>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Biegi narciarskie 2015/2016 - pozostałe zawody, typy długoterminowe

Status
Zamknięty.
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Beitostolen 7,5 KM klasykiem kobiet:
Astrid Jacobsen vs Masako Ishida: Jacobsen @1,4✅


Nie ma co się wymądrzać,bo to pierwsze poważne zawody tego sezonu.Jacobsen po wielu negatywnych przeżyciach w ostatnich 2 latach na koniec poprzedniego sezonu wróciła w wielkim stylu zdobywając srebro MŚ w biegu łączonym oraz złoto w sztafecie.Rocznik 87&#39; czyli teraz jest w najlepszym wieku dla biegaczek.Z drugiej strony Ishida powoli wycofuje się z Pucharu Świata,poprzedni sezon to tylko kilka startów.Wcześniej sukcesy wyłącznie w klasyku,poprzedni sezon nagle zaczęła lepiej łyżwą biegać.Rocznik 80&#39; i ona raczej już będzie się przenosić na biegi długie.
Kurs malutki biorąc pod uwagę,że nic nie wiemy o aktualnej dyspozycji zawodniczek więc ostrożnie żeby płaczu nie było.Wiele biegów przed nami;)

E:Betsson/Betsafe sorki nie wklepałem wczoraj..
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Beitostolen 7,5 KM dowolnym kobiet:
Astrid Jacobsen-Ingvild Oestberg: Oestberg @2,60 Betsson⛔

Dziś spróbuję wyższego kursu.Oestberg oczywiście specjalistka od sprintów,ale jednak progres na dystansach jest bardzo zauważalny u niej.Wczoraj w klasyku,czyli w mniej lubianej przez siebie konkurencji była piąta i straciła tylko 5 sekund do Jacobsen.Astrid też woli dowolny trzeba przyznać.Liczę jednak,że dziś też będą blisko siebie,więc taki kurs warto delikatnie pograć.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +30
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Klasyfikacja generalna PŚ kobiet: Stina Nilsson TOP 3 @10,0 STS


Takie cudeńko znalazłem.Kurs tutaj powinien być około 3,5-4,0.Johaug,Kalla,Weng,Jacobsen-te cztery na papierze mocniejsze,bo na dystansach to już uznane marki.Czy ktoś jeszcze?Sprinterki norweskie-Falla i Oestberg,z czego Falla na dystansie już nie zrobi raczej progresu.Oestberg może być mocniejsza.Kowalczyk nie ma w ogóle co liczyć do generalki.A Stina? W sprincie już pokazała co potrafi i pod nieobecność Marit powinna skasować mnóstwo punktów w sprintach,a mamy ich 12 pośród 33 biegów indywidualnych.Dystanse Nilsson to będzie kluczowa sprawa,jednak już w poprzednim sezonie były jaskółki.A teraz dużym optymizmem powiało z biegu w Bruksvallarna na 10 km dowolnym,gdzie przegrała z Kalla tylko 35 sekund.Piszę tylko,bo Kalla to czołg na tym dystansie.Z tego co wyczytałem to Norweżki w kuluarach przyznają,że w przekroju całego sezonu bardziej boją się Stiny niż Kalli.
Co przyniesie sezon zobaczymy,typ długoterminowy to zawsze duża loteria.Jednak taki kurs to czyste walju,więc gramy.​

------------------------------------------------------------
Kto wyżej w generalce PŚ: Kowalczyk vs Jacobsen
Jacobsen @2,02 STS

To też można śmiało.Justyna łyżwą będzie kaleczyć znowu,nastawia się na klasyk a ja bym dodał że na poszczególne biegi w klasyku a nie na generalkę.Na razie to ma w ogóle problemy z tym kolanem,więc od samego początku pod górkę a wiek i zajechany organizm dają o sobie znać.Jacobsen po tylu przygodach w ostatnich sezonach mogłaby w końcu cało i zdrowo przebiegać całą zimę-to w zupełności wystarczy żeby była wyżej od Kowalczyk na koniec sezonu.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
kubasoton 1,8K

kubasoton

Użytkownik
Czy jakikolwiek internetowy buk ma ofertę na cały sezon z parą, w której jest Kowalczyk?

Bwin miał Kowalczyk vs. Kalla 1.50 na szwedke.
spóźniłem sie bo trzeba było grubo grać.ale jak poszło info o kłopotach Kowalczyk (z kolanem chyba) to zniknęło z oferty Bwin.
też szukam ale chyba nigdzie nie ma:-|
 
malin157 72,3K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
Sezon 2016/2017
Justyna Kowalczyk odnośnie długoterminówek:
Po inauguracji w Kuusamo jadę na trzyetapowy minitour do Lillehammer, gdzie wyjątkowo pobiegnę też raz stylem łyżwowym: tam jest 5 km łyżwą jako jeden z etapów i muszę pobiec. Choć może to za dużo powiedziane: pobiec. Jakoś się muszę doczołgać pod górę i zjechać. Jestem do łyżwy kompletnie nieprzygotowana, przez ostatnie dwa miesiące byłam trzy razy na treningu łyżwowym. Dobry bieg będzie cudem. Po Lillehammer znikam kibicom z oczu na dwa miesiące. Chcę się przygotowywać do MŚ startami, ale startami klasykiem. A w Pucharze Świata będzie wtedy dużo łyżwy. Dlatego będę wybierać biegi w Pucharze FIS i innych niższą rangą. W Valdidentro, Goms. Potem święta w domu, starty w Szczyrbskim Plesie. Tour de Ski oczywiście odpuszczam.
Ja będę mieć jakiś start kontrolny w połowie stycznia, w Szwajcarii i potem jadę do Soczi. A z Soczi już bezpośrednio do Pjongczang na Puchar Świata, który będzie próbą przedolimpijską. Jeśli mam dobrze pobiec na igrzyskach to muszę zobaczyć trasy. Taką mam psychikę. Będę się potem przez rok przez to przegryzać, obmyślać, nastawiać się na konkretne miejsca tych tras. Nie wiem ile w tym przesądu, a ile prawdziwej potrzeby, ale to nieważne. Próby na pewno nie odpuszczę, mimo że to wymusza rezygnację z pucharowego startu klasykiem w Falun, bo jest niedługo przed Pjongczang. Może nawet w biegu łączonym tam w Korei wystartuję. Po powrocie do Europy startuję w bardzo ważnym dla mnie PŚ w Otepaea i już kilka dni później są mistrzostwa świata w Lahti (23 lutego - 5 marca). Po Lahti podejmę decyzję, czy zostaję w Pucharze Świata do końca sezonu, czy też się w pełni skupię na maratonach.
Czyli w Lahti w nim nie wystartujesz?
Nie, nie chcę. Ani na 30 km łyżwą na koniec mistrzostw. Nie trenowałam łyżwy. Kropka. Dzięki temu mam zdrowe kolano. Gdy tylko przyspieszam w stylu łyżwowym, od razu nogi mi się zakwaszają. Mam biec ot, tak, żeby się przebiec?
Czyli, jeśli nie będzie z kim pobiec w drużynowym sprincie ani w sztafecie, to w Lahti wystartujesz tylko w jednym biegu? Nawet w swoich pierwszych MŚ, w Val di Fiemme 13 lat temu, biegłaś dwa razy.
Indywidualnie to na pewno będzie jeden start. 10 km klasykiem, 28 lutego. I tyle. Czas rozdrabniania się minął.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
Bieg na 10km stylem dowolnym - Beitostolen - Kobiety
Start 10:15



Kari Oeyre Slind vs
Ragnhild Haga 1 @ 1.70 Betsson ✅ 5-7
26.9 sek przewagi


Rzadko zaglądam do oferty tego bukmachera, ale można tutaj znaleźć właśnie ofertę na przedsezonowe biegi narciarskie. Dzisiaj 10km łyżwą. Czasu mało, więc dosłownie dwa zdania o typie. Obie Norweżki łyżwą biegają dobrze. Slind to objawienie poprzedniego sezonu i jeden z największych talentów w Norwegii. Dziewczyna mądrze prowadzona w poprzednim sezonie i bez wątpienia ten rok może dać już dobre wyniki i regularne pozycje w TOP 10 przynajmniej w stylu dowolnym. Jej forma wygląda na lepszą niż rodaczki. Wczoraj w klasyku (w gorszym stylu dla obu +20sek na korzyść Slind). Haga miała spore kłopoty z tempem i systematycznie traciła, słabiutka druga piątka w jej wykonaniu. Ponadto w wywiadzie dla norweskiej telewizji Ragnhild powiedziała, że miała drobne problemy zdrowotne w trakcie przygotowania do sezonu i te zawody w Beitostolen traktuje jako jednostkę treningową, nie zwracając uwagi na czasy i zajmowane miejsca. Slind bardziej się przykłada w tych zawodach. lubi te trasy i przed rokiem na 7.5km łyżwą uplasowała się tuż za plecami Johaug.
 
Otrzymane punkty reputacji: +21
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom