>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Aplikacja do prowadzenia statystyk

mlk 4,5K

mlk

Użytkownik
Czołem wszystkim.
Założyłem temat ponieważ chciałbym mieć miejsce na burzę mózgów w temacie aplikacji do prowadzenia własnych kuponów, statystyk itd.
Mianem wstępu może powiem, iż wpadłem na pomysł (zdaję sobie sprawę z mnogości takich pomysłów), aby stworzyć aplikację, która daje więcej możliwości niż excel w ramach nazwijmy to ewidencji własnych typów. O ile excel jest bardzo dobrym narzędziem o tyle uważam, iż posiadanie bazy danych jest złotym strzałem. W połączeniu z interfejsem przyjemnym dla oka możemy &quot;zapytać&quot; bazę o dowolną rzecz, dzięki czemu możemy mieć szybkie statystyki, takie jak np. skuteczność typów live, skuteczność pod kątem kursów, skuteczność datowa itd.

Generalnie chcę zebrać pomysły i wdrożyć je w ten projekt. Obecnie jestem na etapie projektowania bazy danych i mam pewien zarys póki co na kartce. Potem pewnie przystąpię do faktycznego modelowania. Myślałem nad wykorzystaniem php w połączeniu z mysql, czyli klasyczny układ, pewnie jakiś bootstrap dla przejrzystego wyglądu... może wykorzystam jakiś framework, zobaczymy. Dodam, iż zawodowo od 3 lat jestem programistą i to chyba już nawyk, aby coś pisać i ciągle coś robić w ramach swojego zawodu i pasji. Zapewne tak czy inaczej w przypadku braku zainteresowania aplikacja powstanie, chciałbym natomiast gorąco zachęcić aby każdy zainteresowany rzucił swój pomysł czego oczekiwał by od aplikacji, która pomaga w typowaniu - ze statystyk możemy zauważyć błędy które gołym okiem uciekają np. ja osobiście nie znam się na tenisie ale silę się na jakieś typowanie. Podczas dodania typu aplikacja może zasugerować - słuchaj typowałeś tenis 49 razy, udało ci się 9 razy, zainwestowałeś więcej niż uzyskałeś, czy jesteś pewien ? To taki luźny pomysł, zapewne jeden z wielu jakie mam w głowie.

Chciałbym też nieco zintegrować samą aplikację z forum pod takim kątem, iż podczas dodawania samego typu w aplikacji można kliknąć coś w stylu &quot;publikuj&quot; i taki kupon idzie do naszego tematu w formie posta (czyli zaoszczędza się troszkę czasu z przeklejaniem typu itd... to kolejny luźny pomysł). Zastanawiałem się także aby rozwinąć aplikację w takim kierunku, by stała się też pomocna w sugerowaniu typów - czyli jakiś proces zbiera statystyki z tabel/rankingów/h2h poprzez scraping czy może jakieś API. Widziałem kilka stronek, które szybko pozwalają na takie przeczesywanie takich statystyk, ale może i takim stronom czegoś brakuje - nie wiem. Stąd własnie moja zachęta na dorzucenie swoich 3 groszy do tematu.

Temat założyłem zarówno ze względu na bogatą wiedzę i doświadczenie ludzi goszczących na forum ale także by mieć czarno na białym, że coś obiecałem przede wszystkim sobie i mam na to świadków ????

Zapewne jak coś zamodeluję to zrobię jakiś update tematu. Póki co pozdrawiam ;)
 
mlk 4,5K

mlk

Użytkownik
A może dasz radę zrobić scraping kursów zapisywanych do bazy danych? Zarówno pre-play jak i live-play.
Jeżeli chodzi o pre-play to robiłem coś takiego dla siebie - scrapowałem kursy na over i under w meczach nba więc raczej nie był by to problem. Zależy od częstotliwości... jeżeli scraper uderzał by ciągle do jakiejś strony to prędzej czy później ktoś to zauważy i zablokuje. I tutaj pojawić się może problem ze scrapowaniem live, mianowicie nie wiem gdzie znajdę takie kursy i jak często należy je scrapować (przypuszczam, że częściej niż w przypadku pre-play). Więc ogólnie - jasne da się, a szczegółowo to trzeba dopowiedzieć z jaką częstotliwością... no i co robić z historycznymi kursami, bo będzie ich przybywać i będą zapełniały bazę.
 
mlk 4,5K

mlk

Użytkownik
I jak postępu w pisaniu aplikacji. Moja mała wstępna wersja ruszyła online ????
Postępy są raczej w nauce i doświadczeniu aniżeli w czymś namacalnym. Raczej podyktowane jest to czasem. Ale projektu na pewno nie zaniecham ;)
 
Do góry Bottom