>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

A-League

majekx 699,4K

majekx

Znawca A-League
Witajcie,

niestety obowiązki odciągnęły mnie od pierwszego meczu kolejki....ale sobotnich meczy już nie przepuszczę. Zapowiadają się ciekawie.
Western - Perth

ten mecz już sobie obstawiam. Bez jakiejś głębszej analizy obieram prosty kierunek na bramki:
ov2,5 - @1,85   
ov3,5 - @3   

Oba zespoły na papierze dysponują imponującą siłą w ataku. Oikonomidis, Fornaroli i Castro vs Besart i Diamanti. Do tego dochodzi fakt, że Western będzie naciskało na udane zaprezentowanie się w debiucie na GMHBA Stadium. Goście? - zawiedli w pierwszej kolejce, na pewno teraz będą chcieli pokazać, że to tylko głupie potknięcie i że są w formie.
Na koniec jeszcze jeden argument - marketingowy. Liga musi przyciągać kibiców, a najlepszą jej reklamę robią ciekawe, szybkie, z dużą ilością bramek spotkania. O ile o pierwsze dwie cechy może być trudno, to bramki są w zasięgu. No i ktoś musi ciągnąć ten marketingowy wózek, skoro zespoły coraz mocniej idą w murowanie bramki, transfery w tym sezonie, które są ciekawsze - to obrońcy i zaczyna królować myśl trenerska, która jako priorytet stawia na 0 z tyłu.


CCM - Jets

Ciekawy mecz pod względem obejrzenia. CCM w pierwszym meczu zaprezentowało się poprawnie, co prawda bez punktu, ale jak porównać do poprzedniego sezonu to widać pewne światełko w tunelu. Jets? Ich pierwsze spotkanie w tym sezonie. Warto popatrzeć jak są przygotowani i co będą prezentować na boisku.
Może do pogrania live... no ale to zależy od samego spotkania.

Pozdrawiam i powodzenia.
 
Otrzymane punkty reputacji: +39
majekx 699,4K

majekx

Znawca A-League
Western - Glory

HT - 0:0 Jak na razie bez bramek. Niby Western atakuje minimalnie więcej, ale te ataki są bardziej chaotyczne. Perth, co prawda mniej ataków, ale bardziej przemyślane i próbują bardziej kombinacyjnie grać pod bramką Kurto - wynik cały czas pozostaje kwestią otwartą. Dla tych co zagrali rogi - to też nie mam najlepszych wiadomości. Western atakuje głównie środkiem, Perth gra do narożników pola karnego i próbują stworzyć sobie miejsce do wrzutek.

 
 
Otrzymane punkty reputacji: +39
ziomeczek9393 17,1K

ziomeczek9393

Użytkownik
witam ja w pierwszego spotkania nie ruszałem natomiast w drugim spodziewam się paru bramek stąd mój drugi typ w nowym sezonie A-League to

Central Coast Mariners vs Newcastle Jets over 2,5
 
Otrzymane punkty reputacji: +39
qowalsky6 1,1M

qowalsky6

Znawca A-League
 19.10. 08:00 Western United - Perth Glory - WU udany debiut, goście rozczarowani, będzie iskrzyć,19.10. 10:30 Central Coast Mariners - Newcastle Jets - mecz z podtekstami, F3 derby, pamiętacie, kto z Marynarzy zrobił Rozbitków28 ? Mecz zagadka... Coś mi "mówi", że bramki zobaczymy :)
I w Sydney mamy 1-1, po stracie gola, Glory napierało, "pachniało" wyrównaniem i "załapałem się" jeszcze na overa 1,5, lecz "tu" nie zdążyłem napisać. WU się postawiło, tak coś "czułem", overa klasycznego nie "widziałem". Może padnie w derbach F3? Pozdrawiam Was Panowie :) I zaraz będziemy w Gosford ... Tu mamy wyjściowe składy, Simon mecz zaczyna na ławce, dlaczego? Nie rozumiem...:
https://www.a-league.com.au/news/live-central-coast-mariners-v-newcastle-jets-scores-stream-updates-highlights-videos-goals
live
5 min. i 1-0, szybko zaczęli, good... :)
Petratos zabawił się w Brazylijczyka i piętą mało co nie wyrównał, z bramki wybił jednak gracz gospodarzy, ale Jetsi "na pewno" coś strzelą w tym spotkaniu.
Dla odmiany ręka w polu karnym Jetsów, ale bez karnego... Teraz "nudniej" się zrobiło. ht 1-0, słaby mecz się "zrobił", jakbym ekstraklapę oglądał :(
2 poł. karny i 1-1, jeszcze jedną poproszę :) Nie wyciągnęli więcej, słaby mecz, wymęczyłem się, kierunek overowy na   bts wisiał w powietrzu i to był kierunek na   
dzisiejsze skróty:
https://www.a-league.com.au/video/match-highlights-western-united-v-perth-glory-hyundai-a-league
https://www.a-league.com.au/video/match-highlights-central-coast-mariners-v-newcastle-jets-hyundai-a-league
 
Otrzymane punkty reputacji: +90
karlooos 12,8K

karlooos

Użytkownik
Wrociłem do żywych .. niestety nie miałem jak obejrzeć spotkań.. patrzę na suche wyniki...piątkowy bardzo mnie zaskoczyl, brawa dla Markusa i w sumie ciesze się, że ktoś Kurza pokonał.. nie chce go w tej lidze. Dzisiaj liczyłem na ten over ale jednak WU gra bardzo zachowawczo, w sumie jakieś podobieństwa można wyciągnąć z zeszłorocznego Phoenix. Cieszę się, że chociaż jeden typ trafny, CCM tak jak wspominałem może będzie najsłabsze ale nie będzie odbiegało poziomem tak mocno jak przed rokiem.
No nic początkowe kolejki pokazują, że nasza liga trochę ewoluowała i już nie będzie takich pięknych wyników pod overy :( 
zobaczymy co przyniesie jutro, typ później !
 
Otrzymane punkty reputacji: +76
qowalsky6 1,1M

qowalsky6

Znawca A-League
Jutro:
07:00 Melbourne City - Adelaide United - oba zespoły (dla odmiany w Adelaidzie) spotkają się w środę w finale FFA, to powoduje, że ciężko coś sensownego mi na jutro wymyślić. Składy mocne, zespoły dobre, ale czy to będą w Melbourne szachy? A jak szachy to może under i x przy okazji? Dużo pytań, mało odpowiedzi... Nie gram na siłę. Może coś ugryzę live...09:00 Sydney FC - Wellington Phoenix - szczerze mówiąc jedyny argument za Nix w tym meczu, to Talay Ufuk, w zeszłym sezonie asystent Coricy. O gospodarzach wie wszystko i to tyle. Czysto piłkarsko powinniśmy zobaczyć 1-kę, ale w zeszłym roku się przejechałem na takim myśleniu. Wtedy Krishna zatopił Blues Sky, ale jutro zobaczymy zupełnie inny zespół. Podsumowując w taśmach mam "jeden", na live ew. jakieś handi na podopiecznych Coricy. GL &amp; KTF
edit
łatwo nie było, Nix kończyli w 10, ft 2-1 kierunek 1 na   lecz wymęczone to zwycięstwo było...
 
Otrzymane punkty reputacji: +37
majekx 699,4K

majekx

Znawca A-League
cytat z dnia 19 października 2019 21:48 przez qowalsky6Jutro:
07:00 Melbourne City - Adelaide United - oba zespoły (dla odmiany w Adelaidzie) spotkają się w środę w finale FFA, to powoduje, że ciężko coś sensownego mi na jutro wymyślić. Składy mocne, zespoły dobre, ale czy to będą w Melbourne szachy? A jak szachy to może under i x przy okazji? Dużo pytań, mało odpowiedzi... Nie gram na siłę. Może coś ugryzę live...09:00 Sydney FC - Wellington Phoenix - szczerze mówiąc jedyny argument za Nix w tym meczu, to Talay Ufuk, w zeszłym sezonie asystent Coricy. O gospodarzach wie wszystko i to tyle. Czysto piłkarsko powinniśmy zobaczyć 1-kę, ale w zeszłym roku się przejechałem na takim myśleniu. Wtedy Krishna zatopił Blues Sky, ale jutro zobaczymy zupełnie inny zespół. Podsumowując w taśmach mam "jeden", na live ew. jakieś handi na podopiecznych Coricy. GL &amp; KTF
City - Adelaide

Jak dla mnie nobet. Na papierze City powinno wygrać... ale jednak argumenty przeważają za Adelaidą:
1. Ładnie postawili się SFC w pierwszej kolejce
2. Adelaide od kilku sezonów ma mocne starty w lidze
3. Słaby mecz City w pierwszej kolejce przeciwko Victory.

No ale wiadomo - to Australia, papier nie gra... może na live. Mecz z tych do oglądania

SFC - Nixi

tutaj gram 1 - @1,44   
Kurs nie rozpieszcza, ale nie widzę tutaj nic czym Nixi by mogli się postawić. Jak @qowalsky6 - napisał: w zeszłym sezonie był Krishna... w tym w zespole z Nowej Zelandii nie ma nikogo takiego. Więc skoro nie ma komu atakować to Nixi postawią na obronę Częstochowy. Z drugiej strony mamy gospodarzy i Le Fondre w gazie. Do tego Barbarouses, Ninkovic, Brattan.... jest komu strzelać i komu dogrywać. jak dla mnie wynik może być tylko jeden i nie wierzę, w Nixów - nie w tym meczu, nie przeciwko SFC, nie w tym sezonie, nie po tym co pokazali w pierwszym spotkaniu.

Pozdrawiam.
 
Otrzymane punkty reputacji: +39
qowalsky6 1,1M

qowalsky6

Znawca A-League
Live Melbourne, mamy 2-1, dzieje się, Redsi walczą, over 3,5 po @ 2,2   za drobne pobieram...
Edit
City zmarnowało 2, a Redsi w 91 min. kolejną szansę i zostało 2-1... Mam nadzieję, że Blues Sky nie zawiodą :)
 
Otrzymane punkty reputacji: +53
karlooos 12,8K

karlooos

Użytkownik


ileż daje zmiana trenera.. w tamtym sezonie nie dało się oglądać Adelaidy a teraz już druga kolejka i w końcu jakieś emocje, Veerbek niczym typowy trener z holandii gra cios za cios, drugi mecz=drugi over;
ostatni mecz kolejki właśnie rusza.. ja typuje bramki dla gospodarzy (over2,5) i dołożę over 3,5 na spotkanie bo statystycznie taki jeden powinien być w każdej kolejce w Australii :) 

EDIT1: cyk mamy 1-0, dobry początek z obu stron, jednak to gospodarze otwierają wynik po zamieszaniu w polu karnym, strzał oddał Oneil ale kluczowy był rykoszet chyba od Kosty 

EDIT2: no i minimalizm Sydney się zemścił,Nixi dochodzili do głosu powoli i mamy 1:1; bramek w tym meczu powinno być dużo więcej.. Kosta.. chwile później słupek Nixów...

EDIT3: wow ale brama Granta 2;1

EDIT4: Czerwko dla Nixów.. DAWAJ SYDNEY!
 
Otrzymane punkty reputacji: +76
qowalsky6 1,1M

qowalsky6

Znawca A-League
Nix w 1 poł. zaprezentowali się b. dobrze, Sydney prowadzi, ale gola mieli tak jak karlooos napisał z tzw. "d..y". Oczekiwałem większej dysproporcji w poziomie gry, ale się po 45 min. zdziwiłem. Na razie nic tu nie "rzucam". PS Gdyby grał Krishna, to brałbym nawet bts, ale to już historia. Wolał pałętać się gdzieś po Indiach zamiast być gwiazdą w Nowej Zelandii :) i A-league...
edit live
i bez Krishny wyciągnęli na 1-1 :)
Sprytne podbicie piłki i Grant (aktywny w całym spotkaniu) daje gospodarzom 2-1 :) Nix z czerwem, to chyba pozamiatane... Zobaczymy, czy coś wpadnie jeszcze... no nie. ft 2-1, goście choć przegrali dali z siebie wszystko, gospodarze chcieli wygrać najniższym kosztem, ale opóźnianie Redmayne'a było żenujące. W 11 na 10, a Blues Sky gra na czas... Kierunek jedynka jednak na   
PS
Obszerne skróty: z Sydney
https://www.a-league.com.au/video/sydney-fc-v-wellington-phoenix-match-highlights-hyundai-a-league
i z Melbourne
https://www.a-league.com.au/video/melbourne-city-v-adelaide-united-match-highlights-hyundai-a-league
 
Otrzymane punkty reputacji: +90
majekx 699,4K

majekx

Znawca A-League
Do podsumowania kolejki jeszcze dodam małą statystykę rzutów rożnych, może komuś się przyda.

Kolejno:
Liczba meczów - łączna liczba meczy rozegranych przez zespół w lidze w sezonie
Zespół - to wiadomo
Rzuty rożne zdobyte w aktualnej kolejce - ile rzutów rożnych wykonywał zespół w aktualnej kolejce
Rzuty rożne w kolejce - łączna liczba rzutów rożnych w aktualnej kolejce, gdzie pierwsza cyfra to ilość rzutów rożnych danego zespołu
Średnia rzutów rożnych w sezonie - średnia rzutów rożnych w meczach zespołu, gdzie pierwsza cyfra to średnia rzutów rożnych danego zespołu
Średnia zdobytych rzutów rożnych w domu - średnia wykonywanych rzutów rożnych danego zespołu w sezonie w meczach domowych
Średnia zdobytych rzutów rożnych na wyjazdach - średnia wykonywanych rzutów rożnych danego zespołu w meczach wyjazdowych

 
Liczba meczówZespółRzuty rożne zdobyte w aktualnej kolejceRzuty rożne w kolejceŚrednia rzutów rożnych w sezonieŚrednia zdobytych rzutów rożnych w domuŚrednia zdobytych rzutów rożnych na wyjazdach
2Melbourne City33 - 96 - 7,539
2Adelaide Utd99 - 38 - 3,574
2Melbourne Victory1414 - 410 - 6,510-
2Sydney FC44 - 74 - 744
2Welington Phoenix77 - 47,5 - 387
2Western United22 - 42 - 622
2Perth Glory44 - 24 - 444
1Brisbane Roar--6 - 4-6
2WS Wanderers44 - 144 - 1044
2CCM55 - 126 - 456
1Newcastle Jets1212 - 512 - 5-12

Postaram się prowadzić taką tabelką co kolejkę - mam nadzieję, że po kilku kolejkach będzie można wyciągnąć jakieś wnioski.
 
Otrzymane punkty reputacji: +54
kibic-zwierze 42,1K

kibic-zwierze

Użytkownik
Majekx, błagam piszemy w miarę po polsku. Rzutów różnych.
Rogi to ma zwierzę a w piłce nożnej są rzuty różne. 
​​​​
Już o "meczy" to nawet nie wspominam. 
​​​​​​
 
majekx 699,4K

majekx

Znawca A-League
cytat z dnia 20 października 2019 22:54 przez kibic-zwierzeMajekx, błagam piszemy w miarę po polsku. Rzutów różnych.
Rogi to ma zwierzę a w piłce nożnej są rzuty różne. 
​​​​
Już o "meczy" to nawet nie wspominam. 
​​​​​​
Done. Poprawione.
 
Camilla P. 34,5K

Camilla P.

Forum VIP
cytat z dnia 20 października 2019 22:54 przez kibic-zwierzeMajekx, błagam piszemy w miarę po polsku. 
​​​​Już o "meczy" to nawet nie wspominam. 
​​​
Owszem, poprawnie jest "nie oglądałem meczów kadry" ale forma "meczy" nie jest jakimś językowym lapsusem. Tak się przyjęło ogólnie, że ludzie piszą i mówią w obu "wersjach". Kiedyś nawet czytałam na ten temat opinie jezykoznawców bo sama się zastanawiałam dlaczego skeczy a już nie meczy. Ogólnie forma "meczy" podobno nie obliguje do karcenia ????
 
kombajn 164,5K

kombajn

Użytkownik
Niżej zestawienie ostatnich czterech sezonów pod kątem OVER 9.5 RZUTÓW ROŻNYCH
Adelaide United

15/16 48,3 %
16/17 74.1 %
17/18 42.9 %
18/19 58.6 %

Brisbane Roar
15/16 69%
16/17 75.9 %
17/18 78.6 %
18/19 63 %

Central Coast Mariners
15/16 63 %
16/17 74.1%
17/18 63 %
18/19 55.6 %

Melbourne City
15/16 69%
16/17 53.6 %
17/18 44.8 %
18/19 60.7 %

Melbourne Victory
15/16 67.9 %
16/17 65.5 %
17/18 66.7 %
18/19 44.8 %

Newcastle Jets
15/16 59.3 %
16/17 74.1 %
17/18 58.6 %
18/19 81.5 %

Perth Glory
15/16 60.7 %
16/17 69 %
17/18 55.6 %
18/19 55.2 %

Sydney FC
15/16 55.6 %
16/17 48.3 %
17/18 35.7 %
18/19 34.5 %

Wellington Phoenix
15/16 66.7 %
16/17 92.6 %
17/18 77.8 %
18/19 67.9 %

Western Sydney
15/16 62.1 %
16/17 60.7 %
17/18 55.6 %
18/19 88.9 %
 
Otrzymane punkty reputacji: +86
jozzy22 530,3K

jozzy22

Użytkownik
To się bramkarz gości nie popisał przy bramce. Swoją drogą bramka z niczego głupia strata i boom. Go Melbourne bo mam remis 

e: goście grają a gospodarze spokojnie punktuja 
 
Otrzymane punkty reputacji: +39
Do góry Bottom