>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Turniej Czterech Skoczni 2015/2016 - (28.12.2015 - 06.01.2016)

Status
Zamknięty.
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP

Czas na 64 Turniej Czterech Skoczni, a więc imprezę która będzie drugim po MŚ w lotach najważniejszym wydarzeniem tego sezonu w skokach narciarskich.
Niestety po słabych występach w III periodzie Pucharu Świata na Niemiecko-Austriacki turniej biało-czerwoni mogą się udać w zaledwie pięcioosobowym składzie. Kogo powoła na ten turniej Łukasz Kruczek? Pewnym udziału na dzień dzisiejszy wydaje się Kamil Stoch oraz ... Stefan Hula, który dość nieoczekiwanie od początku sezonu prezentuje wysoką, jak na jego umiejętności formę. Pozostała trójka miała zostać wyłoniona po MŚ Polski, które ostatecznie nie dojdą do skutku. Osobiście uważam, że obok wspomnianej dwójki na zawody powinni udać się Murańka i Stękała, którzy na chwilę obecną prezentują wyższą formę od Żyły, Kota i Kubackiego. W obwodzie pozostaje również Janek Ziobro, który po słabiutkim występie w Niżnym Tagile trenował indywidualnie. A jakie są Wasze sugestie odnośnie naszego składu na część niemiecką? @przemek62200, hristo, Jarza, zmogu, RADULA, Pablo92

@Robson United - jak sądzisz - czy będący w kapitalnej formie Peter Prevc (a więc nasz(?) ulubienieć) sięgnie w tym roku po tytuł króla czterech skoczni? ;) Ubiegły turniej zakończył na 3 pozycji przegrywając walkę z kapitalnym wówczas Hayboeckem i Kraftem, który o 6 punktów wyprzedził swojego kolegę z reprezentacji.


Program zawodów:


28 grudnia 2015 (poniedziałek)

15:15 PŚ Oberstdorf oficjalny trening
17:15 PŚ Oberstdorf kwalifikacje

29 grudnia 2015 (wtorek)

15:45 PŚ Oberstdorf seria próbna
17:15 PŚ Oberstdorf konkurs indywidualny

30 grudnia 2015 (środa)


17:00 PŚ Ga-Pa odprawa techniczna
17:30 PŚ Innsbruck odprawa techniczna (w Ga-Pa)

31 grudnia 2015 (czwartek)

11:45 PŚ Ga-Pa oficjalny trening
14:00 PŚ Ga-Pa kwalifikacje

1 stycznia 2016 (piątek)

12:30 PŚ Ga-Pa seria próbna
14:00 PŚ Ga-Pa konkurs indywidualny

2 stycznia 2016 (sobota)

11:45 PŚ Innsbruck oficjalny trening
14:00 PŚ Innsbruck kwalifikacje

3 stycznia 2016 (niedziela)

12:30 PŚ Innsbruck seria próbna
14:00 PŚ Innsbruck konkurs indywidualny

5 stycznia 2016 (wtorek)

13:00 PŚ Bischofshofen odprawa techniczna
15:00 PŚ Bischofshofen oficjalny trening
17:00 PŚ Bischofshofen kwalifikacje

6 stycznia 2016 (środa)

15:30 PŚ Bischofshofen seria próbna
17:00 PŚ Bischofshofen konkurs indywidualny​

Linki pomocnicze:

http://www.skijumping.pl - polski portal dotyczący skoków narciarskich
http://www.skokinarciarskie.pl - polski portal dotyczący skoków narciarskich

Zachęcam do podawania swoich typów podpartych analizą. Im więcej będziemy pisać tym większa szansa,że wygramy.


ps. Wprowadza się obowiązek rozliczania swoich typów. Będzie to jeden z głównych warunków w celu przyznawania rang ze sportów zimowych.


ps. 2 Administracja forum szykuje specjalny konkurs na ten turniej. Więcej informacji wkrótce. ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +28
zmogu 6,4K

zmogu

Użytkownik
Czekałem na ten temat!
e://
Nie miałem czasu wcześniej, a więc teraz dodam swoją opinię. Według mnie również pewnymi punktami wydają się być Stefan i Kamil. Pewnymi, jeśli chodzi o naszą &quot;5&quot;, ale już niekoniecznie odnośnie formy, jaką na dzień dzisiejszy prezentują. Cóż, generalnie sukcesem byłoby widywać zwycięską parę z udziałem naszego &quot;orła&quot;, zawsze występ w drugiej serii będzie cieszył. Kto by pomyślał przed sezonem, że będziemy zachwyceni, gdy zobaczymy więcej niż jednego-dwóch z naszych w drugiej serii TCS. Standardowo weszliśmy beznadziejnie w sezon, ale to na nasze nieszczęście dalej trwa... Kamil obijający się gdzieś o drugą-trzecią dziesiątkę? Wydawałoby się, że chłop dostał podmuch wiatru, ale niestety tak nie jest. Resztę kadry typowałbym na Żyła, Stękała i Murańka. Ale znając Kruczka, wybierze Kubackiego, byśmy mogli oglądać obijanie buli, zamiast Andrzeja. Stękała bardzo fajnie przebojem wbił się do PŚ i oby Kruczek poszedł w ślady Gorana Janusa i powołał go jako następnego debiutanta na TCS. Na pewno uskrzydliłoby to &quot;świeżaka&quot;
Simon Ammann TOP 3 @ 20.00 betsson
Muszę jeszcze tłumaczyć dlaczego? No dobra. Simon nie zachwyca, a do tej pory od początku sezonu, nie wypatrujemy raczej &quot;czarnego konia&quot; albo niespodzianki na TCS. No, może Hauer, Lanisek albo D. Prevc. Ale jak dla mnie to nie ta psychika. Bardzo lubię Ammanna i może ten post jest przez sympatię, ale koleś naprawdę zasługuje na wygranie tego turnieju :razz:
Jego skakanie co roku zaczyna się właśnie tutaj, na tych jakże pechowych dla niego czterech obiektach. Nieszczęsny upadek na 63. TCS w Oberstdorfie pozbawił go realnej szansy na wygranie turnieju, jednak nie woli walki i nadziei na końcowy sukces. Powrócił, stanął dwukrotnie na podium - był 2 i 3 w następnych konkursach i skok kończący turniej był również zakończony upadkiem - w Innsbrucku. Czterokrotnie stawał na podium TCS i ja mam ogromną nadzieję na to, że znowu tak będzie. Kurs na takiego walczaka 20zł za każdą postawioną złotówkę, to trochę przesada. Ja wiem, że Ammann niby bez formy, ale dla niego większej motywacji na świecie się nie znajdzie.
Peter Prevc wygra TCS @ 2.25 betsson
Petera można opisywać na różne sposoby, a na końcu wyjdzie jedno i to samo. Zawodnik kompletny, mimo młodego wieku, o stalowych nerwach i mega psychice. Nie pamiętam skoku, żeby się spalił wewnętrznie. Nawet przy tym, gdzie Tepes odebrał mu kryształową kulę, poleciał niesamowicie daleko i tylko głupota tak naprawdę Jurija (nie ubliżając w żadnym przypadku, ale jak to inaczej nazwać) pozbawiła go ukoronowania tego wspaniałego sezonu. Ja mam nadzieję, że w tym zwycięży w PŚ. Freund chyba już nie odpuści Sapporo ???? Co tu mówić wiele, skacze bijąc rekordy skoczni przy niekorzystnym wietrze, przeważa nad drugim zawodnikiem o ~20pkt, a sam mówi, że skacze mu się bardzo dobrze. Życzę mu zwycięstwa w tym turnieju.
 
P 190

przemek62200

Użytkownik
Kto by nie pojechał, sukcesów się nie spodziewam ;) Raczej rewolucji w składzie bym się nie spodziewał szczerze mówiąc, Kruczek niezbyt chętnie daje szanse nowym zawodnikom i ma ogromne zaufanie do swoich &#39;pupilków&#39;. Także myślę, że pojedzie Stoch, Kot, Kubacki, Hula i pewnie Żyła. Jednak mam wielką nadzieję, że kogoś z trójki Kubacki-Kot-Żyła zastąpi Stękała, który potwierdził swoją wysoką formę w Engelbergu.
O wiele ciekawszą kwestią jest dla mnie rywalizacja o zwycięstwo w tegorocznym TCS ???? Wiadomo Prevc wyrósł na kandydata nr 1 do zwycięstwa. Wiadomo forma świetna i jego główna zaleta - powtarzalność. Prevc nie psuje skoków, czasami wyjdą mu jedynie trochę gorsze. Jednak mam wrażenie, że nie ma wszczepionego genu zwycięstwa, w najważniejszych momentach czegoś mu brakuje.
Głównym rywalem powinien być Freund, ale Niemiec rzeczywiście opuścił trochę z tonu w ostatnim czasie, pojawiają się gorsze skoki. Jednak mimo wszystko traktuje go jako równorzędnego rywala dla Prevca do zwycięstwa w całym turnieju. Ponadto dodatkowa motywacja dla niego (a może raczej obciążenie psychiczne?) to długo wyczekiwane zwycięstwo w TCS Niemca.
Ponadto doszukując się niespodzianek ( bo za taką trzeba by uznać zwycięstwo kogokolwiek spoza tej dwójki ) moimi kandydatami do walki o zwycięstwo są:
Kraft - lubi ten turniej, stać go na świetne skoki, jednak przeplata je słabszymi. Brak mu w tej chwili automatyzmu, zdarza się spóźniać skoki, ale gdy wszystko odpala to jest równorzędnym rywalem dla powyższej dwójki.
Freitag - mój cichy faworyt, chyba nawet lekko postawię coś na jego zwycięstwo. 8 równych skoków wydaje się nieosiągalne dla Niemca, jednak ja w niego wierzę. W tamtym roku przygotował dobrą formę na TCS, teraz też nie jest najgorzej, a jak będzie po świętach? - mam nadzieję, że jeszcze lepiej ;) trochę chimeryczny zawodnik, ale na pewno należy go brać pod uwagę
No i Kasai ;) - dobra forma kolejny sezon, zachwyca mnie Japończyk. Wprawdzie mam wrażenie, że coraz słabiej u niego z lądowaniem, ale nie ma się co dziwić - obciążenia w takim wieku muszą być uciążliwe. Jednak Kasai jest równy, on nei zepsuje żadnego skoku i tu widzę jego szanse. Osiem równych, dobrych skoków. Bez rewelacji, po prostu równo, to przy korzysntym układzie mogłoby dać wysokie miejsce w całym turnieju, a przy kupie szczęścia nawet zwycięstwo - czego jak najbardziej życzę Kasai&#39;emu ;)
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Peter Prevc wygra TCS @ 2.25 Betsson
Bardzo dobry typ. Sam go pogram ale rozważam grę tego typu po zawodach w Oberstdorfie. Peter wygrywać wiecznie nie będzie i tak jak wspomniał @przemek62200 jego głównym rywalem będzie Freund, który we wtorek skakać będzie przed własną publicznością. Groźny będzie również ...Hayboeck, który &quot;czuje&quot; Schattenbergschanze a biorąc pod uwagę, że jego forma zwyżkuje może być czarnym koniem turnieju.

Zapowiadana niespodzianka:

KONKURS TCS Z REDBET
 
S 26,2K

sobolekk

Użytkownik
Kamil Stoch vs Roman Koudelka 1 2,20 Betsson
Ja rozumiem, Kamil skacze okropnie ale bez przesady to jest Kamil chyba nie myslicie ze tak bedzie skakal przez caly sezon... jak dla mnie typ duzo pewniejszy niz prevc win a kurs taki sam
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Kamil Stoch vs Roman Koudelka 1 2,20 Betsson

Ja rozumiem, Kamil skacze okropnie ale bez przesady to jest Kamil chyba nie myslicie ze tak bedzie skakal przez caly sezon... jak dla mnie typ duzo pewniejszy niz prevc win a kurs taki sam
Kamil to Kamil hehe... Poki co skacze slabiutko. Miewa jakieś tam pojedyncze dobre skoki ale brak powtarzalności. Sam przyznał że psychicznie nie czuje sie najlepiej a wiadomo ile w sporcie oznacza spokojna głowa. Po drugie Turniej Czterech Skoczni już tuż tuż więc czasu na poprawę formy zbytnio nie ma. Nikt nie mówi,że cały sezon będzie tak słabo skakał ale najbliższe 2 tyg? Wszystko na to wskazuje,że będzie to podobnie wygladało a nawet jeśli trochę się poprawi to i tak do czołówki jeszcze daleko.
Faworytami według mnie są:p.Prevc , S.Kraft , S.Freund , R.Freitag , M.Hayobeck , N.Kasai. Nic odkrywczego nie napisałem ale w tej 6 widzę podium Turnieju. Może inni zawodnicy w poszczególnych zawodach powalczą ale w całości to nie sądzę aby ktoś się do nich zbliżył.
Co do naszej kadry to jest beznadziejnie. Nie ma co ciągle liczyć,że Kot czy Żyła wreszcie odpalą bo maja potencjał. Mieli swoje turnieje i niestety wyglądało tak a nie inaczej. Stękała powinien jechać bo z fajnej strony się pokazał w turnieju PŚ. Hula i Stoch to dla mnie pewniacy na turniej jeśli możemy mówić o pewniakach w naszej kadrze...
 
zmogu 6,4K

zmogu

Użytkownik
Przecież kurs na Prevca jest chociażby 5,50 w bet365 więc skąd wzięliście 2,25?
Proszę, oszczędź gadania głupot. 2.25 to jeszcze jeden z wyższych kursów na zwycięstwo Słoweńca. Jeżeli się mylę, to podaj źródło, bukmachera u którego znalazłeś taki kurs.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Faworytami według mnie są:p.Prevc , S.Kraft , S.Freund , R.Freitag , M.Hayobeck , N.Kasai. Nic odkrywczego nie napisałem ale w tej 6 widzę podium Turnieju. Może inni zawodnicy w poszczególnych zawodach powalczą ale w całości to nie sądzę aby ktoś się do nich zbliżył.
Co do naszej kadry to jest beznadziejnie. Nie ma co ciągle liczyć,że Kot czy Żyła wreszcie odpalą bo maja potencjał. Mieli swoje turnieje i niestety wyglądało tak a nie inaczej. Stękała powinien jechać bo z fajnej strony się pokazał w turnieju PŚ. Hula i Stoch to dla mnie pewniacy na turniej jeśli możemy mówić o pewniakach w naszej kadrze...
Do tych faworytów jeszcze dołożyłbym Norwegów, o których nie wspomniałeś. Gangnes czy Forfang mogą również namieszać sporo. W Tande i Fannemela aż tak nie wierzę bo skaczą chimerycznie, Stjernen też zbyt wysokie pozycje zajmuje jak na swój styl skakania.


Co do Polaków, to Kruczek trochę poszedł na łatwiznę, na TCS zabrał zawodników według klasyfikacji PŚ,

Skład Polski na Turniej Czterech Skoczni:

- Kamil Stoch (19. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2015/2016);
- Stefan Hula (25. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2015/2016);
- Maciej Kot (30. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2015/2016);
- Piotr Żyła (36. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2015/2016);
- Klemens Murańka (38. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2015/2016).

Ja bym tutaj polemizował przy tym składzie czy to akurat dobry wybór.
Kot i Żyła swoimi występami nijak nie zasłużyli na występy w TCS. To co Żyła skacze to parodia, Kotowi nieraz się uda i skoczy dobrze przy sprzyjających warunkach stąd też uciułał troche punktów.
Wolałbym wziąć Adnrzeja Stękałę, który z dobrej strony się w debiucie w Engelbergu pokazał, a takiego Żyłę zostawić i niech trenuje, niech wreszcie tą idiotyczną pozycję na rozbiegu zmieni to wtedy może wrócić do skakania. Bo przecież to nienormalne, że Piter przecwistawia się wszystkim i mówi, że tak mu lepiej i uparcie twierdzi, że jest dobrze, skoro nie jest. Małysz, Kruczek wszyscy mówią, że to zła pozycja najazdowa, a Żyła swoje. No to chyba coś tu nie tak. Zmieni swoje podejście to powinien wrócic... ale skoki w Engelbergu Żyły to był przecież dramat.

Czy Stoch w gronie faworytów? Moim zdaniem NIE. Obecna forma jest bardzo średnia, Udało się zająć dobre 6 msc w Niżnym Tagile, ale tak jak przeanalizować to były dobre warunki w 2 serii i awansował kilka pozycji, ale reszta skoków średnia, przecież do pierwszego konkursu nawet nie przebrnął kwalifikacji!
Kamilowi tez na TCS nigdy się nie wiodło, najlepsze 4 msc w karierze to słabe osiągnięcie jak na to, że wygrywał PŚ przecież to na TCS nie poradził sobie. Teraz też forma nie predysponje do walki o czołowe lokaty. Tutaj trzeba oddać 8 bardzo dobrych skoków, a Stoch nawet co drugi skok bardzo dobrze nie wychodzi więc moim zdaniem będzie poza 10 w klasyfikacji generanej TCS.
Tak więc mówienie, że &quot;Kamil to Kamil&quot; to żaden argument .
 
T 13

thomas2304

Użytkownik
Nieoczekiwanie wyrzuciło mnie ze strony i nie będę pisał znowu wnikliwej analizy, tylko parę przemyśleń co według mnie warto pograc.
Pierwszy typ wędruję w stronę Haybocka który w moim odczuciu może być czarnym koniem tego turnieju i nawet może powalczyć o wygraną, bo wiadomo jak dobrze Austriakom skacze się w TCS i od ilu lat wygrywają ten turniej. Warto dla mnie pograć jego miejsce w TOP3 po kursie 2.75 a także TOP6 po 1.75. Haybock ostatnie występy ma bardzo dobre, między innymi był dwa razy na podium. Skacze coraz lepiej i widać, że łapię odpowiednią formę. Nie musi wszystkich konkursów kończyć na podium, wystarczy jego odpowiednie i w miarę równe skoki aby być w TOP6 po kursie 1.75 moim zdaniem warto zagrać mocniej.
Następny typ to typ na TOP6 Freitaga po kursie 3.0 Freitag nie jest typem skoczka, który może wygrac ten turniej ale jest skoczkiem, który nie powinien zwalić swojej próby, a jak wiadomo aby być w najlepszej 6 trzeba skakać równo i w miarę daleko. Obecna forma Freitaga wskazuję, że ma on potencjał na miejsce w czołowej 6. spodziewałem się kursu w granicach 2.2-2.5 dlatego taki kurs jest dla mnie miłym zaskoczeniem. Wszystkie kurst są w ofercie Unibet
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Z długoterminowych póki co:

N.Kasai TOP-10 1,65 Unibet
R.Freitag TOP-10 1,65 Unibet
M.Hayboeck TOP-6 1,75 Unibet

Kasai weteran stary wyga. Mimo swojego wieku skacze bardzo dobrze. Rzadko kiedy miewa wpadki w konkursach. Czołowa 10 spokojnie do ogarnięcia. Nie widzę tutaj innych 10 zawodników którzy by mieli oddać aż 8 bardzo dobrych skoków.
Rysiek Freitag podobnie. Forma bardzo dobra. Do podium pewnie Mu zabraknie bo jednak u Niego brakuje skoków na najwyższym poziomie. Zdarzają się takie owszem ale przeplata ze skokami dobrymi i przez to bywa czesto w okolicach podium.
Hayboeck tak jak wyżej koledzy wspominali. Wyglada coraz lepiej i tutaj to on może się okazać najlepszym z Austriaków. Napewno jest w ścisłej czołówce do podium. A tu mamy jeszcze margines błędu bo gramy na jego miejsce w pierwszej szóstce.
Wiadomo Prevc,Freund no i dalej właśnie Kraft i Hayboeck wyglądają najmocniej.

Co ciekawe na Stocha takie same kursy jak na Noriakiego Kasai a gdzie tu ich porównywać...Nie rozumiem.
 
Otrzymane punkty reputacji: +36
pablo92 531

pablo92

Użytkownik
Nadszedł czas Turnieju Czterech Skoczni. Dla mnie jest to najlepszy cykl w którym można pokusić się o całkiem nieźle kursy w pojedynkach KO.
Na ten moment ciężko jest wybrać coś bardzo ciekawego, ale typy które podawali koledzy wyżej m.in na zwycięstwo Prevca czy miejsca Freitaga w TOP 10 i Hayboecka w TOP 6 są jak najbardziej do grania i przyłączam się do moich przedmówców.
Ja znalazłem dość ciekawy typ długoterminowy i korzystam z niego bo myślę że jest spora szansa na powodzenie tego typu.

Typ: Michael Hayboeck ponad 0.5 zwycięstw.
Kurs: 5.25 Buk: Unibet
Granie długoterminówek to zawsze pewne ryzyko ale patrząc na formę Hayboecka uważam że ma on szansę powalczyć o podium TCS. Jak już pisał pestka7 Hayboeck może być czarnym koniem TCS, coś w tym jest bo także uważam że Austriak ostatnio złapał formę i będzie liderem austriackiej reprezentacji.W ubiegłym roku w Oberstdorfie Hayboeck zajął 2 miejsce, natomiast w Bischofshofen zdeklasował rywali i zwyciężył w cuglach. W tegorocznym cyklu TCS powinno być podobnie. Hayboeck powinnien udowodnić że forma jaką teraz dysponuje, pomoże mu w walce o jak najwyższe cele w TCS.
 
biernacky17 518

biernacky17

Użytkownik
Do tych faworytów jeszcze dołożyłbym Norwegów, o których nie wspomniałeś. Gangnes czy Forfang mogą również namieszać sporo. W Tande i Fannemela aż tak nie wierzę bo skaczą chimerycznie, Stjernen też zbyt wysokie pozycje zajmuje jak na swój styl skakania.

Co do Polaków, to Kruczek trochę poszedł na łatwiznę, na TCS zabrał zawodników według klasyfikacji PŚ,
Skład Polski na Turniej Czterech Skoczni:
- Kamil Stoch (19. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2015/2016);
- Stefan Hula (25. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2015/2016);
- Maciej Kot (30. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2015/2016);
- Piotr Żyła (36. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2015/2016);
- Klemens Murańka (38. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2015/2016).
Ja bym tutaj polemizował przy tym składzie czy to akurat dobry wybór.
Kot i Żyła swoimi występami nijak nie zasłużyli na występy w TCS. To co Żyła skacze to parodia, Kotowi nieraz się uda i skoczy dobrze przy sprzyjających warunkach stąd też uciułał troche punktów.
Wolałbym wziąć Adnrzeja Stękałę, który z dobrej strony się w debiucie w Engelbergu pokazał, a takiego Żyłę zostawić i niech trenuje, niech wreszcie tą idiotyczną pozycję na rozbiegu zmieni to wtedy może wrócić do skakania. Bo przecież to nienormalne, że Piter przecwistawia się wszystkim i mówi, że tak mu lepiej i uparcie twierdzi, że jest dobrze, skoro nie jest. Małysz, Kruczek wszyscy mówią, że to zła pozycja najazdowa, a Żyła swoje. No to chyba coś tu nie tak. Zmieni swoje podejście to powinien wrócic... ale skoki w Engelbergu Żyły to był przecież dramat.
Czy Stoch w gronie faworytów? Moim zdaniem NIE. Obecna forma jest bardzo średnia, Udało się zająć dobre 6 msc w Niżnym Tagile, ale tak jak przeanalizować to były dobre warunki w 2 serii i awansował kilka pozycji, ale reszta skoków średnia, przecież do pierwszego konkursu nawet nie przebrnął kwalifikacji!
Kamilowi tez na TCS nigdy się nie wiodło, najlepsze 4 msc w karierze to słabe osiągnięcie jak na to, że wygrywał PŚ przecież to na TCS nie poradził sobie. Teraz też forma nie predysponje do walki o czołowe lokaty. Tutaj trzeba oddać 8 bardzo dobrych skoków, a Stoch nawet co drugi skok bardzo dobrze nie wychodzi więc moim zdaniem będzie poza 10 w klasyfikacji generanej TCS.
Tak więc mówienie, że &quot;Kamil to Kamil&quot; to żaden argument .

Odniosę się do składu Polaków. Widać, że Kruczkowi brakuje jaj. Wziął tych z nazwiskami ale kompletnie bez formy. Także zobaczymy katastrofy ciąg dalszy. Stękała jestem przekonany że lepiej by skakał od Żyły, Murańki i Kota. Moim zdaniem i Stoch nie powinien tam jechać. Z tym co teraz skacze walczyć będzie o top20, top10 to niestety obecnie dla niego za wysokie progi. Swoją drogą mam dziwne wrażenie, że jego kariera zaczyna mi przypominać karierę Hannawalda.

Co do tcs będzie na pewno ciekawie. Ciekaw bardzo jestem jak zbudowany wróci Schlirenzauer. Prevc wydaje się murowanym faworytem ale tcs rządzi się trochę swoimi prawami ???? Freund po kilku konkursach w których wydawało się że złapał mega formę spuścił z tonu. Hayboeck na pewno będzie wysoko i jako że to Austriacy mają patent ostatnimi czasy na tcs to czuję że to on może namieszać ;d
 
zmogu 6,4K

zmogu

Użytkownik
S. Ammann (SUI) K. Stoch (POL) @ 1 1.90 rivalo
Dla mnie, jak i zapewne nie tylko dla mnie, skład jaki powołał Kruczek, to pójście na łatwiznę bez żadnego ryzyka. Ja już opisywałem Simona, jego motywację i coroczną formę na TCS. Kurde, chciałbym żeby Szwajcar znalazł się w czołowej trójce konkursu, mimo, że postawiłem grosze na to, to niestety w konkursie tego typu nie powielę. Ale zagram za to naprzeciw FAWORYZOWANEGO Stocha. Jakim cudem Ammann miałby przegrać z tak koszmarnie skaczącym Stochem, to ja nie wiem. Serio, Kamil będący w mistrzowskiej formie nie dawał rady namieszać w TCS, a co dopiero teraz. No i jeszcze jego wypowiedzi, że na razie nie obchodzą go wyniki. Trudno żeby obchodziły, jak się tak skacze. Jest duży nacisk na naszego lidera i sporo krytyki pada w jego stronę, ale chłop który został podwójnym mistrzem olimpijskim ma problemy z psychiką przy oddaniu dwóch równych skoków w konkursie indywidualnym, nieporównującym się z tym olimpijskim, czy nawet turniejowym? Jak dla mnie co najmniej dziwne. I taka długoterminówka, z takim kursem na szwajcara, który wg. mnie spokojnie zawita w top 10 to prezent pod choinkę. Gram to.
 
hristo 585

hristo

Użytkownik
Widzę dyskutujemy :)....Skład naszych jak ktoś napisał wyżej to tylko potwierdzenie jak mało jaj ma Kruczek i jaki beton mamy w PZN, niestety....
Nie wierzę, że Stękała jakoś super skakałby na TCS, ale na pewno lepiej niż Żyła czy Klimek....Kota nie skreślałbym, bo mam wrażenie, że coś drgnęło i beznadziejne skoki gdzie potrafi nie zakwalifikować się do konkursu, przeplata z niezłymi gdzie potrafi zapunktować, a ten chłopak najbardziej ze wszystkich potrzebuje nabrac pewności siebie, bo talent ma. Maćka bym zostawił.
Żyła i Murańka na cały period powinni zostać odesłani do kontynentala, w drugiej lidze skoków powinni grubo punktować, jaśli tak by nie było to nie ma sensu brać ich z powrotem do PŚ, a jeśli byliby w czubie to mogliby wywalczyć sobie (Polsce)dodatkowe miejsca na PŚ.
Jeśli chodzi o typy w generalce, jest kilka fajnych i bardzo ciekawych nadających się do grubego grania. Typy podam jednak dopiero w niedzielę, jak sam puszczę ;-)
Cieszy mnie tu taka wiara w Ryśka, bo zamierzam grubiej pograć przeciwko niemu w kilku parach, więc może kursy nie pospadają ;-)

e;/
Nasi kombinują ze sprzętem, patrząc na formę skoczków, ze sprzętem będą kombinować desperacko, oby nie skończyło się wysypem dsq, bo wtedy wszystkie kupony na cały turniej poprzewracają się do góry nogami. Uważajcie jak stawiacie na naszych (jeśli ktoś w ogóle stawia;p), bo dsq w kwalach to może być jakieś 100-200pkt mniej w końcowym rozrachunku
 
B 29

belcio

Użytkownik
Severin Freund (GER) wygra choć jeden konkurs w Turnieju Czterech Skoczni (1.85) bwin
Freund przyzwyczaił nas do tego, że jego forma rośnie wraz z trwaniem sezonu ale w tym już potrafił dwa razy wygrać a poza tym zajmować miejsca w ścisłej czołówce dlatego jest na drugim miejscu generaliki, na ten sezon Freund przeprowadził inny cykl przygotowań co może przyśpieszyć jego wybuch formy a wiadomo w tym sezonie tylko Mistrzostwa Świata w Lotach więc Turniej Czterech Skoczni jakby ważniejszy się staje a wspomniane mistrzostwa już w połowie stycznia więc formę trzeba już szykować do tego Niemcy na jednym z letnich zgrupowań ćwiczyli dość intensywnie na skoczniach TCS i to trenowali w formule KO. Wiadomo Freund to lider reprezentacji Niemiec i jeden z głównych faworytów do zwycięstwa w całym turnieju przynajmniej jeden konkurs powinien paść jego łupem a pokazał już na Mistrzostwach Świata w Falun że potrafi radzić sobie z presją.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom