>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<

Skoki narciarskie 2017/2018 - Raw Air (09.03 - 18.03.2018)

Status
Zamknięty.
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP


W weekend skoczkowie rozpoczynają jeden z najbardziej wymagających turniejów w cyklu Pucharu Świata. W poprzednim roku triumfował w nim Stefan Kraft, który zachował dobrą formę po MŚ w Lahti. Ciężko mu będzie w tym roku obronić tytuł z poprzedniego roku ponieważ nie prezentuje się na tyle dobrze by rywalizować z najlepszymi przez tak długi turniej. Faworytem do zwycięstwa jest Kamil Stoch, który przed tygodniem nie miał sobie równych. Prócz niego w naszej kadrze zobaczymy tradycyjny pakiet nazwisk, a więc Kubacki, Kot, Hula, Żyła i Wolny.Z pewnością Niemcy także mają sporą chrapkę na sukces w całym turniejy
W Raw Air do klasyfikacji generalnej turnieju zaliczane są wyniki wszystkich serii konkursowych i serii kwalifikacyjnych. Poniżej rozkład jazdy całego turnieju.
Macie już swoje typy długoterminowe? Podzielcie się nimi. ???? Zapraszam też do komentowania i analizowania każdego z konkursów w Norwegii.

Program Raw Air w Oslo (HS134):
Piątek, 09.03.2018
10:00 - Odprawa techniczna
17:00 - Oficjalny trening
19:30 - Prolog (kwalifikacje)
Sobota, 10.03.2018
15:45 - Seria próbna
17:00 - Pierwsza seria konkursu drużynowego
Niedziela, 11.03.2018
13:00 - Seria próbna
14:30 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego
Program Raw Air w Lillehammer (HS140):
Poniedziałek, 12.03.2018
14:00 - Odprawa techniczna
15:00 - Oficjalny trening
17:30 - Prolog (kwalifikacje)
Wtorek, 13.03.2018
16:00 - Seria próbna
17:00 - Pierwsza seria konkursowa
Program Raw Air w Trondheim (HS140):
Środa, 14.03.2018
14:30 - Odprawa techniczna
15:30 - Oficjalny trening
17:30 - Prolog (kwalifikacje)
Czwartek, 15.03.2018
16:00 - Seria próbna
17:00 - Pierwsza seria konkursowa
Program Raw Air w Vikersund (HS240):
Piątek, 16.03.2018
14:00 - Odprawa techniczna
15:00 - Oficjalny trening
17:30 - Prolog (kwalifikacje)
Sobota, 17.03.2018
15:00 - Seria próbna
16:15 - Pierwsza seria konkursu drużynowego
Niedziela, 18.03.2018
15:00 - Seria próbna
16:30 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego​
 
pinio1111 73,3K

pinio1111

Użytkownik
Zatem zaczynamy Raw Air!!!
Jutro treningi i prolog, który będzie wliczany do ogólnej klasyfikacji turnieju. Zatem o żadnym odpuszczaniu nie ma mowy. Bardzo lubię stawiać przed treningami bo można wtedy chwycić fajne kursy. Jutro warunki w godzinach rozgrywania Prologu mają być wręcz idealne, praktycznie bezwietrznie, więc:
Oslo kwalifikacje:
Lindvik - Fannemel✅
1,60 forBET
Dla mnie to promocja!!! Anders chyba chciałby już zakończyć ten sezon? Po świetnym początku przyszła znaczna zniżka formy i nic nie zapowiada powrotu dobrej dyspozycji. Na IO pojechał moim zdaniem za zasługi i niestety był tylko statystą. Już wcześniej było widać, że jego forma stopniowo idzie w dół. Czarę goryczy dopełniły ostatnie kwalifikacje w Lahti, gdzie nawet nie awansował do konkursu. W Oslo przegrał nie tak dawno z młodym Lindvikiem, podczas Mistrzostw Norwegii. No i właśnie Marius, który jest odkryciem tego sezonu. Prowadzi w klasyfikacji PK i widać że jego forma jest dobra i stabilna od dłuższego czasu. Zdecydowanie wygrał MŚ juniorów i ostatnio zdobył brąz w Mistrzostwach Norwegii. Uważam, że faworytem jest tutaj zdecydowanie Lindvik i jutro to potwierdzi w kwalifikacjach swoim bardzo dobrym występem!!!
Freitag - Eisenbichler⛔
1,92
ForBet
Tutaj też się chyba komuś coś pomieszało? Panowie, podobnie jak w powyższym typie, na dwóch przeciwległych krańcach co do formy. Rysiek skacze słabo i zdecydowanie jest daleko od dyspozycji jaką prezentował na początku sezonu. Markus natomiast w końcu zaczął skakać stabilnie, czego dowodem były jego skoki w Lahti, zwieńczone drugim stopniem podium. Podobnie było w poprzednim roku, kiedy to Eisenbichler w końcówce sezonu zaczął skakać bardzo dobrze, kilkakrotnie stając na podium. Może jest to trochę jeździec bez głowy, jednak widać zdecydowany wzrost formy i powinien swobodnie wylądować dalej od Freitaga. Po takim kursie biorę to w ciemno!!!
Wellinger - Johansson✅
1,92
forBETtnio
Uważam, że szanse są dość wyrównane, z lekkim wskazaniem na Roberta. Niedawno wygrał tutaj Mistrzostwa Norwegii, deklasując swoich rywali. Widać,że ta skocznia mu bardzo pasuje.W poprzednim sezonie swój najlepszy wynik w dwuseryjnym konkursie, osiągnął właśnie tutaj i było to 6miejsce. Owszem wcześniej stał na podium, ale to było w jednoseryjnym, loteryjnym konkursie w Innsbrucku. Wydaje mi się że Robert celuje w Raw Air i ostatnio nie pokazał pełni swoich możliwości. Ma życiowy sezon i podbudowany trzema medalami na IO jest dla mnie pewniakiem na podium w całym skandynawskim cyklu. Andreas zawsze groźny, ale zdarzają mu się czasem słabsze skoki. Nawet na IO, swoje medale zdobywał pojedynczymi świetnymi skokami. Trochę brakuje mu stabilizacji, bo potrafi odpalić prawdziwą petardę, by za chwilę skoczyć średnio. Właśnie w tym, oraz w dopasowaniu do obiektu upatruję większą szansę na zwycięstwo Johanssona.
Jeszcze perełka z Unibetu na drużynówkę:
Norwegia - V
2,25

Norwegowie w tym sezonie przegrali tylko dwa razy: w Zakopanem i Lahti. Pierwsza przegrana wynikała z przewagi własnej skoczni Polaków i braku Tande , natomiast ostatnio z katastrofy Tande w pierwszej serii 101m. Gdyby nie ten słaby skok, to Norwegowie wygraliby konkurs w Lahti. Wystarczyłoby żeby Daniel skoczył tyle samo co w drugiej serii i wyprzedziliby Niemców o kilka punktów. Dla mnie to duże niedoszacowanie gospodarzy, którzy niejednokrotnie byli murowanymi faworytami w drużynówkach, a kurs na nich oscylował w granicach 1,60. Tutaj, na własnych śmieciach, nie wyobrażam sobie żeby mogli nie wygrać, tym bardziej, że mają najbardziej wyrównany skład. Jestem pewien, że po jutrzejszych treningach i kwalifikacjach, kurs na nich znacznie się obniży, zatem korzystam z promocji już teraz!!!
Bez analizy - kwalifikacje, forBET:
Prevc P - Fannemel 1,60✅
Forfang
- Freitag 1,60⛔
 
Otrzymane punkty reputacji: +72
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
pinio1111 dobrze wyłapał typy na kwale i konkurs. Sam tym na win Norwegów zagrałem wczoraj jeszcze przed pojawieniem się analizy. Zgadzam się z pełni z tym co napisał. Jeżeli ma im ktoś zagrozić to tylko Niemcy. Do czołówki wraca Eisenbichler, Geiger także dobre skoki i nie sądzę by trener stawiał jeszcze na Leyhe, który w tym sezonie parę razy zawiódł w drużynówce. Za to forma schodzi i Ryśka i tak naprawdę podsumowując czterech skoczków wiele się nie zmienia w tej drużynie. Norwegia ma pakę. Może teraz odstaje troszkę Tande, bo zdarza mu się popsuć skok. Jest natomiast młodzieniec Lindvik, który może dać wiele temu zespołowi. Warto to zagrać przed kwalifikacjami, bo jutro buki mogą rzucić tylko ochłapy na tą ekipę.
Co do Eisenbichlera. W Oslo zawsze skakał dobrze, stawał tu także na podium. Forma wzrasta więc może znów kręcić się w okolicy podium dziś i w niedzielę.
Tylko Unibet ma ofertę na drużynowe?
Niestety nigdzie poza Unibetem nie widziałem takiej możliwości.
 
pinio1111 73,3K

pinio1111

Użytkownik
Trochę nie mam czasu, więc prawie bez analizy:
1seria:
Wellinger - Forfang⛔
2,06
forBET
Moim zdaniem, jednak przewaga własnej skoczni tutaj zadecyduje. Wczoraj dwa razy lepszy Norweg, a przegrał jedynie wtedy, gdy Andreas dostał podmuch pod narty. Forfang od dłuższego czasu w formie i u siebie powinien skoczyć dalej.
Kubacki - Stjernen✅
2,03
forBET
Tutaj też w stronę gospodarza. Moim zdaniem kursy powinny być bardziej wyrównane. Obaj ostatnio w druzynowkach skaczą lepiej niż indywidualnie, ale przewaga własnej skoczni daje lekki handicap Andreasowi.
I jeszcze coś z drużyn:
Polska - Niemcy⛔
2,35
forBET
Oczywiscie całym sercem za Polską, ale tutaj rownież kurs trochę zawyżony. U nas Kamil z Dawidem powinni zrobić sporo punktów. Trochę się obudził Stefan, ale Maciek kiepsko wygląda. Coś czuję że dzisiaj któryś z naszych zepsuje skok. U Niemców sądzę że Geiger i Eisenbichler skoczą dzisiaj dużo lepiej niż wczoraj i trochę punktów dodadzą, w porównaniu z wczorajszym dniem.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Słowenia - Japonia 2,24 Marathonbet, 1,85 Fortuna ✅
Jak to bywa w tym sezonie nie ma ciekawej rywalizacji o czołowe lokaty. Od początku tylko trzy kraje mają bardzo duże szanse na podium z czego Norwegii należy się to najwyższe. Wczoraj znów spisywali się najlepiej i kursy z 2,25 sprzed treningów spadły do śmiesznego pułapu. Ja jak przed tygodniem idę w drugi szereg i stawiam parę Słowenia - Japonia. Tydzień temu opisywałem ten typ w tym miejscu.
Typ bez większych problemów wszedł, a Japonia miała przewagę aż ponad 60 pkt! Nie ma się więc co dziwić, że w składzie nie ma zmian. Jedyny Takeuchi podobnie jak ostatnio skakał nieco gorzej podczas wczorajszych treningów. Młodzież skacze za to równo i bardzo dobrze. Słowenia nie ma takich przywilejów, ja już na pewno nie ma takiego równego składu. Dobrze spisuje się w Oslo Prevc, który przed tygodniem nie skakał. Damjan na swoim poziomie natomiast po Bartolu i Dezmanie tu można spodziewać się wszystkiego. Przed tygodniem obaj nie spisali się najlepiej dokładając cegiełkę do 6. miejsca.
Mimo, że do składu Słowenii wrócił Prevc nie sądzę, by dzięki temu pokonali Japończyków. Zawsze powtarzałem, że podczas drużynówki liczy się równy team, a nie jeden wybitniejszy zawodnik. Słowenia też eksperymentalnie rozstawiła swoich zawodników i Peter będzie skakał w drugiej kolejce walcząc z gorszymi zawodnikami. Na najlepsze kolejki wypuszczani są Dezman i Damjan.
 
Otrzymane punkty reputacji: +62
pinio1111 73,3K

pinio1111

Użytkownik
Kamil Stoch - V⛔ szkoda komentować, bo to dziadostwo puścić Kamila w takich warunkach, a innych trzymać na belce
1,70 fortuna
Brać, póki można! Nie wyobrażam sobie, że Kamil dzisiaj może przegrać Wczoraj Johansson blisko, ale te jego skoki były mocno wyżyłowane. Widać było walkę w powietrzu o każdy centymetr odległości. Natomiast u Mistrza z Zębu było zdecydowanie widać rezerwy. Łatwość z jaką teraz skacze jest zdumiewająca. Jestem pewien że gdyby nie obniżenie belki, w pierwszej serii to jego przewaga nad Johanssonem byłaby większa. Dzisiaj wprawdzie warunki będą dużo trudniejsze, gdyż ma wiać pod narty ponad 2m/s, w porywach do 4-5m/s, ale kiedy jest się w takiej formie jak obecnie Stoch, nie powinno mieć to większego znaczenia. Ja gram jego wygraną po dość fajnym kursie.
Robert Johansson - (1-3)⛔
1,45
fortuna
A to dorzucam do dubla z Kamilem. Tak jak pisałem dzisiaj będzie mocniej pod narty, zatem dla Norwega dodatkowy handicap. Cały czas depcze po piętach Kamilowi i myślę że dzisiaj będzie podobnie. Skocznia mu pasuje bardzo, więc pudło dla Roberta bardzo prawdopodobne.
Jeszcze znalezione w milenium:
Kamil Stoch wygra obie serie?⛔
TAK - 1,85

Nie będę się powtarzał, zwyczajnie wierzę w moc Kamila.
Johansson R. miejsca 1-2?⛔
TAK - 1,95

Tutaj również, tak jak pisałem wcześniej, uważam że obaj panowie są tu przed resztą stawki i to oni powinni walczyć o zwycięstwo.
 
T 97

teges86

Użytkownik
Wellinger, Andreas - Johansson, Robert [Neutralne miejsce gry] (Typ) 2 1.38 BAH
Norweg na własnych śmieciach prezentuje wyśmienitą formę. Jedynie on próbuje dotrzymać kroku za Kamilem.
Niemiec poprawnie ale bez błysku. Myślę,że pomiędzy Kamilem a Robertem rozegra się walka o zwycięstwo w Oslo i w całym RAW Air. W parze pomiędzy Niemcem a Norwegiem zdecydowanie faworytem jest Norweg.

Eisenbichler, Markus - Hayboeck, Michael [Neutralne miejsce gry] (Typ) 1 1.85 BAH

Niemiec ostatnio w dobrej formie. Zdecydowanie wyżej w klasyfikacji generalnej od Austriaka. Myślę, że buk źle wystawił tutaj kursy. Zasugerowali się jedynie wczorajszym konkursem drużynowym gdzie o 0,5 ptk wygrał Michael. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że konkurs drużynowy to inne skakanie niż indywidualnie. Bardzo często zawodnicy spinają się bardzo na drużynówkę. Takim właśnie zawodnikiem jest Austryjak. Trzeba również dodać, że miał on wczoraj bardo dużo szczęścia przy warunkach w drugi skoku. W porównywalnych warunkach nie miałby szans na oddanie tak dalekiego skoku. Dodać również należy, że Markus bardzo lubi tę skocznię i w poprzednich konkursach jak również w prologu zdecydowanie pokonał Austryjaka.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Andreas Wellinger TOP5 1,60 Milenium ⛔
Złoty medalista IO z normalnej skoczni dobrze spisał się wczoraj w Oslo. Swoim wynikiem stanąłby na najniższym stopniu podium gdyby konkurs rozgrywany był indywidualnie. W turnieju Raw Air zajmuje na tą chwilę miejsce 6. ale to przede wszystkim spowodowane słabszym skokiem w kwalifikacjach. Podczas prologu skoczył tylko 126 metrów i stracił sporo punktów do czołówki. Wczorajsze próby było wiele lepsze - w okolicach 130 metra.
Andreas cały czas znajduje się w ścisłej czołówce regularnie lądując na podium PŚ. W tym sezonie już osiem razy stawał na podium wliczając także konkursy olimpijskie. Rok temu w Oslo zajął drugie miejsce ustępując tylko Kraftowi. Sądzę, że dziś także będzie walczył o dobrą pozycję oraz punkty zbliżające go do podium w całym turnieju.
 
lukas88 274,2K

lukas88

Forum VIP
Robert Johansson wygra
Kurs: 4,00
Efortuna
3/10
Ja dzisiaj delikatnie próbuję zwycięstwo Norwega, który cały sezon skacze równo i solidnie. Wiadomo faworytem jest Kamil, ale Norwegowie u siebie, w kolebce narciarstwa w Oslo. Wczoraj w konkursie drużynowym, Kamila i Roberta dzielily jedynie 1,3 pkt czyli niecały metr. Dlatego biorąc pod uwagę kurs na Norwega, który jeszcze nie stał w tym sezonie na najwyższym stopniu podium, a także jego dyspozycję w dotychczasowych skokach na Hollmenkolen idę w jego kierunku.
Można jeszcze ruszyć nieco bęzpieczniejszy zakład że Kamil nie wygra po kursie 2,1. Za plecami Kamila i Roberta są groźni Tande, Forfang czy Wellinger. Bez szaleństwa ze stawką ale można próbować
 
chajtgr 54

chajtgr

Użytkownik
Witam po długiej przerwie i powrocie do obserwowania skoków narciarskich parę typów ode mnie. W Oslo mamy dobre warunki pogodowe więc można lekko spróbować:
Skoki - Oslo kto lepszy - Forfang J.A. - Tande D.A.kto lepszy 1 1.45 Fortuna ⛔
W wewnątrz-norweskim pojedynku stawiam na mniej utytułowanego zawodnika. Forma Tandego od igrzysk zdaje się spadać, a prym w mocnej norweskiej ekipie wiodą Johansson i Forfang. W Oslo sytuacja jest identyczna. Zarówno na treningach jak i we wczorajszym konkursie drużynowym indywidualnie Forfang był lepszy od Tandego i liczę na to, że w dzisiejszym konkursie srebrny medalista ze skoczni normalnej w Pjongczang również uplasuje się wyżej.
Lindvik M. - Eisenbichler M. kto lepszy 1 1.40 Fortuna✅
Typ nieco bardziej ryzykowny biorąc pod uwagę to, że Eisenbichler był tydzień temu drugi indywidualnie w Lahti.Jednak w Oslo Eisenbichler znów jest chimeryczny jak na igrzyskach. Na treningach jak i wczoraj indywidualnie w konkursie drużynowym plasował się w drugiej dwudziestce. Lindvik to kolejna perełka Norwegów i juniorski mistrz świata z tego roku. Osiągał świetne rezultaty w pucharze kontynentalnym i znowu dostaje szansę startu w Pucharze Świata. W Zakopanem był już w tym sezonie 8.Na świetnie sobie znanej skoczni w treningach radził sobie całkiem nieźle ocierając się o pierwszą dziesiątkę i za każdym razem był lepszy od Niemca. Dzisiaj powinno być tak samo.
Schmid C. - Bickner K.kto lepszy 1 1.35 Fortuna✅
Pojedynek zawodników z nieco dalszych miejsc.Niemiec ze skoku na skok radzi sobie w Oslo coraz lepiej i powinien zakwalifikować się do drugiej serii. Amerykanin po niezłych skokach w Lahti obniżył loty na Holmenkollen i dopiero w kwalifikacjach oddał poprawny skok. Jednak we wszystkich seriach był słabszy od Niemca i podobnie powinno być dzisiaj.
Na dobitkę kursy faworytów do podium :
Stoch K. - Wellinger A. kto lepszy 1 1.15 Fortuna✅
Johansson R. - Stjernen A. 1 1.27 także Fortuna✅
 
pinio1111 73,3K

pinio1111

Użytkownik
Jutro kwale w Lillehammer, więc już teraz:
Stoch K. - V✅✅✅
1,60
forBET
Ktoś może powiedzieć, że kurs nie jest wart ryzyka bo to skoki, bo dzisiaj Kamila &quot;zwiało&quot;. Owszem, ale jutro warunki znowu mają być bardzo dobre. Minimalny wiatr pod narty, bez większych porywów. W takich warunkach Stoch nie ma sobie równych. Dzisiaj pokazał, że jest lata świetlne przed pozostałymi, a sytuacja z drugiej serii nie powinna się wydarzyć i tyle!!! Innych ściągano z belki i czekano na lepsze warunki, natomiast Kamila puścili w takich warunkach, że nawet on z tak niskiego rozbiegu nie miał żadnych szans odlecieć. Pisałem dzisiaj, że warunki będą trudne, ale nie spodziewałem się, że aż tak. Kamil jest najmocniejszym mentalnie zawodnikiem w stawce i jutro skoczy swoje, a to wystarczy na zdeklasowanie rywali. Przy równych warunkach nikt nie jest mu w stanie obecnie dorównać, więc kurs choć niezbyt wysoki biorę w ciemno!!!
 
futbolbet 7K

futbolbet

Użytkownik
Daniel Andre Tande
miejsca 1-3
3.0 - Fortuna

Już dzisiaj rusza kolejny przystanek Raw Air - prognoza pogody mówi o stabilnych warunkach, w związku z czym można spodziewać się sprawiedliwej rywalizacji. Moim zdaniem Daniel Andre Tande podbudowany wczorajszą wygraną, będzie chciał powalczyć z Kamilem, przewiduje miejsce w pierwszej trójce w kwalifikacjach. Oraz walkę o bezpośrednie zwycięstwo w samych już zawodach.
 
S 112

spojler7

Użytkownik
Moim zdaniem tande w Lillehammer nic wielkiego nie pokaże. Kamil pewne win ale do pudła jest sporo chętnych a tande skacze w kratke o ile nie powiedzieć słabo... W Vikersund widzę dla niego większe szanse... Oczywiście nie jestem wszechwiedzący, wyraziłem tylko opinie...
Kraft - Rysiu 1 @1,85 całkowicie odwrotnie
Stefan wydaje mi się że złapał wiatr w żagle... O ile kręci się przy czolowce to Rysiu strasznie się pogubił... Marne skoki i marne jego szanse w tym starciu.
Schliri - Stefan 1 @1,72 to samo co wyzej
Austryjak łapie formę w miarę równo a Stefan skończył się wracać z igrzyskami... Raczej poza top 15... Schliri myślę że zakończy ok 8 miejsca.
To by było na tyle moich przemyslen. Powodzenia ???? oby tylko nie było loterii to Kamil bierze konkurs ???? później raw się i kule ????

To zacząłem nie najlepiej... 0/2...
 
adrianabch 2,1K

adrianabch

Użytkownik
Moim zdaniem tande w Lillehammer nic wielkiego nie pokaże. Kamil pewne win ale do pudła jest sporo chętnych a tande skacze w kratke o ile nie powiedzieć słabo... W Vikersund widzę dla niego większe szanse... Oczywiście nie jestem wszechwiedzący, wyraziłem tylko opinie...
Kraft - Rysiu 1 @1,85
Stefan wydaje mi się że złapał wiatr w żagle... O ile kręci się przy czolowce to Rysiu strasznie się pogubił... Marne skoki i marne jego szanse w tym starciu.
Schliri - Stefan 1 @1,72
Austryjak łapie formę w miarę równo a Stefan skończył się wracać z igrzyskami... Raczej poza top 15... Schliri myślę że zakończy ok 8 miejsca.
To by było na tyle moich przemyslen. Powodzenia ???? oby tylko nie było loterii to Kamil bierze konkurs ???? później raw się i kule ????
Wybrałeś dwa typy bardzo bliskie.. moze i wejdzie ale no podobni bardzo.. hula potrafi skoczyć bardzo dobrze i rowno a schliri jeszcze nie ustabilzowal choć dobrze to wyglada a kraft skacze w miare a freitag dalej ma to coś co daje mu skoki bardzo dobre przyklad 2 w Oslo... mysle ze sa lepsze typy ale zobacze jutro powodzenia! ????
 
S 112

spojler7

Użytkownik
Jutro się okaze ???? od kilku sezonów obserwuje skoki i nieźle mi to wychodzi więc postanowiłem coś napisac ???? czy będzie + czy - jutro się okaze ???? głównie chodzi by rozwinąć dyskusje w dziale ????
A i jeszcze co do konkursu w Oslo był bardzo loteryjny ???? nie bralbym go za przykład ???? Kamil jest najlepszym dowodem na to.
 
pinio1111 73,3K

pinio1111

Użytkownik
Niestety jutro warunki ponownie mają być trudne. Dlatego bez szaleństw ze stawkami, ale pograć trzeba ????
Znalazłem kilka perełek, których byłbym prawie pewien w takich warunkach jak dzisiaj. Może jednak i jutro nie będzie takiej tragedii jak w Oslo?
Najlepszy Norweg?⛔blisko było 1,2pkt o_O
Stjernen A. 3,75 forBET
Trochę mnie dziwi aż tak wielkie faworyzowanie Johanssona. O ile w Oslo byłem pewien, że będzie najlepszy z Norwegów, o tyle tutaj już nie mam takiej pewności. Oczywiście w Oslo warunki kompletnie rozdawały miejsca w klasyfikacji końcowej i stąd zwycięstwo Tande. Jutro też ma być silny wiatr, ale w przeciwieństwie do ostatniego konkursu, tym razem w miarę jego trwania ma słabnąć. Andreas skacze tutaj wyśmienicie. Dzisiaj 2,3 i 4 miejsce. Skocznia mu bardzo pasuje gdyż w poprzednich sezonach osiągał tutaj dobre wyniki. Myślę że stać go jutro na podium i pokonanie kolegów z własnej reprezentacji. Najgroźniejszy będzie Robert który dzisiaj skakał bardzo porównywalnie z Andreasem. W kwalifikacjach dzieliło ich zaledwie 0,6pkt na korzyść wąsacza. Tak jak pisałem jutro będą większe podmuchy, więc któremuś z nich może dopisać szczęście lub nie. Mam nadzieję że tym szczęściarzem będzie Stjernen bo kurs na niego jest wyśmienity. Po tym co pokazali dzisiaj wystawianie 1,9 na Johanssona a 3,75 na Andreasa to jakieś nieporozumienie i korzystam z tego już teraz.
Tande - Forfang✅
2,00
forBET
Nie wierzę w drugi wybryk z rzędu Daniela. Uważam że Forfang w obecnej chwili skacze bardziej powtarzalnie. Dzisiaj w treningach dwa razy lepszy Forfang, w kwalach natomiast Tande, ale to głównie z powodu dodanych 12 pkt za wiatr. Moim zdaniem kursy powinny być co najmniej równe, z lekkim wskazaniem na Forfanga.
Fannemel - Kot ⛔ 0,2 pkt zadecydowało w pierwszej serii
2,05 Unibet
Zdecydowanie trzeba grać w stronę Maćka!!! Anders jest totalnie bez formy. Czasem uda mu się oddać jakiś przyzwoity skok, ale to są sporadyczne przypadki. W dwa dobre równe skoki w jego wykonaniu nie wierzę. Widać że w obecnej dyspozycji skakanie nie sprawia mu przyjemności, a wręcz przeciwnie męczy się na skoczni. Maciek w mega formie też nie jest, ale na Norwega spokojnie powinno wystarczyć.
Bez analizy:
Hula - Geiger 1,45 Unibet✅
Stjernen - Freitag 1,60 forBET✅
Tande - Wellinger 2,06 forBET⛔
 
merckx1989 595

merckx1989

Użytkownik
Panowie co sądzicie o parze Prevc-Damjan za 1.45 na Petera? Patrząc na wczorajsze treningi Peter lepiej się tu czuje a w kwalifikacjach to już różnica między nimi była zdecydowana. Peter odpuścił tez Lahti zeby przygotowac sie na Raw air A potem klapa w Oslo... myślę że tu z dużą chęcią rehabilitacji będzie walczył o miejsce w Top 10. Co myślicie, warto brać do dubla?
 
S 112

spojler7

Użytkownik
Peter skacze dość dobrze patrząc na ostatnie wyniki ( pomijając to nieszczęsne Oslo)... Teoretycznie jest w lepszej formie ale co jeśli znowu zawieje... Hmm... Tylko warunki mogą pokrzyżować moim zdaniem. Ciekawy bet
 
merckx1989 595

merckx1989

Użytkownik
Prevc z Damjanem już zleciał w fortunie na 1,38... ✅
ale rzuciło mi się jeszcze coś: Lindvik-Sato 1,7 (tez fortuna) na Norwega ✅ (czekamy jak rozliczą...). Sato wyżej w RawAir ale skakał drużynówkę, w Oslo był słabszy od Lindvika, wczoraj w treningach też. Jedyny skoko gdzie Japończyk był lepszy to wczoraj kwalifikacje... co uważam za wyjątek potwierdzający regułe. Zreszta ta róznica nie była tez jakaś wielka.. 3,5 metra. Wierze w norweskiego wonderkida tutaj, 2 razy startował w PŚ do tej pory i 8 w zakopanem 20 w oslo... nie wierze że tu Japończyk który w tym sezonie tylko Willingen może zaliczyć do udanych (11 bodajze czy 12), poza tym bez punktów poza wietrznym Oslo gdzie i tak był za Lundvikiem, pokona go. A taki kurs pobieram z przyjemnością.
Co ważne obaj maja numery startowe po sobie wiec tu ryzyko magii zwiazanej ze zmniennym warunkami jest zminimalizowane, Norweg powinien juz po 1 serii zalatwic sprawe.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom