>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Skoki narciarskie 2017/2018 - Planica (21-25.03.2018)

Status
Zamknięty.
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Przyszedł czas na zakończenie sezonu tradycyjnie podczas weekendu lotów w Planicy. Sezon dla naszych skoczków bardzo udany, a już napewno dla Kamila, który w tym roku zapisał się złotymi zgłoskami w historii skoków narciarskich. Do Planicy Stoch jedzie jako zwycięzca PŚ i jak sam wspomniał by dobrze się bawić skokami. Czy na koniec ciężkiego sezonu stać go by wrócić na piedestały?
Najlepszy sezon w swojej karierze zanotował Stefan Hula. Kto by się spodziewał, że często gardzony zawodnik stanie się mocnym punktem naszej olimpijskiej drużyny. Duży postęp zrobił także Dawid, który w Planicy będzie bronił miejsca w TOP10 Pucharu Świata. Już w czwartek kwalifikacje do piątkowego konkursu. W sobotę ostatnia walka drużynowa. Miejmy nadzieje, że nasza ekipa podtrzyma dobrą formę znów lądując na podium. Niedziela zarezerwowana na ostatni konkurs indywidualny po którym Kamil Stoch odmierzę Kryształową Kulę.
Zapraszam też do komentowania i analizowania zawodów w Słowenii.

Pamiętajcie też o naszym konkursie na zakończenie PŚ w skokach narciarskich.

Program PŚ w Planicy (HS240):
Środa, 21.03.2018
19:00 - Odprawa techniczna
Czwartek, 22.03.2018
9:00 - Oficjalny trening
11:00 - Kwalifikacje (Planica 7)
Piątek, 23.03.2018
14:00 - Seria próbna
15:00 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego (Planica 7)
Sobota, 24.03.2018
9:00 - Seria próbna
10:00 - Pierwsza seria konkursu drużynowego (Planica 7)
Niedziela, 25.03.2018
9:00 - Seria próbna
10:00 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego (Planica 7)​
 
ranczo0123 445,3K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Specem od skokow narciarskich jakis super nie jestem ale dwie rzeczy jakie mi sie rzucily w oczy. Po pierwsze zupelnie inaczej wystawione kursy w 1xbet w porownaniu z Unibet w parze:
Kamil Stoch vs Robert Johansson
Kursy Unibet: 2.10 - 1.65
Kursy 1xbet: 1.60 - 2.07
Moim zdaniem mimo wszystko kwalifikacje i treningi nie odzwierciedlaja aktualnej formy i predyspozycji obu zawodnikow. Po za tym Stoch nie jest specjalista od mamutow i to nie jest jakas specjalna tajemnica wiec warto tutaj pobrac kurs over 2.00 na Johanssona. Po za tym pod koniec kwalifikacji byla specyficzna pogoda praktycznie bezwietrzna takze zawodnicy oddawali bardzo loteryjne skoki i mielismy kilka niespodziewanych odpadniec jak np. Tande, Domen Prevc czy Zyla.
Druga para ktora rowniez rzucila mi sie w oczy to:
Gregor Schlierenzauer vs Anders Fannemel
Typ: Schlierenzauer
Kurs: 1.65
Bukmacher: 1xbet
Austriak przeskoczyl dzisiaj skocznie i polecial na odleglosc 253.5m. Mimo podpartego skoku widac bylo ogromna radosc na twarzy zawodnika. Apetyt na pewno wzrósł i jutro zobaczymy mega zmotywowanego Gregora. Fannemel oddal poprawny skok ale bez rewelacji.
Dyscyplina: Puchar Świata w Planicy HS 240
Godzina: 15:00
Typ: Robert Johansson w Top 3
Kurs: 1.85
Bukmacher: 1xbet
Analiza:
Kurs na Johanssona w 1xbet zdecydowanie przesadzony. Moim zdaniem jest to glowny faworyt do wygrania piatkowego konkursu i takie cos traktuje jako ladny prezent ruskich. Przypominam ze kilka dni temu Norweg wygral swoj pierwszy w karierze konkurs wiec na pewno jest mega uskrzydlony tym wydarzeniem. W kwalifikacjach mielismy wszystkie mozliwe warunki. Mowiac krotko duza loteria i nie ma co brac tego pod uwage. Dla porownania w Unibet na to zdarzenie mamy 1.55 a w Betssonie 1.30. Polecam.
 
prezes27 1,4K

prezes27

Użytkownik
Kasai TOP 10
@ 2
Fortuna

Mimo, że Japończyk ma dużo słabszy sezon, niż rok temu, to na skoczniach mamucich zawsze prezentuje się dobrze. Nie patrzę na wczorajsze kwalifikacje, bo Noriaki skakał pod koniec stawki, gdzie zmieniły się warunki i wiatr pod narty ucichł całkowicie, stąd nie dało się odlecieć daleko. W zeszłym tygodniu zajął właśnie 10 miejsce w Vikersund, wcześniej w Bad Mitterndorf był 5. Na MŚ w Lotach również prezentował się bardzo dobrze, jednak jego starania zniweczyło jury, puszczając go w 2-giej serii w fatalnych warunkach (123,5 m). Dzisiaj będzie skakał jako jeden z ostatnich, będzie więc miał kontakt ze ścisłą czołówką. Sądzę, że jego doświadczenie, jak i umiejętności latania pozwolą mu wskoczyć do pierwszej dziesiątki dzisiejszych zawodów. Dodam jeszcze, że rok temu Kasai stanął tutaj na najniższym stopniu podium.
 
S 112

spojler7

Użytkownik
Kubacki poza top4 ok... Ale Johansson top4... No nie wiem.. z wiatrem też ma być różnie. A w lotach jest kilku zawodników co mogą dobry wiatr wykorzystać. A co do drużynówki myślę nad Słowenia.. myślę że będą walczyć o zwycięstwo z trokami a my na 3
Stoch nie jest specjalistą od mamutów??? Może inie ale bym go nie skreślał... Wystarczy zobaczyć czyj jest rekord tej skoczni... Kamil Stoch... Pozatym z czołówki najlepiej sobie poradził w trudnych warunkach
 
lovebuzz 0

lovebuzz

Użytkownik
Najlepsza pozycja w klasyfikacji końcowej : (Schlierenzauer, Gregor - Kot, Maciej)
Schlierenzauer, Gregor 1.55 Unibet ✅ na farcie, trafił na słabe warunki
 
wladyslaw-ii-jagiello 88

wladyslaw-ii-jagiello

Użytkownik
Największa perełka wg mnie to Freitag - Semenic 1 @1.7
Semenic po Igrzyskach w żadnym konkursie ani kwalifikcjach nie wyszedł ponad 40 miejsce. Na mamucie w Vikersund 44 miejsce w kwalifikacjach. Bukmacherzy wystawiając kursy widocznie kierują się kwalifikacjami, ale co z tego że Semenic był w nich 2 skoro miał świetny wiatr pod narty i odleciał, a tej przyjemności nie miała cała czołówka. Takie zestawienie pary i kursów według mnie promocja od bukmachera.
Graneroud - Tepes 1 @1.67
Kolejna para to zestawienie solidnego i równego Granerouda, który kręci się wokół 10 miejsca kontra chimeryczny Tepesa. Niby Słoweniec latać potrafi, ale wątpię żeby skoczył dwa dalekie równe skoki. Często nie wytrzymuje psychicznie.
Lindvik - Lanisek 2 @2.03
Obaj zawodnicy z pucharu kontynentalnego. Obaj prezentują podobny poziom zajmują miejsca w granicach 30-40. Więc dlaczego Lanisek? Ponieważ jest to Planica, a na niej Słoweńcy wchodzą na poziom wyżej niż prezentują zazwyczaj. W Kwalifikacjach był lepszy od norwega, a po skoku było widać niedosyt więc stać go na więcej.
Kranjec - Naglic 1 @1.7
Legenda lotów narciarskich na ulubionej skoczni vs chłopak z pucharu kontynentalnego? Wynik może być jeden
Wolny - C. Prevc 2 @2.06
W kwalifikacjach obaj skakali przy mocnym wietrze pod narty. Rożnica była tylko belek, ale nie oszukujmy się jeśli wieje pod narty na mamucie to różnica 4 czy 8 belka nie robi wielkiej różnicy bo i tak się odleci, a rekompensata jest potężna i dzięki niej Polak w kwalifikacjach był przed Słoweńcem. Tak jak mówiłem wcześniej Słoweńcy w Planicy włączają 6 bieg, a Wolny lotnikiem nie jest. Typ najbardziej ryzykowny z 5 podanych, ale uważam, że Cene będzie przed Jakubem
 
kozi90 45

kozi90

Użytkownik
Forfang zwycięstwo @ 7.00 fortuna
Forfang jeden z najdalszych skokow w treningu , w kwalifikacjach zwyciestwo dosyć wyraźne. Wspanialy lotnik podbudowany dobrymi skokami .Myślę ze kurs wart ryzyka bo z koncem sezonu wchodzi na dobre tory.
 
megeczupal 10,6K

megeczupal

Użytkownik
1. Schlierenzauer - Kubacki @1.80 totolotek

Gregor przebłysk , dostał mocnego porywu wiatru i odleciał . Na vikersund nawet nie wszedł do finałowej serii. Kubacki regularny , wczoraj 3 miejsce , nie rozumiem w ogóle tej wystawionej pary ...
2. Stjernen - Tepes @1.35 totolotek
Tutaj tak samo.. Stjernenowi nie wyszedł wczorajszy skok, był przytrzymywany na belce, na dodatek były zawirowania z wiatrem i dlatego pare pozycji za Tepesem. Tydzien temu zajął 2 miejsce zaraz za Johanssonem .. 5 klas lepszy zawodnik
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Forfang zwycięstwo @ 7.00 fortuna
Forfang jeden z najdalszych skokow w treningu , w kwalifikacjach zwyciestwo dosyć wyraźne. Wspanialy lotnik podbudowany dobrymi skokami .Myślę ze kurs wart ryzyka bo z koncem sezonu wchodzi na dobre tory.
Samego typu nie neguję, ale argumentując go wynikiem kwalifikacji, to totalna ignorancja wobec ich przebiegu. Forfang wygrał bo miał idealne warunki plus śmieszne rekompensaty punktowe, które wskazały, że jego skok teoretyczny, to 265 m ???? .
Ogólnie wczoraj przeliczniki w sposób prześmiewczy pokazały wady systemu. Czołówka aby móc dogonić Norwega musiała skoczyć koło 250 m z wiatrem w plecy, heh.
 
pinio1111 56K

pinio1111

Użytkownik
1seria:
Hula - Żyła
2,11
forBET
Idę w stronę Piotrka. Buki sugerują się pewnie wynikami kwalifikacji, ale tam Wewiór nie miał szans na to żeby dobrze skoczyć. Stefan miał 21 pod narty a Piotrek 1,7 i stąd takie wyniki. Dzisiaj ma być prawie idealnie,wiatr ok. 1m/s więc wyżej oceniam szanse Żyły. Już w Vikersund przypomniał o sobie i dzisiaj też powinien skakać daleko.
Polska - Niemcy
1,4 forBET
Mamy na tą chwilę znacznie mocniejszą drużynę od Niemców i to na tyle;)
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Kto wygra zawody?
Stoch
Kurs:2,75
Bwin
Zwieńczenie sezonu. Kamil skacze tutaj bardzo dobrze. Norwegowie nie mają już handicapu skakania na swoim rodzimym obiekcie. Dziś również Stoch skakał najdalej, tylko noty pozbawiły go najlepszego rezultatu. Ale mam wrażenie, wręcz jestem przekonany, że dwa lądowania na dwie nogi były podyktowane zachowawczym podejściem do tego aspektu. Wszak na niedzielę musi być zdrowy, cały i nieobolały. Jednak w grę wchodzi zarówno pokazanie się w ostatnich zawodach z jak najlepszej strony. I po drugie realna szansa na wygraną małej kryształowej kuli za loty. Oby wiatr nie pokrzyżował planów.
Do tego dochodzi walka o kasę za Planica 7. Tutaj mam nadzieję że wszystko rozstrzygnie się w sportowej walce, albo wygra zawody Stoch i odrobi stratę do Norwega. Albo wygra Forfang zawody i potwierdzi, że zasłużył na pierwsze miejsce w turnieju. Bo jeśli wygra Kamil ale ze zbyt mała przewaga aby zgarnąć i P7… to będzie taki małe kuriozum. Wygra szczęściarz jednego skoku w kwalifikacjach. Takie trochę wtedy będą prześmiewcze laury dla Forfanga.
 
Otrzymane punkty reputacji: +25
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom