>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

IO Rio 2016: Siatkówka mężczyzn [6-21 sierpnia 2016]

Status
Zamknięty.
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik


SIATKÓWKA MĘŻCZYZN (6-21 sierpień 2016)







Strona z newsami, oraz wyniki i statystyki -&gt; http://rio2016.fivb.com/en/volleyball/news


Mecze będą rozgrywane w słynnej Maracanazinho oraz Copacabana Arena.
Złota z Londynu bronić będą Rosjanie. Rosjanie to jeden z rywali grupowych Polaków. Zapowiada się bardzo ciekawy turniej. Obsada bardzo mocna, mimo braku Serbów i tak mamy zespoły z światowego topu.

Faworytem są gospodarze, Brazylijczycy, dla których jakikolwiek inny wynik niż złoto w Rio będzie porażką. IO w Pekinie, a potem w Londynie Brazylia kończyła przegranym finałem, najpierw z USA, a potem z Rosją. Czy u siebie dadzą radę?

Polskich kibiców jednak najbardziej interesował będzie występ Biało Czerwonych. Polacy maja chrapkę na coś więcej niż podczas poprzednich IO, kiedy to w Londynie odpadli w ćwierćfinale, ba w Pekinie także faza 1/4 finału okazała się dla nas nie do przejścia. Aspiracje mamy spore, ale czy zespół Antigi uda się wskoczyć na odpowiedni poziom, gwarantujący dobrą grę? Ostatnie miesiące i występy w Lidze Światowej nie napawają optymizmem. Ale może uda się przygotować super formę na Rio?
Oby nie było blamażu jak w Londynie, kiedy to odpadliśmy z Rosją w ćwierćfinale,ale problemy zaczęły się wcześniej, bowiem jeszcze w fazie grupowej przegraliśmy 1:3 z Australią, to nie był udany turniej podopiecznych Andrei Anastasiego. Oby z Antigą było lepiej.


Do ćwierćfinałów IO awansują po cztery najlepsze reprezentacje z każdej z grup.


Kto jest Waszym faworytem? Jak spisze się Polska? Zapraszamy do dyskusji ;)
 
kamil9414 82

kamil9414

Użytkownik
Chciałbym przedstawić siatkarską reprezentację Włoch, która według mnie może być czarnym koniem turnieju olimpijskiego, a kto wie czy nie kandydatem do złota i końcowego sukcesu.
Na wstępie warto podkreślić, że reprezentacja Italii jest pomijana w kontekście kandydatów do złotego medalu i stawiana – choć tego nie mogę rozumieć, za choćby Polską i Stanami Zjednoczonymi, gdzieś tam przed Iranem i Argentyną. Kompletnie się z tym nie potrafię zgodzić i uważam, że Włosi zaraz obok Francji i gospodarzy Brazylii będą mieszać w turnieju.
Największym argumentem na poparcie mojej tezy jest osobiste przekonanie, że Włosi będą wyglądać dużo lepiej niż jeszcze podczas turnieju finałowego ligi światowej. Wyglądali na mocno ociężałych, a ich największe atuty nie mogły coś wyjść na światło dzienne. Nikt chyba jednak nie ma wątpliwości co do tego, że będąc w odpowiedniej formie Zajcew oraz Juantorena mogą tworzyć duet najlepszych skrzydłowych każdego turnieju, rażąc niebywałą siłą ofensywną każdego napotkanego przeciwnika. Jestem przekonany, ze o ile wspomagana ta dwójka będzie odpowiednio asekurowana w przyjęciu przez drugiego przyjmującego Matteo Piano oraz libero Massimo Colacci, to skupieni na głownie ofensywnych aspektach pochodzący z Kuby i mający rosyjskie korzenie siatkarze będą z pewnością potrafili poprowadzić reprezentację do fazy medalowej.
Warto podkreślić, ze o ofensywnej sile rażenia stanowić tutaj mogą niezmiernie doświadczeni środkowi, zarówno Birarelli jak i Piano, którzy w każdym meczu zarówno na zagrywce, jak i ataku dokładają od siebie niezmiernie potrzebne punkciki. A cała gra jest prowadzona przez wciąż przecież młodego i czasami szalonego rozgrywającego Gianneliego, dla którego może być to nie lada sprawdzian, a kredyt zaufania jaki zdołał sobie wypracować u szkoleniowca na pewno sprawił, że od dawna w wizji trenera jest on pierwszym wyborem na pozycji rozgrywającego.
Czekam na opinie i komentarze pozostałych osób na forum, tak się przedstawia bowiem ciekawa reprezentacja Włoch, która moim zdaniem może sprawić wielkiego psikusa na tym turnieju.
 
Otrzymane punkty reputacji: +35
kojiro 290

kojiro

Użytkownik
Jestem przekonany, ze o ile wspomagana ta dwójka będzie odpowiednio asekurowana w przyjęciu przez drugiego przyjmującego Matteo Piano
Chciałbym zauważyć, że Matteo Piano gra na pozycji środkowego , a nie przyjmującego. Nie uważam też by odegrał bardzo ważną rolę w drużynie podczas tego turnieju. Turniej Ligi Światowej jak i Puchar Świata pokazały, że Blengini będzie korzystał na środku z pary Birarelli - Buti. W przyjęciu Juanorene wspomóc może Lanza, który jest pierwszym wyborem trenera i jest też wchodzący z ławki Antonov.

W ramach ciekawostki skład Włochów na RIO prezentuje się następująco:

rozgrywający: Pasquale Sottile, Simone Giannelli
atakujący: Ivan Zaytsev, Luca Vettori
przyjmujący: Oleg Antonov, Osmany Juantorena, Filippo Lanza
środkowi: Matteo Piano, Simone Buti, Emanuele Birarelli
libero: Massimo Colaci, Salvatore Rossini

Z pewnością jest to bardzo mocna drużyna , której aspiracje do medalu są uzasadnione. Bardzo duża siła na skrzydłach, solidna ławka rezerwowych - to wszystko pozwala myśleć o dobrym wyniku.

Włochów czeka zapewne bardzo trudna faza grupowa i wyjście z grupy z 4 miejsca wcale nie przekreśla ich szans. W trakcie turnieju spodziewam się kalkulacji ze strony Italii i możliwości dostosowania ostatniego meczu w grupie pod kątem potencjalnego rywala w ćwierćfinale. Oczywiście w przypadku , gdy ten awans będą mieć już pewny.
 
kamil9414 82

kamil9414

Użytkownik
Chciałbym zauważyć, że Matteo Piano gra na pozycji środkowego , a nie przyjmującego. Nie uważam też by odegrał bardzo ważną rolę w drużynie podczas tego turnieju.
To nie mój błąd, to wielbłąd. Przepraszam i oczywiście chodziło mi o Lanzę. Nie mam pojęcia czemu myślałem o jednym, a pisałem o drugim. Brawo za czujność.
 
P 29

przem_l

Użytkownik
Co myślicie Polska ma szanse wygrać IO 2016?
Jest promocja w Media Markt, że jak Siatkarze wygrają to zwracają kasę ;)
Myślę czy coś nie kupić ;)
Co o tym myślicie?
 
M 0

mocny1010

Użytkownik
Jeśli chodzi O ten media Markt to fajna reklama. Poprzedni raz mieli płacić za półfinał Polski W piłkę na mistrzostwach Europy. Było blisko. Dlatego teraz pewnie wymyślili sobie złoto A nie dowolny krążek . Myślę że ciężko będzie. Ale jak I. Tak masz coś kupić to pewnie można spróbować .
 
vilgar 18

vilgar

Użytkownik
Oglądałem siatkówkę przed Rio, jak dla mnie Brazylia to value straszne 2.50 grają u siebie, mają wszystko naprawdę niczego im nie brakuję żeby wygrać Igrzyska u siebie. Są bogami tej gry, Rosjanie mogą im zagrozić ale myślę że większych problemów mieć nie będą...
 
kojiro 290

kojiro

Użytkownik
Być może Brazylijczycy wygrają te igrzyska jednak według mnie w kursie 2,50 na ich zwycięstwo nie ma value. Jest to słabiutki kurs patrząc na perspektywę jaka rysuje się przed turniejem. Obecnie czołówka jest bardzo wyrównana. Oprócz gospodarzy jest 6 drużyn, które śmiało mogą walczyć o strefę medalową i stanowią realne zagrożenie podczas turnieju. Już w fazie grupowej Brazylijczycy nie będą mieć łatwo . Z grupy pewnie wyjdą, ale wcale nie będzie nic dziwnego w tym jak zakończą ją na 4 miejscu. Będą grać przecież z Francją,USA,Włochami. Biorąc jednak pod uwagę , że grupa &#39;&#39;polska&#39;&#39; jest na papierze dużo słabsza Brazylijczycy muszą walczyć o czołowe pozycje w fazie grupowej bo inaczej trafienie na Polskę czy Rosję wcale nie będzie komfortowe. Drużyny takie jak Stany Zjednoczone, Włochy, Francja - grające na dużej intensywności będą dużym zagrożeniem. Według mnie Brazylia co rok stacza się po równi pochyłej w dół, a inne drużyny pną się ku górze przez co dysproporcja między Brazylią a resztą jest już przeszłością. Uważam, że brak drugiego klasowego przyjmującego do Lucarelliego może odbić się w kluczowych meczach przez co Brazylijczycy mogą tego złota jednak nie zdobyć.
Dziwi mnie, że Bet365 daje mniejszy kurs na Rosję niż USA w kontekście całego turnieju.
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Oglądałem siatkówkę przed Rio, jak dla mnie Brazylia to value straszne 2.50 grają u siebie, mają wszystko naprawdę niczego im nie brakuję żeby wygrać Igrzyska u siebie. Są bogami tej gry, Rosjanie mogą im zagrozić ale myślę że większych problemów mieć nie będą...
Tak piszesz, odnośnie szans Brazylii i informujesz nas, iż oglądałeś siatkówkę przed RIO, to z twojej tezy można wyciągnąć wniosek, że owszem oglądałeś ale grubo przed RIO, gdzieś koło 2004-2006 rok;). Bo wtedy to śmiało można było stawiać Kanarki jako murowanego faworyta do złota. Teraz można ich wrzucić do grona ścisłych faworytów, gdzie są drużyny, które mogą z nimi spokojnie wygrać. Brazylia mimo że nic nie wygrała od 6 lat, to i tak zawsze przez bukmacherów była stawiano jako faworyt, najczęściej z zaniżonym kursem. Teraz to jest spotęgowane ze względu na fakt, że są gospodarzami. A dlaczego jako drużynę mogącą im zagrozić postawiłeś tylko i akurat na Rosjan? Przecież ta drużyna ostatnio gra słabo (ich awans z Berlina teraz wygląda inaczej po rewelacji z MKOL:]), będę grać bez Musera, stanowiącego handicap dla tej drużyny. W drabince po stronie BRA, jest Francja, USA, Włochy.
A kurs na złoto Brazylii po 2,5 to przesada i to znaczna. Podejrzewam że granie na nich kursów na mecz na 1/4, 1/2 i finał razem da lepszy zarobek niż granie z góry po 2,5. A jeszcze są mecze grupowe.
 
S 25,4K

sobolekk

Użytkownik
2,25 na Wlochy z Francja? Wchodze jak w maslo. Francuzi pograli fajnie rok czy dwa i juz uznawani za Bogow. Ludzie tu sa igrzyska , liczy sie potencjal kadrowy, a Wlosi maja 2x lepszy od Francuzow.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
R 13

rrr111

Użytkownik
2x lepszy sklad od Francuzów? Boże brednia, goni brednie. Jak mozna wypisywac takie kłamstwa? Gdzie Ty widzisz aż takie przewagi Włochów nad Francja?
 
madritista94 571

madritista94

Użytkownik
2,25 na Wlochy z Francja? Wchodze jak w maslo. Francuzi pograli fajnie rok czy dwa i juz uznawani za Bogow. Ludzie tu sa igrzyska , liczy sie potencjal kadrowy, a Wlosi maja 2x lepszy od Francuzow.
2x razy lepsza kadra ? chyba juz dawno nie interesujesz sie siatkowka...
Francja o wiele lepszy potencjał , zgranie i atmosfera !
Nawet spojrzmy na pierwsze szostki :
Rozegranie Toniutti - Giannielli - moim zdaniem lepszym zawodnikiem bardziej wszechstronnym jest Francuz , młody włoch czasami popada w stres i tylko wystawia a nie rozgrywa , tego nie mozna powiedziec o Francuzie który swietnie pasuje do szybkiej kombinacyjnej gry Trójkolorowych
Libero Grebennikov- Colaci/Rossini - tu krótko , dwóch włochów nie ma co porównywać do najlepszego libero świata...
Atakujący Rouzier - Zaytsev - w tej parze widze chyba tylko plus na korzyść włochów , bo Ivan dysponuje dużą siłą rażenia plus dobrym mocnym serwisem , lecz o jakiej ogromnej różnicy nie można mowić bo Antonin potrafi wzbić się na wysoki poziom jak , wejdzie dobrze w mecz ciezko go zatrzymac
Przyjęcie Ngapeth Tille - Juantorena Lanza - porownywać pary cenie wyżej tez Ervina i Kevin , są o wiele lepsi na przyjeciu , w ataku tez potrafią być skuteczni , a Ervin jak wiemy moze wygrać sam mecz jest to zawodnik klasy swiatowej, u Włochów jest Osmany ale on juz ma swoje lata nie ta skoczność moze w ataku cos tam jeszcze gra lecz w przyjeciu coraz gorzej , Lanza moze troche nadrabia w przyjeciu natomiast w ataku jest mizerny w całym meczu bd widać jego slabosć
Środek: Le Goff i Le Roux - Buti Birarelli - tu bym dał remis Francuzi lepsi w ataku , doświadczenie w bloku po stornie Makaroniarzy, jednie przewage widze w serwisie Kevin potrafi przylozyc i zdobyć serie pkt.
Ławka: w Francji mamy zawsze niebezpiecznego Marechala który może poprawiać przyjecie w czasie meczu oraz młodego Rossarda u którego widać że posiada bardzo dobre umiejetności. U Włochów Antonov,Piano,Vettori . Jedynie Olego moim zdaniem moze cos najwyzej wnieść gdy bd zmieniał pewnie Lanze a jesli chodzi Piano i Vettori dla mnie kiepska forma niczym nie zaskakują.
I mam pytanie gdzie tu widzisz 2x lepsza kadre Włochów ? chybaz 5 lat temu jak nie wiecej ... Francuzi lepszy potencjał poszczegolni zawodnicy i co najwazniejsze atmofera dzieki któej widać ze to jest zespół a nie zbieranina graczy. Trójkolorowi wygrają ten mecz 3-0 lub 3-1 !
 
Otrzymane punkty reputacji: +31
R 13

rrr111

Użytkownik
Szkoda sobie nawet głowy zawracać głupotami niektórych.
Co do Włochów to zobaczymy czy Blegini wyjdzie np. z Piano w &quot;6&quot; bo tak on grał w sparingu z Ruskimi ostatnio obok wiadomych zawodników.
 
S 25,4K

sobolekk

Użytkownik
Atak- przewaga Wlochow miazdzaca. Przyjecie przewaga Wlochow, Srodek przewaga Wlochow. No Rozegranie i libero rzeczywiscie przewaga Francuzow. Francuzi pograli rok fajnie i juz sa uznawani za Bogow,wczesniej byli zwyklym sredniakiem co pokazuje ranking FIVB, ale moze blizej przyjrzyjmy sie co oni takiego wygrali. Mistrzostwa Europy? Te ktore powazne druzyny odpuscily ze wzgledu na puchar swiata? Zaraz bedzie gadanie ze w LŚ Francuzi byli lepsi. Ale kogo obchodzi lś w tym roku? Sa pewne druzyny ktore sa druzynami turniejowymi i nie przejmuja sie jakimis jarmarkami takimi jak lś czy me. Takie znakomite przyklady to Rosja czy wlasnie Wlochy. Fakty sa takie ze faworytami beda Brazylia Rosja i Wlochy, czyli druzyny o najwiekszym potencjale kadrowym. Francje mozemy stawiac na rowni z Polską czy USA. Zaraz za nimi takie druzyny jak Iran czy Argentyna. Wszyscy gadali jaka to Rosja slaba, przyszlo do awansu na igrzyska i win. 4 lata temu stawial ktos na Rosje? Jak zwykle medale Rosja Brazylia Wlochy. Jakimis ligami swiatowymi i mistrzostwami europy to nawet nie ma co sie sugerowac trzeba brac poprawke na druzyny turniejowe i ich potencjal kadrowy.
 
R 13

rrr111

Użytkownik
Atak przewaga Włochów miażdząca? Kto robi te miażdząca przewage? No kto? W ataku to jest tylko Zajtsev i Osamany bo Lanza jest cieniasem przeciez i od tylko defensywa. Środek przewaga Wlochow? Ta szczegolnie jak bedzie nieogariety koordynacyjnie Piano. W przyjeciu lepsi Wlosi? No to jest juz bzdura najwiekszych lotów. Ngapeth, a szczegolnie dwojka Tillie- Grebennikov to jest perfekt przyjecie. Nie mowie o szeroko rozumianej defensywie gdzie Francuzi miażdza Włochów. I ze Wlosi medale niby? Zart roku i to marnej jakosci. Jezeli Francuzi po tygodniu wakacji przyjechali na F6 i grali bardzo fajnie to strach sie bac to beda grac teraz no ale jak Włosi 2x lepsi to nie mam nic więcej to skontrowania.
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Zgadzam się z Sobolekk, że kurs na Włochów przesadzony, jednak oczywiście przesadza on ze stawianiem Italii 2 poziomy ponad Francję:razz:.
W tym meczu opłaca się pograć coś w stronę Włochów. Ale trzeba wziąć pod uwagę, że to pierwszy mecz na IO, więc forma jest pewną niewiadomą. W ataku Ivan Z jest lepszy od Rouziera. Antek jest w stanie zagrać fenomenalnie (zwłaszcza w reprezentacji, co mu się rzadko zdarza w klubie), ale często stanowi piąte koło u wozu, Ivan poniżej pewnego poziomu nie zejdzie. Plus 1,5 seta na Włochów do grania.
A Francja jest od pewnego czasu delikatnie przeszacowana, bo oni owszem grają bardzo dobrze, już wygrali parę imprez. Ale nie zapominajmy, że ta ekipa zdobywała złoto ME, podczas gdy Polaków i Włochów na PŚ mogli co najwyżej śledzić w TV;). Od tego sezonu grają na jednej ścieżce ze światowym topem, więc niech pokażą w docelowej imprezie, że są drużyną na medal.
ps. Panowie w tym dziale i tak jest już mało merytorycznej dyskusji, więc proszę o &quot;bicie się&quot; na argumenty a nie gimnazjalne przepychanki, trzymajmy poziom, trochę wyższy niż w przyblokowej piaskownicy.
 
kojiro 290

kojiro

Użytkownik
Odkąd pamiętam to Włosi zawsze wchodzili w turniej powoli i te ich pierwsze mecze podobnie jak np. u Brazylijczyków były mocno przeciętnie. Odnośnie tej dyskusji od siebie dodam , że Francja gra skuteczniej na kontrze i lepiej ponawia akcje co pozwala zdobywać punkty przy własnym serwisie. Według mnie kursy są dobrze wystawione. Forma Lanzy przed RIO to jeden wielki znak zapytania, a jeśli Włosi mieliby wygrać to wszystkie strefy by musiały dobrze funkcjonować.
 
S 25,4K

sobolekk

Użytkownik
Atak przewaga Włochów miażdząca? Kto robi te miażdząca przewage? No kto? W ataku to jest tylko Zajtsev i Osamany bo Lanza jest cieniasem przeciez i od tylko defensywa. Środek przewaga Wlochow? Ta szczegolnie jak bedzie nieogariety koordynacyjnie Piano. W przyjeciu lepsi Wlosi? No to jest juz bzdura najwiekszych lotów. Ngapeth, a szczegolnie dwojka Tillie- Grebennikov to jest perfekt przyjecie. Nie mowie o szeroko rozumianej defensywie gdzie Francuzi miażdza Włochów. I ze Wlosi medale niby? Zart roku i to marnej jakosci. Jezeli Francuzi po tygodniu wakacji przyjechali na F6 i grali bardzo fajnie to strach sie bac to beda grac teraz no ale jak Włosi 2x lepsi to nie mam nic więcej to skontrowania.

Mowiac atak chodzilo mi o pozycje atakujacego. Badz co badz ale Zaytsev w formie ma potencjal 2x wiekszy od Rouziera.Osmanego mimo tego ze juz mlody nie jest mimo wszystko stawiam wyzej niz Ngapetha. Wlosi to druzyna turniejowa ktora sie spina tylko kiedy trzeba, i ma w siatkowce duzo wieksze tradycje niz Francja. Mysle ze na Wlochach i Rosji sporo zarobie na tych igrzyskach bo buki poszaleli. Przeciw Francji bede gral i z Brazylia i z Wlochami i z USA (chyba ze buki sie opamietaja z ich przeszacowaniem)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom