>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<

Puchar Hopmana 2016

Status
Zamknięty.
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Puchar Hopmana 2016
(nieoficjalne mistrzostwa świata zespołów mieszanych) Rok temu puchar wygrała POLSKA (Jerzy Janowicz + Agnieszka Radwańska)
Data: 3-9 stycznia 2016

Miejsce: Perth (Australia)

Nawierzchnia: Indoor Hard

Oficjalna strona: http://hopmancup.com/

Podział na grupy:

Grupa A: Australia Gold, Czechy, Ukraina, USA
Grupa B: Australia Green, Francja, Niemcy, Wielka Brytania
Plan gier: http://hopmancup.com/schedules-draws/order-of-play

Składy reprezentacji:


Zapraszam do dyskusji i pisania analiz
 
avdm20 324

avdm20

Użytkownik
Nie obserwuję tak mocno WTA, ale tak zerknąłem na wyniki Hopmana z tamtego sezonu, i mimo że teraz obsada jest słabsza niż w 2015, to ja bym próbował grać jakieś handicapy dodatnie w stronę Svitoliny i Pliskovej przeciwko Serenie, chociaż to nieoficjalnie mistrzostwa świata mikstów, to sobie Williams w jakimś stopniu zlewa te mecze, a przeciwniczki to wiadomo, że powinna pełna mobilizacja być, i takie +5,5 gema na Svitolinę ciekawie wygląda, kurs też niezły, bo coś koło @2.
-----
Nie wiem, czy są jakieś zakłady na zwycięzców grup, ale moim zdaniem Niemcy zagrają w finale, Lisicki najmocniejsza tam wśród kobiet (chyba), a i Zverev może coś urwać w singlu, ewentualnie w mikście nie są bez szans, kurs na wygraną całego Hopmana ciekawy, więc pewnie na grupę też by value było.
*Serena zwrot
*Niemcy 0:3 w pierwszym meczu, więc i grupy nie wygrają...
 
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
Puchar Hopmana Kobiety


Daria Gavrilova vs Sabine Lisicki 1 @ 2.00 Bet365 ✅ 2-0


Jak wiemy Lisicki wraca po dłuższej nieobecności. Nie grała od US Open. Okazało się, że leczenia wymaga kolano. Treningi wznowiła przed miesiącem i jak sama przyznaje nie jest pewna swojej formy. Mówi: &#39;&#39; Powrót po kontuzji nigdy nie jest łatwy. Nie mogę się jednak doczekać, aż przekonam się, na jakim poziomie obecnie się znajduję. Leczenie kontuzji zajęło dłużej, niż się spodziewałam. Potrzebuję jednak jeszcze kilku tygodnie, aż poczuję się gotowa na występ w Melbourne&#39;&#39;. Nie sądzę, aby Niemka była w stanie zaprezentować swój optymalny tenis. Przy jej sposobie gry jej największym problemem może być regularność. Co tu dużo mówić ilość niewymuszonych błędów będzie większa niż uderzeń wygrywających i wtedy ciężko będzie jej złapać odpowiedni rytm. Lisicki słabo wyglądało na początku poprzedniego sezonu. W trzech startach w Australii nie wygrała nawet meczu. Ten sezon też zaczyna z trudnej sytuacji i pierwszy mecz sezonu nie będzie łatwym spotkaniem. Tym bardziej, że Gavrilova to rewelacja poprzedniego roku. Daria właśnie w Australii rozegrała kilka świetnych zawodów. Jest to zawodniczka szalenie ambitna, wybiegana i potrafiąca zagrać na niezwykle wysokim poziomie. Wygrywała z takimi zawodniczkami jak Sharapova, Ivanovic, Bencic, Bacsinszky, Stosur, Safarova czy Errani. Ona jest w stanie grać równo i regularnie przebijać piłkę na drugą stronę. Mimo, że nie posiada jakiś znakomitych warunków fizycznych to te uderzenia nie są słabe, potrafi zagrać dosyć mocno i precyzyjnie. Na pewno bardzo niewygodna tenisistka dla takich strzelb jak Lisicki. Kiedy piłka wróci te 3-4 razy na stronę Niemki to może braknąć jej cierpliwości w grze, a ona w połączeniu z brakiem pewności (po kontuzji to zrozumiałe) może przynieść sporo darmowych punktów dla Gavrilovej. Biorąc pod uwagę te wszystkie czynniki i fakt, że gramy w Australii to taki bet według mnie jak najbardziej warto spróbować.
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
???? Hewitt L. - Vesely J.
Hewitt L. ::: 2,14 ::: 2/3 ⛔
Reprezentant Czech jest z rocznika 1993, były światowy numer jeden z 1981. Dla Hewitta rok 2016 być może będzie jednym z ostatnich jeżeli chodzi o poważną grę na korcie, chociaż z drugiej strony patrząc na takiego 37 letniego Tommiego Haasa to można w to jeszcze mocno wątpić.
Obu Panów dzieli rok świetlny jeżeli chodzi o doświadczenie w grze, Vesley tak naprawdę dopiero rok temu pokazał się światu ATP z bardzo dobrej strony, wygrał nawet swój pierwszy turniej w karierze podczas turnieju w Auckland na początku roku.
Lleyton zagrał morderczą 5 setówkę gdzie miał bodajże nawet piłki meczowe na US Open z Bernardem Tomicem, był to jego ostatni występ na tym szlemie, a na Australian Open ma podobno zakończyć oficjalnie karierę.
Hopman Cup jest to turniej taki na pół gwizdka skoro rok temu wygrali go Polacy (Jerzy Janowicz + Agnieszka Radwańska) - szanse jak widzimy ma dosłownie tutaj każdy, w tym roku mamy jakąś Australię Gold i Australię Green. Być może to wszystko ma na celu wygranie tego pucharu przez gospodarzy i małe uhonorowanie gry Hewitta przez lata dla kraju kangurów. Można tylko spekulować, ale ja tak to właśnie widzę, a tym bardziej w 2016 roku gdzie jak już wyżej wspomniałem Lleyton ma oficjalnie zawiesić rakietę.
Hewitt na własnym terenie, przed własną publicznością, już jako prawie &quot;tenisowy emeryt&quot;, po zdecydowanie atrakcyjnym kursie to mi się wszystko podoba. Przeciwnik też co prawda nie najwyższych lotów, ale same okoliczności moim zdaniem skłaniają się ku grze na Lleytona...
Wynik: 3:6 7:6(1) 4:6
*Śledząc historię tego turnieju zauważyłem, że w typach pomiędzy reprezentacjami pada dużo niespodzianek po niekiedy wysokich kursach. Druga sprawa jest taka, że analizowanie tego turnieju na poważnie nie ma większego sensu. Tutaj Djokovic przegrał z młodym Tomicem, tutaj Grzegorz Panfil grał swój tenis życia - pokonał Seppiego, Raonica, Tsondze urwał set. Miksy to najbardziej loteryjne w tenisie spotkania, dlatego jeden mecz może przeważyć o dalszym awansie kraju. Agnieszka Radwańska rok temu pokonała tutaj Serenę Williams.
Po stawce rekreacyjnej, do końca turnieju na underdogów reprezentacji:
Australia Gold wygra turniej 16,64
Australia Gold 2,87
Ukraina 3,54 ✅
Niemcy 2,40
Francja 3,35
De Schepper K. +1,5 seta 4,02
Svitolina E. +1,5 seta 2,76 ▶
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
avdm20 324

avdm20

Użytkownik
Otrzymane punkty reputacji: +31
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
???? Hewitt L. - Sock J.
Hewitt L. ::: 2,41 ::: 2/3 ✅
H2H 1:0 z 2014 roku podczas turnieju na trawie - wynik 6:1 6:2. O Lleytonie pisałem dość sporo już ostatnio więc myślę, że nie ma sensu się znowu powtarzać - w wielkim skrócie: gra u siebie, turniej pokazowy, na Australian Open ma podobno zawiesić oficjalnie rakietę. W pierwszym meczu Vesleyowi urwał seta, a w trzecim secie Panowie łamali się jak zapałki, mecz był typowo na styku.
Sock rozegrał spotkanie z Dolgopolovem i co? Przegrał sromotnie 4:6 2:6. Serwisy przegrane do 0 i ogólnie słabo to wyglądało, taki kompletny brak zaangażowania. Zresztą Stany Zjednoczone przegrały spotkanie 1:2 z Ukrainą, tylko miksa wygrały, a zamiast Sereny Williams w singlu wystąpiła Duval Wiktoria mająca zaledwie 20 lat. Jeżeli &quot;skarpeta&quot; jutro wyjdzie z podobnym zaangażowaniem to o wynik jestem spokojny.
Wynik: 7:5 6:4
???? Vesely J. - Dolgopolov A.
Dolgopolov A. ::: 1,58 ::: 2/3 ✅
H2H 0:1 z Paryża 2015 czyli dość niedawno grali ze sobą. Ja już nie raz pisałem, że Dolgopolov to ma olbrzymi potencjał na wielkiego gracza, podobnie jak Gulbis, Janowicz, Klizan, Paire - tylko właśnie jest taki mały problem, że psychika rozwala ich totalnie. Niekiedy totalnie potrafią przejść obok meczu, a niekiedy mają bardzo zacięte mecze ze ścisłym topem i grają jak równy z równym.
Na tym turnieju Ukraina może być taką Polską 2015 która wygrała ten jakże prestiżowy puchar. &quot;Aleks&quot; pokonał w świetnym stylu Socka, wygrali z Amerykanami, a teraz z Czechami zagrają prawdopodobnie o 1 miejsce w grupie. Vesley młody zawodnik, ja mu jeszcze do końca nie ufam, rok temu wygrał turniej w Auckland i to tak szczerze by było na tyle z jego gry. Zagrał 3 setówkę z Hewittem, w końcowej fazie nieźle się Panowie łamali.
Wynik: 5:7 (3)6:7
Dalej cisnę za grosze underdogi reprezentacji:
Ukraina 2,45 ✅
Australia Gold 3,40 ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +20
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
???? Garcia C. - Lisicki S.
Garcia C. ::: 1,74 ::: 2/3 ✅
Garcia C. -1,5 seta ::: 2,80 ::: 1/3 ✅


H2H 1:1 z 2015 roku. Na Indian Wells w dwóch setach wygrała Sabina, w Cincinnati po 3 setach Garcia. Francuzka jest z 34 miejsca w rankingu, Lisicki z 32. Panie dzieli 4 lata różnicy. To tyle o nich.
Najważniejszą informacją w tym meczu jest to, że Lisicki wraca do gry po bardzo długim okresie przerwy, aż od US Open nic nie grała z powodu kontuzji kolana.
Dość niedawno wznowiła treningi oraz nie jest pewna swojej formy co oficjalnie przyznaje sama: &quot;Powrót po kontuzji nigdy nie jest łatwy. Nie mogę się jednak doczekać, aż przekonam się, na jakim poziomie obecnie się znajduję. Leczenie kontuzji zajęło dłużej, niż się spodziewałam. Potrzebuję jednak jeszcze kilku tygodnie, aż poczuję się gotowa na występ w Melbourne&#39;&#39;.
Pierwszy mecz na tym jakże mało prestiżowym turnieju to porażka 2:6 2:6 z Darią Gavrliową. Za to Francuzka wygrała swój pierwszy mecz 6:3 5:7 6:3 z Watson. Kto chce niech gra na dokładny wynik po bardzo atrakcyjnym kursie.
Wynik: 6:2 7:6(5)
Reprezentacje po raz kolejny:
Australia Green 2,62 ✅
Francja 2,20
 
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
Puchar Hopmana Kobiety




Caroline Garcia vs Sabine Lisicki 1 @ 1.72 Bet365 ✅ 2-0



Zgadzam się przedmówcą. Oglądałem ostatni mecz Niemki, typowałem przeciwko Niej i wyglądało to słabiutko. Sabine po kontuzji. Nieco wyżej opisałem jej problemy. Tak jak przypuszczałem start tego sezonu był dla Niemki trudny i bardzo łatwo przegrała mecz z Gavrilovą. Nie miała zbyt wiele do powiedzenia i niemal w każdym elemencie były widoczne braki. Serwis mało regularny, nie zawsze pracował jak należy. Niemka popełniała wiele prostych błędów, brak czucia, złe ustawianie się do poszczególnych uderzeń i utrzymanie piłki w korcie sprawiało jej wiele problemów. Nic nie wydarzy się nagle i potrzebuje czasu, aby mogła wrócić do swojej optymalnej dyspozycji. Z każdym spotkaniem powinno być lepiej, ale nie spodziewam się jakiejś ogromnej poprawy. Garcia będzie miała swoje szanse i według mnie to ją należy stawiać w roli faworytki. Francuzka robi systematyczny progres, jej gra jest coraz stabilniejsza. Potencjał tej dziewczyny jest ogromny. Posiada bardzo dobry serwis, forhend, gra przy siatce dzięki deblowi coraz pewniejsza. Nieźle wyglądała w meczu otwarcia z Watson. Solidna postawa z jednym małym momentem kryzysu w drugim secie, ale pokonała moment słabości i pewnie zwyciężyła w trzeciej odsłonie. Stać ją na solidnie rozegrany pojedynek, regularność w wymianach powinna być po jej stronie. Jeżeli zagra przynajmniej nieźle, uniknie jakiś seryjnie popełnianych błędów to powinna sobie poradzić. Lisicki swoje pomoże i na pewno niewymuszonych błędów nie zabraknie.
 
kuchcik 4,6K

kuchcik

Użytkownik
Wielka Brytania - Australia @1,44 Bet365 ⛔ 1:2
Wiadomo, jak Murray jest nakręcony grając dla reprezentacji. Davis Cup wygrał kilka tygodni temu, więc czas na kolejne trofeum, które to wcale nie jest tak bez znaczenia jak się może wydawać (niekiedy niektórzy stawiają Hopmana na równi z IPTL czy innymi przedsezonowymi pokazówkami). Kyrgios, nawet na własnym terenie podczas wieczornej sesji, nie robi na mnie tak mocnego wrażenia, jak na ten przykład Tomic. Czy to błąd, okaże się rano.
Gavrilova będzie miała ciężej z Watson, aniżeli z Lisicką, dla której był to pierwszy mecz po mocnej kontuzji. Jest oczywiście faworytką, ale jak wiemy to zawodniczka podchodząca do gry z dużą emocjonalnością i nie preferuje półśrodków, przez co może zniszczyć albo rywalkę, albo samą siebie. Nawierzchnia do ofensywnego tenisa, więc postrzelają sobie obie i zobaczymy co z tego wyjdzie.
W deblu przewagę robi Andy. Dziewczyny mają kilka mało ważnych tytułów deblowych, więc ciężko ocenić - czy to po osiągnięciach, czy też z ogólnej gry singlowej - która z nich może dać znaczną przewagę w deblu. Niemniej subiektywnie mówiąc bardziej podchodzą mi Brytyjczycy. Ostateczny wynik zobaczymy w południe.
Poza tym warto dodać, że z grupy wychodzi jedna reprezentacja, więc... ważny mecz.
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
???? Vesely J. - Sock J.
Vesely J. ::: 2,28 ::: 1/3 ⛔
H2H 1:1 z lat 2013-2014. Obaj są młodzi i w podobnym wieku, dzieli ich tylko 1 rok. Vesely rok temu świetnie rozpoczął sezon bo wygrał turniej w Auckland, a Sock ogólnie z roku na rok gra coraz lepiej, ale czy to będzie jakiś ścisły top 10? Szczerze mocno w to wątpię.
Amerykanie w Hopman Cup już o nic nie grają, a Czechy nadal cały czas są w grze o awans. Ostatnia runda turnieju fazy grupowej - w stawce jest jeszcze Ukraina i Australia Gold. Sock przegrał bardzo wysoko z Dolgopolovem i przegrał również z Hewittem. Vesley pokonał Lleytona, ale przegrał po dość zaciętym meczu z wyżej wymienionym Ukraińcem. Myślę, że po takim kursie warto spróbować, bo nie wiem czemu to nadal Jack jest faworytem tego meczu skoro gra tutaj po prostu słabo. Nic na niego nie wskazuje tylko fakt, że jest wyżej w rankingu. Bardzo podobni w stylu zawodnicy - obaj mają mocny serwis i na tym bazują swoją grę.
Wynik: 6:4 2:6 (3)6:7
???? Vesely J. - Sock J.
???? Hewitt L. - Dolgopolov A.
Vesely J. +1,5 seta &amp; Dolgopolov A. ::: 2,08 ::: 1/3 ✅
Ukrainiec świetnie tutaj gra, jak na razie ciągnie tą swoją reprezentację i kto wie czy nie po końcowe zwycięstwo w turnieju. Wygrał dwa mecze i teraz na jego stronie stanie doświadczony Hewitt, ale niestety największym obecnie mankamentem Lleytona jest kiepski, a nawet rzekłbym słaby serwis. Jeżeli Dolgopolov się nie zagotuje w tym meczu to o wynik jestem spokojny, chociaż nie liczę na typowy spacerek jak z wyżej wspomnianym Jackiem Sockiem. Ukrainiec rok temu w sezonie miał wręcz &quot;kosmiczne&quot; mecze z Novakiem Djokovicem, prawie dwa razy wyrzucił go z Mastersa... prawie.
Wynik I: 6:4 2:6 (3)6:7
Wynik II: 6:4 3:6 4:6
Państwa:

Australia Gold 2,50
USA 3,54 ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +14
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
???? Watson H. - Lisicki S.
Watson H. ::: 1,89 ::: 2/3 ✅
Watson H. -1,5 seta ::: 3,05 ::: 1/3 ✅

H2H 2:1 z lat 2010-2012 czyli dość dawno, a przecież Heather ma dopiero 23 lata. Teraz wydaje się, że jest znacznie mocniejsza. Młoda Brytyjka zagrała tutaj dwa dobre mecze 3 setowe, jeden przegrany z Garcią, a drugi wygrany z solidną Gavrilova.
Tak szczerze to cała analiza opiera się na grze przeciwko Lisicki która przegrała tutaj już dwa mecze, a powód już pisałem, ale nie zaszkodzi ostatni raz powtórzyć:
&quot;Powrót po kontuzji nigdy nie jest łatwy. Nie mogę się jednak doczekać, aż przekonam się, na jakim poziomie obecnie się znajduję. Leczenie kontuzji zajęło dłużej, niż się spodziewałam. Potrzebuję jednak jeszcze kilku tygodnie, aż poczuję się gotowa na występ w Melbourne&#39;&#39;.
Sabina wróciła na Hopman Cup od czasu występu na US Open, niedawno wznowiła dopiero treningi.
Wynik: 6:3 6:4
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom