To ja może w drugą stronę...
Zebrałem składy w całość. Listy ogłaszane przez trenerów na konferencjach, ewentualnie z poprawkami. Wszystko ze stron związków/krajowych stron sportowych
/Hiszpania uaktualniona/ /dodana Czarnogóra/
GRUPA A:
Francja:
Thierry Omeyer (PSG), Vincent Gérard (Montpellier)
Samuel Honrubia (PSG), Michaël Guigou (Montpellier)
Olivier Nyokas (Balingen), Daniel Narcisse (PSG), Théo Derot (Nantes)
Nikola Karabatic (PSG), Kentin Mahé (Flensburg)
Valentin Porte (Toulouse), Nedim Remili (Créteil), Adrien Dipanda (Saint-Raphaël)
Luc Abalo (PSG), Benoit Kounkoud (PSG)
Cédric Sorhaindo (Barcelone), Luka Karabatic (PSG), Ludovic Fabregas (Montpellier).
Macedonia:
Borko Ristovski, Daniel Dupjachanec, Goce Georgievski, Vlatko Mitkov, Kiril Lazarov, Naumce Mojsovski, Filip Mirkulovski, Nemanja Pribak, Philip Kuzmanovsky, Philip Lazarov, Dejan Manaskov, Goce Ojleski, Stojanche Stoilov, Zarko Peshevski, Nikola Markovski, Veljko Markovski, Aco Jonovski.
POLSKA:
Szmal Sławomir – KS Vive Tauron Kielce, Wyszomirski Piotr – Pick Szeged (HUN)
Bielecki Karol – KS Vive Tauron Kielce, Jurecki Michał – KS Vive Tauron Kielce, Lijewski Krzysztof – KS Vive Tauron Kielce
Chrapkowski Piotr – KS Vive Tauron Kielce, Konitz Bartosz – SPR Wisła Płock SA, Szyba Michał – RK Gorenje Velenje (SLO)
Wiśniewski Adam – SPR Wisła Płock SA, Daszek Michał – SPR Wisła Płock SA, Łucak Jakub – WKS Śląsk Wrocław, Krajewski Przemysław – KS Azoty Puławy, Gliński Rafał – Górnik Zabrze
Jurecki Bartosz – SPR Chrobry Głogów, Grabarczyk Piotr – HSV Hamburg (GER), Syprzak Kamil – FC Barcelona Lassa (ESP).
Serbia:
Darko Stanić i Slaviša Đukanović
Nemanja Ilić, Filip Marjanović
Darko Đukić
Nemanja Zelenović, Novak Bošković, Miloš Orbović
Petar Nenadić, Uroš Elezović
Žarko Šešum, Momir Rnić, Ilija Abutović i Miljan Pušica
Bojan Beljanski i Ilija Abutović.
GRUPA B:
Białoruś:
Ivan MACKIEWICZ (Steaua Bucarest, Roumanie), Viachaslau SALDATSENKA (SKA-Minsk), Aliaksei KISHOU (
Handball Tirol, Autriche).
Ivan BROVKO (Sans club), Andrey YURINOK (SKA Minsk).
Siarhei RUTENKA (Lekwiya, Qatar), Anton PRAKAPENYA (
handball Tirol, Autriche), Vladislav KULESH (Ska Minsk), Aliaksei KHADKEVICH (SKA-Minsk).
Borys PUKHOUSKI (Motor Zaporozhye, Ukraine) Dzmitry NIKULENKAU (HC Meshkov Brest).
Siarhei SHYLOVICH (HC Meshkov Brest), Viktar ZAITSAU (Saint-Pétersbourg HC, Russie)
Maksim BARANAU (HC Meshkov Brest), Aliaksandr PATSYKAILIK (SKA-Minsk).
Maxim BABICHEV (HC Meshkov Brest), Aleksander TSITOU (Masheka Mogilev), Artsem KARALEK (SKA-Minsk).
Chorwacja:
Mirko Alilovic (Veszprèm), Ivan Stevanovic (Zagreb)
Manuel Strlek (Vive Kielce), Antonio Kovacevic (Zagreb).
Ivan Sliskovic (Veszprèm), Marko Mamic (Dunkerque), Jakov Gojun (Berlin).
Luka Cindric (Vardar Skopje), Igor Karacic (Vardar Skopje), Domagoj Duvnjak (Kiel).
Ilija Brozovic (Kiel), Marino Maric (Melsungen), Kresimir Kozina (Flensburg).
Marko Kopljar (Barcelone), Luka Sebetic (Zagreb).
Ivan Cupic (Vive Kielce), Zlatko Horvat (Zagreb).
Islandia:
Aron Rafn Eðvarðsson, Alaborg
Björgvin Páll Gústavsson, Die Bergische
Handball Club
Alexander Petersson, Rhein Neckar Löwen
Arnór Atlason, St. Rafael
Arnór Þór Gunnarsson, Die Bergische
Handball Club
Aron Pálmarsson, MKB Veszprém KC
Ásgeir Örn Hallgrímsson, Nimes
Bjarki Már Gunnarsson, Aue
Guðjón Valur Sigurðsson, FC Barcelona
Guðmundur Hólmar Helgason, Valur
Kári Kristján Kristjánsson, IBV
Róbert Gunnarsson, Paris
Handball
Rúnar Kárason, TSV Hannover/Burgdorf
Snorri Steinn Guðjónsson, Nimes
Stefán Rafn Sigurmannsson, Rhein Neckar Löwen
Vignir Svavarsson, HC Midtjylland ApS.
Norwegia:
12 Ole Erevik (Pays Daix UC HB)
16 Espen Christensen (GOG Svendborg TGI)
30 Torbjørn Bergerud (Lugi HF)
21 Magnus Gullerud (SønderjyskE)
8 Bjarte Myrhol (Skjern Håndbold)
9 Petter Øverby (Elverum Håndball)
7 Joakim Hykkerud (TSV Hannover Burgdorf)
17 Magnus Jøndal (Øyestad IF HB Elite)
20 Andrè Lindboe (Elverum Håndball)
89 Espen Lie Hansen (Bregenz
Handball)
11 Erlend Mamelund (THW Kiel)
26 Gøran Johannessen (Viking Håndball)
24 Christian O`Sullivan (IFK Kristianstad)
5 Sander Sagosen (Aalborg Håndbold)
15 Kent Robin Tønnesen (Füchse Berlin)
27 Harald Reinkind (Rhein -Neckar Löwen)
19 Kristian Bjørnsen (IFK Kristianstad)
6 Thomas Kristensen (Frisch Auf Göppingen).
GRUPA C:
Niemcy:
Carsten Lichtlein (VfL Gummersbach), Andreas Wolff (HSG Wetzlar)
Rune Dahmke (THW Kiel)
Steffen Fäth (HSG Wetzlar), Christian Dissinger (THW Kiel), Finn Lemke (SC Magdeburg)
Martin Strobel (HBW Balingen-Weilstetten), Niclas Pieczkowski (TuS N-Lübbecke), Simon Ernst (VfL Gummersbach)
Steffen Weinhold (THW Kiel), Fabian Wiede (Füchse Berlin)
Johannes Sellin (MT Melsungen), Tobias Reichmann (KS Vive Tauron Kielce/POL)
Hendrik Pekeler (Rhein-Neckar Löwen), Jannik Kohlbacher (HSG Wetzlar), Erik Schmidt (TSV Hannover-Burgdorf).
Hiszpania:
Arpad Sterbik (Vardar de Macedonia), Gonzalo Pérez de Vargas (Barcelona)
Raúl Entrerríos (Barcelona), Joan Cañellas (Kiel de Alemania), Niko Mindegia (Pick Szeged), Juan del Arco (
El Jaish de Catar)
Eduardo Gurbindo (Barcelona), Jorge Maqueda, Alex Dujshebaev (obaj Vardar Skopje)
Viran Morros (Barcelona), Antonio García (obaj Pick Szeged)
Víctor Tomás (Barcelona);
Cristian Ugalde (Veszprem), Valero Rivera (Nantes)
Julen Aginagalde (Kielce), Rafael Baena, Gedeón Guardiola (obaj Rhein Neckar Löwen).
Słowenia:
Goraszd Skof (Nantes), Matevz Skok (Lubbëcke)
Luka Zvizej (Celje), Darko Cingesar (Maribor)
Klemen Cehte (Al Shabb), Borut Mackovsek (Eisenach)
Uros Zorman (Kielce), Miha Zarabec (Celje), Dean Bombac (Pick Szeged)
Jure Dolenec (Montpellier), David Miklavcic (Tremblay)
Gasper Marguc (Veszprém), Vid Kavticnik (Montpellier)
Blaz Blagotinsek (Celje), Vid Poteko (Celje), Matej Gaber (Montpellier).
Szwecja:
1. Mattias Andersson (SG Flensburg-Handewitt)
20. Mikael Appelgren (Rhein-Neckar Löwen)
6. Jonas Källman (Pick Szeged)
24. Fredrik Petersen (Füchse Berlin)
35. Andreas Nilsson (MKV-MKB Veszprem)
36. Jesper Nielsen (Füchse Berlin)
10. Niclas Ekberg (THW Kiel)
32. Mattias Zachrisson (Füchse Berlin)
4. Markus Olsson (Skjern Håndbold)
31. Viktor Östlund (Eskilstuna Guif)
28. Philip Stenmalm (Naturhouse La Rioja)
14. Jesper Konradsson (Alingsås HK)
11. Lukas Nilsson (Ystads IF)
19. Johan Jakobsson (SG Flensburg-Handewitt)
29. Andreas Cederholm (IFK Kristianstad)
18. Tobias Karlsson (SG Flensburg-Handewitt).
GRUPA D:
Dania:
Niklas Landin (THW Kiel), Kevin Moller (SG Flensburg-Handewitt)
Anders Eggert (SG Flensburg-Handewitt), Casper Mortensen (HSV Hamburg)
Lasse Svan Hansen (SG Flensburg-Handewitt), Hans Lindberg (HSV Hamburg)
Henrik Toft Hansen (SG Flensburg-Handewitt), Jesper Nøddesbo (FC Barcelona), Alexander Lyngaard (Saint-Raphaël Var), Klaus Thomsen (Bjerringbro-Silkbeorg)
Mikkel Hansen (PSG
Handball), Michael Damgaard (SC Magdeburg), Henrik Mollgaard (PSG
Handball)
Rasmus Lauge (SG Flensburg-Handewitt), Mads Mensah Larsen (Rhein-Neckar Löwen)
Peter Balling Christensen (Team Tvis Holstebro), Mads Christiansen (Bjerringbro-Silkeborg).
Węgry:
Roland Mikler (Veszprém), László Bartucz (Csurgoi)
Gergő Iváncsik (Veszprém), Tibor Gazdag (Csurgoi)
Kornél Nagy (Dunkerque), Richárd Bodó (Tatabanya), Tamás Borsos (Cegledi)
Gábor Császár (Kadetten Schaffhausen), Rudolf Faluvégi (Csurgoi)
László Nagy (Veszprém), Gábor Ancsin (Pick Szeged)
Ákos Pásztor (Tatabanya), Péter Hornyák (Csurgoi)
Szabolcs Zubai (Pick Szeged), Bence Bánhidi (Balatonfuredi), Timuzsin Schuch (Veszprém).
Czarnogóra:
Slaviša Đukanović, Miljan Pušica, Žarko Šešum, Ivan Nikčević, Filip Marjanović, Darko Djukić, Darko Stanić, Petar Nenadić, Novak Bošković, Momir Rnić, Bojan Beljanski, Nemanja Zelenović, Ilija Abutović, Mijajlo Marsenić, Miloš Orbović i Uroš Elezović.
Rosja:
Victor Kireev (Neva), Vadim Bogdanow (Azoty Puławy), Dmitry Pavlenko (Chekhovskiye Medvedi).
Igor Soroka, Valentin Buzmakov (Medvedi Perm), Sergey Shelmenko, Gleb Kalarash (HK Motor), Daniel Shishkarev, Siergiej Gorbok, Timur Dibirow (wszyscy Vardar Skopje), Michael Chipurin (Ivry Paris), Pavel Atman (Meshkov Brest), Ruslan Dashko (Dynamo-Victor Stawropol), Dmitrij Kowaliov i Aleksander Chernoivanov (Chekhovskiye Medvedi), Dmitrij Zhitnikov (Wisla Plock), Leo Tselishev (Dinamo Astracha) i Eldar Nasyrov (Neva).