>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<

Lega A (Włochy) 2015/2016

Status
Zamknięty.
chamberlain 437,5K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Drużyny:
Armani Milano
Avellino
Varese
Capo d&#39;Orlando
Pesaro
Cantu
Virtus Bologna
Caserta
Cremona
Brindisi
Sassari
Pistoia
Reggiana
Venezia
Pallacanestro Trento
Torino
Zapraszam do typowania.
 
chamberlain 437,5K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Torino - Reggiana
Reggiana @ 1.65 Pinnacle ✅
Reggiana Handicap -2.5 pkt @ 1.84 Pinnacle ✅
Dzisiaj ruszyła Lega A, ja zacznę swoje typowanie od jutrzejszego spotkania, w którym zmierzą się ze sobą drużyny Torino i Reggiany. Torino jak wiadomo beniaminek ligi, 3 zespół rundy zasadniczej A2 West, w finale Play Offów wygrali po bardzo zaciętym boju z Agrigento 3:2. Reggiany nie trzeba nikomu przedstawiać, finalista ubiegłorocznego Lega A, w którym spotkali się z Sassari i niespodziewanie polegli, choć całe PO ligi włoskiej w tamtym roku wyglądało bardzo zaskakująco. Według mnie Torino swoje pierwsze spotkanie z Reggianą będzie miało bardzo trudne, ponieważ rywal trafia im się z najwyższej półki, myślę, że Reggiana po wygraniu Superpucharu Włoch, dobrze zacznie sezon w lidze, jeśli przegrają te spotkanie, to będzie dla mnie naprawdę zaskoczenie.
 
jaimeq 2,5K

jaimeq

Użytkownik
Cremona(-2.5) 1.95 Pinnacle
Świetna linia na Vanoli w tym meczu.Już w ostatnim meczu przeciwko Milano było widać, że Vanoli jest jedną z tych ekip której transfery będą in plus w tym sezonie.Już w sparingach radzili sobie świetnie i Trento jest jam najbardziej do ogrania.Napisał bym coś więcej ale net zamula mi okropnie ma terenie NL.Vanoli jest mocniejsze niż rok temu, warto się im przyjżeć bliżej.
unbeliavable, z +30 przegrac mecz
 
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
Cantu vs Brindisi
Cantu vs Brindisi (+5.0pkt) @ 1.90 Bet365 ✅ 100-103

Gospodarze od początku sezonu delikatnie mówiąc nie grają zbyt dobrze. W lidze bilans 1-3, dodatkowo we wtorek wysoka porażka w pucharach. Nie mogą złapać odpowiedniego rytmu. Skład też nierówny. Oprócz trójki Abass, Heslip i Amerykanin Ross reszta zespołu jakoś bez błysku. Pozostali zawodnicy z USA poniżej oczekiwań. Widać też spory problem na ławce. Pierwsza piątka gra sporo minut, a zawodnicy rezerwowi nie wnoszą wiele pozytywów. Gospodarze maja problem z obroną. Już kilka razy w tym sezonie zdarzały im się kwarty kiedy przeciwnicy potrafili zdobyć po 30pkt. Brakuje zgrania w drużynie, poszczególni zawodnicy popełniają sporo błędów i też ze skutecznością nie wygląda to jakoś optymistycznie. Mecz u siebie, teoretycznie idealna sytuacja na przełamanie, ale mam wrażenie, że nie będzie to łatwe spotkanie, gdyż ekipa Brindisi potrafili zagrać bardzo solidny mecz. Owszem w pucharach im nie idzie, ale już w lidze wygląda to dużo lepiej. Nawet wyjazdowa wygrana nad mocną drużyną Sassari pokazuje, że stać ten team na wygrywanie spotkań z trudniejszymi przeciwnikami. Skład ciekawy. Lider zespołu Adrian Banks, do tego wysoki, będący w niezłej formie Kameruńczyk Kadji, Jamajczyk Scott, kolejny Amerykanin Harris + kilka niezłych Włochów. Z pewnością goście to nieobliczalna ekipa, która jeżeli wejdzie dobrze w spotkanie to jest w stanie postawić opór. Biorąc po uwagę słabą grę obronną gospodarzy i fakt, że oba teamy lubią zagrać radosną koszykówkę można się spodziewać typowej wymiany ciosów. Kursy wskazują, że mocnym faworytem są gospodarze, ale oprócz własnej hali zbyt wiele za nimi nie przemawia. Brindisi mogą ten mecz wygrać. Wynik powinien być dosyć bliski i handicap w stronę gości to według mnie najlepsza opcja na ten pojedynek.
 
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
Torino vs Cremona
Torino vs Cremona (+3.5pkt) @ 1.90 Bet365 ✅ 80-93

Niewątpliwie większy potencjał i lepszy skład posiada ekipa Cremony. Nie ma co się oszukiwać, bo Torino niestety w tym sezonie na razie nie ma zbyt wiele do powiedzenia. Trzy wysokie porażki i jedno wymęczone zwycięstwo nie wróżą im zbyt dobrze. Skład też nie powala na kolana. W ostatnich spotkaniach na lidera zespołu wyrasta Bułgar Ivanov. Niezłe statystyki notuje też Ndudi Ebi. Natomiast kompletnie nie przekonuje mnie zaciąg Amerykanów, którym przydarzają się słabe spotkania kiedy ze skutecznością nie bywa zbyt dobrze. Generalnie skład dosyć wąski, na ławce brakuje wartościowych zmienników. Mają spore kłopoty w grze obronnej, tracą wiele punktów. U gości sytuacja nieco inna. Owszem w lidze też wyniki mało korzystne, ale gra całego zespołu robi na mnie lepsze wrażenie. Czwórka Amerykanów Southerland, Turner, Washington, McGee trzyma grę zespołu. Do tego swoje zawsze dokłada Adegboye oraz nieźli Włosi Cusin oraz Biligha. Goście mają większe pole manewru jeżeli chodzi o skład, który wydaje się być bardziej wyrównany. W końcówce spotkania może to mieć znaczenie. Torino według mnie w tym zestawieniu zbyt wiele w tym sezonie nie osiągnie. Prędzej będą musieli obawiać się o spadek niż myśleć o awans do play-offów. Natomiast Cremona z całą pewnością ma realne szansę na &#39;&#39;8&#39;&#39;. Takie mecz jak ten mogą mieć ogromne znaczenie w ostatecznym rozrachunku. Na pewno stać ich tutaj na wykorzystanie słabszej formy rywali, ich nie najlepszej postawy w defensywie i odniesienie zwycięstwa. Na wypadek wyrównanego spotkania biorę lekki handicap.
 
B 12

boryss6

Użytkownik
Sassari - Venezia

Typ over 158,5 pkt

STS 1.80

Typ czysto statystyczny. W ostatnich czterech bezpośrednich meczach linia pokryta za każdym razem. Obie drużyny w lidze rzucają około 80 pkt , myślę, że mecz będzie wyrównany i linia minimalnie pokryta.
 
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
Virtus Bologna vs Caserta
Virtus Bologna vs Caserta (+3.5pkt) @ 1.83 Bet365 ✅ 85-90

Spotkanie kończące 5 kolejkę i zarazem pojedynek zespołów zamykających ligową tabelę. Po raz kolejny mam wrażenie, że ekipa gospodarzy jest stawiana w roli faworyta tylko dlatego, że zagra u siebie. Bologna rozpoczęła sezon od zwycięstwa, ale potem przyszła seria trzech dotkliwych porażek, w szczególności dwie ostatnie z nie najmocniejszymi przeciwnikami pokazują, że forma całego zespołu jest bardzo przeciętna. Spore problemy mają w ostatnich meczach ze skutecznością, a szczególnie % trafionych rzutów za 3pkt nie jest najwyższy. Sporo rzutów z nie do końca przygotowanych pozycji, wiele akcji indywidualnych, ale nijak nie przekłada się to na dobro zespołu. Skład zbudowany na koszykarzach z USA i Włoch. Amerykanie nie błyszczą, nie są to postacie wyróżniające się lidze. Tak na prawdę jest 5 niezłych zawodników i nic więcej. W mojej ocenie zdecydowanie lepiej prezentują się goście. Owszem bilans też 1-3, ale porażki z liderem Milano czy wyjazdowa porażka z Cremoną to coś do przewidzenia i raczej nic zaskakującego. Potencjał jednak w tej ekipie całkiem spory. W bardzo dobrej formie znajduje się Daniele Cinciarni oraz jego rodak Amoroso. Niezły kwartet Amerykanów Downs, Hunt, Jones i El Amin + młody Szwed Gaddefors, który potrafi powalczyć skutecznie na tablicach fajnie uzupełniają zespół. Z pewnością zawodnicy Caserty potrafią dużo skuteczniej bronić niż rywale. Są w stanie wykorzystać jakiś gorszy okres u przeciwników i zbudować przewagę. Może to być tym łatwiejsze, że Bologna z każdym kolejnym pojedynkiem nie podnosi swojej skuteczności, a wręcz wszystkie czynniki idą w dół. Ważny mecz dla obu ekip, szansa na opuszczenie ostatniej pozycji. Goście mają więcej atutów w grze ofensywnej, są w stanie wykorzystać słabą formę przeciwników i wygrać ten mecz. Natomiast ja po raz kolejny biorę lekki handicap, bo nie wykluczam walki do samego końca.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
Cremona vs Reggio Emilia

Cremona (+4.5pkt)
vs Reggio Emilia @ 1.90 Bet365 ✅ 68-61

O zespole gospodarzy pisałem już podczas poprzedniej kolejki. Bardzo solidny skład z kilkoma mocnymi zawodnikami. Czwórka Amerykanów potrafi ładnie pociągnąć grę. Do tego będący w dobrej formie Adegboye i przynajmniej trójka solidnych Włochów stanowią sporą siłę. Cremona ma spokojnie potencjał na pierwszą &#39;&#39;8&#39;&#39; rozgrywek. Dyspozycja też powinna być coraz lepsza. Dobrym prognostykiem jest wyjazdowa wygrana z Torino, a co ważniejsza całkiem solidna skuteczność z dystansu. W tym zespole ma kto zdobywać punkty, są zawodnicy, którzy potrafią wziąć ciężar gry na siebie. Stać ten team na wiele i mam wrażenie, że nawet wygrana z Reggio nie będzie żadną niespodzianką. Tym bardziej, że goście to jednak ekipa, która zdecydowanie mocniej czuje się na własnej hali, tam ich pokonać jest niezwykle ciężko. Mecze wyjazdowe często wyglądają dużo gorzej. Najlepszym przykładem jest ich porażka z Capo d&#39;Orlando. Oczywiście posiadają mocny skład. Jest doświadczony Litwin Lavrinovic, Veremeenko, młody, zdolny Silins czy Włosi na czele z Polonarą, ale natężenie spotkań (liga + Euro Cup) mogą dać w pewnym momencie o sobie znać. Sporym osłabieniem jest także dalszy brak w składzie Kaukenasa, a jest postać ważna w tym zespole. Spodziewam się wyrównanego spotkania. Nawet w poprzednim sezonie kiedy skład Cremony był w mojej ocenie słabszy było ich stać na stykowe mecze. Punkt różnicy w obu potyczkach najlepiej to potwierdza. Gospodarze mieli cały tydzień na odpoczynek, przygotowanie się do meczu, Reggio gra co 3-4 dni i w zaawansowanej fazie tego spotkania może to mieć znaczenie. Biorę handicap w stronę gospodarzy, bo nie spodziewam się tutaj szybkiej i gładkiej wygranej gości. O ile to zwycięstwo w ogóle będzie miało miejsce, bo Cremona swoje szanse na pewno mieć będzie, a potencjał jak najbardziej pozwala im na zdobycie 2pkt.
 
Otrzymane punkty reputacji: +24
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
Pistoia vs Cantu

Pistoia vs Cantu (+6.5pkt) 2 @ 1.90 Bet365 ✅ 95-89

Po raz kolejny mam wrażenie, że kursy zostały wystawione tylko i wyłącznie na podstawie obecnej tabeli w lidze. Pistoia bilans 4-1, Cantu 1-4 i na pierwszy rzut oka faworyt zdecydowany. Jednak w mojej ocenie tak nie jest, a tabela trochę myli. Wystarczy popatrzeć, że jednak gospodarze w tej części sezonu mieli nieco łatwiejszych rywali. Avelino, Trento czy Pesaro to nie są potentaci i tylko wygrana na rozpoczęcie rozgrywek z Brindisi może zrobić większe wrażenie. Owszem zestawienie pierwszej piątki dosyć równe. Cała czwórka Amerykanów Blackshear, Kirk, Knowles oraz Moore dosyć fajnie się uzupełnia. Nawet jak jeden ma z nich gorszy dzień to kolega potrafi pociągnąć grę. Do nich możemy jeszcze dodać naszego Czyża, który ma też spore wahania formy. Skład uzupełniają Włosi, którzy z wyjątkiem Antonuttiego jakoś mnie nie przekonują. Z kolei Cantu może i nie zachwyca, ale przynajmniej trzy porażki jak najbardziej są do usprawiedliwienia, gdyż rywale to mocne ekipy. Przegrane z Brindisi, Sassari czy Reggio wstydu nie przynoszą. Ostatnie dwa spotkania dają sporą nadzieję na lepsze czasy. Wyrównany bój, przegrany po dogrywce z Brindisi oraz pewna wygrana w Le Havre w Europe Cup pokazuje, że stać ten team na zdecydowanie lepsze wyniki. W tym przypadku każdy mecz działa na ich korzyść i to zgranie w zespole powinno być coraz lepsze. W dobrej formie jest dwójka Heslip + Abass. Amerykanie Ross + Berggren + Hall trzymają solidny poziom. Wreszcie w ostatnim spotkaniu ligowym przebudził się kolejny gracz z USA, rozgrywający Hasbrouck. Jednym zdaniem widać jakiś progres i tak jak mówię tabela kompletnie nie oddaje potencjału tej drużyny. To właśnie Cantu ma zawodników bardziej kreatywnych, którzy potrafią zagrać bardzo solidnie w ofensywie. Jeżeli uda im się powtórzyć niezłą skuteczność z ostatniego spotkania to jak najbardziej stać ich na stykowy mecz, a nawet zwycięstwo. Możliwości i skład obu ekip zbliżony i na pewno te @ 1.3-1.4 na gospodarzy to linia zaniżona i dlatego z chęcią pobieram handicap w stronę ekipy gości.
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
Brindisi vs Venezia


Brindisi vs Venezia 1 @ 1.74 Bet365
✅ 89-84


Obie ekipy z pewnością w tym sezonie będą mieć coś do powiedzenia. Po obu stronach kilku bardzo dobrych zawodników. Również oba teamy muszą łączyć grę ligową z występami na parkietach Europy. Po 5 kolejkach może i trochę lepsze wrażenie robią goście, ale dla nich ten wyjazd będzie bardzo trudny również pod kątem zmęczenia. Niewątpliwie gra gości opiera się przede wszystkim na takich graczach jak Goss czy Peric. Ponadto w składzie jeszcze mamy dwóch Amerykanów: Owens, Green, Austriaka Ortnera i Greka Bramosa. Zestawienie wyrównane, gwarantujące pewny poziom. Jednak i tej ekipie przydarza się gorszy moment, słabsza kwarta, a na terenie rywala każdy taki moment może sporo kosztować. Tym bardziej, że po stronie gospodarzy ma kto punktować. W bardzo dobrej formie jest Kadji i zatrzymać go jest szalenie trudno. Ponadto jego walka na tablicach o zbiórki często bywa bezcenna. Ważny ogniwem są Amerykanie. Przede wszystkim Banks, ale też jego rodak Harris i Jamajczyk Scott potrafią pociągnąć drużynę. Na pewno też skuteczność rzutowa Włocha Cournooha będzie ważnym czynnikiem. Warto wspomnieć, że to właśnie on w wygranym spotkaniu z Cantu popisał się niemal bezbłędną grą. 4/4 za 2pkt + 4/4 za 3pkt. Jeżeli gospodarzom uda się powstrzymać przede wszystkim Gossa, a on sam miewa słabsze mecze to powinien mecz toczyć się pod ich kontrolą. Własna hala, własna publika to spory atut i po takim kursie spróbuję zaufać gospodarzom.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
Avellino vs Dinamo Sassari

Avellino vs Dinamo Sassari 2 @ 1.76 Bet365 ✅ 88-90

Spotkanie, które kończy 6 kolejkę. Nie ma co ukrywać, że skład i potencjał zdecydowanie po stronie gości. Sassari ma aspirację na medal, a może i wygranie mistrzostwa w tym sezonie. Niestety na razie coś w tym zespole nie pracuje tak jak trzeba. Zbyt wiele popisów indywidualnych, a brakuje zespołowości. W Eurolidze bilans 0-4. Chociaż z drugiej strony czy wyjazdowe porażki z Maccabi i Unicają + przegrany mecz z niezwykle mocną ekipą CSKA to jakaś niespodzianka? Raczej nie. W lidze idzie to już lepiej, ale też czegoś brakuje. Logan troszkę przygasł. Eyenga też nie błyszczy. W ostatnim czasie Haynes próbuję brać większy ciężar gry na siebie. Oprócz tych zawodników mamy jeszcze przecież takich graczy jak Alexander, Petway, Varnado, Chorwat Stipcevic czy solidnych Włochów D&#39;Ercole, Sacchetti czy Devecchi. Skład szeroki i jest nawet 3-4 zawodników, którzy mogą w danym meczu odpalić. Nie mam wątpliwości, że to jest kwestia czasu i ta drużyna wróci na właściwe tory. Dzisiaj mimo, że wyjazd to okazja idealna, aby zacząć pewnie wygrywać. Avellino to nie jest ekipa jakaś wybitna. Bilans 2-3, wygrana z Trento czy słabiutkim Pesaro na własnym parkiecie i nic więcej. Kiedy musieli się mierzyć już z tą czołówką czyli Milano czy Reggianą to dostawali baty. Niewątpliwie są takie spotkania kiedy Amerykanin Nunnally jest trochę osamotniony w zdobywaniu punktów. Nie zawsze jest w stanie pociągnąć ekipę. Generalnie cała ekipa gra nierówno. W grze pojawia się sporo chaosu i niedokładności. Są momenty kiedy wszystko wpada, obrona dobrze funkcjonuje, a potem nagle i skuteczność spada, a rywale z łatwością wjeżdżają pod kosz. Jest tutaj kilku ciekawych zawodników: Acker, Buva, Blums czy Green, ale ich dyspozycja z pewnością nie jest najwyższa. Avellino to ekipa raczej środka tabeli. Nie sądzę, aby groził im spadek, ale o awans do fazy play-off też nie będzie łatwo. Sassari musi poprawić grę na tablicy, tych zbiórek brakuje. Jednak ich dosyć szybka gra powinna pozwolić im umiejętnie rozmontować ekipę rywali. Oczywiście skuteczność z dystansu będzie tutaj najważniejsza. Jednak strzelców w drużynie gości nie brakuje, bo zarówno Haynes, Stipcevic to czołówka ligi jeżeli chodzi o skuteczność rzutów 3pkt, a Logan potrafi odpalić chociażby tak jak w spotkaniu z Varese kiedy zanotował 5/7. Najwyższa pora na małą pobudkę i cenną wygraną. Taką drużynę, z tak mocnym składem stać na wiele więcej niż pokazują to dotychczas. Próbujemy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Amerykanin Nunnally
over 14.5 @ 1.85✅ w Pari wygląda bdb. Duużo rzutów, db %, bliżej 20 powinno być.
Swoją drogą niby Sassari faworyt, ale to jest tępa drużyna... Grać i ew.zamykać, bo potrafią wszystko zepsuć...
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
rybitwa 134

rybitwa

Użytkownik
CO ZA MECZ. Hmmmm zacznę od tego, że ślę podziękowania dla rogerfede93. Mecz zakończył się wygraną Sassari 90:88, więc typ wszedł. Sam postanowiłem dzisiaj obejrzeć te spotkanie i zaznaczę na starcie, że gości widziałem czwarty raz w tym sezonie. Wiedziałem czego mniej więcej się spodziewać, ale wow... Z jednej strony początek spotkania i szybkie 5:21 dla Sassari. Chyba takim znakiem charakterystycznym była akcja, gdzie oddali 4(!) rzuty za 3 w jedynym posiadaniu po 3 zbiórkach w ataku. No i przestój. Nic dziwnego, że nie wygrali jeszcze w tym sezonie w Eurolidze, skoro po tak świetnym wejściu w mecz praktycznie do końca kwarty nic nie zagrali, czym sprawili, że kwarta kończy się... prowadzeniem 22:23! Buva wyglądał na ich tle jak najlepszy center w Europie. Ja wiem, że mają pod koszem dziurę, ale no to są jaja. Poza brakiem obrońcy to jeszcze zero konsekwencji w grze przeciwko niemu. Ani nie bronili 1on1, ani nie podwajali, no jakby nie było w ogóle tym mowy. No ale mecz się toczy, a chłopaki wpadli sobie pograć w ataku - do przerwy 98 punktów ???? . Trzecia kwarta to typowe granie kosz za kosz, ale odniosłem wrażenie, że to gospodarze lepiej wyglądają. Sassari dalej nie broniło, tylko grało te swoje p&amp;r i drive&amp;kick i trójki, trójki, trójki. No ale kiedy doszło do crunch time&#39;u to mam wrażenie, że Avellino wystraszyło się faktu, że wygrana jest na wyciągnięcie ręki ???? . Ogólnie świetny fragment wtedy notuje Stipcevic - dla mnie x-faktor tego spotkania. Kilka razy przycisnął obwodowych Avellino w obronie i trafił trójkę, gdy dochodzili ich na styk. A sama końcówka to już kosmos - Sassari ciągle goniło gospodarzy i już kiedy wydawało się, że jest po meczu, to po czasie i ewidentnie rozrysowanej zagrywce faulowany jest Haynes. Wynik 88:89, a facet pudłuje dwa wolne ???? . Ostatnia akcja w rękach gospodarzy, ale pudło. Komentatorzy włoscy przez ostatnie dwie minuty są bliscy zawału ;). Zdaję sobie sprawę, że wszystko jest chaotyczne i mało składne, ale udzielił mi się klimat meczu - takie przemyślenia na gorąco. Jeszcze raz dzięki dla rogerfede93 - na razie skuteczność w tym temacie godna podziwu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
Capo D&#39;Orlando vs Cremona


Capo D&#39;Orlando vs Cremona (+3.5pkt) @ 1.90 Bet365 ✅ 65-69


Przed nami kolejna kolejka i znowu bardzo ciekawy bet wpadł mi w oko. Gospodarze to ekipa środka tabeli i zarówno skład tej ekipy, gra zespołu nie powala, a możliwości są ograniczone. Do tej pory bilans 3-3, ale wygrane mecze z Cantu oraz słabiutką ekipą Virtus Bologna nie mogą robić jakiegoś ogromnego wrażenia. Tylko zwycięstwo nad przeżywającą kryzys Reggianą może być wynikiem godnym odnotowania. Niestety ostatnie dwa pojedynki i porażki z Casertą i Varese pokazują, że ten zespół będzie miał w dalszej części sezonu spory problem z odnoszeniem zwycięstw. Skład nie powala na kolana. Oczywiście w szeregach gospodarzy jest jedna gwiazda, zawodnik doświadczony i utytułowany. Simas Jasaitis, bo o nim mowa to zdecydowany lider, który ciągnie grę zespołu. Na jego barkach spoczywa ogromny ciężar i odpowiedzialność za wynik całej ekipy. Czasami mam wrażenie, że zbyt wielki, a koledzy nie za bardzo potrafią mu pomóc. Amerykanie Nicevic, Bowers czy Oriakhi falują, ze swoją formą. Brakuje im regularności i powtarzalności, a momenty ich fatalnej gry w ofensywie czasami są dosyć długie. Patrząc dalej w skład możemy dostrzec Węgra Perl, Macedończyka Illevski czy Gruzina Metreveli. Jednak to są zawodnicy raczej uzupełniający team, co najwyżej przeciętni gracze. Ławka dosyć krótka i jeżeli dwóch zawodników z pierwszej piątki ma gorszy dzień to rezerwowi nie zawsze są w stanie ich godnie zastąpić. Spore problemy mają w ofensywie. Już nie raz i nie dwa w tym sezonie były spotkania, w zasadzie kwarty kiedy przekroczenie 10pkt w jednej odsłonie było zadaniem zbyt trudnym. Taki moment zazwyczaj rywale wykorzystywali i budowali przewagę. Tak samo może być dzisiaj. Tym bardziej, że gra gości coraz bardziej mi się podoba. Bardzo dobre transfery, zawodnicy zaczynają się się znakomicie rozumieć i gra wygląda bardzo solidnie. O tym zespole pisałem tydzień temu:
Bardzo solidny skład z kilkoma mocnymi zawodnikami. Czwórka Amerykanów potrafi ładnie pociągnąć grę. Do tego będący w dobrej formie Adegboye i przynajmniej trójka solidnych Włochów stanowią sporą siłę. Cremona ma spokojnie potencjał na pierwszą &#39;&#39;8&#39;&#39; rozgrywek. Dyspozycja też powinna być coraz lepsza. Dobrym prognostykiem jest wyjazdowa wygrana z Torino, a co ważniejsza całkiem solidna skuteczność z dystansu. W tym zespole ma kto zdobywać punkty, są zawodnicy, którzy potrafią wziąć ciężar gry na siebie. Stać ten team na wiele i mam wrażenie, że nawet wygrana z Reggio nie będzie żadną niespodzianką.
I nie była, bo Cremona kontrolując mecz pewnie pokonała Reggio Emilia i potwierdziła swój spory potencjał. W tej ekipie podoba mi się to, że większość zawodników jest nieźle dysponowanych. Odpowiedzialność za punkty rozdziela się równomiernie. McGee, Washington, Turner, Southerland czy Adegboye potrafią zdobyć po te 13-15pkt na mecz. Włosi też fajnie wkomponowali się w skład i widać chemię w zespole. Niewątpliwie Cremona ma więcej atutów i rozwiązań w ofensywie. U gospodarzy sporo kręci się wokół Jasaitisa. Jeżeli on ma gorszy dzień to gra zespołu się sypie. Goście potrafią skutecznie bronić i zatrzymać rywali na około 60pkt w meczu i gwiazda Capo D&#39;Orlando może mieć dzisiaj ciężkie życie. Myślę, że siła i równy zespół to ogromny atut Cremony. Ich dyspozycja także zdecydowanie lepsza i mimo, że mecz wyjazdowy to spokojnie stać ich na wygraną. Jednak ja już tradycyjnie pobieram jeszcze lekki handicap, który może mieć znaczenie w przypadku wyrównanej końcówki.
 
Otrzymane punkty reputacji: +20
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
Virtus Bologna vs Dinamo Sassari

Virtus Bologna vs Dinamo Sassari 2 @ 1.55 Bet365 ⛔ 92-87
Zmarnowali przewagę w 4 kw i potem wtopa w dogrywce.

Kurs może i nie najwyższy, ale do dubla w sam razem. Nie lubię grać ujemnych handicapów i wolę czyste zwycięstwo. Dinamo gra poniżej swoich oczekiwaniach mając tak mocny skład. Mają sporą dziurę pod koszem, cała defensywa nie wygląda zbyt dobrze. Preferują taką radosną koszykówkę. Mniejszy nacisk na obronę i niezwykle dynamiczna, szybka gra w ofensywie. Sporo rzutów z dystansu i co ważne całkiem niezła skuteczność. Egzekutorów nie brakuje. Haynes, Logan, Stipcevic to są wszystko zawodnicy, którzy oddają mnóstwo rzutów za 3pkt. Nie zawsze ta skuteczność jest idealna, ale jak odpalą to rywale mają problem. Wystarczy sobie przypomnieć ostatni mecz ligowy z Avellino i festiwal trójek dających zwycięstwo w samej końcówce spotkania. Do tego w zespole mamy jeszcze takich graczy jak Eyenga, Alexander, Varnado, Sacchetti czy Petway. Patrząc tylko na skład to spokojnie TOP 3 w lidze. Gry w defensywie raczej nagle nie poprawią, a bez tego w Eurolidze nie maja czego szukać. Jednak własne podwórko to już inna sprawa. Tutaj rywale słabsi i Sassari z tego korzysta. Bologna w tym sezonie wygląda fatalnie. Słabo prezentują się w ataku. Skuteczność nie powala na kolana. Brakuje lidera, który mógłby pociągnąć grę. Amerykanie strasznie falują. Jeden mecz niezły, potem dwa słabe. Z resztą zawodnicy z USA nie są to postacie wyróżniające się lidze. Wąski skład, jest 5 niezłych zawodników i nic więcej. Jedyną szansą w tym spotkaniu dla gospodarzy jest ich dobra skuteczność rzutowa. Wobec słabszej postawy gości w obronie teoretycznie tych sytuacji na łatwe punkty nie powinno zabraknąć. Jest tylko taki problem, że forma całego zespołu jest bardzo przeciętna. Spore problemy mają w ostatnich meczach ze skutecznością, a szczególnie % trafionych rzutów za 3pkt nie jest najwyższy. Sporo rzutów z nie do końca przygotowanych pozycji, wiele akcji indywidualnych, ale nijak nie przekłada się to na dobro zespołu. Zapewne będzie to kolejny mecz na typową wymianę ciosów. Kosz za kosz i szybkie akcję z obu stron. W takiej grze lepiej czują się goście. Oni mają w swoich szeregach lepszej klasy zawodników, którzy w pojedynkę potrafią rozstrzygnąć dany mecz. Po stronie Bologny jest wiele niedokładności, sporo błędów, strat i grają mocno chaotycznie. Z kolei Sassari może i w lekkim kryzysie, może i w Europie nic nie grają, ale w lidze z jedną z najgorszych ekip powinni sobie poradzić. Stać ich na to, bo potencjał i możliwości są zdecydowanie po ich stronie.
 
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
Reggio Emilia vs Trento 1 @ 1.31 ✅ 69-65
Caserta vs Cantu 1 @ 1.58 ⛔
Mieli nawet 11pkt przewagi, ale cóż z tego. Wszystko roztrwonili w parę minut. W 2poł skuteczność spadła drastycznie, więc zasłużona porażka.
Cantu rzuciło ważne trójki w końcówce i to zadecydowało. @ 2.08 Bet365 ⛔⛔⛔


Na niedzielne mecze 8 kolejki wybrałem taki dubel.

Reggio Emilia ma za sobą gorsze chwile w tym sezonie. Jednak wszystko powoli zaczyna wracać na właściwe tory. 4 ostatnie mecze to porażki (2 w lidze + 2 w Euro Cup). Warto jednak zaznaczyć, że rywale byli mocni, a na dodatek mecze wyjazdowe. Brindisi, Gran Canaria, Cremona i Venezia to solidne teamy. Do składu wrócił już Kaukenas, dostaje coraz więcej minut i jego gra też wygląda z każdym spotkaniem lepiej. W dalszym ciągu mocną stroną gospodarzy jest gra zespołowa, a ważne rzuty za 3pkt pozwalają tej ekipie trzymać grę punktową. Ważnym ogniwem jest Lavrinovic, który utrzymuje wysoki poziom. Oprócz dwóch Litwinów w formie są Włosi Gentile, Polonara, Aradori i Della. Gospodarze potrafią grać szybko i bez problemów gubić obronę rywali. Na dodatek ich parkiet to prawdziwa twierdza. Pokazali to w poprzednim sezonie i tak samo jest w obecnym kiedy u siebie jeszcze nie przegrali. Oczywiście Trento to mała rewelacja tego sezonu. Skład bardzo ciekawy z kilkoma solidnymi zawodnikami: Sanders, Wright, Lockett, Sutton, Pascolo. Kiedy oni odpalą to gra Trento wygląda bardzo dobrze. Jednak i ta ekipa ma swoje gorsze momenty, które przytrafiają się im przede wszystkim na wyjazdach. PalaBigi to specyficzna hala. Tutaj kibice są dodatkowym zawodnikiem, a przyjezdni maja problem ze odnalezieniem swojego rytmu. Z pewnością jest to niezwykle ważny mecz dla gospodarzy i spora szansa na przełamanie. Szybka, kombinacyjna gra rozgrywającego i spora ilość dobrych pozycji do rzutów za łuku to recepta na rozmontowanie defensywy rywali. Skuteczność z dystansu wygląda dobrze i zarówno Kaukenas, Aradori czy Polonara potrafią mocno punktować. Goście mogą mieć problem z właściwym wejściem w mecz, a na tym terenie odrabiać straty jest bardzo trudno. Według mnie Reggio dzisiaj przełamie chwilową niemoc i zacznie marsz ku górze tabeli. Dawno nie grali przed własną publiką i takie spotkanie powinno wywołać dodatkową mobilizację i wolę walki.
Caserta wygląda solidnie w ostatnich meczach. Skład bardzo ciekawy. Potencjał w tej ekipie całkiem spory. W bardzo dobrej formie znajduje się Daniele Cinciarni oraz jego rodak Amoroso. Amerykanie Downs, Hunt, Jones i El Amin to solidne ogniwa, a ostatnio z dobrej trony pokazuje się Peyton Siva + młody Szwed Gaddefors, który potrafi powalczyć skutecznie na tablicach. Gospodarze nie muszą grać w Europie i tego czasu na odpoczynek mają zdecydowanie więcej. Cantu natomiast ostatnio jakby zaczęło grać lepiej. Chociaż mam wrażenie, że akurat wygrane u siebie z Boras, Kapfenberg czy Avellino nie do końca sygnalizują jakąś ogromną zwyżkę formy. Dodatkowo Cantu u siebie, a Cantu na wyjazdach to zupełnie inna bajka. Wyjazdy grają słabo. W tym sezonie wliczając puchary bilans 0-4. Z dobrej strony pokazują się Włosi Abass i Heslip. Natomiast Amerykanie mnie osobiście nie przekonują. Mają wahania formy i nie zawsze są w stanie pociągnąć grę w kluczowych momentach. Generalnie w tym zespole jest problem ze stabilizacją w grze i regularnością. Takie runy po 0-10 przydarzają się im często. Gra Caserty jest lepiej poukładana, potrafią skuteczniej bronić i też od strony taktycznej prezentują wyższy poziom. Powinni wykorzystać gorsze momenty u rywali i na własnym parkiecie udowodnić swoją wyższość.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
Cremona vs Pistoia 1 @ 1.62 Bet365 ✅ 82-66

Dzisiaj krótko i na temat. Zespół gospodarzy opisywałem już w tym dziale przynajmniej dwa razy. Dla mnie jest to ekipa, która spokojnie może być czarnym koniem w tym sezonie. Udane transfery i widać w tym teamie monolit i chemię. Zdobywanie punktów zazwyczaj w każdym kolejnym meczu rozdziela się dosyć równomiernie między 3-5 graczy. Każdy z pierwszej piątki potrafi odpalić i pociągnąć grę.
&#39;&#39; McGee, Washington, Turner, Southerland czy Adegboye potrafią zdobyć po te 13-15pkt na mecz. Włosi też fajnie wkomponowali się w skład i zawsze swoją dorzucą&#39;&#39;. Niewątpliwie Cremona ma więcej atutów i rozwiązań w ofensywie niż goście i w dzisiejszym spotkaniu powinno to przynieść pożądane efekty. Okey może i Pistoia gra skutecznie w tym sezonie. Na 7 pojedynków tylko jedna porażka, ale po za meczem z Milano nie mierzyli się z jakimiś potentatami. Według mnie prędzej czy później zaczną spadać w tabeli kiedy tylko przyjdzie im grać z mocniejszymi w lidze.
Zestawienie pierwszej piątki dosyć równe. Cała czwórka Amerykanów Blackshear, Kirk, Knowles oraz Moore dosyć fajnie się uzupełnia. Ostatnio przede wszystkim Kirk bierze ciężar. gry na siebie. Nawet jak jeden ma z nich gorszy dzień to kolega potrafi pociągnąć grę. Do nich możemy jeszcze dodać naszego Czyża, który ma też spore wahania formy. Skład uzupełniają Włosi, którzy z wyjątkiem Antonuttiego jakoś mnie nie przekonują. Cały zespół generalnie oddaje sporo rzutów za 3pkt, to jest ich główna broń. Ze skutecznością bywa różnie i przeciwko Cremonie, która potrafi postawić skuteczną obronę na ich parkiecie może być problem z łatwym punktowaniem. Gra gospodarzy mi się podoba. Tam nie ma sytuacji gdzie piłka do lidera i niech on robi co chce. Cały team mocno pracuje i gra poukładaną, solidną koszykówkę. Dyspozycja równa. Ostatnio wygrana z Reggio, wyjazdowe zwycięstwo z niebezpiecznym Capo d&#39;Orlando. Są na fali i w meczu u siebie powinni zagrać skutecznie, a przede wszystkim liczę tutaj na twardą obronę. Warto dodać, że w ostatnich pojedynkach we własnej hali Cremona pozwoliła rzucić przeciwnikom zaledwie 61 i 60pkt. Gra w defensywie może okazać się kluczem do kolejnego sukcesu i nie spodziewam się problemów z odniesieniem przez nich zwycięstwa.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
Pistoia vs Trento 1 @ 1.71 Bet365 ⛔



Pistoia to ekipa, która w tym sezonie może się podobać. Przede wszystkim na własnym parkiecie graja niezwykle skutecznie i ciężko ich pokonać. W tym sezonie u siebie bilans 8-1. Przegrali tylko minimalnie z mocną ekipą Reggio Emilia. Skład równy oparty w głównej mierze na czwórce Amerykanów: Moore, Kirk, Knowles i Blackshear. Do tego nasz rodak Czyż i kilku Włochów: Antonutti, Lombardi czy Filloy. Widać, że zespół dobrze funkcjonuje, zgranie na wysokim poziomie, a ich największą siłą jest solidny i przede wszystkim w miarę wyrównany 7-8 osobowy skład. Często 4 czy nawet 5 zawodników potrafi rzucać po te kilkanaście punktów na mecz. Też ich sporą przewagą jest fakt, że w przeciwieństwie do rywali mogą się w 100% skupić na rozgrywkach ligowych. Trento walczy również w Euro Cup i te mecze co 3-4 dni kosztują ich sporo sił. Skład mają bardzo ciekawy z kilkoma solidnymi zawodnikami: Sanders, Wright, Lockett (który jednak ostatnio stracił skuteczność), Sutton, Pascolo czy Forray. Kiedy oni odpalą to gra Trento wygląda bardzo dobrze. Jednak i ta ekipa ma swoje gorsze momenty, które przytrafiają się im przede wszystkim na wyjazdach. Z resztą ich gra wyjazdowa nie napawa optymizmem. Bilans zaledwie 3-5. Najgorzej kuleje ich gra w defensywie, gdyż na wyjazdach często tracą po 80pkt na spotkanie. Pistoia natomiast potrafi skutecznie bronić i to może być kluczem do wygranej. O ich postawę w ofensywie jestem raczej spokojny. Ich zespołowa gra w ostatnim czasie funkcjonuje bez zarzutu. Warto też przypomnieć, że w pierwszej serii spotkań Pistoia zwyciężyła na wyjeździe bardzo wysoko 74-54. Zagrali wtedy kapitalnie w defensywie nie pozwalając rywalom złapać odpowiedniego rytmu. We własnej hali gdzie są szalenie mocni są w stanie powtórzyć ten wyczyn i po raz kolejny ograć rywali z Trento.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Benacquista Ass. Latina vs. Paffoni Omegna
Le condizioni di emergenza in cui versa il team pontino, dal punto di vista degli infortuni, non sono certo incoraggianti: all’assenza di Stanback si aggiunge quella di Uglietti, che si č infortunato proprio nella sfida con Casale Monferrato e il cui rientro č previsto dopo la sosta per la Coppa Italia e la non perfetta condizione di Ihedioha e Mosley che non si sono allenati nel corso di tutta la settimana, ma che sabato saranno presenti in panchina.
Wynika z tego, że Latina dzisiaj bez: Michael Stanback (26 minut, 12.2 PPG) oraz Lorenzo Uglietti (26 minut, 10.6 PPG). Ponadto zagrożony występ jest: Francesco Ihedioha (27 minut, 10.6 PPG) oraz Ralpha Mosleya (33 minuty, 12 PPG). Tyle, że ostatnia dwójka znajdzie się najprawdopodobniej w kadrze meczowej, ale raczej nie będą zbyt mocno eksploatowani, gdyż w ciągu tygodnia nie uczestniczyli w zajęciach i mecz mają zacząć na ławce.
Latina riceve Omegna in grandi condizioni di emergenza.
Il vice allenatore coach Di Manno:.ŤSiamo in grande condizione di emergenza, ma cercheremo di fare il possibile per portare a casa questa vittoriať. Leggi l&#39;articolo completo
Asystent trenera gospodarzy wspomina o bardzo ciężkiej sytuacji w jakiej się znaleźli w związku z absencjami podstawowych zawodników.
Goście w lutym sprowadzili super-strzelca w osobie Ramona Gallowaya, który z miejsca stał się bardzo ważnym zawodnikiem. Poprowadził drużynę do dwóch zwycięstw z La Briosa (rzucił 29 punktów) oraz Siena (18 punktów na jego koncie). Ponadto do składu wraca podstawowy rozgrywający Alessandro Zanelli (średnio 33 minuty i 10 punktów), który pauzował w ostatnim meczu z Casalpusterlengo.
Reasumując. Gospodarze z dużymi problemami ze składem. Goście po transferze Gallowaya prezentują całkiem dobrą formę. I co warte odnotowania w dotychczasowych trzech meczach między tymi zespołami zawsze górą była drużyna Omegny. Myślę, że dzisiaj może być podobnie. Kursy powyżej 2.0 uważam za sporą przesadę.
Typ: Omegna @ 2.20 w Bet365 ✅ 78-90
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom