>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy U-21 w Polsce - ogólna dyskusja

sumada90 18K

sumada90

Forum VIP


&quot;Małe EURO&quot; w tym roku zawita do Polski. Młodzi piłkarze będą rywalizować w trzech grupach:


Do półfinałów awansują zwycięzcy grup oraz najlepsza ekipa z drugich miejsc. 2 lata temu mistrzostwa Europy padły łupem Szwedów, którzy w finale wygrali po karnych Portugalczyków. Niektórzy z nich jednak przegraną w młodzieżowych ME osłodzili sobie wygraniem dorosłego EURO w zeszłym roku we Francji. Warto śledzić turniej, bo zobaczymy wiele przyszłych gwiazd. Hiszpanie przywożą Saula Nigueza, Marco Asensio czy Denisa Suareza. Niemcy mają Maxa Meyera, Anglików najprawdopodobniej poprowadzi Rushford. Składów oficjalnych jeszcze nie ma ale z biegiem czasu trenerzy będą odkrywać karty.

Mistrzostwa tradycyjnie nie są rozgrywane na największych stadionach kraju gospodarza. W Polsce młodzi piłkarze zawitają do Bydgoszczy, Lublina, Kielc, Gdyni, Tych oraz Krakowa, gdzie na stadionie Cracovii zostanie rozegrany finał.

Terminarz MME:



Zachęcam do wyrażania opinii, analizowania i komentowania.
 
C 58

cesarz

Użytkownik
Trzeba powoli budzić temat, bo Młodzieżowe Mistrzostwa Europy 2017 w Polsce nadchodzą wielkimi krokami! Za nim jednak aspekty ściśle sportowe chciałbym skupić się na jednej bardzo ważnej kwestii, a chodzi mi o patriotyzm. Po raz kolejny mamy zaszczyt organizować dużą sportową imprezę w naszym pięknym kraju. I niech nikt nie stara się deprecjonować rangi tego piłkarskiego święta. Niech znowu cały świat usłyszy jak dumny, polski naród potrafi się doskonale bawić. Niech dumny, polski naród pokaże co znaczy jedność! Takie wydarzenia wśród Polaków, którzy na co dzień karmieni są przez media mową nienawiści i retoryką prowadzącą do podziałów, pozwalają wyzwolić wyższe uczucia. Niech dobra energia zbudowana przez kibiców poniesie Naszych chłopaków do walki na boisku!
I na koniec jeszcze mały apel do Bydgoszczy, Lublina, Kielc, Gdyni, Tych oraz Krakowa.
Wykorzystajcie tę szansę dla Waszych miast i zbudujcie atmosferę, taką by obcokrajowcy, którzy przyjadą dopingować swoje reprezentacje mogli miło wspominać ten czas spędzony na Polskiej Ziemi.

Przechodząc do kwestii sportowej...
Czy PZPN ma możliwość w jakiś sposób wpłynąć na decyzję władz klubu Napoli, aby pozwoliły jednak wystąpić Milikowi i Zielińskiemu w EURO U-21?
Bo czegoś tu nie rozumiem i cała ta sytuacja wzbudza we mnie dość negatywne emocje. Nie sądzicie, że dwaj wyżej wymienieni Panowie mogliby mieć znaczący wpływ na podniesienie poziomu jakości Naszej kadry młodzieżowej? A skoro jeszcze grać w zespole U-21 mogą to dlaczego tego nie wykorzystać?!

Chciałbym poznać opinię forumowiczów na ten temat, ale proszę o merytoryczną dyskusję.
 
D 6

deivid22

Użytkownik
Przechodząc do kwestii sportowej...
Czy PZPN ma możliwość w jakiś sposób wpłynąć na decyzję władz klubu Napoli, aby pozwoliły jednak wystąpić Milikowi i Zielińskiemu w EURO U-21?
Bo czegoś tu nie rozumiem i cała ta sytuacja wzbudza we mnie dość negatywne emocje. Nie sądzicie, że dwaj wyżej wymienieni Panowie mogliby mieć znaczący wpływ na podniesienie poziomu jakości Naszej kadry młodzieżowej? A skoro jeszcze grać w zespole U-21 mogą to dlaczego tego nie wykorzystać?!

Chciałbym poznać opinię forumowiczów na ten temat, ale proszę o merytoryczną dyskusję.
Nie można wpłynąć na decyzję Napoli z prostego powodu. To nie jest oficjalny termin FIFA, i kluby nie muszą zwalniać zawodników na imprezę.

https://pbs.twimg.com/media/DAskdKqXcAE4dFl.jpg
 
luque 1,5K

luque

Użytkownik
Z drugiej strony dla naszej mlodziezy moze to byc dobra rzecz. Milik i Zielu to juz podstawowi reprezentanci.
Niech w U21 wykaze sie ktos inny, niech ich skauci obserwuja i niech sie rozwijaja.
Wiadomo,ze dla samego ogladania chcialoby sie zobaczyc mega ekstra pake ????
 
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Tak sobie na sucho przeanalizowałem składy, możliwości poszczególnych drużyn i myślę, że można wchodzić w zwycięstwo Hiszpanów po kursie 4,8, co o tym sądzicie?
Wiadomo, że nazwiska tylko nie grają ale tacy piłkarze jak:
M. Asensio z Realu Madryt
S. Niguez z Atletico Madryt
Mogą zrobić bardzo dużą różnicę, Ci piłkarze mają wszystko aby stać się najlepszymi piłkarzami na świecie, już grają i są bardzo ważnymi postaciami w swoich klubach a jakie to są kluby to widzimy. Są kapitalnie wyszkoleni technicznie, mają przegląd gry no wszystko po prostu.
do tego mają takich piłkarzy jak:
G. Deulofeu z AC Milan
D. Suarez z FC Barcelony
C. S. Barragan z Valencii
I. Williams z Athletic Bilbao
To są piłkarze którzy grają w podstawowych jedenastkach świetnych klubów.
W obornie jest świetny H. Bellerin z Arsenalu o którego biją się już największe kluby świata typu Barcelona. Można tak jeszcze długo wymieniać...
Co o tym sądzicie? A może macie innego faworyta? Ja myślę, że ten kurs można śmiało pobrać do gry.
 
Grac45 47,5K

Grac45

Forum VIP
Kilka ekip już z oficjalną kadrą na turniej;
Hiszpania
Niemcy
Anglia
Dania
Czechy
Słowacja
+
Milinkovic nie pojedzie na MME w Polsce

Kierownictwo Lazio w porozumieniu z agentem Mateją Kezmanem zdecydowało się nie puszczać Sergeja Milinkovicia-Savicia na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy do lat 21, które w 16 czerwca rozpoczną się w Polsce.
&quot;Milinkovic zagrał długi sezon i klub chce mu dać więcej czasu na wakacje, bo nie chcą ryzykować jego zdrowiem&quot; - powiedział agent zawodnika Mateja Kezman.
22-letni pomocnik rozegrał w obecnym sezonie 39 spotkań, w których strzelił siedem bramek i zanotował dziesięć asyst.
SSLazio.pl
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
To są piłkarze którzy grają w podstawowych jedenastkach świetnych klubów.
W obornie jest świetny H. Bellerin z Arsenalu o którego biją się już największe kluby świata typu Barcelona. Można tak jeszcze długo wymieniać...

Co o tym sądzicie? A może macie innego faworyta? Ja myślę, że ten kurs można śmiało pobrać do gry.
Wiadomo na papierze Hiszpania wygląda mocno, ale w eliminacjach nie radzili sobie najlepiej. Kilka meczów im nie wyszło. Ale skład z Asensio, Bellerinem, Saulem, Williamsem itp itd robi wrażenie. Jednak co do faworytów to ja mam innego, oczywiście jest nim Italia ;) Jakżeby inaczej.

Młodzi Włosi przylecą do Polski w bardzo mocnym zestawieniu.
Oto jak wygląda 23 Squadra Azzurra powołana przez Luigi Di Biaggio -&gt; https://pbs.twimg.com/media/DBqqGO0XYAIoiLH.jpg:large

Na każdej pozycji kozacy, którzy mają za sobą wiele gier w Serie A.

Wystarczy zobaczyć możliwy pierwszy skład:

------------------Donnarumma-----------------
Conti--------Caldara---Rugani--------Barrecca
----------Benassi -------Gagliardini------------
Bernardeschi-------Pellegrini ----------Chiesa
-------------------Petagna----------------------

A przecież to i tak trudny wybór był ze środkiem pola, gdzie jeszcze młody Locatelli z Milanu robi wrażenie czy ograny już Cataldi w Lazio i Genoi. A z przodu jeszcze do wyboru Domenico Berardi, za którym co prawda kiepski sezon, ale długo leczył kontuzję.
Wszak ten skład robi na mnie wielkie wrażenie i liczę, że Włosi pokażą kawał dobrej piłki na najbliższym turnieju.



-----------------

Odnośnie Polaków, to według mnie balonik jest napompowany zbyt mocno. Szału się nie spodziewam. Oglądałem mecz z Włochami towarzyski, widziałem ten przeciwko Niemcom, ogólnie to większość z tych meczów widziałem. Z gry wygląda to blado.
Niby są nazwiska, niby w naszym kraju ocenia się ich dobrze, ale jednak to nie to czym dysponuje właśnie Hiszpania, Włosi czy Portugalia, a są przecież jeszcze Niemcy. Owszem trzymam kciuki by Nasi wyszli z grupy, to uznam już za sukces. Ale warto pamiętać, że awans z grupy uzyskają tylko zwycięzcy trzech grup i najlepszy zespół z drugiego miejsca. Margines błędu więc mały.

Rywale w Naszej grupie wcale nie łatwi. Teoretycznie wszyscy już skreślili Szwecję i Słowację. Ale Szwedzi mimo iż w kadrze nie mają wielkich nazwisk, to jednak tworzą kolektyw. Tak samo Słowacja, nazwiska nie powalają, ale jednak awansowali tutaj i łatwo się nie poddadzą.

Anglicy to jak zwykle zagadka jednak. Nie ma Rashforda więc największej gwiazdy jaka mogła się pojwaić w tym zespole.
W teorii grupa dla Polski wydaje się łatwa, ale tak samo wszyscy twierdzili na Euro 2012 gdy mieliśmy Grecję, Rosję i Czechów... Tym razem podobnie jest. Grupa B i C jest znacznie trudniejsza w moim mniemaniu.
Do turnieju jeszcze ponad tydzień,ale powinno być ciekawie ;)
 
lelek65 101

lelek65

Użytkownik
Zgadzam się w 100% z Robsonem i również upatruje w drużynie z Italii faworyta;)
Hiszpanie kadrowo również wyglądają bardzo mocno jednak czy mogą pochwalić się tak dużym doświadczeniem jak sugeruje Zibi?
To są piłkarze którzy grają w podstawowych jedenastkach świetnych klubów.
W drużynie Włoch natomiast tylko Rugani nie wystepował jako regularny gracz pierwszej jedenastki. Do składu Robsona dodałem w nawiasie liczbę występów, bramek i asyst za miniony sezon (brałem pod uwagę rozgrywki krajowe i europejskie puchary):
------------------------Donnarumma (W41)-----------------
Conti (W35| B8| A5)--------Caldara (W31| B7)---Rugani (W20 | B3)--------Barrecca (W30 |A2)
----------Benassi (W29 | B5 | A4) -------Gagliardini (W33 | B2 | A3)------------
Bernardeschi(W42 | B14 | A5)-------Pellegrini(W34 | B8 | A8) ----------Chiesa(W34 | B4 | A3)
-------------------Petagna (W36 | B5 | A9)----------------------

Co do składu chciałbym widzieć tutaj Berardiego - tylko w jakim wariancie? ;)
 
D 85

dominiknd

Użytkownik
imo wyjscie polakow z grupy juz bedzie sporym sukcesem, powiedzmy sobie szczerze nie jest to paka na medal, awansuje ktos z dwojki anglia/szwecja, ze slowacja juz moga byc problemy(remis mnie nie zdziwi) a stadion umiejetnosci nie doda, wlosi owszem moga wygrac ten turniej, a rownie dobrze moga nie wyjsc z grupy, bo wystarczy porazka z niemcami, bo jednak pake tez maja mocarna i juz moze byc problem bo tylko jedna druzyna z 2 awansuje

anglia, hiszpania, wlochy, niemcy taki sklad polfinalow bylby najciekawszy
 
S 15,6K

sinus

Użytkownik
A według mnie kadrowo zdecydowanie góruje Hiszpania. W obronie tacy zawodnicy jak Gaya, Alvarez czy Bellerin to absolutny TOP U21 w Europie. Każdy z nich regularnie gra w bardzo silnym europejskim klubie. Piekielnie mocny środek pola w osobach Denisa Suareza, Asensio i Niguez Do tego świetni skrzydłowi: Williams i Oyarzabal. Z przodu Deulofeu i Ramirez powinni zapewnić odpowienią jakość i bramki. Włosi przewagę mają jedynie w bramce, bo Arrizabalaga to nie klasa Donnarummy. Wszytkie inne formacje na korzyść Hiszpanów, no może w pomocy postawiłbym znak równości, bo włoskie skrzydła powinny zrobić różnicę na tym turnieju.
Na koniec podam wartość obu zespołów wg transfermarkt: Włochy: 214,7 mln E, Hiszpania 283,5 mln E...
 
ac1899 9K

ac1899

Użytkownik
Zdecydowanie dwie najsilniejsze kadrowo drużyny tak jak Panowie wspomnieliście. Hiszpania i Włochy.
Nie zgadzam się, że Hiszpanie mają lepszą obronę niż Włosi. Mają boki obrony, ale z środkiem już nie jest tak dobrze. Rugani i Caldara to taki duet Bonucci-Chiellini. Zresztą obaj to zawodnicy Juventusu. Do tego Conti z Atalanty (jeszcze Atalanty). Bramka wiadomo, Gigio.
Benassi i Gagliardini jeśli zagrają na swoim poziomie, nie będą odstawać od Hiszpanów. Skrzydła to bajka. Bernardeschi może być MVP turnieju. Berardiego zna każdy kto choć trochę interesuje się Serie A. Pellegrini świetny. Petagna w ataku, silny, skuteczny. Mają na czym oprzeć ataki.
Tak zachwalam tą Italię, ale myślę, że warto.

Szkoda Ziela i Milika u nas oraz Rashforda. Bez niego Anglicy bez szans według mnie.
 
cuadrado12 6K

cuadrado12

Użytkownik
Hiszpania i Włochy - zgadza się, że są faworytami, ale nie można zapominać o młodych Anglikach, którzy według mnie tak samo daleko tutaj zajdą i na pewno stać ich na wygranie w bezpośrednim pojedynku czy to z Hiszpanią czy Włochami. Kadra jest mega mocna i te 1.83 w meczu ze Szwecją biorę z pocałowaniem ręki. Anglia bez Rashforda bez szans? Nie przesadzajcie. W jego miejsce wskakuje młodzik z Chelsea, który w tym sezonie nastukał 23 gole w Championship i już teraz jest blisko kolejnego wypożyczenia, tyle że tym razem do beniaminka Premier League - Newcastle. Zapowiadają się naprawdę ciekawe mecze, szczególnie w dalszej fazie, więc jest na co czekać.
 
aress155 617

aress155

Użytkownik
Jest ktoś z Kielc? Jade na mecz Anglia Polska i nie wiem gdzie najlepiej zaparkować auto.
Z miejscami parkingowymi pewnie będzie ciężko jak to zwykle na meczach w Kielcach. Polecam stanąć na Zygmunta Kwasa, wjazd od Husarskiej(Sołtysiaka będzie zamknięta), zwykle tam udaje się znaleźć miejsce. Ewentualnie parking Ściegiennego(chyba najbardziej oblegany) lub parking koło skweru imienia Edmunda Niziurskiego i 15 min drogi do stadionu przez Kadzielnię.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Z miejscami parkingowymi pewnie będzie ciężko jak to zwykle na meczach w Kielcach. Polecam stanąć na Zygmunta Kwasa, wjazd od Husarskiej(Sołtysiaka będzie zamknięta), zwykle tam udaje się znaleźć miejsce. Ewentualnie parking Ściegiennego(chyba najbardziej oblegany) lub parking koło skweru imienia Edmunda Niziurskiego i 15 min drogi do stadionu przez Kadzielnię.
Dostałem taki asystent kibica:
http://u21poland.com/miasta-gospodarze/kielce/asystent-kibica-kielce/
Z tego co wyczytałem, to oba parkingi koło stadionu będą zamknięte. Są w tym przewodniku zaznaczone parkingi dedykowane dla kibiców. Napisali, że płatne. Wie ktoś może ile będzie to kosztować? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji, a nie chce płacić za parking więcej niż za bilet na mecz ????
Gdzie zaparkować wjeżdżając od strony Warszawy tak, żeby w miarę dobrze można było potem wyjechać z miasta? Przejść 10-20 minut do stadionu to nie jest dla mnie problem.
 
kyja 178

kyja

Użytkownik
W Lublinie wczoraj jednak sie postarali! Masa podstawionych darmowych autobusów które dojeżdżały do i z Areny z obrzeza miasta.
 
aress155 617

aress155

Użytkownik
Dostałem taki asystent kibica:
http://u21poland.com/miasta-gospodarze/kielce/asystent-kibica-kielce/
Z tego co wyczytałem, to oba parkingi koło stadionu będą zamknięte. Są w tym przewodniku zaznaczone parkingi dedykowane dla kibiców. Napisali, że płatne. Wie ktoś może ile będzie to kosztować? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji, a nie chce płacić za parking więcej niż za bilet na mecz ????
Gdzie zaparkować wjeżdżając od strony Warszawy tak, żeby w miarę dobrze można było potem wyjechać z miasta? Przejść 10-20 minut do stadionu to nie jest dla mnie problem.
Żeby najszybciej wyjechać w kierunku Warszawy, to chyba będzie najlepiej zaparkować na parkingu centrum lub placu wolności. Normalnie tam jest 2zł za godzinę, ale czy w dniu meczu nic nie podwyższą to nie wiem. Pozostałe parkingi tam wymienione są na co dzień darmowe.
Na centrum od 17 do 9, miejsca parkingowe są darmowe(na razie nie widzę nigdzie informacji o planowanych zmianach na czwartek).
http://www.mzd.kielce.pl/images/stories/mapka_spp.jpg
Z parkingów które wymieniałem wcześniej odpada ulica Kwasa(ma być częściowo zamknięta).
MPK w Kielcach też ma być darmowe dla posiadaczy biletów
 
Otrzymane punkty reputacji: +21
Do góry Bottom