>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<

Futbol Amerykański - dlaczego kochamy ten sport?

Gucci Mane 27,1K

Gucci Mane

Forum VIP
Został ostatni miesiąc rozgrywek NFL, NCAA kończy się za mniej niż tydzień i będzie pół roku offseasonu. Prowadzę ten dział i chciałbym żeby nawet w letnich miesiącach ktoś tu zaglądał. Dlatego postanowiłem zacząć serię filmików, w których będę pokazywał filmiki, dzięki którym, w futbolu amerykańskim zakocha się nawet ktoś, kto totalnie nie ogarnia tego sportu. Mam nadzieję, że będzie chociaż parę osób, które rzucą okiem na wstawiane przeze mnie propozycje ;) Oczywiście bardzo chciałbym żeby ktoś również dołożył coś od siebie i wrzucił swoje propozycje. A jest na forum parę konkretnych osób, które w NFL siedzą po same uszy.
Gdyby ktoś chciał wrzucić jakiś filmik od siebie to baaardzo proszę żeby to zrobił, dla dobra działu, dobra futbolu w Polsce! ???? A jest na forum co najmniej kilkanaście takich osób na które liczę.
 
Gucci Mane 27,1K

Gucci Mane

Forum VIP
Mecz NCAAF, czyli college football. Duke u siebie mierzy się w Miami. 6 sekund przed końcem meczu Duke wychodzi na prowadzenie i potrzebują tylko zatrzymać kickoff return. Ale Miami łapie się ostatniej szansy i robią to, co w futbolu jest ostatecznością - laterale, czyli zagrania jak w rugby, bowiem podania do tyłu można grać ile dusza zapragnie, do przodu można podać tylko raz na akcję. I zobaczcie co się tam odpieprzyło ;)

 
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Rzeczywiście to było niesamowite i pokazuje ile jest możliwości w tym sporcie.
Mnie zapadła pamięć akcja teoretycznie najłatwiejsza jaka może być, ale mimo swojej prostoty jest niesamowita- facet po prostu sam przebiegł całe boisko, jednak było to na SuperBowl... Wówczas zupełnie sie nie interesowałem tym sportem, a jedyne mecze jakie oglądałem to było właśnie SuperBowl raz do roku, które pokazywał Polsat Sport. Podczas tej akcji zastanawiałem się co musiał w tamtym momencie czuć ten zawodnik, o czym on myślał, gdy już wiedział, że nikt go nie dogoni i zaraz zdobędzie TD na oczach całego USA. Już pewnie po opisie Gucci i paru innych będzie wiedziało o jaką akcje mi chodzi:


Jeśli chodzi o ostatnie wydarzenia, to długo szukać nie trzeba, mecz Patriots z Steelers to było coś pięknego, a końcówka niesamowita:


Kibice Steelers już zaczęli świętować, a tu taka niemiła niespodzianka.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
betheone 188

betheone

Użytkownik
O, fajny temat. Takich filmików to ja mam pełno, z różnych czasów, będę wrzucał systematycznie. Na przykład nigdy nie zapomnę tego poniżej.
Wild Card Game, ostatni drive Vikings, 9-10 w plecy. Najpierw poratowal ich pass interference przy 3rd&amp;10, ale doszli do field goal z 27yd na 26s przed końcem. I wtedy to:


Nikt nie wierzył. Nikt.


Co najlepsze Walsh jest teraz w Seahawks, ale chyba do tej pory nie może się odkręcić, tylko 21/29 w tym sezonie, 7/10 30-39yd, 8/12 40-49, dalej nawet nie dają mu szansy kopać, bo wiedzą, że nie trafi.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
Gucci Mane 27,1K

Gucci Mane

Forum VIP
Ooo Panowie! Myślałem, że temat będzie niewypałem, ale widzę, że jest zainteresowanie. Pokazuję czasem moim znajomym takie konkretne akcje i parę osób już zwerbowałem i zachęciłem do śledzenia NFL czy NCAAF. Jak macie jakieś fajne historie typu to co wrzuciliśmy wyżej to dodawajcie. Zróbmy konkret z tego działu ;)
betheone - pamiętam ten mecz, bo co najgorsze miałem postawione na Vikings ???? Na pewno jedna z legendarnych akcji typu upset w NFL w ostatnich latach, świetny kandydat do tematu. A co ciekawe, nieszczęsny kicker Walsh jest teraz zawodnikiem... Seahawks ????
5xharoldx5 - w tym SB miałem zakład na Ravens i końcówka meczu średnio zwiastowała wygraną Baltimore. W każdym razie mega mecz i emocje do samego końca. A co do drugiego filmiku - ciężko się wypowiedzieć, skoro nawet NFL nie wie czym jest &quot;catch rule&quot;.
Dobre propozycje Panowie. Wstawiamy dalej, może jacyś &quot;zieloni&quot; obejrzą i się zakochają w tym sporcie ;)
Ja wrzucę filmik z polskiej ligi futbolu PLFA. Amerykanin Clarence Anderson z Warsaw Eagles zrobił akcję na miarę NFL. Punt return for TD i to w takim stylu. Niektórym może się wydawać, że to tylko polska liga FA, ale ta akcja była szeroko omawiana w USA i trafiła do największych serwisów, magazynów i powtórek. A wieści z europejskich lig w ESPN, CBS itd. są czymś po prostu nieosiągalnym. A tutaj tą akcją zachwycali się goście, którzy codziennie komentują NFL.
67675218
 
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Lubię też sytuacje, w których zawodnicy o specyficznych warunkach popisują się zagraniami, do których te warunki niezbyt pasują. Mozna to porównać np. do tego jak w piłce nożnej bramki z głowy zdobywają zawodnicy poniżej 170 cm albo do rzutów za trzy punkty w NBA rzucanych przez centrów:


Fajnie to wygląda, jak takie olbrzymy taki dystans potrafią pokonać ????
 
Gucci Mane 27,1K

Gucci Mane

Forum VIP
Cud, który na zawsze wszedł do historii NFL i nad którym pewnie nawet za 20-30 lat będą się zachwycać stacje w USA. Mecz Packers @ Lions, Lions prowadzą, zera na zegarku, ale popełniają faul (facemask - trzymanie za kratkę kasku). W tym przypadku Packers dostają więc jeszcze jedną akcję mimo, że 60 minut już minęło. I co zrobił geniusz Aaron Rodgers? (filmik trzeba odpalić w nowej zakładce, z poziomu forum się nie da). I naprawdę warto, bo to jedna z legendarnych akcji tej ligi.


W tym meczu miałem postawione na Packers. Wyłączyłem stream przed tą flagą bo myślałem, że już koniec. Wszedłem na CBS a tam punkty dla Packers, przyzwyczajony, że błędy się w takich livescorach zdarzają bez większej nadziei odpaliłem streama i... widzę ten bieg Rodgersa, napis touchdown ???? Kolejna wielka dawka emocji dzięki NFL. No i na pewno top3 jeśli chodzi o zagrania hail marry, o ile nie najlepsze.
A tutaj smutniejsza historia ale jednocześnie wzruszająca. Mecz NCAAF, kick return, Devon Gales próbuje blokować i w sposób którego w futbolu nie wolno po prostu robić, głową próbuje blokować kickera. Ten drugi powala go na ziemię. Wtedy jeszcze nie wie, że Gales... przerwał swój rdzeń kręgowy i jest sparaliżowany od rąk w dół. Między nimi wywiązała się wyjątkowa znajomość, zostali przyjaciółmi i wspólnie walczyli o powrót Galesa do zdrowia. Jak im poszło, możecie obejrzeć w poniższym filmiku.



Wołam osoby, które w dziale NFL wiele razy się wypowiadały, może Wy macie jakieś fajne wspomnienia, albo akcje, które szczególnie zapamiętaliście? Fajnie gdybyście coś dodali.
kuba22 michael-ellis kkslec betheone fabregas little-dj bukeer12 gy_gy_craveel snice ted challenger valverde grzesio ben85 mr. traperek 5xharoldx5
 
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
To było piękne SuperBowl i to pokazuje jak łatwo w tym sporcie trafić &quot;z piekła do nieba&quot; i odwrotnie:


Pamiętam, jak pod koniec meczu komentator na PS analizował, że może warto byłoby dać zdobyć ekipie Seattle przyłożenie, żeby mieć jeszcze troszkę czasu na odpowiedź. Fakt, szansa na wybronienie się z takiej sytuacji była bardzo niewielka przy dwóch tak mocnych drużynach, ale Patriots jednak postanowili sie bronić i warto było zaryzykować.
SuperBowl to nie tylko mecz, ale też show w przerwie meczu. Oprócz super widowiska sportowego jakie zafundowali wówczas Patriots z Seahawks, był też super występ w przerwie, a przynajmniej mi się bardzo podobał:


Jednym słowem było to pare godzin naprawdę dobrej rozrywki i emocji ????
 
piotrek88_14 55

piotrek88_14

Użytkownik
Rzadko kiedy się udzielam ale na bieżąco śledzę ten dział. Od siebie daję taką perełkę ???? Pamiętam ten mecz jak wczoraj:
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
piotrek88_14 55

piotrek88_14

Użytkownik
Z innej beczki od kiedy zacząłem interesować się NFL od razu wpadł mi w oko Troy Polamalu. Dla mnie ten zawodnik był po prostu z innego świata. Jego timingu i wyczucia w grze defensywnej obecnie nie ma nikt jak dla mnie. Tutaj jego kilka kosmicznych akcji:






No i do tego reklamy ???? :

 
Otrzymane punkty reputacji: +8
Gucci Mane 27,1K

Gucci Mane

Forum VIP
piotrek88_14 - Alabama-Auburn, zwrot akcji jakiego próżno szukać w innych sportach. Dodam tylko od siebie, że kickerem Alabamy który kopał na zwycięstwo był Adam Griffith czyli... chłopak urodzony Stargardzie Szczecińskim jako Andrzej Dębowski. Już pomijam temat kickera który nietrafił 3 FG z rzędu w tym meczu i dlatego Griffith dostał szansę, a była to jego dopiero 3 próba w karierze. W tym momencie miał 1 trafienie i 1 pomyłkę.
I właściwie tutaj mamy kolejny wątek pasujący do tematu, czyli historia tego chłopaka. Nie miał łatwo, patologia, alkohol itd. A mimo to został członkiem chyba najbardziej znanej drużyny college football. Fajny tekst napisał o nim Przegląd Sportowy, polecam poczytać.
http://www.przegladsportowy.pl/inne-dyscypliny/futbol-amerykanski,historia-adama-griffitha,artykul,638371,1,751.html
A tutaj jego powrót do Polski i spotkanie z rodziną. Chyba sam siebie oszukuję (w sensie ja), że nie jest to materiał pokazujący jak to niesamowite Stany uratowały chłopaka z zacofanej Polski, w której każdy chleje, ćpa i bije dzieci. Ale chyba taka jest wymowa tego materiału. Ale jednak zachowanie chłopaka i to jak mówi na tym filmiku o swoich rodzicach, no piękna sprawa. Obejrzyjcie, bo bardzo pozytywny film.
espn.com/video/clip?id=13574148 (zróbcie kopiuj wklej bo jak wstawiam cały link to coś się wykrzacza)
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
fabregas 498

fabregas

Forum VIP
@up
Temat na pewno ciekawy; dla kogoś kto śledzi wydarzenia w futbolu większość tych filmów jest dobrze znana. Natomiast żeby nawiązać troche do idei tego forum to świetny byłby tytuł np &quot;Futbol Amerykański - nasze najciekawsze wygrane w tym sezonie&quot; tym bardziej że oferta na NFL jest ogromna i daje mnóstwo opcji. Sam bym z chęcią zobaczył wasze najciekawsze typy/kupony. Poniżej co mi utknęło w pamięci:
Mój największy zakład w tym sezonie; mecz rozegrany niedawno, ale jakże istotny dla CAR Panthers. Wówczas nadal walczyli o playoffy i był to dla nich arcyważny Division game. Spodziewałem się kontrolowania sytuacji przez Panthers tymczasem to był horror do ostatniej sekundy.

Poniżej TD drive , kilkadziesiąt sekund do końca CAR 4th &amp; 1 na TB 3rd yrd i przepychają piłkę, po czym w następnej akcji Newton fumble recover i TD. Co za ulga, że to siadło, aż sie boje pomyśleć na czym by mnie żona powiesiła gdyby było inaczej. ;)


I jeszcze jeden, nie chodzi o cały kupon a jedynie o mecz BAL-CHI

Wydawało się, że handicap na spokojnie pokryty tymczasem 4th Q i Campanaro robi punt return później robią 2pt-conversion i oczywiście BAL dostają piłke w dogrywce. Skończyło się dość szczęśliwie bo Bears zrobili jeden rush na 30+ yrd po czym przy 3rd &amp; 11 przenieśli piłke w okolice 30yrd BAL i po FG wygrali (swoją drogą pierwsza wygrana Trubinskiego w NFL). Poniżej return Campanaro przy 1:40 do końca.

 
Otrzymane punkty reputacji: +8
Gucci Mane 27,1K

Gucci Mane

Forum VIP




Ten motyw to poezja. Pół sezonu TNF (czwartkowych meczów) miało CBS gdzie właśnie motywem była ta muzyka, od 2014 do obecnego sezonu. Drugie 8 meczów pokazywało NBC już ze swoją muzyką.
Co jak co, może śmiecę w tym temacie, ale dla mnie ten motyw to totalna miazga, najlepszy motyw spośród wszystkich stacji. I tak sobię zapętliłem to podczas pisania analizy na sobotę, ciary na plecach i mega motywacja.
Czy to nie jest piękne? Mój budzik od lutego &#39;16 i nadal mnie nie wkurza gdy dzwoni ????
 
Do góry Bottom