>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Kolarstwo 2017 - Tour de France (01.07-23.07)

Status
Zamknięty.
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Ale Rafał jest liderem w TdF w swoim zespole, po prostu Sagan w sprintach jest dużo lepszy więc póki co jeździł na niego, w górach to Majka jest liderem zespołu.
Mimo wszystko trochę za bardzo surowa jest ta kara, to jest walka, ostatnie metry nikt nie jest w stanie przewidzieć wszystkiego i kto z której strony pojedzie, całkiem możliwe, że Sagan go nie widział a ten ruch łokciem był.... Ale ten ruch mógł nie być świadomy, że idzie w kolarza....
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Zibi ma racje, że Majka był od początku liderem, więc pytanie trochę dziwne. Tyle tylko, że teraz Bora się skupi tylko i wyłącznie na Rafale, bo na sprinty to nie mają bardzo kogo wystawić.
Łokieć był ewidentny i niezaprzeczalnie jest wina Sagana. Rozpychanie się na mecie jest na porządku dziennym. Peter szczególnie lubi walczyć o miejsce ale tu mocno przesadził. Decyzje też dziwne bo najpierw przesunięcie na 115. miejsce, a potem wyrzucenie z wyścigu. Pewnie wpływ na to miał złamany obojczyk Cavendisha.
Czy powinni wyrzucić? Bardeta z Paryż-Nicea wywalili, bo na pierwszym etapie (płaskim!) się za długo woził za samochodami.
Co do samego zdarzenia, kto nie widział:
https://www.youtube.com/watch?v=j4atl-3Njwg
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
5. etap

Etap dla górali i to od razu gruba sprawa na ostatnim podjeździe. Może nie jest długi podjazd ale konkretny i od razu jutro zobaczymy, kogo można skreślić z listy walczących o czołowe miejsca:

Louis Meintjes - Esteban Chaves 1,96 MarathonBet ✅ 11-31
Meintjes to dla mnie jest zagadka. Chłop jeździ zazwyczaj na końcu grupki, do tego przez białą twarz wydaje mi się, że zaraz spadnie z tego roweru, bo już ledwo się rusza.Jeździ bardzo mądrze bo nie szarpie, tylko konsekwentnie trzyma się najlepszych, dopóki jest w stanie. W Criterium grałem przeciwko niemu i przez to miałem okazję się mu przyjrzeć. Wtedy jechał bardzo dobrze i gdyby nie to, że jeździ fatalnie czasówki to w generalce byłby pewnie w TOP5.
Chaves na tamtym wyścigu nie istniał. 4 miesiące przerwy spowodowanej kontuzją kolana swoje robią. Douphine przejechał, bardziej chyba na sprawdzenie, czy ze zdrowiem już wszystko ok. Nie chce mi się wierzyć, że nagle wystrzeli formą. On sam jak i włodarze Oriki mówią, że nie wiadomo na co go stać i żadnych celów przed nim nie stawiają. Kolumbijczyk jest kolarzem, że jak już strzela to traci sporo czasu. Tak mocny podjazd na rozgrzewkę to może być za dużo. Gdyby jutro nie miał sił jechać z najlepszymi to może przestawi się na klasyfikacje górską.

Simon Yates - Emanuel Buchmann 2,10 1xBet ⛔ 6-22
Yates miał jechać z bratem Giro, ale z powodu kontuzji Chavesa przestawiono go na Wielką Pętlę. Nie rozumiem ciągle faworyzowania Simona w różnych wyścigach przez buków. Góral z niego niezły ale do brata to mu daleko i na takim podjeździe jak jutro nie wróżę mu sukcesu. Yates ma nosa do ucieczek, przez co potrafi wygrywać etapy (jak na Paryż-Nicea) albo przeskakuje kilka oczek w generalce (jak w Romandie). Jutro raczej nikt mu odjechać nie da, bo to nie ten moment wyścigu, żeby puszczać wszystkich jak leci w odjazd.
Buchmann ma formę bardzo wysoką od Tour of the Alps, przez Romandie i Douphine. Szczególnie w tym ostatnim dobrze się prezentował, choć na jednym z etapów przez gorącą głowę trochę stracił do najlepszych. W górach potrafi się utrzymać i na pewno jest wielkim talentem. Bartosz Huzarski, który jeździł z nim w Borze mówi, że to może być przyszły zwycięzca wielkich tourów. Jutro będzie pewnie wspierał Majkę w górach. Rafał wygląda dobrze i Niemiec nie powinien być zajęty pracą, bo nie wydaje mi się, żeby Polak chciał jutro ciągnąć grupę albo atakować. Na Criterium Douphine na każdym etapie górskim był lepszy od Simona. Para z podtekstem, bo obaj będą walczyć z Meintjesem o białą koszulkę.
 
luczyk 95

luczyk

Użytkownik
Jutro 5. etap i pierwszy w tegorocznej edycji, który da nam pogląd na to, kto w jakiej jest formie i kto powalczy o czołowe miejsca w generalce.
Etap będzie kończyć się 6-kilometrowym ostrym podjazdem i z pewnością grono faworytów zostanie uszczuplone.
Ja natomiast zastanawiam się czy to już jutro Thibaut Pinot pójdzie po koszulkę w grochy i jednocześnie po zwycięstwo etapowe. Myślę, że jest to możliwe tym bardziej, że już na samym wstępie ma prawie 4 minuty straty do lidera i nie będzie najbardziej pilnowanym kolarzem. W formie jest dość dobrej, takie podjazdy jak ten kończący są dla niego wprost wymarzone. Próbkę swoich możliwości dał już na Giro. Kursy na jego etapowe zwycięstwo wynoszą 21.0 i myślę, że można spróbować go zagrać.
Wygra 5. etap Thibaut Pinot iforbet @ 21.0
Nie pyknęło. Noga nie jechała i nawet motywacja swoimi rodzinnymi stronami nie była w stanie tu nic zdziałać. Ale dzięki temu może w przyszłości buki będą &quot;niedoceniać&quot; Francuza i ugra się go po jakimś przyjemnym kursie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +21
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Jutro 5. etap i pierwszy w tegorocznej edycji, który da nam pogląd na to, kto w jakiej jest formie i kto powalczy o czołowe miejsca w generalce.
Etap będzie kończyć się 6-kilometrowym ostrym podjazdem i z pewnością grono faworytów zostanie uszczuplone.
Ja natomiast zastanawiam się czy to już jutro Thibaut Pinot pójdzie po koszulkę w grochy i jednocześnie po zwycięstwo etapowe. Myślę, że jest to możliwe tym bardziej, że już na samym wstępie ma prawie 4 minuty straty do lidera i nie będzie najbardziej pilnowanym kolarzem. W formie jest dość dobrej, takie podjazdy jak ten kończący są dla niego wprost wymarzone. Próbkę swoich możliwości dał już na Giro. Kursy na jego etapowe zwycięstwo wynoszą 21.0 i myślę, że można spróbować go zagrać.
Wygra 5. etap Thibaut Pinot iforbet @ 21.0
Za drobne pewnie można grać ale chyba na pierwszej górze liderzy nie dadzą nikomu odjechać - prestiżowa sprawa. Chyba, że Pinot po Giro ma jeszcze dużo sił i odjedzie bez pozwolenia ???? walka o grochy będzie dopiero w Alpach.
 
B 91

blacky777

Użytkownik
Jutro 5. etap i pierwszy w tegorocznej edycji, który da nam pogląd na to, kto w jakiej jest formie i kto powalczy o czołowe miejsca w generalce.

Etap będzie kończyć się 6-kilometrowym ostrym podjazdem i z pewnością grono faworytów zostanie uszczuplone.
Ja natomiast zastanawiam się czy to już jutro Thibaut Pinot pójdzie po koszulkę w grochy i jednocześnie po zwycięstwo etapowe. Myślę, że jest to możliwe tym bardziej, że już na samym wstępie ma prawie 4 minuty straty do lidera i nie będzie najbardziej pilnowanym kolarzem. W formie jest dość dobrej, takie podjazdy jak ten kończący są dla niego wprost wymarzone. Próbkę swoich możliwości dał już na Giro. Kursy na jego etapowe zwycięstwo wynoszą 21.0 i myślę, że można spróbować go zagrać.

Wygra 5. etap Thibaut Pinot iforbet @ 21.0
Na Eurosporcie dzisiaj byl fragment wypowiedzi Pinot z wczoraj gdzie powiedzial ze specjalnie odpuscil etap aby pokazac na co go stac jutro i powalczyc o koszulke w czerwone grochy.Dodal rowniez ze etap stworzony dla niego, Zaraz po etapie 365 wyskoczylo z kursem 67 potem kilka spadkow ale i 21 do probowania moze byc ????

s90/no to rzeczywiście niezły pomysł, żeby spróbować ????
 
Y 118

yasiu1

Użytkownik
Quintana N. - Contador A. 2 @ 2,50 STS ✅
Dla Contadora Tour de France jest absolutnym priorytetem na ten sezon. W tegorocznych wyścigach pokazywał się z bardzo dobrej strony. Był drugi w Andalzji, Paryż-Nicea, Katolonii i Kraju Basków. To pokazuje, że wciąż jest groźny i będzie się liczył w walce o końcowe zwycięstwo w TDF. W Douphine nie jechał tak dobrze, jednak było to zapewne związane z przygotowaniami do Wielkiej Pętli. Jeżeli wszystko poszło po myśli jego i trenerów to już jutro powinien odpalić. Tym bardziej, że tegoroczny Tour jest nietypowy, ponieważ nie ma wielu etapów kończących się na podjazdach, dlatego każdy odcinek wiodący pod górę powinien być wykorzystany przez faworytów do ataków, a to Contador potrafi jak mało kto.
Quintana ma za sobą bardzo trudne Giro, gdzie do końca walczył o zwycięstwo. Od zakończenia rywalizacji, Quintana trenował indywidualnie i nie startował w wyścigach. Trudno przewidzieć jakie efekty przyniesie ta taktyka. Jednak jak pokazują realia połączenie dwóch wielkich tourów a zwłaszcza Giro i Tour jest w dzisiejszych czasach niezwykle trudne i zwykle kończy się zadyszką we Francji.
Ponadto moim zdaniem ścianka jaka czeka na zawodników w samej końcówce bardziej odpowiada Contadorowi, który jest dynamicznym i bardzo odważnym zawodnikiem.
 
Otrzymane punkty reputacji: +21
skilorrpl 12

skilorrpl

Użytkownik
Froome - Porte 1.83

Pierwszy poważny sprawdzian tegoroczej Wielkiej Pętli , przed wyścigiem bukmacherzy oceniali tą dwójke jako największych faworytów do końcowego zwycięstwa. Po pierwszym etapie sytuacja się nie co zmieniła , Froome potwierdził przewidywania bukmacherów co do swojego 4tego zwycięstwa w TDF a Porte wręcz przeciwnie - czasówke pojechał słabo jka na swoje możliwości i teraz musi odrabiać stracony czas. Dziś pierwszy etap kończący się finałową wspinaczką . Może nie aż tak bardzo trudny jak te etapy w późniejszej fazie ale jednak do mety CAŁY czas DROGA wiedzie do góry . Wydaje mi się że lider BMC pojedzie mocno z myśla odrabiania strat i pokaże formę z Doufine i zamelduje się w czołówce . Froome nie musi się aż tak zaginać . DO mety powinna dojechać kilkuosobowa czołówka . Obstawiac lidera BMC przed SKYowcem na końcowych metrach .
 
maer 215,2K

maer

Typer A-League
Quintana N. - Contador A. 2 @ 2,50 STS
Dla Contadora Tour de France jest absolutnym priorytetem na ten sezon. W tegorocznych wyścigach pokazywał się z bardzo dobrej strony. Był drugi w Andalzji, Paryż-Nicea, Katolonii i Kraju Basków. To pokazuje, że wciąż jest groźny i będzie się liczył w walce o końcowe zwycięstwo w TDF. W Douphine nie jechał tak dobrze, jednak było to zapewne związane z przygotowaniami do Wielkiej Pętli. Jeżeli wszystko poszło po myśli jego i trenerów to już jutro powinien odpalić. Tym bardziej, że tegoroczny Tour jest nietypowy, ponieważ nie ma wielu etapów kończących się na podjazdach, dlatego każdy odcinek wiodący pod górę powinien być wykorzystany przez faworytów do ataków, a to Contador potrafi jak mało kto.
Quintana ma za sobą bardzo trudne Giro, gdzie do końca walczył o zwycięstwo. Od zakończenia rywalizacji, Quintana trenował indywidualnie i nie startował w wyścigach. Trudno przewidzieć jakie efekty przyniesie ta taktyka. Jednak jak pokazują realia połączenie dwóch wielkich tourów a zwłaszcza Giro i Tour jest w dzisiejszych czasach niezwykle trudne i zwykle kończy się zadyszką we Francji.
Ponadto moim zdaniem ścianka jaka czeka na zawodników w samej końcówce bardziej odpowiada Contadorowi, który jest dynamicznym i bardzo odważnym zawodnikiem.
Start Quintany tylko w Giro i we Francji nie startując w innych i trenując indywidualnie może mu tylko pomóc szczególnie że Giro nie wygrał będąc w czołówce to moim zdaniem ambitny kolarz będzie sobie to chciał odbić zwycięstwem w Tour de France i na pewno nie można go zlekceważyć, obecnie jest 20 w klasyfikacji i ma 48s straty do lidera a nie oszukujmy się to nie były jego etapy i jego czas jeszcze nadejdzie w tych wysokich górach.
 
L 180

lukbor

Użytkownik
Majka R. 1.55 - Meintjes L. 2.15 STS
Na 5 etap wybrałem parę w której stawiam na Polaka. Pierwsze poważne ściganie w górach wiadomo że ten etap o niczym nie przesądzi ale Rafał na pewno będzie jechał w grupie z liderami do tego profil podjazdu powinien mu odpowiadać. Co do pomocników w ekipie BORA na lidera będzie pracował Buchmann który jest w dobrej formie i walczy właśnie z Meintjesem o klasyfikację młodzieżową. Natomiast w UAE TEAM EMIRATES mamy Atapumę i wydaję się że to on będzie prędzej atakował niż zawodnik z RPA do tego nasz zawodnik po prostu jest w lepszej dyspozycji wiadomo że jego celem jest TOP 5 tego wyścigu i nie może sobie pozwolić na straty a Meintjes będzie bardziej pilnował bardziej Yatesa i Buchmana.
 
muminsc 384

muminsc

Użytkownik
Romain Bardet Top 3
7.0
sts
⛔ 5. miejsce, co prawda typ nie trafiony, ale i tak pojechał przyzwoicie.



Bardet na pewno ma chęć na zaistnienie w wyścigu po zeszłorocznym sukcesie. Ma do lidera 51 sekund straty po 4 etapach. Jeśli chce się liczyć jak w poprzednim roku to myślę, że jest pora aby odrabiać straty. Myślę, że jego koledzy (Bakelants i Vuillermoz) mu w tym pomogą, gdyż AG2R w całym wyścigu jako zespół nie będzie się liczyć.
Kurs 7 zł na to, że będzie w Top 3 jest przyzwoity, gdyż myślę, że tacy zawodnicy jak Froome czy Quintana będą czekać na Alpy.
;)
 
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
W końcu to na co czekałem w wyścigu Tour de France, czyli trochę gór, nie ciągle prosta i prosta...
Kolega z góry dobrze napisał, że Pinot ma duże szanse na wygranie etapu a i kurs jest świetny na Fortunie widnieje kurs 25. Majka jest mocny więc i On pewnie powalczy kurs jest taki sam jak na Pinota.
Końcówka wyścigu jest piekielnie trudna bo 13% następnie 11% a na końcu 20% podjazdu.
Dla mnie bardzo dobrym typem jest Pinot 1-10 po kursie 1,70 i tak samo pobieram Majkę 1-10 po takim samym kursie 1,70. Obaj jak wiadomo w górach czują się najlepiej i będą chcieli udowodnić ich moc i to, że obaj są w świetnej dyspozycji.
Pinot miejsce 1-10 1,70 ⛔ Kompletna porażka
Majka
miejsce 1-10 1,70 ⛔ Była szansa, bodajże 12 był ale równie dobrze mógł przyjechać jako 10
eFortuna
 
psotnick 844,9K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Może przemawia przeze mnie sympatia do Sagana, ale to wykluczenie uważam za zbyt srogą karę. Sytuacja była taka, że Demare poszedł jak dzik przy barierce, Cav chciał iść za nim, ale juz nie było miejsca bo tam był Sagan, który był przecież przed Angolem. To co, miał mu ustąpić miejsca? No bez przesady, Cavendish nieraz był oskarżany o niebezpieczną jazdą i teraz nieszczęśliwie padł ofiarą swojej broni. A po za tym łokieć oczywiście był, ale to nie on był powodem upadku Cava, co dobrze widać na tym filmie. Pierwsza kara była adekwatna, a wykluczenie to gruba przesada. Tyle ode mnie.
http://www.youtube.com/watch?v=GZ-dvVH811k
-----
Stage 5. Vittel - Planche des Belles Filles. 160,5 km.
Fuglsang, Jakob - Majka, Rafal : Fuglsang, Jakob @ 1.68 ⛔ 16-12 obaj spuchli, ale Duńczyk bardziej, szybko wrócił na swoje miejsce po niespodziewanych sukcesach...
Marathon

Wygląda, że Rafał jest dobrze przygotowany. Dobre występy przed Tdf, (2. miejsce w Kaliforni, wygrana w Słoweni), może obsada tych imprez nie była najmocniejsza, ale wynik jest wynik. Za to Fuglsang niemal zszokował świat kolarski swoją wygraną w Dauphine, a byli tam wszyscy wielcy faworyci Touru z Froome’em, Portem, Aru i resztą. Konkurencja nie mogła być trudniejsza, nawet zakładając, że do pełni formy każdemu brakowało, a mimo to Duńczyk w świetnym stylu wygrał kluczową przed TdF tygodniówkę. Dzisiaj pierwszy etap górski i pierwsza okazja do sprawdzenie nogi dla faworytów generalki. A trzeba przyznać, że wszyscy poza Skyowcami mają co odrabiać po czasówce, więc powinien być ruch na finałowej wspinaczce. Fuglsang też traci (42s do Froome’a), jest chyba bardziej dynamicznym wspinaczem niż Rafał, dzisiaj sztywny ale krótki podjazd pod La Planches des Belles Filles (5,9 km; 8,5%), więc powinien pasować Duńczykowi. Do ruszenia zadka powinna tez skłaniać sytuacja w Astanie z Aru, gdzie wciąż nierozwiązana jest kwestia liderowania i dzisiaj pierwsza okazja do jakichś pierwszego określenia co i jak.
 
michalosa 14

michalosa

Użytkownik
Dajcie jakies typy na jutro niech rozgrzeje dyskusje w typowania
s90/Może sam coś zaproponujesz zamiast czekać na innych?
 
luczyk 95

luczyk

Użytkownik
Szału nie ma z tego, co oglądałem, ale jest jeden typ, który zwrócił moją uwagę.
Ja tam pójdę w H2H i postawię na Bena Swifta w starciu z byłym już rozprowadzaczem Sagana czyli Rudigerem Seligiem. Niemiec potencjał oczywiście ma, ale jak wszyscy wiemy nie był przygotowany do takiej roli i w tym bym upatrywał szans mojego typu. Ben Swift to może nie Ekstraklas, ale co najmniej 1. liga sprinterów i spokojnie może znaleźć się w czołówce. Bora od momentu wywalenia Sagana będzie zdecydowanie nastawiać się na Majkę. Kurs na Swifta oscyluje wokół 2,20, w LVBet dają 2,25, więc można spokojnie łyknąć. Moim zdaniem dość mocne value.
Można też pograć Kittela po 1,90, gdyż uważam, że entuzjazm po długo wyczekiwanym zwycięstwie francuskiego sprintera jest jednak przesadzony i nawet jeśli Demare jest tak mocny, to jednak po poniedziałkowym zwycięstwie nie widzę go ponownie jako triumfatora.
Typy:
Ben Swift - Rudiger Selig 1 @ 2,25 LVBet
Marcel Kittel to win @ 1,90 STS
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
6. etap

Ben Swift - Rudiger Selig 2,17 MarathonBet ⛔ 185-9 Jednak odpuścił
Ja tam pójdę w H2H i postawię na Bena Swifta w starciu z byłym już rozprowadzaczem Sagana czyli Rudigerem Seligiem. Niemiec potencjał oczywiście ma, ale jak wszyscy wiemy nie był przygotowany do takiej roli i w tym bym upatrywał szans mojego typu. Ben Swift to może nie Ekstraklas, ale co najmniej 1. liga sprinterów i spokojnie może znaleźć się w czołówce. Bora od momentu wywalenia Sagana będzie zdecydowanie nastawiać się na Majkę. Kurs na Swifta oscyluje wokół 2,20, w LVBET dają 2,25, więc można spokojnie łyknąć. Moim zdaniem dość mocne value.
Podpisuję się pod tym. Od siebie dodam, że Swift to naprawdę bardzo dobry sprinter. Może nie ma wygranie etapu ale miejsca 5-8 to jest jego poziom. Problemem może być to, że w tym nieszczęsnym wypadku Cavendisha brał udział i się poobijał. Sam jednak mówi, że dziś na rowerze czuł się nadzwyczaj dobrze, do tego etap, na którym mógł odpocząć. Walczył na lotnej premii, więc wypadek wyglądał gorzej niż w rzeczywistości był groźny. Ben musi się nieźle czuć, że zamiast spokojnie przejechać to się rwał.
Też mi się wydaje, że Selig trochę zostanie zostawiony sam sobie do walki w sprincie. Bardzo rzadko ma możliwość pojechania na siebie. Stać go na miejsca w TOP10 ale Swift w ostatnim czasie mi się podoba - jeździ bardzo solidnie i z tak wysokiego kursu trzeba skorzystać.
 
L 180

lukbor

Użytkownik
Greipel A. 1.52 - Bouhanni N. 2.20 STS
W dzisiejszym etapie stawiam na zawodnika Lotto Soudal który jest ustawiony w parze z kolarzem Cofidis, Solutions Crédits. Ogólnie to słaba oferta jest przygotowana na dziś. Ale wracając to tematu w parze mamy zawodnika z elity sprinterów (do której można zaliczyć może 10 zawodników) Greipel zawsze finiszuje w pierwszym rzędzie co skutkuje wieloma wygranymi na kresce. Włoch wg mnie należy do &quot;pierwszej ligi&quot; jeszcze nie ma zwycięstwa w Tour de France, na dotychczasowych etapach płaskich mamy pomiędzy zawodnikami wynik 2-0 a po dzisiejszym etapie wydaje się że będzie 3-0 do tego Niemiec dziś powinien finiszować w TOP 3.
 
Otrzymane punkty reputacji: +21
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Ja pójdę dziś w stronę A. Demare, wiadomo każdy wyścig jest inny.
Już w 2 etapie Demare pokazał, że jest mocny i zajął 2 miejsce, zwyciężył M. Kittel minimalnie. Na 3 etapie zajął bardzo dobre 6 miejsce ale tam końcówka była bardzo pod górę a stracił tylko 2 sekundy. 4 etap to już wygrana przez Francuza.
Więc widać, że Demare póki co w ścisłej czołówce nawet Kittel nie jest tak stabilny miejscowo. Wolę zaryzykować zwycięstwo A. Demare po wyższym kursie aniżeli Kittela po bardzo słabym kursie. A jak będzie, zobaczymy po wyścigu czy się opłacało czy też nie ????
A. Demare zwycięzca 3,50
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom