>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<
Fortuna bonus

[ANKIETA] Czy Nadal prześcignie Federera w szlemach?

aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Dyskusja trwa od lat, nawet kiedyś chyba na Betssonie był taki zakład, czy do 2018 roku takie coś się stanie. A Wy jak uważacie?
Ankieta na 36 miesięcy!
Rafael Nadal - 31 lat
03.06.1986
Hiszpania
16 szlemów
AO: 2009
RG: 2005, 2006, 2007, 2008, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2017 - 10
WB: 2008, 2010 - 2
US: 2010, 2013, 2017 - 3
- - - - -
Roger Federer - 36 lat
08.08.1981
Szwajcaria
19 szlemów
AO: 2004, 2006, 2007, 2010, 2017 - 5
RG: 2009
WB: 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017 - 8
US: 2004, 2005, 2006, 2007, 2008 - 5
 
xsebax 781

xsebax

Forum VIP
Chcialbym, zeby Roger wygral obecny Australian Open tym samym zwiekszy liczbe do 20 ???? Nadal w formie, ale nie ma co sie oszukiwac, nie wroci juz do dyspozycji sprzed lat. Tak samo nie spodziewam sie, ze bedac w wieku Szwajcara bedzie w tak dobrej formie jak On. Glosujac na NIE sugeruje sie tym, ze Federer jeszcze cos wygra, a wiec Nadalowi bedzie coraz ciezej pokonac go w ostatecznym rozrachunku.
 
Otrzymane punkty reputacji: +47
prezes27 1,4K

prezes27

Użytkownik
Myślę, że nie. Obaj, moim zdaniem, wygrają jeszcze jakiegoś Szlema w swojej karierze. Bardzo prawdopodobne, że któryś zrobi to w najbliższą niedzielę. 3 szlemy przewagi to dużo, biorąc pod uwagę, że Rafa raczej nie da rady grać tak skutecznie w takim wieku, w jakim jest teraz Szwajcar. Hiszpan w ciągu swojej kariery prezentował dużo bardziej agresywny i wyniszczający dla organizmu styl. Nie dysponował takim serwisem jak Roger, stąd musiał bardziej pracować na punkty przy swoim podaniu. Swoją grę opierał w dużej mierze na bardzo skutecznej defensywie, w której imponował dochodzeniem do niesamowitych piłek. Ale to wiążę się z częstszymi urazami, przede wszystkim kolan, z którymi Rafa wiecznie miał problemy. Nawet sam Hiszpan, w którymś z wywiadów przyznaje, że nie wyobraża sobie siebie grającego w wieku, w którym teraz jest Federer. To zawęża mu możliwości pokonania Szwajcara w wygranych turniejach Wielkoszlemowych.
Ostatni rok był dla Nadala bardzo dobry. Dołożył kolejne 2 Szlemy do swojej bogatej kolekcji. Ale teraz będzie mu trudniej wygrywać. Powoli wracają ci, którzy w tamtym roku nie grali przez kontuzje (Wawrinka, Djokovic). Coraz śmielej na scenę wkraczają młodzi (Chung, Zverev). Może jeszcze nie są w stanie rywalizować z Hiszpanem, ale niedługo to może się zmienić. Dużo zależy od wyniku tegorocznego Australian Open. Jeżeli Roger wygra, to praktycznie zamknie dyskusję o wyprzedzeniu go przez Nadala. Gdyby Hiszpanowi się udało triumfować, zbliżyłby się na odległość 2 Szlemów. Wtedy wszystko byłoby jeszcze możliwe. Ale, jak pokazał chociażby ostatni sezon, w tenisie niczego nie można przewidzieć. Najważniejsze, żeby obaj byli w pełni sił i żeby cieszyli nasze oczy swoją grą jak najdłużej. Bo drugich takich zawodników i takiej rywalizacji na najwyższym poziomie nie będzie przez następnych kilkadziesiąt lat.
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Rafa jest młodszy o jakieś 5 lat, czyli do wieku Federera ma szansę przytulić jeszcze 20 szlemów. W jego przypadku wygranie RG bułka z masłem, nie wiem kto miałby mu zagrozić na mączce w kolejnych nawet 2-3 sezonach. (logicznie można dopisać te minimum pewnie +2 szlemy RG)
Odnośnie jego problemów zdrowotnych to powstało wiele mitów, legend, artykułów, opinii. Niektórzy mówią, że żaden tenisista by nie grał na takim poziomie jakby miał tyle kontuzji. Gdzieś w tle unosi się mowa o dopingu, a nie urazach, ale kto tam wie jak jest naprawdę, to tylko dywagacje.
Gdyby Nadal wygrał w tym roku AO i RG to by zbliżył się 18-19, a ma jeszcze tyle czasu. Kluczowy pewnie będzie ten rok. Moim zdaniem żaden z nich jeszcze nie zawiesi szybko ręcznika. Na szlemach to te Chungi, Zverevy, Rubley z takimi kozakami ugrywają 3:0 po 10 gemów. Nadal rok temu na US Open wytarł podłogę JMDP, Andersonem i resztą stawki.
Szczerze to nie zdziwiłbym się jakby Nadal spokojnie na luzaku i Serenę wyprzedził. Bo tu gra toczy się kto kogo wyprzedzi w ilości. Odnośnie Federera to w 2012 czy tam 2013 roku się go skreślało, że już nic z tego nie będzie. Z Nadalem może być tak samo.
Te jego kontuzje i wygrywanie 2 szlemów, zdobycie #1 tylko świadczy o tym jak poważne są te kontuzje... Federer na pewno ma duże szanse w tym roku kolejny raz na AO i Wimbledon o ile forma dopisze. Nadal podobnie jak rok temu.
Djokovice, Murraye, Wawrinki, JMDP to aktorzy 2 planu w tym momencie.
 
noname007x 3,3K

noname007x

Użytkownik
Osobiście zaznaczyłem &quot;NIE&quot;, ale to bardziej ze względu tego, że bardziej kibicuje Federerowi. Prawdę mówiąc ciężko cokolwiek tutaj wyrokować, bo według mnie to będzie zależało od zdrowia obu panów.
 
xsebax 781

xsebax

Forum VIP
Jednak Federer ma teraz niezwykłą szansę do tego, by wygrać po raz 20 ???? Nadal poddaje mecz z Cilicem z powodu kontuzji. Mój głos stał się jeszcze bardziej prawdopodobny ;)
 
xsebax 781

xsebax

Forum VIP
Jeśli Ferdek weźmie teraz AO to coraz mniej wierzę w to, że Nadal pokona go w Szlemach. A nie wykluczone, ze Szwajcar jeszcze w tym roku coś ugra.
 
C 19

corn3l

Użytkownik
Federer jak zdrowie da może jeszcze wziąć w tym roku Wimbla, a może i nawet więcej, ale to zobaczymy, dopiero początek sezonu i jeszcze daleko by coś gdybać. Dużo będzie zależeć jak reszta będzie grać bo póki co to mizernie wygląda od strony innych starych wyg. Ja osobiście mam nadzieję, że Nadal nie dogoni ????
 
T 266

tojaking

Użytkownik
Na początek roku 2020 mamy stan:

Federer 20
Nadal 19
Djokovic 16


Rodzi się tutaj nowe pytanie czy Djokovic prześcignie Nadala i Federera?
 
T 266

tojaking

Użytkownik
Z góry przepraszam, że "mój post" jest pod "moim postem", ale nie traktujcie tego jak spam, ale co tu się wydarzyło przez ostatnie 2 lata!

Federer 20 - raczej bez szans na coś więcej
Djokovic 20 - kuriozalna sytuacja przed AO 2022 z powodu "pandemii" i jego OSOBISTE podejście do szczepienia się...
Nadal 20 - Lada moment może zgarnąć 21 tytuł! Kto wie czy nie przytuli RG i US Open 2022...

To są już prawdopodobnie ostatnie lata tych tenisistów i wielki finisz, kto będzie "naj" w historii. Jak myślicie? Teraz jest niezwykle ciekawie!
 
Do góry Bottom