>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Biegi narciarskie 2016/2017 - Otepaa 18–19.02.2017

Status
Zamknięty.
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik


Ostatni sprawdzian formy przed MŚ będzie miał miejsce w estońskiej Otepaa. Najpierw sprinty łyżwą, kolejnego dnia biegi stylem klasycznym. Trasy trudne, trasy znane i lubiane m.in przez Justynę Kowalczyk. Weekend podczas którego poznamy kilka wskazówek kto może rozdawać karty w mistrzostwach globu. Falla czy Nilsson? Pellegrino, Krogh czy Ustiugov? Bjoergen dalej tak mocna, że w biegach długich nie będzie na nią mocnych? Czy może ktoś postara się pokrzyżować plany Sunby&#39;ego?


Terminarz - Otepaa



18 Luty (sobota)


08:30 - Sprint stylem dowolnym K i M (kwalifikacje)
11:00 - Sprint stylem dowolnym K i M (finały)


19 Luty (niedziela)


10:30 - Bieg stylem klasycznym na 10 km - Kobiety
12:15 - Bieg stylem klasycznym na 15 km - Mężczyźni


Zapraszam do dyskusji i podawania typów!
 
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
Sprint stylem dowolnym K i M - Otepaa
Od 08:30



Baptiste Gros vs Andrew Newell 1 @ 1.50 ✅ 13-27
Maiken Caspersen Falla TOP 3 @ 1.28 ✅ 2 miejsce

@ 1.93 Bet365 ✅✅✅



Spodziewałem się, że ten dubel nie da się za więcej pocisnąć, ale można nawet sporo włożyć, więc lecimy.

Wiadomo, że od ostatnich poważnych zawodów minęło trochę czasu, więc jakieś single sobie odpuszczam. Jednak powyższy dubel wydaje się rozsądnym rozwiązaniem.

Baptiste Gros powoli wraca do formy, którą prezentował w poprzednich sezonach. Sprint stylem dowolnym to jego królestwo i powinien jutro powalczyć co najmniej o półfinał. Przede wszystkim wymagająca trasa powoduje, że w mojej ocenie Newell nic tutaj nie ugra. Ten zawodnik to może coś osiągać, ale na płaskich sprintach, bez większych przewyższeń. Jak jest z jego wytrzymałością można było się przekonać w Pjongczang. Najpierw brak paliwa w finale sprintu, a potem to samo na ostatniej zmianie w team sprincie kiedy odcięło go całkowicie. Z resztą żaden z niego wielki sprinter tylko przeciętny zawodnik, który czasami wejdzie do półfinału, a zazwyczaj ćwierćfinał i koniec zawodów. Już w eliminacjach może mieć kłopot nawet z wejściem do &#39;&#39;30&#39;&#39;. Obsada mocna i na tej pętli o jakiś dobry wynik raczej bym nie liczył. Gros to inny typ zawodnika. Walczak, który fajnie potrafi pokonywać te górki, zazwyczaj wbiega pod nie żwawo i też dobrze odnajduje się w bezpośredniej walce o lokaty. On powinien już wywalczyć lepszą lokatę w kwalifikacjach, to da mu szersze pole wyboru biegu w 1/4. Stać go na TOP 12, w ew bezpośredniej walce raczej sobie poradzi z rywalem. Kurs nie najwyższy, ale do dubla w sam raz.

Maiken Falla to oczywiście jedna z dwóch głównych faworytek do złoto w Lahti. Ta dziewczyna z podium nie schodzi. Czy jest w formie czy dyspozycja nieco gorsza to na pudle zawsze obecna. W tym sezonie zdarzyło się jej przegrać kilka sprinterskich końcówek, ale jak sama mówi był to okres kiedy straciła nieco szybkości kosztem zwiększenia wytrzymałości. Jednak na MŚ ma być top forma i już chociażby zwycięstwo w mistrzostwach Norwegii pokazuje, że będzie mocna. Z resztą tam również w biegu długim pokazała klasę i tym samym zgłasza chyba aspiracje do udziału w sztafecie 4x5km, bo to jedno miejsce dalej do obsadzenia. Jej jedyną rywalką jest i będzie Nilsson. One pewnie stoczą bój o złoto w Finlandii. Jutro czeka nas przedsmak tego wydarzenia. Falla w dalszym ciągu jest piekielnie mocna. Jutro na dwóch podbiegach powinna atakować, tam zostawi rywalki, pod górki w tym swoim charakterystycznym stylu wypracuje przewagę i pewnie zaliczy kolejne podium. Czy wygra? Pewności nie mam, ale TOP3 powinna osiągnąć bez większych problemów.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
Bieg na 10km stylem klasycznym w Otepaa - Kobiety
Od 10:30



Justyna Kowalczyk vs Charlotte Kalla 1 @ 1.83 Bet365 ⛔ 5-2

Edit. Niezły występ Justyny, ale znowu po 7km brak paliwa. Kalla i tak po za zasięgiem, bo jako jedyna miała gdzieś w zasięgu rewelacyjną Bjoergen.



Obie w ostatnich tygodniach pokazały, że ta forma powinna być optymalna podczas MŚ. Justyna w Pjongczang w klasyku czuła moc, cała czas podkreśla, że na podbiegach czuje ogień. Z kolei Kalla zdominowała mistrzostwa krajowe. To jest koronna konkurencja Polki. Dodatkowo Otepaa to szczególne dla Niej miejsce i też trasa, która jej odpowiada w każdym calu. Sama podkreśla, że w jej ocenie jest to najtrudniejsza trasa na świecie. Nie oszukujmy się i jeżeli Justyna myśli o medalu za kilka dni w Lahti to jutro musi być blisko podium i pokazać, że jest to misja realna do zrealizowania. Na początku sezonu była w stanie przebiec od 3km do 5km w podobnym tempie do Norweżek czy Parmakoski. Potem puchła i traciła sporo sekund. Zawody w Pjongczang nawet w stawce mocno okrojonej pokazały, że z tym rozłożeniem sił jest lepiej. Tam pięknie wytrzymała cały dystans na części klasycznej i nawet łyżwą nic nie straciła. Wszystko podporządkowała imprezie w Lahti i nie wiem czy będzie w stanie zdobyć ten medal, ale też ciężko mi sobie wyobrazić, aby o ten krążek ostro nie powalczyła. Co do jutra to trasę mamy wymagającą. Mnóstwo metrów pod górę, sporo trudnego terenu gdzie Kowalczyk powinna zyskiwać. Z tą mocą na podbiegach jest dobrze Widać, że idzie mocno, równym tempem i twardo do przodu. Wiele czynników wskazuje na to, że możemy się spodziewać dobrego wyniku. Jeżeli chodzi o Kalle to szwedzkie media tradycyjnie narobiły sporo szumu po mistrzostwach kraju. Tam Kalla dominowała, ale też innego scenariusza nie można było zakładać. U niej też dyspozycja z pewnością poszła do góry, bo to zawodniczka, która na wielkie imprezy potrafi przygotować formę, ale klasyk i 10km to niekoniecznie jej żywioł. W Otepaa, na swojej trasie jestem zdania, że Kowalczyk może sporo namieszać. Tutaj powinna być w miarę blisko Norweżek, pokonać pozostałe rywalki z którymi też czasami przegrywała i podbudować samą siebie w kontekście walki o medale na 10km w Lahti.
 
J 61

jerrypl

Użytkownik
Roger, a co sądzisz o Parmakoski na podium po kursie 1.90? Dystans i technika chyba dla niej optymalna.
 
j.suli 6,4K

j.suli

Użytkownik
Marit Bjoergen-Dowolny inny zawodnik 2 @2.7 Unibet⛔⛔⛔
Marit Bjoergen na podium NIE @8.5 bet365⛔⛔⛔

O ile pierwszy typ gram powaznie o tyle drugi for fun za niewielka stawke bo kurs zacheca i mysle ze jakies szanse sa.To nie jest juz ta sama Marit co kiedys(karmi dziecko i nie bierze?),ktora wygrywala w cuglach co chciala gdzie chciala i obojetne jakim stylem.Wczoraj w sprincie nie pokazala mocy.Glowne rywalki na dzis to na pewno Weng,Oestberg,Parmakoski,Kalla,Justyna i moze Jacobsen,a moze jeszcze ktos inny sprawi niespodziake.Wszytskie wymienione zawodniczki potrafia wygrywac z Marit,udowadnialy to w tym sezonie.Kursy warte rozpatrzenia.
 
kubasoton 1,8K

kubasoton

Użytkownik
Witam.Dzisiaj zagram taki oto dubel na bieg Pań:
L.Mononen - R.Haga 1.50 ✅ easy..19 sekund przewagi
K.Parmakoski - I.F Östberg 1.75 ⛔ przegrała o niecałe 6 sekund.
AKO 2.62 Unibet
Co do pierwszej pary myślę, że Finka spokojnie pokona Norweżkę bo klasykiem biega bardzo dobrze w tym sezonie i zajmuje miejsca w pierwszej 10 czego nie można powiedzieć o Norweżce, która słabo radzi sobie w klasyku.Jej zdecydowanie lepsza technika to łyżwa aczkolwiek w tym sezonie też i w tym stylu nie zachwyca.Także moim zdaniem nie ma argumentów żeby walczyć z Mononen dzisiaj.2 tygodnie temu w Mistrzostwach Finlandii w biegu na 10 km właśnie klasykiem Mononem zajeła 2 miejsce za znakomitą w tym sezonie Parmakoski co potwierdza, że forma jest.

Co do drugiej pary to myślę, że Finka o której wspomniałem wyżej powinna pokonać Oestberg, która jest cieniem zawodniczki z poprzednich sezonów i nawet w sprintach nie ma szans z S.Nilsson i M.Falla.Dodatkowo o ile w biegu ze startu wspólnego Norweżka miałaby większe szanse bo lubi walkę ramię w ramię, tam można &quot;powieźć&quot; się na plecach rywalek to w starcie interwałowym wygląda to trochę inaczej i trzeba liczyć tylko i wyłącznie na siebie.Idę w stronę Finki.
 
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
Roger, a co sądzisz o Parmakoski na podium po kursie 1.90? Dystans i technika chyba dla niej optymalna.
Dystans i technika idealna. Różnie jednak może być. W mojej ocenie Finka szczyt formy miała zdecydowanie za wcześnie. W pierwszej części sezonu tak do TdS biegała jak natchniona, ale ostatnie starty pokazały jakby złapała lekką zadyszkę. Sama Justyna też mówiła, że jej zdaniem Krista może mieć problem z budowaniem drugiego szczytu na MŚ. Sam zastanawiałem się nad tym betem, ale ostatecznie odpuściłem.
 
J 61

jerrypl

Użytkownik
Dystans i technika idealna. Różnie jednak może być. W mojej ocenie Finka szczyt formy miała zdecydowanie za wcześnie. W pierwszej części sezonu tak do TdS biegała jak natchniona, ale ostatnie starty pokazały jakby złapała lekką zadyszkę. Sama Justyna też mówiła, że jej zdaniem Krista może mieć problem z budowaniem drugiego szczytu na MŚ. Sam zastanawiałem się nad tym betem, ale ostatecznie odpuściłem.
Dzięki. Jak widać miałeś rację, a Finki mogą mieć problem z medalem w sztafecie. Nie mogę przyznać punktów przez jakiś durny regulamin.
 
mefiuu 7,8K

mefiuu

Użytkownik
Sprint technikom dowolną, MŚ w Lahti
Stina Nilsson wygra @ 1,85 (forBet)
W jutrzejszym sprincie technikom dowolną zdecydowaną faworytkom w opinii bukmacherów jak i moją jest Szwedka. W tym sezonie 4 razy startowała w sprintach ta technikom i wszystkie zdecydowanie i bez większych problemów wygrała. W próbie geralnej przed Mistrzostwami Świata również pokazała wielką moc i to że będzie faworytkom do złota w tej konkurencji. W Estońskiej Oteepie wygrała z dużą przewagą nad dwoma Norweżkami: Maiken Caspersen Falla i Heidi Weng. To właśnie te dwie Norweżki plus Marit Bjoergen będą głównymi konkurentkami Szwedki, ale w każdym biegu w którym Stina mierzyła się z tymi trzema Norweżkami wychodziła zwycięstko i mam nadzieję że i również w czwartek tak będzie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom