>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Gra poza granicami RP a podatek

K 0

kylie

Użytkownik
Witam,

Wygrałam ostatnio pewną sumę pieniędzy w zagranicznych zakładach bukmacherskich online. Cieszyłam się może kilka godzin, po czym zorientowałam się, że tego typu zakłady są nielegalne na terytorium RP. Niestety, wpłaciłam pieniądze na konto bukmachera przelewem, bezpośrednio z mojego konta bankowego w Polsce. W ten sam sposób będę musiała wypłacić pieniądze (regulamin bukmachera). Tu pojawiają się dwie kwestie:

1. Mieszkam za granicą i w momencie dokonania zakładu nie przebywałam na terytorium RP. Mam na to dowód w moim paszporcie. Czy w związku z tym dobrze rozumiem, że zgodnie z ustawą hazardową nie popełniłam wykroczenia?

2. Nawet jeśli przyjmiemy, że nie popełniłam wykroczenia/przestępstwa to czy US może mi naliczyć podatek 75% od wygranej? Czy jest w ogóle jakaś szansa, że bank uzna przelew od bukmachera za podejrzany i zawiadomi US jeśli wygraną rozłożę na kilka mniejszych przelewów w dużych odstępach czasu?

Byłabym wdzięczna za jakiekolwiek sugestie.
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
1. Mieszkam za granicą i w momencie dokonania zakładu nie przebywałam na terytorium RP. Mam na to dowód w moim paszporcie. Czy w związku z tym dobrze rozumiem, że zgodnie z ustawą hazardową nie popełniłam wykroczenia?
Tak
2. Nawet jeśli przyjmiemy, że nie popełniłam wykroczenia/przestępstwa to czy US może mi naliczyć podatek 75% od wygranej? Czy jest w ogóle jakaś szansa, że bank uzna przelew od bukmachera za podejrzany i zawiadomi US jeśli wygraną rozłożę na kilka mniejszych przelewów w dużych odstępach czasu?
https://www.mbank.pl/forum/watek,976727,ktos-przelewa-mi-duza-sume-na-konto-skarbowy,1.html
 
A 97

analyst

Użytkownik
Podepnę się pod temat. Przebywam obecnie w UK, konta na expekt i pinnacle założyłem jeszcze w Polsce gdzie można było normalnie grać. Jednak teraz z terenu UK gdy próbuje się zalogować mam komunikaty, że terytorium jurysdykcji zabrania tym bukom przyjmować zakładów. Pinek zablokował mi w ogóle konto z tego powodu.
Teraz moje pytanie: którzy bukmacherzy oprócz Unibet i Oddsring bo tam można, (na poziomie) nie zabraniają gry z terenu UK ? Pozdrawiam serdecznie
 
V 1,1K

viren

Użytkownik
Jezeli cos ugrales w kraju gdzie to jest legalne, a w Polsce nie to panstwo polskie co do zasady nie rozpoznaje tego utargu i zadnych podatkow nie ma. Szczegolnie jesli umowy o unikaniu podwojnego opodatkowania sa podpisane a takie Pilska ma chyba ze wszystkimi krajami
Krotko mowiac w UK gdzie jest podatek zerowy dla gracza ugrales milion funtow, w Polsce to nielegalne wiec podatku jest zero w UK i zero w Polsce. Ale ten milion dolicza sie do dochodu i jesli w Polsce zarobilbys jeszcze 100 tysiecy to od tych 100 tys tylko zaplacilbys polski podatek w skali tej najwyzszej, bo ten dochod bylby juz po przekroczeniu najwyzszego progu. W Polsce placisz podatek od dochodow polskich, w Anglii od angielskiich (zero), ale dochody w celu wymierzenia stawki podatku dochodowego laczysz. Ale w Polsce placisz tylko od dochodow w Polsce
 
V 1,1K

viren

Użytkownik
Edi
te linki co podales pierwsze zrodlo mowi, ze trzeba placic w polsce od wygranych u buka za granica, drugie ze nie
Umowa o unikaniu podwojnego opodatkowania jaka Polska ma chyba ze wszystkimi krajami mowi, ze jesli polski rezydent podatkowy ma dwa zrodla w roznych krajach tym w Polsce to podatki placi
- za granica - od dochodow osiagnietych za granica
- w polsce - od dochodow osiagnietych w polsce

Jedyne co to zagraniczny dochod moze powiekszyc podatek w polsce, wylacznie od polskiego dochodu, bo dochody polski i zagraniczny sie sumuje w Polsce, w celu naliczenia stawki podatku dochodowego w Polsce od podatkjow osiagnietych w Polsce.

Reszte jakies kmioty jak ten dyrektor izby skarbowej pociotek to nie znaja przepisow jak wygaduja takie glupoty i powinien byc marsz na zielona trawke
 
M 0

molek909090

Użytkownik
Witam zalozylem konto w Polsce gram na oddsring aktualnie przebywam w Holandii i wygrałem pokazna sumke. Zablokowali mi mozliwosc obstawiania zakladow na więcej niż 5 zł na zakład. Czy można legalnie grac w oddsring z terytorium nl? i czy nie będą robic problemu z wyplata? miał ktoś taka sytuacje?
 
Do góry Bottom