>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

US Open 2017 - turniej główny

Status
Zamknięty.
macko18 12,8K

macko18

Forum VIP
FLUSHING MEADOWS​




Miejsce: Nowy Jork, NY, U.S.A.
Data rozgrywania: 28.08.2017 - 10.09.2017
Nawierzchnia: Outdoor Hard
Kategoria: Grand Slam
Pula nagród: $21,862,744
Oficjalna strona turnieju: http://www.usopen.org/index.html
Lista startowa: http://www.usopen.org/en_US/players/index.html?promo=subnav&amp;amp;p=seed
Drabinka turnieju singlowego: http://www.usopen.org/en_US/draws/index.html?promo=subnav&amp;amp;event=MS
Drabinka turnieju deblowego: http://www.usopen.org/en_US/draws/index.html?promo=subnav&amp;amp;event=MD
Plan gier: http://www.usopen.org/en_US/scores/schedule/index.html?promo=subnav
Zestawienie kursów: http://www.oddsportal.com/tennis/usa/atp-us-open/

Zapraszam wszystkich do merytorycznej dyskusji i pisania analiz​
 
pikarafa17 2,6K

pikarafa17

Użytkownik
Osobiście uwazam, ze Alexander Zverev jest w stanie wygrac tego Szlema.
Kolejny,ktory bedzie sie liczyl to Dimitrov, leży mu hard a i w Australii dobrze sie pokazal dochodząc do polfinalu i jak on wygra tez mnie nie zdziwi.
Rafa bez formy, Roger problem plecow, Murray tez zdrowotne problemy. Monfils gdzies w okolicy cwiartki polegnie.Nic tylko pograc niemca lub bułgara. Na zakonczenie roku, wg mnie w koncu zobaczymy nowego triumfatora.
Shapovalov vs Medviedev. Shapovalov 1.90 Fortuna.
Tutaj na luzie 3:0.
Kolschreiber vs Paire. PAire 2.45 Fortuna zwrot- Kolba gra ze Smyczkiem, pozmieniali,zeby bylo ciekawiej.
Vesely vs Coric. Vesely. 2.45 Fortuna
0:3.Przebijaka Coric gra dalej, wygrywając dwie pierwsze partie w tie-breaku.
Shapo jest w stanie tu zagrac dobry turniej. Medviedeva ogladalem istrasznie kiepsko jest przygotowany fizycznie. Dlugie wdechy, jakis taki zmeczony na korcie. Na energicznego Shapovalova moze nie wystarczyc.
Jak na Paire jest kurs ponad 2.0 to Paire wygrywa. Kolba tez cos fizycznie kiepsko, lata lecą, nie jego nawierzchnia. Paire przed laty zaliczyl tu swietny turniej. Ja tu widzę Value.
O Coricu juz pisalem. Jest cienki jak barszcz. Ze swoim przebijaniem niech ucieka na maczke. Vesely jak zagra swoj tenis to wezmie go gladko 3:0.
Shapovalovi daje 80% szans w tym meczu, Veselyemu rowniez 80 %. Z racji,ze Paire to świr to daje mu 55% wygrania tego pojedynku.
 
macko18 12,8K

macko18

Forum VIP
Shapovalov vs Medviedev. Shapovalov 1.90 Fortuna
[...]
Shapovalovi daje 80% szans w tym meczu, Veselyemu rowniez 80 %. Z racji,ze Paire to świr to daje mu 55% wygrania tego pojedynku.
Ok, czyli uważasz, że bukmacherzy popełnili okrutny błąd? Przecież 80% szans przy kursie 1.9, a nawet przy tym 1.67 odliczając podatek, to mega value, którego nie spotyka się często. W takim wypadku trzebaby niesamowicie mocno ładować w takim typ...
Nie ma takich prezentów i czasami trzeba powstrzymać się przed tak &quot;odważnymi&quot; tezami, nawet jeżeli podkreślasz, że jest to Twoje zdanie, bo wtedy wystawiasz opinię tylko na własny temat.
O Veselym już nie wspominam, bo na niego to powinieneś w takim wypadku zostawić dom i organy...
 
dx2 217K

dx2

Użytkownik
Struff-Dolgopolov 2 @1.8
Dolgopolov niby zatracil ostatnio forme, ale on potrafi wygrywac z najlepszymi. Własnei wydaje mi sie, ze Dolgopolov potrafi zagrac, bo w Cincinnatii przeszedl kwalfikacje i walczyl z Kyrgiosem w wyrownanym meczu. Tutaj Dolgopolov tego nie oleje, poniewaz pieniadze zupelnei inne. Struff zagral w polfinale w Winston-Salem, ale sorry gdzie ten turniej porownywac do Cincinnati. Struff jak ostatnio o nim pisalem, to gracz ktory moze najlatwiejsze uderzenie popsuc i pileczka laduje w siatce. Dolgpolov zmobilizowany to wygra w moim odczuciu.
 
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Trzeba przyznać, że ten turniej będzie na swój sposób wyjątkowy. Zabraknie takich graczy jak: Djokovic, Nishikori, Wawrinka, Raonic. Do tego jakieś problemy podobno ma Murray, formę stracił Nadal, Federer ponoć też nie jest w najlepszej formie jeśli chodzi o zdrowie.
Wobec tego otwiera się gigantyczna szansa dla dwóch grup tenisistów:
1. Młodych i utalentowanych graczy. Mam tu na myśli Zvereva, Kyrgiosa i Dimitrova. Zverev i Kyrgios umiejętności mają odpowiednie, by wygrać, ale kondycyjnie chyba nie dadzą rady. Według mnie tylko Dimitrov ma szanse z tej grupy, ale z drugiej strony w US Open nigdy orłem nie był...
2. Gracze, którzy przez lata są/byli w światowej czołówce i nigdy nie wygrali szlema. Mam tu na myśli dwóch graczy: Berdycha i Ferrera. Nie oszukujmy się- to jest dla nich ostatni dzwonek i oni o tym wiedzą. Połowa czołówki nie gra, druga połowa ma problemy ze zdrowiem/kontuzjami. Jeśli nie teraz, to już nigdy nie wygrają...
Co do Berdycha, to jego forma na Wimbledonie była ok. Teraz miał dużo czasu na odpoczynek, bo za wiele nie grał. Facet wie przed jaką stoi szansą. Jeśli trafił z formą, to może być ciekawie...
Co do Ferrera, to wydaje się, że powrócił ten dawny Ferrer. Świetnie grał przed US Open. Dla niego to już chyba definitywnie ostatni dzwonek, bo już jest można powiedzieć tenisowym dinozaurem.
Berdych i Ferrer powinni grać z niesamowitym zaangażowaniem i według mnie któryś z nich naprawdę błyśnie w tym turnieju. Czy uda się wygrać szlema? Chciałbym, życzę im tego, bo należy się im obu za całokształt.
 
macko18 12,8K

macko18

Forum VIP
Andy Murray wycofał się z tegorocznego US Open z powodu kontuzji biodra. Możliwe, że nie zagra już do końca sezonu!
 
arces1992 580

arces1992

Użytkownik
Trzeba przyznać, że ten turniej będzie na swój sposób wyjątkowy. Zabraknie takich graczy jak: Djokovic, Nishikori, Wawrinka, Raonic. Do tego jakieś problemy podobno ma Murray, formę stracił Nadal, Federer ponoć też nie jest w najlepszej formie jeśli chodzi o zdrowie.
Wobec tego otwiera się gigantyczna szansa dla dwóch grup tenisistów:

1. Młodych i utalentowanych graczy. Mam tu na myśli Zvereva, Kyrgiosa i Dimitrova. Zverev i Kyrgios umiejętności mają odpowiednie, by wygrać, ale kondycyjnie chyba nie dadzą rady. Według mnie tylko Dimitrov ma szanse z tej grupy, ale z drugiej strony w US Open nigdy orłem nie był...

2. Gracze, którzy przez lata są/byli w światowej czołówce i nigdy nie wygrali szlema. Mam tu na myśli dwóch graczy: Berdycha i Ferrera. Nie oszukujmy się- to jest dla nich ostatni dzwonek i oni o tym wiedzą. Połowa czołówki nie gra, druga połowa ma problemy ze zdrowiem/kontuzjami. Jeśli nie teraz, to już nigdy nie wygrają...

Co do Berdycha, to jego forma na Wimbledonie była ok. Teraz miał dużo czasu na odpoczynek, bo za wiele nie grał. Facet wie przed jaką stoi szansą. Jeśli trafił z formą, to może być ciekawie...

Co do Ferrera, to wydaje się, że powrócił ten dawny Ferrer. Świetnie grał przed US Open. Dla niego to już chyba definitywnie ostatni dzwonek, bo już jest można powiedzieć tenisowym dinozaurem.

Berdych i Ferrer powinni grać z niesamowitym zaangażowaniem i według mnie któryś z nich naprawdę błyśnie w tym turnieju. Czy uda się wygrać szlema? Chciałbym, życzę im tego, bo należy się im obu za całokształt.
Ferrer nie ma szans, ma zbyt słaby serwis na harda, do tego nie jest w wybitnej formie, może z przeciętniakami sobie poradzi, ale od czołówki dostanie szybkie 3:0. Berdych za słaby psychicznie, Kyrgios to każdy wie jakie potrafi mieć podejście do meczu i nawet na Szlemach potrafił odstawiać cyrk. Dimitrov podobnie jak Berdych, z tych co wymieniłeś największe szanse na zwycięstwo ma Zverev i to właśnie w nim upatruję zwycięzce tegorocznego US Open. Jeżeli nie on to Roger, inny wynik to będzie ogromna niespodzianka dla mnie. Na pewno jest to jeden z tych nietypowych turniejów, podobnie jak w 2014 roku, jak wygrał Cilic. Może znowu zaskoczy? Na pewno będziemy mieli dużą liczbę niespodzianek i zaskakujących graczy w dalszych fazach US Open.
 
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Ferrer nie ma szans, ma zbyt słaby serwis na harda, do tego nie jest w wybitnej formie, może z przeciętniakami sobie poradzi, ale od czołówki dostanie szybkie 3:0.
Jak go oglądałem przy okazji jego ostatnich występów, to właśnie całkiem przyzwoicie serwował. Jasne, że nie będzie posyłać asów, ale ma na tyle solidny serwis i dalszą grę po nim, że często łamany być nie powinien. Z Kyrgiosem przegrał, ale po dwóch tiebreakach. Forma właśnie poszła do góry, naprawdę ładnie grał ostatnio.
Co do Twojego faworyta Zvereva, to jego poziom gry jest bardzo wysoki, ale czy to jest już gracz, który może np. rozegrać dwie pięciosetówki z rzędu i w następnym meczu walczyć o zwycięstwo z dobrym rywalem? Według mnie wystarczy jeden maraton powiedzmy ok. 4-5 godzin i mogą się zacząć jego duże problemy.
Żeby wygrać szlema, to potrzeba kondycji i zdrowia. Jak dla mnie to Zverev i Kyrgios tego nie mają na odpowiednim poziomie, muszą się wzmocnić fizycznie. Jedynie jakby gładko wygrywali swoje mecze, to może, ale wątpię żeby ktoś z nich wygrał turniej tak łatwo jak Cilić pare lat temu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +14
arces1992 580

arces1992

Użytkownik
Jak go oglądałem przy okazji jego ostatnich występów, to właśnie całkiem przyzwoicie serwował. Jasne, że nie będzie posyłać asów, ale ma na tyle solidny serwis i dalszą grę po nim, że często łamany być nie powinien. Z Kyrgiosem przegrał, ale po dwóch tiebreakach. Forma właśnie poszła do góry, naprawdę ładnie grał ostatnio.

Co do Twojego faworyta Zvereva, to jego poziom gry jest bardzo wysoki, ale czy to jest już gracz, który może np. rozegrać dwie pięciosetówki z rzędu i w następnym meczu walczyć o zwycięstwo z dobrym rywalem? Według mnie wystarczy jeden maraton powiedzmy ok. 4-5 godzin i mogą się zacząć jego duże problemy.

Żeby wygrać szlema, to potrzeba kondycji i zdrowia. Jak dla mnie to Zverev i Kyrgios tego nie mają na odpowiednim poziomie, muszą się wzmocnić fizycznie. Jedynie jakby gładko wygrywali swoje mecze, to może, ale wątpię żeby ktoś z nich wygrał turniej tak łatwo jak Cilić pare lat temu.
Masz na pewno rację z kondycją u Zvereva, ale przez pierwsze rundy raczej nie spodziewałbym się, żeby za długo grywał na korcie. Walka na jego poziomie może się zacząć gdzieś od ćwierćfinału, może 4 rundy.

Co do Ferrera to już nie ten sam zawodnik, może widziałeś akurat jakiś mecz który mu wyszedł na serwisie, ale uwierz, że to dalej ten sam David, który potrafi sam się połamać. Nie wróżę mu, że odpadnie już w 2 czy 3 rundzie, ale na zwycięstwo na pewno go nie stać.
 
mrbrightside 2,6K

mrbrightside

Użytkownik
Chlopaki a moze Shapovalov?;) to by bylo cos pokonal juz nadala co prawda u siebie bylo mu latwiej ale chlopak ma papiery na wielkie granie cos juz tam liznal wielkiego tenisa wiec ..czemu nie ????
 
arces1992 580

arces1992

Użytkownik
Chlopaki a moze Shapovalov?;) to by bylo cos pokonal juz nadala co prawda u siebie bylo mu latwiej ale chlopak ma papiery na wielkie granie cos juz tam liznal wielkiego tenisa wiec ..czemu nie ????
Dobrze, że Janowicz nie gra, bo też ktoś by go tu podał. Na Shapovalova jeszcze dużo za wcześnie. Chłopak ma pojedyncze dobre mecze, ale na dłuższą metę nie pociągnie. Może za 4-5 lat będzie się liczył w Szlemach, teraz na pewno nie.

Z tych mniej spodziewanych zawodników na pewno trzeba zwrócić uwagę na Del Potro. Nie ma trudnej drabinki, dokładnie to samo jest z Cilicem, ale po nim bardziej bym się spodziewał dobrego wyniku. Argentyńczyk potrafi grać, ale kondycyjnie i przede wszystkim ze zdrowiem może przegrać. Przez chwilę myślałem też o Andersonie, ale ma trudne losowanie i raczej QF to będzie maks dla niego.
 
pezio 16,6K

pezio

Użytkownik
Przez brak gwiazd ten turniej będzie jeszcze bardziej zacięty, tak mi się wydaje. Podzielam opinię o kondycji młodego Zvereva - dla mnie on jeszcze nie jest gotowy na wygrywanie meczów w formule &#39;best of five&#39;. Del Potro raczej nie ma szans żeby fizycznie wytrzymał, ostatni mecz z Dimitrovem mocno utwierdził mnie w tym przekonaniu.
Nadal na twardych kortach w ostatnim czasie grał nieco pasywnie, znowu wróciły stare nawyki. Ciężko pre wytypować faworyta do wygranej a co dopiero samego zwycięzce.
Może Tsonga się wreszcie przebudzi choć z tym brzuszkiem to ciężko mu będzie biegać po korcie kilka godzin zachowując intensywność w wymianach. Może &#39;La Monf&#39; coś pokaże, jakiś QF.
 
rickross 71

rickross

Użytkownik
Kokkinakis T.-Tipsarevic J. 1 1.48 fortuna ⛔ 7-6 6-3 1-6 6-7 3-6
1 runda turnieju w Nowym Jorku,od razu w oczy rzucilo mi sie spotkanie Australijczyka z Serbem,Kokki wracając po przerwie bardzo przyzwoite wyniki.Miałem okazje oglądać kilka jego spotkań i gra napawa optymizmem i miejsce w rankingu będzie rosło.Dobry serwis i agresywny forhend na tej nawierzchni na pewno beda atutem.Tipsa sezon mizerny ocierając sie o turnieje rangi challanger co tylko potwierdza ze najlepsze lata ma już za sobą.Widze tu zwyciestwo Thanasiego.

Smith J-P. -Fabbiano T. 1 1.97 fortuna ⛔ 6-7 4-6 6-3 6-7
Ja widze ten mecz inaczej niż bukmacher,leworeczny australijczyk przeszedl przez eliminacje jak burza bez straty seta.Miałem przyjemność oglądać jego mecze w challangerach,zawsze podobała mi sie jego bardzo ofensywna gra,dobry niewygodny dla przeciwnika serwis z lewej ręki i dobra gra przy siatce.Na szybkiej amerykanskiej nawierzchni to wazny atut.Po drugiej stronie siatki Fabiano,ostatnio wyniki słabe.Ogladalem jego mecz z Shapovalovem w tym sezonie który przegrał.Jak dla mnie nic specjalnego nie gra typowy przebijaka z niezłą selekcją uderzeń ale serwis kuleje.Na clayu bym tego spotkania nie typował,ale amerykański hard i forma sprzyja John-Patricowi ja w to wchodze.

Kavcic B. -Jużny M. 2 1.63 fortuna
Kursy spadają do meczu pewnie bedzie w okolicach 1.50,Kavcic typowy uczestnik turnieji rangi challanger,chociaz pogrywa tam z sukcesami.Mysle ze tutaj bedzie miał ciezko gdyż Youzhny przewyzsza go umiejetnosciami bardzo wyraźnie.Misha wiadomo zawsze gorąca głowa,ale w tym sezonie potrafił grywać fajne mecze a tam gdzie była duża kasa nie odpuszczał mam na mysli mecz z Raonicem na Wimbledonie.Obu panów dzieli jak dla mnie kilka klas i mysle,ze będzie to potwierdzone na korcie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
kojiro 290

kojiro

Użytkownik
Zauważyłem na livesports iż odwołane są następujące mecze w poniedziałek:
Cilic - Simon, Kohlschreiber - Paire, Querrey - Smyczek, Sandgren - Murray. Murray rozumiem kontuzja, a co z resztą ? Też kontuzjowani ? Jeśli tak to kto ? Z góry dziękuje za odpowiedź
 
qarny 2,1K

qarny

Użytkownik
Informacja z Twittera dziennikarza zajmującego się tenisem Adama Romera (redaktor naczelny Tenisklub):
Większość zawodników przyznaję, że nawierzchnia na US Open jest wolniejsza niz w poprzednich latach. A na pewno wolniejsza niż w poprzedzających turniej US Open turniejach Masters. Dodatkowo Caroline Wozniacki zwróciła uwagę na nienaturalny wysoki kozioł po mocniejszym uderzeniu.
Kilka Twittow o tym napisał, starałem się streścić po prostu.
Dziwne posunięcie organizatorów.
Szczególnie ciekawy będzie ten wysoki kozioł. Bo to nadal premiuje zawodników mających dobry serwis. Natomiast podczas gry korty wolniejsze niż w ostatnich latach czy też na mastersach w Montrealu czy też Cincinnati.
A jak będzie? Okaże się w praniu :p

Edit
PS. DO KOLEGI WYŻEJ:
Murray zrezygnował i musieli poprzestawiać rozstawienia po prostu. Bo za niego wszedł w drabinkę Lacko, no ale byłoby niesprawiedliwe, gdyby Lucky Loser Lacko był rozstawiony z dwójką na turnieju wielkoszlemowym i po prostu pozmieniali rozstawienia. Ale reszta gra normalnie, tyle że z innymi przeciwnikami tj.
Paire własnej ze wspomnianym Lacko.
Simon z Querreyem.
Kolba ze Smyczkiem.
A Sandgren z Cilicem.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
dx2 217K

dx2

Użytkownik
Ksiega ulicy ATP mowi, ze jezeli zawodnik/zawodnicy wycofa(ja) sie przed rozpoczeciem rozgrywek turniejowych to wtedy drabinka jest modyfikowana. Jezeli wycofanie nastepuje nastapi po rozpoczeciu rozgrywek, wowczas lucky loser wchodzi na miejsce wycofanego zawodnika. Szlem czasem ma troche inne zapisy, ale tutaj chyba jest tak samo. Jak ktos bardzo zdeterminowany, to moze poszukac dokladnie nt. szlemow, chociaz patrzac na zmiany w drabince, to zasada jest ta sama.
A ja sadze, ze najwekszym zaskoczeniem in plus moze byc David Ferrer. Naprawde. Wiele osob na nim postawilo krzyzyk, a on juz po slubie i narodzinach dziecka, zaczal grac bardzo dobrze i ostatnie dwa tygodnie gral super.
Federera bukmacherzy cenie najwyzej, ale to standard. Poza tym Dimitrov skoro wygral w Cincinnati, Cilic jako byly triumfator (chociaz dlaczego on nie gral w tych turniejach przed USO ?) i Alexander Zverev przy tych wynikach tez automatycznie trafia na liste pretendentow.
 
juras333 802

juras333

Użytkownik
Cilic jako byly triumfator (chociaz dlaczego on nie gral w tych turniejach przed USO ?)
Kontuzja, chyba przywodziciel. Przynajmniej z tego powodu Montreal odpuścił i miał grać cinci, ale pisał na fb bodajże że nie jest jeszcze w 100% gotowy do gry
 
T 143

tdulko

Użytkownik
&#39;Szczególnie ciekawy będzie ten wysoki kozioł. Bo to nadal premiuje zawodników mających dobry serwis.&#39;
Roznie na to mozna patrzec.. Mowi sie, ze trawa premiuje servebotow i sporo w tym prawdy a tam pileczka sie slizga.
 
wlodek02 5,3K

wlodek02

Użytkownik
28.08.2017 Eubanks - Sela typ Eubanks kurs 3.95 Unibet
Eubanks młody obiecujące zawodnik ostatnimi czasy zaczął coś pogrywać ćwierćfinał w Atlancie pokonanie Fritza oraz Donaldsona. Twarde korty to jego nawierzchnia. Natomiast Dudi Sela to zawodnik wiekowy umiejętności duże potrafił błysnąć w pojedynczych meczach. Jednak lata lecą gra coraz rzadziej. W tym sezonie bez rewelacji dlatego stawiam na młodego Amerykanina szczególnie ,że kurs przesadzony zdecydowanie.
 
pezio 16,6K

pezio

Użytkownik
&#39;Szczególnie ciekawy będzie ten wysoki kozioł. Bo to nadal premiuje zawodników mających dobry serwis.&#39;

Roznie na to mozna patrzec.. Mowi sie, ze trawa premiuje servebotow i sporo w tym prawdy a tam pileczka sie slizga.
Ale przy wysokim koźle serwis z kickiem, np. drugie podanie Isnera to będzie kopalnia punktów, zwłaszcza z niskimi rywalami.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom