>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Wybory parlamentarne w Polsce 2015

A 26

arek6862

Użytkownik
Co warte są sondaże można było zaobserwować przy okazji wyborów prezydenckich.To jest jeden wał mający wpływać na opinię publiczną.Ostatnio Tomasz Lis na twitterze opublikował taki sondaż, który po podliczeniu miał 101% ????
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Co warte są sondaże można było zaobserwować przy okazji wyborów prezydenckich.To jest jeden wał mający wpływać na opinię publiczną.Ostatnio Tomasz Lis na twitterze opublikował taki sondaż, który po podliczeniu miał 101% ????
Oczywiście samymi sondażami nie można się kierować, ale wszystkie nie mogą się mylić, a w ciągu ostatnich lat jak się sondażownie myliły to na korzyść PO. Dlaczego ? Z prostego powodu - część tzw zatwardziałych PiSowców czy antysystemowców po prostu nie bierze w nich udziału. Sondażownie też często nie prowadzą badań w malutkich miasteczkach czy wsiach gdzie jest mało wyborców PO. Więc jak sondażownia mówi, że PO ma mieć 26% można odejmować z 3%.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
UWAGA: STS podwyższył kurs do 1,85 na PO poniżej 28,5%. Dla osób pewnych niskiego wyniku PO okazja. Prawdopodobnie ten wzrost wynika z najnowszego sondażu i wzmocnienia PO przez Napieralskiego i Dorna.
Ja mam już pograne po 1,75, ale jak ktoś by jeszcze chciał zagrać po wyższym kursie - dlaczego nie.
Co do mojej opinii na wpływ dzisiejszych wydarzeń na wynik PO to uważam, że powinno to wzmocnić PO, ale nie na tyle żeby miała powyżej 28,5%. Retoryka o złym PiSie do mnie i mojego pokolenia (pamiętającego rządy PiSu z autopsji, a nie teorii lub &quot;opowieści przy kominku&quot;) przemawia, ale wszyscy którzy głosowali na Dudę dalej będą głosowali na PiS. Także wobec coraz słabszych notowań Kukiz&#39;15 ta część przejdzie na PiS. Napieralski może jedynie zabrać coś ZL, Dorn raczej nie wiele zabierze, bo twardy elektorat PiSu nie będzie głosował na &quot;zdrajcę&quot;, a nowy (młodzież) po prostu będzie głosować na listy PiSu bez patrzenia na nazwiska, a Dorna to oni mogę wcale nie kojarzyć. No i jak się okazuje, że grzeczna retoryka nie wiele daje to PO dzisiaj znowu uderzyła w retorykę &quot;straszenia PiSem&quot;. Dla mnie &quot;szklanym dachem&quot; dla PO jest poparcie dla Komora z I tury czyli 33%.
Edit: promocja trwała krótko. Dzisiaj już z powrotem jest 1,70 ????
 
B 29,8K

bartezgambler

Użytkownik
Powoli wchodzimy w czas kampanii wyborczej a więc Inwestorzy czas się uaktywnić:)
Przeczytałem z uwagą wątek i mam kilka przemyśleń.
Widzę value w graniu PSL powyżej 6,5% oraz Lewicy powyżej 7,5%.
Elektorat Lewicowy w wyborach prezydenckich zachował się podobnie jak ten peeselowski czyli olał temat ale czy w związku z tym można wyciągać wniosek, że ludzie się od lewicy odwrócili? Nie sądzę, gdyż elektorat antykościelny staje się coraz liczniejszy plus do tego niedobitki po PZPR.
Co do PSL-u to kompletnie nie rozumiem waszych negatywnych opinii o tej partii.
Wszędzie są złodzieje, krętacze i malwersanci i to bez względu na szyld partyjny.
Zapomina wielu z was jednak o tym, że to właśnie PSL załatwia nowe wozy strażackie dla OSP, jakieś chodniki na wsi czy dotacje dla rolników. Faktem jest, że wielu samorządowców z PSL-u zwyczajnie dobrze wykonuje swoją robotę i dlatego są cenieni w swoich miejscowościach. Tak wiem, wielu z was tego nie potrafi pojąć ale takie są fakty. Niestety z perspektywy dużego miasta trudno to dostrzec.
Sam myślałem podobnie dopóki nie zacząłem obsługiwać jako prawnik mniejszych gmin...
dlatego PSL powyżej 6,5% 10/10 a Lewica powyżej 7,5% 7/10
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Nie mieszajmy sympatii politycznych z chłodną oceną szans. To tak samo jak by zagrać Barcelonę, tylko dlatego, że się ją lubi. Ja np. lubię PO i będę na nich głosować i codziennie się modlę, aby PiS nie wrócił do władzy, ale zagrałem grubo na PO poniżej 28,5.
PSLowi zawsze się udawało i wszyscy mówią, że znowu się uda. Nie jestem co do tego tak przekonany. Może i mają dobry program. Pawlak bardzo troszczył się o polskich przedsiębiorców, ale kolesiostwo, kumoterstwo i nepotyzm w tej partii osiągnął himalaje. I jeśli ludzie nienawidzą afer, układu kolesi z PO to co powiedzieć o PSLu ? Owszem co sam piszesz załatwią coś wójtowi, załatwią nowy wóz do OSP, szwagierce i córce pracę. Wszystko &quot;załatwią&quot;, a Polacy mają już dość załatwiania przez polityków czegokolwiek i dlatego mogą podziękować PSLowi. Dla mnie wynik PSL to no-bet. Jest tyle innych fajnych rzeczy do grania, że po co ruszać ten PSL ?
 
B 29,8K

bartezgambler

Użytkownik
W swojej wypowiedzi odnośnie PSL-u, właśnie chłodno oceniłem ich szanse.
Z perspektywy swojej pracy ewidentnie widzę jaką ta partia ma siłę na prowincji.
A mój stosunek do tej organizacji jest ambiwalentny, nie rozumiem natomiast co twój post wnosi do tematu?
Komunały w stylu, że ludzie mają dość załatwiania to chyba nie brzmi najlepiej w ustach zwolennika PO, najbardziej skorumpowanej partii w Naszym kraju.
Ale ad rem, warto się zastanowić czy przy słabnących notowaniach Kukiza i wycięciu z jego list całej rzeszy &quot;kolibrów&quot;, wyborcy nie powrócą w jakimś stopniu do Korwina. Spodziewam się większego przepływu elektoratów pomiędzy obiema partiami. W tym kontekście Korwin powyżej 3% wygląda coraz lepiej.
 
yam 93

yam

Użytkownik
Co do Korwina pelna zgoda, juz wczoraj w sondazu na tvn mieli 5%.
Jako jedyni otwarcie i stanowczo sprzeciwiaja sie islamizacji Polski, co ma poparcie ponad 90% ludzi.
Biorac pod uwage jak zawsze sa zanizani i jak manipuluja sondaze na ich niekorzysc to spokojnie linia 3,5% do przekroczenia i to dwukrotnie im blizej bedzie wyborow.
Ps. Sondaze co do referendum przewidywaly 32% frekwencji, a bylo 7%...
Takze realnie Korwin duzo wiecej, a sztucznie manipulowana NowoczesnaPO na pewno mniej (zna ktos choc 1 osobe chcaca na nich zaglosowac? chocby w internetowej znajomosci? bo ja nie).
 
xmarcinx 888

xmarcinx

Forum VIP
Fajnie byłoby znaleźć jakiegoś buka w którym mozna łączyć typy na wybory,bo póki co nie chciałbym mrozić kasy. Postaram się cos znaleźć,a jak nie to trudno. Będą single bo linie dzięki fałszywym sondażom są źle wystawione
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Komunały w stylu, że ludzie mają dość załatwiania to chyba nie brzmi najlepiej w ustach zwolennika PO, najbardziej skorumpowanej partii w .
Najbardziej skorumpowaną partią jest właśnie PSL. W miasteczkach, na wsiach i wszystkich tych zadupiach rządzą całe klany rodzinne. PSL to jest patologia w sensie nepotyzmu. Bury to wierzchołek góry lodowej. Posunęli się nawet do tego, że było coś z wyborami samorządowymi.
A co do zakładu zawsze im się jakoś udaje prześlizgnąć i może być i tak teraz tylko po co tak ryzykować jak mamy inne w mojej ocenie super bety na Nowoczesną czy poniżej 28 dla PO ? Po prostu wobec pewniejszych typów nie ma co się pchać w PSL, który może mieć ten próg 5,8%, ale może być i 5,2% i bet w plecy. W przypadku PO szacuję ich na jakieś 20-24% mamy więc rezerwę z 5%.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
kain. 2,2K

kain.

Użytkownik
KORWiN Powyżej 3% 1.70 Fortuna
KORWiN Powyżej 3.5% 2.00 Totolotek (promocja)
Dla mnie czysta lokata na nadchodzące wybory parlamentarne. Linia za niska o co najmniej 2% i z całą pewnością to ugrupowanie przekroczy te linie. KORWiN posiada młody elektorat, który stara się systematycznie pozyskiwać nowych wyborców poprzez namawianie swoich znajomych, czy też osoby ze swojej rodziny. Partia posiada bardzo dobre struktury partyjne, jest partią rozpoznawalną, a już szczególnie jej twarz czyli Janusz Korwin-Mikke, który ma wielu sympatyków i wielu przeciwników - w każdym bądź razie jest to osoba bardzo znana. KORWiN z całą pewnością znów będzie mieć trochę pieniędzy na kampanie wyborczą (tak jak w kampanii prezydenckiej) co przełoży się na płatne spoty w TV, które zobaczą potencjalni nowi wyborcy. Internet jak zwykle będzie należy do nich i to z całą pewnością długo się nie zmieni. W dodatku tak jak wcześniej zostało wspomniane Europę trawi problem imigrantów, a KORWiN jest jedyną partią, która radykalnie apeluje o nie przyjmowanie żadnej z tych osób - opinia publiczna jest podobnego zdania i z całą pewnością sympatyków powinno tylko przybyć. Dla mnie KORWiN osiągnie przynajmniej 5% poparcia i wejdzie do sejmu.
PSL - Zjednoczona Lewica (SLD+TR+PPS+UP+Zieloni) 2 1.65 Fortuna
Niezależnie od tego jak słabo na przestrzeni historii wygląda lewa strona naszej polityki to z całą pewnością nie osiągnie gorszego rezultatu w porównaniu do PSL-u, który swój stały elektorat posiada ale zawsze będzie oscylował w granicach progu wejścia do sejmu. Lewica powinna zdobyć tych procentów trochę więcej. Według mnie nie powinni przekroczyć 10% ale już na pewno ponad 7% powinni uzyskać. Połączenie sił z całą pewnością da większe poparcie. Warto powiedzieć, że ludzie, którzy z utęsknieniem wracają do lat PRL-u, a wbrew pozorom jest takich ludzi dość sporo z całą pewnością będą głosować za lewicą. Jak wiemy z telewizji i różnego rodzaju programów publicystycznych ludzi wspierających lewicę i z nią się identyfikujących jest ciągle dużo dlatego pozwoli to na wygranie z PSL-em, którego królestwo znajduje się tylko i wyłącznie na wsi w oparciu o starych rolników, którzy nie mają pojęcia o polityce w naszym kraju.
Prawo i Sprawiedliwość - Platforma Obywatelska 1 1.12 STS
Kurs z całą pewnością nie powala ale nie ma żadnej możliwości, żeby PO w tych wyborach wyprzedziło PiS - nie ma sensu pisać więcej, bo to nie ma żadnego sensu. Na podbitkę jeśli jest taka możliwość to w sam raz.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Co do KORWINa to jak by nie było KUKIZ&#39;15 to tak, śmiało można by wchodzić, ale KUKIZ&#39;15 &quot;ukradł&quot; sporo wyborców właśnie KORWINowi i na tym poziomie pojedynek odbędzie się pomiędzy tymi ugrupowaniami bo to zbliżony elektorat. Moim zdaniem linia 3% jest prawidłowo ustawiona przez buki i trudno, szczególnie dzisiaj oszacować jak to grać, dla mnie NO-BET.
 
kain. 2,2K

kain.

Użytkownik
Co do KORWINa to jak by nie było KUKIZ&#39;15 to tak, śmiało można by wchodzić, ale KUKIZ&#39;15 &quot;ukradł&quot; sporo wyborców właśnie KORWINowi i na tym poziomie pojedynek odbędzie się pomiędzy tymi ugrupowaniami bo to zbliżony elektorat. Moim zdaniem linia 3% jest prawidłowo ustawiona przez buki i trudno, szczególnie dzisiaj oszacować jak to grać, dla mnie NO-BET.
Elektorat Kukiza nie ma nic wspólnego z KORWiN-em i nie mam bladego pojęcia skąd takie stwierdzenie wytrzasnąłeś. Osoby popierające Kukiza to osoby znudzone politycznym establishmentem z POPiS-u, PSL-u i SLD i całej tej bandy, która rządzi od lat. Kukiz zarówno na swoich listach wyborczych jak i w swoim elektoracie ma osoby związane ze wszystkimi możliwymi formami politycznymi od prawa do lewa co może skutkować tylko i wyłącznie wielkim dzwonem w wyborach. Najprościej widać to na strasznym spadku notowań Kukiza w sondażach i według mnie jest bardzo możliwe, że to ugrupowanie nie znajdzie się w parlamencie.
Z dobrego źródła związanego z Kukizem wiem, że to ugrupowanie nie ma pieniędzy na kampanie co widać gołym okiem. Pieniądze w polityce są ogromnie ważne, bo przekładają się na dotarcie do ludzi, którzy nie są polityką zainteresowani bezpośrednio na codzień. W dodatku niemożliwym jest, żeby sam Kukiz pociągnął swoją partie do pewnych celów, bo potrzeba do tego rzeszy ludzi. W związku z tym, że Kukiz ma na swoich barkach odpowiedzialność całego tego projektu to jasne jak słońce jest, że nie wytrzymuje fizycznie i przede wszystkim psychicznie tego całego zamieszania co widać było w TV Republika. Takie błędy przy takim natężeniu spraw będą pojawiać się coraz częściej, a kampania wyborcza na dobrą sprawę jeszcze nie ruszyła tak jak powinna.
Nie chce mi się nawet pisać o tym jak ludzie wyłamują się z ugrupowania Kukiza, bo dobrze wiedzą co za bagno tam się wyprawia. Wprowadzanie Liroyów na jedynkę w Kielcach czy branie właśnie jakichkolwiek ludzi z różnych partii, a szczególnie z innymi pomysłami na politykę. Dziambor odchodzi z Gdańska, potem rezygnuje Bosak itd itd. - te osoby to nie są idioci tylko już przekalkulowali, że Kukiz jest po prostu politycznie skończony.
KORWiN ma przede wszystkim kilka osób, które są osobami flagowymi (nie tak jak sam Kukiz). Przede wszystkim jest to Korwin, który tak jak wcześniej pisałem jest osobą dla jednych bardzo lubianą, a dla drugich znienawidzoną. Oprócz tego mają Wiplera, który swoje atuty ma i z całą pewnością potrafi przekazać pewne rzeczy o wiele lepiej od Korwina. Berkowicz kreowany jest na 3 najważniejszą osobę w partii i coraz częściej widać go w różnego rodzaju mediach.
Jestem przekonany, że te 3% KORWiN z całą pewnością zdobędzie i ugrupowanie Kukiza nie będzie miało na to ŻADNEGO wpływu. Nie myl wyborów prezydenckich z parlamentarnymi, bo to zupełnie dwie inne rzeczy. Tam głosuje się na jednostkę, a tutaj na rzeszę osób z całej partii. To, że Kukiz zdobył większe poparcie i podebrał Korwinowi głosy nie znaczy o niczym. Każdy chciał wtedy rozbić duopol POPiS-u i wprowadzić innego sensacyjnego kandydata do drugiej tury wyborów.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
P 5

phyrz

Użytkownik
Popieram kolegę wyżej, czysta lokata, ja dziś dołożyłem grubego dubelka na Milenium:
PIS vs PO
KORWIN 3% +
AKO 1,84!!!
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
No ale musicie przyznać, że jakiś wpływ na notowania KORWINa będzie miał KUKIZ&#39;15. Gdyby go nie było można by szacować KORWINa np na podstawie niezłego wyniku w wyborach do Europarlamentu kiedy nie było KUKIZ&#39;15. Mnie nie chodzi, że KUKIZ&#39;15 zabierze jakąś wielką ilość KORWINowi, ale wystarczy, że &quot;weźmie&quot; z 3% i nie styknie. To jest mniej więcej wspólny elektorat np. w przedziale wieku co potwierdziły poprzednie wybory. Przecież nawet mieli swojego czasu startować z jednej listy.
Mam tu taki sam argument ja w przypadku PSLu, może być i KORWIN na poziomie 3,8% i wam bety wejdą, albo 2,9% i będzie problem. To jest za duże ryzyko wobec innych pewniejszych typów. Moim zdaniem nie ma co się w to pchać i tyle, ale wasza kasa.
 
yam 93

yam

Użytkownik
NowoczesnaPO oficjalnie nawoluje &quot;Naszym obowiazkiem jest przyjmowanie uchodzcow&quot;.
Takze dodajac pseudosondaze gdzie byli sztucznie zawyzani nawet przed oficjalnym powstaniem partii nie maja zadnych szans na 5% (teraz widze zmienili na 4.5%, ale linia tez wysoka).
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
NowoczesnaPO oficjalnie nawoluje &quot;Naszym obowiazkiem jest przyjmowanie uchodzcow&quot;.
Takze dodajac pseudosondaze gdzie byli sztucznie zawyzani nawet przed oficjalnym powstaniem partii nie maja zadnych szans na 5% (teraz widze zmienili na 4.5%, ale linia tez wysoka).
Ja już dawno podałem i zagrałem typy na Nowoczesną poniżej 5,5%. Ona jest znacznie bardziej establishmentowa niż PO. W związku z powyższym wobec takiej niechęci ludzi do banków, mediów i całej tej &quot;elity&quot; jakie ma mieć szanse ? Petru z tą jego antysystemowością to wydmuszka. Elektorat PO jeśli gdzieś przejdzie to do Zjednoczonej Lewicy co też pograłem na powyżej 5,5% i już mogę w zasadzie księgować bo teraz linia jest chyba na poziomie 7,5% i nadal myślę jest do grania. Myślę, że po cichu Petru to agent PO ????
Oczywiście to tylko analiza typów bo programowo się zgadzam z Petru, ale nie ma żadnych szans, nie teraz, nie w tej Polsce, ale na ten temat na tym forum nie będę już dłużej wikłał się w spory polityczne. Nie ma sensu więc proszę nie odnosić się do tej części.
 
P 5

phyrz

Użytkownik
U jakich internetowych buków możemy spodziewać się zakładów na wybory?
Wiem że Unibet szykuje coś na 100%. Bet at home?

PS. Czemu nie wyskakuje nazwa buka który dał nam zarobić przy okazji referendum? ????
 
Do góry Bottom