>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Zimowe Igrzyska Olimpijskie PyeongChang 2018 - Biegi narciarskie

sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Prawdopodobnie to olimpijskie pożegnanie z trasami Justyny Kowalczyk. Czy po latach zdobywania medali ponownie będzie w stanie włączyć się do walki?
▶Kalendarz zawodów (czasu polskiego):
10.02 8:15 - Bieg łączony kobiet 7,5 km + 7,5 km
11.02 7:15 - Bieg łączony mężczyzn 15 km+15 km
13.02 9:30 - Sprint mężczyzn stylem klasycznym
13.02 12:00 - Sprint kobiet stylem klasycznym
15.02 7:30 - Bieg indywidualny kobiet stylem dowolnym 10 km
16.02 7:00 - Bieg indywidualny mężczyzn stylem dowolnym 15 km
17.02 10:30 - Sztafeta kobiet 4x5 km
18.02 7:15 - Sztafeta mężczyzn 4x10 km
21.02 9:00 - Sprint drużynowy stylem dowolnym mężczyzn
21.02 11:00 - Sprint drużynowy stylem dowolnym kobiet
24.02 6:00 - Bieg masowy stylem klasycznym mężczyzn 50 km
25.02 7:15 - Bieg masowy stylem klasycznym kobiet 30 km

▶Link do oficjalnej strony FIS:
http://www.fis-ski.com/cross-country/
 
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
Bieg łączony na 15 km - Kobiety


Kerttu Niskanen vs Justyna Kowalczyk 1 @ 1.60 bah ✅✅✅


Na początek igrzysk taki pewny bet. Ktoś chyba gdzieś coś pomylił, bo w tej parze Justyna mimo, że to tylko sport to szans nie ma żadnych. Sama w wywiadach podkreśla, że żałuję, że jej forma nie jest taka jak 4 czy 8 lat temu. Ambicji jej nie zabraknie, ale jeżeli gdzieś coś może osiągnąć to w sprincie, a przede wszystkim w biegu długim klasykiem. Na pewno nie w łączonym. Niskanen jest na ten moment mocniejsza nieco w klasyku. W połowie dystansu być może blisko, ale łyżwą to będzie deklasacja. Nie ma możliwości, aby Polka mogła trzymać tempo Finki w stylu dowolnym. Kerttu powalczy o Top 8, a niestety Justyna łyżwą po prostu będzie tylko tracić.
 
Otrzymane punkty reputacji: +40
L 61

luki43

Użytkownik
Jutro z powodu choroby nie wystartuje Astrid Jacobsen. 1.60 na top6 w fortunie na Parmakoski to prezent.
 
Otrzymane punkty reputacji: +50
B 91

blacky777

Użytkownik
Parmakowski tez ostatnio chorowala i z tego powodu miala nie leciec z reszta ekipy na igrzyska , takze tak z tym prezentem bym nie szalal choc nie wkluczam ze bedzie ale nie zapominaj o Hadze i Diggins bo co jak co ale dziewczyny w dowolnym smigaja ostro
 
L 61

luki43

Użytkownik
Najpierw to Diggins z Haga muszą dużo nie stracić w klasyku. Krista nie ma kłopotów z oba stylami. W Planicy pokazała ze jest mocna. Nie wiedziałem o tej chorobie. Kiedy to było? Masz jakiś link?
 
L 61

luki43

Użytkownik
Okej dzięki. Juz ponad tydzień minął mam nadzieje ze z Krista okej. Nie sugerowalbym się zawodami sprzed dwóch miesięcy. Trasa w Korei jest wymagająca. Niewykluczone ze Oestberg tez odpadnie. Jakoś w masowkach gorzej sobie radzi. Jestem ciekaw czy Jessica wytrzyma. Myślę że nie. PS. Co do Kristy to na instagramie 31stycznia zamieściła filmik z treningu także z jej dyspozycja wszystko ok.
 
B 91

blacky777

Użytkownik
Skiathlon Haga top 6 kurs 2 unibet
Po klasyku powinna pozostac grupa max okolo 10 zawodniczek a po zmianie nart zacznie sie odsiewanie tych slabszych . W dowolonym mysle ze w gronie liczacych sie zostana norwezki , Kalla moze Krista i Diggins takze mysle ze Ragnhild powinna na luzie przybiec w top 6 o ile nie ugra czegos wiecej co juz nie raz w tym sezonie jej sie udawalo.
 
psotnick 836,1K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Jeśli ktoś uważa, że o złoto powalczą tylko Kalla z Bjoergen, kursy na obie równe zarówno w h2h jak na wygraną. Za to ciekawostka, bo jeśli chodzi o narodowość zwycięzcy już duże różnice
Skiathlon. Women. 7,5 km Classic Style + 7,5 km Free Style.
Winning Nation: Sweden - Tak @ 2.65 ✅ Kalla (Sweden)
Marathon
Jeśli chodzi o Norweżki to Bjoergen ma ciut większą konkurencję ale też jest bezapelacyjna liderką swojej reprezentacji, Kalla u Szwedek tym bardziej, więc dla takiego kursu można pominąc inne zawodniczki i ograniczyć kandydatki do złota do tej dwójki. Oczywiście typ wart uwagi tylko jeśli ktoś typuje Kallę że ogra Marit i zdobędzie złoto.
Okej dzięki. Juz ponad tydzień minął mam nadzieje ze z Krista okej. Nie sugerowalbym się zawodami sprzed dwóch miesięcy. Trasa w Korei jest wymagająca. Niewykluczone ze Oestberg tez odpadnie. Jakoś w masowkach gorzej sobie radzi. Jestem ciekaw czy Jessica wytrzyma. Myślę że nie. PS. Co do Kristy to na instagramie 31stycznia zamieściła filmik z treningu także z jej dyspozycja wszystko ok.
W takim razie jeśli z nia juz wszystko ok, to taki typ - najlepsza z 3 zawodniczek - może być ciekawy:
Skiathlon. Women. 7,5 km Classic Style + 7,5 km Free Style.
Oestberg, Ingvild Flugstad - Parmakoski, Krista - Diggins, Jessica
Winner: Parmakoski, Krista @ 2.875 ✅ 3. Parmakoski, 5. Diggins, 11. Oestberg
Marathon
 
Otrzymane punkty reputacji: +36
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
Warto też może dodać, że oprócz Parmakoski również Marit Bjoergen chorowała z dwa tygodnie temu. Dlatego też zaliczyła taki nieco słabszy występ w Seefeld.
 
B 91

blacky777

Użytkownik
To jak już tak dodajemy to Marit złapała infekcje od syna z którym non stop przebywała Oestberg choć z nią na razie była cisza .
 
L 61

luki43

Użytkownik
Niesamowity bieg. Kalla niesamowicie przygotowana. Parmakoski zgodnie z planem. O ile nie dziwi mnie miejsce Oestberg to Weng bardzo slabiutko. I ta Szwedka Anderson super. Na jutro Dario Cologna po zwycięstwo ????
 
B 434

boca-juniors

Użytkownik
Marit Bjoergen nie wystartuje we wtorkowym sprincie podczas igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. Norweska mulitedalistka przyznała, że nie ocenia wysoko swoich szans.
Pewnie Flixotide jej się skończyło ;)
 
psotnick 836,1K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Biegi narciarskie, sprint klasycznym K &quot;30&quot;
J.Kowalczyk zakwalifikuje się do finałowej &quot;30&quot;? Nie @ 4.04 ⛔ 22. Kowalczyk, awans do ćwierćfinału jest, ale szału nie było. Może być problem z awansem dalej.
STS (po odliczeniu podatku)
Może trochę niepatriotycznie, ale obok takiego kursu trudno przejść obojętnie, zwłaszcza że jest kilka przesłanek by go zagrać. Kowalczyk jak wiadomo już w jesienie swojej kariery, ostatnie igrzyska i forma pozwala na miejsca 10-20 i to raczej w biegach długich klasykiem a nie w sprincie. W Planicy tuż przed igrzyskami nie udało się przejść kwalifikacji (35.), wcześniej w Obersdorfie nie startowała, jeszcze wcześniej w Lillehammer była 14. Justyna w wywiadzie mówiła, że trasa mogłaby mieć więcej podbiegów, krótszy i łatwiejszy zjazd i krótszy dojazd do mety na stadionie itd. Więc nie jest tak, że trasa sprintu w Pjongczangu to wymarzone dla niej warunki. Uczciwie patrząc na igrzyskach powinno być łatwiej z uwagi na limity zawodniczek w najlepszych reprezentacjach. Gdyby miały wystartować wszystkie Norweżki czy Szwedki to o miejsce mogłoby być trudniej. Ale i tak taki kurs kusi.
 
B 91

blacky777

Użytkownik
Akurat co do profilu trasy to się z Tobą nie zgodzę bo poza zjazdem który nie do końca jej pasuje ale jak zapewnia ćwiczyła go ostro to sa dwa podbiegi z których na tym drugim zapowiada że będzie starała się atakować rywalki o ile awansuje do 30 . Samego typu nie neguję bo to tylko sport .
 
M 75

marmas

Użytkownik
Nie mam słów do was dziennikarzy i do TVP, pytacie się 36 letniej dziewczyny która już od ładnych paru lat jest na peryferiach zawodowego biegania Co się stało. Kowalczyk dawała Polsce medale na 3 Igrzyskach z rzędu, a tragedią Polski jest to, że mimo iż narciarstwo klasyczne stało się w Polsce bardzo popularne w 2018 roku dalej liczymy totalnie nie mając ku temu żadnych przesłanek totalnie irracjonalnie że Kowalczyk dalej będzie zdobywała dla Polski Medale. Ten sam przykład z Bródką. Chłop sporo przeszedł i jasne jest że szans na medal nie ma bo, od 4 lat niestety ale nie jest w czołówce, bo coś przeszedł kontuzje itp, bo jest 4 lata starszy a w sporcie to szmat czasu i jest już mase młodszych od niego którzy czekają już na sukces. Takie jest prawo natury. Ten srebrny medalista co przegrał z bródką 4 lata temu z Holandi kun vervej 4 lata temu był srebrny dzisiaj 2 jego młodszych kolegów świętuje złoto i srebro on jest pod koniec pierwszej dziesiątki. Tylko Holandia pożegna starszego a przywita młodego mistrza. My będziemy jeszcze 22 lata wspominać złoty przejazd Bródki medale Kowalczyk Małysza i Stocha. Bo nie mamy nikogo i to pokazują te Igrzyska. Śmiać mi się chcę jak czytam o nadziej w SHOR TRECKU laska odpada w ćwierćfinale. Po prostu jedna szansa na medal jest w sobote duża skocznia i jedna w poniedziałek konkurs drużynowy i tyle żadnych innych szans.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Biegi narciarskie - 15km stylem dowolnym
Matti Heikkinen
- Marcus Hellner 2,10 Unibet / 2,25 Forbet ⛔
Hellner to specjalista w tym dystansie i zazwyczaj to właśnie w stylu dowolnym na 15km czy lata temu na innych dystansach stawał na podium zawodów Pucharu Świata. Medali jednak na tym dystansie nie zdobywał. W tym sezonie nie jest w najlepszej formie i ciężko mu o walkę z najlepszymi. W biegu łączonym zajął niezłe 12. miejsce. 50 sekund za nim na metę wbiegł wtedy na 21. miejscu Heikkinen. Matti to również wybitny biegacz stylu dowolnego i potwierdził to na trasie. Po pierwszej części stylem klasycznym był dopiero 34. i półtorej minuty za czołówką. W stylu dowolnym jednak włączył 5. bieg i przesunął się mocno do przodu. Gdyby liczyć tylko drugie 15km stylem dowolnym, to Heikkien zająłby 7. miejsce. Nad Hellnerem nadrobił w tej części pół minuty. Tym bardziej trzeba docenić ten fakt, że Heikkinen musiał sam gonić czołówkę, a Hellner biegł w głównej grupie i dopiero później odpadł od niej.
Jeśli Heikkinen odpali jutro taką rakietę, jak w części dowolnej biegu łączonego, to powinien zająć jedno z czołowych miejsc. Ciężko będzie na podium, bo tu walczyć powinni Cologna, Sundby czy Magnificat ale TOP10 stoi otworem.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
Weź pod uwagę, że przez dobre 4km na łyżwie tempo głównej grupy było spacerowe. Biegli spokojnie. Przez to taki późniejszy złoty medalista Kruger łatwo dołączył do czołówki. Obaj daleko od optymalnej formy. Warto dodać, że Heikkinen sporo chorował przed IO. Stąd też Jego dyspozycja przeciętna. Jako, że to dystans i styl, który lubi może się liczyć, ale w mojej ocenie forma to spory znak zapytania. Sam jestem ciekaw co zaprezentuje.


15 km stylem dowolnym - Mężczyźni


Maurice Manificat w TOP 3 @ 1.85 bah ⛔ 5 miejsce



Francuz od początku celuje w ten start. Łyżwa, interwał i samotna walka z czasem. Jego królestwo. Dla mnie to kandydat nawet numer jeden do złota. Nieźle wyglądał w łączonym. W końcówce nie dał rady, bo pierwsza część klasykiem go wiele kosztowała. Tam tracił, potem gonił. Jest mocny i jeżeli gdzieś ma zdobyć medal to tylko tutaj. Walka o tytuł powinna się rozegrać między Nim, a Cologną i koalicją Norwegów. Maurice ruszy jak ostatni z wielkich. Będzie miał niezły przegląd tempa rywali.
Mój jakiś tam czarny koń na jutro to Finn Haagen Krogh. Dostał szansę mimo fatalnego sezonu i coś czuję, że może gdzieś koło pudła się zakręcić.
Klaebo odpoczywa. Tym bardziej, że chodzą słuchy, że oprócz sztafet też królewska &quot;50&quot; czeka na niego pod koniec IO.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
Do góry Bottom