>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

UFC Fight Night 121: Werdum vs. Tybura

Status
Zamknięty.
kopytko1337 1,2K

kopytko1337

Forum VIP
UFC Fight Night 121: Werdum vs. Tybura

Transmisja:
00:30 – karta UFC Fight Pass (FightPass)
02:00 – karta wstępna (FightPass)
04:00 – karta główna (Extreme Sports Channel)
Liczba walk: 13
Rozpiska UFC Fight Night 121
Walka wieczoru
265 lbs: Fabricio Werudm (22-7-1) vs. Marcin Tybura (16-2) (ok. 06:00)
Co-main event
125 lbs: Bec Rawlings (7-6) vs. Jessy Rose-Clark (7-4)
Karta główna
170 lbs: Belal Muhammad (12-2) vs. Tim Means (27-8-1)
170 lbs: Jake Matthews (11-3) vs. Bojan Velickovic (15-5-1)
185 lbs: Elias Theodorou (13-2) vs. Daniel Kelly (13-2)
145 lbs: Alex Volkanovski (15-1) vs. Shane Young (11-3)
Karta wstępna
125 lbs: Ryan Benoit (9-5) vs. Ashkan Mokhtarian (13-2)
155 lbs: Will Brooks (18-3) vs. Nik Lentz (27-8-2)
265 lbs: Adam Wieczorek (8-1) vs. Anthony Hamilton (15-8) (ok. 02:30)
155 lbs: Damien Brown (17-10) vs. Frank Camacho (20-5)
Karta UFC Fight Pass
115 lbs: Alex Chambers (5-3) vs. Nadia Kassem (4-0)
125 lbs: Eric Shelton (10-4) vs. Jenel Lausa (7-3)
265 lbs: Tai Tuivasa (7-0) vs. Rashad Coulter (8-2)
źródło:lowking.pl​
 
karciarz 26,3K

karciarz

Forum VIP
Werdum - Tybura
walka zakończy się przed czasem⛔
Volkanovski✅
@1.68
LVBet⛔

Słusznie Werdum jest faworytem. Przed Marcinem piekielnie ciężkie zadanie. Werdum pomimo wieku, jest cały czas w topce. Walczył z najlepszymi, czego o Marcinie nie można napisać. Wymęczone zwycięstwo ze słabiutkim Arlovskim i dobrze, że wygrał przed czasem ze słabym Henrique. Szansę dla Marcina widzę w jakimś nokaucie i to w pierwszych rundach, bo później to będzie gorzej z tlenem.
Werdum to cholernie mądry fighter. Lepsza stójka, w parterze Marcin nie ma szans.
Werdum podda Marcina, bo zabraknie Polakowi tlenu albo Tybura znokautuje w pierwszych rundach, jedyna szansa na win Polaka.
Mimo wszystko całym serduchem za Polakiem!!!
Volkanovski pokazał już dwa razy, że nie można go skreślać. Wirtuozem stójki to on nie jest, ale ma szybkość i siłę. Na takich rywali to wystarcz, ale gdy dostanie kogoś z górnej półki, to będzie miał spore problemy. Alex to również typowy killer, uwielbia kończyć swoich przeciwników przed czasem. Chłopak uwielbia się bić.
Co można napisać o przeciwniku? Niewiele... Walczył na mało znanych galach, to jest jego debiut pod banderą UFC. Przeciwnicy typowe ogórki.
Bardziej doświadczony, szybszy i silniejszy Volkanovski przekonuje mnie bardziej.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
kopytko1337 1,2K

kopytko1337

Forum VIP
Marcin Tybura vs Fabricio Werdum
Marcin Tybura kurs 3.75 unibet ⛔⛔
Not Werdum inside distance kurs 1.83 unibet ✅✅

Zgadzam się że Werdum jest tu słusznie faworytem ale rozbieżność kursów to już dla mnie nieporozumienie. Ale od początku, Werdum 40 lat na karku, kilkanaście lat w biznesie regres musi w końcu nastąpić, przecież nie będzie do końca kariery w top 3. Druga sprawa że w takim wieku to już jego 3 walka w tym półroczu, mam duże obawy czy branie tyle walk w tak krótkim czasie jest dobre.
Parterowo mimo że Tybur to czarny pas mam nadzieję że będzie tej płaszczyzny unikał jak ognia, Werdum to profesor jeśli chodzi o tą płaszczyznę i jeśli walka tam trafi może być polak w tarapatach.
Zapaśniczo uważam że to co Werdum to prezentuje to żenada co mogliśmy zobaczyć choćby w walce z Brownem jak nieudolnie próbował sprowadzić walkę do parteru, Marcin pokazał za to w walkach ufc bardzo dobry tdd i balans ciałem i uważam że Werdum nie da rady sprowadzić Marcina.
Stójkowo widać u Marcina duży progres, mimo to w tej płaszczyźnie jest skreślany przez ludzi a taka prawda że jeszcze nie został zweryfikowany i nie wiadomo jak się zaprezentuje na tle Werduma. Tybura ma twardą szczękę i podoba mi się to że w stójce nie kalkuluje gdzie uderzyć tylko idzie do przodu w wymianę, wywiera presję na rywalu. Niezapominajmy że Tybur ma groźne kopnięcia i całkiem możliwe że jednym z nich zgasi światło brazolowi.
I dochodzimy do ostatniego punktu i uważam że może się okazać naistotniejszy czyli kondycja.
Nie mam pojęcia jak po jednej walce z Arlovskim, gdzie Marcin włożył całe swoje siły w skończenie w 1 rundzie przez 2 minuty spuszczając wpierdziel Andrzejowi który przetrwał, i tu się zaczeły tarapaty polaka, tak czy siak zebrał siły w 3 rundzie, obalił rywala przeleżał i wygrał walkę dzięki czemu może teraz walczyć z Huntem czy z Werdumem. Mówimy tutaj o ponad 110kg chłopie i naprawdę tylko po tej walce pisać że Marcin nie ma kondycji to jakieś nieporozumienie. Tybur nie jest ani jakoś napakowany, ani spasiony jak Hunt czy Nelson, nie jest post sterydziarzem, nie ścina wagi, ani nie ma jebnięcia w ręce więc nie wiem dlaczego miałby mieć gorszą kondycję od 40 letniego Werduma?
Oglądając walkę Werduma z Brownem (2 walka) Werdum miał podobną sytuacje jak Marcin z Arlovskim na początku 1 rundy gdzie Werdum posłał Browna i spuszczał łomot z góry tylko taka różnica że ten gnp trwał o wiele krócej niż u Marcina, Werdum pod koniec rundy pokiwał tylko głową stwierdzająć że nie skończy rywala i skończył zadawać ciosy. Mimo to na początku 2 rundy widać było że Werdum wyraźnie zwolnił ograniczając aktywność praktycznie do zera, problem w tym że Brown zamiast zacząć naciskać na rywala stanął w miejscu i nic nie robił mimo rad trenerów z narożnika. No i oczywiście fani zaczęli buczeć.
Marcin miał wcześniej walkę z Henrique, wiadomo nie jest to rywal najwyższych lotów, jednak tempo w tej walcę było naprawdę szybkie, i mimo to to brazol w połowie 3 rundy opadł totalnie z sił dzięki czemu Tybur go sobie skończył, nie było na koniec u Marcin widać jakiegoś dużego zmęczenia.
Podsumowując uważam że kluczowe tu będzie dla polaka oczywiście obrona obaleń, szczególnie na początku pojedynku i później presja na Werdumie i narzucenie dużego tempa walki żeby to Werdum zaczął mieć problemy z oddechem i zaczął iść po desperackie obalenia wywalając się na plecy tracąc siły.
Ja Marcina od dawna uważam za mega talent, cały czas mam w pamięci jak wbił do m1 jako nikt i posprzątał całą ciężką, mam nadzieję że dzisiejszej nocy zamknie buźkę hejterkom :p
Wrzucam na koniec statystyki z walk z Marcina z Arlovskim i Werduma z Brownem tak kończąc temat kondycji ????
 
elpatron 134

elpatron

Użytkownik
Kopytko ale czemu Ty w swojej analizie bierzesz pod uwagę ostatnia walkę Tybura a nie bierzesz ostatniej walki Werduma tylko jakąś z Brownem ?Poddał Walta Harrisa i w nocy Tybura nie ma do Werduma żadnego podjazdu nawet.
To jest za duża różnica i nie ma co tutaj siać fermentu analizami na 2 strony na dodatek naciąganymi.
Werdum KO/TKO/DSQ lub Submission po 1,83 trzeba brać !!!
 
psotnick 828,5K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Kopytko ale czemu Ty w swojej analizie bierzesz pod uwagę ostatnia walkę Tybura a nie bierzesz ostatniej walki Werduma tylko jakąś z Brownem ?Poddał Walta Harrisa i w nocy Tybura nie ma do Werduma żadnego podjazdu nawet.
To jest za duża różnica i nie ma co tutaj siać fermentu analizami na 2 strony na dodatek naciąganymi.
Werdum KO/TKO/DSQ lub Submission po 1,83 trzeba brać !!!
Pytanie czemu ty podajesz przykład walki z Harrisem? Jako przykład czego? Przecież to było dosłownie last minute fight, po rezygnacji Lewisa parę godzin przed walką! Musieli coś zrobić bo im się main card UFC 216 trochę zawaliła i wymyślili Harrisa, który też był na tej karcie z innym przeciwnikiem. To musiała być egzekucja i była, po co drążyć i wyciągać z tego wnioski że &quot;poddał Walta Harrisa i w nocy Tybura nie ma do Werduma żadnego podjazdu&quot;. Tybur jest lepszy niż Harris, od Werduma słabszy na wielu płaszczyznach, ale przepaści nie ma. Do aż takiej dysproporcji kursów nie widzę powodów i po takich kursach rozumiem, że można widzieć w nich value.
-----
Natomiast inną sprawą jest, że najciekawsza walka tej gali mogła już się odbyć. Przed hotelem w Sydney między Werdumem i Covingtonem. Nawet bumerang poszedł w ruch ????
https://www.mmafighting.com/2017/11/15/16659396/f-ck-brazil-ufc-fighters-colby-covington-fabricio-werdum-in-heated-altercation
 
kopytko1337 1,2K

kopytko1337

Forum VIP
Trochę inaczej sobie wyobrażałem walkę, myślałem że z biegiem czasu to Tybur będzie tym nacierającym.
No ale sprawdziło się że Tybur to twardy chłop i że ma kondycję lepszą niż co poniektórzy pisali
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom