>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Lekkoatletyka 2018

sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Najważniejsze imprezy lekkoatletyczne w 2018 roku:
1-4.03.2018 - Halowe Mistrzostwa Świata w Birmingham
7-12.08.2018 - Mistrzostwa Europy w Berlinie

Zapraszam do dyskusji i pisania analiz
 
retoox 414

retoox

Użytkownik
Ile medali zdobędą Polacy w Birmingham?
Przynajmniej trzy @1,7
forbet

1) Kszczot 6 startów w tym sezonie i 6 razy kończy bieg jako zwycięzca. Umie i lubi biegać na hali na koncie ma już 2 medale z HMŚ. Dopiero 9 wg TL, ale wg mnie tutaj możemy liczyć śmiało na medal
2) Guba pokazuje w tym roku bardzo wysoką formę. Dwa starty i dwa razy poprawiona życiówka 9 rzutów powyżej 18.15m. Dodatkowo Amerykanki tez jakoś specjalnie nie błyszczą. Jeśli pchnie podobnie jak w Spale czy Toruniu to będziemy mieli tu medal.
3) Szafeta 4x400m k bronią srebra z Portland. Mamy mocna czwórkę i śmiało możemy tu liczyć na medal...
4) Bukowiecki 2 na TL Haratyk 3 jak pierwszemu głowa nie przeszkodzi może być miłe zaskoczenie.
Lisek i Wojciechowski (w mniejszym stopniu) też zaliczają się do ścisłej czołówki i mają realne szanse na medal. Mniejsze szanse, ale jednak mają też: Bednarek, Lewandowski, męskie 4x400m oraz Cichocka także tych szans jest całkiem sporo.
5) Kilka statystyk:
ostatnie MŚ - zdobywamy 3 medale, przedostatnie w Sopocie też 3 (+5 razy czwarta pozycja). Na MŚ wysyłamy 27 zawodników - jest to najliczniejsza kadra (nie licząc MŚ w Sopocie) jaką wysyłamy na MŚ. W Portland zdobyliśmy 3 medale wysyłając tylko 15 zawodników.
 
retoox 414

retoox

Użytkownik
Kilka ciekawostek z STS:
Guba P. (POL)90024/klas. końcowa
Lekkoatletyka/HMŚ Birmingham 2018/kula K miejsce 1-3 @3.75

Zwyczajnie zawyżony kurs który nie uwzględnia formy Polki. Wszystko powyżej @3 do gry wg mnie.

Shukh A. - Rodriguez Y.68869/kto lepszy?
Lekkoatletyka/HMŚ Birmingham 2018/5-ciobój K H2H 2018-03-02 12:50
1.90

Rodrigez dużo bardziej utytułowana zawodniczka, ale mało startująca na hali. Wg mnie kubanka jest tu faworytką taka na @1,65
Mayer K. - Distelberger D.17909/kto lepszy?
Lekkoatletyka/HMŚ Birmingham 2018/7-miobój M H2H 2018-03-02 11:35
1.57

Tutaj osoba wystawiająca kurs dała dupy. Mayer jest zdecydowanie lepszym zawodnikiem minusem jest fakt, że zdarza mu się niekiedy nadmiernie ryzykować i nie kończyć konkurencji. Jeśli tylko nic sie nie wydarzy i obaj ukończą konkurencje to powinno być co najmniej 200pkt różnicy. Taka ciekawostka u jednego z buków kursy na zwycięstwo wynoszą odpowiednio Mayer K. @1,35 a Distelberger D. @61!!!

E. Swoboda zakwalifikuje się do finału4369/tak/nie
Lekkoatletyka/HMŚ Birmingham 2018/zakłady specjalne NIE 2018-03-02 11:30
1.35

Tu wystarczy zacytować Swobode po HMP gdy została zapytana o co będzie walczyć na HMŚ. powiedziała cośw stylu: &quot;... z takim bieganiem to ja sobie moge walczyć conajwyżej o półfinał na HMŚ&quot;
Dadic I. - Agnou C.4983/kto lepszy?
Lekkoatletyka/HMŚ Birmingham 2018/5-ciobój K H2H 2018-03-02 11:13
1.52

Znów moim zdaniem zbyt płytka analiza odds compilera i zbyt mocne zasugerowanie się wyłącznie tegorocznymi TL. W rzeczywistości różnica umiejętności między zawodniczkami jest jeszcze spora. Agnou fakt jest młoda i robi spore postępy ale jeszcze nie takie żeby tu walczyć z Dadic.
Ostatnie 3 typy jak dla mnie promocja a pierwsze dwa, źle oszacowane.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
doncorleone 345

doncorleone

Użytkownik
Ta Lou – Ahoure 2.90 ✅ EToto (60 metrów kobiet)
Po takim kursie grzech nie spróbować. Jeśli chodzi o występy w hali to zdecydowanie bardziej utytułowana jest Ahoure, która ma na koncie dwa srebrne medale MŚ na dystansie 60 metrów. Ta Lou nie popisała się na ostatnich HMŚ przed dwoma laty, dobiegając do mety jako siódma z czasem 7.27. Nie ma sensu wracać do przeszłości, ale historia pokazuje, że pod dachem lepiej czuje się Ahoure. W tym sezonie obie legitymują się identycznym najlepszym rezultatem (7.07). Będą decydowały ułamki sekund, ale tak jak wspominałem różnica między nimi nie jest na tyle duża żeby wystawiać kurs 1.35 na Ta Lou.

Echevarria – Samaai 1.74 ✅ EToto (Skok w dal mężczyzn)
W mojej ocenie lepszą formę na ten sezon halowy przygotował Kubańczyk. Więcej startów, jest powtarzalny. Reprezentant RPA musiałby tutaj pobić życiówkę, a próżno szukać jego nazwiska na tegorocznych listach.
 
Otrzymane punkty reputacji: +60
B 91

blacky777

Użytkownik
Retoox dzieki za typy bo easy weszlo ale chyba sts wystawil to h2h na 1 konkurencje bo po niej rozliczyli bety jako wygrane dla tych co zagrali to akurat dobra wiadomosc ???? Warto sprawdzaj kursy wystawione przez buki bo np Guba rano top 3 byla za 12,5 ale za grosze przyjmowali i zaraz zmienili na 3,5.
 
retoox 414

retoox

Użytkownik
Kilka ciekawostek z STS:
M. Lewandowski zakwalifikuje się do finału (1500m.)
NIE @3,1

No finału awansuje 2 najszybszych z każdego biegu plus 3 z czasami.
Lewandowski biegnie w pierwszym biegu i jeśli nikt nie zdecyduje sie na mocne prowadzenie od początku to będziemy mieli wolny bieg i zdecyduje finisz także o awans z czasem może być tu ciężko. Wg TL ma tu Polak 3 czas ale patrząc na skład widać ze jest tu aż 4 bardzo mocnych rywali. Wg mnie Polak ma niewielkie szanse na awans z miejsca i zdecyduje czas i tu pytanie czy znajdzie się ktoś kto zdecyduje se poprowadzić bieg... Na MŚ nie ma zająca który by to zrobił, moim zdaniem szanse Lewandowskiego na awans to teraz nieco mniej niż 50%.
A. Cichocka zakwalifikuje się do finału (800m )
Nie @1,57

Ta sama historia co z Lewandowskim w dodatku bardzo mocny 3 bieg gdzie pewnie wszystkie wejdą z czasami. Nie dałbym na to nic powyżej @1,3

dodatkowo

Stanek T. - Bukowiecki K. 1,22 (@1,3 w forbet)

Stanek rzuca regularnie metr dalej. Polak poza jednym wyskokiem rzuca bardzo przeciętnie w dodatku coraz głośniej uskarża się na kontuzje palca.

Ricketts S. - Panturoiu A 1,45

Pod tegoroczne rezultaty.
dodatkowo za drobne można tez spróbować do czegoś dołożyć:
R. Olszewski zakwalifikuje się do półfinału @2,25
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
doncorleone 345

doncorleone

Użytkownik
Walsh - Stanek 2.31⛔ Fortuna (Kula Mężczyzn)
To Fortuna delikatnie poszalała z kursem. Dla porównania (2.02 w STS, 1.77 w Totku). 2.31 na lidera tegorocznych list z najlepszym rezultatem w sezonie 22.17, który aż czterokrotnie pchał powyżej 21.50 to lekkie nieporozumienie. Nie wiem skąd to faworyzowanie Walsha. Nowozelandczyk w tym sezonie halowym startował bardzo rzadko. Nie mogę doszukać się informacji co do jego startów. Co jeszcze przemawia za tym typem? PB Walsha w hali to 21.78, a więc prawie 40 cm mniej od najlepszego rezultatu jaki w tym sezonie wykręcił Stanek. Po takim kursie atakuję Czecha.
Spróbuję także zagrać zwycięstwo Stanka w STS po 2.75⛔
Niestety, chapeu bas dla Walsha, przygotował Kozak formę. Jak na mistrza przystało świetnie otworzył (22.13) i świetnie zakończył (22.31 - nowy rekord HMŚ). A Stanek ogromnie rozczarował nawet nie zbliżając się do 22 metrów.

Wpadł mi w oko jeszcze jeden ciekawy kursik na sesję wieczorną. Kurs na zwycięstwo Sandi Morris w konkursie tyczkarek w Fortunie i Totku wynosi 3.00✅. Grzech nie spróbować, tak jak robiłem to wczoraj z Ahoure i dziś ze Stankiem. Buki faworyzują Stefanidi. Najlepszy wynik Greczynki w tym sezonie to 4.83. Amerykanka zaliczyła natomiast 4.90 i 4.86, całkiem niedawno, bo przed dwoma tygodniami, wiec myślę, że forma ustabilizowana. Uważałbym jeszcze na drugą z Amerykanek, nieobliczalną Katie Nageotte, która legitymuje się SB 4.91 (notabene wygrała zawody w USA, na których Morris skoczyła 4.86).
Dlatego spróbuję jeszcze H2H przeciwko Greczynce:
Stefanidi - Morris 2.52✅ Fortuna
Stefanidi - Nageotte 3.00⛔ Fortuna
i za drobne WIN Nageotte 3.50⛔ Fortuna
 
Otrzymane punkty reputacji: +48
retoox 414

retoox

Użytkownik
fortuna
Lekkoatletyka - 1500m-M. - Wote A. - Lewandowski M.7362
kto lepszy 1 1.43 4.3. 17:10
Lekkoatletyka - skok w dal K. kl.koncowa - Sagnia K.7132
klas.koncowa 1-3 2.00 4.3. 16:25
Lekkoatletyka - skok w dal-K. kto lepszy - Spanovic I. - Sagnia K.7305
kto lepszy 2 4.36

Lekkoatletyka - skok o tyczce-M. - Kendricks S. - Wojciechowski P.7325
kto lepszy 1 1.28 4.3. 16:00
Lekkoatletyka - 4x400m-K. - Polska - Ukraina7279
kto lepszy 1 1.37 4.3. 17:30


Wote wczoraj na luzie ograł Lewandowskiego w eliminacjach. Polak mimo żyłowania się w końcówce nic nie pokazał i zwyczajnie nie widzę szans (no chyba, że będzie baaaardzo wolno i zdecyduje sam finisz ale w takim składzie tak być nie powinno) na to, żeby dziś miało być inaczej.
Sagnia u wszystkich w okolicach @1,4 co wg mnie jest prawidłowym kursem. Więc mamy tu sporo przeszacowany kurs. Warto dodać, że Spanovic wycofała się tydzień temu w połowie zawodów w Glasgow nie pokazując nic wielkiego, więc tu też może nie być taka mocna jak sie spodziewają buki. Kursna h2h zwyczajnie przeszacowany.
Amerykanin jak dla mnie po prostu lepszy o klasę od Polaka. Nie ma tu value, dołożone na podatek.
Polki wczoraj minimalnie szybsze od Ukrainek ale nie biegła ani Wyciszkiewicz ani przede wszystkim Święty która miała wczoraj finał na 400m. Z nimi w składzie przewaga powinna być juz wyraźna.

STS
Lewandowski M. - O Hare Ch.2916/kto lepszy?
Lekkoatletyka/HMŚ Birmingham 2018/1500m M H2H
2018-03-04 17:07 1.40
Niyonsaba F. (BDI)90156/klas. końcowa
Lekkoatletyka/HMŚ Birmingham 2018/800m K
2018-03-04 16:53 1.60
Wilson A. - Alemu H.2877/kto lepszy?
Lekkoatletyka/HMŚ Birmingham 2018/800m K H2H
2018-03-04 16:53 1.57

Lewandowski biegł z nim w eliminacjach, obaj musieli biec na maxa, Polak wygrał wyraźnie wiec dziś widzę tu powtórkę.
Niyonsaba pod nieobecność Semeni i zdyskwalifikowane jWambui jest tu zdecydowana faworytka, powyżej @1,3 warto łapać, wg mnie jest to dość mocno przeszacowane.
Wilson pod wynik z eliminacji.
 
Otrzymane punkty reputacji: +48
marylka 5,4K

marylka

Użytkownik
fortuna
Lekkoatletyka - 1500m-M. - Wote A. - Lewandowski M.7362
kto lepszy 1 1.43 4.3. 17:10
Lekkoatletyka - skok w dal K. kl.koncowa - Sagnia K.7132
klas.koncowa 1-3 2.00 4.3. 16:25
Lekkoatletyka - skok w dal-K. kto lepszy - Spanovic I. - Sagnia K.7305
kto lepszy 2 4.36
Lekkoatletyka - skok o tyczce-M. - Kendricks S. - Wojciechowski P.7325
kto lepszy 1 1.28 4.3. 16:00
Lekkoatletyka - 4x400m-K. - Polska - Ukraina7279
kto lepszy 1 1.37 4.3. 17:30

Wote wczoraj na luzie ograł Lewandowskiego w eliminacjach. Polak mimo żyłowania się w końcówce nic nie pokazał i zwyczajnie nie widzę szans (no chyba, że będzie baaaardzo wolno i zdecyduje sam finisz ale w takim składzie tak być nie powinno) na to, żeby dziś miało być inaczej.
Sagnia u wszystkich w okolicach @1,4 co wg mnie jest prawidłowym kursem. Więc mamy tu sporo przeszacowany kurs. Warto dodać, że Spanovic wycofała się tydzień temu w połowie zawodów w Glasgow nie pokazując nic wielkiego, więc tu też może nie być taka mocna jak sie spodziewają buki. Kursna h2h zwyczajnie przeszacowany.
Amerykanin jak dla mnie po prostu lepszy o klasę od Polaka. Nie ma tu value, dołożone na podatek.
Polki wczoraj minimalnie szybsze od Ukrainek ale nie biegła ani Wyciszkiewicz ani przede wszystkim Święty która miała wczoraj finał na 400m. Z nimi w składzie przewaga powinna być juz wyraźna.

STS
Lewandowski M. - O Hare Ch.2916/kto lepszy?
Lekkoatletyka/HMŚ Birmingham 2018/1500m M H2H
2018-03-04 17:07 1.40
Niyonsaba F. (BDI)90156/klas. końcowa
Lekkoatletyka/HMŚ Birmingham 2018/800m K
2018-03-04 16:53 1.60
Wilson A. - Alemu H.2877/kto lepszy?
Lekkoatletyka/HMŚ Birmingham 2018/800m K H2H
2018-03-04 16:53 1.57
Lewandowski biegł z nim w eliminacjach, obaj musieli biec na maxa, Polak wygrał wyraźnie wiec dziś widzę tu powtórkę.
Niyonsaba pod nieobecność Semeni i zdyskwalifikowane jWambui jest tu zdecydowana faworytka, powyżej @1,3 warto łapać, wg mnie jest to dość mocno przeszacowane.
Wilson pod wynik z eliminacji.
he he to co wypisałes to buki jak posluszne barany wszystko pospuszczali
moze warto ich kiedys na mine wystawic piszac tu bzdety.
 
doncorleone 345

doncorleone

Użytkownik
Podobnie jak retoox zagrałem podium Sagni⛔ w skoku w dal. Rano w Fortunie można było złapać jeszcze 2.25. Obecnie dużo niższe kursy. Zagrałem jeszcze H2H Reese - Sagna 4.10⛔ (również Fortuna). Ryzyko adekwatne do kursu. Uważam, że kursy odzwierciedlające aktualną dyspozycję obu zawodniczek wystawił prawidłowo STS (1.50 do 2.25). Reese póki co bez rewelacji. SB gorszy 4 cm od rewelacyjnej Szwedki, która może dzisiaj sporo namieszać.
Do tego
Iguider wygra⛔ (1500 metrów mężczyzn) 2.30 Fortuna - Marokańczyk jako jedyny ze stawki finalistów zszedł w tym sezonie poniżej 3.36. Myślę, że jest poza zasięgiem Tefery i Kibeta.
Eaton - Levy✅ (60 m przez płotki mężczyzn) 1.80 Fortuna
Eaton z lepszym SB od Jamajczyka. Zaprezentował się z dobrej strony w biegu półfinałowym. Myślę, że jest tutaj głównym kandydatem do złota, a Levy przybiegnie jednak za jego plecami.
Pozzi - Svoboda (60 m przez płotki)✅ 1.60 Fortuna (obecnie spadło już do 1.20)
Brytyjczyk pobiegł znakomity półfinał zostawiając z tyłu samego Meritta. Svoboda bez błysku. Mimo, że w tym sezonie udało mu się wykręcić nawet 7.51 nie sądzę by był tak szybki podczas dzisiejszych biegów..
Lavillenie R. (finał tyczki mężczyzn) miejsca 1-2✅ 1.60 Fortuna
W mojej opinii dzisiejszy finał będzie stał na wysokim poziomie. W gronie kandydatów do złota upatruję czterech zawodników - Lavillenie, Kendricksa, Liska i Braza, choć walka o najcenniejszy kruszec powinna rozegrać się między Lavillenie a Kendricksem. Wysoką formę obaj potwierdzili nieco ponad tydzień temu (zaliczając 5.93 podczas zawodów w Clermont-Ferrand). Tak wysoko w tym sezonie nie skakał żaden z pozostałych finalistów.
 
Dr House 106,3K

Dr House

Znawca - Lekkoatletyka
Pasiński-Kamiński 1---1,70 +++
Zabawska nie rzuci 58m---1,57 +++

Paweł lepszy dyskobol w znacznie lepszej formie,Kamiński zmaga się z kontuzją i nie jest w stanie pokonać swojego kolegi.
Daria i 58m to na pewno nie dzisiaj. Linia zbyt wysoka a forma Zabawskiej przeciętna
 
c1amak 7,2K

c1amak

Użytkownik
w Fortunie można już typować liczbę medali:

Realne szanse mają:
1. Włodarczyk Anita
2. Guba Paulina
3. Polska K. 4x400m
4. Fiodorow Joanna
5. Nowicki Wojciech
6. Haratyk Michał
7. Fajdek Paweł
8. Polska M. 4x400m.
9. Lewandowski Marcin
10. Lisek Piotr
11. Kszczot Adam
 
malin157 72,3K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
wydaje mi się, że nie do końca tak jest jak piszesz, a co z:
Ennaoui - stawka w tym roku taka, że zdecydowanie stać ją na medal.
Święty 400m (powinna to zrobić najpierw indywidualnie a sztafeta z nią czy bez niej i tak na pudle będzie)
maraton - drużyna męska -&gt; też są wg mnie do podium
natomiast co do medalu Lewandowskiego to nie jest wszystko takie proste i może to być trudne.
brak któregokolwiek medalu z pozostałych, których wymieniłeś + te 3 moje to będzie dla mnie duża niespodzianka.
choć oczywiście trzeba liczyć, że ktoś nie da rady bo takie rzeczy się zdarzają. ogólnie na moje tych medali będzie 13
w ogóle jest jeszcze sporo takich konkurencji gdzie ktoś od nas może odpalić, albo wystarczy czasem by dosłownie jednemu z kandydatów do podium nie powiodło się jak w przypadku Dobka, który wygląda coraz solidniej i to podium nie jest daleko.
ciekawe jak wypadnie sztafeta 4x100 męska, jak sami nie popełnią błędów to z rezultatów naszych indywidualnie można wnioskować, że czas moga uzyskać naprawdę niezły, ale wiadomo tu by też musieli inni pomóc, co w przypadku sztafet nie jest niemożliwe.
 
c1amak 7,2K

c1amak

Użytkownik
odnośnie biegaczek to uwaga:
Polskie biegaczki mają spore ambicje na mistrzostwach Europy w Berlinie, ale walkę o medale może im pokrzyżować absurdalnie ułożony terminarz rozgrywek finałowych.Problem dotyczy Justyny Święty-Ersetic, Małgorzaty Hołub-Kowalik oraz Igi Baumgart-Witan, których kluczowe biegi na 400 m odbędą się w sobotę 11 sierpnia. O godz. 20.20 zaplanowano finał indywidualny, zaś o 21.50 sztafetę 4 x 400 m.
Guba:
Trzy dni temu strzeliły mi plecy i jest mały problem. Toczymy walkę z czasem. Jestem w mocnym treningu zastępczym. Mam nadzieję, że to nic poważnego. Schyliłam się po prostu i coś strzeliło. Jeżeli pchałam w tym sezonie powyżej 19 metrów, to forma przez kilka dni nie ucieknie, chociaż musiałam na chwilę odpuścić normalne przygotowania. Ten uraz powoduje, że psychicznie człowiek nie myśli już o samych ćwiczeniach, ale żeby uśmierzyć ból. Myślę, że to wszystko wyjdzie mi na dobre – dodała.
jeszcze szanse wg związku:
Na co zatem dokładnie liczy krajowa federacja? Kęcki odpowiada – dosyć skromnie – że na osiem krążków. A wszystko, co będzie ponad to, to będzie miła niespodzianka. Szans jest znacznie więcej. Niektórzy wymieniają ich nawet 20.
Sędzia międzynarodowy i statystyk Janusz Rozum uważa, że Polaków stać na dziesięć medali. - I byłby to dobry wynik, ale w klasyfikację trudno będzie wygrać. Bardzo silni będą Niemcy – zaznaczył.
 
T 13

thomas2304

Użytkownik
tyle szans na medale czyli rozumiem ze to jakis jarmark ktory wszyscy powazni odpuszczaja?
Żaden jarmark. W 2016 roku w Amsterdamie nasi zajęli 1 miejsce w tabeli medalowej i zdobyli 6 złotych a łącznie 12 medali. Zresztą w jeszcze poprzednich mistrzostwach w Szwajcarii mieliśmy także 12 medali tylko mniej złotych. Wszystkie reprezentacje są praktycznie w najsilniejszych składach bo jest to ważna impreza. Polskę stać spokojnie na 10 medali bo w niektórych konkurencjach mamy praktycznie 100% kandydatów do medali. Zresztą poprzednicy dobrze to opisali.
 
S 25,4K

sobolekk

Użytkownik
Żaden jarmark. W 2016 roku w Amsterdamie nasi zajęli 1 miejsce w tabeli medalowej i zdobyli 6 złotych a łącznie 12 medali. Zresztą w jeszcze poprzednich mistrzostwach w Szwajcarii mieliśmy także 12 medali tylko mniej złotych. Wszystkie reprezentacje są praktycznie w najsilniejszych składach bo jest to ważna impreza. Polskę stać spokojnie na 10 medali bo w niektórych konkurencjach mamy praktycznie 100% kandydatów do medali. Zresztą poprzednicy dobrze to opisali.
w powaznej imprezie rangi swiatowej zadna polska sztafeta nie ma prawa wejsc nawet do finalu, ennoui tez watpie, dlatego skoro ktos tu mowi o medalach to sie zdziwiłem bo z biegaczy to zwykle jedynie Kszczot
 
jedrula 24,7K

jedrula

Użytkownik
Mistrzostwa Swiata to poważna impreza? Czy nie? (Londyn 2017)
Bo tam nasze sztafety 4 x400m obie w finałach,a kobiety nawet z medalem
 
B 91

blacky777

Użytkownik
w powaznej imprezie rangi swiatowej zadna polska sztafeta nie ma prawa wejsc nawet do finalu, ennoui tez watpie, dlatego skoro ktos tu mowi o medalach to sie zdziwiłem bo z biegaczy to zwykle jedynie Kszczot
wez juz sie nie osmieszaj , sprawdz chociaz wyniki zanim takie bzdury napiszesz nastepym razem
 
Do góry Bottom