Eliminacje do imprez mistrzowskich 2018

6 stycznia 2018 14:03
1
macko18
Forum VIP
Sie 2014 3 421 12 693
Temat przeznaczony do typów wraz z analizami oraz dyskusji na temat meczów eliminacyjnych do wszelkiego rodzaju mistrzostw.
MISTRZEM SIĘ JEST, A NIE BYWA
DEUCE, DECIDING POINT, RECEIVERS CHOICE
Langyal, Magyar ket jo barat
12 stycznia 2018 20:27
2
zibi16
Moderator
Sie 2007 3 175 5 435
Portugalia - Cypr 47:16
Portugalia +32,5
1,76
Jeszcze taki oto typ na szybko. Obejrzałem sobie spotkanie Polska - Kosowo by zobaczyć jak Kosowo gra i nie wygląda to zaciekawie... Jeśli się ich przyciśnie to strasznie się gubią, pokazała to zwłaszcza 2 połowa ( z drugiej strony, żeby Polacy aż tak męczyli się do przerwy z Kosowo to dokąd to zmierza...). Oglądałem to ze względu na Cypr, z którym to grali całkiem niedawno bo pół roku temu i Kosowo ten mecz wygrali 32:25, więc zastanawiam się jaki handball prezentuje Cypr... Aż strach pomyśleć, jeśli Kosowo wbiło im 32 bramki to Portugalia zrobi to z łatwością. Portugalia to solidny średniak europejski....ale potrafią wygrać z Argentyną czy Rumunią więc jakiś tam poziom prezentują, w dodatku grają u siebie.
Konkurs - Zostań Królem PlusLigi - Zakończony
Konkurs - Siatkarski Typer Ligi Narodów mężczyzn 2019 - Zapisz się już dziś!
13 stycznia 2018 13:58
3
zibi16
Moderator
Sie 2007 3 175 5 435
Polska - Cypr 46:13
Polska -17,52,17
Tutaj analiza będzie krótka... Polacy wczoraj zagrali mecz z Kosowo wygrany 30:19, pierwsza połowa 13:12 druga 17:7... I tutaj jeśli Polacy mocniej przycisnęli Kosowo w drugiej połowie to już przeciwnicy nie mieli nic do powiedzenia, przyciśnięcie mocniejsze w obronie + zmęczenie.
Jeśli chodzi o Cypr to jest to drużyna słabsza od Kosowo, pokazali wczoraj Portugalczycy jak należy grać z takimi drużynami czyli bardzo szybko i wynik mówi sam za siebie 47:16. Polacy raczej aż tylu bramek nie rzucą ale liczę na grubo ponad 30 a w obronie jeśli zagramy zdecydowaniej to nie powinni wyjść z poza 15 bramek.
Przypomnę, że takie Kosowo rzuciło Cyprowi 32 bramki.
Cypr to nie nasza planeta... Polacy muszą wygrać ten mecz wysoko i pokazać Portugalczykom, że też potrafią a przypomnę, że bramki mogą być także ważne jeśli jutro padnie remis w meczu Polska-Portugalia więc pełna mobilizacja i jedziemy...
14 stycznia 2018 03:21
4
gucci-mane
Moderator
Mar 2016 1 046 5 841
Wyjaśni mi ktoś ogarnięty w tym sporcie (oglądam zazwyczaj styczniowe turnieje) dlaczego Polacy grają w jakichś "preeliminacjach" z amatorami z Cypru i ogórkami z Kosowa?
2. miejsce (ex aequo) Typer/Znawca 2018 | 1. miejsce Typer/Znawca 2017 | 1. miejsce Speedway Typer 2017 | 4. miejsce Typer/Znawca 2016
14 stycznia 2018 07:52
5
sumada90
Administrator
Maj 2008 5 562 9 244
Wyjaśni mi ktoś ogarnięty w tym sporcie (oglądam zazwyczaj styczniowe turnieje) dlaczego Polacy grają w jakichś "preeliminacjach" z amatorami z Cypru i ogórkami z Kosowa?

W zeszłym roku na MŚ zajęliśmy 17. miejsce, nie zakwalifikowaliśmy się do trwajacych właśnie ME. Od wyników na dużych imprezach zależy rozstawienie w eliminacjach, a my spadliśmy w ciągu roku tak nisko, że musimy już brać udział w preeliminacjach, dlatego gramy z Kosowem czy Cyprem.

Nowy konkurs nagradzający najlepszych typerów w miesiącu. Promuj z nami swój temat!!!

🚴🇮🇹GIRO D'ITALIA🇮🇹🚴

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"

Stanisław Lem

14 stycznia 2018 09:49
6
kris1804
Wrz 2012 14 17
Orientuje sie ktos dlaczego na polske jest taki wysoki kurs dzis? Portugalia na serio jest takim daworytem dzis?
14 stycznia 2018 11:28
7
sumada90
Administrator
Maj 2008 5 562 9 244
Orientuje sie ktos dlaczego na polske jest taki wysoki kurs dzis? Portugalia na serio jest takim daworytem dzis?

Myślałem, że buki mniej się przyłożą do wystawiania kursów na dzisiejsze spotkanie i dadzą Polaków jako faworytów. Niestety jednak nie śpią i wg mnie prawidłowo wystawili kursy. Polska sprzed dwóch lat, a ta obecna to całkiem inna reprezentacja.
Portugalia - Polska 1,80 STS
Polacy wczoraj rozbili Cypryjczyków 46-13 ale to nie powinno przesłaniać poziomu reprezentacji. Cypr to amatorzy, Portugalia ich rozniosła 47-17, a nasza gra w sporej części meczu wyglądała tak: bramkarz podaje do zawodnika na środku boiska a ten biegnie do bramki i rzuca.
Z półamatorskim Kosowem męczyliśmy się niemiłosiernie w pierwszej połowie, którą wygraliśmy 13-12 (a przegrywaliśmy pewien czas). W końcu wygraliśmy sporą ilością bramek ale to bardziej było spowodowane zmęczeniem rywali, niż poprawą naszej gry. Błędy, błędy i jeszcze raz błędy. Potwierdza się to, co mogliśmy zaobserwować po turnieju w Hiszpanii. Tam przegraliśmy z Argentyną, wygraliśmy z Białorusią i klęska z Hiszpanią, która najbardziej obnażyła nasze słabości. Ponad 20 strat w meczu - przy takiej grze nic wielkiego nie można osiągnąć. Przede wszystkim największa bolączka w naszej reprezentacji od lat - brak pomysłu w ataku. O ile wcześniej mieliśmy wybitnych rozgrywających, którzy to potrafili w sporej mierze przykryć to teraz widać to doskonale. Za dużo strat, za dużo niedokładności, co przy solidnej obronie Portugalii i szybkich skrzydłowych może być bardzo bolesne. Wydaje się, że bardzo ciężko będzie dziś Polakom rzucać bramki. Do tego Paczkowski może dziś znowu nie zagrać.
Portugalia to nie jest jakiś wysoki poziom europejski ale na obecny poziom Polaków to trudny przeciwnik. Ostatnio wygrali z Argentyną, Tunezją, przegrali z coraz lepszą Rumunią na ich terenie. Na własnej hali są bardzo groźni, nawet Niemcom potrafili się postawić.
Dzisiejsze spotkanie może pogrzebać polską piłkę ręczną na lata, bo brak awansu oznacza, że w kolejnych latach będziemy mieli coraz trudniejszą drogę eliminacji do wielkich imprez. Ja niestety nie widzę zbyt wielu przesłanek, by to Polacy dziś mieli cieszyć się z wygranej.

Nowy konkurs nagradzający najlepszych typerów w miesiącu. Promuj z nami swój temat!!!

🚴🇮🇹GIRO D'ITALIA🇮🇹🚴

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"

Stanisław Lem

14 stycznia 2018 12:44
8
zibi16
Moderator
Sie 2007 3 175 5 435
Portugalia - Polska
Polska +2,5 1,49 eFortuna
Trudno mi rozgryźć to spotkanie, z jednej strony Portugalia u siebie mocna tak jak wspomniałem wcześniej a my niestety jesteśmy na dzień dzisiejszy na ich poziomie... Więc jasna sprawa, że nie jesteśmy faworytem. Z drugiej zaś strony wrócił Daszek i skrzydła mamy niezłe Daszek i Krajewski i oby jeszcze dziś wrócił P. Paczkowski na rozegranie wtedy będziemy mieć troszkę więcej do pokazania w ataku. Mecz powinien być na styku z jednej jak i z drugiej strony dlatego moim zdaniem do dubla warto dodać, że nawet jeśli przegramy to nie więcej jak 2 bramkami.
14 stycznia 2018 21:05
9
adhemar
Sie 2011 775 369
W jaki sposób można było (znając wynik rozgrywanego wcześniej meczu Portugalia - Kosowo) i grając z jedną z najsłabszych drużyn w Europie, nie zapewnić sobie przewagi bramkowej i komfortu remisu w dzisiejszym meczu,pozostanie słodką tajemnicą sztabu szkoleniowego i zawodników naszej drużyny.
Tym sposobem wróciliśmy na miejsce w którym byliśmy kilkanaście lat temu - półka : "niskie stany średnie z domieszką frajerstwa".
3 czerwca 2018 10:44
10
agresornik
Sie 2013 153 48
kto mi powie czy w drugiej rundzie eliminacji me kobiet ma znaczenie z którego miejsca sie awansuje w puzniejszym losowaniu ? grup w mistrzostwach czy niema to zwiazku z samymi mistrzostwami
Jej podbite oczy były ogromne. To była najbardziej szalona rzecz jaką kiedykolwiek widziałem, jej oko. To było potworne. Zapytałem ją więc, „jak twoja noga?” Wtedy spojrzała na mnie i odkryła nogę. Nigdy nie widziałem czegoś takiego.
8 czerwca 2018 09:18
11
sinus
Cze 2015 381 861
Kurs 1.55 na Islandczyków z Litwinami?
Czy jest tutaj gdzieś haczyk, o którym nie wiem?
Bo jak dla mnie to Litwini są dość egzotycznym zespołem, a wyspiarze solidny średniak w szczypiorniaku...
8 czerwca 2018 11:44
12
prezes96
Sty 2015 419 4 445
Kurs 1.55 na Islandczyków z Litwinami?
Czy jest tutaj gdzieś haczyk, o którym nie wiem?
Bo jak dla mnie to Litwini są dość egzotycznym zespołem, a wyspiarze solidny średniak w szczypiorniaku...

Kurs przedmeczowy był nawet 2,20.
Chodzi po prostu o to, że te drużyny mobilizują się zawsze na pierwszy mecz i jakieś wypracowanie zaliczki. W stylu wygrana u siebie po heroicznym boju jedną bramką, by w rewanżu dostać solidny wpierdziel.
Zawsze byłem najlepszy.
9 czerwca 2018 02:16
13
gasiorek
Mar 2016 35 27
Czy ktoś wie co tam się podziało? Postawiłem Islandię DNB. Zaraz po meczu kupon przegrany - Litwini wygrali 27-26, a jak wróciłem po meczu naszej repry do domu i zalogowałem się na buka zwrot i wynik po 27. Żeby było ciekawiej odpaliłem sobie końcówkę tego meczu na yt i tam na grafice widnieje końcowy wynik 28-27 dla Litwy.
9 czerwca 2018 11:54
14
jozzy22
Lis 2014 3 724 5 459
Czy ktoś wie co tam się podziało? Postawiłem Islandię DNB. Zaraz po meczu kupon przegrany - Litwini wygrali 27-26, a jak wróciłem po meczu naszej repry do domu i zalogowałem się na buka zwrot i wynik po 27. Żeby było ciekawiej odpaliłem sobie końcówkę tego meczu na yt i tam na grafice widnieje końcowy wynik 28-27 dla Litwy.

Już
Już [po zakończeniu meczu EHF zweryfikowało wynik na 27:27.
Jedna bramka Litwinów została nieuznana.
9 czerwca 2018 12:42
15
luken7
Sty 2012 123 68
Dzis mecze barazowe do mistrzostw europy . Najciekawiej bedzie w Slowenii ktorzy podejmowac bede Węgrów . Na pierwszy rzut oka faworytem sa Slowency ktorzy beda sie starali wypracowac kilka bramek zaliczki przed rewanzem na goracym terenie na Wegrze . Ale czy kurs w okolicach 1,35 jest wart ryzyka ?
10 czerwca 2018 12:09
16
adrianabch
Lip 2014 360 925
Ma ktoś kadry na mecz Serbów z Portugalią?
Pierwsze miejsce typy dnia wrzesień 2017 ➕
Pierwsze miejsce typy dnia październik 2017 ➕
Twoja odpowiedź
15 1
Moderatorzy
Dodaj nowy wpis
Ta strona korzysta z ciasteczek (plików Cookies) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji na stronie polityki prywatności.