>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Biało-Czerwoni w Lidze Narodów

sumada90 18K

sumada90

Forum VIP

W tym temacie możemy podawać informację dotyczące naszej reprezentacji w Lidze Narodów m.in. powołania, kontuzje, przygotowania, forma zawodników.
Zapraszam do dyskusji i dzielenia się cennymi spostrzeżeniami.
 
karciarz 26,3K

karciarz

Forum VIP
Poznaliśmy rywali naszej reprezentacji w Lidze Narodów. Podopieczni Adama Nawałki zmierzą się z reprezentacją Włoch oraz Portugalii.
Włosi to drużyna, która nie awansowała na Mundial w Rosji oraz na obecną chwilę są bez trenera. Zaś Portugalia, to triumfator ostatnich Mistrzostw Europy.
Mecz z Portugalią będzie znakomitą okazją, żeby zrewanżować się za porażkę na ostatnich ME.
Grupa bardzo ciekawa i z ogromną szansą na awans dla naszej Reprezentacji. Nie ma słabych drużyn i zapowiadają się ciekawa mecze.
 
xsebax 781

xsebax

Forum VIP
Podobnie uwazam, ze to nie jest zla grupa, malo tego, nawet jestem sklonny napisac, ze bardzo wyrownana i moga detale decydowac o wynikach. Jestem ciekaw formy Wlochow, ktorzy jak wiadomo pauzuja w tegorocznych MS. Beda przygotowywali sie do Ligi, w ktorych na pewno sprobuja odbudowac forme i osiagnac jak najlepszy wynik.
Trener Polakow juz zapowiedzial, ze w Lidze bedzie testowal nowych pilkarzy oraz rozne ustawienia.
 
dj_jones 12,3K

dj_jones

Użytkownik
Gdyby obrona byla lepsza to nasi zawsze cos strzela,nawet dryblingi wczoraj widzialem,szybkie przekazanie pilki,z Wlochami musza wygrac zeby cos ulepic ale zobaczymy jak im to wyjdzie.ten atak z 2 na szpicy jest okej.daje wiecej mozliwosci ale zaspana obrona slabo to widze.Wlosi tez maja swoje problemy ze strzelaniem ale z obrony to oni slyna dobrej.Piatek zna te tereny i ma duzo szczescia ostatnio.Moze on nas uratuje.
 
inkub1986. 343

inkub1986.

Użytkownik
Swoja uwage skupilbym na komentatorach TVP. Szpakowski i pan X nie oddawali zadnych emocji ani spostrzezen, gdy mielismy karnego po dotknieciu reka w polu karnym Portugalczyka i prawie zero walki slownej o rzut wolny po faulu na Zielinskim bodajze blisko pola karnego. Ale za to, jak Grosickiemu wyszla pilka na aut, gdzie chwile pozniej Kuba strzelil gola to nagle sie przebudzili i z ujecia nieklarownego z gory Szpak sie zarzekal, ze byl aut. Ktos tu podklada sie przeciwnikowi. Nosacze jakich malo. Swoja droga sedzia Hiszpan zdecydowanie po stronie sasiadow Portugalczykow. Iberia trzyma sie jednak razem. Nie gwizdal pod nas absolutnie. Z tym karnym wyszlibysmy na remis gladko. Trudno. Komentatorow dac od siatkowki z TVP Sport i sie zacznie ogladac przyjemnie. Pozdrawiam
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
Meczu nie oglądałem więc nie wiem czy faktycznie tak słabo nam to poszło, po skrótach się wiele nie dowiedziałem, jedynie że Portugalczycy mieli więcej okazji. Narracja w przekazie mediów jest taka, że zagraliśmy źle, że poziom obniżyliśmy i generalnie jesteśmy bee. Wiem że media to jedno wielkie gówno, ale mimo wszystko nie rozumiem, dlaczego jak jeden mąż wszyscy się składają do krytyki. Że byliśmy przyszyci do światowej czołówki każdy wiedział, wie i jak wszystko zostało pokazane na dłoni to pojawia się hejt. Ja osobiście ignoruje opinie &quot;specjalistów&quot; w tym zakresie i chciałbym wesprzeć naszą reprezentację w procesie odbudowy wspomnianego przyszycia. Kultury gry drużyn z czołówki nie będziemy prezentować z oczywistych względów ale indywidualnościami jesteśmy w stanie z takimi drużynami rywalizować i myślę, że ta mąka ma jakość. Są plusy, minusów nie brakuje, ale warto poczekać.
Tak z punktu widzenia czysto sportowego to mam wrażenie, że kilku naszych piłkarzy, szczególnie z obrony ma trochę zaburzony obraz możliwości przeciwnika, niezależnie czy jest to piłkarz z Portugalii czy nawet słabszej drużyny. Widać, że nie ma przygotowania obrońców pod grę konkretnego piłkarza. Stąd mnogość takich błędów jak brak krycia czy dziury w liniach.
Drugi aspekt który mi się rzuca w oczy to brak stosowania periodyzacji taktycznej ogólnie (stąd różna dyspozycja w danym dniu) oraz stosowania konkretnych jej założeń podczas meczu, stąd nasi piłkarze nie są w stanie prawidłowo reagować na boiskowe wydarzenia. Złe reakcje po strzeleniu bramki, złe w przypadku ich tracenia, podejmują błędne decyzje dotyczące dysponowania siłą, szybkością, pewnością. Efekt taki, że jak jest czas na wyjście do przodu to oni już są zagonieni w obronie, niepewni w ataku i zamiast gonić na 3:3 są bliscy przegrania 2:5. To nie wynika z przepaści umiejętności (nie twierdzę, że nie ma różnicy) tylko z błędnych założeń.
Dużo pracy przed drużyną, ale jest potencjał
 
fortuna95 445

fortuna95

Użytkownik
Zgadzacie się z tym że W Portugalii będzie kompromitacja i koniec Brzęczka ??
Ja osobiście tak nie uważam wydaje się że Liga Nardów czy mecze towarzyskie to tylko sprawdzenie co jest i jak to będzie wyglądać po Mistrzostwach..... Prawdziwy sprawdzian to Eliminacje do Euro jak tam nie wyjdzie to trudno będzie czas na zmiany ale obecnie po co zmieniać ? lepiej nie awansować i wszystko robić od nowa niż teraz zmieniać poza tym 2 &quot;połówka&quot; (jak to Brzęczek mówi ???? ) wyglądała Dobrze tylko bramkarz Czech miał dzień konia
 
K 25,7K

k0r0niarz

Użytkownik
Ja osobiście tak nie uważam wydaje się że Liga Nardów czy mecze towarzyskie to tylko sprawdzenie co jest i jak to będzie wyglądać po Mistrzostwach..... Prawdziwy sprawdzian to Eliminacje do Euro jak tam nie wyjdzie to trudno będzie czas na zmiany ale obecnie po co zmieniać ? lepiej nie awansować i wszystko robić od nowa niż teraz zmieniać poza tym 2 &quot;połówka&quot; (jak to Brzęczek mówi ???? ) wyglądała Dobrze tylko bramkarz Czech miał dzień konia
Eliminacje do Euro to jest formalność jak dla mnie przecież jakbyśmy tam nie weszli to by była chyba największą kompromitacja XXI wieku skoro gra tam pół Europy i z grupy 6 zespołowej 2 wychodzą bezpośrednio a 3 ma baraże. I nie wiem jak ktoś może traktować Ligę Narodów jak mecze towarzyskie bo tam walczymy z Niemcami/Holandią i Anglią/Chorwacją o 2 miejsca w 1 koszyku w losowaniu eliminacji.
Po co zostawiać tego Brzęczka na dłużej skoro widać że nic z nim nie osiągniemy. Jak my mamy coś ugrać jak u nas na środku obrony gra rezerwowy Dusseldorfu i nawet nie rezerwowy Southampton a taki Wilusz który gra regularnie w Rostowie ,który ma najlepszą defensywę w Rosji nie jest powoływany a jego miejsce zajmuje taki Matynia po kilku dobrych meczach w Pogoni. Jak na skrzydło jest powoływany Błaszczu czy Kądzior który raz gra a raz nie a taki Wszołek grający regularnie w QPR czy Mierzejewski grający również regularnie w Chińskiej lidze która jest kilka razy lepsza od Ekstraklasy.
I jaki dzień konia miał ten bramkarz ? Ile on strzałów obronił? 2 czy 3? Mieliśmy jedną setkę którą zawalił Lewy a nie wybronił bramkarz. Z takimi pół rezerwowymi Czechami to 2 gole w meczu to powinno być minimum. Według mnie z żadnym polskim trenerem nic wielkiego nie osiągniemy tu potrzebny jest trener z zagranicy żeby skończyło się kolesiostwo bo to nasz największy problem
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
dspk666 5,7K

dspk666

Użytkownik
To już chyba koniec overowego samograja w wykonaniu Polskiej kadry . To co siadło za Nawałki to było eldorado a teraz chyba trzeci raz pudło z rzedu na naszej kadrze . Ahhhhhh co to były za czasy
 
patryk0146 959

patryk0146

Użytkownik
W żadnym wypadku nie wyrzucą Brzęczka, bo to był pomysł Bońka, a on nie zwykł przyznawać się do błędów. Zresztą tu potrzeba by cudotwórcy, Polska ma zwyczajnie w większości słabych piłkarzy i cytując klasyka &quot;z gówna bata nie ukręcisz&quot;. Aktualne powołania to kpina, ale nawet jakby powoływać tych w formie to dalej są to piłkarze z przeciętnych klubów, o przeciętnych umiejętnościach. Nawałka miał jakieś kosmiczne szczęście, że ta drużyna wygrywała mecze która powinna zremisować, a remisowała te które powinna przegrać, bo przecież oni nie grali żadnej wielkiej piłki, i to w dodatku mając w składzie piłkarzy którzy w piłkę grać nie potrafią, jak np. Grosicki. Szczęście się wyczerpało, dodatkowo Krychowiak przestał być poważnym piłkarzem, Glik cofnął się w rozwoju, Błaszczykowski i Piszczek się skończyli i aktualnie wygląda to tak jak wygląda, bo na ich miejsce nie pojawił się nikt kto choćby ma zbliżone umiejętności to nich. Nie licząc Roberta i bramkarzy, nie mamy aktualnie żadnego zawodnika który łapałby się do kadry dajmy na to naszych rywali grupowych Włoch czy Portugalii. Na Zielińskiego pewnie by się jeszcze ktoś nabrał, ale na szczęście coraz mnie jest ludzi którzy uważają że ten kasztan jest coś wart.
Na Euro pewnie awansują, bo tak jak piszę kolega wyżej, trudniej się tam nie dostać niż dostać, ale przy jakimś bardzo niekorzystnym losowaniu, potrafię sobie wyobrazić że nas tam zabraknie. Np.Belgia(1 koszyk), Serbia(3koszyk), Słowenia(4koszyk).
 
ogarnijsie 279

ogarnijsie

Użytkownik
Oglądam sobie właśnie mecz Włochy - Portugalia i utwierdza mnie on w przekonaniu, że po prostu byliśmy w tej grupie najsłabsi. Sam przed startem Ligi Narodów liczyłem na bój o utrzymanie z Włochami i w sumie gdybyśmy ten pierwszy mecz wygrali (a było to całkiem możliwe) to pewnie tak by się to skończyło. Strasznie dużo włoskiej ekipie daje Veratti, prawdziwy mózg drużyny, takiego piłkarza u nas niestety nie ma. Fajnie że w ogóle do dywizji A trafiliśmy i mieliśmy możliwość zagrania kilku fajnych spotkań ale lecimy tak naprawdę tam gdzie jest w tej chwili nasze miejsce (średnia europejska półka).
Smutne jednak, że patrząc na nasze młodzieżówki przyszłość nie rysuje się w jasnych barwach. Może kilku zawodników osiągnie przyzwoity europejski poziom ale czysto technicznie Polacy są strasznie drewniani. Trzeba się zwyczajnie przyznać że choć piłka nożna to nasz sport narodowy to my w nią po prostu słabo gramy.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Tak się zastanawiam czy zagrać na Portugalię... Nie będzie Lewego, to wielkie osłabienie i o formę, a w zasadzie jej brak po stronie Polski się nie martwię, ale Portugalia i tak prowadzi w tej grupie więc może wyjść na to spotkanie na mega luzie... Więc moje pytanie dla osób obserwujących Portugalię - jak myślicie dadzą z siebie choć z 50% ? Z 2 strony wiadomo - Polacy z naszej ligi mogą się chcieć pokazać... Dlatego omijam szerokim łukiem spotkania towarzyskie bo oprócz poziomu sportowego do ogarnięcia jest motywacja, a tu nigdy nic nie wiadomo...
 
P 13

psychoraven772

Użytkownik
Tak się zastanawiam czy zagrać na Portugalię... Nie będzie Lewego, to wielkie osłabienie i o formę, a w zasadzie jej brak po stronie Polski się nie martwię, ale Portugalia i tak prowadzi w tej grupie więc może wyjść na to spotkanie na mega luzie... Więc moje pytanie dla osób obserwujących Portugalię - jak myślicie dadzą z siebie choć z 50% ? Z 2 strony wiadomo - Polacy z naszej ligi mogą się chcieć pokazać... Dlatego omijam szerokim łukiem spotkania towarzyskie bo oprócz poziomu sportowego do ogarnięcia jest motywacja, a tu nigdy nic nie wiadomo...
Szczerze mówiąc to też w ten sposób myślałem o tym meczu. Z jednej strony Portugalia, która nie musi się wysilać, a z drugiej Polacy, o których nie wypada mi źle mówić (a mam swoje zdanie..). Śmierdzi ten mecz, ale mimo to zagrałem na gospodarzy. Kurs na Portugalię w granicach 1.66.
 
tentyp1 523

tentyp1

Użytkownik
Polska drużyna ma swoją przypadłość, mecze o pietruszkę wygrywamy :) ogólnie mecz no bet, ani na rogi, tym bardziej na kartki. można spróbować gol konkretnego zawodnika ale trzeba poczekać na składy
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP
Mecz ciężki do wytypowania. Jak słusznie zauważyliście, Portugalia gra o pietruszkę i nie sądzę, by umierali na boisku za zwycięstwo. Nasi na pewno będą grać o wygraną (tzn. trener Brzęczek ma taką nadzieję ;) ). Z Czechami starczyło ambicji na kilkanaście minut. Na razie jeszcze nie wiemy jakim składem zagramy. Obawiam się, że sam selekcjoner jeszcze tego nie wie. Jak do tej pory, co mecz to inni zawodnicy. Jednak należy pamiętać, że Polska lubi wygrywać mecze o honor. Podsumowując: chcąc obstawiać ten mecz, równie dobrze można za te same pieniądze zagrać w lotto. Na jedno wychodzi.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
gelo85 2,6K

gelo85

Użytkownik
Dla Portugalii to mecz o pietruszkę. Ale dla Polski również nie jest to mecz o mistrzostwo świata. Motywacja punktowa w tym meczu znaczenia nie ma. Lepsi zawodnicy, lepsza drużyna, trener, organizacja gry, umiejętności techniczno-taktyczne po stronie Portugalczyków. Nasi jak grają każdy widzi, mizeria. Jutro w dodatku bez Lewandowskiego.
Biorę Portugalczyków, co w dublu z młodzieżówką (również Portugalia) daje nam podwojenie wkładu. (AKO 2,41).
Oba spotkania Por-Pol również z handicapem -1,5 (AKO 5,91).
 
husarz22 104,1K

husarz22

Forum VIP
Boje się żeby jutro nie doszło do kompromitacji. Okej, może Portugalia gra o pietruszkę. Ale to nie znaczy, że nie będzie im zależało na zwycięstwie. Każdy z tych zawodników ma jakieś tam ambicje. A skoro Czesi w towarzyskim spotkaniu potrafią sobie stworzyć kilka dobrych sytuacji, to tymbadziej mogą to zrobić Portugalczycy.
Para naszych środkowych obrońców jest w okropnym stanie. Jeżeli stracimy jutro dwa gole to będzie to na pewno łagodny wynik patrząc z perspektywy gry Bednarka i Kamińskiego. Z resztą to jest chyba obecnie jedna z gorszych pozycji, bo kogo byśmy na niej nie wstawili, to i tak będzie ciężko.
Moim zdaniem to, że wygrana daje nam gwarancję miejsca w pierwszym koszyku nie oznacza, że nagle jutro będziemy triumfować. Jeszcze bez Lewego :/
 
N 339,8K

niewierny-janek

Użytkownik
Dla Portugalii to mecz o pietruszkę. Ale dla Polski również nie jest to mecz o mistrzostwo świata. Motywacja punktowa w tym meczu znaczenia nie ma. Lepsi zawodnicy, lepsza drużyna, trener, organizacja gry, umiejętności techniczno-taktyczne po stronie Portugalczyków. Nasi jak grają każdy widzi, mizeria. Jutro w dodatku bez Lewandowskiego.
Biorę Portugalczyków, co w dublu z młodzieżówką (również Portugalia) daje nam podwojenie wkładu. (AKO 2,41).
Oba spotkania Por-Pol również z handicapem -1,5 (AKO 5,91).
Z wszystkich tych wypowiedzi na temat tego meczu, że niby śmierdzi bo Portugalia ma już pewny awans itp. najbliżej mi do zdania kolegi.
Ja też nie boję się pograć na POR a nawet hc -1,5 @ 2,75 Unibet, powodów dla takiego typu jest kilka.
- nasza bardzo kiepska gra
- praktycznie brak obrony
- brak Lewego
- jednak to mecz wyjazdowy i gospodarze będą chcieli się fajnie pokazać przed własną publicznością
- jeżeli wpuści kilku rezerwowych trener POR to oni też będą się chcieli pokazać, że warto na nich stawiać
- granie na luzie może generalnie Portugalczykom pomóc
- ostatnia szansa na testy dla Brzęczka, więc i on może wpuścić kilku &quot;ogórków&quot;
 
Do góry Bottom