>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Siłownia

chamberlain 443,1K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Witam, widziałem już jeden temat odnośnie ćwiczeń, ale to zupełnie co innego, niż to czego oczekuje ja ;)
Chciałbym Was poprosić o rady, 4 lata temu trenowałem Muay Thai, trener prowadził głównie klub Kyokushin, a nasze treningi były tylko dodatkiem do jego pracy, dlatego nie przykładał większej uwagi do techniki, coś z treningu dało się wynieść, ale nie za dużo, jednak największym plusem był wysiłek fizyczny, sama rozgrzewka trwała godzinę, po której można było wyciskać koszulkę z potu, a dochodził jeszcze trening. Wtedy czułem się świetnie, miałem 180 cm wzrostu i 73 kg wagi, ważenie było po każdym treningu, więc z informacjami byłem na bieżąco ???? Jednak wszystko kiedyś mija, zabrakło czasu, chęci, dopadło lenistwo i treningi się skończyły.
Na początku tego roku znowu dopadła mnie chęć trenowania, tyle, że warunki fizyczne trochę się zmieniły, mierzyłem już 185 cm wzrostu, a waga kręciła się koło 80 kg. Wiedziałem, że nie ma sensu iść w takim stanie, chciałem wcześniej pochodzić na siłownię, ale w takim stanie też jakoś nie fajnie pokazać się wśród ludzi ???? Zacząłem ćwiczyć w domu, a dodam, że nie posiadam żadnych sprzętów, znalazłem plany ćwiczeń na brzuszki, pompki i podciągnięcia, z czasem robiłem dziennie 200 pompek i 800 brzuszków, podciągnięć było o wiele mniej, bo przy takiej masie trochę trudno. Jednak i to w końcu minęło, zaczęły się matury, problemy z dziewczyną i znowu się zaniedbałem, a gdy ważyłem się ostatnio zauważyłem, że przybyły kolejne kilogramy, więc w końcu coś trzeba z tym zrobić!
I tu zaczynają się moje pytanie, do bardziej doświadczonych osób na tym forum, od czego zacząć? Na wstępie chciałbym dodać, że chciałbym zrobić redukcję masy, wiem wiem, że fajnie wygląda jak ma się takie wielkie mięśnie i w ogóle w ogóle, ale nie chciałbym być jakimś gorylem. Zależy mi zrobieniu redukcji i rzeźbie, nie chcę iść za bardzo w siłę. Na początku przydałyby mi się chyba ćwiczenia cardio, choć będę szczery, że za bardzo za nimi nie przepadam, mógłbym zacząć biegać, ale boję się, że dość szybko bym się zniechęcił, bo początki biegania są naprawdę ciężkie, a czy coś poza tymi ćwiczeniami i bieganiem polecacie? Rowerem już niedługo też ciężko będzie jeździć, a stacjonarnego nie posiadam.
Ale jedziemy dalej, jak już udałoby mi się zacząć, to jaką dietę polecacie? Już kilka razy się do tego zabierałem, ale nigdy nie umiałem sam sobie jej ułożyć, a porady jak wiadomo są płatne i czasami kosztują naprawdę dużo, chyba, że wiecie kto mógłby mi w tym pomóc w miarę normalnych cen. Z czasem chciałbym też ruszyć na siłownię, miałbym z kim ćwiczyć, więc to od razu plus, ale tu pojawiają się następne pytania. Ile razy w tygodniu ćwiczyć? Czy na początku zacząć przyjmować suplementy? Dużo słyszałem o białku, niby jedni krytykują, a drudzy stwierdzają, że to podstawa, więc ciężko ocenić, no i ile mogłoby to mnie kosztować. Kolega coś wspominał mi, że ilość branego białka zależy od masy, tylko, że nie znam przeliczników i za bardzo się w tym nie orientuję.
Napisałem tu o wszystkim na raz, choć wiadomo, że trzeba to zrealizować po kolei, dlatego chciałbym ułożyć sobie plan, od samego początku i ćwiczeń w domu, w raz z zrzucaniem kilogramów, aż do robienia rzeźby na siłowni. Jeśli mógłbym też prosić, chciałbym poznać mniej więcej miesięczne wydatki na siłownię i suplementy, które Wy macie.
Fajnie będzie, jeśli komuś zechce się to przeczytać i mi doradzić, bo warto zacząć coś z sobą robić, póki jeszcze nie jest tragicznie, a co najważniejsze są chęci ????
 
drexler 570

drexler

Użytkownik
Tak w skrócie...Uważam,że powinieneś się odważyć i pójść na siłownie bo to da dużo większe rezultaty niż trenowanie w domu.Sam trenowałem wiele wiele lat a potem miałem ponad rok bezczynności.Po tygodniu trenowania już byłem na nowo wkręcony i każdy trening zaczął sprawiać mi wielką przyjemność i satysfakcje.Powinieneś po prostu zacząć się ruszać,reszta sama przyjdzie z czasem.Na siłowni powinieneś trenować minimum 3razy w tyg żeby to miało sens i przynosiło efekty.Po treningu siłowym minimum 30min treningu tlenowego,może to być rower stacjonarny,który powinien być w każdym klubie,ewentualnie bieżnia czy stepper w zależności co preferujesz aby nakręcić metabolizm i pozbywać się tkanki tłuszczowej. Dieta i generalnie odżywianie jest bardzo istotne.Na początek wyeliminuj złe tłuszcze,cukier oraz zmniejsz ilość węglowodanów ale nie eliminuj ich całkowicie.Tak więc np śniadanie płatki owsiane górskie z 30g białka,może to być odżywka białkowa.Staraj się jeść w miarę regularnie i pilnuj głównie ilości spożywanego białka.Myślę,że na tym etapie 4posiłki zawierające porcje ok30g białka wystarczą.Tak więc chude mięso,ser twarogowy chudy,jajka,ryby itd.Do tego warzywa i owoce(te w rozsądnych ilościach)W okolicach treningu czyli przed i po węglowodany(ok.70-80g na porcje) czyli ryż brązowy,kasze gryczaną itp.Co do suplementów,nie są one niezbędne póki co.Jak chcesz to warto zainwestować w kreatynę,ewentualnie odżywkę białkową,która może zastąpić posiłek lub BCAA.Rób póki co trening obwodowy czyli wszystkiego po trochu żeby przyzwyczaić organizm od nowa do wysiłku.Koszty nie muszą być wcale duże,już od 200-300zł miesięcznie można coś pomyśleć a będą to z pewnością najlepiej zainwestowane przez Ciebie pieniądze bo przyniosą sporo korzyści i poprawią Twoje samopoczucie.Jak się przyłożysz to już po miesiącu czy dwóch zobaczysz znaczną poprawę tym bardziej,że tak jak napisałeś wcześniej już trenowałeś więc efekty będą szybsze.
 
M 176

michal93

Użytkownik
nie wiem czy w dobrym temacie piszę ,ale jest 1 ,który rzucił mi się w oczy i w tematyce o którą chce zapytać ,Czy ktoś z was korzystał z hantli bitumicznych? Zamierzam kupić 2x20 kg wykonane z tworzywa bitum. Plusem na pewno jest dużo niższa cena od tych żeliwnych,ale z drugiej strony dają tylko 2 lata gwarancji , co z gwarancją dożywotnią na żeliwne daje kolosalną różnicę. Mam pytanie do użytkowników tych bitum. czy po roku ,dwóch,trzech latach zaczyna się dziać z takimi hantlami coś złego ?
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
nie wiem czy w dobrym temacie piszę ,ale jest 1 ,który rzucił mi się w oczy i w tematyce o którą chce zapytać ,Czy ktoś z was korzystał z hantli bitumicznych? Zamierzam kupić 2x20 kg wykonane z tworzywa bitum. Plusem na pewno jest dużo niższa cena od tych żeliwnych,ale z drugiej strony dają tylko 2 lata gwarancji , co z gwarancją dożywotnią na żeliwne daje kolosalną różnicę. Mam pytanie do użytkowników tych bitum. czy po roku ,dwóch,trzech latach zaczyna się dziać z takimi hantlami coś złego ?
- Stary wejdź na sfd.pl czy inne forum sportowe, tam jest pewnie z milion ekspertów i milion jeden odpowiedzi ;).
- Poćwicz przez miesiąc na sucho, zrezygnuj z jednego melanżu, piwka, pizzy czy czegokolwiek co uważasz za zbędne, dorzuć te parę złotych więcej i zainwestuj w żeliwne. Lepszy sprzęt, lepsza jakość. Będziesz miał żeliwne na bardzo długo, zawsze będziesz mógł sprzedać komuś. Nie kupuj tandety, po co? Na Allegro czy innym OLX znajdziesz zapewne jeszcze taniej żeliwne używane.
Kiedyś kupowałem na Allegro hantle żeliwne 2x10kg z rękawiczkami i przesyłką za około 130 zł. Gdybym kupował je w sklepie to wyniosłoby mnie to ponad 230 zł już bez rękawiczek ;). Ładną mają przebitkę niektóre sklepy.
 
P 1,8K

patced

Użytkownik
Minus obciazenia bitumicznego to na pewno grubosc &quot;plastrow&quot;. Zeliwo jest ciensze, takze wiecej na sztanke wejdzie. Pod katem gwarancji nie patrz. Jak nie bedziesz napierdzielal tym o glebe z calej pety nic sie z tym nie stanie. Plastiki sa na tyle wytrzymale ze nie wysypiesz srodka ni huhu. Ogolnie jeden minus to ten o ktorym pisalem. Sam mam bitumiczne pewnie z 6lat i nic. Fakt teraz kompletnie olalem domowa silownie bo nie wyobrazam sobie treningu na silowni gdzie sprzetu do wyboru do koloru. Najwaxniejsza to determinacja a czym bedziesz machal to juz sprawa drugirzedna. Powodzenia!
 
maanieek 25

maanieek

Użytkownik
Wygląda na konkretną ławeczkę i przyrządy. Zresztą to nie są jakieś rzeczy, które się psują po roku, czy dwóch. Sam mam swoją już ponad 5 lat i praktycznie nie ma na niej większych uszkodzeń.
 
T 0

typer4

Użytkownik
Suplementy odpuść sobie na początku. Plus obetnij węgle, bo to one w nadmiarze kumulują się w tkankę tłuszczową, dobry tłuszcz za to możesz zwiększczyć
 
Do góry Bottom