>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Mistrzostwa Świata Elity 2018 ( Dania - Kopenhaga, Herning ) 04.05.18 - 20.05.18

Status
Zamknięty.
kreatywnie 1,6K

kreatywnie

Użytkownik
Oddscompilerzy platform bukmacherskich zaczynają szacować kursy na pierwsze spotkania tego turnieju, pora więc założyć wątek, byśmy mogli publikować swoje przemyślenia nt. tej imprezy.
Tegoroczne mistrzostwa odbywają się w Danii i trwać będą w dniach 04.05.2018 - 20.05.2018.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Mistrzostwa_Świata_w_Hokeju_na_Lodzie_2018 - lista uczestniczących krajów.
https://www.flashscore.pl/hokej/swiat/mistrzostwa-swiata/tabela/ - podział na grupy.
Cztery czołowe drużyny z każdej grupy automatycznie zakwalifikują się do fazy pucharowej ukierunkowanej na wyłonienie mistrza świata. Ostatnie zespoły z obu grup zostaną zdegradowane do Dywizji I Grupy A.
http://www.iihf.com - oficjalna strona IIHF.

Po niezwykle ciekawych IO, w których w finale Rosjanie pokonali niespodziankę turnieju czyli Niemcy, czas na kolejną wielką imprezę.
Tytułu mistrzów bronią Szwedzi. Natomiast reprezentacje Austrii oraz Korei Południowej awansowały z Dywizji IA.
Zaczynamy!
 
mefiuu 7,8K

mefiuu

Użytkownik
Wiadomo co z graczami z NHL?
Czy będzie podobnie jak w Pjongczangu, gdzie wygrały pieniądze i nie było zawodników z NHL, bo sezon zakończy się jakoś na początku czerwca, więc Mistrzostwa Świata będą podczas sezonu NHL
 
kreatywnie 1,6K

kreatywnie

Użytkownik
Składy są jeszcze nie ogłoszone, jednak w takim wypadku sądzę, że kadra nie wiele będzie się różnić od tej z IO.
 
kreatywnie 1,6K

kreatywnie

Użytkownik
Wiadomo co z graczami z NHL?
Czy będzie podobnie jak w Pjongczangu, gdzie wygrały pieniądze i nie było zawodników z NHL, bo sezon zakończy się jakoś na początku czerwca, więc Mistrzostwa Świata będą podczas sezonu NHL
Goalie: Scott Darling (Hurricanes), Keith Kinkaid (Devils), Charlie Lindgren (Canadiens).
Defense: Will Butcher (Devils), Quinn Hughes (University of Michigan), Nick Jensen (Red Wings), Alec Martinez (Kings), Connor Murphy (Blackhawks), Jordan Oesterle (Blackhawks), Neal Pionk (Rangers).
Forward: Cam Atkinson (Blue Jackets), Blake Coleman (Devils), Alex DeBrincat (Blackhawks), Johnny Gaudreau (Flames), Brian Gibbons (Devils), Patrick Kane (Blackhawks), Chris Kreider (Rangers), Dylan Larkin (Red Wings), Anders Lee (Islanders), Sonny Milano (Blue Jackets), Derek Ryan (Hurricanes), Tage Thompson (Blues), Colin White (Senators)
 
gladiator86 2

gladiator86

Użytkownik
Dzisiaj hit na rozpoczęcie mistrzostw o 16:15 USA - Kanada.
Czy rzeczywiście takim faworytem jest Kanada jak sugerują kursy na nią --&gt; 1.60 ???
Może jakiś over bramkowy??? Macie jakieś swoje spostrzeżenia???
 
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
To zaczynamy
Dzisiaj idę w kierunku gospodarzy turnieju Duńczyków. Wystawili na te mistrzostwa wszystko co mogli mieć najlepsze. Począwszy od bramki w której stanie Andersen, podstawowy golie Toronto, w obronie filary Jokeritu Helsinki Jensen i Lauridsen, Lassen z Pelikanów i gwiazda Ufy Philip Larsen, zawodnik zdobywajacy wiele punktów i umiejacy grać w przewadze. Atak również wygląda okazale. Z NHL posiłki w osobie Oliviera Bjorkstanda z Columbus i Fransa Nielsena z Red Wings, Swoje dołożą gracze KHL, Regin i Jensen oraz z AHL Hansen i Russell, Baum, zawsze grozny Mads CHristensen. To wszystko sprawia ze bedą grożni dla najlepszych. Po drogiej stronie Niemcy, fakt wicemistrzowie Olimpijscy, których napewno nie mozna lekceważyć . W bramce duet rodzimej ligi, Pilmaier, Trault wg mnie obsada bramki gorsza niz na igrzyskach, brak aus den Birkena bedzie widoczny. Obrona dosc wiekowa ale i doswiadczona z bracmi Seidenberg na czele w ataku mają gwiazdę Edmonton Leona Drasailta ( 70 pkt w sezonie) beda solidni Hager, Kagun, Płachta. Cały kolektyw zgrany. Ale wydaje mi sie ze na gospodarzy którzy beda niesieni dopingiem dzis moze nie wystarczyć. Duńczycy rozegrali ostatni mecz sparingowy z USA gdzie juz grał zaciąg z NHL, przegrali 2-3, ale grali bez Bjorkstranda i Andersena w bramce. Spodziewam sie meczu na styku ze wskazaniem na gospodarzy. Jak popatrzymy na rozkład zespołów w grupach moze być to mecz o 4 miejsce w grupie i tym samym awans do ćwierćfinałów
Proponuje kilka typów
Dania z X-kurs 1,45 Fortuna✅
Dania win kurs 1,72 Fortuna✅
Remis w meczu kurs 4,2 Fortuna✅
Punktujący Bjorkstrand⛔ i Drasailt✅ kurs okolo 1,6
Zdobywca bramki Drasailt kurs 2,6✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +20
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
USA-Kanada
Wg mnie kursy na USA zawyżone, rozumiem Kanada z McDavide, Eberle,Nugent-Hopkinsem, Shenem, Schwartzem,Ekblandem, Pareiko mlodymi gniewnymi Dubois, Barzal, wyglada bardzo solidnie ale jedna rzecz może nie zafunkcjonować a mianowicie obsada bramki ktora u kanadyjczyków chyba najgorzej sie prezentuje ze wszystkich formacji .Darcy Kuemper i Curtis McElhinney to niekoniecznie najlepsze opcje. Mogą zagrać super mecz ale moga całkowicie połozyc spotkanie. Tym bardzie ze druzyna USA jest także bogato reprezentowana przez graczy z NHL są Kane, Atkinson, Larkin, Martinez,Kreider, Gaudreau, obsada bramki chyba lepsza niz w Kanadzie duet Kincaid-Darling wg mnie solidniejszy. Mecz wg mnie 50/50
kilka typów
USA z x kurs 2,33✅
USA plus 1,5 kurs 1,8✅
USA plus 2,5 kurs 1,4✅
Co do punktujacych to Kane✅ i MCDavid✅, strzelców nie obstawiam bo w tym meczu strzelić może każdy
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Moze jeszcze troche o meczu Szwecja-Białoruś
Szwedzi pokaźny zaciąg z NHL, Ekman-Larson, Zibanejad,Rakell, Paajarvi,Lindholm, Nyquist cały ich atak to prawie NHL, obrona solidna, w bramce Gustavsson z Ottawy. Białorusini nie preentuja sie okazale na tym turnieju. W bramce nie zobaczymy Lalande a miejsce miedzy słupkami zajmie drugi bramkarz Dynama Minsk Karnaukow, . Obrona bardzo młoda z doswiadczonymi Denisowem i Korobovem. Atak bez Kostisynów z doswiadczonimi, Platem, Lingletem i Drozdem.
Porównanie obu zespołów chyba nie ma sensu. Szwedzi beda groźni tutaj, pierwsza czwórka to minimum a moze i finał.
Typy to
Szwecja plus over 4,5 kurs 1,45✅
Szwecja 1 tercja kurs 1,5✅
Szwecja minus 2,5 kurs 1,5 ✅(wszystko fortuna)
Co do strzelców to mozna obstawic kogos z duzym kursem bo tutaj moze strzelić kazdy ze Szwedów
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
AJLex
Co do meczu Norwegia-Łotwa to po namyślę idę w stronę Łotyszy. Ale po kolei. Obsada bramki, po stronie Wikingów Haugen, podstawowy golie Fajerstad, drugi bramkarz znacznie odbiega poziomem. Po drugiej stronie dobrze radzący sobie w farmie Islanders Gudlevskis i równie dobry v-ce mistrz Szwajcarii z Lugano Merzlikins. W bramce wyzej cenie mimo wszystko łotyszy. Linia obrony u Norwegów nie ma jakis wybitnych osobistości , z bardziej znanych graczy wymieniłbym Holosa ze szwajcarskiego Friburga i młodego zdolnego obronce mistrza Nowregii Christiana Bulla. U Łotyszy obrona to połączenie doświadczenia i młodości z tych pierwszych Cibulskis, Galvins, z młodych zdolnych to para Dynamo Rygi , Zille i Balinskis po bardzo udanym dla nich sezonie i ograniu sie w KHL. Teraz atak , bedzie widoczny brak Patricka Thoresena czyli mózgu drużyny Wikingów, nie przyjechał też Zucarello to duze osłabienie, pozostaje liczyć na braci Olimb ale czy to wystarczy? wg mnie nie. Po stronie Łotyszy doswiadczeni i zgrani Indrasis, Redlins, Bukards, Dzernis, Karsums. Proponuje zwrócić uwagę na 21 letniego Rudolfsa Balcersa gracza San Jose Barracuda i najlepszego strzelca tego zespołu. Mecz trudny do typowania bo wiadomo pierwszy ale ja ide w stronę graczy z Łotwy. Dodam tylko , że statystyki nie przemawiają za Łotyszami i czas je zacząć poprawiać.
typy
Łotwa win kurs 1,77 Fortuna✅
Łotwa z x kurs 1,49 Fortuna✅
Młody Balcers błysnął brawo
Z pozostałych meczy chciałem iść w stronę Francuzów ( których nie widziałem )ale po tym jak zaprezentowali
Białorusini chyba jednak pójde w ich strone bo mimo porazki ładnie grali z moim zdanie silniejszą od Rosji Szwecją. Z kursów do grania ewentualnie Czechy na mecz i tak samo Szwajcaria. W tych zespołach jest więcej jakosci niz u rywali.
Jutro jak czas pozwoli postaram sie wiecej napisac o tych meczach
 
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Postanowiłem odpuścic mecz Francji z Białorusią. W sumie obie druzyny bez gola i trochę pewnie beda podrażnione tymi porazkami ale zreszta spodziewanymi i zasłuzonymi. Lepsze wrażenie pozostawili po sobie nasi wschodni sąsiedzi mimo wszystko. Ale Francuzi mogą dziś zagrać zupełnie inny mecz, tutaj typ to góra Białoruś z x i to wszystko jeżeli miałbym grać. Ale wszystko moze się wydarzyć
Szwajcaria-Austria
Pojedynek sasiadów ale dla mnie ze wskazaniem na Helwetów. W bramce widze przewage Szwajcarii duet Berra-Genoni mocniejszy niz, Starkbaum-Madlener. Bera grał w NHL by teraz z powodzeniem grać we Friburgu a Genoni od lat miewa swietne sezony w wielokrotnym mistrzu kraju Bernie.
Obrona Austrii doświadczona jednak z lokalnej ligi prócz Ulmera który gra na codzien u rywali. Na uwage zasługuje 23 letni Viveiros, gracz Salzburga, który pobierał nauki w Edmonton.
Szwajcarzy posiadaja bardzo ciekawą obrone z Rafaela Diazem na czele, który troche czasu spedził za oceanem a teraz jest po swietnym sezonie w Zugu. Z AHL przylecieli Kukan i Muller co w polaczeniu z doswiadczonymi graczami rodzimej ligi tworzy ciekawy zestaw.
W ataku Austrii liderami beda Komarek z Karlskrony i Zwerger z Ambiprotty, nie zagra dzis sciagniety z Flyers Raffl. Atak Szwajcarii prezntuje sie wg mnie bardziej okazale Z NHL przylecieli Niederreiter ( Wild) i Andrighetto (Avalanche) i to jest spore wzmocnienie. Są Praplan i Ambuhl wiec bedzie czym straszyć. Jezeli trener Patrik Fischer dobrze poukłada te klocki to bedzie dosć mocny zestaw.
Proponuje typy
Szwajcaria na mecz kurs 1,35 Fortuna⛔
Szwajcaria minus 1,5 kurs 1,55 Fortuna.⛔
Helveci mimo przewagi rozczarowali mnie i pewnie nie jednemu zepsuli kupon????
Z meczy wieczornych pójdę w kiesunku USA, którzy wczoraj dobrze zagrali przeciwko Kanadzie nawet minus 1,5 i Czechów na mecz.. Jezeli czas pozwoli to parę słów analizy wrzucę do tych typów.
O ile druzyne Danii i USA juz omówiłem to chciałem kilka słów napsać na temat naszych południowych sasiadów.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Wrzucam typy bez specjalnej analizy bo czasu nie ma a mecze za chwilę
USA-Dania
USA na mecz kurs 1.36 (do dubla moze być) Fortuna✅
USA minus 1.5 kurs 1.62 Fortuna✅
Drużyna amerykanska dobrze sie spisala w pierwszym meczu, Kincaid w bramce byl pewnym punktem. Co mial wyłapać to wylapał. Atak to zaciag z NHL o którym pisałem wyżej.
Duńczycy u siebie ale to nie pomoże, maja kilka indywidualnosci lecz będzie to za mało na druzyne amerykańską
W punktach widze Kane✅
Juz niestety nie ma czasu na analize naszych poludniowych sąsiadów. U Czechów fajna drużyna. W bramce Francouz po swietnym sezonie w Czelabinsku. Jest zaciag z NHL , Plekanec, Faksa, Gudas, Hyka z europy jest Cervenka, Nestrasil, Polasek, Kousal, Necas . Czesi to mieszanka rutyny i doświadczenia.
U Słowaków mamy wg mnie słabdza obsadę bramki gdzie stanie pewnie Ciliak mistrz Czech z Komety. Napewno doświadczenia nie mozna odmowic Słowakom bo i Hascak,Sekera, Nagy, Mikus , Marcinko, Dałoga swoje juz zagrali ale jakoś dzis nie widze ich w roli zwyciezcow.
Moj typ
Czechy na mecz kurs 1.56 Fortuna⛔
 
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Dzisiaj typy w kratke. Meczu USA-Dania nie widziałem jeszcze. Natomiast mecz naszych południowych sąsiadów przypominał mi troche wczorajszy mecz Kanady z USA, Czesi częsciej atakowali, byli przy krązku i więcej strzelali na bramke Ciliaka, natomiast Słowacy grali mądrze, wykorzystywali gre w przewadze i mieli swietnie dysponowanego Ciliaka, który bronił swietnie, poza ostatnim strzałem w regulaminowym czasie. Czasem zdarzają sie takie strzały i ten niestety sie trafił Słowakowi, prześliznoł sie miedzy parkanami na 9 sekund przed końcem. W dogrywce Czesi przeważali i strzelili gola na 3-2.
Jutro kilka fajnych meczy
Niemcy-Norwegia
Nasi zachodni sasiedzi mimo proazki z Danią zaprezentowali sie bardzo dobrze. mogli nawet wygrać to spotknie przy odrobinie szczescia. Tworzą zgrany, groźny kolektyw i mają gwiazdę w osobie Leona Drailsailta która moze zrobić róznice. Kilka postów wyżej ich krótko opisałem. Gra ich rywali mnie do końca nie przekonuje, brak liderów jest dośc wyraźny (Thoresen, Zucarello). Norwegia przegrała swój pierwszy mecz Łotwą i wg mnie drugi równiez pregra.Niemcy jezeli chca myslec o walce o ćwiartke to musza jutro wygrać, najlepiej za 3 pkt wiec proponuje.
Niemcy na mecz kurs 1,9 Fortuna⛔
Niemcy win kurs 1,52 Fortuna⛔
L.Drailsailt punkt kurs okolo 1,6✅
Drugi mecz który rzucił mi sie w oczy to Szwecja-Czechy
Pepiki dzis trudny mecz ze sasiadami zza miedzy, w barmce nie bronił pewnie Francouz , czym jestem zdziwiony,. może jutro miedzy słupkami stanie Dominik Hrahovina, gra jeszcze im sie dzis nie kleiła mimo przewagi, jutro czeka ich trudniejsze zadanie, bo Szwedzi przyjechali z posiłkami zza oceanu, Ekman-Larson, Zibanejad,Rakell, Paajarvi,Lindholm, Nyquist, Janmark, ich nie trzeba przedstawiać, potrafia rozmontować kazda obrone. I przyjechali tutaj bronic złota. Nie sadzę, że Czesi postawia im, wiekszy opór, mimo ze potrafia grac ze Szwedami. Stawiam na wygrana trzech koron
Szwecja na mecz kurs 1,65 Fortuna✅
Szwecja minus 1,5 kurs 2,11 Fortuna⛔
Mozna połączyć w ako win Niemców, Szwecji na mecz oraz dołozyć Finlandie, która równiez równiez powinna sobie poradzic z Łotwą
 
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Co powiesz o szwajcarii jutro?
Nie widziałem wiekszosci meczu Szwajcarów, skład mają mocny, tylko poukładać trzeba te klocki. Osobiście tego grał nie będę ale chyba szedłbym w stronę Słowacji. Moze w ataku nie powalaja na kolana ale obrone cenie wyżej niz u Helvetów a jezeli w bramce stanie Ciliak i znow zagra dobry mecz to widzę typ Słowacja z podpórką i remis w meczu. Dzisiaj ladnie grali forchekingiem przeciwko Czechom czym bardzo utrudnili im konstruowanie akcji. W sumie pechowa porazka bo fart Necasa na 9 sekund przed koncem doprowadzil do dogrywki. Jutro beda tym podraznieni i napewno łatwo skóry nie sprzedają
Napastnik Szwajcarii Anrighetto zdyskwalifikowany na jeden mecz. Nie zagra dzis ze Slowakami.
 
I 181

irenicuus

Użytkownik
Mocnu dubel na dzisiaj ode mnie:
USA -1,5 1,38
Rosja -2,5 1,39
@1,92 5/10 (kursy z Sportsbet.io) ✅✅
Amerykanie mocno weszli w turniej wygraną z Kanadą, wczoraj mieli dzień przerwy za to Niemcy grali z Norwegia i przegrali dopiero po rzutach karnych. Wiem, że to dopiero początek mistrzostw i mówienie o zmęczeniu to lekka przesada ale Niemcy na pewno odczują to w nogach zwłaszcza, że z Amerykanami trzeba mocno się najeździć na lodzie. Wg mnie wynik będzie oscylował kolo tego co zrobilo USA z Dania 4:0
Odnośnie Rosji to gra z Białorusią jednym z mocnych kandydatów do spadku z dywizji światowej (myśle, że rozegra się tutaj walka z Austrią, choć ta pokazała się z fajnej strony w meczu ze Szwajcarią).
Wygrana 3 bramkami po tym co w ostatnich meczach pokazała repreztancja Rosji to powinna być formalność.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Po wczorajszym dosc średnim dniu wracamy do typowania
Dzisiaj cztery mecze faworytów, lecz kursy na nich słabe i prócz typu na USA do dubla jeszcze to w zasadzie nie do zagrania. wiec trzeba poszukac innych opcji.
Mecz Białoruś-Rosja
Rosjanie maja kilku graczy z NHL moze nie tych topowych ale Anisimow, Dadonov, Zajcev,Mamin, Buchniwicz to bardzo dobre uzupełnienie graczy z KHL, którzy graja pierwsze skrzypce w druzynie rosyjskiej.
Rosja narazie bez straty bramki i po 7 goli strzelonych. Co mozna zauwazyc po zmianie trenera to to, ze graja mocno od poczatku starajac sie narzucic swoj styl, zobaczymy jak to bedzie wygladało na tle mocniejszych rywali ale na Francje, Austrie i dzis Białorus wystarczy.
Ide w typ Rosja pierwsza tercja i spotkanie kurs 1,4 Fortuna✅
i mysle ze jezeli bedzie mniejsza roznica niz 7 goli dotychczas to typ
Rosja minus 3,5 po kursie 1,65 Fortuna ✅tez powinien wejsc.
Dzis w ogóle sprobuje zagrac ako na punktujacych i w druzynie Rosji dałbym tak
Kaprizov, ✅Datsjuk, ✅Zajcev,✅ Nesterov ⛔kursy od 1,3-1,6
Co do strzelców tutaj proponuje Pavła Datsjuka który do tej pory nie strzelił a duzo asystuje po dobrym kursie 2,3✅
oraz któregoś z obrońców. Zajcewa lub Gavrikowa po kursach 5,5 i 6⛔
Kolejny mecz i podobna sytuacja
Kanada-Dania
Obie druzyny krótko strescilem wyzej. Duńczyy wygrali wazny mecz z Niemcami ale juz z USA bez gola i 0-4
Podobny typ
Kanada 1 tercja/spotkanie kurs 1,48 Fortuna✅
Kanada minus 2,5 kurs 1,39✅
i chyba bym próbował Kanada minus 3,5 kurs 1,9✅
Ze strzelców po dobrym kursie 4,5 A.Ekblad✅ który do tej pory asystuje i czas na gola
Z punktujacych to Ekblad✅,Parayko ✅i Schenn ✅kursy okolo 1,45 wszystko Fortuna
Kanada dziś na zielono
Z chwile jak dam rade czasowo pozostałe dwa mecze
 
Otrzymane punkty reputacji: +23
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Usa-Niemcy
tak jak kolega wyzej zaznaczył USA dzień przerwy a Niemcy grali do karnych wczoraj . Po druzynie Naszych zachodnich sasiadów spodziewałem sie wiecej. Pielmeier wg mnie nie stanowi takiego wsparcia jak Aus den Birken i mamy gole. Napewno typ na USA minus 1,5 po 1,38 ✅jak najbardziej do grania ale poszedłbym jeszcze w typ
USA minus 2,5 po 1,78✅ a to juz fajny kurs
Dobra postawa Kinkeida w bramce powinna załatwic sprawe.
Z punktujacych Kane 1,38 ✅Kreider⛔ pi Atkinson✅ po 1,4 Fortuna
USA 1 tercja/spotkanie kurs 1,76 Fortuna
I jeszcze⛔
Szwecja-Francja
Szwedzi wczoraj grali, Francja nie , ale nie powinno to miec znaczenia. Szedzi po wyjsciu na 20- troche wczoraj przestali grac to do czego sa stworzeni i zrobiło sie ciekawie.
Dzis proponuje
Szwecja minus 3,5 po 1,76 ✅bo minus 2,5 po 1,24 nie do grania
Szwecja 1 tercja/spotkanie kurs 1,37 Fortuna✅
Punktujacy Nyquist⛔, Andersson⛔, Ekman-Larsson✅ kurs od 1,4-1,5 Fortuna
Tak w ogóle to Szwedzi zagrali słaby mecz, duzo poniżej oczekiwań, zamiast punktowac znacznie słabszych Francuzów to wdawali się w niepotrzebne bójki i tylko dzieki dobrze dysponowanemu Nilssonowi zachowali czyste konto bo ostatnia akcja Francuzów mogła połozyć typ na minus 3,5. ::zoltakartka:
Zobaczymy co dzień przyniesie, powodzenia
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom