>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Copa Libertadores 2017

Status
Zamknięty.
W 151,7K

wielki_gracz

Forum VIP
Dyscyplina: Piłka Nożna - Copa Libertadores, kwalifikacje
Godzina: 23:15
Spotkanie: Deportivo Capiata - Deportivo Tachira
Typ: 1
Kurs: 1,71
Bukmacher: Bet-at-home
Analiza:
Ruszają kwalifikacje do Copa Libertadores. W tej parze zmierzy się zespół z Paragwaju z drużyną z Wenezueli. Ja tutaj typuję wygraną tych pierwszych. Zdecydowanie piłkarsko Paragwaj jest mocniejszym krajem od Wenezueli i to samo tyczy się lig tych krajów. Deportivo Tachira w minionych rozgrywkach ligowych w swym kraju nic specjalnego nie grała na wyjazdach w regularnej części sezonu, gdzie zanotowali 2 zwycięstwa, 1 remis i 7 porażek. Na koniec w tabeli zajęli 6 miejsce ale w fazie playoff doszli do samego finału ulegając nieznacznie, bo w karnych zespołowi FC Zulia. Deportivo Capiata z kolei ostatnie rozgrywki skończyli na 4 miejscu w tabeli. Dla mnie zdecydowanym faworytem w tym pierwszym spotkaniu są gospodarze, którzy zagrają dzisiaj prawie najmocniejszym składem. Jedynym nieobecnym na ten mecz jest pomocnik Ruiz, który w minionych rozgrywkach rozegrał 40 spotkań i strzelił 13 bramek. Napewno jest to duża strata dla zespołu ale reszta armat u gospodarzy zagra z najlepszym strzelcem Gamarrą na czele. Goście również na to spotkanie raczej w najmocniejszym zestawieniu, jednak u nich nie ma najlepszego strzelca z tamtego sezonu napastnika Maldonado, który przeszedł do meksykańskiej drużyny Alebrijes Oaxaca. Zespół pozyskał kilku piłkarzy na zasadzie wolnego transferu ale jak się wkomponują w zespół zobaczymy dopiero po czasie. Z pewnością kadrowo dla mnie zespołem o wiele mocniejszym są gospodarze, którzy zatrzymali praktycznie wszystkich piłkarzy z podstawowego składu. W spotkaniu z tym przeciwnikiem na własnym stadionie myślę, że zespół z Paragwaju będzie górą i tak tutaj polecam zagrać.
✅ 1-0
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
majekx 698K

majekx

Znawca A-League
Witam,
dzięki @Wielki_gracz za temat...
ja też dodam coś na dzisiejsze eliminacje:
Deportivo Muncipad - Independiente del Valle (0:1)
un2,5 - @1,53 ✅
x2 -@1,5 ✅
\\edit - jednak ta obrona del Valle nie jest takim monolitem jak w poprzednim sezonie. Trzeba będzie uważać przy kolejnych meczach. Tym razem szczęście dopisało i brak umiejętności zawodników Deportivo
Owszem, z Independiente z zeszłego sezonu niewiele zostało, dodatkowo Estrada jest kontuzjowany, ale liczę na to że jednak dawny styl gry gości i ich umiejętność zniechęcenia do gry przeciwnika pozostał. Dlatego obawiam się, że będzie tutaj nudny, bezbarwny mecz... a co najważniejsze mecz underowy, z którego to del Valle wywiezie korzystny wynik.
pzdr.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
qowalsky6 1,1M

qowalsky6

Znawca A-League
Zespół pozyskał kilku piłkarzy na zasadzie wolnego transferu ale jak się wkomponują w zespół zobaczymy dopiero po czasie. Z pewnością kadrowo dla mnie zespołem o wiele mocniejszym są gospodarze, którzy zatrzymali praktycznie wszystkich piłkarzy z podstawowego składu. W spotkaniu z tym przeciwnikiem na własnym stadionie myślę, że zespół z Paragwaju będzie górą i tak tutaj polecam zagrać.
Przepraszam, że zapytam:
Grali coś gospodarze na dniach, bo na Flashscorze, czy soccerwayu ostatni mecz to rozegrali 17.12.2016 ? Szmat czasu. Panowie: Majekx, wielki gracz coś wiecie więcej? Dla mnie &quot;teoretycznie&quot; to zespół paragwajski z wenezuelskim u siebie powinien mieć większe szanse, ale to tylko na papierze. No i ta &quot;przerwa&quot; w regularnych meczach...
 
majekx 698K

majekx

Znawca A-League
No to czekają nas dziś rewanże. Na dziś celuje w najwcześniejszy mecz:
MVO Wanderers (Uru) - Universitario Sucre (Bol) (5:2)
ov2,5+bts - @2,87 ✅
Pierwszy mecz w Boliwii zakończył się wynikiem 3:2 dla gospodarzy. A to oznacza tylko jedno - MVO musi dziś zaatakować. A jeżeli tylko gospodarze jakoś szybko strzelą gola to goście będą musieli się otworzyć i rzucić do ataku. Przy zespołach z Ameryki Południowej taki stan rzeczy wróży tylko jedno - dużo bramek. Oba zespoły grają odważny football nastawiony bardziej na atak niż na obronę. Gospodarze to 3 zespół w swojej lidze - dlatego są zdecydowanym faworytem. Jednak wierzę, że w tej otwartej wymianie ciosów i jakiś będzie celny dla gości - a kurs ku temu sprzyja. Zwłaszcza, że na własnym stadionie Universitario potrafiło zaaplikować 3 bramki.
pzdr.
 
N 6

nikozfci

Użytkownik
Popieram kolegę powyżej, pierwszy mecz bardzo ofensywny szybko strzelona bramka Wanderers otworzyła mecz, gospodarze karny potem na 2:1, ale do momentu wyrównania miałem wrażenie że to ekipa z Montevideo była groźniejsza, naprawdę ciekawie się na to patrzyło, dużo nie brakowało żeby Urugwajczycy wyrównali w końcówce(mieli fajną okazję gdzie brakowało dobrze dołożenia nogi). Kursy na bts na pewno fajny bo aż 2,2, over 1,8(Expekt) i warto próbować. Również myślę spróbować overka Independiente-Municipal, pierwszy mecz 1:0 również dość szybko strzelona bramka gości którzy spokojnie mogli podwyższyć wynik do przerwy(słupek po strzale zza 16), goście nie mają nic do stracenia i delikatnie spróbuje 2.5+ po 1.85. Tachira-Capiata jak dla mnie no bet, ale może być tam underowo. Pierwszy mecz bez szału, nie było zbyt ciekawie, bramka do szatni w 45 minucie(które widowiskiem zbytnio nie powaliły, gospodarze prowadzili grę) po fajnym strzale z daleka(tu bramkarz mógł się lepiej zachować) a po przerwie już nic zbyt ciekawego się nie działo.
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP


Unibet

Przed nami druga runda kwalifikacji do Copa Libertadores, czyli wydarzenie historyczne. Do tej pory wszystko kończyło się na jednej rundzie, kilku dwumeczach i faza grupowa. Teraz trzystopniowe eliminacje, więc dzieje się dużo więcej.

Niestety spora dysproporcja, bo kilka ciekawych par i trzy niezłe ekipy odpadną. Zdecydowanie najlepiej prezentują się mecze Botafogo-Colo Colo i Atletico PR-Millonarios, ale mecz Independiente del Valle-Olimpia Assuncion też prezentuje się zacnie - w końcu zagrają finaliści z ostatnich lat.

Zapraszam do dyskusji
 
majekx 698K

majekx

Znawca A-League
Witam,
kolejna runda kwalifikacji do Libertadores przed nami.. właściwie to jest już w takcie. O ile wczoraj/dziś mecze były lekko mówiąc, mało zachęcające to dziś mamy kilka perełek. Jak już napisał Kapszti - dzisiejsze szlagiery to przede wszystkim oba mecze przedstawicieli Brazylii. I ja właśnie wystawiam typy na dzisiejsze mecze:
delikatnie:

Botafogo (Bra) - Colo Colo (Chi) (2:1)

ov2,5 - @2,07 ✅
Bota już od około tygodnia oszczędza się na ten mecz. Brazylijczycy odpuścili oba mecze w lidze stanowej tylko po to żeby dzisiaj wyjść w optymalnym składzie. Botafogo pokazało w lidze, że gdy gra o stawkę potrafi się spiąć - 3 gole strzelili Atletico Mineiro, 2 gole Corinthians, 2 gole Gremio. Jednak przeciwnik nie byle jaki bo Colo Colo to uznana marka w Ameryce Południowej. O ile ostatni sezon jakoś nie wyszedł za specjalnie to teraz jest okazja do pokazania się z lepszej strony. Jeżeli Chilijczycy chcą to potrafią grać otwartą, overową piłkę. I jeżeli tylko gospodarze coś strzelą (albo i 2 bramki) to gościom nie pozostanie nic innego jak atak.
Liczę, że zobaczymy szybkie spotkanie obfitujące w bramki.
drugie spotkanie, które obstawiam.. za połowę standardowej stawki:

Atletico PR (Bra) - Milionarios (Kol) (1:0)
x2 - @2,3 ⛔
un2,5+no bts - @1,9 ✅
Gospodarze są mocno faworyzowanie przez bukmacherów. Dlatego ja zagram w drugą stronę. Atletico także odpuściło ostatnie spotkanie w lidze stanowej (podobnie jak Botafogo). Ale w lidze dobre mecze przeplatali słabszymi występami - remis z Fluminense, czy porażki z Vitorią i Americą.
Dodatkowo w Atletico nie zobaczymy piłkarzy, który zmienili barwy zimą m.in.:
Hernani (napastnik, drugi strzelec drużyny), Gilherme (pomocnik), Walter (napastnik), Heleno (obrońca).
W ich miejsce zostali co prawda sprowadzeni następcy, m.in.:
Gedoz (FC Brugge), Jonathan (Fluminense) czy Cabral (Arg. Juniors)
Ale czy i jak szybko się zgrają w nowym zespole.. zobaczymy.
Ja tymczasem liczę po cichu na niespodziankę i dobry wynik Kolumbijczyków. Milionarios w lidze zajęli 6 miejsce i w ćwierćfinale Clausury odpadli po dwumeczu z Atletico Nacional. Potrafili ogrywać i Atletico Nacional i Independiente Medelin i Santa Fe. Czyli jak widać potrafią grać z teoretycznie silniejszymi klubami.
Ostatni mój typ, w który inwestuje standardową stawkę:
WS Wanderes (Uru) - The Strongest (Bol) (0:2)
ov2,5 - @2,05 ⛔

\\edit - heh dobrze żarło i zdechło

Urugwajczycy dwumecz z Sucre zakończyli strzelając 7 goli a tracąc 5. Z Sucre, które w lidze w Aperturze zajęło dopiero 9 miejsce z wynikiem bramkowym na (22 mecze) 27:37. Dziś w roli gości gra zespół, który wygrał Aperture z wynikiem bramkowym 44:12. O ile Wanderes to zespół overowy, to Strongest także w ataku nie odpuszcza. Mam nadzieje na powtórkę z poprzedniej kolejki eliminacji Libertadores i radosny festiwal bramek.
pozd
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Mała informacja odnośnie telewizji - mecze Libertadores nadal w Sportklubie. W tym tygodniu pokazują: Botafogo-Colo Colo i Independiente del Valle-Olimpia Asuncion. Dzisiejszy mecz komentuje Bartłomiej Rabij.
 
majekx 698K

majekx

Znawca A-League
Dziś w nocy kolejna porcja meczy eliminacyjnych do Copa Libertadores - mecze rewanżowe półfinału eliminacji CL.
Mecze nie najłatwiejsze w typowaniu, ale ja przyjrzałem się bliżej jednemu spotkaniu:

Junior (Kol) - Carabobo (Wen) (3:0)
1 - @1,6 ✅
1+un2,5 - @3,2 ⛔
un2,5 - @1,6 ⛔
\\edit - spodziewałem się bardziej wyniku 1:0... ale Carabobo zostało kompletnie zdominowane.. dwa szybkie gole i dobitka na 3:0 w 80 minucie.
Kolumbijczycy pierwszy mecz na wyjeździe wygrali 1:0. Mimo, że goście jak by nie było w Clausurze rządziła to końcówkę mili fatalną. Może i ostatnie mecze odpuścili, bo mieli bezpieczną przewagę punktową, ale potem w fazie pucharowej zupełnie się pogubili i juz w pierwszej rundzie ulegli w dwumeczu Zulii (późniejszemu zwycięzcy). Ich zdobycze bramkowe wyglądają dobrze - 37-15 (19 spotkań), ale jak by nie było to liga wenezuelska. A dziś spotkają się naprawdę na trudnym gruncie z zespołem z Kolumbii. Gospodarze swoją Clausurę zakończyli na 11 pozycji., ale potrafili toczyć wyrównane pojedynki z Atletico Nacional czy Milionarios. Myślę dziś przypieczętują awans do finału spokojną grą i absolutnym panowaniem na boisku.
pzdr.
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
W 151,7K

wielki_gracz

Forum VIP
Dyscyplina: Piłka nożna - Copa Libertadores, kwalifikacje
Godzina: 1:00
Spotkanie: Club Atletico Junior - FC Carabobo
Typ: 1
Kurs: 1,58
Bukmacher: bet-at-home
Analiza:
Zgadzam się z majekx. Atletico Junior u siebie powinien sobie poradzić, bo liga kolumbijska jest zdecydowanie mocniejsza niż wenezuelska. Może w lidze Junior nie grał nic specjalnego ale jak przyszło do meczy z głównymi faworytami to walczyli jak równy z równym. Dodatkowo gospodarze dzisiaj raczej w najmocniejszym składzie a po stronie Carabobo nie zagrają Lugo, Villegas i Lopez a pod znakiem zapytania stoi występ Bravo. Wprawdzie żaden z tych graczy nie grał w pierwszym spotkaniu ale gdyby nie byli konuzjowani to bez wątpienia przydali by się. Dla mnie tutaj zdecydowanym faworytem są gospodarze i myślę, że w tym rewanżu postawią kropkę nad &quot;i&quot;, ponownie wygraną i pewnie awansują dalej.
✅ 3-0
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
majekx 698K

majekx

Znawca A-League
Na dziś stawiam takie typy:

Colo Colo (Chi) - Botafogo (Bra) (1:1)
ov2,5 - @1,9 ⛔

\\edit - gol w 3 minucie miał otworzyć spotkanie... niestety - spowodował zamknięcie się Colo Colo i ataki Bota, które dopięło celu w 81 min - za późno na odrabianie strat w dwumeczu przez gospodarzy.

To, że Chilijczycy potrafią grać overowo to pewność. Pierwszy mecz przegrali 2:1, co przed meczem na własnym boisku stawia ich w całkiem dobrej sytuacji. Każdy gol strzelony przez gospodarzy spowoduje otwarcie się meczu i (mam nadzieję) bramki. Bota na wyjeździe też wygląda dobrze. Ostatnie mecze stanowe wyraźnie odpuścili, dlatego powinni być na dziś przygotowani na 100%.

The Strongest (Bol) - Wanderers (Uru) (4:0)
ov2,5 - @1,7 ✅
ov2,5+bts - @2,3 ⛔
Pierwszy mecz to pewna wygrana Boliwijczyków (2:0). Dziś Urugwajczycy nie mają już nic do stracenia i powinni wyjść mega ofensywnie. Tutaj także liczę na sporo bramek - i to bramek z obu stron.
pzdr.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
baku193 5,7K

baku193

Użytkownik
Dyscyplina Piłka nożna Copa Libertadores
Godz: 23:15
Spotkanie The Strogenst-Wanderers
Typ: over 3.5
Kurs 2.75
Buk

Analiza: Na jutro wybrałem spotkanie Copa Libertadores w którym ekipa The Strongest na swoim stadionie podejmowała będzie drużynę Wanderers, w pierwszym spotkaniu rozegranym na stadionie gości padł wynik 0:2 dla gospodarzy jutrzejszej rywalizacji, jutro również The Strongest jest faworytem do awansu do następnej rundy rozgrywek, nie dośc iż ma bardzo dobry rezultat z pierwszego spotkania to jeszcze grać będzie na swoim stadionie , gdzie ogólnie radzi sobie rewelacyjnie , nie przegrali spotkania przed swoją publicznością od niemalże roku, a grali tam 24 razy, zanotowali w tym czasie 19 zwycięstw oraz 5 podziałów punktów, jest to wynik bardzo dobry jak na reali południowo Amerykańskiej Piłki. Goście natomiast na wyjazdach grają w kratkę , rzadko wygrywają , poprzednie 3 spotkania to zaledwie 2 remisy oraz porażka, myślę że w tym meczu obejrzymy wysoką wygraną zespolu the Strongest,ale stawiam iż obie ekipy strzelą w tym meczu co najmniej po jednej bramce, mój typ na końcowy wynik to 3:1 .
 
majekx 698K

majekx

Znawca A-League
Junior Barranquilla (Kol) - Atletico Tucuman (Arg) (1:0)
un 2,5 - @1,5 ✅
Czy Kolumbijczyków stać na wygraną? może... jednak przeciwnik jest znacznie trudniejszy niż przeciwnik z Wenezueli (Carabobo) i nie wierzę w to że gospodarze strzelą 3 gole.. ba nawet w 2 nie wierzę. Oba zespoły miały czas na spokojne przygotowywanie się do meczu - Junior odpuściło mecz z de Cali i przełożyło mecz z Jaguares. W Argentynie rozgrywki jeszcze się nie zaczęły. Spodziewam się tutaj underowego spotkania, bo nikomu nie zależy na szaleńczych atakach i gonieniu wyniku.
pzdr.
 
slawekq 410

slawekq

Użytkownik
Deportes Iquique - Guarani
07.03.2017 21:15
over 2.5 @ 2.00
bet365

Iquique w formie, ładnie ofensywna gra dla oka od początku tej rundy do tego podchodzą do Libertadores praktycznie bez ciśnienia także nie spodziewam się tu murowania bramki z ich strony - dla nich nagrodą już jest sam udział.Guarani podobnie, cztery mecze w lidze w tej rundzie i cztery overy.
Mecz też na neutralnym gruncie w Calamie co na moje powinno nawet pomóc w liczbie bramek.

⛔
Atletico-PR
- Universidad de Catolica
08.03.2017 01:00
Atletico-PR@ 1.83
bet365
Tu typ bardziej przeciwko Catolice niż na brazylijczyków.Catolica od początku roku gra fatalnie, nic im nie wychodzi kompletnie.Morale słabe, obrona błąd za błędem , motorki napędowe Fuenzalida i Buonanotte z zeszłej rundy pod formą.Widać jak ważnym zawodnikiem dla Catolici był Nico Castillo, który odszedł do Meksyku - bez niego w ofensywie leżą a na jego miejsce sprowadzili 36letniego emeryta Silve, który ewidentnie nie daje rady.Atletico bardzo mocne u siebie także nie widzę większych szans dla Catolici.
⛔
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
W 151,7K

wielki_gracz

Forum VIP
Dyscyplina: Piłka Nożna - Ameryka Południowa, Copa Libertadores
Godzina: 23:30
Spotkanie: Godoy Cruz - Atletico Mineiro Belo Horizonte
Typ: 2
Kurs: 2,15
Bukmacher: bet-at-home
Analiza:
Pierwszy mecz grupowy obu drużyn w Copa Libertadores. Dla mnie kadrowo dużo mocniejsi są dzisiejsi goście i myślę, że Zespół Atletico Mineiro odniesie w tym spotkaniu zwycięstwo. Zespół z Brazylii jest w cyklu meczowym a Godoy Cruz ostatni raz grał 12 stycznia oficjalny mecz. Zespół Godoy Cruz opuścił ostatnio podstawowy obrońca Alvarado, a do tego w zespole jest kilka kontuzji przez co zagrać mają dzisiaj debiutanci w zespole. Niestety nie znalazłem, dokładnie którzy piłkarze są kontuzjowani ale według mnie to tylko szczegół, bo kadrowo goście zdecydowanie są mocniejsi i nawet atut własnego boiska dzisiaj gospodarzom nie wiele pomoże. Takie jest oczywiście moje zdanie nie każdy musi się z nim zgadzać. U gości większych problemów z absencjami nie ma i oni w tym spotkaniu zagrają swoim najmocniejszym składem co tym bardziej przekonuje mnie do zagrania na ich zwycięstwo.
⛔ 100
 
W 151,7K

wielki_gracz

Forum VIP
Dyscyplina: Piłka Nożna - Ameryka Południowa, Copa Libertadores
Godzina: 23:30
Spotkanie: Godoy Cruz - Atletico Mineiro Belo Horizonte
Typ: 2
Kurs: 2,15
Bukmacher: bet-at-home
Analiza:
Pierwszy mecz grupowy obu drużyn w Copa Libertadores. Dla mnie kadrowo dużo mocniejsi są dzisiejsi goście i myślę, że Zespół Atletico Mineiro odniesie w tym spotkaniu zwycięstwo. Zespół z Brazylii jest w cyklu meczowym a Godoy Cruz ostatni raz grał 12 stycznia oficjalny mecz. Zespół Godoy Cruz opuścił ostatnio podstawowy obrońca Alvarado, a do tego w zespole jest kilka kontuzji przez co zagrać mają dzisiaj debiutanci w zespole. Niestety nie znalazłem, dokładnie którzy piłkarze są kontuzjowani ale według mnie to tylko szczegół, bo kadrowo goście zdecydowanie są mocniejsi i nawet atut własnego boiska dzisiaj gospodarzom nie wiele pomoże. Takie jest oczywiście moje zdanie nie każdy musi się z nim zgadzać. U gości większych problemów z absencjami nie ma i oni w tym spotkaniu zagrają swoim najmocniejszym składem co tym bardziej przekonuje mnie do zagrania na ich zwycięstwo.
⛔ 1-1
 
majekx 698K

majekx

Znawca A-League
ja dziś też celuję w mecz w Argentynie.. ale dam tam ciut inny typ:
Godoy Cruz - Atletico Mineiro (1:1)

bts - @1,8 ✅

Składy na dziś:
Godoy Cruz: Rey; Olivares, Serrano e Viera; Garro, Henríquez, Fernández, Giménez e Benítez; González e Correa.
braki Godoy: Morro Garcia - braki kondycyjne
Atlético-MG: Giovanni; Marcos Rocha, Leonardo Silva, Gabriel e Fábio Santos; Rafael Carioca, Danilo, Elias, Otero e Robinho; Fred.
braki Atlético-MG: Bramkarz Victor zdrowieje po operacji. Obrońca Erazo - pominięty, ból kolana. Lucas Cândido kontuzji kolana. Maicosuel

Czyli Godoy bez swojego najlepszego zawodnika... ale na pewno plus to gra na własnym terenie. Ja liczę że oba zespoły coś strzelą, zwłaszcza, że obrona Mineiro to nie jest jakiś monolit
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
majekx 698K

majekx

Znawca A-League
na dziś bardziej zdecydowane typy:

Zamora - Gremio (0:2)
2 - @2,05 ✅
Na początek składy:
Zamora: Salazar; Faría, Flores, Hernández e Ovalle; Vargas, Lucena, PeĂąa e Manco; Martínez e Clarke.

GrĂŞmio:
Marcelo Grohe; Léo Moura, Rafael Thyere, Kannemann e Marcelo Oliveira; Michel, Jailson, Ramiro, BolaĂąos e Pedro Rocha; Luan.
braki w Gremio: Edílson, Geromel, Douglas, Maicon, Beto da Silva e Maxi Rodríguez
Zamora przede wszystkim bez nowych nabytków - napastnika Juana Falcona (wcześniej kolumbijskie Santa Fe) i obrońcy Filippetto. Plus zabraknie kontuzjowanego obrońcy Gonzaleza. I to mi wystarcza, żeby postawić na Gremio. Oni co prawda bez Geromela, Edilsona, Maicona czy Maxi Rodrigeza.. ale przecież są zastępncy: Kannemann (środek obrony), Oliveira (prawa pomoc) czy Bolanos (pomoc). Zastanawiałem się czy nie dać jakiegoś overa... bo przecież jeszcze są Luan i Ramiro. Ale oni mogą nie strzelić 3 bramek na wyjeździe, a na bramce jest Grohe (czyli na zero może wyjść). Dlatego myślę najbezpieczniej będzie wygrana Brazylijczyków.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom