>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Nice Polska Liga Żużlowa 2016

Status
Zamknięty.
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Według bukmacherów cztery drużyny powinny powalczyć o zwycięstwo w Nice Polskiej Lidze Żużlowej. Nie sposób się z tym nie zgodzić, owe drużyny dysponują najlepszym budżetem co przekłada się na podpisane kontrakty z zawodnikami którzy powinni się wyróżniać na zapleczu Ekstraligi. Najbardziej wyrównaną ekipę według mnie ma Orzeł Łódź, jeśli wypali Hans Andersen jako lider to wszystko jest możliwe. Lokomotiv Daugavpils również dysponuje mega wyrównanym składem ciężko wskazać lidera drużyny, bo każdy z zawodników powinien solidnie punktować. Na Łotwie tradycyjnie nikt punktów nie zdobędzie. Częstochowa oparta na Jonassonie i Czai na swoim torze może być niepokonana w tym roku. Trochę chyba za wysoko stawiany jest Gdańsk, oprócz Jabłońskiego ja nie widzę zawodnika który jest pewniakiem w każdym meczu. Trochę niedoceniana według bukmacherów jest Polonia Piła, skład świetnie zbalansowany z liderem Bjarne Pedersenem, czterema solidnymi Polskimi seniorami według mnie też włączy się o TOP4 w tym roku. Tym bardziej że na &quot;ławce&quot; siedzi jeszcze Braddy Kurtz, Daniel King czy Wadim Tarasienko. Również niedoceniana jest Stal Rzeszów, piątka seniorów jest niezwykle wyrównana, brakuje juniorów z prawdziwego zdarzenia podobnie jak w Pile, ale na swoim torze Rzeszowianie postawią się każdemu. Kraków, Krosno, Opole i Bydgoszcz to ekipy które będą wyraźnie odstawały od reszty i nie ma co za wiele się nad nimi rozwodzić.

▶ Oferta u bukmacherów:


ZAPRASZAM DO DYSKUSJI I PODAWANIA TYPÓW WRAZ Z ANALIZAMI!
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
I Kolejka Nice Polska Liga Żużlowa


Stal Rzeszów - Orzeł Łódź
28.03.2016 godz. 13:45
Bardzo interesujące starcie na inaugurację NPLŻ. Stal Rzeszów podejmuje jednego z faworytów do zwycięstwa tegorocznych rozgrywek na zapleczu Ekstraligi. Zarówno Rzeszowianie jak i Łodzianie wystawiają najlepsze składy i dla mnie faworytem tego meczu są gospodarze. Tak jak pisałem wyżej Rzeszów postawi się każdej drużynie na swoim torze i tak będzie tym razem. Typuję 49-41.
Polonia Piła - Eko-Dir Włókniarz Częstochowa
28.03.2016 godz. 13:45
Faworytem tego spotkanie również są gospodarze. Piła dość solidnie trenowała przed tym spotkaniem, tor dla przyjezdnych może być sporą zagadką. Piła z liderem Bjarne Pedersenem, bardzo mocną drugą parą powinna ten mecz przeważyć na swoją korzyść. Problemem jest para juniorska, ale jeśli nie będzie 5-1 w plecy to Piła może uznać każdy inny wynik za sukces. Goście dziwnie zestawieni, bo dwóch liderów Jonasson i Czaja w jednej parze. Jeszcze na swoim torze taka opcja może i by przeszła, bo każdy bieg łoili by na 5-1, ale zestawiać dwóch liderów w jednej parze na wyjeździe to nawet nie jest szaleństwo to czysta głupota. Typuję 49-41.
Speedway Wanda Instal Kraków - KSM Krosno
28.03.2016 godz. 14:00
Mało interesujące spotkanie, gospodarze powinni je dość wysoko wygrać. Harris, Hougaard, Suchecki to zawodnicy którzy swoje biegi będą wygrywać. Druga linia jest także dość solidna. Goście bardzo przeciętny skład, tak na prawdę nie wiem na kogo mogą liczyć w Krośnie. Typuję 58-32.
Kolejarz Opole - Polonia Bydgoszcz
28.03.2016 godz. 15:00
Mecz będzie bardzo wyrównany, nie widzę tutaj wyraźnego faworyta. Zadecyduje dopasowanie w początkowej fazie zawodów, jeśli Bydgoszcz przetrzyma początek to może pokusić się nawet o wygraną. Siopek, Kudriaszow, Curyło to zawodnicy którzy mogą oscylować w granicach 8-10 punktów. Chyba największa sensacja to Jacek Gollob pod 4 ???? mam nadzieję że to tylko taki żart i Bydgoszcz zgodnie z regulaminem jeszcze zmieni tego zawodnika. Opole dla mnie zagadka u siebie mogą powalczyć, ale brakuje tutaj kogoś kto może być liderem z prawdziwego zdarzenia. Typuję 44-46.
Lokomotiv Daugavpils - Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk
12.06.2016 godz. 15:00 Mecz dopiero w czerwcu więc nie ma co zajmować sobie głowy tym spotkaniem.​
 
rachek 18

rachek

Użytkownik
&quot;... Opole dla mnie zagadka u siebie mogą powalczyć ...&quot; - no na wyjazdach raczej ciezko bedzie im powalczyc nie jezdzac ;)
a tak na powaznie - Opole jak na swoje warunki uzbieralo calkiem niezla pake patrzac po nazwiskach. Jezeli potrenowali na wlasym torze, to mozna na nich postawic po jakims atrakcyjnym kursie, bo tor w Opolu raczej trzeba zaliczyc do trudniejszych dla druzyn przyjezdnych.
 
M 1

--mariusz--

Użytkownik
Co do Opola, to wczoraj odbył się pierwszy trening na torze, a dziś drugi. W stosunku do awizowanego składu, za Thoernbloma, który był nawet typowany na jednego z liderów pojedzie Grobauer (z tego co słyszałem od znajomego to Szwed na treningach prezentował się bardzo słabo, zaś Niemiec całkiem fajnie śmigał). Do tego jako 2 junior pojedzie jako gość Chmiel z Rybnika, który kilka punktów powinien dołożyć.
Jak wiadomo tor w Opolu jest specyficzny, najkrótszy w Polsce. W poprzednich sezonach liczył się głównie start i kreda przez 4 okrążenia. Nie wiem jak w tym roku, bo jeszcze nie miałem okazji być na stadionie, ale podobno trochę mieszali z nawierzchnią.
Moim zdaniem, patrząc na składy i fakt, że Opole jedzie u siebie to ma spore szanse na dobry wynik w tym meczu. Liczę na wygraną, myślę że jeśli kurs przekroczy @2 (niektórzy widzą tu Bydgoszcz jako zdecydowanego faworyta ???? ) to sam coś pogram w stronę Opolan
 
M 52

mathev88

Użytkownik
Stal Rzeszów - Orzeł Łódź

Pojedynek dwóch bardzo silnych drużyn. Obie ekipy pod koniec sezonu będą zajmować czołowe miejsca w lidze. Faworytem meczu jest jednak Rzeszów. Łodzianie nie znają zbyt dobrze toru w Rzeszowie. To będzie duży atut dla gospodarzy szczególnie na początku meczu. W składzie gości są jednak zawodnicy, którzy będą w stanie wygrać pojedyncze biegi.

Stawiam na: 50:40

Polonia Piła – Eko-Dir Włókniarz Częstochowa

Ze względu na sentyment ciężko mi typować ten mecz. Z całą pewnością bardzo dużym atutem dla gospodarzy będzie tor i odjechane treningi. Włókniarz nie miał w tym sezonie okazji do sprawdzenia swoich zawodników, układu par, podczas żadnego meczu towarzyskiego. Lwy jeździły tylko kilka próbnych kółek u siebie na stadionie oraz w Zielonej Górze. Piła miała chociażby turniej par. Będę jednak stawiał na wygraną gości. Przewaga powinna być po stronie formacji juniorskiej – Polis i Drożdż. Z powodu kontuzji nie jedzie Łęgowik ale zastępstwo w postaci Drożdża powinno się sprawdzić. Jedynie czego się obawiam to pary Jeleniewski – Borowicz. Tutaj swojej szansy mogą upatrywać Pilanie. Reszta składu Włókniarza powinna przywieźć cenne punkty. W składzie Piły luką powinien być Bjarne Pedersen.

Stawiam 43:47

Kolejarz Opole – Polonia Bydgoszcz

Spotkanie drużyn, które w tym sezonie zajmą jedne z ostatnich pozycji w lidze. Kolejarz jedzie tylko mecze u siebie, Polonia ma skład nakierowany na przetrwanie tego sezonu. Jaki będzie wynik ? Ciężko zgadywać. Uważam jednak, że szalę zwycięstwa na korzyść gości przeważy Oskar Ajtner-Gollob. Mówiło się, że może startować jako senior, ale jeżeli pojedzie w rozstawieniu z juniorami powinien zapewnić wygraną Bydgoszczy. Reszta zawodników w obu drużynach to loteria.

Stawiam 42:48

Speedway Wanda Instal Kraków – KSM Krosno

Faworytem tego meczu są gospodarze. Krosno nie ma słabego składu, ale po stronie gospodarzy stoi ich tor oraz pewniejsi zawodnicy na pozycjach liderów.

Stawiam 50:40
 
power30 18K

power30

Forum VIP
Polonia Piła – Eko-Dir Włókniarz Częstochowa
Kilka przemyśleń odnośnie spotkania Piły z Częstochową. Dla mnie abstrakcją jest stwierdzenie, iż Pedersen jest luką w składzie gospodarzy. Bjarne jest solidnym zawodnikiem na torach 1-ligowych, co pokazywał w poprzednich sezonach. Ostatniego roku nie ma, co brać pod uwagę, bo każdy wie jaka była sytuacja w Gnieźnie. Na pewno w takiej sytuacji nie wystawili by go z juniorami. Sporo będzie zależeć od pary Dolny-Świst, którzy świetnie spisywali się na swoim torze, ale trzeba przyznać iż jechali ze słabszymi zawodnikami. Reszta seniorów powinna zrobić swoje. Tak jak wyżej jest napisane, para juniorska Piły wygląda nieco słabiej od Częstochowskiej. O ile ze stwierdzeniem, iż Jonasson będzie liderem gości się zgodzę, to do Czai mam mieszane uczucia. Przy Olsztyńskiej Józek jest w stanie wykręcić 10+, natomiast na wyjeździe wątpię. Ostatnie dwa sezony w E-lidze nie były zbyt udane, ale przełożyła się na to niestabilność finansowa klubów. Wiadomo tutaj będzie miał łatwiejszych przeciwników, ale tym razem będzie startował jako senior. Co do Borowicza, to sądzę iż będzie dziurą w zespole Lwów. W razie gdy Pilanie osiągną przewagę +6 punktów, to taktyki za pewno będą za niego. Trojanowski oraz Jeleniewski w 1-lidze notowali przyzwoite wyniki. Zapewne faworytem wg bukmacherów będą gospodarze, którzy mają atut własnego toru.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
W składzie Piły luką powinien być Bjarne Pedersen.
????????????????????????
I dlatego pewnie zrobił 12+2 rok temu w barażach na torze w Pile, dlatego w turnieju par machnął z marszu 13 punktów (będąc notabene z Kościuchem, Szczepanem i Dolnym najlepszym zawodnikiem dnia). Dlatego, że na torze w Pile na treningach robi wszystkich jak chce. I pewnie dlatego, że tor w Pile jest betonowy na jakim lubi jeździć Bjarne.
Takich bredni to lepiej nie pisać.
 
rodzyn7 5,7K

rodzyn7

Użytkownik
Ciężko powiedzieć, rok temu chyba wrzucali od około 8:00. Ale myślę, że do 10-11 powinna oferta już być cała.
Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że w zeszłym roku na NPLŻ oferta była bardzo późno wystawiana. Z rana to można szukać jedynie w ziemniakach.
 
X 283

xpiccolox

Użytkownik
Spotkanie Piły z Czewą ewidentnie najciekawsze i najtrudniej w tym meczu chyba przewidzieć zwyciężcę. Ja bym się jednak skłaniał bardziej w stronę Włókniarza. THJ, Jeleń, Czaja a więc trójka gości która się spaliła w elidze, ale uważam że w NPLŻ solidne punkty będą robić. Do tego mamy solidnego i ogranego na pierwszoligowych torach Trojanowskiego oraz Borowicza, który startuje z pozycji seniora ale swoje punkty dołozy. Jeżeli chodzi o Piłę to widzę tutaj tylko pewniaka Pedersena. Szczepaniak w ostatnich dwóch sezonach to zwodnik jednego toru - pytanie tylko czy zdążył już okiełznać pilski owal, jeśli tak to może zrobić fajny wynik. Kościuch nigdy do mnie nie przemawiał, taka sobie druga linia. A Dolny ze Świstem to tak na dobrą sprawę drugoligowcy i uważam że generalnie różnica między słabeuszami z eligi, a solidnymi zawodnikami z 2 ligii będzie widoczna. Czekam na kursy i liczę że dla buków faworytem będzie Piła, wtedy pobieram każde dodatnie handi na Włókniarz. Ewentualnie jestem w stanie pograć overek THJ jeśli będzie jakaś sympatyczna linia. Aczkolwiek to pierwsza kolejka więc nie ma co szaleć, bo trochę niespodzianek może być.
 
feekus 1,7K

feekus

Forum VIP
bez zbędnej dyskusji, typy z sts:
Piła +10.5
Mecz na styku, atut własnego toru itp., hc zdecydowanie za wysoki, trzeba korzystać póki wciąż jest tak jak pisaliście wcześniej.
Rzeszów - Łódź
Stal mocniejsza od Orła, więcej znaków zapytania u gości, kurs rewelacyjny na Rzeszowian i do dubla z Piłą +10.5 chyba idealny zakład.
Pozostałe h2h zawodników:
Harris - M.Jabłoński
Bomber dobrze zaczął sezon na Wyspach, zestawienie go z Jabłońskim to nieporozumienie i powinno być formalnością że Chris wykręci o kilka oczek więcej.
Nicholls - Cook
Kolejne dziwne h2h, Scott doświadczony w Rzeszowie, Cook nie ma jazd w Polsce. Będzie spora różnica na korzyść starszego Anglika.
Szybko grać póki takie okazje ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +46
R 4

rooll

Użytkownik
Nicholls vs Cook - trzeba stawiac i to grubo!
Opole powinno spokojnie Bydgoszcz (wybieram sie na ten mecz, bo blizej niz na moj Wlokniarz do Pily ) objechac oraz Rzeszow bez klopotow Lodz.
Ja bym zaryzykowal jeszcze czyste 1 w starciu Pila- Czestochowa. Na sts jest Czewa -6,5 i postawilem na Pile. Ale jeden kupon walne czyste 1.
Jako, ze jestem z Czestochowy to widzialem tegoroczne treningi i co mozna powiedziec. Borowicz sam mowi, ze za malo treningow, moze to byc czarny kon spotkania ale nie musi. Najwiecej jazdy ma Czaja, w Gorican smigal dosc duzo. Trojanowski - przereklamowany, wszyscy go na treningach lali, nawet mlody Lyager.
Za Pila przemawia swoj tor, Piotr Swist i Szczepaniak, (zagralem tez h2h na swista vs Czaja, doswiadczenie Swista i setki okrazen w Pile powinno zaprocentowac, Czaja tam jezdzil dawno temu)
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
K 48,2K

krzy18s

Użytkownik
Czy mi sie wydaje czy stacjonarni bukmacherzy całkowicie przespali inauguracje ligi?
Kilka przemysleń i informacji.. Wczoraj w Rzeszowie trenował Rafal Karczmarz, i to On wystąpi na pozycji nr 6 w drużynie gospodarzy, swoje motocykle dopasowywali również Porsing, Scott i Maciek Kuciapa. Tor w Rzeszowie nasiąknięty woda, zawodnicy orla beda miec kłopoty..
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
M 0

marcin35

Użytkownik
Rzeszów i ciężki speczyficzny tor? raczy Pan chyba żartować ???? przecież to lotnisko na którym nie trzeba techniki tylko szybkie motocykle.dlatego dziś nie liczyłbym na Barana.on jedzie podobno na osiołkach i sam mówił w wywiadzie, że on będzie punktował na wyjazdach a nie na rzeszowskim lotnisku.wczoraj na treningu najlepiej prezentował się Lampart. na Pantere można więc dziś liczyć i tu bym polecał grać na jego wysoką zdobycz punktow. co do wyniku meczu, to można się zgodzić.Stal powinna wygrać po męczarniach, bo Orzeł też ma czym postraszyć.
 
power30 18K

power30

Forum VIP
Andersen over 10 @ 1,72 Bet365 ✅ 11 rzutem na taśmę
W zeszłym sezonie Duńczyk był mocnym punktem zespołu z Łodzi. Duńczyk udanie zainaugurował rozgrywki w EL, wykręcając solidne wyniki. W parze pojedzie z Cook&#39;iem, na którym nie powinien tracić punktów. Do tego w 12. biegu jedzie z juniorami, co ułatwia zadanie. Nie jest wykluczone, iż będzie miał 6. startów. Duńczyk powinien być w tym meczu liderem zespołu z Łodzi.
Kuciapa (+4) - Cook @ 1,66 Bet365 ✅ 5-3
Cook na polskich torach zwykle szału nie robił. Do tego jedzie w parze ze wspomnianym Andersenem. Później z Miśkowiakiem, więc na kolegach z zespołu raczej punktów nie będzie robił. Kuciapa powinien być solidnym punktem Rzeszowian, zwłaszcza na ich domowym torze. Dla mnie przy takiej linii warto grać na Polaka.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
zksstal 5,3K

zksstal

Użytkownik
Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że w zeszłym roku na NPLŻ oferta była bardzo późno wystawiana. Z rana to można szukać jedynie w ziemniakach.
Sorki, miałem adblocka włączonego i nie zauważyłem że pisałeś o becie. Oferta już jest ????
Czy mi sie wydaje czy stacjonarni bukmacherzy całkowicie przespali inauguracje ligi?
Kilka przemysleń i informacji.. Wczoraj w Rzeszowie trenował Rafal Karczmarz, i to On wystąpi na pozycji nr 6 w drużynie gospodarzy, swoje motocykle dopasowywali również Porsing, Scott i Maciek Kuciapa. Tor w Rzeszowie nasiąknięty woda, zawodnicy orla beda miec kłopoty..
Jedynie sts ma. W sumie na nikogo więcej z ziemniaków nie liczyłem że się wychyli z ofertą. Karczmarz podobno fajnie śmigał wczoraj. Lampart najszybszy z krajowych.
Wobec tego pograłem -4 na Rzeszów @ 1,83. b365 ✅ 50-39
Wcześniej myślałem że mecz ten będzie bardziej wyrównany. Po głębszym przeanalizowaniu wydaje mi się jednak, że Rzeszów spokojnie stać na 50 punktów. Jest pięciu wyrównanych seniorów, do tego Karczmarz, który coś może pojechać. Łódź ma lidera w osobie Hansa, a reszta trochę nieprzewidywalna. Schlein powinien swoje zrobić, ciekawy będzie występ Cook&#39;a. Na wyspach fajnie śmigał, w Polsce w sparingu z Łotyszami pokaźny dorobek punktowy, ale gdy się przyjrzeć bliżej biegom w których jechał, to w większości pokonywał juniorów Lokomotivu. Ciężko będzie polskich parze Orła, bo na wyjeździe w starciu z lokalnymi jeźdźcami myślę, że będą przegrywać.
Nicholls over 8 @ 1,8 b365 ⛔ 5 Szkoda, że mu się rozleciała maszyna przed trzecim biegiem. Do tego momentu był szybki
Hot wraca po raz kolejny na rzeszowski obiekt. To już jego trzecia przygoda ze Stalą. W sumie zawsze spełniał nadzieje pokładane w nim. Solidny zawodnik, który raczej nie boi się bardziej przyczepnego toru. Jedzie w parze z Baranek, który sam ostatnio przyznał w wywiadzie, że dla niego lepiej jechać na wyjeździe niż w Rzeszowie. Chodzi o to że na nasze lotnisko trzeba mieć mega mocny silnik, praktycznie tylko to się liczy, technika schodzi na dalszy plan. Także Anglik nie powinien tracić dużo punktów na koledze z pary. Po rozdzieleniu się z Baranem, w 14-tym biegu jedzie z Kuciapą, który wydaje się być najsłabszym ogniwem w składzie trenera Ślączki. Nicholls powinien sobie dobrze radzić, na rzeszowskim torze myślę że linia powinna być wystawiona przynajmniej o jedno oczko wyżej.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
_beafraid 879

_beafraid

Użytkownik
Oferta na b.e.t365 wystawiona, a więc:
Polonia Piła wygra z Włókniarzem Częstochowa - @1.90. Bardzo fajny kurs, na bardzo fajny mecz. Zacznę od tego, że Piła w poprzednim sezonie nie przegrała żadnego meczu na własnym torze (wygrała nawet dwukrotnie z Gdańskiem), tak, wiem, że była to 2 liga, ale jednak handicap w postaci własnego toru mają Pilanie bardzo duży. Dodatkowo, patrząc na średnie biegowe Pilan na domowym obiekcie w zeszłym sezonie: Dolny 2,414, Świst 2,433, Trzensiok na juniorce w trzech meczach 2,000. Po drugie, zawodnicy Polonii mieli możliwość trenowania na swoim obiekcie, objechali turniej par, także jakąś tam wiedzę na temat tego toru nowi zawodnicy już posiadają. Kolejnym faktem, który przemawia za zwycięstwem gospodarzy, jest okres przygotowawczy Włókniarza. Częstochowianie objechali raptem kilka treningów w ZG, kilka w Częstochowie, sam Trojanowski proponował odwołanie kolejki, Borowicz również narzekał na brak startów. Może na papierze skład Włókniarza wygląda lepiej, ale w rzeczywistości nie jest tak kolorowo. Borowicz startował w Pile dwa razy - raz po upadku się wycofał, drugi raz zdobył 2 punkty, Czaja również nie radzi sobie za dobrze w Pile, Trojanowski (tak jak pisał rooll) przereklamowany. Jedyna nadzieja jest w THJ i juniorach, ale nie sądzę, żeby to dało częstochowianom zwycięstwo. Poza tym, układ par Włókniarza jest bardzo dziwny, zawodnicy sami przyznają, że nie mieli okazji jechać w tym zestawieniu, także nie zdziwię się, jak nie będą sobie pomagać, a wręcz przeszkadzać. Uważam zatem, że kurs godny zagrania.
/edit: Polonia Piła 61:29 Włókniarz Częstochowa, nie było wątpliwości ✅ ✅ ✅
Jeżeli ktoś lubi ryzyko, to można zagrać również Polonia Piła -2 pkt, @2.20.
Daniel Jeleniewski - under 9 punktów - 1.83. Szczerze mówiąc, jako osoba z Częstochowy, nie jestem ani trochę przekonany do Jeleniewskiego. Tak jak i pewnie cały Włókniarz, narzeka na brak startów, poprzedni sezon całkowicie nieudany (1,054 średnia w Ekstralidze), a dziś na dzień dobry wyjazd w Pile, gdzie pewnie sam Jeleniewski nie startował za często. Wiadomo, że zadecyduje dyspozycja dnia, aczkolwiek nie uważam, żeby Jeleń przekroczył granicę 8 &quot;oczek&quot;.
/edit: Daniel Jeleniewski (1*,0,3,u,w,0) 4+1, trochę strachu było po tej jego trójce, ale potem połamał się koncertowo, under gładki ✅ ✅ ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
t.gogo 1K

t.gogo

Użytkownik
Bet3.6.5
POLONIA PILA vs WLOKNIARZ CZESTOCHOWA
Mike Trzensiok vs Damian Drozdz (H2H)
Typ: Mike Trzensiok
Kurs: 2.15

Mike juz w minionym sezonie startowal dla Polonii jako gosc. Zreszta pod koniec sezonu szlo mu calkiem niezle. Wystarczy przypomniec chocby mecz w Gdansku, gdzie zdobyl 9 punktow wygrywajac az dwa biegi i pozostawiajac po sobie bardzo korzystne wrazenie. Damian Drozdz jest zawodnikiem mniej doswiadczonym. Osobiscie kojarze go dopiero z finalowej fazy zeszlorocznych rozgrywek, gdzie pokazal sie jako ambitny zawodik. Widac jednak u niego spore braki techniczne. W tym sezonie jeszcze nie mial zbyt wielu okazji do startow. Odbyl jedynie kilka sesji treningowych. Mike z kolei pare sparingow GKM-u juz odjechal. Dodajac do tego znajomosc toru pilskiego i mozliwosc potrenowania na nim przed meczem inaugurujacym rozgrywki wychodzi mi, ze to wlasnie Mike bedzie w tej parze lepiej punktujacym zawodnikiem.
Wyniki: Mike Trzensiok (w,3,3,) 6; Damian Dróżdż (3,0,1,1) 5 &gt;&gt;&gt; M.T. 6 &gt; 5 D.D.
Komentarz: Po pierwszym biegu wydawało się, że nie ma już szans na powodzenie, ale to co działo się później przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Bieg w którym Mike objechał THJ to ozdoba tego meczu i w ogóle całej kolejki inaugurującej sezon w Polsce.

Polonia Pila vs Wlokniarz Czestochowa (Zwycięstwo 3-drogowo)
Typ: Polonia Pila
Kurs: 1,90

Jestem nieco zaskoczony kursami. Wydawalo mi sie, ze Wlokniarz jako glowny faworyt rozgrywek (mimo wszystko) bedzie bardziej doceniony przez oddsmakerow. Ale nawet teraz jest to wciaz kurs wart ryzyka. Po pierwsze, za gospodarzami przemawia atut wlasnego toru. Co prawda to jest dopiero poczatek sezonu, wiec moga sie pojawic male niedopasowania sprzetowe, ale jednak tor w Pile jest specyficzny a i wiekszosc zawodnikow gosci dawno (lub wcale) tam jezdzila. Po drugie, brak wyraznego argumentu po stronie gosci jesli chodzi o roznice sprzetowe. Jest poczatek nowego sezonu, wiec kazdy ma wyremontowane silniki. Wlokniarz finansowo zapewne deklasuje dzisiejszych gospodarzy, wiec te roznice powinny sie poglebiac dopiero z biegiem sezonu. Po trzecie, inauguracje lubia takie niespodzianki, wiec mimo relatywnie nienajwyzszego kursu i tak warto sprobowac.
Wyniki: Polonia Piła 61:29 Włókniarz Częstochowa
Komentarz: Wyszło na to, że mieliśmy zakład dnia, bo chyba tylko fani Lwów zagrali na swoich kuponach inaczej. Świetny mecz i doskonałe widowisko, nawet pomimo tak wysokiego wyniku końcowego.

STAL RZESZOW vs ORZEL LODZ
Hans Andersen (suma punktow)
Typ: Hans Andersen - powyzej 10
Kurs: 1.72

Hansio w zeszlym roku byl jedna z najjasniej swiecacych gwiazd Nice PLZ. W tym roku spodziewam sie podobnych wynikow. Niezle wjezdzony, pokazal juz w Anglii b.dobra forme. Wiadomo, ze tor w Rzeszowie jest specyficzny geometrycznie (lotnisko), a i sama nawierzchnia gospodarze lubia zaskakiwac przyjezdnych. Mimo wszystko najwazniejszy powinien byc dzisiaj start, a zatem jedem z najwiekszych atutow w repertuarze Dunczyka. Pewien margines bledu moze stanowic ew. koniecznosc pojechania jako RT. Co prawda mecz powinien byc wyrownany, a naqwet kto wie czy to nie Orzel wyjdzie z tej potyczki zwyciesko. Tym niemniej dopuszczam taki scenariusz, ze Stal osiagnie pewna przewage na samym poczatku zawodow, ktora goscie nadrobia (z nawiazka?) w drugiej fazie zawodow.
Wyniki: Hans Andersen (2*,1,3,1,1,3) 11+1 &gt;&gt;&gt; H.A. 11 &gt; 10
Komentarz: Typ co prawda zwycięski, ale spodziewałem się trochę więcej po Hansie. Szczególnie porażka z młodym Karczmarzem nie przynosi mu chluby. Na szczęście udało mu się wygrać ostatni bieg dnia i rzutem na taśmę przekroczyć linię.

Robert Miskowiak (suma punktow)
Typ: Robert Miskowiak - powyzej 8
Kurs: 2.50

Uwage przykowa w szczegolnosci b.wysoki kurs. Robert co prawda w przedsezonowych sparingach nie zachwyca, ale tez nie ma tragedii. Pamietajmy, ze to jest zawsze b.grozny zawodnik na tym poziomie rozgrywek. Publicznie wiadomo, ze umowy w Lodzi sa tak kunstruowane, ze Skrzydlewski &quot;kladzie&quot; pieniadze (calkiem niezle zreszta) na torze i trzeba sie tylko po nie schylic. Odnosze wrazenie, ze to jest idealne rozwiazanie dla takich zawodnikow jak Miskowiak. W parze 3x Puszakowski i 1x Cook + nominowane, zatem z kolegami z pary raczej powinien sobie radzic. Jesli tylko udowodni swoje niezle starty to mysle, ze powinno sie udac nawet z malym zapasem.
Wyniki: Robert Miśkowiak (2,1,0,-,1*) 4+1 &gt;&gt;&gt; R.M. 4 /&gt; 8
Komentarz: Słaba inauguracja ligi w wykonaniu Roberta. Oby w kolejnych meczach poszło mu lepiej bo to wciąż zawodnik z potencjałem na dobre ściganie w pierwszej lidze.

Podsumowanie dnia:
28 marca 2016 r. (1 liga)
3/1
(1,78j)
(44,50%)
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
M 1,5K

mstokopiczas

Użytkownik
Jak zawsze przespałem inauguracje...
Piła +10 @1,8 ✅
Trojan poniżej 9,5 teraz tylko @1,45 ✅
Można było perełki wyłapać...
Ja dam coś od siebie
Piła wygra @2,0 ✅
Piła +2 @1,8 oba betsafe ✅
Pierwszy typ może nie będzie zbyt obiektywny, ale Pilanie mają ogromny atut własnego toru. Panowie ostro trenowali do czwartku, po czym Święta spędzili w domach. Na papierze Czewa wygląda bardzo groźnie, ja jednak widzę kilka mankamentów. Trojanowski nigdy w Pile mocny nie był, THJ z Czają to źle ustawiona para, bo np z Pedersenem i juniorem może być 3:3. Dla mnie to strata dla gości, a może jeden z nich jechał słabo na treningach? Treningi, a raczej ich brak to kolejny problem, jeździli tylko w Częstochowie, gdzie owal od pilskiego różni się diametralnie. Tam można jechać po całej szerokości i wyprzedzać w Pile tego nie ma. Para Jeleniewski-Borowicz wygląda spoko. Mocny może być też Drozd, Polis to zawodnik na punkt zdobyty na Pawlaku. Według mnie jak nie będzie żadnej kontuzji czy czegoś podobnego Pilanie będą mieli ze 4pkt przewagi, przed nominowanymi. W 14nasty wyglądają mocniej i myślę że wygrają dziś do 48-49pkt.

Dolny +2
- Trojanowski b365 b365 @1,66 b365 ✅
Jak już wyżej wspomniałem Rafał w Pile nigdy się nie czuł. Dziś pewnie z 7 oczek zdobędzie, ale nie liczyłbym na to, że będzie liderem i będzie wygrywał biegi. Patryk z kolei ma najłatwiejszego parowego bo Śwista, do tego bardzo solidny u siebie, pamiętam mecze z Gnieznem chociażby to był o klasę lepszy od Śwista. Stać go na 8-9pkt do tego dodatnie handi, nic tylko pobierać. Ja bym ustawił tą parę bez handi (0) albo z handi na poziomie (-0,5 Dolny). Według mnie prezencik.
H Andersen powyżej 10 b365 @1,72 b365 ✅
Tutaj liczyłbym na 6 startów. Schlein w sparingach mocny, w lidze 2 mecze i zawód. Puszakowski po ciężkiej kontuzji nogi, Schlein od czerwca nie jeździł, Cook niewiadoma w Polsce, Miśkowiak po słabym sezonie. W Rzeszowie jeśli były przelewy to myślę, że jest atmosfera i Rzeszów to wygra. Do czego zmierzam? Do tego, że gospodarze odskoczą na 6 oczek i wtedy wskoczy Hansio lansio. Przy 5 startach 11 oczek dość ryzykowne, ale jak dojdzie mu 6 start to spokojnie 12 oczek uzbiera. Dlaczego on miałby jechać jako taktyczna? Dlatego, że w I lidzę się odnalazł, ustabilizował formę, w Anglii też ładnie zaczął sezon. Dlatego też gramy Duńczyka.
 
Otrzymane punkty reputacji: +29
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom