>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Kolarstwo 2017 - Wiosenne Klasyki

Status
Zamknięty.
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP

Co prawda pierwsze tegoroczne klasyki już za nami, bo już Omloop Het Nieuwsblad i Kuurne-Brussel-Kuurne przejechane ale umówmy się - to nie były perły w koronie. W ten weekend rozpoczyna się Strade Bianche, a potem to już poleci. Większość wyścigów w weekendy, transmisje w niezawodnym Eurosporcie. Idealna sytuacja, żeby oglądać, kto w tym roku będzie rządził na brukach.

▶Rozkład jazdy najważniejszych klasyków, na które powinna pojawić się oferta u bukmacherów:

04.03 - Strade Bianche
18.03 -
Milano-Sanremo
22.03 -
Dwars Door Vlaanderen
24.03 -
Record Bank E3 Harelbeke
26.03 -
Gent-Wevelgem
02.04 -
Ronde van Vlaanderen
09.04 -
Paris-Roubaix
16.04 -
Amstel Gold Race
19.04 -
La Fleche Wallonne
23.04 -
Liege-Bastogne-Liege
ZAPRASZAM DO AKTYWNOŚCI, PODAWANIA PROPOZYCJI I KOMENTOWANIA
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Strade Bianche
Gianluca Brambilla - Tim Wellens 1,72 Bet365 ✅ DNF-3
Brambilla w zeszłym roku zajął tu 3. miejsce ale nie mam przekonania, że w tym będzie równie dobrze. Włoch w sezon wszedł z gorszą dyspozycją niż ubiegłego roku. Wellens z kolei szalał w Hiszpanii. Tam wygrał dwa wyścigi + jeden etap w Andaluzji. Podjazd przed metą jak najbardziej jest w stanie pokonać z najlepszymi, a jest szybszy niż Włoch.
Fabio Felline - Tiesj Benoot 2,10 Bet365 ✅ 13-8
O Belgu pisałem już tutaj w zeszłym tygodniu &lt;KLIK&gt;. Nie ma sensu się powtarzać. Wtedy nie weszło, bo zszedł z trasy. Dzień później jednak walczył do końca w Kuurne-Bruxelles-Kuurne i był 4.
Felline był wysoko w wyścigu, gdzie Benoot się wycofał. Włoch również powinien być jutro groźny ale czy będzie w stanie walczyć o najwyższe lokaty? Benoot pokazał, że jest w bardzo dobrej formie i myślę, że jutro to potwierdzi.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Po krótkiej przerwie na wyścigi Paryż-Nicea oraz Tirreno-Adriatico wracamy do klasyków. W ten weekend plejada sprinterów zjawi się na starcie wyścigu Mediolan - San Remo.
Milan - San Remo
Elia Viviani - Caleb Ewan 1,72 Unibet ✅ 9-10

To nie jest trasa dla drobnego Australijczyka. Prawie 300 km, do tego tuż przed metą podjazd na Poggio. Za dużo tu graczy jak Kwiatkowski, van Avermaet czy Gilbert, żeby mieli spokojnie przejechać podjazd i dać etap rozegrać między sprinterami. Muszą pójść ataki. W tym właśnie momencie spodziewam się końca historii Ewana w tym wyścigu. Nie jest to typ kolarza, który w takich sytuacjach potrafi złapać się najlepszych i przetrwać. Viviani również nie jest tak mocny jak Kristoff czy Degenkolb ale myślę, że ma spore szanse się przewieźć. Na pewno daje mu większe niż Ewanowi.
Nacer Bouhanni - John Degenkolb 1,74 Betsson ✅ 8-7
Bouhanni miał walczyć na trasie Paryż-Nicea ale szybko, bo już na drugim etapie musiał się wycofać. Wczoraj wrócił na szosy i bardzo wyraźnie wygrał wyścig w Belgii. Dodać trzeba, że klasyk bardzo słabo obstawiony i szczerze mówiąc, nie miał tam z kim przegrać bo to nie ta liga. Forma jeszcze nie najlepsza, do tego również w mojej ocenie nie jest to kolarz, który miałby śmigać pod górkę.
Degenkolb takim kolarzem jest. Jak na razie ciągle w czołówce ale cały czas czegoś brakuje, żeby wygrać jakiś etap. To tylko powinna być kwestia czasu, aż będzie się cieszył z sukcesu. Niemiec jest bardzo mocny i tu może powalczyć nawet o triumf. Bouhanniego w walce o zwycięstwo nie bardzo widzę,
 
marcin5555 1,3K

marcin5555

Użytkownik
Milan-San Remo 2017
Peter Sagan v Arnaud Demare 1
1.53✅
bet365
Piekny bet zwyciezca z tamtego roku i moj faworyt do wygrania w tym roku.Dlaczego sagan bo jest w gazie i nie wiem co mogloby sie stac aby przyjechal nizej niz Demare tu nie bedzie zadnego sprintu najszybszych kolarzy sa gorki to bedzie mocne tempo na ostatnich podjazdach sagan takie wytrzyma Demare nie i jeszcze nie bedzie tak latwo nikomu 290km to jest krolewski wyscig .

Michal Kwiatkowski v Tim Wellens 1
1.61✅
bet365
Michal kontra chlopak ze składu Lotto-Soudal wedlug stephills to lider zespolu .Michal jest juz w trakcie przygotowan do sezonu i calkiem fajnie jedzie brakuje pewnie blysku zeby cos wygrac ale dla mnie w sobote powinien byc wysoko takie gorki mu odpowiadaja .Licze na dobra jazde michała A tim jest dobrym kolarzem dlatego ten bet traktuje ze bedzie walka miedzy nimi ale michal bedzie góra .Jest jeszcze jeden aspekt grupa sky a Lotto to sky ma lepszy zespół a taka dluga trasa to druzyna to priorytet.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
marcin5555 1,3K

marcin5555

Użytkownik
Luis Leon Sanchez Gil v Tiesj Benoot 1
1.61✅
bet365
Stary wyga Luis dla mnie super kolarz i dostał w parze mlodego chlopaka z Lotto Soudal
Wedlug mnie bez problemu Sanchez przyjedzie wyzej jest doswiadczonym kolarzem .W 2016 roku przyjechał bardzo wysoko 11miejsce.wiec nie widze inaczej bez problemu ogarnie tego młodego .Roznicy jest tez 11 lat miedzy nimi ale mlodosc tutaj nie powalczy Sanchez da rade .
Matteo Trentin v Jasper Stuyven 2
2.2✅
bet365
dla mnie ten kurs to powinnien byc odwrotny na skoro buk robi faworyta z matteo choc kolarz dobry ale on w tym wyscigu nie zabłysnie natomiast jasper bedzie aktywny i on bedzie pomagał liderowi i moze jechac nawet na swoje konto .ostatnio tez go grałem i nie zawiódl mnie .
Ben Swift v Jurgen Roelandts 1
1.53✅
bet365
Buki sie uparły na kolarzy z Lotto Sudal to juz trzeci z kolei w parze .ja wchodze w Bena wyzamiata tego Jurgena .Bo wedlug mnie to on bedzie odgrywał jedynke w swoim zespole choc ma przydzielone Modolo ze bedzie liderem tylko czy wytrzyma podjazdy a Ben da rade a ten jurgen to dla mnie odpadnie w przedbiegach .
Fernando Gaviria v Nacer Bouhanni 1
1.4✅
bet365
Bet ryzykowny ale sprobuje bo kursy około 1.3&gt;1.4 to smierdza na kilometer taj jak w pilce ostatnio tak sie przekonalem na Kwiatku jak bralem go za 1.36
Ale do rzeczy Gaviria myslalem ze to druga liga sprinterów ale okazuje sie ze nie.Nie lubie Nacera bo dla mnie to zarozumiały francuz i jak mu nie wychodzi to nie walczy czysto na sprincie kazdy sie przepycha ale on to odwala piekne cuda.
Sportowo to nacer duzo gorszy od Gavirii z oststnich wyscigów wygral ostanio w Belgii tylko jak kolega wyzej napisał to zawodnicy to amatorzy inna liga.Na powazne sciganie 290km to nie da rady byc wysoko.Gaviria w koncu kandydat do wygrania
Greg Van Avermaet v Filippo Pozzato 1
1.33✅
bet365
No tak jak pisałem bet na kursy 1.33 to smierdza no ale nie ten .No panowie bez jaj to jest niemozliwe zeby Greg z Filippo Przegrał .Pozzato odpada na podjezdzie pod Poggio i bet wygrany nie ma opcji innej .w kazdym aspekcie w tym wyscigu Greg jest lepszy to by musiała byc katastrofa albo ze nie ukonczy bo w takim wyscigu trzeba liczyc sie z defektami rowerów.
brawo tak to ma wygladac
 
Otrzymane punkty reputacji: +60
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Pierwszy monument w tym roku dla Kwiatka:cool: Ale chłopak złapał formę. Najpierw samotny atak na Strade Bianche, dobra jazda w wyścigu dwóch mórz. Piękna jazda i wielka praca Sagana, bo gdyby nie jego atak to najprawdopodobniej Michał by grzecznie pracował na finiszu dla Vivianiego.
Kto nie oglądał dla tego dwa kluczowe momenty: atak na Poggio i ostatni kilometr.
https://twitter.com/Eurosport_PL/status/843132996727132161
https://twitter.com/Eurosport_PL/status/843135571245461504
Oczywiście Sagan drugi ale czy kogoś to jeszcze dziwi? ????
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
E3 Harelbeke
Jutro kolejny z klasyków - E3 Harelbeke. Wstęp i mocne przetarcie przed Ronde van Vlaanderen. W zeszłym roku wygrał tu Kwiatkowski ale w tym roku nie wystartuje. Jest za to Sagan i on będzie głównym faworytem do zwycięstwa.

15 podjazdów, 5 odcinków brukowych. Szykuje się bardzo ciekawy wyścig.
Luke Durbridge - Stijn Vandenbergh 1,72 Betsson ✅ 4 - 71
Durbridge ma moc. 12. w Kuurne - Bruxelles - Kuurne, 6. w Strade Bianche i 4. w Dwars Door Vlaanderen. Trend wzrosnący więc jutro już TOP3? Jak najbardziej w jego zasięgu, choć to byłaby na pewno niespodzianka. W tamtym roku w Paryż-Roubaix był 18. więc wie, jak wyglądają bruki. Vandenbergh w przeszłości również bywał na belgijskich klasykach wysoko, więc zna się na rzeczy. W tym roku jednak słaba forma. Brakuje pary w nodze i ciężko będzie utrzymać się wśród najlepszych, a liczne podjazdy szybko zweryfikują, kto w jakiej formie przyjechał.
Tony Gallopin - Tony Martin 1,50 Unibet ⛔ DNF - 21
W pojedynku twóch Tomów stawiam na Francuza. Gallopin to kolarz klasyczny, dobrze się czuje na takich wyścigach jak ten. Co prawda w ostatnich latach wyspecjalizował się w Barbanckiej Strzale ale kiedy staje na starcie to powinien być brany pod uwagę jako jeden z pewniaków do wysokich miejsc. Z kolei Panzerwagen i bruki? On nigdy w wiosennych klasykach nie zajmował czołowych miejsc. Co więcej bruki zazwyczaj omija i wybiera inne wyścigi. Możliwe, że będzie pracował dla Kristoffa czy Morkova. Gallopin z pewnością ma inne cele na jutro, bardziej ambitne.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
marcin5555 1,3K

marcin5555

Użytkownik
KLASYK E3 HARELBEKE
Matteo Trentin-Tom Bonnen 2 22-8
1.72 bet365✅
Bet wystawił parę z tej samej drużyny ogólnie to więcej jest takich par czemu?bo mogą grać w wyścigu na kilka fortepianów Trentin Bonnen gilbert.ja wchodzę w Toma to on jest liderem i jak tylko będzie noga się kręciła to on będzie walczył z saganem i reszta towarzystwa.Matteo bedzię pomagał i przyjedzie za tomem.
koniec gry z bet365 szkoda bo oferta była zawsze fajna
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Gent - Wevelgem
Kolejny z klasyków Beneluxu. Tym razem kolarze zawitają do Flandrii Zachodniej. Klasyk inny niż wszystkie, gdzie duże szanse na rozegranie końcówki mają sprinterzy. Ważną rolę będzie odgrywał wiatr i to on może ustawić rywalizację.
▶TRASA WYŚCIGU
Jasper Stuyven - Edward Theuns 2,00 Bet365 ⛔ 46-19
Pojedynek kolarzy Treka. Dla mnie wszystko jest jasne - to Stuyven będzie drugim fortepianem obok Degenkolba i ubezpieczeniem zespołu na wypadek, gdyby sprint miał nie dojść do skutku. Theuns niestety ale tylko będzie pełnił funkcję pomocniczą. Stuyven w klasykach dobrze się spisuje i często bywał na wysokich pozycjach. Wczoraj na E3 Harelbeke przeszarżował i wyłączyło mu prąd w pewnej chwili. Drugi raz już pewnie nie popełni tego samego błędu. Theuns z kolei jest solidnym gregario ale zbyt wolnym, by osiągać samodzielnie dobre wyniki.
Tom Boonen - Greg van Avermaet 1,85 Unibet ✅ 6-1
Greg wygrał wczoraj i ma dużą chęć jutro zająć wysokie miejsce. Jest niekwestionowanym liderem BMC, do tego jest w gazie. Czego chcieć więcej? Chyba tylko porwania peletonu, żeby gracze jak Gaviria, Sagan czy Degenkolb zostali z tyłu. Wygrać będzie ciężko, jeśli będzie sprint ale w przeszłości bywał tu wysoko. W takiej formie wszystko jest możliwe.
Boonen z kolei za moment kończy karierę. Jego ostatnim wyścigiem będzie tegoroczny Paryż - Roubaix, gdzie chce wygrać po raz 5 na welodromie i przejść do historii. Quick-Step ma bardzo mocną ekipę i w sumie na każdego mogą pojechać. Stybar, Terpstra, zwycięzca Dwars door Vlaanderen Lampaert ale liderem na sprint będzie pewnie Gaviria, który jest w dobrej formie. W zeszłym roku za wcześnie zaczął sprint więc nauczony doświadczeniem powinien się poprawić. Boonen wtedy mu pomagał, wczoraj na Harelbeke również mocno pracował na zespół. Wydaje mi się, że jutro też pomoże kolegom z zespołu. On celuje w Piekło Północy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +40
psotnick 827,4K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi

Gent - Wevelgem 2017
Zakład na zwycięstwo: Peter Sagan (SVK) @ 3.60 ⛔ 3. Sagan ...coś zawsze na przeszkodzie, jak nie kraksa to Terpstra zgłupiał..
bwin

Gandawa - Wevelgem to jeden ważniejszych i ostatnich sprawdzianów przed najważniejszymi klasykami północy czyli Ronde van Vlaanderen i Paryź - Roubaix. Dość powiedzieć że lista startowa dzisiejszego klasyku pokrywa się dużej mierze z przyszłotygodniową Ronde van Vlaanderen. Głównym faworytem słusznie Sagan, bo mistrz świata już zdążył pokazać dobrą formą w tym sezonie, wygrane mniejsze klasyki, 2 wygrane etapy na Tirrreno - Adriatico, w Milan - San Remo o parę centymetrów za Kwiatkiem, więc forma jak trzeba. W piątek w E3 Harelbeke pechowa kraksa pozbawiła go szans na walkę o zwycięstwo, dzisiaj idealna szansa na powetowanie sobie tego niepowodzenia. W końcu Sagan w tamtym sezonie wygrał ten wyścig, trasa idealnie pasuje, 250km z kilkoma seriami dynamicznych podjazdów, plus prawie 5 km na poły przełajowych odcinków wśród flandryjskich pól. Sagan ze swoim backgroundem MTB będzie głównym faworytem w każdym scenariuszu jaki się nam dzisiaj nakreśli, czy to będzie finisz z mniejszej grupy, czy finisz sprinterów, bo już pokazał, że potrafi objechać nawet najszybszych sprinterów. Motywacji nie będzie brakować, broni tytułu sprzed roku plus chęć powetowania sobie niedawnej wtopy na E3, dla mnie to wystarczające powody by stawiać na Słowaka.

Gent - Wevelgem 2017
Kto będzie w TOP 3: Greg Van Avermaet (BEL) @ 3.50 ✅ 1. Van Avermaet ...wielka forma, kolejny wygran y klasy k :smile:
Bwin

Van Avermaet pokazał moc w piątek wygrywając E3 Harelbeke, na ostatnich metrach trochę nieelegancko, ale skutecznie wycyckał Gilberta i Naesena. Widać, że zrobił dobrą formę, noga podaje i Belg w tym roku będzie wśród głównych faworytów największych północnych klasyków. Szczerze mówiąc nie mogę się doczekać ich pojedynku z Saganem, bo chyba między nimi powinna się rozegrać najważniejsze rozstrzygnięcia.
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Ronde van Vlaanderen
Jutro kolejny z monumentów. Trasa jak zwykle bardzo ciekawa, bruki, podjazdy, brukowane podjazdy. Jeśli ktoś szuka w niedzielne popołudnie dobrego widowiska to polecam włączyć Eurosport i oglądać.

Od dziś sporo zmian w świecie zakładów, a dotychczas typy pobierałem z bet365, który miał najciekawszą ofertę. Nigdy nie zaglądałem ale dziś sprawdziłem, czy ziemniaki znają się na dwóch kółkach. Oczywiście oferta w dużej części kopiowana od internetowych ale mają kilka własnych pomysłów.
Luke Durbridge - Matteo Trentin 1,75 Fortuna ✅ 12-13
O Durbridge&#39;u pisałem przed E3 Harelbeke. Wtedy znowu był wysoko i zajął 4. miejsce. Od tamtej pory jeszcze przejechał De Panne-Koksijde, gdzie również się pokazał. Ma chłopak bardzo dobrą formę, dobrze się prezentuje na drogach belgijskich. Jutro również powinien być wysoko. Trentin to kolarz, który pewnego poziomu nie potrafi przeskoczyć. Obecnie jego największym problemem jest ekipa, w jakiej jeździ. Boonen, Terpstra, Stybar, Lampaert i przede wszystkim największy obok Sagana i van Avermaeta jutrzejszy faworyt - Gilbert - oni wszyscy ruszą na starcie w niebieskich koszulkach zespołu Quick-Step i wszyscy oni są w lepszej formie niż Włoch. Nie da się pojechać na ośmiu liderów jak chcieliby. Albo znowu przegrają z kresem albo zapracują mocno na jednego - dwóch. Wśród tych wybrańców raczej nie będzie Trentina.
Zdenek Stybar - Niki Terpstra 1,85 Totolotek ✅ 67-3
Jak pisałem wcześniej obaj z Quick-Stepu. Liderem tam powinien być Gilbert bo jest najmocniejszy na ten moment. Stybar miał dobry czas do Strade Bianche, gdzie walczył razem z Kwiatkowskim, van Avermaetem i Wellensem. Później od wyścigu dwóch mórz wygląda to coraz gorzej. Ostatnie klasyki bez historii i dość dalekie miejsca. Terpstra znowu odwrotnie. Ze startu na start w Belgii na coraz wyższych pozycjach. Ostatnio na Gent-Wevelgem mocno pracował, czyli moc jest. Niki jest specjalistą od bruków, wygrał swego czasu Paryż-Roubaix. Lepszego potwierdzenia chyba nie trzeba. Stybar również dobrze sobie radzi po kocich łbach ale wydaje mi się, że obecnie Holender jest mocniejszy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
Tour des Flandres

Peter Sagan wygra wyścig @ 2.80 Bet-at-home ⛔
znowu kraksa


Typ dosyć prosty, ale najwyższa pora, aby Słowak od początku do końca pojechał po swoje i wygrał ten ważny wyścig. Na razie w tym sezonie zwyciężył tylko w imprezie Kuurne-Bruxelles-Kuurne oraz w dwóch etapach TA. W pozostałych wiosennych klasykach zawsze czegoś brakowało. W Milano-Sanremo porażka z Michałem, w E3 kraksa i ostatnio w Gent-Wevelgem mimo, że moc była to skończyło się 3 miejscem. Ten ostatni klasyk pokazał, że Sagan i Van Avermaet są chyba na ten moment najmocniejsi na tych podjazdach, brukach. Im takie ukształtowanie terenu, mnóstwo dynamicznych podjazdów, podjazdów brukowanych i samych bruków bardzo odpowiada. Przewagą Sagana jest fakt, że jest to zawodnik, który odnajdzie się w każdej sytuacji. Czy to będzie finisz z większej, mniejszej grypy, co to jakiś dwu-trzy osobowy odjazd to on i tak będzie głównym faworytem do zwycięstwa. Też jakaś akcja solo całkiem realna. Tak przecież wgrywał w ubiegłym roku kiedy to na ostatnim brukowanym wzniesieniu zgubił Vanmarcke i samotnie dojechał do mety. Sagan jest mocny, forma od początku sezonu wyśmienita. Troszkę brakuje szczęścia, na pewno też nieco lepszej ekipy, ale w mojej ocenie dużo większe szanse na zwycięstwo ma on dzisiaj niż za tydzień podczas Paryż-Roubaix.
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
psotnick 827,4K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Tour of Flanders 2017
Zwycięzca: Van Avermaet, Greg @ 4.00 ⛔ 2 . Van Avermaet niby blisko a jednak daleko..
unibet

&quot; Sagan, musisz!&quot;€ zdaje się wydobywać ze wszystkich kibicowskich gardeł. Wszystko wskazuje na Słowaka, broni tytułu, forma w punkt i jeszcze dochodzi chęć rewanżu za wcześniejsze niepowodzenia (jeśli tak można określić drugie czy trzecie miejsca w najważniejszych klasykach..). W każdym scenariuszu powinien być najszybszy. Wszystko się zgadza, gdyby nie jechał Van Avermaet. Belg forma życiowa, tydzień temu po sobie wygrał E3 i Gandawa-Wevelgem, wcześniej jeszcze coś, a jak powtarzał wielokrotnie w wywiadach jego głównym celem na wiosnę jest właśnie Flandria, a wszystko przed ma tylko doprowadzić do niej. No więc można powiedzieć, że przygotowania wypadły wzorowo. Pewnie Sagan ma większe szanse, ale trudno przejść obojętnie nad takim kursem na mistrza olimpijskiego w życiowej formie.

Tour of Flanders 2017
Zawodnik ukończy w top10: Durbridge, Luke (1-10) @ 2.40 ⛔ 12 . Durbridge

Moim zdaniem dość ciekawy typ. Australijczyk lubi i umie jeździć po brukach, w ostatnich tygodniach wysoka forma, meldował się w blisko podium i na Strade Bianche (6.), i na Dwars door Vlaanderen (4.) i ostatnio w E3 Harelbeke (4.). W ostatnim tygodniu jeszcze wygrał czasówkę Driedaagse De Panne-Koksijde. Forma jest, nic tylko jechać, pierwsza dziesiątka moim zdaniem jak najbardziej w jego zasiegu.

Kursy z unibetu
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Scheldeprijs
Arnaud Demare - Edward Theuns 2,10 Unibet ✅ 122-14
Edek tu zawsze dobrze sobie radził. W tamtym roku 4., w 2015 był drugi. W formie jest dobrej, bo na Panne-Koksijde zajmował miejsca w dziesiątce. W Treku nie jedzie Degenkolb, więc on powinien być liderem. Ma ciekawych kolarzy do pomocy
Demare po bardzo dobrym występie na Paryż-Nicea z rozpędu pojechał z niezłym wynikiem Mediolan-San Remo. Potem przyszła przeprowadzka na wyścigi do Belgii i gdzieś forma się zgubiła. Czy ostatnie klasyki to był tylko wypadek przy pracy? Myślę, że jednak to może być głębsza tendencja.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
PARYŻ-ROUBAIX

Najbardziej wyczekiwany i legendarny z klasyków. W tym roku przed kolarzami 29 odcinków brukowych. Meta jak zwykle na welodromie w Roubaix:

Faworytem wg bukmacherów jest Boonen. To dla starego mistrza ostatni wyścig w karierze. Chce wygrać tu po raz piąty i przejść do historii. Czy to mu się uda? Kolejnymi faworytami są Sagan i van Avermaet. Sagan ciągle w czółowce ale tylko jeden skalp w Belgii. Van Avermaet za to wygrał już bardziej prestiżowe E3 i Gent - Wevelgem. Drugi był na Strade Bianche i ostatnio na Ronde. Tam obaj leżeli w dość nietypowej kraksie i to nie pozwoliło im powalczyć z Gilbertem. Obaj w bardzo dobrej formie i powinni być wysoko. Mocny powinien być Degenkolb, zwycięzca sprzed 2 lat. Do tego dobrze jeżdzący w tym sezonie Naesen, Durbrigde oraz wybitni specjaliści od bruków jak Terpstra. Czy wygra ktoś z faworytów czy może będziemy mieli powtórkę z zeszłego roku, gdzie wyścig wygrał nieoczekiwanie Hayman - wielka niespodzianka.
ZAPRASZAM DO PODAWANIA TYPÓW, KOMENTOWANIA, DZIELENIA SIĘ INFORMACJAMI.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Tony Martin - Yves Lampaert 2,05 Unibet ⛔ 76-82
Martina już wcześniej opisywałem przy okazji innego klasyku. Panzerwagen to świetny czasowiec ale bruki to on w przeszłości zazwyczaj omijał, a jak jechał to nie zajmował wysokich miejsc. W Katiuszy liderem będzie Kristoff, to nie ulega wątpliwości. Wg mnie opcją awaryjną może być Morkov. Martin będzie potrzebny na trasie ale wydaje mi się, że w pewnym momencie, jak będzie się rwał peleton to zostanie. Lampaert oczywiście jak cała ekipa pojedzie na Boonena, który w niedziele zakończy bogatą karierę. Quick-Step oczywiście nastawia się na Toma ale nie wierzę, że gdzieś z tyłu głowy nie myślą o innych opcjach. Nich się chociażby powtórzy defekt, jak to miało miejsce na Ronde Vlaanderen i będą w czarnej dziurze. Tak czy inaczej historia pokazuje, że w takich wyścigach można mieć dwóch czy trzech graczy w ścisłej czołówce. Lampaert w przeszłości był tu już w TOP10. W tym roku dość niespodziewanie wygrał Dwars Door Vlaanderen. W dyspozycji jest niezłej, więc myślę, że duże szanse, by był przed Tonym. Nie jedzie Gilbert, więc on i Terpstra będą pewnie pilnować czołówki.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Alexander Kristoff - Arnaud Demare 1,60 Bwin ⛔ DNF - 6
Kristoff ma udany początek sezonu ale na przełomie zimy i wiosny czegoś mu brakowało. Teraz wydaje się, że wchodzi na swój dobry poziom. W Panne-Koksijde błysnął, na Ronde w weekend był na 5. miejscu wygrywając sprint za plecami najlepszych. Norweg jest moim cichym faworytem i jeśli zabierze się w odpowiednim momencie może tu ograć rywali na kresce.
Przeciw Demarowi stawiałem na Scheldeprijs &lt;KLIK&gt;. Wszystko potoczyło się tak, jak myślałem. Daleka pozycja, występ bez historii. Czy w niedziele zaskoczy i będzie się liczył? Moim zdaniem nie i znowu Demara będzie trzeba szukać na odległych miejscach.
 
K 601

kromowidjojo

Użytkownik
Paryż-Roubaix
Greg van Avermaet top3 @ 2.75 Fortuna ✅
Świetna forma praktycznie od IO w Rio. W tym roku wygrane w Omloop Het Nieuwsblad, E3 Harelbeke i Gandava-Wavelgem. Drugie miejsca w Strade Bianche i Flandrii, gdzie przegrał tylko z kolarzami, którzy zdecydowali się na odważne indywidualne akcji - Kwiatkowskim i Gilbertem. Jest w gazie, w Paryż-Roubaix był już 4-ty w 2013 r. i 3-ci w 2015 r. Jak dojadą w grupie, to na kresce może być wolniejszy od Sagana i Degenkolba, ale sam wolny też nie jest.
Co do Kristoffa to nie ruszam go. Sam, bodajże 2 lata temu, kiedy był faworytem do wygranej po niesamowitym początku wiosny, stwierdził, że kostka z Paryż-Roubaix to nie do końca jego bajka. Skoro wtedy będąc w wielkiej formie zajął 10 -te miejsce, to teraz raczej nie wróżę mu sukcesu. Był też 9-ty w 2013 r. Ale to chyba jednak nie jego wyścig. Zresztą, jak napisałem, sam tak stwierdził choćby rok temu.
http://www.cyclingnews.com/news/kristoff-plays-down-chances-at-paris-roubaix-gallery/
Ktoś powie, że to takie zrzucanie z siebie presji, ale jednak jego wyniki na tym wyścigu nie robią specjalnie wrażenia.
 
J 0

jerry1910

Użytkownik
Paryż-Roubaix

Tom Boonen 1-3 @ 1.85 STS ⛔
Tom Boonen WIN @ 5.50 STS ⛔

&quot;To będzie wyjątkowy moment dla belgijskich kibiców, gdyż po raz ostatni w karierze wystartuje Tom Boonen. Celem &quot;Tommeke&quot; będzie piąte zwycięstwo w Roubaix. Kolarz Quick Step Floors twierdzi, że jest do tego przygotowany, ma też za sobą świetną drużynę, Niki Terpstra (zwycięzca z 2014 roku) czy Zdenek Stybar z powodzeniem mogą nie tylko pomóc Boonenowi, ale i przejąć inicjatywę na trasie.&quot;

rowery.org
Tom Boonen konczy karierę I pewnie będzie chciał to zrobić z przytupem wygrywając klasyk po raz piąty I tym samym przechodząc do historii, w czym cały zespół z pewnością mu pomoże.


Peter Sagan 1-3 @ 1.60 STS ⛔


&quot;Po dramatycznych wydarzeniach sprzed tygodnia podwójnie zmotywowany wystartuje Peter Sagan (Bora-hansgrohe). Słowak upadł w kluczowym momencie - na podjeździe pod Kwaremont - i szansa na drugi w karierze monument odjechała mistrzowi świata. Trzy lata temu 26-latek zajął na welodromie 6. miejsce i to jest jego najlepszy wynik w historii, który najwyższy czas poprawić. Głównym pomocnikiem Sagana będzie jak zwykle Maciej Bodnar.&quot;

rowery.org
Natomiast Sagan cały czas jest głodny zwycięstw co było widać w zeszłym tygodniu I gdyby nie wywrotka nie wiadomo jak by to się skończyło, co wiecej to zdarzenie może jeszcze bardziej go zmobilizować do walki o &#39;pudło&#39; w tak prestiżowym wyścigu. Jedynym zmartwieniem mistrza świata może być brak solidnych pomocników w drużynie (oprócz Bodnara oczywiście ;) ) ale Sagan cały czas jest mocny co już nie raz nam udowadniał w tym roku.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom