>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

17 kolejka Primera Division

Status
Zamknięty.
asiek297 5

asiek297

Użytkownik
Przed nami 17 kolejka Primera Division. Co tu dużo mówić, wszystko będzie się kręcić wokół jednego - Gran Derbi Europa. Na taki mecz czeka nie tylko cała Hiszpania. Sobotnie spotkanie FC Barcelony z Realem Madryt elektryzuje niemal cały piłkarski świat. Hiszpański klasyk, tym razem na barcelońskim Camp Nou. Gospodarze zagrają bez największej gwiazdy. Leo Messi, bo o nim mowa jak wszyscy wiedzą w ostatnim spotkaniu doznał kontuzji, która eliminuje go z gry na ponad miesiąc. A to właśnie on w ostatnim spotkaniu między tymi drużynami uratował Katalończyków przed porażką strzelając hat-tricka.
Ciekawie zapowiada się również inny barcelońsko - madrycki pojedynek. Tym razem w Madrycie miejscowe Atletico zagra z Espanyolem Barcelona.

Zapraszam do komentowania i analizowania spotkań 17 kolejki..
 
camillos 0

camillos

Użytkownik
FC Barcelona - Real Madryt
VS

FC Barcelona - Real Madryt
Typ: Remis
Kurs: 3.15
Bukmacher: Bwin
Analiza:

Jeden z najważniejszych meczów dla tych drużyn co roku. &quot;Derby Europy&quot; jak nazywane jest to starcie są meczem pomiędzy drużynami wiecznie ze sobą rywalizujacych. W tym sezonie obydwa zespoły przewodzą w ligowej tabeli: Real jest liderem, natomiast Barcelona zajmuje drugą pozycję. Drużyna z Katalonii nie straciła jeszcze w tym sezonie punktu na własnym stadionie, natomiast Real na obcych boiskach zdobył 14 punktów wygrywając 4 razy, po 2 razy przegrywając i remisując. Ostatnie mecze ligowe między tymi drużynami na Camp Nou:

Mar 10, 07 FC Barcelona 3 - 3 Real Madrid
Apr 1, 06 FC Barcelona 1 - 1 Real Madrid
Nov 20, 04 FC Barcelona 3 - 0 Real Madrid
Dec 6, 03 FC Barcelona 1 - 2 Real Madrid
Nov 23, 02 FC Barcelona 0 - 0 Real Madrid
Mar 16, 02 FC Barcelona 1 - 1 Real Madrid
Oct 21, 00 FC Barcelona 2 - 0 Real Madrid

W 7 ostatnich spotkaniach na stadionie Barcy wygrywała ona 2 razy, raz przegrała, natomiast 4 razy padł remis. Sądze, że i tym razem mecz nie będzie rozstrzygnięty, choć Barcelona zaczyna dochodzić do wielkiej formy, a Real napewno będzie niesamowicie zmobilizowany w tym spotkaniu. Może paść każdy wynik, ale ja stawiam na remis. A co wy sądzicie o tym meczu??​
 
S 0

siner

Użytkownik
Ja się z Tobą zgodzić nie mogę,ale jestem nieobiektywny bo od bardzo dawna kibicuję drużynie z Katalonii . Moim zdaniem Real przegra te zawody. W poprzednim sezonie co prawda Real zagrał bardzo dobre zawody na Camp Nou,ale wtedy w składzie blaugrany był Oleguer,który swoim idiotycznym zachowaniem spowodował,że Barca zremisowała i to na dodatek szczęśliwie. Z drugiej jednak strony w pełni sił był wtedy Messi,który nie wystąpi w niedzielnym meczu.
Jeżeli chodzi o skład Barcy to powinien on się przedstawiać następująco :
VV-Puyol-Marquez-Milito-Abidal - Yaya-Xavi-Iniesta-Ronnie (Gio)-Eto&#39;o i Guddy (Deco).
Po kilku meczach słabych w wykonaniu Katalończyków nastąpił przełom po powrocie Króla. Barca znowu złapała prawdziwy rytm, co udowodniła w ostatnich dwóch spotkaniach.
Gra ofensywna Realu opiera się na Gutim, od którego zaczyna się większość akcji. Tylko,żę Guti gra tylko wtedy dobrze,gdy nie ma na plecach rywala,a gwarantuję,że Toure nie da mu za dużo swobody,więc laleczka sobie za bardzo nie pogra. Poza tym do wspaniałej formy wrócił ostatnio Xavi. Może jeszcze nie gra tego,co 3 sezony temu,ale progres jest widoczny. Jeżeli chodzi o obronę,to ta formacja ostatnio spisywała się dość dobrze. Stracone gole z Lyonem po wolnym i karnym, ze Stuttgartem po kapitalanie bitym rzucie wolnym, z Valencia na czysto. Formacja Realu gra ostatnio również przyzwoicie,ale wynika to głównie z faktu,że grają z mizernymi przeciwnikami. Jednak w ostatnim meczu LM widać było wiele braków tej formacji. Poza tym jest tam ten śmieszny człowieczek Pepe, który wg Calderona jest najlepszym obrońcą świata :jezora:. On jest sam w stanie wygrać mecz dla Barcelony.
Atak z Madrytu będzie jak zawsze groźny,ale obrona Barcelony powinna sobie z nim poradzić - stawiam,że Real strzeli maks jednego gola. Największym postrachem pewnie będzie Robinho.
Jak już wcześniej wspomniałem do składu Barcelony wrócił Król. Oczywiście miałem tu na myśli Eto&#39;o, który wie jak strzelać gole Blancos. Tym razem nie będzie inaczej i czarna perła ukłuje.
Reasumując będzie to niewątpliwie bardzo ciekawy mecz z wieloma podtekstami. Jeżeli zagra R10, będzie chciał udowodnić,że kryzys ma już za sobą. Dodatkowym atutem Barcelony jest gra przed własną publicznością.
Moim zdaniem czysta 1 ????
Jeszcze pewniejszym typem jest over ????
 
pnpol 0

pnpol

Użytkownik
Według mnie ten mecz wygrają gospodarze, do czego napewno przyczyni się wracający po dluższej przerwie ETO który napewno umieści piłkę w siatce. Co do formy ronaldinho to nie można nic pewnego powiedziec, mimo iż na Camp Nou gra dobrze i to właśnie 5 z 6 bramek strzelił przed własną puplicznością. To różnie to z tym R10 bywa, szczególnie w tym sezonie. Choć ja osobiscie mam nadzieje że obudzi się w tym meczu i pokaże że nie zapomniał jak oczarować 90 tys kibiców. Są też spekulacje odnośnie tego czy Giovani ma zagrac od pierwszej minuty, ja uwazam że NIE. Oczywiscie ma wielki talent i umiejetności ale w takim waznym meczu trzeba miec jeszcze spore doświadczenie boiskowe i siłę fizyczną. A tych dwóch atutów jeszcze mu brakuje co widać podaczas meczów.
Vamos Barca!! ???? pozdro dla wszystkich Cules ????
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Siner.. piszesz, ze gra ofensywna Realu opiera się na Gutim.. a ogladajac ostatnie mecze Królewskich mozna wywnioskowac cos innego, a mianowicie:

Real gra taktyką 3-6-1 z otwartą prawą stroną dla Sergio Ramosa, który jest w tym sezonie bardzo dobrze dysponowany. Na szpicy gra Ruud Van Nisterlooy, a w roli cofniętego napastnika występuje Raul Gonzalez. Akcje Realu wyglądają w następujący sposób.... piłka zaraz po przejęciu wędruje najczęściej do któregoś ze środkowych pomocników (Diarra - Sneijder - Guti(Baptista) ) i ta trójka wymienia między soba podania po trójkącie w taki sposób aby w odpowiednim momencie przenieść grę na lewą stronę do Robinho, który indywidualną akcją ma się przedrzec w pole karne rywali. Jesli ten wariant nie przynosi oczekiwanego efektu to pilka wraca do rozgrywających a ci natychmiastowo uruchamiają Sergio Ramosa na prawej stronie, który ma sporo wolnego miejsca dzięki temu, ze trojka rozgrywajacych sciaga za sobą zawodników do krycia w głąb boiska. Wtedy Ramos akcję konczy najczęściej dosrodkowaniem a tam juz czycha Ruud Van Nisterlooy ;)

Moze nie wyjasnilem tego dokładnie... ale cos w tym niewątpliwie jest bo w ostatnich meczach naprawdę da się to zaobserwowac. Moze i gra jest trochę schematyczna, ale co wazne jest efektywna ;) Cały ten system gry Realu fajnie wyjasnili dziennikarze Canal+sport przed bodajze dwoma tygodniami ;)

Ale opisałem tutaj tylko taktykę Realu.... a kto wygra ten wielki mecz? Osobiście liczę na wiele emocji i wspaniałe widowisko, a z typem na chwilę obecną się wstrzymuję, ale najlepiej wygląda mi over 1,5. Bo co jak co, ale wydaje mi się, ze obie druzyny strzelą bramkę, ale nie wykluczam także wyniku 1-1 ;) Stąd typ na over 1,5 bądź na to, ze obie drużyny strzelą bramkę.
 
S 0

siner

Użytkownik
Może z Gutim przesadziłem,ale fakt jest faktem,że to on potrafi prostopadłym podaniem otworzyć drogę do siatki napastnikowi. Co do Diarry,to nie uważam go za wybitnego pomocnika, szczególnie jeśli chodzi o ofensywę. Sneijder ma dobry strzał, ale podania to on nigdy fantastycznego nie miał - stąd moja ocena. (jeżeli chodzi o Bestię,to go w tym sezonie nie oglądałem,więc się nie wypowiadam).
Ostatnio w lidze Real grał 5 spotkań z rywalami średnimi, w LM też rywale nie ze światowej czołówki. Z Barceloną Ramos nie będzie mógł się za bardzo rozpędzać,bo skupi się na kryciu lewego napastnika. Nawet jak się zdecyduje na akcję ofensywną,to nadzieje się na jednego z najlepszych lewych obrońców świata - Abidala,więc powinien zostać zneutralizowany.
Nie kwestionuję także umiejętności Ruuda,ale w tym sezonie Barca ma w swoich szeregach obrońcę kompletnego - Milito, który jest w stanie powstrzymać Holendra.
Jeżeli chodzi o mój typ,to ja gram Handi na Barcelonę
Barca(-1) - Real 1 - kurs ok 4
 
S 1

sir_smoke_a_lot

Użytkownik
Siner czy za bardzo nie przesadzasz z tym handi ;&gt; Według mnie, Barca będzie miała duże problemy z wygraniem tego meczu bez swojego dotychczasowego gwiazdora Messiego, od którego to zaczynały się wszystkie ofensywa i sytuacje strzeleckie.
W Realu świeci formą Robinho, Baptista, Raul również gra na dobrym poziomie, dla mnie padnie tu REMIS, chyba, że przebudzi się Ronnie w co wątpie ;)

A co myślicie o meczu Atletico - Espanyol? Dwie drużyny w dobrej formie z górnej części tabeli, będzie dobre spotkanie. Ja tu typuję OVER 2,5, Atletico gra świetnie przed swoją publicznością i strzela dużo goli, Espanyol na wyjazdach sprawuje sie dobrze i również strzela dużo goli ???? Obstawiam 3-2 dla Atletico ;)

@TBM od razu zauważyłem, że oglądałeś ten program na C+ Sport, co omawiali taktykę Realu ???? Przepisałeś to co mówili :p
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Heh mam najwidoczniej dobrą pamięć ;P A Analiza naprawdę mi się spodobała więc napisałem co i jak oczywiscie zaznaczając, ze to na podstawie programu w Canal+Sport ;)

Co do Gran Derby to coś mi się wydaje, że Ronaldinho może usiąść w tym meczu na ławce. Co prawda niezdolny do gry jest Messi, ale do zdrowia powrócił już Henry, chęć gry wyraża Giovanni dos Santos a także trzeba pamiętać o Inieście, którego Rijkard wystawil w roli lewego napastnika w meczu z Valencią. (choć co prawda grał takiego bardziej ofensywnego skrzydłowego...). Co do Ronniego to chyba ma niezbyt dobre stosunki z Rijkardem co też widać na treningach Barcy w tym tygodniu gdzie Ronnie występuje w druzynie raczej z graczami rezerwowymi.

Ja na chwilę obecną pozostaję przy swoim typie na to iż Obie drużyny zdobędą bramkę w tym meczu ;)

Odnosnie spotkania Atletico z Espanyolem, to ostatnio defensywa Rojiblancos naprawdę poczyniła spore postępy i już nie traci tak wielu bramek jak miało to miejsce kilka kolejek wstecz, tak jak to było w meczach z Sevillą czy Villareal. Jednakze w tym spotkaniu całkiem realny wydaje mi się byc ten typ na over 2,5. Espanyol dobrze radzi sobie w meczach wyjazdowych i nie zdziwię się jesli to goscie jako pierwsi zdobędą bramkę.. jesli tak tez będzie to wydaje mi się, że możemy być spokojni o overa, bo Atletico postara się odrobić straty ;) Ogolnie w tym meczu typowałbym wynik 2-1 dla gospodarzy, którzy wygrywając w tym spotkaniu mogliby potwierdzić swoje aspiracje do zajęcia miejsca w pierwszej czwórce Primera Division ;)
 
sutek 79

sutek

Forum VIP
El Clasico czyli pojedynek Barcelony z Realem Madryt. W tym emczu chyba nie ma faworyta zarówno podopieczni Rijkaarda jak i Schustera bedą chcieli ten mecz wygrac ponieważ o tym meczu głośno jest na całym świecie. Czeka nas emocjonujący mecz, spodziewam się walki na każdym centymetrze boiska, sporej ilości fauli i kartek oraz tego co najbardziej lubią kibice goli. Barcelona bez Messiego ale z powracającym to świetnej dyspozycji Eto&#39;o więc luka powinna byc zapełniona. Real na czele z Van Nistelrooy który będzie bardzo groźny. Za Barceloną przemawią także cudowny stadion Camp Nou który z pewnością wypełni się po brzegi i kibice bedą głośno dopingowac swoich pupili. W tym meczu typwałbym over 2,5 goli oraz że obie drużyny strzelą, ciekawym typem wydaje się że Sergio Ramos otrzyma żółtą kartkę a jak wiemy ten piłakrz zawsze gra bardzo walecznie i ostro. Już nie mogę się doczekac Gran Derbów Europy ;)
 
K 0

krzysiek0912

Użytkownik
FC Barcelona - Real Madryt

Stadion na którym zostanie rozegrane spotkanie
Camp Nou

Pełna nazwa: El Nou Estadi de Futbol Club Barcelona
Adres: Barcelona, Estadio Camp Nou Avenida Aristidis Maillol s/n 08028
Lata budowy: 1954 - 1957
Inauguracja: 24.09.1957 (4-2 z Legią Warszawa)
Liczba miejsc: 98.000 (UEFA), 109.815 (Liga)​
Przedstawienie Sytuacji:
Juz w niedziele o godzinie 19:00 odbędą sie Derby Europy, mecz FC Barcelona vs Real Madryt. Będzie to już 234 pojedynek tych wielkich drużyn. Mecz który odbędzie sie na Camp Now jest określany także jako „Gran Derby” lub „El Clasico”. Derby Europy cieszą sie ogromnym zainteresowaniem każdego roku i wzbudzają wiele emocji na całym świecie. To zainteresowanie jest podyktowane tym ze oba zespoły są bardzo utytułowane i z wielka historia. A do „El Clasico” zarówno „Katalończycy&quot; jak i „Królewscy” podchodzą o wiele bardziej zmotywowani a co w połączeniu z klasa graczy którzy grają w obu zespołach może gwarantować wiele emocji i piękne widowisko. Mecze te nigdy nie mają pewnego faworyta i często są nieprzewidywalne i pada dużo bramek.
Przedstawienie historii obu klubów:
Historia spotkań:​

W dotychczasowej historii potyczek miedzy Barcelona a Realem odbyło sie 233 mecze pomiędzy tymi drużynami. „Katalończycy&quot; wygrali 94 pojedynki Real -87 a podziałem punktów kończyło sie 52 pojedynki. Jak będzie tym razem.... Tego dowiemy sie już niebawem. Zawsze w „Gran Derby” pada wiele bramek bo na 233 pojedynki zostało strzelonych za 785 bramek z czego 399 dla Barcelony i 386 dla „Królewskich”. Dla pokazania ostatnich pojedynków przedstawiam 10 ostatnich meczy:
24.11.2002 FC Barcelona - Real Madryt 0-0 Liga
20.04.2003 Real Madryt – FC Barcelona 1-1 Liga
06.12.2003 FC Barcelona – Real Madryt 1-2 Liga
25.04.2004 Real Madryt – FC Barcelona 1-2 Liga
20.11.2004 FC Barcelona – Real Madryt 3-0 Liga
10.04.2005 Real Madryt – FC Barcelona 4-2 Liga
19.11.2005 Real Madryt – FC Barcelona 0-3 Liga
01.04.2006 FC Barcelona - Real Madryt 1-1 Liga
22.10.2006 Real Madryt – FC Barcelona 2:0 Liga
10.03.2007 FC Barcelona - Real Madryt 3:3 Liga​
Mecze te pokazują ze Blaugrana nie wygrali z Realem żadnego z trzech ostatnich meczów lecz Real nie wygrał na stadionie Barcelony od 4 lat. W ostatnim meczu jeden punkt uratował dla Barcelony wielki nieobecny niedzielnego meczu Lionel Messi, który strzelił bramkę dającą remis w doliczonym czasie gry.

Aktualna Forma:​

W ostatnim czasie obie ekipy prezentują sie bardzo dobrze o czym mogą świadczy ostatnie mecze:
FC Barcelona:
Lyon vs Barcelona 2:2
Espanyol vs Barcelona 1:1
Barcelona vs Deportivo 2:1
Barcelona vs Vfb Stuttgart 3:1
Valencia vs Barcelona 0:3
Realu:
Werder vs Real 3:2
Real vs Racing 3:1
Athtetic vs Real 0:1
Real vs Lazio 3:1
Real vs Osasuna 2:0​
Jak widać Barcelona ostatnio ustabilizowała forem a Real chodź nie gra pięknie to strzela bramki i w ostatnim czasie tylko na Wesser Stadion w Bremie mieli slaby mecz który przegrali 3:2. Natomiast Barcelonie nie zdarzyła sie w ostatnim czasie żadna wpadka lecz w opinii wielu fanów czy też obserwatorów również nie zachwyca stylem gry. Obie ekipy grają fantastycznie przed własną publicznością, ani Barca ani Real nie straciły jak dotąd punktów na swoim stadionie.

Sytuacja w Primera Division​


Tabela
1. Real Madryt 16 36:15 38
2. FC Barcelona 16 32:12 34
3. Atletico Madryt 16 30:17 31
4. Villarreal FC 16 29:23 31
5. Espanyol Barcelona 16 24:18 30
6. Racing Santander 16 16:15 26​
W tabeli ligowej przodują Real i Barca. Przed tym mecze goście maja 4pkt przewagi nad swoim niedzielnym rywalem i nawet jeśli przegra to utrzyma sie na pozycji lidera. Natomiast Barcelona musi ten mecz wygrać żeby zniwelować różnice do jednego punktu. Gdy przegrają to będą mieli już 7 pkt straty i będzie bardzo trudno im to odrobić bo zostało już rozegrane 16 meczy czyli nie długo będzie półmetek ligowych zmagań.
Składy​

Zespól z Camp Now prawdopodobnie zacznie mecz z Henry, Deco i Ronaldinho na ławce rezerwowych. Wątpliwy jest także występ aktualnie najlepszego graca Barcy Lionela Messiego który boryka się z kontuzją. Argentyńczyk kontuzji nabawił się w weekendowym meczu z Valencią. Prawdopodobnie młoda gwiazda do gry wróci dopiero za miesiąc. Prawdopodobnie w miejscu Deco zagra Gudjohnsen a w ataku an miejscu R11 wystąpi kolejna młoda gwiazda FC Barcelony Giovani który będzie wspierał Eto. Jeśli chodzi o pomoc to wszystko , wydaje się oczywiste, „Katalończycy&quot; powinni zagrać z Yayą Toure, Xavim i Iniestą. Obrona raczej sie nie zmieni w porównaniu z meczem w Walencji czyli na boisko w pierwszym skaldzie wybiegną Puyol, Marquez, Milito, Abidal. Natomiast Real wystąpi prawdopodobnie w najsilniejsza jedenastkę czyli w bramce zagra Iker Casillas , w obronie Sergio Ramos, Pepe, Cannavaro i Marcelo. Natomiast w drugiej linii na boisko od pierwszych minut wyjdą Diarra Baptista i Sneijder. Zamiast Baptisty mogą wybiec Guti lub Gago. Natomiast o sile ofensywnej stanowić będą Robinho, Raul i Ruud van Nistelrooy. Real zagra w ustawieniu 3-6-1 Na ławce rezerwowych ekipy w białych koszulkach zasiądzie zapewne były zawodnik Barcelony który nie tak dawno zarzekał się że nigdy do ekipy Blancos nie przejdzie, mowa tu oczywiście o Javierze El Conejo Savioli.
Kilka ciekawych wypowiedzi przedmeczowych:​

FC Barcelona:
Prezydent FCB Joan Laporta wypowiedział się na temat nadchodzącego klasyka Primera Divison i całej piłkarskiej Europy.
- Ten mecz odbędzie się w momencie bardzo ważnym dla wszystkich cules, zwycięstwo lub porażka bardzo mocno wpłyną na samopoczucie kibiców Barcelony i wielu Katalończyków w przeddzień Świąt Bożego Narodzenia. Myślę, że FC Barcelona zagra lepiej niż Real, to my wystąpimy u siebie i to my chcemy zlikwidować różnicę puntową w tabeli - powiedział prezydent klubu z północno-wschodniej Hiszpanii - To my bardziej potrzebujemy tego zwycięstwa, ale mam nadzieję, że sprostamy presji.
Real Madryt:
Jeden z największych piłkarzy w historii Realu, Raul wierzy, iż zbliżający się mecz pomiędzy Realem a Barceloną będzie bardzo zacięty. Kapitan Los Merengues rozkoszuje się perspektywą gry w niedzielę na Camp Nou i zastanawia się, która z drużyn będzie w stanie wygrać.
- W zasadzie, podchodzimy do gry z lepszej pozycji, ponieważ mamy 4 punkty przewagi nad nimi, ale na pewno będziemy prowadzić otwartą grę. Z drugiej strony, w teorii, zespół, który gra u siebie ma przewagę z powodu stworzonej tam atmosfery. Będe grać jakby to miał być mój najważniejszy mecz. W poprzednim roku zasłużyliśmy na zwycięstwo i myślę, że oni by się z tym zgodzili. Tam grę otacza olbrzymie napięcie i nie pamiętam nic z mojej pierwszej wizyty na tym stadionie, ale teraz czuję się bardziej zrelaksowany i lepiej przygotowany mentalnie.
Inne informacje:​

Z Ligi Mistrzów:
FC Barcelona zagra w 1/8 finału Ligi Mistrzów z Celtikiem Glasgow. Za kadencji Franka Rijkaarda Barcelona mierzyła się z Celticiem czterokrotnie. W sezonie 2003/04, w ramach Pucharu UEFA, drużyna ze stolicy Szkocji wyeliminowała Katalończyków dzięki zaledwie jednemu golowi, który padł na Celtic Park, gdzie The Bhoys wygrali 1-0. Na Camp Nou padł wtedy bezbramkowy remis. Do ponownego starcia obu zespołów doszło rok później, w sezonie 2005/06, w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Blaugrana pokonała gospodarzy 3-1 na ich stadionie,zaś w Barcelonie padł remis. W 1/8 finału Ligi Mistrzów rywalem Realu będzie AS Roma, która swoją grupę zakończyła na 2. miejscu, tuż za Manchesterem United z dorobkiem 11 pkt. Pierwszy mecz Realu odbędzie się 20 lub 21 lutego na Stadionie Olimpijskim w Rzymie, a rewanż 2 tygodnie później na Santiago Bernabeu.
Z poza Boiska:
Robinho od wczoraj jest ojcem. Wczoraj w brazylijskim mieście Santos urodził się syn gwiazdora Realu Madryt, Robinho. Vivian, narzeczona piłkarza, urodziła Robsona Júniora w poniedziałek w szpitalu tego samego portowego miasta, w którym piłkarsko dojrzewał brazylijski zawodnik Królewskich.
Podsumowanie​

Jak już pisałem mecze miedzy Barceloną a Realem zawsze są nieobliczalne i to spotkanie nie ma faworyta. Ale jestem pewny ze już w tą niedziele wieczorem ten mecz wzbudzi wśród wielu z nas wielkie emocje i na pewno zobaczymy wspaniale widowisko. Ja myślę że w tym meczu padnie dużo bramek i wiele pięknych zwodów i zagrań, które na długo zapadną w naszej pamięci. „Gran Derby&amp;#8221 można porównać do finału Ligi Mistrzów, bo jest to mecz w którym spotykają sie dwa wielkie kluby i w tym spotkaniu może sie zdarzyć wszystko.
Sędzia:​

El Clasico zostało powierzone panu Mejuto Gonzalezowi. Arbiter, który już trzynaście sezonów spędził w Primera Division nigdy jeszcze nie miał okazji sędziowania Gran Derbów.
Jeżeli chodzi o mecze Barcy i Realu, to sędziował on je tylko raz w obecnym sezonie. W przypadku Realu było to spotkanie z Atletico (2:1), natomiast Barcelony przegrany pojedynek z Villarream (3:1)
 
krzyzgandalfa 0

krzyzgandalfa

Użytkownik
Postaram się przedstawić spotkanie Real Zaragoza - Valencia CF.

Primera Division (kolejka 17) 22.12.2007 r.
Real Zaragoza - Valencia CF

Analiza :
W tym spotkaniu na Romareda odbędzie się jeden z ciekawszych meczy tej kolejki poza Gran Derby - RZ - VCF. Goście nie wygrali dawno meczu w lidze, zajmują 10 miejsce w tabeli.

10. Real Zaragoza 16 5 5 6 25-26 20pkt

Jak już wspomniałem wyżej, Zaragoza dawno nie wygrała w lidze, lecz można zauważyć wzwyżkę formy i morale po ostatnim meczu z Deportivo La Coruna, gdzie padł remis 1:1.
Pod uwagę nie biorę bilansu bezpośrednich meczy, bo to jest żenada brać takie statystyki, skoro co roku zmieniane są składy w drużynach.
Zajmijmy się gościem więc. Valencia nie wystąpi bez kilku kluczowych graczy (David Villa - kontuzja, David Albelda - nie widzi go Koeman w składzie oraz z tego samego powodu bez Angulo, bez dwóch bramkarzy dobrej jak wiadomo marki - Santiago Canizares&#39;a i Timo Hildebrand&#39;a, Morientes&#39;a... każdy kto się trochę orientuje jak gra Valencia, to wie co Ci piłkarze stanowią dla drużyny. Ostatnio wygrali aż 10 listopada z Murcią 3:0, ale ponosili dotkliwe porażki z gigantami (Real 1:5, Barcelona 0:3). Drużyna jest w poważnym kryzysie i przebudowie, dużo będzie zależeć od dyspozycji Davida Silvy, który nie grywa dobrych zawodów ostatnio. Na dodatek Valencia pożegnała się z europejskimi pucharami. Drużyna gra przeciętnie teraz, poniżej swoich możliwości na pewno. Poza tym czuć to, że morale w zespole nie są za wysokie. Całymi tymi komediami, które moim zdaniem wyczynia Koeman, jest zaniepokojony między innymi Villa, który raczej już odejdzie z Mestalla po sezonie.
Zaś drużyna gospodarzy podbudowana wyjazdowym remisem będzie chciała przełamać się na swoim stadionie za wszelką cenę, wiedząc o tym, że Valencia przyjedzie nie za ciekawym składem. Nie wystąpią Cuartero, Matuzalem i Generalo, D&#39;Alessandro, Aimar&#39;a (obniżka formy) i Paredes. Po czerwonej kartce wraca Peter Luccin i po dłuższej nieobecności - Francisco Pavon. Oto kadra na mecz z Valencią :
Kadra: César, López Vallejo, Diogo, Óscar, Ayala, Luccin, Sergio García, Juanfran, Oliveira, Pavón, Celades, Zapater, Diego Milito, Sergio Fernández, Chus Herrero, Victor Fernández (z rezerw), Valero, Burbu (z rezerw).
Gorący doping na La Romareda powinien dodatkowo motywować gospodarzy, a ich kibice są jedni z najlepszych moim zdaniem w Hiszpanii. Nie spodziewam się tego, że Valencia nawiąże walkę z Zaragozą jak równy z równym, ale nie zapominajmy, że jest to ciągle Valencia i Zaragoza powinna podejść do tego spotkania z szacunkiem dla rywala.

Typ : 1 (Real Zaragoza)
Kurs : 2.10 (Sportingbet)

Stake : 8,5/10

Powodzenia.
 
krzyzgandalfa 0

krzyzgandalfa

Użytkownik
Postaram się przedstawić spotkanie FC Sevilla - Racing Club de Santander

Primera Division (17 kolejka) 22.12.2007 r.​

Sevilla CF - Racing Santander​


Analiza :
W spotkaniu na Sanchez Pizjuan będziemy mieli po Gran Derby oraz przedstawionym przeze mnie innym meczu Real Zaragoza - Valencia CF równie ciekawy mecz.
Otóż Racing Santander jest rewelacją rozgrywek La Liga, zajmują wysokie miejsce w tabeli :

6. Racing Santander 16 7 5 4 16-15 26pkt

Jak wiemy, w ostatniej kolejce piłkarze z Santander przegrali z Real&#39;em Murcią 2:1, gola strzelił nasz Ebi Smolarek, który zaczyna się rozkręcać w swoim nowym klubie. Potencjał tej drużyny jest duży jak widać przemawiają za tym statystyki po 16 kolejkach w hiszpańskiej ekstrklasie. Nie przypadkowo są na tak wysokim jak na budżet klubu i nazwiska miejscu. Są nieobliczalni, ale przeplatają się różnie ich mecze (min. ostatni z Murcią) kiedy nie potrafią udźwignąć gry. Racing wyprzedza dzisiejszego swojego rywala w lidze. Lecz nie będą dziś faworytem.
Przypuszczalny skład na mecz z Sevillą : Tono - Pinillos, Oriol, Moraton, Luis Fernandez, Duscher, Colsa, Jorge Lopez, Ayoze, Munitis, Smolarek.
Ilość strzelonych goli nie imponuje może zbytnio, ale i nie dużo traci. Więc nie sądzę, że pójdą na wymianę ognia z niebezpieczną u siebie Sevillą. Nie sądzę, by poprowadzili otwartą grę, raczej pozycyjną, przeplataną kontrami.
Zaś dzisiejszy gospodarz ma zdecydowanie niską lokatę jak na możliwości jakie może prezentować.

9. FC Sevilla 16 6 2 8 28-22 20pkt

Wiemy jak Sevilla potrafi zagrać, może nie grają ostatnio takiej piłki jaką potrafią grać, ale raczej to oni będą kontrolować spotkanie. Wracają po przerwie do składu Adriano i Kerzakov.
Oto lista powołanych na ten mecz : De Sanctis, Vargas, Daniel Alves, Mosquera, Fazio, Escudé, Dragutinovic, Poulsen, Martí, Maresca, Renato, Jesús Navas, Chevantón, Kerzhakov, Koné, Kanouté, Diego Capel, Duda oraz Adriano.
Martwi mnie to, że nie grają z takim polotem i fantazją ostatnio, ale kadra, którą powołał Jimenez jest bardzo silna. Napastnicy z Sevilli zanotowali dobre spotkania ostatnio. Również Diego Capel zasługuje moim zdaniem na wyróżnienie. Poza tym bardzo mi się podoba atmosfera na tym stadionie, gdy gra Sevilla. Sevilla potrzebuje punktów w lidze, najwyższy czas wspinać się do góry.
Nie sądzę, by Racing poszedł na wymianę ognia tego wieczoru.

Typ : 1 (Sevilla CF)
Kurs : 1.60 (Sportingbet)

Stake : 5,5/10
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Co do spotkania Saragossy z Valencią to faktycznie... &quot;Che&quot; ostatnio mocno rozczarowują i nowy trener Ronald Koeman nie osiąga z drużyną takich wyników jakich od niego oczekiwano. Jednakże w mojej opinii piłkarze z La Romareda także w tegorocznych rozgrywkach rozczarowują, bo przecież mieli walczyć o pierwszą czwórkę, a wiele na to wskazuje, że będą walczyć tylko o UEFA. Ja w dzisiejszym spotkaniu typowałbym remis, który chyba nie zadowoli żadnej z drużyn ;)
Mój typ: X

Według mnie ciekawym typem jest dziś remis w meczu Almerii z Getafe. Obie drużyny nie należą do drużyn grających hurra ofensywnie więc w meczach z ich udziałem pada mało bramek. Tym razem może być podobnie ;)
Mój typ: X lub mniej niż 2,5 bramek
 
mardokk 0

mardokk

Użytkownik
Wlasnie te dwa mecze czyli Almeria - Getafe i Zaragoza - Valencia bardzo mnie zainteresowaly, w jednym jak i w drugim spotkaniu jestem sklonny postawic 2x.
Getafe ostatnio gra moim zdanie bardzo dobrze i udowodnila to w lidze jak i w pucharze UEFA. Natomiast jezeli chodzi o Valencie to aktualnie jest w dolku ale kiedys musza przerwac ta fatalna passe bo inaczej skonczy sie to dla niech tragicznie mysle ze po wygranym ostatnio meczu w Copa del Rey odbudowali sie troche i w najblizszym meczu ligowym zaprezentuja sie z lepszej strony niz w ostatnich spotkaniach ligowych.
 
mardokk 0

mardokk

Użytkownik
No i gdybym postawil 2x to moglbym sie cieszyc z wgranej kasy, jednak cos mnie podkusilo i zagralem na czyste 2 :/ Bardzo dobra postawa Getafe, Slaba Valencia w pierwszej polowie jednak w drugiej czesci pokazali ze nie jest z nimi jeszcze tak zle ????

Almeria - Getafe (0:2) (0:1)
Zaragoza - Valencia (2:2) (2:0)
 
kucharz_tm 7

kucharz_tm

Użytkownik
jutro przewiduje zwycięstwo drużyny Villarreal.
⚽ Villarreal-Recreativo 1 1.55

Huleva przegrała aż 5 wyjazdów w tym sezonie i uważam, że w tym meczu także sobie nie poradzi. Villarreal na wysokim 4 miejscu w tabeli ze stratą 7 punktów do lidera i 4 do drugiej Barcelony. Jak wiadomo w jutrzejszym meczu te dwie drużyny staną na przeciw sobie i któraś punkty straci. Więc zwycięstwo piłkarzy Villarreal będzie bardzo cenne
 
zioloziolo 7

zioloziolo

Użytkownik
VS

Niedziela
23.12.2007
19:00
Live from Camp Nou, Barcelona
Gran Derby Europy
---
FC Barcelona vs. Real Madrid
---
Typ: Samuel Eto&#39;o strzeli bramkę
Kurs: 2.75
Bukmacher: GameBookers
Nareszcie! Po długim oczekiwaniu naszedł czas na wielki mecz. Jedni pracując czekali na urlop świąteczny, drudzy którzy chodzili do szkoły czekali na dni wolne od szkoły a jeszcze inni na święta, a wszyscy kibice Barcy.. no i oczywiście realu czekali na ten mecz! Chętnie użyłbym innego określenia bo ten mecz to swego rodzaju bitwa. Nie mylić z wojną bo wojna skończy się dopiero z ostatnią kolejką w sezonie. Mimo, że gwiazdka jeszcze nie dzisiaj to piłkarze którejś z ekip mogą sprawić miły prezent swoim kibicom (remis traktuje jako wygraną realu ). Jak zwykle przed takim meczem zaczynają się gierki z prasą. Rijkaard mówi, że nie wystawi Ronaldinho, następnego dnia czytamy w gazetach, że Roni wyjdzie w pierwszym składzie. Ja tych konfrontacji prasowych nie czytam bo prawdy tam jest z jakies 60%. 4 punkty straty do gości nie dadzą nam fotelu lidera nawet jak wygramy. Barca u siebie jest niezwyciężona! Barca u siebie jedzie każdego po kolei nie dając nawet punktu nikomu. Natomiast bilans wyjazdowy realu to 4-2-2, w bramkach 15-7. Do składu wróciła Czarna Perła Barcelony. Były piłkarz gości Samuel Eto&#39;o! W ostatnim meczu z Valencią (3:0 dla FCB) zaimponował mi spokojem i opanowaniem przy strzeleniu obu bramek. To jest mecz w którym dużą rolę odegra doświadczenie. Dlatego tacy zawodnicy jak Dos Santos, Bojan powinni od 1 minuty usiąść na ławce a dopiero w 2 połowię wejść na 15 - 20 minut i dać z siebie wszystko a może nawet przesądzić o losach meczu sezonu. Prawdopodobny skład barcy będzie wyglądał tak:
Valdés - Puyol, Márquez, Milito, Abidal - Xavi, Toure, Gudjohnsen - Ronaldinho, Eto&#39;o, Iniesta.
Eto&#39;o napewno zagra na szpicy czyli jego głównym zadaniem będzie strzelanie bramek. On najlepiej wie jak to robić. Mimo iż real to jego były klub z zimną krwią wpakuje im dzisiaj nie jedną bramkę. Mimo iż na obrazku powyżej herb gości jest większy na boisku będzie inaczej, to Barca jest wielka to Barca będzie rządzić a na trybunach 100 tysięcy kibiców zedrze sobie gardła by wspierać najlepszą drużynę w Hiszpani. Choć jutro wigilia to najlepszym prezentem dla mnie będą 3 punkty zostawione w sercu katalonii ale to nie wszystko, 3 punkty zdobyte w pięknym stylu by pokazać realowi , że fotel lidera to nie jest ich miejsce, że niedługo będą musieli nam ustąpić tego miejsca bo król jest tylko jeden BARCA!
 
adizg 6

adizg

Użytkownik
Nie rozumiem czemu wszyscy stawiaja na Barcelone, Real jest w lepszej formie, moze i nie gra na wlasnym boisku, ale wydaje mi sie ze nie przegraja tego meczu, a typ z handicapem na Barcelonem jak dla mnie jest idiotyczny. W Barcelonie nie zagra Messi, na lawce usiadzie prawdopodobnie Ronaldinho i Deco, zagra mlody Dos Santos, ktory moim zdaniem jeszcze nie jest gotowy na mecz o taka stawke. Moim zdaniem dobrym typem jest x2, niezly kurs jest, a i bardzo prawdopodobne.
Moj typ: x2
Dokladny wynik: 2-3
Strzeli/nie strzeli: RvN 1
 
patrolinho 143

patrolinho

Forum VIP
Ja o wielkim meczu ... Barcelona - Real Madryt ... Tak, tak Panowie to już dzisiaj cały &quot;piłkarski świat&quot; skieruje oczy na Camp Nou ... Bo tam zawita magiczny wieczór ... Pisząc magiczny od razu nasuwa mi się zwycięstwo Barcy ... Jednak dla wielu mogę być nie obiektywny bo z Barcą jestem na dobre i na złe od dziecka tak więc ... Nie rozumiem przede wszystkich tych którzy mówią, że to Real jest w doskonałej formie i ma w każdej formacji przewagę ... Heh .. hola, hola ... Pomyślmy ... Pomoc ... Czy Real ma w ogóle kim straszyć ? No dobra Robinho ... Zgodzę się ... Jedyny kreatywny zawodnik na boisku ... Na niego zawsze można liczyć ... Reszta Realu to dla mnie drużyna pokroju Saragossy, czyli dobry, solidny zespól z ambitnymi celami ... Wielu zawsze mówi po zwycięstwach Realu jakie to mieli szczęście bo Casillas broni niesamowite piłki i ja muszę się z tym zgodzić chociaż chwała Realowi za to, że ma tak świetnego zawodnika ... Po ostatnim meczu Realu z Osasuną nie mam najmniejszych wątpliwości kto będzie rządził na boisku ... Na denny Real Barca zapewne nie przygotuje nic specjalnego, ale myślę, że kilka &quot;klepek&quot; powinno rozwiać wątpliwości co do obrony gości ... Pisząc denny na pewno narażę się na falę krytyki ... Cóż ... Jestem przyzwyczajony do Katalońskiego polotu i finezji tak więc byle czym się nie zadowalam ... ;) Barca w ostatnich meczach nie zachwyca, ale ... widać, że znów łapią rytm ... Wygrana z Valencią mogła się podobać a cała drużyna 2 połowę praktycznie &quot;prze truchtała&quot; tak wiec o zmęczeniu mowy być nie może ... Być może zagra Henry ... Wolałbym nie bo akurat w taki meczu to za bardzo nie jest on potrzebny ... Przydał by się Roni bo w takim spotkaniu na pewno poczuje power i udowodni wszystkim niedowiarkom na co go stać ... Brak Messiego nie będzie aż tak widoczny jak to każdy mówi ... Mówiąc szczerze kontuzja może mu zrobi dobrze bo w ostatnich meczach brakowało mu świeżości i pomysłu na grę ... To nie był ten Messi który grał na początku sezonu ... Za to drugi Messi to teraz Eto&#39;o ... Kapitalna forma tego zawodnika ... Mam nadzieję, że zmobilizuje się na to spotkanie bo Barca będzie go potrzebować ... Łatwość z jaką dochodził do sytuacji strzeleckich z Valencią wręcz mnie przeraża :jezora: Dlatego też typ na strzelca bramki - Eto&#39;o jak już ktoś pisał wydaje się być dobry .... Co do typowania 1x2 jestem przekonany o zwycięstwie Barcelony ... Chłopaki pokazali, że jak się zmobilizują to potrafią grać fantastycznie w piłę ... Tak więc Visca El Barca ... Visca El Blaugrana ... Vamossss BARCA !!!
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom