>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Skoki narciarskie 2016/2017 - Raw Air (10.03 - 19.03.2017)

Status
Zamknięty.
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP


Przed nami najnowszy i najprawdopodobniej najbardziej wymagający cykl Pucharu Świata. Po przyzwoitych występach Polaków w CoC otrzymaliśmy 7 miejsce w PŚ, które zajmie Klimek Murańka.

O co chodzi w Raw Air?

Do klasyfikacji generalnej turnieju zaliczane są wyniki wszystkich serii konkursowych i prologów (serii kwalifikacyjnych do zawodów indywidualnych). Łącznie zaplanowano 4 prologi oraz 4 konkursy indywidualne i 2 drużynowe – impreza składa się łącznie z 16 serii.



PROGRAM ZAWODÓW - RAW AIR 2017:


OSLO (HS134)

Piątek, 10.03.2017
14:15 - Oficjalny trening
17:00 - Prolog (kwalifikacje)

Sobota, 11.03.2017
15:00 - Seria próbna
16:15 - Konkurs drużynowy

Niedziela, 12.03.2017
12:30 - Seria próbna
14:15 - Konkurs indywidualny

LILLEHAMMER (HS138)

Poniedziałek, 13.03.2017
15:00 - Oficjalny trening
17:30 - Prolog (kwalifikacje)

Wtorek, 14.03.2017
16:00 - Seria próbna
17:00 - Konkurs indywidualny

TRONDHEIM (HS140)

Środa, 15.03.2017
15:00 - Oficjalny trening
17:30 - Prolog (kwalifikacje)

Czwartek, 16.03.2017
16:00 - Seria próbna
17:00 - Konkurs indywidualny

VIKERSUND (HS225)

Piątek, 17.03.2017
14:00 - Oficjalny trening
16:30 - Prolog (kwalifikacje)

Sobota, 18.03.2017
15:00 - Seria próbna
16:15 - Konkurs drużynowy

Niedziela, 19.03.2017
13:00 - Seria próbna
14:15 - Konkurs indywidualny

Zapraszam do dyskusji
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Już jutro zaczyna się cykl więc kogo typujecie jako zwycięzcę? Nie da się ukryć, że taki turniej na koniec sezonu może bardzo zmęczyć zawodników i ciężko powiedzieć jak z formą będzie u Krafta, który od początku sezonu wygląda bardzo dobrze. Stoch ostatnio słabsze próby więc tu może kolejny mocny wdech pozwoli mu na obronę żółtego plastronu. Kamil lubi skocznie na których będzie odbywał się turniej więc całkowite skreślenie go w walce o PŚ jest nieporozumieniem.
Moim faworytem jest Wellinger. Chłopak na początku sezonu nie spisywał się najlepiej. Dopiero od końca stycznia zaczął wskakiwać regularnie na podium. Siły ma zachowane, forma wspomagana strojem także jest więc nie widzę przesłanek by nie mówić o nim jako o głównym faworycie do wygrania pierwszej edycji Raw Air.
Ja jednak zaproponuje inny typ. Norwegowie przez miesiące narzekali na stroje jednak nagle, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, temat znikł, a pojawiły się wyniki CAŁEGO ZESPOŁU! Już nie raz mówiło się o strojach, że znów zaczęły się oszustwa i sądzę, że coś w tym jest. Coraz więcej zawodników rozciąga się jak sprężyna na belce, a FIS jeśli dyskwalifikuje to nieliczących się skoczków. Robili tak chociażby Norwedzy podczas MŚ. Kraj ze Skandynawii walczył przez lata by taki turniej zorganizować więc jest on dla nich z pewnością prestiżowy.
Forfang choć w sezonie mało pojawiał się w PŚ to na ostatnich mistrzostwach w Lahti dał swojemu zespołowi medal w drużynie. Jest świetnym lotnikiem (a przecież najwięcej będzie można zyskać na mamucie) co daje mu dodatkowe argumenty in plus. Drużyna także wypada bardzo dobrze, więc strat punktów nie ma co się spodziewać w tych konkursach. Na MŚ pokazał się z dobrej strony dlatego sądzę, że warto spróbować za parę groszy.
W bwinie można znaleźć parę z Tande, z którego powietrze zeszło jeszcze przed zawodami z Lahti. Nie jest już najlepszym w Norweskim teamie i nie wróżę mu szans na czołówkę turnieju. Raczej jego zadaniem będzie ciułanie punktów na obronę 3. miejsca w PŚ.
Johann Andre Forfang TOP3 Raw Air 7,00 bet365
Daniel Andre Tande - Johann Andre Forfang (cały turniej) 1,85 bwin
Co Wy o tym myślicie?
 
S 44

sareig

Użytkownik
tez bym szedl w strone norwegow ale niewiadomo ktory bedzie najlepszy fanemel forfang stiernen johanon i tande mocny sklad na drozynowke ktos wystawia kursy
 
G 0

giszta

Użytkownik
a ja będe szedł w strone TOP3 Piotr ŻYŁA!
Fantastyczna postawa, Piotrka, w MŚ w Lahti, medal i bardzo dobre skoku na treningach oraz w drużynówce.
Swój czas w tym sezonie miał już Stoch, Kot teraz czas na Żyłę. Ewidentnie widać, że po bardzo dobrym TCS, na nowo już na sam koniec sezonu odzyskał świeżość.
Lubi Loty, a jego dodatkowym atutem była wygrana w Osolo w 2013 roku, wydaje się że jest mocny na norweskich skoczniach.
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Z tym Żyłą to jest tak, że skacze daleko ale strasznie brzydko:razz:. Dziś po raz kolejny na notach stracił parę punktów, musi się Piotrek skupić, ale poza tym, to widać że formę ma.
Jutro w drużynówce będziemy się liczyć w walce o zwycięstwo, dziś wszyscy z naszej drużyny (liczę czterech z ekipy) skakali dobrze, a i tak jeszcze widzę rezerwy. Groźni na pewno będą Niemcy oraz Norwegowie. Odnośnie tych drugich, to jeszcze nie ma pełnego obrazu. Forfang skoczył chyba poniżej swoich możliwości tutaj, Fannemel* zdyskwalifikowany, więc jest pole do poprawy.
Tak przy okazji tego turnieju przyszła mi na myśl sytuacja, która prowadzi do pewnego paradoksu, gdzie skoczek może być najlepszy, nawet poza zasięgiem rywali a i tak nie ma szans wygrać tego turnieju;). Bo nie trudno sobie wyobrazić sytuację, że jesteśmy takim S. Ammanem z najlepszego swojego sezonu, skaczemy świetnie, najlepiej, notujemy wygrane w konkursach PŚ, ale w drużynówce ze względu na słabą postawę partnerów, nie wchodzimy do finałowej ósemki i nie oddajemy skoku w drugiej serii. I co? Ten jeden skok wyklucza nas indywidualnie z walki o zwycięstwo w całym turnieju??? Tutaj wygląda na to że tak????.
*Tak czytam że za Fannemela jutro skacze Johansson
 
pinio1111 81,6K

pinio1111

Użytkownik
Wellinger A. - Forfang J.A. STS
kto więcej punktów w 1. serii
Typ: Forfang J.A. 2,90 +++
Uważam,że kurs mocno zawyżony. Owszem Wellinger wczoraj odpalił w prologu, ale na treningach Forfang odlatywał wszystkim niemiłosiernie. O ile w pierwszej serii treningowej startował z wyższej belki(+2) więc wynik jest trochę niemiarodajny, to 139,5 robi jednak wrażenie. W drugiej natomiast startował z tej samej 14, jak pozostali i miał również zdecydowanie najlepszy wynik. W prologu skok mu najzwyczajniej nie wyszedł, natomiast Niemcowi wprost przeciwnie. Już w konkursie drużynowym na MŚ w Lahti odpalił petardę w drugiej serii i to jemu zawdzięczają srebrny medal.
Jest duże value w kursie na Norwega i mam zamiar z tego dzisiaj skorzystać!!!
 
megeczupal 10,6K

megeczupal

Użytkownik
Witam panowie , wczoraj wykorzystałem błąd buka totolotek i moim zdaniem kurs na Wellingera po kwalifikacjach fikcyjny i warty spróbowania . Jest mocny , wysoka trajektoria lotu sprzyja na tej skoczni i będzie walczył . Kraft leci za nisko i blisko ląduje .ewentualnie można dać kontre na krafta bo kurs pewnie bedzie z 4
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Witam panowie , wczoraj wykorzystałem błąd buka totolotek i moim zdaniem kurs na Wellingera po kwalifikacjach fikcyjny i warty spróbowania . Jest mocny , wysoka trajektoria lotu sprzyja na tej skoczni i będzie walczył . Kraft leci za nisko i blisko ląduje .ewentualnie można dać kontre na krafta bo kurs pewnie bedzie z 4
Musisz pamiętać, że w konkursie bierze udział 50 skoczków, a nie tylko on i Kraft. Nawet kontra może spowodować, że stracisz, bo faworytów jest więcej niż dwóch. Do tego dochodzą warunki, które w Oslo często odpowiadały za końcową klasyfikacje.
 
megeczupal 10,6K

megeczupal

Użytkownik
Ale widać że od jakiegoś czasu tylko ich dwóch się wymienia na podium. Wellingerowi podpasowała ta skocznia i moim zdaniem będzie walczył jutro o wygranie . Dziś po drużynówce kurs znacznie spadnie
 
pawel384 23

pawel384

Użytkownik
Konkurs Drużynowy H2H, Niemcy- Norwegia
Typ: Norwegia @2.0 Bet365
Dziś czeka nas kolejny dzień rywalizacji w bardzo intensywnym turnieju RawAir. O godzinie 16.15 do rywalizacji stanie 12 drużyn a walka o zwycięstwo rozegra się jak sądzę pomiędzy Polska, Norwegią i Niemcami, o podium być może powalczą również Słoweńcy, którzy po nieudanych MŚ skaczą coraz bardziej optymistycznie.
We wczorajszym prologu najlepszy okazał się Niemiec M. Wellinger wyprzedzając P. Prevca oraz R. Freitaga. W Najlepszej dziesiątce uplasowało się również 3 Polaków. 6- Kot, 7- Żyła, 8- Kubacki.
Zawodnicy, którzy wezmą udział w drużynówce, walczyć będą również o indywidualne punkty do klasyfikacji całego turnieju w związku z czym jest to dla nich podwójna motywacja.
Wspomniałem już o Niemcach i Polakach, natomiast nie zostało powiedziane nic o Norwegach, ktorzy mają tak samo duże szanse na zwycięstwo jak pozostałe dwie reprezentacje. Otóż we wczorajszych kwalifikacjach Norwegowie wypadli bardzo przeciętnie najwyżej uplasował się Stjernen - 10 pozycja, 12 miejsce zajął Forfang , Robert Johansson -22 pozycja natomiast dotychczasowy lider Norwegów Daniel Andre Tande spisał się najgorzej z pośród reprezentacyjnej czwórki zajmując dopiero 22 lokatę. Odnotować warto, że za nieprzepisowy kombinezon zdyskwalifikowany został A. Fannemel, który był w drużynie podczas MŚ w Lachti.
Dlaczego więc wobec tak słabych wyników postanowiłem zagrać zwycięstwo Norwegi nad Niemcami, którzy zaprezentowali się wczoraj zdecydowanie lepiej? Otóż Norwegowie dominowali we wszystkich treningach, cała czwórka plasowała się bardzo wysoko. Dodatkowo skaczą u siebie a podczas konkursu zapowiadany jest mocny wiatr, dlatego znajomość obiektu w tej sytuacji będzie wielkim atutem. Inną sprawą jest fakt, że Norwegowie od MŚ skaczą w nowych kombinezonach, i poraz pierwszy w tym sezonie ich trener A. Stockl nie narzekał, że odstają pod tym względem od czołówki. Obawiam się jedynie jakiejś dyskwalifikacji,- jak to miało miejsce wczoraj w przypadku właśnie Fannemela gdyż to przekreśliło by całkowicie szanse na korzystny wynik. Nie mniej jednak, sądzę, że wszystko zostanie dokładnie sprawdzone aby nie skompromitować się przed własną publicznością, która jest kolejnym plusem przemawiającym na korzyść Norwegii.
Jeśli chodzi o niemców, Ok- wczoraj wysokie miejsca i dobre skoki. Jednak ani Freitag ani Leyche mnie nie przekonują. Nie są w stanie oddać dwóch równych skoków, tym bardziej jeśli warunki będą trudne. Eisenbichler jest w dobrej formie tak wiec zapewne będzie mocnym puntem drużyny. Na MŚ Wellinger również pokazał, że nie potrafi jeszcze do końca wytrzymać presji, przez co przegrali podium na rzecz Austrii.
Reasumując w przekroju tych skoków, które zostały oddane do tej pory Norwegowie wypadali znacznie lepiej, nie warto sugerować się wiec wyłącznie wczorajszymi wynikami, gdyż jak napisałem wyżej za Norwegią przemawia więcej atutów. Ja osobiście idę mocno w stronę Norwegii, i twierdzę, że okażą się lepsi od Niemców. Myślę też, że ich zwycięstwo w całym konkursie jest jak najbardziej realne i mają na to bardzo duże szanse zwłaszcza przy trudnych warunkach jakie są zapowiadane.
 
hristo 585

hristo

Użytkownik
ja tam nie kombinuje, wybralem pewne zdarzenia - niby kursy bardzo marne, ale jak się sklei minitaśmę to można coś wygrać. Ja w kazdym razie pograłem tomocno, z naziemnych takie pary tylko w fortunie znalazłem:
Polska 1-2 1,4
Czechy - Szwajcaria 1 1,1
Austria - Słowenia 1 1,1
Japonia - Finlandia 1 1,2
po podatku 1,78, stawka 10/10

dla chcących podbić miałem jeszcze Norwegia 1-3 po kursie 1,25, ale z racji wysokiej stawki wolałem trochę odchudzić kupon;-)
Wiem, że pary nie są wyszukane i kursy śmieszne, ale na drużynówce postanowiłem po prostu powiększyć kapitał minimalnym kosztem ;-)
Par nie ma co komentować, Słowenia w eksperymentalnym składzie, Finowie długo rezultatu jak w Lahti nie osiągną, a Japończycy drugi raz tak beznadziejnie nie będą skakać. Szwajcarzy jako team nigdy nie istnieli, a nasi powinni wygrać, chociaz zabezpieczam sie opcją 1-2, bo często po duzych zawodach (IO,MS) wkrada się małe rozluźnienie.
Jutro obiecuje zapodać bardziej wyszukane kursy;p
 
darter 134

darter

Użytkownik
Niemcy - Norwegia 1 @1.76 w Maratonie
Niemcy w formie i gdyby nie przypadkowe powiewy w drużynówce w Lahti prawdopodobnie stali by na pudle a nawet i pewnie na 2 miejscu ale Leyhe dostał taki wiatr, że wylądował na 103m i pogrzebał nadzieje Niemców. Dziś szansa na rewanż i wydaje mi się, że udany patrząc na bardzo dobre skoki niemców w kwalach. Norwegowie wczoraj średnio, jednak nie sądzę by w konkursie aż tak słabo się zaprezentowali - mimo wszystko dla mnie 1.76 to kurs prezent na dzisiejsze zawody.
 
pawel384 23

pawel384

Użytkownik
Tak jak napisałem wcześniej Niemcy, nie mają wyrównanej czwórki, Freitag i Leyhe owszem potrafią odelecieć ale nie potrafią powtórzyć tego w kolejnym skoku. Zgadzam się Leyhe w Lahti trafił w fatalne warunki ale skaczący w tej grupie skoczkowie mieli podobny wiatr a wypadali znacznie lepiej.
Dziś ma mocno wiać tak więc nie licze na 8 super skoków w wykonaniu Niemców. Co do Norwegii to są u siebie, mocno nastawiają się na ten turniej oraz znają doskonale ten obiekt, co bedzie miało przełożenie w przypadku trudnych warunków.
Jak dla mnie Niemców dziś może zabraknąc na podium, na rzecz Austrii bądź Słoweni
 
pinio1111 81,6K

pinio1111

Użytkownik
Żyła P. 1-6 (1,75) konkurs indywidualny
Prevc P. 1-6 (1,6) konkurs indywidualny
AKO : 2,8 STS
Dzisiaj dubel na dwóch Piotrków. Obaj skaczą tutaj świetnie i są w czołówce generalki całego cyklu. Peter w prologu drugi, wczoraj również dwa świetne skoki 130m i 132m. Widać od pewnego czasu, że forma idzie w górę, skoki są stabilne i na wysokim poziomie. Cóż to nie jest sezon Słoweńca, ale może go uratować dobrymi wynikami w Raw Air i ostatnimi konkursami w Planicy. Jestem wręcz pewien, że o ile warunki będą w miarę równe, to Prevc dzisiaj będzie w TOP 6, a może nawet otrze się o podium? Podobnie jest z naszym Piotrkiem, skacze tutaj bardzo dobrze, jest chyba w życiowej formie? W prologu 7 miejsce, ale to tylko dlatego że się zachwiał przy lądowaniu. Wczoraj indywidualnie byłby drugi. Widać że obiekt mu pasuje bo w poprzednich latach również osiągał tutaj dobre wyniki. Moim zdaniem TOP 6 to minimum dla Pietera dzisiaj. Łącznie wychodzi całkiem fajny kursik i zamierzam na tym dzisiaj zarobić ;-).
Jeszcze myślę, że Kamil dzisiaj się przełamie i w końcu skoczy to co potrafi. Widać, że forma jest bo na treningach skacze świetnie, natomiast w konkursie chyba jednak trochę zżera go presja. No ale kiedy jeśli nie dzisiaj? Jeżeli myśli o walce o kryształową kulę, to musi meldować się w czołówce, dlatego kurs 1,75 TOP6, jest uważam mocno zawyżony. Powinien oscylować w granicach 1,35-1,4.
Odważniej można spróbować dzisiaj Żyła P. TOP3 po również świetnym kursie 3,75.
 
dx2 221,9K

dx2

Użytkownik
Forfang-Hayboeck 1 @1.7
Forfang wiadomo, ze złapal bardzo dobra forme. Hayboeck tak dobrze nie skacze. Jakos tam kalkukowane sa wczorajsze wyniki, ale Hayboeck skakal w 1-szej grupie i dla przykladu w 1 serii to tam wszyscy lecieli bardzo daleko. Forfang skakal w ostatniej grupie z nizszej belki. Na treningach gdy warunki byly podobe i belka ta sama, to Forfang wypadal duzo lepiej. Na moje oko swietny typ.
Prevc-Hayboeck 1 @1.61
Tutaj chyba jeszcze lepszy wybor sie znalazl. Argumentacja podobna. Jakos nie wierze w Hayboecka. Taki typ alternatywny do propozycji wyzej.

Wellinger-Stoch 1 @1.6
Kraft i Wellinger uciekli reszcie stawki i chyba tylko Niemiec moze nacisnac Austriaka. Stoch zakreci sie 1-szej dziesiatce, ale Wellingera, ktory moze walczyc o wygrana w tym nowym cyklu, nie sadze aby wyprzedzil.

Swoja droga chyba nie mozna tam grac z Polski, ale bwin na ta pare daje w ponad 1.6 na Wellingera.
I tez znalazalem 1.6 w expekt, gdzie poszerzyli oferte.
 
briko 11,9K

briko

Użytkownik
Piotr Żyła Top-3 kurs 4 Betsson ⛔

A dlaczego by nie spróbować. Piotr ma dobre wspomnienia z przed 4 lat gdy ze Schlierenzauerem zajął ex aequo 1 miejsce w Oslo. Do tego aktualnie Piotr ustabilizował formę i w konkursach oddaje dobre równe skoki. Może martwić dziś fakt ze wiatr może dochodzić do nawet 5 m/s .

W załączniku dodam jeszcze taśmę którą pogralem w fortunie⛔
 
bu4g1 159

bu4g1

Użytkownik
Właśnie. Co to Piotrka Żyły. Też się chyba już nie będę zastanawiać czy na niego stawiać w parze z Forfangiem. W Pinku jest na Piotrka w tym momencie 2,01.
Forfang złapał trochę formę, ale Piotrek wczoraj pokazał się z naprawdę dobrej strony. Skoczył najlepiej z Naszej czwórki skoczków. Nawet przy nie do końca sprzyjających warunkach oddał dwa równe skoki ponad 130m.
Dzisiaj może być różnie, ale kurs fajny, który zachęca do grania.

Żyła v Forfang @2,01 Pinnek ✅
 
J 0

janeksm

Użytkownik
A ja dzisiaj idę w stronę Wellingera
Wellinger - Stoch 1 1,75 Betsson
Wellinger top3 2,2 Betsson
Niemiec cały czas skacze świetnie i nie chce zejść z podium.
A co do wczorajszego konkursu. W 1 skoku widzieliśmy jakie miał problemy w locie. I chyba każdy po wyjściu Wellingera z progu myślał że wyląduje przed 100 metrem, ratując się przed upadkiem. A on mimo tego oddał daleki skok. Mina Wernera Schustera po skoku Wellingera mówiła wszystko (podobna była do miny Guardioli po tym, jak Lewy strzelił 5 bramkę w pamiętnym meczu z Wolfsburgiem ???? ) 2 skok był już genialny (jedynie lądowanie mu nie wyszło).
Jeszcze w Bwin można pograć na Wellingera w top4 po kursie 1,75, ale nie wiem czemu mam ciągle limity po 20zł mimo tego, że gram u nich od niedawna, nic od nich jeszcze nie wypłaciłem, mam zweryfikowane konto i jestem 2 stówki w plecy.
 
jacio 456

jacio

Użytkownik
W poprzednim konkursie można było zarobić na słabszej dyspozycji Kamila. W Lillehammer nic nie zapowiada poprawy formy Stocha, w treningach skoczył przeciętnie, w prologu słabo. Widać, że uciekła gdzieś ta forma z początku sezonu. Kamil cieszy się z poprawnych skoków, bo ma świadomość, że to wszystko na co go na tą chwilę stać. Dlatego warto zastanowić się nad jakimś typem przeciwko naszemu rodakowi. Widziałem na unibecie i na bwinie Stocha w parze do gry z Tande. Wczoraj na bwinie kurs 1.95, dziś tylko 1.8. Ale na unibecie niezmiennie 1.9 wydaje się jeszcze dobrą opcją do gry. Tande skacze na własnej ziemi, w treningach dwukrotnie lepszy od Polaka, w prologu zespsul kompletnie skok przez co Stoch zbliżył się w klasyfikacji Raw Air do Norwega. W Oslo Tande również lepiej wyglądał. Czekam jeszcze na ofertę Betssona, ale podejrzewam, że również Stocha dadzą z Tande i kurs nie będzie lepszy, dlatego gram już to co mamy w unibecie. Jeżeli ktoś znajdzie jakieś ciekawe typy przeciwko Kamilowi to proszę o informację.
Mój typ:
Stoch - Tande 2 @ 1.90 Unibet zwrot
Stoch - Peter Prevc 2 @ 1.97 Betsson zwrot
Edit: dzięki za info arekujago. Dokładam na Prevca, który też w Raw Air prezentuje lepszą formę od Polaka.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom