>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Wojsko...

peja 1

peja

Użytkownik
Jaka jest wasza opinia dotycząca wojska... ? Boicie się go chcąć go jak tylko to możliwe ominąć , czy wręcz odwrotnie są tacy którzy garną się w ,, kamasze &quot; albo jeszcze tacy którzy obsłużyli swoje i mogą coś powiedzieć konkretnego...

ja ze swojej perspektywy myśle ostatnio bardzo poważnie nad pójściem do woja... to już nie są te czasy co kiedyś, co się służyło 2 lata, był straszliwy rygor i tak zwane &quot; Fale &quot;... a i zarobki na zawodowego są już naprawde zadowalające ???? a nie ukrywam chciałbym iść na owego wojaka :p a jeszcze jedno ostatnio się pytałem ziomka jak tam jest w woju... odpowiedział cytuje tak :

,, Wojsko... hmm... 9 miesięczny obóz harcerski ???? &quot; hehe ????

mam nadzieje że się rozwinie w miare ciekawa dyskusja , na forum jest sporo młodych...:p może Ty i Ty też masz jakieś zdanie na ten temat... napisz ????
 
T 9

tosterkm

Użytkownik
polecam kazdemu 6tygodniowy Kurs Szkolenia Rezerw
jest to opcja dla studentow (dziennych i zaocznych)
bylem na takim KSRze we Wroclawiu w WSO WLąd, bylo po prostu super, ciagle zajecia, dostalem troche w kosc ale i duzo sie mozna nauczyc, postrzelac (kilka strzelan tygodniowo!), jest duzo ciekawych zajec (nocne zajecia z fortyfikacji na poligonie), ogolnie polecam!!
 
massive 0

massive

Użytkownik
A ja czekam na to, że zrobią tylko zawodowe i dadzą sobie spokój z poborem ???? Kiedys słyszałem, że ma tak być już w 2009.
 
K 76

karlos83

Użytkownik
Tez sie nie wybieram, strata czasu. Kumpel poszedl w listopadzie, ma na zmiany warty w jeden dzien odsypianie w drugi. Mowi, ze jak ma dzien wolny mozna ocipiec nie ma kompletnie nic do roboty tylko lezy sie na lozku. Natomiast warty stoi w nocy w jakims lesie i na moje pytanie czego on tam pilnuje odpowiedzial &quot;nie wiem&quot; ????
Mysle, ze te 9 miechow mozna spozytkowac o wiele lepiej ????
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Wojsko jest dobre jak ktoś chce tam iść ;-) Nie rozumiem po cholere w Polsce wciąż jest obowiązkowa służba wojskowa . Tylko masę kasy tracą na komisje wojskowe , archiwizacje itd. A mogliby ją przeznaczyć na lepsze pensje , wyposażenie itd. Na szczęście to się zmieni ale o wiele za późno . Z niewolnika nie ma pracownika :p
 
massive 0

massive

Użytkownik
Wojsko jest dobre jak ktoś chce tam iść ;-) Nie rozumiem po cholere w Polsce wciąż jest obowiązkowa służba wojskowa . Tylko masę kasy tracą na komisje wojskowe , archiwizacje itd. A mogliby ją przeznaczyć na lepsze pensje , wyposażenie itd. Na szczęście to się zmieni ale o wiele za późno . Z niewolnika nie ma pracownika :p
Napewno o wielu mnie zołnierzy zawodowych zdziałało by więcej, niz Ci wszyscy poborowi.
 
T 9

tosterkm

Użytkownik
Napewno o wielu mnie zołnierzy zawodowych zdziałało by więcej, niz Ci wszyscy poborowi.
mimo wszystkich wad wojsko poborowe jest duzo tansze niz armia zawodowa, wg mnie jednak warto byloby zainwestowac w armie zawodowa, mniejsza liczebnie ale dobrze wyszkolona i wyposazona, metoda byloby tez zwiekszenie wieku emerytalnego zolnierzy zawodowych, teraz po 15 latach p
mimo wszystkich wad wojsko poborowe jest duzo tansze niz armia zawodowa, wg mnie jednak warto byloby zainwestowac w armie zawodowa, mniejsza liczebnie ale dobrze wyszkolona i wyposazona, metoda byloby tez zwiekszenie wieku emerytalnego zolnierzy zawodowych, teraz po 15 latach p[racy typ odchodzi na emeryture, czyli czesto przed 40 rokiem zycia ma wojskowa emeryture i zaczyna prace w innej branzy
niech zolnierze pracuja dluzej, zwlaszcza ci z wysokimi stopniami, co takiemu pulkownikowi przeszkadza wiek? on sie nie gania po lasach z karabinem tylko siedzi w sztabie nad mapami...
 
amairgen 0

amairgen

Użytkownik
Pobór - Jest raz w roku, i już się zakończył, jak wspomniałem wcześniej odbywa się raz w roku i komisja wojskowa ocenia całokształt młodych poborowych, i ujmuję ich do ewidencji wojskowej, natomiast wcielenia do jednostek wojskowych są co miesiąc.
pozdrawiam
 
snap8 12

snap8

Użytkownik
Pobór - Jest raz w roku, a wcielenia do jednostek wojskowych są co miesiąc.
pozdrawiam
tzn jak mam odroczenie do 19 pażdziernika 2008 to tegoroczny pobór mnie omija ? bo najpierw musze ponownie stawić się na komsjie poborową a te zakończyły sie juz w kwietniu
 
amairgen 0

amairgen

Użytkownik
Mylisz pobór z wcieleniem, jeżeli zostałeś odroczony do października to pewnie zostaniesz powołany do komisji po wygaśnięciu odroczenia, i prawdopodobnie jeżeli otrzymasz zdolność np. do jednostki do której Cię skieruje WKU, to zostaniesz wcielony jeszcze w tym roku.
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP
Kiedys obiło mi się o uszy że można zamiast zasadniczej służby wojskowej wybrac prace w policji. Jest cos takiego możliwe ?
 
fabregas 498

fabregas

Forum VIP
Nie wiem czy to jest kwestia wyboru, ale niektórzy odbywają służbe w policji zamiast w wojsku, bo im np religia zabrania walczyć albo takie tam. Jedno jest pewne, są strasznie upierdliwi, bo muszą wylegitymować kilkadziesiąt osób w czasie swojej zmiany i spisują ludzi, którzy wracają z imprezy i czekają na nocny. ehhh... :-?
 
amairgen 0

amairgen

Użytkownik
Służbę zastępcza ZSW, można odbyc w straży pożarnej, w policji, i jest jeszcze kilka innych opcji, których nie pamiętam :-D
 
Do góry Bottom