>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

MLB Postseason 2016

Status
Zamknięty.
challenger 10,6K

challenger

Forum VIP
Zapraszam do wygłaszania opinii i prezentowania swoich analiz.
Regular season za nami, nadszedł czas wyjątkowy dla każdego fana MLB a mianowicie Postseason. W tym roku jego obsada jest wyborna, znalazły się w nim sam uznane i zasłużone dla całej organizacji firmy (no może pomijając Cleveland Indians choć absolutnie nie zamierzam im odbierać splendoru, gdyż jak najbardziej zasłużyli na awans do postseason).
Tradycyjnie rozpoczynamy dwoma grami Wild Card - na pierwszy ogień idą zespoły z AL - Baltimore Orioles i Toronto Blue Jays by już kolejnej nocki stanęły przeciwko sobie zespoły z NL - New York Mets i San Francisco Giants. Zwycięzcy tych gier zmierzą się kolejno z Texas Rangers i Chicago Cubs. Grono zespołów walczących o World Series uzupełniają Boston Red Sox z Cleveland Indians w AL i Washington Nationals z Los Angeles Dodgers w NL. Zachęcam wszystkich do aktywnego udziału w dziale ????
 
challenger 10,6K

challenger

Forum VIP
vs.
Toronto Blue Jays - Baltimore Orioles [5:2 F/11]
Typ: Baltimore Orioles ML @ 2.36 ⛔⛔⛔
Pinnacle


Pitching MatchUp:
Orioles RH Chris Tillman (16-6, 3.77 ERA) vs. Blue Jays RH Marcus Stroman (9-10, 4.37 ERA)

Zaczynamy postseason :grin: starciem o AL Wild Card pomiędzy Toronto Blue Jays a Baltimore Orioles. Spotkanie zostanie rozegrane dzisiejszej nocy na Rogers Center w Toronto. Według bukmacherów zdecydowanym faworytem tej konfrontacji są gospodarze ale czy aż tak zdecydowanym jak wskazywałyby kursy oferowane przez nich?
Oba zespoły mierzyły się 19-krotnie w regular season, serię wygrało Toronto 10-9 jednak w ubiegłym tygodniu 3-meczową serię w Kanadzie zgarnęli gracze z Baltimore wygrywając 2-krotnie.
Starterami na dzisiejszy mecz są Marcus Stroman (TOR) i Chris Tillman (BAL).
Miotacz gospodarzy przystępuje do dzisiejszej gry po nie najlepszym w jego wykonaniu wrześniu, gdzie w 6 startach zaliczył bilans 0-5 jednak z dosyć niską 3.41 ERA. W tym sezonie w 3 startach vs Orioles zanotował bilans 1-2 z kosmicznym 7.04 ERA! Dodatkowo w całej swej karierze za 6 startów przeciwko Baltimore ma bilans 2-3 z 5.07 ERA.
Tillman z kolej pomimo kiepskich statów za swoje występy vs Blue Jays (bilans 5-10 w 24 startach) w tym sezonie potrafił za każdym razem zlimitować bardzo silną ofensywę gospodarzy. Grał z nimi 4 razy w tym sezonie jednak tylko za jeden występ dostał decyzję (1-0) i ma 3.63 ERA w tym sezonie vs Toronto. Warte odnotowania jest także to, że dwa ostatnie występy Chrisa na Rogers Center wyglądały bardzo solidnie za które ma 2.36 ERA co pozwala patrzeć z nadzieją na jego dzisiejszy start (podczas kariery za grę na Rogers ma bilans 2-6 z 7.01 ERA w 13 startach).
Oba zespoły posiadają olbrzymią moc w ofensywie, miotacze wystawieni na dzisiejszy mecz prawdopodobnie nie pójdą daleko w mecz dlatego spodziewam się że losy Wild Card znajdą się w rękach bullpenu a ten pewniejszy wydaje mi się w zespole dzisiejszych gości dlatego to właśnie nim mam zamiar dziś zaufać i na nich postawić należy jednak pamiętać,że w postseason w takiej lidze jak MLB wszystko może się zdarzyć...nie mniej...Let&#39;s Go Orioles!!!
  • Orioles are 29-13 in Tillmans last 42 starts during game 1 of a series.
  • Orioles are 14-3 in Tillmans last 17 starts vs. American League East.
  • Orioles are 5-0 in Tillmans last 5 starts on astroturf.
  • Blue Jays are 1-7 in Stromans last 8 starts vs. American League East.
  • Blue Jays are 0-4 in Stromans last 4 starts during game 1 of a series.
  • Orioles are 4-0 in Tillmans last 4 starts vs. Blue Jays.
  • Orioles are 25-56 in the last 81 meetings in Toronto.
 
sinobrody 1,3K

sinobrody

Forum VIP
Dyscyplina: Baseball
Spotkanie: Baltimore Orioles vs. Toronto Blue Jays
(Chris Tillman vs. Marcus Stroman)
Godzina: 02:00
Typ: Baltimore Orioles
Kurs: 2.35
Bukmacher: Bet 365
Analiza:
edit: Ubaldo wszedł w 11tej zmianie, nikogo nie wyautował, oddał 3 hity (ostatni to home run) i Orioles mogą jechać na wakacje.
Plus jest taki, że dojdzie do kolejnego starcia Blue Jays z Rangersami czyli meczyk z podtekstami !! Emocji nie zabraknie ????

&quot;Raczej ogólne przemyślenia niż typ do betowania&quot;
Rusza postseason ????
Oba mecze o dziką kartę zostały już rozłożone na czynniki pierwsze przez większość portali sportowych.
Mimo lektury kilku z nich nie jestem w stanie wskazać faworyta. Jest tyle argumentów przemawiających za każdą z drużyn, i ciężko wybrać ten, który będzie miał większą doniosłość.
Po pierwsze, jestem zdziwiony wyborem Stromana na mecz o wild card. Raz, że ma raczej słabszy sezon a dwa że ma straszne staty vs. Orioles. Tu posłałbym w bój Liriano, który grając w Piratach zaliczył zwycięstwo w meczu o WC w 2013 r. vs. Reds. Ma więc doświadczenie i lepsze staty vs. Orioles. Jak dla mnie spora przewaga Orioles w tym elemencie.
Dodatkowo, wg wszystkich ekspertów, Orioles legitmują się lepszym bull penem. Wspomnijmy o takich zawodnikach jak: Zach Britton i Brad Brach.
Po drugie: Dużo bardziej przekonuje mnie siła ofensyna Orioles. Z racji bezpośredniej rywalizacji z BRS śledziłem ich poczynania dość regularnie. I w przeciwieństwie do Blue Jays nie byli tak chimeryczni i imponowali mocą. Mają najwięcej HR w lidze.
Po trzecie: dużo pisze się o atucie własnego boiska. Jestem ciekaw jaki to będzie miało w tym konkretnym przypadku wpływ na wynik.
W zeszłym roku TBJ pierwsze dwa mecze u siebie vs. Rangers o ALDS przegrali a mimo to awansowali do ALCS. W tym sezonie TBJ świetny bilans u siebie a Orioles słaby na wyjeździe.
Osobiście nie ruszam tego meczu, jednak z przyjemnością go obejrzę. Kibicuję Orioles i mam nadzieję, iż Ci awansują dalej.
Z obstawianiem zaczekałbym do meczu SFG vs. NYM. ????
 
sinobrody 1,3K

sinobrody

Forum VIP
Dyscyplina: Baseball
Spotkanie: San Fransisco Giants vs. New York Mets
(Madison Bumgarner vs. Noah Synergaard)
Godzina: 02:05
Typ: Under 5,5 runs ✅✅ (3:0)
Kurs: 1.9
Bukmacher: Bet 365
Analiza:
..ogólne przemyślenia...
Wiadomo jak to baseball. Wszystko się może zdarzyć.
Jednakże dla mnie w tym meczu pachnie duuużym underem.
Kilka powodów:
Mamy dziś starcie dwóch fantastycznych miotaczy:
- Bumgarner - brak słów aby opisać gościa.
Do jego świetnych stat z tego sezonu dochodzi kolosalne wprost doświadczenie i mówimy tu też o postseason, czyli grach o dużo większa stawkę toczonych pod wpływem duuuużo większego stresu.
Jednym z bardziej imponujących wyczynów, wartym przypomnienia akurat dziś. 1szego października 2014 r. zaliczył complete shut out game vs. świetnym ofensywnie Piratom właśnie w meczu o Wild Card. Giants wygrali potem World Series.
- Synergaard - uwielbiam go oglądać. Siła i agresja w pierwotnej postaci. Równie charyzmatyczny jak Fernandez. Notuje dużo strike outów.
Obaj grali przeciwko dzisiejszym rywalom w tym sezonie.
Zanotowali bardzo podobne staty.
- MB: 13 zmian, 12 hits, 4 runy, 3 bb, 13 K, 1 HR (6:1 w pierwszym i 10:7 w drugim).
- NS: 13.2 zmiany, 7 hits, 4 runs, 12 K, 1 HR (1:6 w pierwszym i 2: w drugim).
Ważnym czynnikiem jest to, iż obaj zaliczyli w tych meczach po shut oucie. Mad-Bum przez 6 zmian nie oddał runa a Thor w aż 8.
Biorąc pod uwagę inne czynniki jak np. to, iż mecz o Wild Card to tylko jedna gra i błędy mogą być kosztowne przeczuwam ostrożną grę.
Inny ważny faktor to na pewno słabość ofensywna Mets.
Tak czy siak, dla fanów dobrych miotaczy to must watch spotkanie.
 
szymon1989 2,1K

szymon1989

Użytkownik
Polecam. Chociaż ja wolę iść w under 3 w pierwszej połowie meczu (czyli 4.5ip). Przede wszystkim by wszystko zależało od tych dwóch wspomnianych dżentelmenów. Warto dodać jak Baumgarner radzi sobie na City Field (4-0, 0.62 ERA).
Jeżeli mówimy o słabej ofensywie Mets to co powiedzieć o SF ?
PO All-Star break zanotowali koszmarny okres. We wrześniu odbijali na poziomie .238 avg przy .256 Metsów. To jeden z najgorszych wyników w lidze. Do tego bullpen grał w tym okresie bardzo przeciętnie. Zanotował kilka poważnych wpadek, które kosztowały SF wygrane i nerwówkę do końca sezonu. Nie wyglądało to w ostatnim czasie rewelacyjnie.
Biorąc pod uwagę właśnie tą słabość bullpenu w ostatnim czasie ja bym tu jednak szedł w Mets, szczególnie że własne boisko to jednak niezły HC w tak ważnym meczu a kursy &gt;2,00 zachęcają by grać tu na doga bo też jakby tak się przyjrzeć to w postseason Baumgarner jest niesamowity, ale od sierpnia zanotował lekki zjazd formy i zanotował kilka poważnych wpadek(5-3, 4.02 ERA 67ip 66h 34er 18bb 81k ale w tym kilka bardzo średnich spotkań). Synergaard na przestrzeni sezonu spisywał się bardzo regularnie.
Dlatego ja tutaj bym poszukał wygranej Mets i under w pierwszej połowie meczu.
New York Mets @2,07 ⛔ 0:3
Under 3 (1st half 4,5 innings) @1,854 ✅ 0
 
sinobrody 1,3K

sinobrody

Forum VIP
Blue Jays vs. Rangers
(Marco Estrada vs. Cole Hamels)
22:30; Arlington Park
Wyniku nie typuję, bo przy tym zestawieniu miotaczy to raczej wróżenie..
Chciałbym tylko trochę przybliżyć atmosferę &quot;napięcia&quot; jaka panuje między obiema drużynami i zachęcić was do oglądania meczu bo może być ciekawie i emocjonująco. ????
W zeszłym sezonie oba teamy też starły się w ALDS i Toronto wygrało 3-2 aby później odpaść vs. Kansas City Royals.
Wygraną w słynnym piątym meczu zawdzięczają m.in. Bautiście i jego 3 run homerowi w 7mej. To wybicie, a raczej zachowania Bautisty zaraz po wybiciu stało się przyczyną spięcia na boisku a także &quot;złej krwi&quot;w późniejszych meczach.
O co poszło?
O to, że zaraz po wybiciu Jose nie zaczął biec po bazach tylko celebrował oglądanie piłki opuszczającej boisko a potem jeszcze bardziej widowiskowo odrzucił kij. Duże chłopaki z MLB są bardzo wrażliwi na punkcie takich mikro zachowań i przykładają dużą wagę do tego typu etykiety.
Potem jeszcze nieporozumienie co do zachowanie Encarnacion&#39;a i chłopaki wstały z ławek.
Poniżej link do całego zdarzenia:
http://m.mlb.com/video/topic/94814812/v523054683/textor-gm5-bautista-hammers-goahead-threerun-shot/?query=alds
A tu obszerniejsza wersja: (od 10:50)
http://m.mlb.com/video/topic/94814812/v523069283/textor-gm5-blue-jays-take-lead-in-a-wild-7th-inning/?game_pk=446255
Tak w ogóle to ten bat flip (mimo, iż był oczywistym brakiem szacunku i poszanowania niepisanych zasad) zrobił niezłą karierę ????
(NP. w NHL&#39;17 można tak było celebrować zdobycie bramki )
http://m.mlb.com/cutfour/2016/07/29/192412902/jose-bautista-bat-flip-is-celebration-in-nhl-17
Jak pisałem, to zdarzenie popsuło atmosferę między oboma klubami i stało się przyczyną różnego rodzaju mini rewanżów itp. z których najbardziej wbił się w pamięć ten z Odorem uderzającym Bautistę w twarz, za co dostał 8 gier kary.
http://m.mlb.com/video/topic/73497276/v702898683/tension-from-2015-alds-revisited-in-matchup-in-texas/?query=odor%2Bbautista
 
sinobrody 1,3K

sinobrody

Forum VIP
Dzień 2.

Ok, dziś cały dzień akcji.
Toronto z Texasem już grają i po homerze Tulowitzkiego Blue Jays prowadzą 2-0. Toronto u siebie jeszcze mocniejsze. Czyżby sweep? ;)
------
0 22:30 BRS grają drugi mecz w serii vs. Indians. Wczoraj po wyrównanym meczu Indianie zebrali pierwszy skalp i wygrali 5:4. Porcello oddał 3 pojedyńcze homery w jednej zmianie. Zaimponował mi Bauer. Niezła gra. Sox tylko 2-9 z RISP - cały sezon borykali się z tym problemem.
Dziś narzuca Price i widzę tu olbrzymią przewagę Red Sox. Obym się nie mylił. Oby chłopaki z Bostonu się obudziły, bo wczoraj mimo 4 runów jacyś tacy ospali.
------
Dziś rusza też NLDS i będzie co oglądać.
W starciu Dodgers z Nationals ogólnie widzę Dodgersów jako tych, którzy awansują. Kershaw dziś na górce to jeden z licznych argumentów za nimi. Grał vs. Nats 20 czerwca. 6 hits i 1 run plus zwycięstwo to dobry prognostyk przed tym meczem.
------
Jako fan Cueto i sympatyk Giants liczę na nich w starciu z nielubianymi przeze mnie Cubs. Trzeba im jednak oddać, iż ich dokonania defensywne są niewiarygodne. A dołek ofensywny San Fran został chyba zażegnany, jestem więc ciekawe kto będzie górą w tym starciu.

Ogólnie w obu NLDS spodziewam się underowych wyników.
A u Indian strzelania ????
GO BOSTON !!
 
bybejita 307

bybejita

Użytkownik
Szczerze Boston nie wygra dziś raczej, Price ostatnio słabiej, a wiemy nie od dziś że Price jest totalnym drewnem co roku jeśli chodzi o wrzesień i playoffy.
Imo lepiej nie ruszać BOston-Cleveland dziś.
Cubs - 1.5 @2.20
Dodgers -1.5 @2.10
to dobre typy na dziś.
Edit:23:17
No i Price już poległ ;( coś czuje że z 0-2 się nie pozbierają i CLEVELAND przejdzie dalej ????
 
sinobrody 1,3K

sinobrody

Forum VIP
Boston - Indians, Game 2: 0-6.
Boston był tylko tłem dla Indian. Indianie grali z kolei bardzo skutecznie i efektywnie. Kluber świetne zawody. Shutout i ponad 7 rozegranych zmian.
Oglądanie gry BRS było bolesne. Z taką grą to w Bostonie też ich pozamiatają.
Raz że shutout.
Dwa, że znowu super bilans z RISP (0-5).
Trzy: miotacz znowu nie wytrwał nawet 5 zmian. Koszmar jakiś. Rekord Price&#39;a w post season szału nie robił, delikatnie mówiąc (nie ma jeszcze zwycięstwa !!) ale myślałem że facet odwróci dziś złą passę.
Cztery: grający na 3ciej bazie Brock Holt to taki baseballowy Rasiak jeśli chodzi o zwinność i koordynację w grze obronnej (chociaż w tej serii dobrze odbija).
Pięć: magiczny kwartet z Bostonu: Betts, Ortiz, JBJ i Bogarets ma 3 hits na 28 at bats co daje jakieś 0.107 średniej. A mówimy o najlepszej ofensywie sezonu zasadniczego !!!!
O co kaman? Obudźcie się panowie!!
A i fun fact:
Brandon Guyer z CI jest najczęściej trafianym przez miotaczy zawodnikiem - 31 razy, średnio raz na 17 at bats ???? ????
Ktoś z was widział jak Mike Napoli ze zwinnością gazeli zanurkował po piłkę w 9tej zmianie po uderzeniu Ramireza? ???? Wszystko im dzisiaj wychodziło.
 
A 5,8K

alex.bp

Użytkownik
Kluber świetne zawody. Shutout i ponad 7 rozegranych zmian.
Tak dla ścisłości to Cluber nie zrobił shutouta, bo nie dograł do końca ;) Shutouta zrobił MadBum z Metsami.
Jeśli chodzi o Boston, to widzimy w tej serii takich Red Sox, jak w dużej ilości meczów w drugiej części sezonu. Na początku rozgrywek z takich okazji, jak mieli teraz, to było po 5-6 runów na luzie. Dla porównania, co robią Blue Jays? Miażdżą z tzw. &quot;scoring positions&quot;. Indians podobnie. Gracze z Toronto kolejno 13 H i 10 R oraz 6 H i 5 R. To się nazywa skuteczność. Myślałem, że Hamels miał po prostu gorszy dzień, ale Darvish też został obity jak dzieciak. Duża szansa na sweep.
W 3 meczu bardzo słabe zawody w wykonaniu Kershawa i Scherzera, obijani niemiłosiernie. Na szczęście bullpen wybronił Clayowi ten mecz.
Dzieje się, homeruny sypią się jak z rękawa, teraz zostaje czekać na mecz w Bostonie, bo powinno być ciekawie i ofensywnie. Oby się obudzili, bo szkoda by było szybko zakończyć serię drużyn z takim potencjałem.
 
A 5,8K

alex.bp

Użytkownik
Zrobił shutout. Nawet komentatorzy często używają tego sformułowania. 7 innin shutout. Taki skrócony shutout ????
Tak mówią, ale do statystyk się tego nie wlicza jako shutout ;) Nie zmienia to faktu, że w takiej formie pewnie by dociągnął do końca na &quot;0&quot;, ale nie było sensu go forsować przy takiej przewadze.
Tak na marginesie, to właśnie Cueto i Lester robią podwójnego &quot;shutouta&quot; ????
 
sinobrody 1,3K

sinobrody

Forum VIP
Super szybka analiza DAY 2 w NL.
Dodgers vs. Nats - nie mam bladego pojęcia kto wygra bo składy i miotacze wyrównani, jednak liczę na Nats. Raz, że Roark bardzo mi imponował cały sezon a dwa, że Nats mają zbyt dużo potencjału aby gładko oddać 3 do jajka. Go Nats i Trea Turner !!

Giants vs. Cubs - ze smutkiem rano zobaczę pewnie, iż Cubsi prowadzą 2-0. Cueto nie dał rady to Samardzija tym bardziej ???? .
 
sinobrody 1,3K

sinobrody

Forum VIP
Dodgers vs. Nats przełożony z powodu pogody.
Giants vs. Cubs zgodnie z przewidywaniami.
Cubsi prowadzą już 2-0. Ich statystyki defensywne są nie z tej ziemi a gra naprawdę robi wrażenie. Wyrównany skład, dobra ofensywa i kosmiczny wprost pitching stuff. Hejtowałem na nich często w sezonie zasadniczym bo akurat dawali plamę w meczach, które obstawiałem ale teraz mnie przekonują.
Ich kibice są dodatkowym atutem. Fani żadnej innej drużyny tak nie reagują na poszczególne odbicia i runy. Czuć moc płynącą z każdej właściwie strony.

A wczoraj, po tym jak Travis Wood zmienił uderzonego piłką Hendricksa i odbił home runa jako pierwszy reliever od 1924 r. nawet ja zacząłem wierzyć, że Cubs mogą dokonać czegoś, co nie udało im się od 1908 r. czyli wygrać World Series.
W poniedziałek 3cie starcie i to jakie!! Mad-Bum vs. Arrieta !!! Must watch!!
Tak w ogóle Mad-Bum to ogromny kozak. Genialny miotacz + dobry pałkarz. Wczoraj w piątej wszedł jako pinch hitter i dotarł na bazę po błędzie obrońcy. Ostatnio drugi shutout w wild card game !! A najlepsze jest to, że (w odróżnieniu np. od Price&#39;a z Bostonu) Mad-Bum z najlepszej strony pokazuje się właśnie w postseason. Na 8 ostatnich gier ma 3 shutouty i kilka innych kosmicznych rekordów. Nawet jeśli Cubs wygrają serię, to nie sądzę aby to stało się już w poniedziałek.
 
bybejita 307

bybejita

Użytkownik
@sinobrody Mike Napoli, nie Mark hehe
Ogólnie dziś według mnie nie ma innych szans niż te 2 typy.
Boston -1.5 @2.30
Buchholz dziś uratuje trzecią grę w dodatku grają na Fenway nie ma innej opcji że przegrają.
Toronto -1.5 @1.95
Co tutaj duzo mówić, Blue Jays oficjalnie po wygranej dzikiej karcie wyszli z dołka, aktualnie ich ofensywa jest w takim gazie że głowa mała.

Co do Cubsów, pewnie przegrają serię XD Kto jak kto, ale ich widzę najbardziej w przegraniu 2-0 serii xD
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
sinobrody 1,3K

sinobrody

Forum VIP
@sinobrody Mike Napoli, nie Mark hehe
Literówka ;)
Boston -1.5 @2.30
Buchholz dziś uratuje trzecią grę w dodatku grają na Fenway nie ma innej opcji że przegrają.
Chciałbym podzielać Twój optymizm. Boston ma niezłą historię come backów (np. w 2003 r.), jednak Bucholz zabija we mnie resztki optymizmu. Mimo wszystko oglądam z nadzieją na niespodziankę i stawiam na over.

edit: popadało i mecz przeniesiony na jutro na 00:05

Toronto -1.5 @1.95
Co tutaj duzo mówić, Blue Jays oficjalnie po wygranej dzikiej karcie wyszli z dołka, aktualnie ich ofensywa jest w takim gazie że głowa mała.
Tu się zgadzam całkowicie.
Co do Cubsów, pewnie przegrają serię XD Kto jak kto, ale ich widzę najbardziej w przegraniu 2-0 serii xD
Nie doceniasz Cubsów imo ???? To jest banda dobrych grajków.
Z drugiej strony mamy parzysty rok i San Fran jako rywala ???? ???? Nie żebym wierzył w te zabobony ale ...
 
challenger 10,6K

challenger

Forum VIP
Nie doceniasz Cubsów imo To jest banda dobrych grajków.
Z drugiej strony mamy parzysty rok i San Fran jako rywala Nie żebym wierzył w te zabobony ale ...
Wszystko w rękach Matt&#39;a Moore&#39;a bo co do jutrzejszej gry jestem spokojny bo MadBum to MadBum tym bardziej na AT&amp;T i jeśli Moore podoła w póki co ew jeszcze game 4 to w game 5 Cueto dźwignie to i to Giants przejdą dalej ale póki co to odległa póki co melodia przyszłości...choć jako fan SF będę wierzył do końca
 
sinobrody 1,3K

sinobrody

Forum VIP
Ależ to był meczyk w Toronto ????
Osuna i Bush dali świetne zmiany a Donaldson w najważniejszym momencie dał sygnał do ataku.
-----
Dziś 3 kolejne gry i choć nie obstawiałem do tej pory tylko delektowałem się grą to dziś zrobię wyjątek i pójdę w kierunku overów:
- Nationals vs. Dodgers over 6,5 +
- Indians vs. Red Sox over 7,5.
Dodgersi co prawda mają słabe osiągi vs. leworęczni miotacze ale to akurat jest Gio Gonzalez. Mocno by mnie zdziwiło, gdyby dał tutaj pokaz dobrej gry. W dwóch dotychczasowych grach przekraczali tę linię.
A drugi mecz jest na Fenway. Silne ofensywy (liczę, że Boston się obudził - mieli dwa dni) i słabi miotacze.
------
I w nocy wisienka. Arrieta vs. MadBum. ????
-----
Aha! Śniło mi się, że Dodgersi byli w World Series i Scully wrócił komentować ????
 
sinobrody 1,3K

sinobrody

Forum VIP
ALCS
Mamy już zestaw zespołów, które zagrają o ALCS: zwycięzcy meczu wild card game Toronto Blue Jays zagrają z Indianami.
Przed rozpoczęciem sezonu, a nawet przed rozpoczęciem postseason, mało kto stawiał na obie drużyny. Oba teamy jednak pokazały charakter, równą formę i świetną dyspozycję wszystkich formacji i spotkają się w meczu, którego stawką jest wejście do World Series.
Nie mam bladego pojęcia, kto wygra to starcie, nie radzę też nikomu obstawiać tych meczów (chyba, że overki). Play offy w baseballu wg mnie częściej przypominają loterię. Różnice pomiędzy graczami są tak niewielkie, że często drobne szczegóły decydują o końcowym powodzeniu.
Gdybym się jednak miał pokusić o wskazanie faworyta to obstawiłbym Blue Jays. &quot;Wykazali&quot; się zarówno w meczu wild card jak i ALDS.
W ALDS mieli trudniejszego rywala i zdobyli aż 21 runs. Aż 7graczy z lineupu zaliczyło home run.
Nie chce nic odejmować Indianom. Ich gra w pewnych momentach bardzo mi się podobała, kilku graczy jest w formie, jednak awans dostali za darmo, bo Boston nie stawiał absolutnie żadnego oporu.
I wydaje mi się, iż miotacze Cleveland nie są w takiej świetnej dyspozycji, na jaką wskazują statystyki. W meczach z Blue Jays zarówno starterzy jak i bull pen będą musieli solidnie się wykazać i nie sądzę, aby ten egzamin zdali.
------
 
sinobrody 1,3K

sinobrody

Forum VIP
Chicago Cubs - NLCS
Giants prowadzili od końca 5tej zmiany 5-2 i wszyscy powoli szykowali się do wyjazdu do Chicago a Cueto obmyślał strategię na 5ty mecz.
W 9tej zmianie Cubs, którzy do tego momentu zanotowali tylko dwa uderzenia odrobili 4 runy i wyszli na prowadzenie !! Wyrównali tym samym rekord ilości odrobionych runów w postseason czyli 3 (Mets w 1986 r.).
Chapman szybko dopełnił formalności i Cubsi w naprawdę wielkim stylu awansują do NLCS. Tam oczekiwać bedą kogoś z pary Dodgers - Nats.
David Ross z Cubs został najstarszym łapaczem, który odbił homera w postseason (39 lat).
Moore miał świetny występ. 8 zmian, 2 hits, 1 ER i jeszcze RBI.
Oprócz magicznej 9tej zmiany najbardziej podobało mi się jedno zagranie defensywne Baeza. Najlepsze jakie widziałem w tym sezonie (może po asyście Puiga z początku sezonu) - jeśli zamieszczą fragment to podam potem link.
edit: tu wspomniane zagranie. co prawda efektu nie przyniosło, bo po rewizji zapisu wideo span zdobył bazę, jednak samo zagranie palce lizać, a Baez ma takich dużo więcej:
http://m.mlb.com/video/topic/63817564/v1205734183/chcsf-gm4-span-beats-baezs-great-stop-after-review/?game_pk=487610
Ogólnie świetna seria. Dużo emocji i dobrego baseballa. Cubs potwierdzili siłę - mają bandę zabójców w polu i świetnych miotaczy. Dla mnie faworyt do wygrania World Series w tym momencie.​
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom