>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Czy będzie niedługo WOJNA?

Status
Zamknięty.
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Czy do 2020 roku wybuchnie w Polsce wojna?
Nie - 1,20
Tak - 3,80

BetWar24 ????
Pitu pitu z amerykańskich polskojęzycznych mediów (np. TVP i TVN) kompletnie mnie nie interesuje.
Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
Czy te wszystkie ćwiczenia, ANAKONDY, sojusze NATO, to jest badanie terenu i powoli przygotowywanie się do wojny? Czy jednak pic na wodę? Przypomnę wszystkim, że kilka lat temu zapewne Ukraińcom do głowy by nie przyszło, że nagle wybuchnie u nich wojna, a tak się stało, są przecież naszymi sąsiadami, wręcz rzut beretem.
3,5 tys. żołnierzy, 87 czołgów, 144 wozy bojowe. Amerykańskie wojsko w drodze do Polski
Rosja stawia zasieki na granicy z Polską, po stronie rosyjskiej rośnie nawet mur!
Batalion NATO w Polsce od kwietnia 2017 r., brygada z USA - od stycznia
Napięcie między Rosją a NATO. Dlaczego przesmyk suwalski jest tak ważny?

Pozostałe info:
Przesmyk Suwalski oraz tytanowa rozgrywka między Rosją a USA
https://wolnemedia.net/przesmyk-suwalski-oraz-tytanowa-rozgrywka-miedzy-rosja-a-usa/
NATO ostrzega: Polska najbardziej zagrożonym rejonem po Donbasie
http://niezalezna.pl/71738-nato-ostrzega-polska-najbardziej-zagrozonym-rejonem-po-donbasie
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
shakal ale chodzi ci o wojnę domową czy o wojnę NATO np z Rosją co by oznaczało praktycznie III wojnę domową.
Jeśli chodzi o pierwszy scenariusz nawet nie chcę tak dywagować bo to było dla nas wszystkich tak straszne, że lepiej nawet tak nie żartować. Zresztą scenariusz 2 też jest straszny. Wojna to śmierć w każdym mieście, wsi, rodzinie i domu. To tragedia na skalę niewyobrażalną i niestety pokolenie gier może nie mieć o tym pojęcia, ale jak nie ma niech włączy sobie filmy: Kompania Braci, Pacyfik, Pianistę i się dokładnie wczuje. Dla mnie nawet taki temat do zakładów to jest mało zabawne.
Póki Putin żyje wojny nie będzie, ale jak zastąpi go jakiś radykał może i tak być, choć zwycięstwo Trumpa daje światełko w tunelu, że się dogadają i np Trump zgodzi się na wschodnią Ukrainę, a Putin na wpływy USA w Syrii, ale wojny nie będzie.
 
K 0

kedar1985

Użytkownik
Wojny wybuchały w każdym stuleciu. Mowa o większych wojnach, które zmieniały poprzedni ład. Dlatego XXI wiek nie będzie się różnił od pozostałych stuleci w tej kwestii.
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Wojny wybuchały w każdym stuleciu. Mowa o większych wojnach, które zmieniały poprzedni ład. Dlatego XXI wiek nie będzie się różnił od pozostałych stuleci w tej kwestii.
Dokładnie oto mi właśnie chodzi, wojny te globalne i największe zmieniają czasami o 180 stopni kierunek w jakim dąży świat.
W tym momencie odkąd odeszło się od parytetu złota, słynny system z Bretton Woods od tego momentu mamy na świecie pieniądz fiducjarny oparty na wierze. Cały świat jest zapożyczony na biliardy, na portalach społecznościowych śmieją się, że u księżyca, ceny z roku na rok rosną, co będzie za 30 czy 50, 70 lat? Ceny bułek będą wynosić 89 zł?
Była I WŚ, II WŚ, upadło Cesarstwo Rzymskie, Imperium Osmańskie, Mongolskie itd. Wojny są były i będą. Towarzyszą ludzkości odkąd istniejemy.
 
bbadii 23,4K

bbadii

Użytkownik
Dokładnie oto mi właśnie chodzi, wojny te globalne i największe zmieniają czasami o 180 stopni kierunek w jakim dąży świat.

W tym momencie odkąd odeszło się od parytetu złota, słynny system z Bretton Woods od tego momentu mamy na świecie pieniądz fiducjarny oparty na wierze. Cały świat jest zapożyczony na biliardy, na portalach społecznościowych śmieją się, że u księżyca, ceny z roku na rok rosną, co będzie za 30 czy 50, 70 lat? Ceny bułek będą wynosić 89 zł?

Była I WŚ, II WŚ, upadło Cesarstwo Rzymskie, Imperium Osmańskie, Mongolskie itd. Wojny są były i będą. Towarzyszą ludzkości odkąd istniejemy.
Tylko zauważ w jakich czasach ludzie wtedy żyli i w jakim odstępie czasu były wojny. Teraz już ponad połowa wieku minęła od ostatniej i nic. Wiadomo że na tym świecie dziś się dzieje źle ale nie widzi mi się zbytnio ta wojna bo więcej będzie na tym strat niż zysków. Porównywanie tamtych czasów do dzisiejszych jest nie na miejscu.
 
P 0

pumax89

Użytkownik
Raczej nie ma szans według mnie ???? Po pierwsze Putin, po drugie dopóki USA czegoś nie namiesza i nie będzie się ta wojna &#39;opłacać&#39; to nic się nie stanie. Kiedyś na pewno, myślę i mam nadzieje ze jak najpóźniej
 
N 22

nika8332

Użytkownik
Co na półwyspie koreańskim się dzieje to nie wiesz ?Ten wielki wódz z północy oszalał, robi próby nuklearne .Proste chce rządzić w rejonie azjatyckim ale Chiny nie pozwolą {mimo ze sa raczej partnerem gospodarczym } Korea Poludniowa jak i Japonia .. Jak cos sie tam zacznie to będzie taka powtórka Syrii -walka o wpływy ,bo do północnej znów cichaczem Rosyja się włączy i będzie ciepło . Beda sobie testować -Putin i Trump wtedy pokażą swe oblicze ,już USA pokazała co może puszczając matkę wszystkich bomb {taka mala chemiczna poszła }
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/korea-polnocna-zapowiada-dalsze-testy-pociskow,732722.html
 
N 22

nika8332

Użytkownik
Natomiast co do naszego kraju , prędzej czy później będzie wojna domowa ,do tego dokładają centymetr po centrzy metrze politycy . Joz panuje nienawiść polityczna , ludzie na imprezach zaczynają się kłócić o swe poglądy polityczna . Tak wychodzi jakby braci ,sióstr swoich bronili . Moj dziadek mi cały czas powtarzał , chcesz mieć wrogów i to dużo rozmawiaj o polityce .
Nie powiem bo jestem za pewna frakcja polityczna ,tylko umiem dzielić wady i zalety i rozróżnić manipulacje .Wielu tego nie potrafi i tu jest problem, oglądną jeden kanał informacyjny i myślą ze błyszcza .Tak sie porobilo ze obecnie media rozdarly sie na prawicowe i liberalne {kiedys to prawica-lewica }
Pis ma tvp ,tvp info , republikę ,trwam z prasy do rzeczy ,w sieci i gazeta polska
PO I Nowoczesna to wszystkie odłamy tvnow , już polsaty tez się włączyły z prasy to również oczywiscie wyborcza .

Smoleńsk meczy i to mocno , to jest jedna z wielu .
Osoba Niesiolowski ten aż ziaje mowa nienawiści, typowy cham .ten szczególnie tkwi mi w pamięci .Obserwuje Sikorskiego ten tez w mediach spolecznosciowych odwala brakiem kultury ,rowniez i pisowcy maja swoich zolnierzy ale mniej wysuwających na czolo
Ale tak na świeżo to i Tusk wypowiedział dziś kilka zdań które do uspokojenia sytuacji nie nalezą .
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Wg wielu przepowiedni w tym fatimskiej w tym roku może być koniec świata, a zapoczątkować to może wojna nuklearna. Ma to być 14 -15 maja 2017 r. Jak to wszystko poczytałem to pół nocy nie mogłem spać. Jeśli Korea Płn ma rzeczywiście bombę jądrową to jest się czego bać bo nawet mały wybuch w 2 części świata zawsze będzie miał wpływ na cały świat: czarne deszcze, ozon, niższa temperatura, choroby... Jest cała strona poświęcona skutkom nawet małej potyczki jak by była na płw koreańskim. W przypadku większej wojny jest koniec świata. Podobno też są teorie, że miliony lat temu na marsie była cywilizacja i właśnie w wyniku wojny atomowej ich własnej albo najazdu innej cywilizacji nie ma już tam życia...
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Patrząc co się dzieje w tych &quot;postępowych&quot; krajach Europy, to wojna na pewnie będzie. Może nie w najbliższych latach ale jeśli prezydentem Niemiec czy Francji zostanie jakiś Abdul czy Mohammed to pewne jest, że będzie im przeszkadzało że w Polsce czy innych &quot;zacofanych&quot; krajach nie toleruje się ich śmieszne religii pokoju więc moim zdaniem będzie w Europie gorąco. Bo chyba oczywiste jest, że Islam przejmie władze w takich krajach jak Niemcy czy Francja bo to się mnożyć jak królik więc tylko czekać na to, kiedy kanclerzem Niemiec będzie właśnie jakoś Abdul. Najgorsze jest to, że te głąby nic na tym Zachodzie nie rozumieją, patrząc kto wygrał wybory we Francji a kto na 99% wygra w Niemczech.
 
kreatywnie 1,6K

kreatywnie

Użytkownik
Jeśli chodzi o mnie to musiałbym najpierw się dowiedzieć co rozumiesz przez zwrot wojna.
Moim zdaniem wojna trwa na wielu frontach od zalania dziejów.
Spodziewam się, że chodzi Ci o napad zbrojny na Nasze państwo.
Jeśli chodzi o statystyki warto odnieść się do jednego z filmików z prezentacji św. pamięci Rafała Wójcikowskiego.
Daje ona sporo do myślenia.
40 minut logiki. Polecam:

 
L 388

lelit

Użytkownik
Panstwa majace ogromne srodki zaglady nigdy nie wychyla sie z uzyciem tego arsenalu bo znaja konsekwencje rakietowego rewanzu.
W konflktach gdy bedzie sie poczatkowo uzywalo tylko bron konwencjonalna i pewnym momencie rownowaga bedzie zachwiana; doprowadzi to do uzycia broni nuklearnej i eskalacji bijatyki, nikomu to na dobre nie wyjdzie.
Uzycie broni atomowej w regionalnych konfliktach (Korea, Bliski Wschod) tez jest watpliwe, bo doprowadzi to rowniez do ogromnych ofiar po obu stronach.
Zajecie np. Polski przez Rosje to imo. idiotyczna obawa; koszta polityczne, materialne i ludzkie pilnowania &quot;zdobyczy&quot; bylyby mega ogromne, po za tym co ma Polska czego Rosji bardzo brakuje?
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom