecnie wyrosl na faworyta. Kursy z 60.0 powedrowaly w okolice 3.0. Osobiście ani złotówki bym na to nie postawił. Słaby wokal.
 
xbrajanx 10,8K

xbrajanx

Użytkownik
Ja gram dzisiaj:
Eurowizja 2018 - 1 półfinał - zakwalifikuje się do finału
Finlandia @2,15 (Według OGAE Finlandia w tym roku ma szansę na 3 miejsce, chociaż często te piosenki które faworyzują zajmują słabe miejsca, to trochę źle wróży, ale mi propozycja Saary Aalto się spodobała i chętnie usłyszę ją w finale.)
Azerbejdżan @2,10 (Po przesłuchaniu wszystkich utworów to na prawdę w tym roku mało piosenek mi się spodobało, rok czy 2 lata temu było takich kilkanaście w tym kilka które słuchałem więcej niż 1 raz i w tym gronie znalazła się piosenka Aisel z Azerbejdżanu, myślę że finał jest w zasięgu i szansę oceniam na duże, chociaż Finlandia dla mnie pewniejsza)
E: Tak jak pisałem Finlandia pewniejsza
 
prof 4,9K

prof

Użytkownik
Ciekawe Czy Cypr wygral 1 semi final ale tego dowiedziec sie mozna dopiero po finale.
Cypr nagle sie z wzial znikad :eek: :eek:
 
A 32,9K

ar0nek

Użytkownik
Nie rozumiem faworyzowania Cypru. Ale też nie rozumiem wzrostu kursów na mojego faworyta Estonia z 6.50 do 21.00. Tym bardziej coś zagram w tym kierunku.
Estonia top4 4.80 pobrane 1xbet
Estonia top10 1.55
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
Eleni jest piekna , muzyczka rytmiczna az chce sie potuptać to poszła masówka
Tylko jak taki Cypr, który w ostatnich konkurach zajmował miejsca &gt;20 miejsca lub wgl. nie awansował do finału (podobnie jak Portugalia rok temu) jest obecnie faworytem i raczej wygra.
Jak Cypr może sobie pozwolić na taką ilość pirotechniki w swoim występie?
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Tylko jak taki Cypr, który w ostatnich konkurach zajmował miejsca &gt;20 miejsca lub wgl. nie awansował do finału (podobnie jak Portugalia rok temu) jest obecnie faworytem i raczej wygra.
Jak Cypr może sobie pozwolić na taką ilość pirotechniki w swoim występie?
Licze ze nie wygra bo jesli kurs 60.00 miesiac przejdzie obok nosa to jestesmy jełopami ze tego nie wyczulismy.. glos ma mega slaby na zywo i jest za ladna bo kobity i jury nie beda glosowali :d. Moze Rybak znowu ? Gdyby nie to ze rok temu wygrala taka piosenka to bym celowal w Litwe.. ale tera musi skoczna i wesola wygrac ;)
 
prof 4,9K

prof

Użytkownik
Rybak znow naprawde fajnie spiewa. Kurs 2 na wygranie polfinalu kusi , bardzo kusi.
 
A 32,9K

ar0nek

Użytkownik
Rybak znow naprawde fajnie spiewa. Kurs 2 na wygranie polfinalu kusi , bardzo kusi.
Mam nadzieję że żartujesz. Ja gram że rybak w sobotę nie znajdzie się na podium płacą 1.90 w 1xbet. Jak dla mnie pewniak. A jeśli chodzi o dzisiejszy półfinał to najlepiej według mnie wygląda Szwecja. Dania też niczego sobie
Kursy na końcowe zw Cypru 2.60 . Nie ma szans żeby wygrali.
 
prof 4,9K

prof

Użytkownik
Przez fałsz Lukasa Polska nie awansowała , więc musieliśmy dostać mocno skarceni przez Jury które zawsze nas złe traktują (Patrz Szpak). Szału nie było , a głosów od widzów nie wystarczyło.
 
A 32,9K

ar0nek

Użytkownik
Kurs 4.32 na brak polski w finale wszedł na żywo świetnie. Jak usłyszałem ten fałsz to nie moglem się oprzeć pokusie. Później już kursy spadały aż do 2.50
Dziś gram
Izrael poza top4 3.16
Izrale poza top3 2.0
Estonia top4 9.0
Estonia top10 1.85
1xbet
 
Do góry Bottom